GROTE Restantenhal 't Hoad Gong voor de laatste ronde! OPHEFFINGS UITVERKOOP 20% korting LEDERMODE em Komplete binnen- en buitenzonwering Beter Zien en er beter uitzien.. Openbare verkoping Restantenhal 't Hoad j Voor vlotte betaalbare mode i maten CHUMM'^ GHOEN 8c LEUTEL ERVTGE WATERSCHAP GOEREE-OVERFLAKKEE WMZ WAARSCHUWING m f^ Jalouzieënfabriek „Flakkee" Klaar terwijl u wacht of winkelt Kijk thuis eens in de kast imir De speciaalzaak in leder-, suède- en lamsvachtkleding Bladz. 3 SS,^ NV WATERMAATSCHAPPIJ ZUID-WEST-NEDERLAND SCHOONMAKEN LEIDINGNET Horren en hordeuren Erkend LUXAFLEX-dealer Natuurlijk: West Achterweg 2, MIDDELHARNIS Telefoon 01870-3484 Een begrip op zonweringsgebied ^i^^^^ Zandpad 56 Middelharnis ^M Tei. 01870-3437 ex art. 1223 B.W. iitii mil B'Ji^A yeR6aTitN,MMRGoeo6ixeftik)tfetat Westdijk 29 - Middelharnis Telefoon 01870-5827 '^iÈÊ^ Wegwerkzaamheden kruising Korteweegje/Schelpenpad Dirksland Openbare distriktsvergaderingen Bietenstortplaatsen Bietenslik op wegen Ontheffingen A.P.R. Ontwerp-ontheffingen biedt aan met korting tot soms 50% diverse restanten en sliowroommodellen: mil iiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiii iiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiii iiiiiiiii iiiiiim iiiiiiiiiiiiÊ iiiiiiiii iiiiiiiii iiiiiiiii iiiiiiiii iiiiiiiiiiiii iiiiiiiii iiiiii GEMEENTE JJ'lDDEL.HARNIS Bouwaanvragen Bekendmaking iiiiiiiii iiiiiiiii iiiiiiiii iiiiiiii iiimiii iiiiiiii iiiiiiiiiiiii iiiiimi iiiimiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiii iiiiiiiiiiiiiii liiiiiini iiiiiiê Tijdens de LAATSTE WEKEN van onze geven wij Zandpad 84 - Telefoon 01870-6580 - MIDDELHARNIS VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1989 „EILANDEN NIEUWS" Anth. Fokkerstraat 9 4462 ET Goes Aan alle bewoners In Stellendam De NV Watermaatschappij Zuid-West-Nederland (WIVIZ) is begonnen met het schoonmaken van het buizennet. In principe zal het werk plaatsvinden de hele week van maandag tot en met vrijdag, en zon odig een enkele maal 's nachts. De bewoners van de straten in genoemd gebied waar op een bepaalde dag de leidingen worden schoonge maakt, zullen hiervan door middel van een huis- aan-huis bezorgde brief persoonlijk op de hoogte worden gebracht. Gebleken is dat het leidingnet zodanig vervuild is dat ook omliggende straten last van bruin water kunnen krijgen. De bewoners van het genoemde gebied wordt daarom aangeraden voor alle zeker heid een kleine voorraad schoon water bij de hand te houden. Bruin water kan vlekken op het was goed achterlaten. De druk in het genoemde gebied zal tijdelijk lager zijn dan normaal. Soms kan het voorkomen dat het water wit van kleur is, i.v.m. vermenging van lucht, wat spoedig verdwijnt. WMZ doet al het mogelijke om de bewoners geen last te bezorgen, maar kan incidenteel bruin water nietvoorkomen, zolang de werken duren. Hiervoor onze oprechte verontschuldigingen. In bijzondere gevallen kan overleg worden gepleegd met ons districtskantoor te Middelharnis, telefoon 01870- 3600. NV Watermaatschappij Zuid-West-Nederland, ir. P. Stoter directeur Schoolstraat 50 Middelharnis 01870-5591 Ook voor PANTIES en LINGERIE Notarissen mr G.E.H, ter Braak te Dirksland en mr C.N. Schuring te Middelharnis zijn voorne mens in samenwerking met notaris mr W.H. Klaassen te Zierikzee, in het openbaar te verko pen op dinsdag 12 september 1989 bij inzet en op dinsdag 19 september bij afslag, telkens nam. 7.30 uur in het Café-restaurant De Visbank te Herkin gen, gem. Dirksland, aan de Kaaidijk 19: de RECREATIEBUNGALOW met ondergrond, erf en verder aanbeho- ren, staande en gelegen in het bungalow park aan de Peuterdijk 45 te Herkingen, gem. Dirksland, welke recreatiebungalow aldaar is genummerd 19a, kadastraal bekend gemeente Dirksland sectie F nr. 665, groot 2 aren 98 centiaren, met het lidmaatschap van de coöp. ver. Coöperatieve Exploitatievereniging „De Grevelingen" U.A. te Herkingen. Koper dient zichzelf en op zijn kosten de ont ruimde oplevering te verschaffen. De gunning wordt voorbehouden. Gegadigden dienen desgewenst een verklaring over te leggen van hun bankrelatie betreffende hun financiële gegoedheid. Bezichtiging na telefonisch overleg met het kan toor van de notarissen mrs Ter Braak en Schu ring. Nadere informatie te verkrijgen ten kantore van genoemde notarissen mrs Ter Braak en Schuring, Raadhuisstraat 3-5, Middelharnis, tel. 01870- 4900. 0^^^0^^t0^^t^ i^NN#%#«^N^^tf^ Dijkgraaf en heemraden van het waterschap Goeree-Overflakkee delen het volgende mede. In verband met asfalteringswerkzaamheden zal de kruising Korte- weegje/Schelpenpad/Boomvliet op 5/6 september 1989 geheel afgeslo ten zijn. Rond deze datum zal voorts de Boomvliet (nieuwe omleidingsweg richting Herkingen) slechts over één rijstrook berijd baar zijn. Het verkeer Dij-ksland-Middelharnis v.v. wordt geadviseerd gebruik te maken van de Staakweg (langs „Vroonlande") en de nieuwe provin ciale weg. Het verkeer Dirksland-Herkingen wordt geadviseerd gebruik te maken van de Oudelandsedijk en Wellestrijpsedijk (voor Kralingen) of de Vroonweg of Philipshoofjesweg en Westdijk (voor overig Dirksland). De voorzitters van de distrikten I, II, III en FV nodigen belangstel lende ingelanden uit tot bijwoning van de openbare vergaderingen van de distriktsbesturen, welke zullen worden gehouden: distrikt l: dinsdag 19 september 1989, aanvang 19.30 uur, verenigingsgebouw Oostdam, Jongkoenstraat 1 te Goedereede. distrikt II: woensdag 13 september 1989, aanvang 19.30 uur, verenigingsgebouw Ons Huis, 1 Februariweg 2 te Herkingen. distrikt III: dinsdag 12 september 1989, aanvang 19.30 uur, verenigingsgebouw Elim, Zuiddijk 19 te Nieuwe Tonge. distrikt IV: maandag 18 september 1989, aanvang 19.30 uur, verenigingsgebouw Het Trefpunt, Oranjelaan 14 te Stad aan 't Haringvliet. Aanwezige ingelanden kunnen gebruik maken van het spreekrecht aan het begin van elk agendapunt en bij de rondvraag. Agenda's (niet de vergaderstukken) worden gratis toegezonden na telefonische aanvraag (01870-3800) en kunnen op het waterschaps- huis gratis worden afgehaald (Langeweg 74-76, Middelharnis). Het waterschap Goeree-Overflakkee heeft diverse bietenstortplaat sen in eigendom, beheer en onderhoud. De bietenstortplaatsen: - Piasweg (2x) - Goedereede - Schaddeleepolder - Stellendam - Rooklaasplaatpolder - Goedereede - Halsgat - Stellendam - Dirksland-Sas (gedeeltelijk) zijn bestemd voor suikerbieten afkomstig van kavels, kleiner dan 16 ha, die tevens op afstand van de bedrijfsgebouwen zijn gelegen. De gebruiksregeling van: - vorengenoemde 6 lokaties - stortplaats Groenedijk - Ouddorp - stortplaats Groeneweg/hoek West-Nieuwlandsedijk - Ouddorp is in handen gegeven van de Suiker Unie (de heer Kastelein). Het waterschap zal voor het gebruik een tarief per ton opgeslagen bieten in rekening brengen. Voor het overige gedeelte van de bietenstortplaats Dirksland-Sas en voor alle andere bietenstortplaatsen blijft het waterschap als vanouds zelfde uitgifte regelen. Ook hier zal een tarief per ton opgeslagen bie ten gelden. Met nadruk wordt er wederom op gewezen, dat het ten strengste verbo den is bieten te storten op wegen en wegbermen. Op naleving van dit verbod zal nauwlettend worden toegezien. In verband met asfalteringswerkzaamlieden is de bietenstortplaats Groene weg - Ouddorp pas in de tweede helft van september beschikbaar voor het storten van suikerbieten. BIETENCAMPAGNE 1989 Hoewel de weersomstandigheden dit jaar er tot nu toe geen aanlei ding toe geven menen wij toch de landbouwers in verband met de ver keersveiligheid te moeten (blijven) wijzen op het verbod dat de Wegenverordening Zuid-Holland de weggebruikers oplegt zich op een weg te bevinden met een voertuig, indien de wielen niet van klei en modder zijn ontdaan. Indien verontreiniging van de weg desondanks toch plaats vindt, dient de aanwezige klei en modder met het oog op de verkeersveiligheid in elk geval dagelijks voor zonsondergang te zijn verwijderd. Dijkgraaf en heemraden van het waterschap Goeree-Overflakkee maken openbaar bekend, dat zij bij besluit van 3 augustus 1989 de volgende ontheffingen ingevolge artikel 165 C van het Algemeen Pol derreglement hebben verleend: - J. de Winter, Van Pallandtpolder 1, Middelharnis: het graven van een watergang en het daarin leggen van 2 dammen met 20 m lange duikers in de Grote Adriana Theodorapolder te Ooltgensplaat. - S.C. Poortvliet, Philipshoofjesweg 9, Dirksland: het dempen van een watergang in de polder Dirksland. - J. Redert, Dijkstelweg 43, Ouddorp: het dempen van een scheidsloot in polder Oudeland van Ouddorp. - N. Mijnders, Julianaweg 20, Melissant: het herleggen en het tot 14 m verlengen van een dam met duiker in leidingvak 365 in de polder Nieuw-Kraaijer te Melissant. Tegen deze beslissingen staat aan ieder beroep open op gedeputeerde staten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Gravenhage tot aan het einde van een termijn van dertig dagen na de datum van deze openbare bekendmaking. Dijkgraaf en heemraden van het waterschap Goeree-Overflakkee maken openbaar bekend, dat ten kantore van het waterschap, Lange weg 74 te Middelharnis, de navolgende ontwerp-ontheffingen ter inzage liggen: - C. Hameeteman, Oudelandseweg 38, Ouddorp: het dempen van een watergang in polder Het Oudeland van Ouddorp. - J.M. Vreeswijk, Battenoordsedijk 6, Nieuwe Tonge: het dempen van een watergang in polder Klinkerland. - Gebr. L. en A. Arensman, Molendijk 31, Stad aan 't Haringvliet: het dempen van een watergang in polder De Oude Stad. - J. van Gurp, Langeweg 44, Ooltgensplaat: het dempen van een watergang in polder Het Oudeland van Ooltgensplaat. - A. van Es, Korteweegje 40, Dirksland: het dempen van een watergang in polder De Oude Plaat. - Gebr. Van den Nieuwendijk, Goudsbloemstraat 7, Sommelsdijk: het dempen van 4 watergangen in polder Westplaat Flakkee. - R. van Putten, Westdijk 10, Dirksland: het dempen van 4 watergangen in polder Dirksland. - A.J. den Boer, Peuterdijk 42, Herkingen: het dempen van 5 watergangen in polder Sint Elisabeth. - Gebr. G. en M. van Rossum, p/a Oranjelaan 1, Stad aan 't Haringvliet: het dempen van een watergang in polder De Oude Stad en het leg gen van een dam met 12 m lange duiker in de noordwestelijke weg- sloot van de Vrouwtjesweg te Stad aan 't Haringvliet. - J.A. Kardux, Wellestrijpsedijk 1, Herkingen: het tot 10 m verlengen van een dam met duiker in de zuidelijke weg- sloot van de Wellestrijpsedijk te Herkingen. - Gemeente Goedereede: het dempen van een gedeelte oostelijke wegsloot van de Steenweg te Ouddorp, het hieruit verwijderen van een dam met duiker en het hierin leggen van een persleiding. - Gemeente Middelharnis: het leggen van een rioolpersleiding ca. in de Oude Stadsedijk en de Nieuwe Stadsedijk te Stad aan 't Haringvliet. - N.V. E.M.G.O.: het verkabelen van het bovengrondse laagspanningsnet in de Zuiddijk te Herkingen. - N.V. E.M.G.O.: het leggen van een laagspanningskabel langs een watergang in de Johannespolder. - N.V. E.M.G.O.: het leggen van een laagspanningskabel in de Oudelandseweg te Ouddorp. - P.T.T. Telecom B.V.: het leggen van een telefoonkabel in de Oosthavendijk en Spuidijk te Middelharnis. - P.T.T. Telecom B.V.: het leggen van een telefoonkabel in de Westdijk en Vroon weg te Dirksland, - P.T.T. Telecom B.V.: het leggen van een telefoonkabels in/Iangs/door de Eendrachts- weg, Damweg en Ooievaarsdijk te Stellendam, hoofdwatergangen 16 en 17 te Nieuwe Tonge, Noordlandsedijk te Oude Tonge, Molen dijk te Den Bommel, Watergatsweg en Zeedijk te Stad aan 't Haringvliet, Havendijk te Goedereede-Havenhoofd. Grevelingen- weg te Herkingen, Oosthavendijk te Dirksland, parallelweg rijks weg 57 en hoofdwatergangen 1, 3 en 6 te Ouddorp en de Piasweg te Goedereede. - Gebr. Van Schouwen, Heerendijk 35, Oude Tonge: het dempen en graven van een watergang en het leggen van een dam met max. 10 m lange duiker in de Heerenpolder, het verwijde ren van 2 dammen met duiker uit de zuidelijke wegsloot van de Schinkelweg, het leggen van 2 dammen met max. 12 m lange dui kers in de zuidelijk wegsloot van de Schinkelweg c.q. westelijke wegsloot van de Heerenweg. het herleggen en tot max. 12 m verlen gen van een dam met duiker in de westelijke wegsloot van de Hee renweg en het tot max, 14 m verlengen van een dam met duiker in de noordelijke dijksloot van de Bloksedijk, alles te Oude Tonge, tevens weigeren ontheffing voor het dempen van een gedeelte noor delijke wegsloot van de Schinkelweg te Oude Tonge. - N.V. W.M.Z.: het leggen van een waterleiding in de Armenweg te Sommelsdijk, - M.G. van Nieuwenhuijzen, Armenweg 2, Sommelsdijk: het tot 14 m verlengen van een dam met duiker in de noordelijke wegsloot van de Armenweg te Sommelsdijk. Bezwaren tegen genoemde ontwerp-ontheffingen kunnen tot 12 sep tember 1989 schriftelijk worden ingediend bij dijkgraaf en heemra den van het waterschap Goeree-Overflakkee, postbus 67. 3240 AB Middelharnis. Middelharnis, 31 augustus 1989 Baden Badkameraccessoires Badkamermeubels Douchebakken Douchewanden Duoblocs Kranen Spiegels Wastafels Steenstrippen Rolgordijnen t.b.v. dakramen Jalouzieën Diverse bouwmaterialen Wandtegels Vloertegels Mozaïek Binnendeuren Buitendeuren Vouwdeuren Hardhouten buitenkozijnen incl. isoglas Wandbekledingsplaten Plafondtegels Dakisolatieplaten Dakramen De restantenhal is geopend op ma t/m vr. 8.00-12.00 en 13.00-17.00 uur en op za. 9.00-12.00 uur. Bij deze verkoop geldt OP OP. Onze aanbiedingen zijn gebaseerd op afhalen en kontant betalen. i Oosthavendijk 52 (industrieterrein Oostplaat) Middelharnis. Telefoon 01870 - 2416 De burgemeester van Middelharnis maakt bekend, dat burgemeester en wethou ders van deze gemeente van plan zijn om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan het bouwplan van: - de heer G.E. v.d. Waal tot het vernieuwen/veranderen/uitbreiden van een berging op het perceel Burg. Sterkplein 2 te Nieuwe Tonge. De hierop betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 4 september 1989 gedurende veertien dagen voor iedereen in het gemeentehuls ter inzage. Gedu rende deze termijn kan iedereen schriftelijk bezwaar maken tegen de voorgenomen beslissing. Een dergelijk bezwaarschrift moet worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Middelharnis, Postbus 1, 3240 AA Middelharnis. Middelharnis, 25 augustus 1989 De burgemeester van Middelharnis maakt op grond van het bepaalde in artikel 12 lid 8 van de Monumentenwet 1988 bekend, dat met ingang van maandag 4 september 1989 voor iedereen in het gemeentehuis van Middelharnis (bureau ruimtelijke ont wikkeling) ter inzage ligt: de aanvraag om vergunning op grond van artikel 11 lid 2 van de Monumentenwet 1988 voor de verbouwing en uitbreiding van het pand Voorstraat 10 in Middelharnis, ingediend door de heer K. van de Tonnekreek. Gedurende de periode van 4 september tot en met 18 september 1989 kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen de vergunningaanvraag. Een dergelijk bezwaarschrift moet worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Mid delharnis, Postbus 1, 3240 AA Middelharnis. Middelharnis, 1 september 1989. op onze reeds sterk afgeprijsde kollektie

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 11