EIIAI1DEI1-HIEUW5 2^ Dagboek van een hond Politieberichten Politieberichten Overdenking vanHiroii^elen De weg naar huis ;K3' uit de Heilige Schrift SHOW VOOR SENIOREN Jeugdkoor „luventa Alle jongeren opgelet! Uitnodiging thema-avond VERVOLGVERHAAL HET KIJKVENSTER Waarnemer Verslag van de eerste week bij mijn nieuwe bazen Zondag 16 november 1986 Ik moet zeggen dat ze geleerd hebben van gisteren, want mijn bazin was zowaar tijdig bij me om te knuffelen. Vandaag voelde ik me helemaal Schots, doordat ik aanlag aan hun tafel waar bacon and eggs op geserveerd werden. Ik mag wel zeggen dat de lucht hiervan me aangenaam voorkwam. Nou moetje niet denken dat ik er wat van kreeg, nee hoor, maar ja, soms heeft een hond aan de lucht al voldoende. Ik mag echter niet klagen, want mijn ontbijt was ook vorstelijk, echt 's zondags. de juiste taxatie... Makelaar Tamboer OOSTFLAKKEE Diefstal 01870- 4844 veel en snelle verkopen! GOEDEREEDE Mishandeling Man onwel Dag camper.... Een veilige schuilplaats (slot) Bij MeubelExpo Gezond en comfortabel 'Zitten' en 'Slapen'! Jan Knape Mzn. - 28 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape 2e Blad VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1989 No. 5828 blik op kerk en samenleving Twee berichten Éénstemmigheid Twee berichten in één krant. Berichten die op zichzelf niets met elkaar te maken hadden, maar die toch een merkwaar dige overeenkomst vertoonden. Ik vond ze in TROUW van maandag 21 aug. Het eerste was een verslagje van de reis van Johannes Paulus II, die nu al voor de derde maal een bezoek brengt aan Spanje, en daar, in het bedevaartsoord Santiago de Compostella ruim 400.000 jongeren toesprak. Bij die gelegenheid riep de paus de deelnemers aan de Wereldjongerendag op om „de verzoe kingen van de duivel, de vader der leuge- nen, te mijden". Daarbijveroordeelde hij, aldus het bericht, „egoïsme, hedonisme, abortus, echt scheiding en het gebruik van voorbe hoedmiddelen, die in duidelijke te genspraak zijn met Gods gebod en de leer van de kerk. Hij wees de katholieke jongeren erop dat liefde tegenwoordig al te vaak beperkt wordt tot puur sexueel genot." Deze vervuiling van ideeën en zeden, zo luidt nog steeds volgens het bericht, de opinie van de paus, „is net zo zorgwek kend als de milieuvervuiling". Op een andere pagina van dezelfde krant trof ik het tweede bericht aan. Onder de rubriek „Verkiezingen '89" werd een impressie gegeven van een S.G.P.-avond op het goede Urk. Volgens lijsttrekker Bas van der Vlies hebben de kabinetten Lubbers volstrekt gefaald in de bestrijding vazn de normvervaging in ons land. „Wat een verloedering voltrekt zich in Nederland, wat een zonde tekent zich af je hoeft alleen maar te kijken naar de vele pagina's 06-lijnen." De S.G.P.-voorman had geen goed woord over voor de manier waarop de regeringspartijen, maar ook de PvdA,, onze maatschappij in snel tempo naar de afgrond aan het helpen zijn. De abor tuswet, de euthanasie, de biotechnologie en de medische technologie, zijn teke nen van het hellend vlak waarop wij ons bevinden. 4: Tot zover de twee berichten uit TROUW, die in feite voor zichzelf spreken. Een merkwaardige overeenstemming tussen de opvattingen van de opperherder van de Roomse Kerk en de lijsttrekker van de Staatkundig Gereformeerde Partij. De paus had, bij wijze van spreken, in Urk met deze uitspraken geen slecht figuur gemaakt, en Bas van der Vlies had hetzelfde wat hij in Urk gezegd heeft, ook in Santiago ten beste kun nen geven.... We verwondern ons daarover uiteraard niet. Juist in ethische kwesties is er een opvallende overeenstemming tussen de behoudende kant van de rooms-katho- lieke kerk en van de Gereformeerde Gezindte. Het opvallende was alleen dat in één en dezelfde krant bevestigd te zien. En overigens kunnen we ons alleen maar verheugen wanneer, van welke kant ook, opgeroepen wordt een dam op te werpen tegen de toenemende zeden verwildering en normvervaging. Wat nog niet betekent dat de wijde kloof tus sen Rome en Reformatie daardoor ook maar enigszins wordt overbrugd.... Veel tijd hadden ze niet voor me want er zou koffievisite komen. Ik liep dus overal in de weg en paste me maar aan door in mijn mand te kruipen. Ze zou den zo over je heen walsen. Van die koffievisite dus kreeg ik een harde bal, goed om je gelijk een kunstge bit te bezorgen, maar gelukkig weet ik me te beheersen en gebruik ik m'n kaken wat minder krachtig dan normaal. En krachtig zijn ze, U kunt dat aan m'n baas vragen. Zo af en toe weet ik hem precies te vertellen waar zijn achil lespees zich bevindt en ook aan zijn tenen kan hij niet veel verdragen. 's Middags kennis gemaakt met een telg uit de McCoU clan, m'n stiefbroertje. Bloemen voor m'n bazinnetje maar niets voor mij, nou ja, het zal wel zo horen. Kennis gemaakt met oma, een alleraardigste dame die heel goed begrijpt dat ik nog maar een baby ben en veel rust nodig heb. Maar dat heb je natuurlijk met grootmoeders. Ze heeft me alleen verschrikkelijk geplaagd om vlak voor m'n neus een glas neer te zetten waaruit een fontein kwam. Ik heb steeds gewaarschuwd dat zoiets niet in huis kan maar ik werd natuurlijk niet serieus genomen, erger nog, ieder begilde zich om me. In ieder geval heb ik zeker vijf minuten lang laten horen waar mijn honden-stembanden voor zijn, daar was iedereen het over eens. Volgens kenners ben ik een uitermate goed opgevoede hond, omdat ik al naar mijn naam luister en direkt gehoorzaam als het vrouwtje roept. Dit doet mijn trouwe hondehart goed. Ik doe er nl. erg mijn best voor en het is natuurlijk uiterst positief als het ook zo overkomt. Omdat mijn bazin dinsdag jarig is kwamen er van alle kanten bloemen en die vond ik erg interessant. Daar ik het terrein van mijn achtbaan verlegd heb is het iets problematisch voor mijn bazin om de bloemen zo maar ergens neer te zetten. Van televisiekijken is dus geen sprake meer, want door zoveel takken zie je niets he? Afin, daardoor hebben ze alle gelegenheid zich uitgebreid met mij te bemoeien. Daardoor was ik 's avonds goed moe en blij met mijn mand voor de nacht. in het doolhof van prijskaartjes InvMi Tel. 01870-3477 Door een inwoner van Ooltgensplaat werd aangifte gedaan van diefstal van een kleurentelevisie uit de woning. De televisie had nog een waarde van onge veer 1000,-. Een onderzoek wordt ingesteld. Gevonden voorwerpen 247 Poes, zwart 41 Kater, grijs/wit 248 Kinderschoen 47 Regenpak 249 Zilveren hanger 49 Tas met inhoud 250 Sleutel 50 Sleutel 256 Sleutel 52 Bankbiljet 257 Broek 54 Sleutels in etui 258 Kinderportemonnee 55 Sleutels aan hanger 260 Ring 58 Horloge 264 Tas met inhoud 65 Skateboard 270 Gouden ketting 69 Armband 273 Bos sleutels 73 Portemonnee 274 Bos sleutels 78 2 boeken 277 Sleutel 80 Portemonnee 278 Sleutel 83 Sleutel 283 Sjaal 86 Sleutel 1 Handschoen 89 Caravanspiegel 2 Kater, rood 95 Sleutel 3 Sleutel 100 Dameshorloge 4 Sleutel 118 Dakluik van 7 Bankbiljetten caravan 9 Sleutels in etui 121 Sleutels aan hanger 10 Armband 124 Medaille 16 Jack 125 Hond. reu, wit/grijs 18 Poes, pers 128 Horloge 23 4 sleutels 132 2 sleutels in mapje 26 Sleutels aan ring 133 2 sleutels aan ring 28 Bos sleutels 141 Kinderspijkerjack 30 Konijn 145 Rijbewijs 31 Portemonnee 149 Bal met inhoud 158 Bos sleutels 32 Polstas met inhoud 161 Drinkbeker 39 Sleutel 164 Rubberboot Inlichtingen over deze voorwerpen op het groepsbureau der Rijkspolitie, Voorstraat 13 te Oude Tonge, tel. 01874-1244 onder vermel ding van het nummer dat voor het voor werp staat. b.v. Een paar meisjes werden op de Dorp- stienden door andere meisjes uitge scholden omdat hun shirts te kort zouden zijn. Een jongen probeerde de zaak te sussen totdat een buitenstaander zich in de strijd mengde door er meteen op los te slaan. De naam van de dader is bekend en zal voorzien worden van een proces-verbaal. In het slopje bij de Hoenderdijk lag op 18 augustus een man op de grond. Toen de politie erbij kwam ging hij er vandoor met achterlating van zijn spullen. Hij werd achterhaald en meegenomen naar het bureau. Daar moest de dokter eraan te pas komen omdat hij onhandelbaar was. De oorzaak van zijn gedrag is ver moedelijk epilepsie-aanvallen in com binatie met drank. Het is wel verboden om met een auto op het strand te rijden, maar een Duitser dacht dat die regel niet op hem van toe- „Die in de schuilplaats des Aller- hoogsten is gezeten, die zal vernach ten in de schaduw des almachtigen Psalm 91 1. Maar nu is het niet genoeg dat u weet dat er een Schuilplaats is. U moet er ook in verkeren. De tekst zegt: „....is gezeten". Dat doen we uit onszelf niet. Wij zwer ven buiten die Schuilplaats. We horen er wel van, maar hebben Hem niet nodig. Dat komt omdat we de gevaren niet zien die ons bedreigen. Of, omdat we onze eigen schuilplaats hebben gebouwd. De schuilplaats van ons nette leven, van onze kerkgang, van onze indrukken. Maar dan vrees il dat u de gevaren onderschat.... O, bedenk het toch: U bent in gevaar van verloren te gaan. - Vraag of God u dat wilt laten zien. Dan raakt u het vertrouwen op eigen schuil plaatsen kwijt. De bede wordt geboren: „Heere! ik hoor van een Schuilplaats in het Evangelie. Maar ik ben zo'n me laatse, zo'n schuldige. Hoe kom ik in dié Schuilplaats?" Weet u wat het wonder is? De Heere brengt in die Schuilplaats. Hij schenkt geloof om tot die God te vluchten. Hij schenkt handen om die Schuilplaats te omhelzen. Hij schenkt voeten om tot die Schuilplaats te vluchten. Hij schenkt harten om zich aan die Schuilplaats over te geven.... En als dat dierbare geloof geschonken wordt, komt er weer vrede, rust en zalig heid in die afgetobde zondaarsziel. In die Schuilplaats heeft men geen last van Satan, zonde en schuld. Dan verkeert men in de nabijheid van de Almachtige, voor Wie niets te wonderlijk, geen ding onmogelijk en geen zaak hopeloos is. Ja, Die zó machtig is, om alle kwaad dat Hij hun in dit jammerdal toeschikt, tot hun nut doet keren, omdat Hij de Almach tige èn de Getrouwe is, Die nooit laat varen wat Zijn Hand begon. Neen, het betekent niet dat Gods kinde ren bewaard worden voor moeite, kruis en zorg. Hij geselt een iegelijk zoon die Hij aanneemt. O, de dagen der duisternis kunnen zo veel zijn. Hij heeft gezegd dat de ver drukking niet achterblijft. „Enerlei we dervaart de rechtvaardige en de godde loze". Ook Gods kinderen ondervinden de gevolgen van de zonde. Maar dit is het grote voorrecht dat ze mogen be zitten: Hij is, al treft hen 't felst verdriet. Hun Wachter, Die hun voet Voor wankelen behoedt. Hij blijft voor hen zorgen, ook als de dood hen uit dit aardse leven roept. Hij is en blijft hun schuilplaats, als de laat ste vijand hen bespringt. Hoe gelukkig is het volk, wiens Gods de Heere is. Zij zul len ervaren, al worden ze omringd door vijanden en vrezen ze door hen verslon den te worden: Als ik, omringd door tegenspoed. Bezwijken moet. Schenkt Gij mij leven. Dat leven, voortvloeiend uit de Levens bron, sterft niet in der eeuwigheid. Want Hij, Die het leven in stand houdt, is de Levensvorst én de Schuilplaats. Die Schuilplaats wordt u verkondigd. Waarom gaat God andere jongeren en ouderen voorbij en laat Hij juist u en jou nodigen om tot die Schuilplaats te komen? Waarom klinkt juist tot óns de roepstem van het Evangelie? Verdiend hebben we het niet. Rechten bezitten we niet. Het is alleen onverdiende goedheid van God. O, dat de goedertierenheden des Heeren dan mogen leiden tot bekering. Verke ren onder de boodschap van genade is geen vrijblijvende zaak.... De Heere komt terug op de aan ons verleende voorrechten.... O, zoekt de Heere en leef. Nóg wordt u geroepen, genodigd, gebeden. Vergeet het nooit dat ze ernstig en welgemeend zijn. Buiten déze Schuilplaats is er geen andere. Waar moet u Hem zoeken? In Zijn Woord. Daarin is Hij te vinden. De Heere wijst jongeren en ouderen in deze ondergaande wereld - waar alles wan kelt en grote zichtbare gevaren ons bedreigen - een Schuilplaats, waar vei ligheid is. Wat zal de toekomst ons brengen...? Kernrampen, oorlogen, misdaden tegen de mensheid, en vele andere zaken bedreigen de samenleving. Als de secu larisatie, de ontkerstening, de verlating van God en Zijn geboden doorgaat, hoe zal de wereld er dan over een aantal jaren uitzien....? Zal er dan nog plaats zijn voor onze jon geren om God te dienen, zoals Hij het vraagt? Zal er nog de mogelijkheid zijn om onze roeping op Gods aarde te vervullen? Toch...., ondanks alle zorgen die het hart kunnen vervullen, mogen we zien op Hem, Die de Allerhoogste en de Al machtige is en blijft, ja. Die een Schuil plaats is. In die Schuilplaats zijn zondaren wel kom. Die Schuilplaats staat dag en nacht open. Die Schuilplaats geeft abso lute veiligheid, want ze is van God gegeven. Ja, die Schuilplaats is God Zelf... O, rust dan niet die Schuilplaats te vin den, want daar wordt alles gevonden wat nodig is: Een God voor het hart, een Borg voor de schuld. Brood om te verza digen, Water des levens om niet, ja, een veilig en geldig paspoort om het hemels Kanaan binnen te treden.... En daar zijn geen gevaren meer! Daar zal de Schepper Zich verblijden in Zijn schepping en het schepsel zich eeuwig verwonderen in Zijn Schepper, Die Schuilplaats, Zon en Schild wilde zijn. Die verwondering wordt hier in beginsel geleerd. Bent u al een verwonderaar....? Ds. B. van der Heiden Speciaal voor U die op comfort gesteld bent, presenteert MeubelExpo gedurende de zomermaanden een Show voor Senioren. Met meubelen die voldoen of aanpasbaar zijn aan uw wensen en eisen. Hoogte, harder/zachter, verstelbare onderdelen etc. Kom kijken en neem er uw gemak van. Er is iets lekkers bij de koffie en we maken het extra gezellig. U kunt ook gerust even bellen voor een afspraak, zodat wij voldoende tijd voor U kunnen reserveren. Stellendam Delta Industrieweg 38 (bij de Haringvlietsluizen, afslag Havens) Tel. 01879-2300 Open: Maandag tm Zaterdag van 8.30 tot 17.00 u. Vrijdagavond tot 21.00 u. passing was. Met een tot camper omge bouwde legertruck ging hij op 19 augus tus het Noordzeestrand op bij de Brou- wersdam. Het kwaad strafte zichzelf, want hij kwam muurvast te zitten. Het water steeg en ontfermde zich over het voertuig. Het werd zaterdagavond nog weggesleept maar moest, aangetast door het zeewater, toch als verloren worden beschouwd. KomDlete woninginrichting Oottgensplaat VJ iJ 01873-1437 DIRKSLAND 9? Het jeugdkoor hoopt op 26 augustus D.V. (morgenochtend) om half 11 weer met haar repetities te gaan beginnen. Daar enkele uitvoeringen en verande ringen (vierstemmig) op komst zijn, worden jullie dringend verzocht om zoveel mogelijk de repetities te bezoe ken. Nieuwe leden van 7-18 jaar zijn van harte welkom. Het bestuur DEN BOMMEL Vanavond, vrijdag 25 augustus, hebben we een schitterende muziekavond voor jou! De muziekgroep „De Bronsys" (al eerder op de boot „Windekind" geweest) geeft een erg goed programma, met lie deren die je echt aanspreken en die muzikaal ook goed zijn om naar te luis teren. Verder is er tijd voor koffie, een goed gesprek of gewoon even rondneu zen, een glas fris of waar je ook maarzin in hebt! Deze startavond houden we deze keer in het Diekhuus, Beneden Zandpad, Mid- delharnis. Het programma begint om 20.00 uur! Vanaf september is er weer koffiebar op de boot „Windekind". Hartelijk welkom en tot ziens! Youth for Christ Goeree-Overflakkee De interkerkelijke werkgroep psychisch zieken en familieleden nodigt u uit voor een thema-avond op woensdag 27 sep tember a.s. om 20.00 uur in de Michaël- kerk. Anjerplein 1 te Spijkenisse. Ds. A.H. Lentz uit Leidschendam, die 15 jaar als predikant in een psychiatrisch ziekenhuis werkte, komt praten over het onderwerp „Suïcide" (zelfdoding). Dit onderwerp roept veel vragen en schuldgevoelens op bij familie en ande re nabestaanden. We hopen dat het weer een zinvolle avond zal worden. Alle betrokkenen en belangstellenden uit heel de regio zijn van harte welkom. Tot ziens op 27 september. De werkgroep 4.^.^.^.l^^.^.l^l^}^^.l^^.^l^^.^.^.l^^■^.4■l^^■4■*4■^.^■^■>f■^■'^'^■'^^■^■^.'t.'^l(■^■^■^■^■^■^.^■^■^■^■^■l^)^^■l^^■^.l^l^l^>^l^l^ Ze gromt van genoegen en knikt vol daan tegen de schrijver, die met een hoog-rode kleur op zijn gezicht haar de pen over reikt. Ze onderzoekt of er wel voldoende inkt aan de pen zit en schrijft met forse halen haar naam. Ze schuift de akten weg met een nijdige beweging alsof ze er bij denkt: ziezo, dat zal nie mand er uit wegvegen. Tegen het witte gezicht van Willem zegt ze: „Da's hetzelfde smoesje as joe tegen m'n opgehange heit... geen toestemming!" Als ze buiten zijn zucht Betje aan Willem z'n arm: „Je moeder is toch aoltoas eender." Thuis wordt er hartelijk om het incident gela chen, maar zo, dat de oude vrouw er geen aan stoot aan nemen kan. Kees prijst haar: „dat hei je die pennelikker es aerdig gezeid." Ze is haar verontwaardiging nog lang niet kwijt. Ze bromt: „Wat dienkt 'n wel.... Jae, dat was een deurgestoke kaert." Ze knikt tegen Willem om hem duidelijk te maken, dat dit verwijt op hem slaat. „Je mos je schaeme, foei, een ouwe moeder." Betje bestraft Kees: „Had dat noe mar laete ruste. Mo' je dat noe weer op haele. Lae' m'n d'r asje blieft mar nie meer over praete." Mariet onder steunt het voorstel: „Mens, a'k er om begin te dienken dan loape de kouwe rillingen over m'n rik. Ik doche werkelijk, dat ik het op de zenewen zou kriege. Ik zegge: oe, wat een opschudding." De oude vrouw kijkt de zenuwpatiënte verachte lijk aan: „Je mot mar niet te kinderachtig weze in 't leven, oor! Daer kom je niet vaorre mee: je mo' mar va' je of lere biete!" Haar ogen krijgen een dreigende uitdrukking. Na het avondeten laat Betje de geschenken zien, die ze van dezen en genen gekregen heeft. De geschenken staan in de bedstee op de dekens en worden op Betje's verzoek één voor één door Wil lem te voorschijn gehaald onder haar voortdu rend angstig vermaan: „verzichtig.... verzichtig!"... Er valt heel wat te kijken en te loven; een enkele gift moet worden misprezen als zijnde onnut voor een arbeidershuishouden; soms ook, omdat het cadeau groter had behoren te zijn, afgaande op het getaxeerde vermogen van de gever; of in aan merking genomen de verplichtingen die de schenker heeft jegens bruidegom en bruid. Betje staat zelf verstelt over de veelheid en veelzijdig heid van de geschenken, ze doet dankbaar tegen Willem: „Je zou zegge: waer komt aolles nog van- daen,.... breekt dat nist schaelen niet... ver zichtig!" Willem zegt onhandig: „En noe hadde m'n nog al op niks gerekend".... Mariet geeft er dadelijk vat op. Ze klopt Betje op haar schouder op gevaar af dat die het nest scha len uit haar handen laat vallen: „Zie je wel, meid, da' m'n 't goed mit je meene, bèjaet, 't was ons inkelt mar om een gedachtenisje van moeder te doeën".... „Bèjaet', knikt Betje. De broers en zusters hebben zich werkelijk niet onbetuigd gelaten, zelfs van Gerrit en Sietje is er een nest schalen. De broers en zusters vinden het cadeau lang niet voldoende. „Geen kinders en een vast inkommen", zegt Fran- cien. Maar Willem en Betje vinden het nest scha len bijzonder mooi. „Zeker uut de Fransche bazar", spot Kees. „Je ken wel negoosje gaen doeë in de nisten schaelen", lacht Mariet. Een nest schalen schijnt inderdaad een aantrekkelijk geschenk te zijn voor ondertrouwde lieden. Wil lem en Betje hebben er zes gekregen, met de bood schap er bij, dat het geruild mag worden als ze er soms al een hebben; behalve het nest schalen van Gerrit en Sietje, dat kan niet geruild worden. „Ze binne gelokkig geen van 't aolle eender", consta teert Willem als ze op een rijtje op de vloer staan. Mariet laat aan iedereen het wekkerklokje zien, dat ze gegeven heeft. Ze laat het telkens aflopen en heeft een kinderachtig genoegen in het kabaal dat het ding maakt. „Waer is je moeder gebleve?" vraagt Francien plotseling. Betje heeft juist een koekepan te voor schijn gehaald, die ze van een van haar werkhui zen gekregen heeft. De soliediteit wordt nauw keurig onderzocht, er wordt wantrouwend naar de prijs gegist. Dat is zo de gewoonte als het een geschenk betreft door een werkgever geoffreerd. De belangstelling voor de koekepan is ogenblik kelijk verdwenen. „Bè".... Ze missen allemaal de oude vrouw, „hei je nog wat van d'r gehad", infor meert Mariet Willem krijgt een schok door zijn lijf om die vraag, hij probeert de aandacht af te leiden: „Den domenee heit een nieuwen Biebel laete brienge". Het helpt niet. „Wel niks", zegt Betje tegen Mariet Haar stem is donker, ze loert verwijtend naar Willem, alsof die er iets aan doen kan. Er wordt nog eens gevraagd: „Waer is ze?" Kees weet te vertellen: „Ze is naer achter". Hij zegt het plechtig als een schoolmeester, die een leer ling ergens permissie voor gegeven heeft. Het wordt grappig opgenomen, er wordt gelachen. Francien maakt de gevolgtrekking: „Dan is ze d'r zeker verlege mee". Willem is er ook verlegen mee, het bloed dringt naar zijn gezicht Hij gaat de cadeaus in de bedstee op de dekens zetten. Iemand maakt de opmerking: „Je zal vannacht tussen aol dat steengoed nie makkelijk legge". Dat doet de stemming omslaan. Willem z'n moe der komt in de kamer en vraagt achterdochtig: „Wat hawe juule een lol?" Het wordt een gezellige avond. Het kleine kamer tje is vol stemmengeluid en gelach. Sigarenrook hangt als een dichte mist boven de hoofden en om de lamp. De warmte maakt de gezichten rood. Mariet wuift voortdurend met haar hand en snakt naar adem, ze moet telkens kuchen als de scherpe rook haar keel prikkelt. „Zet de deure op een bar retje", stelt Betje voor. „Mot de deur ope!?" vraagt Willem z'n moeder snibbig, ze gaat op haar stoel verzitten, en Betje herinnert zich, dat de oude vrouw geen tocht kan verdragen. Na het tentoon stellen van de huwelijksgeschenken is ze stil geworden, ze zit in het hoekje bij de deur als een verlatene. Ze doen een bakje koffie en ze eten er bruidsui kers bij. De mannen praten over het weer en over het werk. Het weer gaat veranderen, de straten geven vochtig op, ze zijn er blij mee. De vrouwen zijn er ook blij mee, „as 'n vent 's zaeterdags niks thuus briengt dat ke'je nie lange volhouwe", zegt Kees z'n vrouw. „Za'je oak nog wel es an de weet komme, Betje", plaagt Mariet Betje moet er om lachen: „Och, dat komt aollemaele wel terecht" (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5