Stolk specialiteiten l\/liddelharnis in Coco-ice Primeur voor Goeree-Overflakkee: STREEK/MUSEUMMARKT OPGELET!! SOF is er weer!! Ds. Van Trigt liet Herv. Middelharnis zowel waarschuwing als bemoediging na Naaiicursussen Wijkgroep Mlddelhamis-Zuid Aardappelveiling Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 22 AUGUSTUS 1989 spmMifêitêÊ Of u nou onder in Luxenoiburg -, of boven in Groningen woont, u wórdt de komende maanden bekend gemaakt met Coco-ice. Geen consumptieijs, zoals de naam mis schien doet vermoeden, maar een chocoladereep met smakelijke cocosvuUing. A. Stolk specialiteiten te Middelharnis heeft de alleenverkoop in de Benelux van deze Spaanse lekkernij en aan hem de taak die op zoveel mogelijk van de 75.000 verkooppunten in de Benelux te introduceren. Ruim drie jaar geleden opgericht als groothandel in voorna melijk koek en banket, heeft het Middelhamisse bedrijf een grote vlucht genomen. Uit tal van Europese landen worden produkten geïmporteerd en op nu al 8000 verkooppunten in de Benelux afgezet. De vertegenwoordiging van Coco-ice zal een nog forsere doorbraak gaan betekenen, waarom j.l. zaterdag drie Opeis Combi aan het wagenpark werden toe gevoegd. Drie vertegenwoordigers zullen daar dagelijks mee onderweg zijn, in Nederland, België en Luxemburg. De consument zal middels t.v.-commercials op de aantrek kelijkheid van Coco-ice worden geattendeerd. Begin vol- Overhandiging aan dhr. Stolk (midden) van de autosleutels door dhr. H. de Blok (r) van Garage Knöps en de video met de reklamespot door dhr. De Vos van Delta Video Productions (l) te Melissant. gend jaar zullen drie sterspots worden uitgezonden. Voor de maker daarvan. Delta Video Productions te Melissant, bete kent het het t.v.-debuut. Bij de consument heeft de reep al een goed onthaal gevon den, via scholen en supermarkten werd nagegaan of de reep ook de Benelux-tongen zou vermogen te strelen. Zo waarde rend was de beoordeling dat dhr. Stolk verwacht de totale omzet van zijn bedrijf met 50% te zullen vergroten. Nu al zijn enkele miljoenen repen verkocht. De presentatie in de verkooppunten, de t.v.-reklamecam- pagne, de aanwezigheid op de Roka levensmiddelenbeurs in Utrecht, full-color advertenties in vakbladen en de fraai beschilderde bestelwagens zullen de promoting van het pro- dukt ondersteunen. Via de wikkels zal kunnen worden deel genomen aan een slagzinwedstrijd waarin maar liefst vijf reizen naar Miami te winnen zijn. Mr C.N. Schuring blij met nieuw initiatief voor jubileum Streekmuseum en De Motte Samen met penningmeester C. Kar- dux van De Motte waakt hij angst vallig over de centen in de jubileum commissie van het Streekmuseum en De Motte, de heer C.N. Schu ring, penningmeester van het Streek museum Goeree-Overflakkee. Als er ideeën gelanceerd worden, zegt hij vaak: „Leuk, maar wat kost het?" Die vraag hoeft hij niet te stel len bij het idee ten bate van het jubi leumfonds een streek/museum- markt te organiseren in en rond het Streekmuseum en De Doele in Som- melsdijk. Dat gaat met veel inzet gebeuren op 9 september van 10.00- 17.00 uur in het kader van de open monumentendag. „Het Streekmu seum bestaat uit maar liefst zes monumentenpandjes", zegt de heer Schuring met gepaste trots, „en wat denkt u van een gebouw als De Doele, prachtig!" Streekgebonden Als hij hier geboren en getogen was zou de heer Schuring niet enthousiaster voor en over Goeree-Overflakkee kunnen zijn. In 1976 kwam hij uit Groningen naar Goeree-Overflakkee om te blijven, eerst in Dirksland en tenslotte in zijn standplaats Middelharnis. Toen hij in 1985 naar Middelharnis ging volgde hij notaris J.W. Hempenius op als penningmeester van het Streekmu seum. De heer Schuring is ook lid van het bestuur van de Stichting Rien Poortvlietmuseum. Hoe bevalt hem de funktie van penning meester van het Streekmuseum? „Prima, alleen zouden we nog meer leden moeten hebben. Mag ik van deze gelegenheid gebruik maken uw lezers op te roepen lid te worden van het museum, voor zover ze dat nog niet zijn? Ik zou graag onder de aandacht willen brengen dat men het museum op allerlei manieren kan begunstigen. Voor parti- kulieren kost het lidmaatschap 10,- per jaar en voor dat bedrag kan men het gehele seizoen met het hele gezin naar het museum toe. Van bedrijven verwachten we natuurlijk wat meer. Er zijn gelukkig al heel wat bedrijven en instellingen die het Streek museum een warm hart en financiële steun toedragen. Ook kan men via een legaat het Streek museum steunen. Wat ook belangrijk is: gooi bij het opruimen van oude familie papieren en familie-albums niet te gauw iets weg. Voor het museum heeft het allicht cultuur-historische waarde en het is soms net de schakel die in een bepaald geheel past. Naast de contributies van de lidmaat schappen ontvangt het museum ook wel giften van leden. Misschien is het woord „lidmaatschap" een beetje verwarrend", voegt de heer Schuring er aan toe. „Wie lid is van het Streekmuseum hoeft - als men dat zo wil - niets meer te doen dan trouw de contributie te betalen, al zijn we uiteraard zeer gelukkig met aktieve leden. We krijgen zoals u weet subsidie van de vier gemeenten, maar als we ons streekmuseum goed in stand willen hou den zonder commercialisering, dan kan dat alleen maar op basis van een toerei kend ledenbestand. Daarom: men kan zich opgeven door een telefoontje naar de penningmeester (01870-4900) of het Streekmuseum (01870-3778). Markt voor Streekmuseum en De Motte Zo moeilijk als het is de heer Schuring tot een vraaggesprek voor de krant te verleiden, zo gemakkelijk is het, een maal in gesprek, hem aan de praat te krijgen over de jubileumaktiviteiten van De Motte en het Streekmuseum, die plaats vinden onder het motto „Schatten uit het water". Om te beginnen uit hij zijn waardering voor het feit dat het 20- jarig jubileum van De Motte en het 40- jarig jubileum van het Streekmuseum samen gevierd kan worden. Verder: „Wat mij onder meer zo boeit in de geschiedenis van Goeree-Overflakkee is de eeuwenoude verbondenheid met het water. Eerst de bedijking, dan het culti veren van de grond, de landbouw, de beurtvaart en niet te vergeten de visserij. En dan nu weer het toerisme, het heeft allemaal te maken met het water. Ik vond het typerend zoals de heer Wolfert uit Dirksland het afgelopen zaterdag voor de radio zei: Goeree-Overflakkee, de dorpen zelf, dat zijn de ware schatten uit het water." Streekprodukten zullen op zaterdag 9 september in de Kerkstraat in Sommels- dijk gepresenteerd en verkocht worden. Wat allemaal? „Dat kunt u beter aan mevrouw West dorp vragen", zegt de heer Schuring als voorzitter van de jubileumcommissie. „Mevrouw Westdorp heeft het idee en zorgt voor de uitwerking. Eens kijken.... buiten bij het museum hebben we de veldvruchten zoals aardappelen, groen ten, appelen, planten, zaden; er is honing en eigengemaakte jam, en, als het beetje wil, versgevangen vis. Verder zorgen we voor een bescheiden terras. U moet zich dit evenement in zijn totaal kleinschalig voorstellen. Het is geen massawerk. Omdat we ons behoorlijk willen presenteren moet het er leuk uit zien en dat brengt ook het nodige hand werk met zich mee. Een reden om ons te beperken; én de ruimte in het museum heeft natuurlijk zijn beperkingen." Als we de heer Schuring vragen of het moeilijk is medewerking te krijgen rea geert hij glunder: „Nee, dat gaat gewel dig. Zelfs zó stimulerend dat je het daarom alleen al zou doen. Het initiatief van de museummarkt heeft aansluiting gevonden bij de Muziekschool Goeree- Overflakkee. Die houdt open dag in het pand Kerkstraat 9 tegenover het mu seum en presenteert zich met uiteenlo pende muziek. Ik heb klinkende namen gehoord: Rinus Verhage, Piet Wes thoeve, Arie Stolk en Paul Kieviet bijvoorbeeld. De Stichting voor Monumentenbehoud uit Sommelsdijk doet ook iets speciaals verband met de restauratie van een Hoezo SOF? Wat is SOF? S.O.F, staat voor Schaakvereniging Oost Flakkee en wij gaan over enkele weken weer van start met het zo edele schaakspel. Kijkt u nu maar niet zo onverschillig, want ik wil u van harte uitnodigen om eens met ons mee te komen doen. SOF bestaat die nieuwe seizoen name lijk 10 jaar en dat levert u gelijk enkele voordelen op. Zo krijgt een ieder die nu lid wordt 50% korting op het toch al lage contributiebedrag (dit tegen inlevering van dit krantenstukje). Verder staan er voor de leden tijdens het seizoen nog enkele verrassingen op het programma. Ik weet dat er nu een groep mensen is die twijfelt, de reden hiervoor is dat ze een pot schaken leuk vinden maar ze den ken dat ze niet goed genoeg zijn voor een schaakclub. Die mensen daar zijn vast allemaal wel een stuk beter dan mij, hoor je vaak. Nu, laat ik u het volgende vertellen, toen ik voor het eerst op m'n fietsje stapte wist ik echt niet wat links en rechts was, maar wat erger bleek was dat ik ook niet wist hoe de remmen werkten. Zo belandde ik bij de buren in de heg (de familie haalt dit met lachende gezichten nog wel eens naar boven). Ikzelf toen brullen en schreeuwen dat ik nooit meer op een fiets zou stappen. Moet u me nu eens zien fiets. Zo is het met het schaken precies zo, natuurlijk doet u in het begin de gekste dingen. Het blijkt dat er naar enkele partijen bij de meesten al duidelijk een sterke verbete ring optreedt. Daarbij is een club er ook om van elkaar te leren en niet om elkaar de loef af te steken. Dan is er nog het gedeelte van het gezellig samen zijn, klinkt misschien wat sullig maar het neemt bij ons gewoon een grote plaat in. Dan wijs ik er u nog op dat bij de senio ren alle leeftijden vertegenwoordigt zijn. Zo vanaf de 15 tot rond de 80 jaar spelen ze lekker een partij tegen elkaar. Dus niet van alles verzinnen waarom u niet zou kunnen, maar gewoon komen. De algemene ledenvergadering is volgende week woensdag (30 aug.) en de week daarna start de competitie. Ik hoop u zeker te ontmoeten. Tot ziens in de Grutterswei te Oude Tonge (20.00 uur). BJB Zeehond in Grevelingenmeer Toen zaterdagavond de meeste recrean ten van de Grevelingen waren vertrok ken was voor een zeehond de kust veilig. Het volwassen dier, dat zich zeker niet schuw toonde, klom herhaaldelijk op een steiger om van daar afin het water te plonsen. Kennelijk verblijft de zeehond in de Grevelingen. aantal pandjes in de St. Joris Doelstraat. Het wordt dus echt een geheel, dat vind ik een prima zaak. 's Middags speelt het mandoline-orkest Estampida. Bij goed weer gebeurt alles zo veel mogelijk bui ten, bij slecht weer gaan we naar binnen." Feestelijke opening door burg. Sleurink Op de vraag wat er gaat geschieden ter opening van dit streekgebeuren in de kom van Sommelsdijk geeft de heer Schuring een wat ontwijkend ant woord. „De burgemeester is bereid gevonden deze eerste echte streek/museummarkt In de afscheidsdienst waarin hij zon dagmiddag afscheid nam van de Herv. Gemeente van Middelharnis is het ds. P.H. van Trigt zeker niet om enig eerbetoon te doen geweest, integendeel. „Alle dagen is Zijn trouw en genade ons genoeg ge weest", zo zag hij in dankbaarheid terug op de voorbije ruim vier jaren waarin hij met de gemeente op mocht trekken. „Laat ons alom Zijn lof ontvouwen", zo benadrukte ds. dan ook aan het begin van de dienst die daarom met het zingen van Psalm 33:11 begonnen werd. Ook het daarin bezongen „verblijd ge moed" mocht in deze dienst gelden, ook al werden menselijke banden ontbonden, de aanwezigheid van de God alle genade mocht - uit 1 Petrus 5:10 - rijk gepredikt worden, en dat deed ds. Van Trigt van heler harte. Vaniiarte én met grote nadruk, gedreven door de zorg om afval en ontrouw die ook Petrus bezet had toen hij zijn brief aan de „verstrooide vreemdelingen" schreef. Petrus vermaande, bemoedigde en onderwees hen krachtig en zo wenste ook ds. Van Trigt in zijn afscheidspredi- king te doen, de gemeente waarschu wend dat ook in Middelharnis satan rondgaat om te verslinden en mensen van het Woord af te trekken. Dominee maande de gemeente de boze te weerstaan door vast te zijn in het geloof en oog en hart gericht te houden op de God van alle genade van Wie in de tekst wordt gezegd dat Hij de gelovigen na een weinig tijds van lijden zal volma ken, bevestigen, versterken en funderen. Ds. waarschuwde tegen het hechten aan elk ander fundament dan dat, door God in Jezus Christus gelegd. Elk ander fun dament zal de stormwind van Gods rechtvaardig oordeel niet kunnen weer staan. Het is genade, zo preekte ds., wanneer onder dat oordeel gebogen wordt en geleefd mag worden uit Gods onpeil bare Vaderliefde voor zondaren die schuldig, vijandig, verdoemelijk, hulp behoevend, zonder vertrouwen en zon der hoop waren maar bij Jezus Christus de Goede Herder hun toevlucht zochten om bij Hem volkomen genade te vin den. Het stemde ds. dankbaar de nodiging tot Hem te gaan ruim vier jaar lang te heb ben mogen laten horen en de waarheid van Gods liefde te hebben mogen vertol ken. „Hebt u Christus omhelsd en hebt u zich gelovig aan Hem toebetrouwd?", zo vroeg ds. de gemeente af Met Petrus in haar gemeente met enig vertoon te openen, verder zult u het wel zien. We verwachten wel dat u er bent die dag. Het zal, in alle bescheidenheid, zeker de moeite waard zijn. Binnen in het mu seum zal elk pandje toepasselijke pro dukten herbergen. Ik kan me er nu al op verheugen dat in het dorpswinkeltje kruudplaetjes verkocht zullen worden. Ik raad u aan vroeg ter markt te komen." Op de bovenverdieping van het mu seum zal documentatie over Goeree- Overflakkee te vinden zijn. De Vereni ging voor Dialectonderzoek is daar o.a. aanwezig met alle uitgaven in het dialect van Goeree-Overflakkee. Annette de Roo komt met beschilderde dozen e.d. en - als ze tegen die tijd haar kollektie voldoende heeft aangevuld - zal Joke Hameeteman uit Goedereede pottenbakkerswerk beschikbaar stellen. Er is werk van A.K. Vogelaar uit Middel harnis, schilder van de streek, en me vrouw L. Rooij gaat glas graveren. De Visserijschool uit Stellendam is er weer en er wordt gedacht aan samenwer king met andere musea in de regio. Een speciaal programmablad met nadere informatie is in de maak. Waar en wanneer kunnen belangstel lenden dat programma verkrijgen? „Vanaf 1 september bij de regionale VW-kantoren, het Diekhuus en het Streekmuseum. Er komt ook een publi- katie in de kranten." De oude schoolklas. Jong geleerd Eén van de favorieten van de heer Schu ring is het oude schoolklasje in het museum. Daar zijn leuk attrakties voor kinderen gepland om het museumbe- zoek aantrekkelijk te maken. „We vinden dat je zeker ook aan de jeugd moet denken. We hebben een kleurwedstrijd waaraan prijzen zijn ver bonden. In de schoolklas is een verras sende les en er zijn artikelen die ook voor kinderen aardig zijn en niet zo veel kosten." Gevraagd naar de museummarktprij zen zegt penningmeester Schuring: „U begrijpt dat we het niet weggeven, maar in de Kerkstraat is het straks goed te doen." Het gesprek met de heer Schuring heeft ons nieuwsgierig gemaakt. We beloven hem dat we ons best zullen doen er te zijn op zaterdag 9 september, in histo risch Sommelsdijk. onderschatte ds. Van Trigt de strijd en het lijden zeker niet, maar in de tekst wordt de tijd van lijden „weinig" ge noemd in het licht van de eeuwige heer lijkheid die wacht, een begrensde tijd van lijden tegenover een onbegrensde heerlijkheid die geopenbaard zal wor den. God heeft bevestiging, versterking en volmaking beloofd aan hen die zou den wankelen maar die blijven steunen op Zijn belofte, meer dan overwinnaars zullen zij worden. Toespraak Na de prediking richtte ds. Van Trigt zich met een persoonlijk woord tot hen die aan de uitnodiging tot bijwoning van de dienst gevolg hadden gegeven. Onder meer was dat burg. mevr. Sleurink als vertegenwoordiger van het gemeentebe stuur. Ook vertegenwoordigers van Ring en Classis werden gegroet en gemaand zich door het Woord „te benaarstigen tot enigheid van geest". Alle bij het kerke- werk en de eredienst betrokkenen wer den voor hun bijdrage daaraan hartelijk bedankt en dominee liet dat zeker ook gelden voor de ervaren zorg voor hem en zijn gezin van de zijde van kerkvoogdij en kerkeraad. De gemeente kreeg de verzekering hem lief te zijn geworden en zij werd dankge- zegd voor de ervaren kracht van de voor bede en de trouw en aandacht in de diensten betoond. Dankwoord De blijvende predikant ds. K. ten Kloos ter nam met een hartelijk en bemoedi gend woord afscheid van ds. Van Trigt en zijn gezin, hem verzekerend in vrij moedigheid Middelharnis los te mogen laten omdat de gemeente in goede han den, die van de Goede Herder, achter blijft. Het was dominees hartelijke wens en bede dat zijn collega ook in Rijssen uit Gods volheid genade voor genade ge schonken zal worden en dat het ook daar een goede tijd moge zijn. De gemeente zong de scheidende predikant ten afscheid en als bede Psalm 17:4 toe. waarop de dienst door ds. Van Trigt met het uitspreken van de zegenbede beëin digd werd. Oudste mosseilweicer overleden In Bruinisse overleed op 96-jarige leef tijd wellicht 's lands oudste mosselkwe ker, de heer CD. de Koning, oud- schipper van de BRU 45. De overledene was enkele maanden ouder dan de in Yerseke wonende Flip Koster. Half september beginnen de naaikur- sussen weer. De lestijden worden in overleg met de kursisten vastgesteld. Mogelijkheden zijn: maandagavond, woensdagavond, donderdagmorgen of donderdagavond. De kosten voor de kursus bedragen ƒ75,- voor 12 lessen van twee uur. Hebt u belangstelling voor het zelf maken van kleding of wilt u uw kennis en vaardigheden op een hoger peil bren gen, dan kunt u voor nadere informatie of aanmeldingen kontakt opnemen met Anthoinet Osterthun, tel. 01870-3195. SINT ANNALAND Aardappelveiling van vrijdag 18 augus tus 1989. Doré blok 1/0,64 -ƒ0,65. Doré gewone apart 0,62. Doré bonken 0,09 - 0,10. Première gewone ƒ0,25 - ƒ0,26. Pre mière bonken ƒ0,40. Première kriel 0,75. Gloria gewone 0,22 - 0,34. Glo ria bonken, eerste soort ƒ0,35. Gloria drielingen ƒ0,18. Gloria kriel ƒ0,85. Bintjes gewone ƒ0,19 - ƒ0,38. Bintjes bonken, eerste soort 0,43 -ƒ0,45. Bin tjes drielingen ƒ0,14 - ƒ0,16. Bintjes kriel ƒ0,85 - ƒ0,88. Eigenheimers ge wone 0,43 -ƒ0,44. Eigenheimers drie lingen 0,09. Eigenheimers kriel ƒ0,17. Bildstar gewone 0,25 - 0,40. Bildstar drielingen ƒ0,09. Bildstar kriel 0,12 - ƒ0,15.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2