IN GESPREK MET.... Herkingens brandweerauto gaf geen kik IN GESPREK MET.... Drie achterkleinkinderen huwen op één dag NIEUWS uit de kerken Predikbeurten Nieuwe bezorger Denen overtreden visverbod De suikerprijs Voetballen op „De Dogger" Jongdierendag „Fauna Sport'' dhr. Jan Trompper te Middelharnis dhr. Jan Trompper te Middelharnis 15 jarig bestaan Wijkgroep „Middelharnis-Zuid" peuterspeelzaal „Pippeloentje" Gevleugelde vrienden Pogingen om sleepboot te behouden Bladz. 2 De blusploeg van Herkingen heeft misschien gehoopt dat niemand het ooit zou horen, maar in de gister avond gehouden raadsvergadering was het onderwerp van gesprek; de nieuwe brandweerauto a 275.000,- heeft gefaald...! Niet één enkel beweginkje kwam erin toen de spui- gasten zich enkele weken geleden naar een bermbrand bij het bunga lowpark wilden spoeden; de nieuwe Volvo dacht er niet an. „Inderdaad, er zat een foutje in", moest burg. Oversier gisteravond ter raadsver gadering vaststellen, over het nieuwe voertuig dat hij in mei met zoveel trots aan Herkingens blusploeg had overhandigd. Mevr. Tuinstra (WD) kondigde al bij de notulen een „brandvraag" aan, maar krachtens het reglement van orde kon die niet zomaar worden ingelast. Later ter vergadering, toen het rampenplan aan de orde kwam, was er de schone gelegenheid deze delicate zaak aan te snijden, al ging dhr. Eshuis (PvdA) haar DIERENBESCHERMING voor zondag 27 augustus Oud papier Onafhankelijk HYPOTHEEK-ADVIES „EILANDEN NIEUWS^ VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1989 „Hoe is het mogelijk", denk ik bij mezelf, „het sociaal kultureel Serviceburo „Diekhuus" was vroeger een lagere school en de sociaal kultureel werker Jan Trompper, die er werkt, was vroeger onderwijzer. „Maar ik was een onderwijzer zonder baan vertelt Trompper over zijn eerste beroep. „In de Jaren '70 was het voor een pas afgestudeerd onderwijzer moei lijk om aan de slag te komen. Na zo 'n honderd sollicitaties gaf ik het op. Ik besloot om een opleiding aan de Sociale Akademie in Rotterdam te gaan vol gen. Van die beslissing heb ik nooit spijt gehad. Ik heb nu een fijne baan hier in het Serviceburo. „En u heeft tóch nog een (voormalige) klas", reageer ik lachend. In de tijd dat hij een kopje thee voor ons zet, geniet ik even van de zomerse rust die door het wijdopen raam naar binnen lijkt te stromen. Achter het gebouw is een hofje. Ik bespeur meteen de grote bramen. De vlinders dansen. Het vol gende gedichtje schrijf ik als het ware weer opnieuw: een kind plokt de dag danst as een vlinder laet de zunne binnen komme deur de zeumer heen in witte madelieffes 't liekent wel of vroeger gele butterblommen de zunne altoos scheen Het Diekhuus is een ideaal gebouw voor allerlei aktiviteiten. Behalve kursus- sen zijn er ook andere evenementen. De muziekschool is er in gevestigd en ook heeft de peuterspeelzaal er onderdak gevonden. Een nieuw evenement is het café chantant op vrijdagavond. Dan wordt er een soort open podium voor Jong talent gehouden. Kortom, het Diekhuus is een plaats waar velen hun kreativiteit kunnen ontplooien. In september gaan weer vele kursussen van start. De opzet ervan vraagt zorgvuldige voorbereiding. Een taak die Jan Trompper graag op zich neemt. Hij vertelt over het komende seizoen het volgende: Vanaf september worden de bekende v.d. Kamp-kreatieve kursussen in het Diekhuus gegeven. Wij zijn erblijmeeen v.d. Kamp is er blij mee, want hij wil zijn winkel gaan uitbreiden. De belangstelling voor kreatieve kursussen is de laatste Jaren erg toegenomen. Op deze laatste opmerking haak ik spontaan even in: „Ik weet nog dat vroeger b. V. tekenen of schilderen als een n utteloze bezigheid werd aangemerkt. En op een doordeweekse dag een boek lezen kon eigenlijk ook niet. Dat was een luie bezigheid. Trompper kan dit beamen. Hij somt op wat er nu allemaal voor kursussen worden gegeven: kalligrafie, houtsnijden, zijdeschilderen, aquarelleren, volksschilderkunst, kantklossen, tiffany, airbrush, poppenmaken, kralen haken en knipselkunst! Dit betreft alleen nog maar de v.d. Kamp kursussen. In het Diekhuus worden b.v. ook nog computer- en naaikursussen gehouden. Mocht u over een bepaalde kursus iets willen weten, kunt u altijd het Service buro bellen: 01870-2400. Bij alle sociaal kulturele aktiviteiten is Jan Trompper „de op afstand aanwe zige", zoals hij het uitdrukt. De service naar de mensen toe staat hoog in zijn vaandel. Hij is in Delft geboren en opgegroeid.Een schat van een stadvindt hij. Zegt hij dat ook over de Jongeren daar? „Om te beginnen is er in een stad als Delft meer werkloosheid. Daardoor ont staan gauwer problemen. Het gedrag is agressiever De jongeren hier op het platteland zijn vriendelijker Ze worden ook bij eventuele problemen beter opgevangen.Op zijn werkterrein heeft Trompper veel metjongeren te maken. Hij b aktivi Jonge opzeti Voor één h waan „Wei sfeerv geklet gen t bestai maar, Het o, 't Ha huist dorpi zal ik ik vot „Hoe is het mogelijk", denk ik bij mezelf, „het sociaal kultureel Serviceburo „Diekhuus" was vroeger een lagere school en de sociaal kultureel werker Jan Trompper, die er werkt, was vroeger onderwijzer „Maar ik was een onderwijzer zonder baan vertelt Trompper over zijn eerste beroep. „In de Jaren '70 was het voor een pas afgestudeerd onderwijzer moei lijk om aan de slag te komen. Na zo 'n honderd sollicitaties gaf ik het op. Ik besloot om een opleiding aan de Sociale Akademie in Rotterdam te gaan vol gen. Van die beslissing heb ik nooit spijt gehad. Ik heb nu een fijne baan hier in het Serviceburo. „En u heeft tóch nog een (voormalige) klas", reageer ik lachend. In de tijd dat hij een kopje thee voor ons zet, geniet ik even van de zomerse rust die door het wijdopen raam naar binnen lijkt te stromen. Achter het gebouw is een hofje. Ik bespeur meteen de grote bramen. De vlinders dansen. Het vol gende gedichtje schrijf ik als het ware weer opnieuw: een kind plokt de dag danst as een vlinder laet de zunne binnen komme deur de zeumer heen in witte madeliefies 't liekent wel of vroeger gele butterblommen de zunne altoos scheen Het Diekhuus is een ideaal gebouw voor allerlei aktiviteiten. Behalve kursus sen zijn er ook andere evenementen. De muziekschool is er in gevestigd en ook heeft de peuterspeelzaal er onderdak gevonden. Een nieuw evenement is het café chantant op vrijdagavond. Dan wordt er een soort open podium voor Jong talent gehouden. Kortom, het Diekhuus is een plaats waar velen hun kreativiteit kunnen ontplooien. In september gaan weer vele kursussen van start. De opzet ervan vraagt zorgvuldige voorbereiding. Een taak die Jan Trompper graag op zich neemt. Hij vertelt over het komende seizoen het volgende: Vanaf september worden de bekende v.d. Kamp-kreatieve kursussen in het Diekhuus gegeven. Wij zijn erblijmeeen v.d. Kamp is er blij mee, want hij wil zijn winkel gaan uitbreiden. De belangstelling voor kreatieve kursussen is de laatste jaren erg toegenomen. Op deze laatste opmerking haak ik spontaan even in: „Ik weet nog dat vroeger b. V. tekenen of schilderen als een n utteloze bezigheid werd aangemerkt. En op een doordeweekse dag een boek lezen kon eigenlijk ook niet. Dat was een luie bezigheid. Trompper kan dit beamen. Hij somt op wat er nu allemaal voor kursussen worden gegeven: kalligrafie, houtsnijden, zijdeschilderen, aquarelleren, volksschilderkunst, kantklossen, tiffany, airbrush, poppenmaken, kralen haken en knipselkunst! Dit betreft alleen nog maar de v.d. Kamp kursussen. In het Diekhuus worden b.v. ook nog computer- en naaikursussen gehouden. Mocht u over een bepaalde kursus iets willen weten, kunt u altijd het Service buro bellen: 01870-2400. Bij alle sociaal kulturele aktiviteiten is Jan Trompper „de op afstand aanwe zige", zoals hij het uitdrukt. De service naar de mensen toe staat hoog in zijn vaandei Hij is in Delft geboren en opgegroeid.Een schat van een stadvindt hij. Zegt hij dat ook over de jongeren daar? „Om te beginnen is er in een stad als Delft meer werkloosheid. Daardoor ont staan gauwer problemen. Het gedrag is agressiever. De jongeren hier op het platteland zijn vriendelijker. Ze worden ook bij eventuele problemen beter opgevangen.Op zijn werkterrein heeft Trompper veel met Jongeren te maken. Hij beschouwt het als een uitdaging om aktiviteiten voor ze op touw te zetten. Het jongerencentrum dat hij mee heeft helpen opzetten is niet meer weg te denken. Voor zijn werk moet veel wijken. En voor één hobby! Dat is het orkestje ..Speelgoed" waarvan hij deel uitmaakt. We spelen 16e eeuwse muziek. Het is heel sfeervol We gaan ook helemaal in stijl gekleed. De heren dragen van die brede kra gen en dames lange rokken. Het orkest bestaat uit acht personen. Eens in de maand treden we op. Het orkestje is in zijn woonplaats. Stad aan 't Haringvliet, opgericht. Binnenkort ver huist hij naar Sommelsdijk. „Ook een fijn dorp om te wonen. Een echte Flakkeeënaar zal ik niet worden. Dat hoeft ook niet. Maar ik voel me er wel tussen thuis. Teunie Knöps Ct^l^1i^'<^^<^'<-^'i-^<^»<-^>" MIDDELHARNIS De foto toont het gezin van Willem Taaie (bekend visser uit Middelharnis) en Johanna de Waard, met drie van de zes kinderen die uit hun huwelijk geboren zouden worden, te weten Koosje, Marinus, Neeltje, Bertha, Jacob en Pietje. Vandaag 25 augustus 1989 trouwen drie achterkleinkinderen van het vissersechtpaar, te weten Annelies Hartman, kleindochter van Koosje; Hans Taaie, kleinzoon van Marinus; Annet Faasse, kleindochter van Pietje. Een opmerkelijk feit waarvan een van de familieleden ons. mét foto. op de hoogte stelde. NED. HERV. KERK Bedankt voor: Middelharnis (toez.) J.P. Nap te Huizen; Rumpt (toez.) H. van Wingerden, pred. voor buitengew. werk zaamheden (leraar godsdienstonder wijs), wonende te Bameveld. GEREF. KERKEN Benoemd tot: gemeentelijk opbouwwer ker te Zoetermeer K.A Bruins, wonende te Amsterdam. Beroepen te: Arapoti (Brazilië), Evang. Geref. Kerk drs. A Lunshof te Slie- drecht. Aangenomen: de benoeming tot gemeen telijk opbouwwerker te Zoetermeer KA Bruins, wonende te Amsterdam. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Aagtekerke GJ. van Aalst te Benthuizen; Middelburg-Zuid JJ. van Eckeveld te Zeist; Middelharnis G. Mouw te Genemuiden. daar nog net in voor. Zijn verhaal bleek overigens wel wat korrektie te behoeven. Dhr. Eshuis had gehoord, dat zowel de blusploeg van Herkingen als die van Dirksland onbemand waren geweest, waardoor tenslotte brandweercomman dant Jelier samen met een personeelslid van de gemeente er met de Dirkslandse brandweerwagen op af waren gegaan, maar 't was anders geweest, wist mevr. Tuinstra te vertellen. De brandweer was wel paraat, maar de wagen wilde niet starten...! „....als 'ie opgeroepen wordt kan hij niet uitrukken", stelde ze beteuterd vast, „moeten we dan maar lange slangen aanschaffen zodat we vanuit stilstand in de garage kunnen blussen?", vroeg ze wat schamper. Maar nee, het probleem lijkt te zijn opgelost door het aanbren gen van nieuwe accu's, want daarmee was het mis gegaan. De accu's stonden droog en de platen waren krom getrok ken. Het „foutje" lijkt te zijn opgelost. Zo hopen ook de spuitgasten, want ze heb ben behoorlijk voor aap gezeten en dat zitten ze nóg 'es wanneer op de jaarver gadering van de ploegen het Heul- praatje wordt gehouden.... Opgevangen omgeving Groene Zoom te Sommelsdijk, dwergkonijntje, zwart met bruine pootjes en onderkant (black en tan). Inlichtingen mevr. Nijsse, Groeneweg 35, Nieuwe Tonge, tel. 01875-1820. OUDE TONGE Met ingang van heden wordt de bezor ging van ons blad door Leo Brinkman overgenomen door Erik Klem, Wilhel minastraat 10, tel. 1304. Bedankt voor: Utrecht J.S. van der Net te Dordrecht. GEREF GEMEENTEN IN NED. Bedankt voor: Ederveen W. Verhoeks te Ame muiden. GEREF KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te: Hoogkerk JJ. Poutsma te Hardenberg. Naar aanleiding van het 15-jarig bestaan van wijkgroep „Middelhamis-Zuid" en peuterspeelzaal „Pippeloentje" worden er in de week van 2 t/m 9 september een aantal „feesf'-aktiviteiten gehouden, te weten: zaterdag 2 september: 14.00-16.00 uur Open Huis met een gezellig programma voor jong en oud, o.a. vlooienmarkt voor en door kinderen. Er wordt ook een videofilm gedraaid van verschillende peuterspeelzaal-groepen. dinsdag 5 september: 10.00-11.30 uur Koffieochtend voor bejaarden en ge handicapten uit de wijk. woensdag 6 september: 15.00-16.30 uur Kindervoorstelling „Muzikantate" door dhr. Bouwen Breeman. Leeftijd 4-8 jaar. Entree ƒ2,50 incl. limonade. Voorver koop kaarten tijdens het Open Huis (2 sept.) of vanaf maandag 4 sept., Rotten- burgseweg 150. donderdag 7 en vrijdag 8 september: Feest voor de peuters i.v.m. 15-jarig bestaan van peuterspeelzaal „Pippeloentje". vrijdag 8 september: 19.00-21.00 uur Feestdisco, leeftijd 9-12 jaar. Entree 1,50. zaterdag 9 september: 19.30-22.00 uur Feestdisco, leeftijd 12-15 jaar. Entree 1,50. Bovenstaande aktiviteiten vinden plaats in het „verbouwde" buurthuis „Pippe loentje", Kastanjelaan 3, Middelharnis. zaterdag 9 september: 21.00 uur Lampionoptocht o.l.v. Sempre Cres cendo. Start Rubensplein. Deense vissers lappen het verbod om op haringbroed te vissen aan hun laars en schaden daarbij de stand van de haring in de toekomst. Wat nu in belangrijke hoeveelheden wordt weggevist kan nooit meer opgroeien tot volwassen haring. De Denen doen dat onder druk van de vismeelfabrieken, die om grond stofvoor hun bedrijf verlegen zitten. Ze doen dat op een plaats (het uiterste pun tje van het Nederlandse continentaal plat) waar nooit controle is en waar diepgaande schepen, vanwege de water stand niet kunnen vissen. Niet alleen Nederlandse Noordzeevissers konstate- ren de overtreding, ook de haringbiolog dr. Ad Corten meent dat de overtreding op grote schaal begaan wordt. OUDDORP Herv. Gem. 9.00 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk, 11.00 uur ds. W.J. op 't Hof; woensdag 30 augustus 19.30 uur ds. W.J. op 't Hof Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 en 18.30 uur ds. W. Willems Doopsgez. Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. H. Westerhout; 17.00 en 18.45 uur ds. ds. D.P.C. Looijen, Woudenberg; vrijdag 1 september 15.00 uur ds. H. Westerhout, huw.bev. Flip Tanis en Arja van der Hooven. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H. Avondmaal) en 18.00 uur (dankzegg. H. Avondmaal) ds. J. Codée Ger. Kerk 10.00 uur ds. Wil lems, Brussel; 18.30 uur ds. J.W. Bru- ning, Sommelsdijk. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr. Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur ds. P. Rozeboom; 18.30 uur ds. G.J. Smink, Haastrecht Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur (bed H. Doop) ds. A. Kastelein; 18.00 uur ds. N. Noorlander, Elim Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H. Avondmaal) en 18.00 uur (dankzegg. H. Avondmaal) ds. T.E. van Spanje Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur (voorber. H. Avondmaal) en 18.00 uur ds. A. de Lange; vrijdag 1 september: 14.30 uur ds. J.T. Cazan- der, huw.bev. bruidspaar Cazander- Visser Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. R. Boeijenga-Alders Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Brui ning Lukaskapel 10.15 uur (voor ber. H. Avondmaal)ds. W.H. van Kooten. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. Zuijderduijn; 18.00 uur ds. K. ten Klooster Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. W. v.d. Hoek Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst; 14.30 uur NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. de Bode, St. Anthonypolder Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur (bed. H. Doop) en 18.00 uur ds. N.P.J. Kleiberg Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD AAN 'T HARING'VLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Jonge- breur; 18.00 uur ds. W. Groenen boom, Capelle a/d IJssel Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur drs. G.J. Smink; 18.00 uur ds. P. Rozeboom. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. den Boer; 18.00 uur ds. H. Talsma - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. A. Moolenaar. Ulvenhout. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. van der Meijden, Bleiswijk; 18.00 uur ds. W.H. van Kooten Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 9.30 uur dhr. J. Nugteren; 18.00 uur dhr. J.H. van Lambalgen. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. Boon, Naarden-Bus- sum. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J.G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3 x leesdienst Oud Ger. Gem. 3 x lees dienst. YERSEKE Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 uur ds. K. ten Klooster; 18.30 uur ds. L.W.Ch. Ruygrock. SINT ANNALAND - Herv. Gem. 10.00 uur (voorber. H. Avondmaal) ds. A. van Herk; 18.00 uur ds. D. Scheep maker, Middelharnis - Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 9.45,14.15 en 18.15 uur leesdienst. GOEDEREEDE Zaterdag a.s. wordt door Kon. Fanfare ,Apollo" te Goedereede oud papier opgehaald. DIRKSLAND Uitslag Haasdonk, 66 km; 310 duiven; Ie duif 9.35 uur 1334 m.p.m. De eerste 50 duiven: Comb. C. Nagtegaal 1, 15, 24, 28, 31, 32, 39,40,46,47; N.H., v.d. Groef 2,3,19,30, 41W. Nieuwland 4,9,1117,23; J.J. Don 5,7, 22, 38,49, 50; KI. de Jong 6, 8.13,14, 18,26; J.C. Roodzant 10,16,20,27,29,33, 34,35,36,42,44,48; L.S. v.d. Baan 12,45; Joh. Koppelman 21, 25; J. Kleynenberg 37; Comb, de Jong-Tieleman 43. Uitslag Etampes; 395 km; 140 duiven; Ie duif 13.13 uur 1144 m.p.m. N.H. v.d. Groef 1, 10, 15, 22, 23, 25; Comb. C. Nagtegaal 2,3,4,6; J.C. Rood zant 5,1112,14, 26,28,3132; KI. de Jong 7, 13, 16, 17, 20, 21, 34; J. Kleynenberg 8, 9; C. Vermeulen 18, 33; W. Nieuwland 19, 27; L.S. v.d. Baan 24, 29, 30. De betaling naar kwaliteit, vorig jaar door de Suikerfabrieken toegepast, heeft voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Over- flakkee een positief effekt gehad. Tegen over een tarraverrekening van min ƒ0,09 per ton, stond een W.I. verrekening van ƒ0,62, een voordeel voor de Schouwen- Duivelandse telers dus van ƒ0,53. Voor Flakkee waren deze cijfers tarra min ƒ0,19. W.I. ƒ0,45; positief verschil ƒ0,26 per ton geleverde bieten. De Suikermarkt waarover jaren aaneen negatieve berichten verschenen, betref fende een te grote produktie en steeds aan zwellende voorraden, met als gevolg lage wereldmarktprijzen, is het laatste jaar radikaal veranderd. De voorraden wit sui ker in Europa werden geruimd, Brazilië en Cuba hadden leveringsproblemen. In juli steeg de witsuikerprijs op de wereldmarkt tot 14.75 c. per Ib. Begin 1989 was dat nog 9.50 c. per Ib. Als straks de fabrieken weer gaan draaien om de nieuwe oogst suiker bieten te verwerken, zal deze uitzonderlijk hoge prijs, door de dan beschikbaar komende nieuwe produktie, ongetwijfeld dalen. Zaterdag 26 augustus begint in Den Hel der op het sportcomplex „De Dogger" het Nationaal Visserij Voetbal toer nooi. Cees Sluiter van de gelijknamige rederij is verantwoordelijk voor de organisatie en heeft dit jaar de medewerking gekre gen van voetbalvereniging H.C.S.C. en het „Visserijnieuws". In totaal strijden morgen tien teams om de hoogste eer. De ploegen uit Den Hel der, Urk, Scheveningen, Goedereede en Amemuiden vormen poule A De elftal len van Texel, Den Oever, IJmuiden, Katwijk en Stellendam zijn gehuisvest in poule B. Alhoewel de Wieringers vorig jaar veel indruk maakten, durven de spelers dit jaar weliswaar aan een hoge klassering te denken, maar verwachten zij geen dominante rol. Den Helder daarentegen liet recentelijk van zich spreken door tij dens een oefenpartijtje een Wierings elf tal voorzichtig af te drogen. Verwacht wordt dat Den Helder dit jaar tot een betere prestatie in staat zal zijn dan vorig jaar. Ook Texel behoort tot de favorieten. De eilandbewoners beschik ken over een aantal gelouterde spelers. Het toernooi kent ook nog enkele outsi ders zoals Goedereede, Stellendam, Katwijk en Scheveningen. De eerste twee zullen ongetwijfeld een rol spelen in de eindklassering van respectievelijk poule A en B. Van IJmuiden kan veel tegenstand worden verwacht omdat het vorig jaar ondanks de aanwezigheid van enkele individualisten nauwelijks tot een bevredigend resultaat kwam. De poule-indelingen beloven in elk geval een spannende strijd en wellicht veel spektakel. Na de prijsuitreiking wordt deze voet- baldag afgesloten met een barbecue en een stukje levende muziek. Als het weer ook meewerkt wordt het voor de toe schouwers en spelers een aangename dag! Onder leiding van de heer P.S. de Nijs worden verwoede pogingen onderno men om de in 1938 voorL. Smits en Co's Internationale Sleepdienst bij de werf van P. Smit in Rotterdam gebouwde sleepboot Hudson van de sloper te redden. De Hudson is hetzelfde schip dat vele jaren in de haven van Stelendam gele gen heeft, waar het eerst onder de naam Johan Dirk en later Elisabeth, als ijsfa briek dienst deed. De heer H. Tanis uit Ouddorp verkocht het schip onlangs aan Stolks Handelsonderneming in Hendrik Ido Ambacht. Het was onder de naam Ebro door de Visserscombina tie in Stellendam aangekocht. De Hudson was in de meidagen van 1940 op weg naar Algiers, om daar een drijvende kraan, een ponton en een havensleepboot op te pikken en naar Dakar te slepen. In Dakar werd met het toepassen van een handigheidje voorko men dat de sleepboot door de Franse Vichy-regering in beslag genomen werd. Men week uit naar Engeland en voer gedurende de oorlog in charter van de Britse admiraliteit. Kapitein Weltevre den kreeg diverse onderscheidingen voor in de oorlog uitgevoerde huzaren- smkjes. Toen in 1962 een grotere en sterkere Hudson werd gebouwd, werd het schip omgedoopt in Ebro. De pogingen om de andere Ebro. die indertijd op de Ban- jaard strandde, te behouden, schijnen te zijn mislukt. Waar de Hudson als prototype diende voor andere schepen als de Tyne, de Javazee. de Poolzee en de Wiite Zee, wil de heer P.S. de Nijs. oud-hoofd perso neelszaken van Smh Internationale. ƒ50.000.- a ƒ60.000.- bijeen zien te brengen om de Hudson weer in zijn oor spronkelijke staat van voor de ijsfabriek terug te brengen, maar dan moet het eerst van de sloper worden gekocht. Op zaterdag 26 augustus a.s. organiseert kleindierensportvereniging ..Fauna Sport" te Hellevoetsluis haar jaarlijkse jongdierenkeuring voor haar leden. De leden laten hun dit jaar gefokte jonge dieren door een deskundige jury beoor delen op hun uiterlijke kenmerken en schoonheid. De dieren die te bewonderen zijn. zijn: konijnen, cavia's, hamsters, gerbils, hoenders, dwerghoenders, watervogels en sierduiven. De deskundige jury laat van ieder dier een beoordeling schrijven waar uitein delijk een predikaat aan verbonden wordt. De beste dieren vallen uiteraard in de prijzen. Naast de keuring is er voor het publiek de mogelijkheid om een gokje te waten op het Rad van Avontuur. Voor de kin deren is er de cavialoopbaan en met beide zijn mooie prijsjes te winnen. Ook zijn er weer de bekende gipsbeeld- jes te koop en kunnen de kinderen konijntjes aaien in de aaibak. Voor de inwendige mens is een hapje en een drankje verkrijgbaar. Ook kan men er alle informatie over de kleindieren- sport krijgen. Het geheel wordt gehouden in de hallen van Vermaats autobusbedrijf aan de Amnesty Internationallaan te Helle voetsluis. U bent welkom vanaf 9.00 uur 's morgens tot 17.00 uur 's middags. De toegang is gratis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2