„DE GOOYE Boelhuis Teunisbloemen i Appelverkoop A. van Holten Augustusaanbieding ^ti ZM^A-iit itf^^^f ƒ3.50 Varkensbiefstukjes met abrikozen I I ZWEMBAD gesloten zijn t/m 16 augustus Landbouwers opgelet!! 1 s Te koop bij inschrijving BROTHER BREIMACHINE t Jacob SPORTCOMPLEX Aardbeiplanten I L. HC3EK. - Ouddorp I I Telefoon 01878-1780 l Drukkerij Gebr. de Waal Voortgaande strijd tegen bankovervallen bij Wolschuur 1 bakje a 50 wormen W. J. Goedegebuure zaaimachine opbouw- granulaatstrooier 11 AUGUSTUS 1989 „EILANDEN NIEUWS" Bladz. 3 FAMILIEBERICHTEN Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Jannetje Pietertje Corine Wij noemen haar Jasmijn P. A. Soeteman N. J. E. Soeteman-Klijn 10 augustus 1989 Spreeuwenstein 13 3253 VM Ouddorp God spaarde en gaf leven. Hij wilde ons een zoon en broertje geven. We noemen hem Jos Frans en Arja Kieviet Peter, Mathilda en Femke 8 augustus 1989 Oost-Voorgors 35 3241 KD Middelhamis Want zo de liefde je kroont zij kruist je ook. Jana Klink Geboren 31 augustus 1950 Overleden 10 augustus 1989 Ellis H. Klink-Klink Leendert en Atie Zeger en Marja Joke en Dick Tom Kim en Ina Saskia en Jerold Carla 3052 XT Rotterdam, 10 augustus 1989 Molenstraat 46 De uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op zaterdag 12 augustus 1989 om 14.00 uur in de Geref. Kerk aan de Kerkhoflaan te Stellen- dam, waarna aansluitend de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. |||llllll|||tlllill|||lllll||||l|||llllli|||lllll||||llllll|||lilll||||llllll|||llllll|||llllll||illllll|||llllll||lllllll|)lllllll||illlllllH^ I|||llllll|||ll§ DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling en mede leven ons betoond na het overlijden van onze geliefde zorgzame vader, behuwdvader en opa KRIJN NELIS betuigen wij een ieder onze hartelijke dank. Inzonderheid directie en verplegend personeel van het Verzorgingshuis „De Goede Ree" voor de liefderijke verzorging, alsmede doktoren voor de medische zorg. Ook ds. H. Jongebreur voor de leiding van de rouwdienst en de heer Vroegindeweij voor de wijze waarop hij de begrafenis heeft verzorgd. Namens de kinderen fam. Nelis Middelhamis, augustus 1989 Op donderdag 10 augustus 1989 is overleden onze lieve dochter, zuster, schoonzuster en tante Jana Klink op de leeftijd van 38 jaar Stellendam: H. Klink-Klink Leendert en Atie Leon, Laurens, Hendrika Voorschoten: Zeger en Marja Stellendam, 10 augustus 1989 DANKBETUIGING Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken, willen wij langs deze weg, ieder die ons heeft bijgestaan in de moeilijke dagen van ziekte en na het overlijden van onze geliefde vader, behuwdvader, groot- en overgrootvader HENDRIK JONKER weduwnaar van T. E. van Nieuwaal hartelijk danken. In het bijzonder ds. Kleiberg en ouderling Ter- woerd voor de pastorale begeleiding, alsmede de plaatselijke doktoren, de wijkverpleegsters en de gezinshulpen voor de liefdevolle verzorging, ook de heer Van Wageningen voor de wijze waarop hij de begrafenis verzorgd heeft. Kinderen, klein en achterkleinkinderen Oude Tonge, augustus 1989 DANKBETUIGING Voor uw belangstelling en medeleven ons be toond na het overlijden, en bij de begrafenis van mijn geliefde broer, zwager en oom LOUIS VAN SAARLOOS weduwnaar van J. A. van den Broek betuigen wij u onze welgemeende dank. Uit aller naam: W. J. v. d. Nieuwendijk-v. d. Broek Sommelsdijk, augustus 1989 Wegens stagnatie tijdens de renovatie-weri<zaamheden zal het f Op donderdag 17 augustus zijn 1 wij weer open voor ui s De SPORTHAL Is geopend vanaf maandag 14 augustus iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii>iiiiiili"iiiiiinlliiiiii>Hii iP a.s. zaterdag vanaf 10.00 uur Pieterstraat 19 GOEDEREEDE Alles uit het huisje van mijn ouders wordt verkocht. Van kurketrekker tot antieke ladenkastjes; van antieke horren tot dekens Tel. 01879-3113 Abonneert U op Eilanden-Nieuws Nu volop verkrijgbaar fa. E. Grinwis en Zn. Dijkstelweg 28 OUDDORP Tel. 01878-1578 Heeft u interesse om nu f te zaaien, als overjarig gewas? De voordelen zijn: Hogere opbrengst, vroeger oogsttijdstip Inlichtingen bij: Vanaf heden weer Diverse rassen; billijke prijs J Provincialeweg 16 GOEDEREEDE Telefoon 01879-1498 Woonhuis in Middelhamis Hobbemastraat 14a Centr. verwarming, dubbele beglazing. Bergruimte met mooie achtertuin. Telefoon 01870-2615 Drukwerk nodig? 1 SOMMELSDIJK kan het U leveren! 1 Een van de heren van Eesteren die gistermiddag op het naast de bloemisterij gelegen perceel gehakseld stro in brand stak, had buiten de wind gerekend. De straffe noordelijke wind joeg het gretige vuur en de rook precies richting woonhuis en bedrijf en dat veroorzaakte een lichte panieksituatie omdat de bebouwing zo goed als aan het brandende perceel grenst. De brandweerploegen van Nieuwe Tonge en Sommelsdijk werden dan ook gewaarschuwd maar die konden met wat nablussing volstaan. Het vuur dat vlak langs de woning was gegaan had geen schade aangericht; het gebruik van een tuinslang had aan het blussen van de brand ook nog bijgedra gen, 't Was trouwens wel schrikken geweest, voor betrokkenen, passanten en bezoekers van het tuincentrum. Op de foto is te zien dat het door de wind aangewakkerde vuur vlak langs de woning is gegaan. Met de tuinslang probeert dhr. van Eesteren verdere uitbreiding te voorkomen. Z'n helper die op de foto te zien is is de Ouddorpse - oud-brandweerman - Kees v d. Bok die juist passeerde. De laatste maanden staan banken op nieuw sterk in de belangstelHng van overvallers. Veel is er aan gedaan om de kantoren zo goed mogelijk te bevei ligen. Alarminstallaties zijn aangebracht, geld is in noodsituaties in beperkte mate voorhanden en slechts onder grote ver traging verkrijgbaar. Medewerkers wor den getraind en geregeld bijgeschoold, voor wat betreft hun gedrag bij overval len. De Nederlandse Vereniging van Banken zorgt voor regelmatig overleg tussen overheid en banken. Algemeen is men van mening dat de pakkans ver groot moet worden. Dit werkt preventief en neemt zodoende veel overvalpotentie weg. Geld gemanipuleerd Recentelijk is een kantoor van de Ver enigde Spaarbank te Amsterdam over vallen. De gewapende overvallers kre gen na bedreiging geld mee waarvan een deel op bepaalde wijze was behandeld. Bij het verlaten van het kantoor „ont plofte" dit geldpakket tot schrik van de overvallers. Mede dankzij de effecten hiervan konden de daders even later worden aangehouden. De speciale effecten omvatten o.a. het besmeuren van het geld met rode, onaf- wasbare verf en de gelijktijdige ontwik keling van een rode rookwolk. Het buitgemaakte geld wordt daardoor waardeloos. Het systeem is buiten Nederland reeds in enkele landen beproefd en inmiddels in gebruik. Het levert een bijdrage aan de opsporing van de daders en is aldus een hulpmiddel voor de politie bij de bewijslevering. In de toenemende strijd tegen overval len wordt dit nieuwe middel in een aan tal kantoren van de Verenigde Spaar bank toegepast en naar verwachting zal het een effectieve rol gaank spelen zowel in het voorkomen als bij de opsporing van criminele feiten. VIENNA 20% mohanir, 20% wol, 60% draion c* van ƒ4,25 NU J O.OÜ p. 50 gr. in 15 kleuren; trui 400 gr., kost nu ƒ28,- Brei voordelig en apart uw truien, pakjes etc. op een Gecomb. grof/fijnbreiervan 845,- NU 795r PONSKAARTENMACHINE van ƒ1235- NU 1090r Diverse breiboeken voor de Breimachine CONEN breimachinegarens r h oc in katoen/acryl, wol/dralon, mohairvanaf J lliSO p. 200 gr. Philipshoofjesweg 3a, DIRKSLAND, Telefoon 01877-1661 Openingstijden: iedere middag van 13.00-17.00 uur, behalve 's maan dags. Zaterdag gehele dag van 9-12 uur en van 13.00-16.00 uur. DE GROOTSTE VISSEN vangt u met de mooiste wormen Bestellingen boven 10,- gratis thuisbezorgen verkrijgbaar bij: Dijkhof 27, Stad aan 't Haringviiet Telefoon 01871-2149 TE KOOP in z.g.s. merk Stegsted 3 meter zaaibreedte Prijs f 1200,- 10 pijpen, 40a- Fa. C. Bij de Vaate Boerenweg 2 4301 SG Zierikzee Tel. 01110-12804 Verse abrikozen en droge witte wijn zijn naast het vlees de belangrijkste ingrediënten voor dit zomerse ge recht. Droog gekookte rijst past er heel goed bij. Reken voor 4 personen op 4 varkens- biefstukjes van elk 100 a 125 gram. Voorts heeft u nodig 12 a 16 verse abrikozen, 3 dl droge witte wijn, bij voorbeeld Sauvignon, 125 gram bo ter, 1 kleine ui en eventueel fijne Franse mosterd. Maak het vlees droog met keukenpa pier. Wrijf het in met wat zout en peper en strijk er eventueel daarna aan weerszijden een vleugje fijne mosterd over. Laat de biefstukken hierna 5 tot 10 minuten liggen. Ont vel intussen de vruchten door ze, net als met tomaten, gedurende 20 tot 30 seconden onder te dompelen in ruim kokend water en onmiddellijk daar na onder koud water af te spoelen. Halver de vruchten en verwijder de pitten. Snipper het uitje. Verhit in een koekepan 75 gram boter (leg de rest van de boter in de koelkast). Wacht tot het schuim begint weg te trekken. Bak de biefstukjes er aan weerszijden in 7 tot 9 minuten bruin en net niet helemaal gaar in. Neem ze uit de pan en houd ze warm. Verwijder hierna zoveel bakboter tot er niet veel meer dan 2 eetlepels zijn overgebleven. Fruit de ui er in tot ze begint te kleu ren. Voeg de wijn toe en breng alles aan de kook. Roer de aanzetsels van de bodem van de pan goed los. Zeef het vocht en breng het in een pan netje opnieuw aan de kook. Voeg er wat zout, peper uit de molen en 1 a 2 theelepels (bruine basterd) suiker aan toe. Leg de abrikozenhelften erin en laat ze door en door warm wor den. Verdeel de achtergehouden bo ter in kleine stukjes. Leg de bief stukken op een voorverwarmde schaal. Schep met een schuimspaan de abrikozen uit het vocht. Laat ze even boven het pannetje uitlekken. Leg de vruchten rond de biefstukken. Breng het vocht in het pannetje opnieuw aan de kook. Klop er met een garde snel de klontjes koude boter door en neem het pannetje van de warmtebron op het moment dat nog net niet alle boter in de saus is opgenomen. Klop de saus dan nog even goed door en schenk 1/3 deel ervan over het gerecht en dien de rest in een sauskom op. Bereidingstijd: 20 minuten. Energie per portie: 1540 kJ (370 kcal) Buiten de wind gerekend

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 3