1000-ste aansluiting op AGROTEL; coöperatief videotexnetwerlc groeit als kool! NIEUWS IN GESPREK M€T,.., Predikbeurten Bejaardenreis Ouddorp uit de Kerken Zomerzangdienst Goedereede Hervatting repetities Cantieum mevr. H. Volders te Sommelsdijk Hervatting repetities Jubilate KIJKVENSTER HET %^m¥m^m^m^^m¥m^i(mim^m^immH^^^^^ Aangepaste kerkdienst Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS' VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1989 blik op kerk "^P en samenleving tj - Twee staaltjes van bijbeluitleg - Leiders of verleiders Ik weet niet of het u vergaat zoals mij, maar ik ben op heel wat kranten, tijd schriften en andere periodieken ge abonneerd, terwijl andere me soms zomaar worden toegezonden. Vanwege de overvloed aan lectuur verdwijnt een gedeelte ongelezen naar de stapel oud papier waarvoor toegewijde mensen tel kens weer leuke doelen weten te vinden. Maar soms krijg je iets onder ogen waar door je nieuwsgierigheid wordt geprik keld en ongemerkt ben je aan het lezen. Van twee artikelen die ik op deze manier las en die mijn ogen steeds wijder deden opengaan van stomme verbazing wil ik u deelgenoot maken. In beide gevallen betrof het de uitleg van een bijbel gedeelte. In het eerste geval ging het over de geschiedenis van Elisa en de Sunamieti- sche vrouw. Het bekende verhaal van de profeet die bij een vrouw in Sunem onderdak had gekregen. De vrouw die kinderloos was kreeg naar zijn woord een zoon, maar deze stierf als gevolg van een zonnesteek en werd vervolgens weer door Elisa opgewekt. Zo staat deze geschiedenis in 2 Kon. 4. Maar helaas - als de schrijfster van bovengenoemd artikel gelijk heeft - heb ik, en u waarschijnlijk ook, het verhaal nooit echt begrepen. Want er zit heel wat méér achter... Elisa heeft aan de vrouw gevraagd of hij soms iets voor haar kan doen, maar zij heeft geen wensen. Gehazi echter geeft de profeet een tip; „zij heeft geen zoon". Elisa doet daarop de belofte dat zij over een jaar een zoon zal omhelzen. De werkelijkheid is ech ter - dat moet u dan tussen de regels door lezen! - dat Elisa zelfde verwekker is van die zoon. Jaren later, als het kind al een knaap geworden is, roept hij immers uit: „mijn hoofd, mijn hoofd". Dat is niet om uiting te geven aan de zware hoofdpijn, maar dat is een vraag naar het vader schap. Een vader wordt namelijk soms ook „hoofd" genoemd. In die mening worden we nog versterkt - aldus nog steeds het artikel - doordat de vrouw meteen een reis onderneemt om Elisa op te zoeken. De echtgenoot die op het land aan het werk is weet wel dat hij de vader van het kind niet is, en gaat dus ook niet mee. Het hele geval interesseert hem niet. Het tweede voorbeeld van „Schriftuit- leg" betreft een gedeelte uit het Nieuwe Testament. De bekende geschiedenis van Maria en Martha, de twee zusters van wie de ene steeds maar met huis houdelijke dingen bezig is en de andere aan de voeten van de Heere Jezus zit. Als u nu altijd gedacht hebt dat we hier een voorbeeld vinden van twee typen gelovi gen, van wie de ene een vrouw van de daad is, en de andere een stille en leer gierige geest, dan hebt u het wéér gloeiend mis. Wat de bijbel met deze geschiedenis bedoelt is een doorbreking van het gewone rollenpatroon. Een vrouw hoort in de huishouding en in de keuken, dus Martha voldoet aan de eisen. Maar Maria - feministe in spé - trekt zich daat niets van aan en gaat, alsof zij een man was, het onderwijs van de Rabbi volgen. En de Heere Jezus prijst haar daarom: zij heeft het goede deel uitgekozen. Zij ziet dat haar taak als vrouw een andere is dan de gebruike lijke. Dat maakt uiteraard ook de weg vrij voor „de vrouw in het ambt". Ik heb beide auteurs niet letterlijk geci teerd, maar hun beschouwingen kwa men toch wel op het bovenstaande neer. En in beide gevallen heb ik eigenlijk geen commentaar... Ik was alleen maar verbijsterd, hoe men twee bijbelgedeel ten, die zó voor zichzelf spreken en niet voor tweeërlei uitleg vatbaar zijn, zó naar z'n hand kan zetten. Op deze manier kunnen we de bijbel laten zeg gen wat we zelf graag willen horen. Waarom ik hier vandaag de vinger bij leg? Omdat we voor radio en tv. ook tel kens worden vergast op zulke bizarre verklaringen van de Heilige Schrift. En omdat er altijd weer mensen zijn die zeggen: „Ja, het zal wel waar zijn, want die dominees hebben toch ook ge studeerd?" Wees gewaarschuwd, zou ik zeggen. Want de profeten wisten het al: „de lei ders van Mijn volk zijn verleiders geworden". Waarnemer (vervolg van voorpagina) De informatie in AGROTEL wordt aan geleverd door de deelnemende coöpera ties, CEBECO-HANDELSRAAD, het KNMI, regionale beurzen, veilingen, een melkkontrolestation, NAK en di verse andere informatieleveranciers. Een selektie uit de momenteel aanwe zige informatie: - Teeltadviezen voor akkerbouw-, tuin bouw- en voedergewassen waarbij met name de attendering op en de bestrijding van ziekten en plagen een grote rol spelen. - Produktinformatie ten aanzien van meststoffen, gewasbescherming, zaai zaden en dergelijke. - Prijzen van meststoffen, brandstof fen, zaaizaden, gewasbeschermings middelen, bedrijfsbenodigdheden. - Algemene zaken van de coöperaties zoals vergaderdata, bereikbaarheid mederwerkers, de stand van zaken met betrekking tot de voortgang van de oogst enz. - Specifieke adviezen, bijvoorbeeld op welke wijze aardappelen beschermd moeten worden tegen de ziekte phytophthora. - Veilingprijzen. - Diverse aardappel- en graanbeurs- noteringen. - De regionale en landelijke weersvoor spelling voor de lange en korte termijn. - Analyse-gegevens van de kwaliteits- kontrole van geleverde melk. - Maandoverzichten voor deelnemers aan het Melvo-projekt. Als men enkele malen verbinding heeft gemaakt blijkt dat nieuwe gebruikers de gewenste iiiformatie snel kunnen vin den. Naast het lezen van informatie kan een gebruiker ook zelf informatie in het sys teem stoppen, bijvoorbeeld het opgeven van bestellingen. Deze kunnen recht streeks doorgesluisd worden naar de juiste afdeling binnen een coöperatie. Ook kunnen er berichten verstuurd wor den, hetzij naar informatieleveranciers, hetzij naar een collega-agrariër. Aan de mogelijkheid om een centraal rekenprogramma te laten draaien wordt hard gewerkt. Dan is het mogelijk om gebruikers decentraal gegevens in te laten vullen waarna na enige rekentijd bijvoorbeeld een bemestingsadvies ge geven kan worden. Eén en ander zal in het najaar van 1989 gerealiseerd zijn. De informatie in AGROTEL is 24 uur per dag gedurende 7 dagen per week opvraagbaar. In principe zijn er geen perioden dat het systeem niet bereik baar is. De informatie die momenteel in AGROTEL aanwezig is, blijkt erg goed aan te slaan bij de nu ruim 1000 gebrui kers in Nederland. De meeste gebrui kers bellen 1 maal per dag. Het maken van de verbinding en het opzoeken van de informatie wordt als zeer gemakke lijk ervaren. Nieuwe ontwikkelingen Naast de bovenstaande, al gerealiseerde onderdelen is een een aantal nieuwe ontwikkelingen gaande dat het gebruik van AGROTEL duidelijk zal intensive ren. Ligt de nadruk nu vooral op de informatie-uitwisseling, in de toekomst zal er ook steeds meer gebruik gemaakt gaan worden van andere mogelijkheden van de automatisering: File transfer: Het overzenden van uit gebreide informatie. Met behulp van de kommunikatie-software is het mogelijk uitgebreide tekstbestanden over te stu ren naar de PC van de gebruiker, waar de tekst op het beeldscherm of op de printer weergegeven kan worden. In de nabije toekomst zal dit een vervanging van de verstuurde brieven en circulaires kunnen zijn. Gedetailleerde plaatjes en foto's: Door middel van de Cept standaard kunnen vrij gedetailleerde plaatjes in de data bank geplaatst worden. Gedacht wordt aan plaatjes van ziekten en plagen, maar ook aan radar- en satellietbeel- den. Op afstand draaien van programma's: Door bepaalde rekenprogramma's op de centrale host te plaatsen, kunnen gebruikers met hun eigen PC of termi nal gebruik maken van dit programma zonder tot aanschaf over te hoeven gaan. Dit geldt vooral voor dure optima liseringsprogramma's die inhoudelijk vaak gewijzigd en maar periodiek ge bruikt worden. Een aantal voorbeelden: - Rantsoenoptimalisering - Bouwplanbemesting - Dataplant - Teeltbegeleidingsprogramma's Doorsluizen administratieve gegevens: In de toekomst kan de coöperatie haar financiën via een datanetwerk regelen, waarbij bijvoorbeeld de fakturen en der gelijke via AGROTEL doorgesluisd worden naar de afnemer. MIDDELHARNIS Op D.V. woens dag 16 augustus hopen we als zangver eniging weer met onze repetitie-avon den te beginnen. De repetities worden elke woensdag van 8 tot 10 uur 's avonds gehouden in het verenigingsgebouw van de Ger. Ge meente, Chr. de Vrieslaan 40 in Mid- delhamis. Mochten er onder de lezers mensen zijn, die ook graag willen zingen en zich bij een vereniging willen aansluiten, dan bent u a.s. woensdag van harte welkom. Hopelijk tot dan! NED. HERV. KERK Beroepen te: Nederhemert dr. W. J. op 't Hof te Ouddorp. Bedankt voor: Norwich (Can.) (Refor med Church of America) (toez.) J. B. Kamp, kand. te Elspeet. GEREF. KERKEN Beroepen te: Melissant-Dirksland-Her- kingen (part-time) drs. P. Rozeboom te Stad aan 't Haringvliet. Aangenomen naar: Heerlen (reformato rische kerkgemeenschap) (herv. gerefJ. J. Brinkman, staffunctionaris t.b.v. ge meente-opbouw bij het Algemeen Dia- konaal Bureau te Leusden, wonende te Oosterbeek; Melissant-Dirksland-Her- kingen (part-time) drs. P. Rozeboom te Stad aan 't Haringvliet, die tevens predi kant in Stad aan 't Haringvliet blijft. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Giessendam en Neder- Hardinxveld J. Geersing te Hengelo (O). CHR. GEREF. KERKEN Benoemd tot: pastoraal werken te Bever wijk (part-time) G. M. Bijkerk, wonende te Apeldoorn. Aangenomen naar: Apeldoom-Oost C. J. van den Boogert te Emmeloord; Klun- dert H. Peet, kand. te Apeldoorn; de benoeming tot pastoraal werken ter Beverwijk (part-time) G. M. Bijkerk, wonende te Apeldoorn. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Chiliwack (Can.) G. J. van Aalst te Benthuizen die bedankte voor Lisse. .^juule van Stad weggaen. kan Je Stad wel dicht plakke". Met andere woorden: als jullie naar een ander dorp verhuizen, zal het of Stad a/h Haringvliet erg stil worden. Woorden van deze strekking werden er tot het echtpaar Volders gericht toen destijds sprake was van verhuizen. De familie woont nu alweer vier jaar op het Oude Land te Sommelsdijk. „Ik zou nooit ergens anders willen wonen zegt mevr. Volders, We hebben bewust voor het Oude Land gekozen, dat een gemeenschap op zichzelf is. Er wonen hier alle maal oudere mensen. Ik ben met mijn 68 jaar één van dejongsten. Het geeft me een rustig gevoel dat ik in noodgevallen de Samaritaan kan alarmeren en van andere voorzieningen eventueel gebruik kan maken zoals de verzorging van de warme maaltijd". Al vrij snel werd ze tot voorzitter gekozen van de Bewonerscommissie. Wat het vereni gingsleven betreft, was haar roem haar vanuit Stad al vooruit gegaan. Een belangrijk deel van haar tijd heeft ze zich ingezet voor het wel en wee van de Kerk. Ze was leidster van dejeudclub en van dejeugdraad. De Stadtenaren zagen haar niet graag vertrekken. Ook voor de Bewonerscommissie van het Oude Land zet ze zich met hart en ziel in. Ze is de spil waar alles omdraait. Ter wijl ik dit schrijf komt mij haar goed bedoeld vermaan in gedachten: „denk er om dat je me niet te veel op hemelt".... Ik ga toch maar aan deze opmerking voorbij. Ze mag best weleens in het zonnetje worden gezet. Van alle aktiviteiten waaraan mevr. Volders zich gewijd heeft, wil ik de volgende beslist niet onvermeld laten: het jarenlange presidentschap van de vrouwenvereniging alsmede het vrijwilligerswerk in Hemesseroord. Ik schreef al, dat het Oude Land een gemeenschap op zich zelf is. De aktiviteiten van de Bewonerscommissie dragen daar zeker toe bij. Het onderlinge kontakt wordt bevorderd en ook het leefklimaat. Als er klachten ergens over zijn kun nen de bewoners altijd terecht bij de commissie. Welke aktiviteiten worden er alzo ondernomen?" „Nieuwe bewoners verwelkomen we met een bloemetje en vertellen ze wat er hier allemaal wordt gedaan. Als er iemand uit het ziekenhuis weer thuis komt, wordt er voor een kleine attentie gezorgd. We bakken oliebollen voor de jaarlijkse bazar in de Samaritaan. Dat loopt als een trein geeft mevr. Volders ter commentaar en ze gaat verder met de opsom ming: „één keer in de 14 dagen bejaardenmiddag in Catha- rinaburg. Twee keer per jaar een reisje. In 't voorjaar een broodmaaltijd. Het uitgeven van de Nieuwsbrief En ja, ver der doe je gewoon watje hand vindt om te doen." Mevr. Volders noemt dit gewoon. Is dat zo? denk ik even hardop.... ,Als ik in de Samaritaan kom, denk ik vaak: dit zijn gezonde mensen geweest. Moet ik dan enkel voor mezelf leven?" Ze vindt het vanzelfsprekend om iets voor een ander te doen. Ze houdt er echter niet van om zich ergens aan te verplichten. „Ik houd niet van verplichtingen steld ze beslist „Ik doe alles met liefde maar het moet vrijblijvend zijn. 's Avonds ga ik soms bij iemand de krant voor lezen. Ik zal echter nooit zeggen: tot de volgende week. Dan beloof ik misschien iets dat ik niet na kan komen Haar man stemt hier ten volle mee in. Hij fungeert vaak al taxi-chauffeur. „Het moet leuk blijven", vindt hij. Het echtpaar Volders verveelt zich nooit Naast hun vrijwilli gerswerk hebben ze genoeg liefhebberijen: fietsen, een leg- puzzle maken, lezen „en ik borduur heel erg graag en veel", vuh mevr Volders aan. Wat dat laatste betreft kan ze de laatste weken zeker haar hart daaraan ophalen. Vanwege een breuk in haar borst been is ze aan huis gebonden. Gelukkig maar, dat ze op het Oude Land woont! Teunie knöps OOLTGENSPLAAT Op D.V. 17 augustus a.s. worden de repe tities van de Chr. Gem. Zangvereniging „Jubilate" weer hervat. Het kinderkoor om 18.30 uur en groot koor om 20.00 uur. Alle leden worden gevraagd om de repetities trouw te bezoeken. Nieuwe leden, zowel dames als heren zijn van harte welkom op ons koor. Koppeling weerstation, metos appara tuur: Verspreid over het land is een aan tal weerstations geplaatst, dat gekoppeld is aan AGROTEL, zodat de gebruiker enkele malen per dag op de hoogte gebracht wordt van de aktuele weersom standigheden in zijn omgeving. De gere gistreerde weergegevens worden ge bruikt voor bepaalde teeltbegeleidings programma's. 80 koloms videotex: Standaard bestaat een videotexpagina uit regels met 40 tekens. Voor betere weergave van bij voorbeeld tabellen of grafieken is het wenselijk om regels met 80 tekens te kunnen maken. Ook voor het weergeven van circulaires biedt de 80 koloms videotexmode betere mogelijkheden. Van enkele coöperaties staan al circulai res onder 40- en 80-koloms videotex in AGROTEL. Mogelijkheden van een personal computer voor agrarisch gebruik Naast de mogelijkheden als kommu- nikatie-computer zal de personal com puter op de boerderij een steeds groter wordende rol gaan spelen in de koppe ling van de diverse onderdelen van de landbouwautomatisering. Als we de PC centraal zien op een land bouwbedrijfdan heeft dit gereedschap 4 verschillende gebruiksmogelijkheden (zie bijgevoegde afbeelding): 1 Managementprogramma's: het regi streren en verwerken van de dage lijkse werkzaamheden op het bedrijf. Met deze programma's zijn snel de resultaten van de afgelopen periode boven tafel te krijgen. Bovendien zijn diverse alternatieve bouwplannen door te rekenen om tot het meest opti male te kunnen komen. 2 Procesbesturing: het besturen van produktbewaring, het verwerken van boordcomputergegevens van trakte ren enzovoorts. 3 Datakommunikatie: het kommunice- ren met andere computers met als doel het uitwisselen van gegevens. 4 Weerstations: het meten en registre ren van de weersituatie. Op het eerste gezicht lijken alle moge lijkheden op zich te staan, maar naar de toekomst gekeken zal er steeds meer een koppeling plaatsvinden tussen genoem de onderdelen. Zo zal de databank een centrale rol gaan spelen als verzamelpunt voor informa tie die niet direkt op ieder bedrijf aanwe zig hoeft te zijn. Binnen de CEBECO-HANDELS RAAD groep zal deze cirkel verder rond gemaakt worden door de ontwikkeling van dergelijke onderdelen hier direkt op af te stemmen. Dit houdt in dat bijvoor beeld het programma voor de akker bouw COMAK (het coöperatieve ma nagementprogramma voor de akker bouw) als centrale registratiemodule kan opereren. Verdere ontwikkelingen op dit gebied zullen zodoende kontinu plaatsvinden en wel in overleg met de deelnemende coöperaties en met de daarbijbehorende takorganisaties. Belang van AGROTEL voor de landbouw Het belangrijkste element waarin een videotexsysteem zich onderscheidt van telefonische of geschreven informatie uitwisseling is het snel kunnen bereiken van grote aantallen mensen op elk gewenst moment van de dag. Voor de landbouw is dit van groot belang omdat de meeste aangeboden informatie van grote aktuele betekenis is. Op het agrarisch bedrijf is het vaak belangrijk om op het juiste moment een bepaalde bewerking uit te voeren. Met behulp van de aktuele informatie in AGROTEL over het weer, ziekte-ont- wikkelingen en toestand van de gewas sen is het voor de agrariër mogelijk om meer gefundeerde beslissingen te ne men en slagvaardiger op te treden. Hierbij heeft zowel de ondernemer als zijn omgeving baat. Om op het voor beeld van de gewasbescherming door te borduren: indien op het juiste moment een bespuiting uitgevoerd wordt zal het uiteindelijke resultaat beter zijn dan wanneer er „op het gevoel" gehandeld wordt. Hierdoor zal een bespuiting min der vaak herhaald hoeven worden, dit werkt kostenbesparend. Omdat het ge wasbeschermingsmiddel op het juiste moment aangewend wordt zal er weinig verloren gaan en in het milieu terecht komen. Ook voor ander aktiviteiten op het agra risch bedrijf zijn dergelijke voordelen voor zowel de ondernemer als zijn omgeving te noemen. Zondag 13 augustus 1989 OUDDORP - Herv. Gem. 9.00 en 15.30 uur Ds. D. Heemskerk en 11.00 en 18.30 uur Ds. W.J. op 't Hof, v.m. bediening Heilige Doop. Woensdag 16 augustus: 19.30 uur Ds. D. Heems kerk - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.00 en 10.30 uur Ds. J.C. V. Westenbrugge en 18.30 uur Ds. G. Tromp - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstien- den) Ds. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45, 17.00 en 18.45 uur Ds. H. Westerhout. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en IS.OOuurDs.J.Codée, H.C. Zond. 16, kollekte bijstand in het pastoraat - Ger. Kerk 10.00 uur Ds. G. Tromp en 18.30 uur Ds. J.C. v. Westenbrugge. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur Ds. W. Arkeraats, Giesen- dam-Hardinxveld, extra kollekte Generale Kas - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur Prof J. Reugenbrink - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur Ds. A Kastelein en 18.00 uur Ds. T.E. van Spanje, extra kollekte Orgel fonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur Ds. T.E. van Spanje en 18.00 uur Ds. G. Schaap, Óud-Beijerland, extra kollekte pastoriefonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK- Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur Ds. A Beens, Lunteren, extra kollekte kerkvoogdij - Lukas- kapel 10.15 uur Ds. K ten Klooster - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur Ds. G. Bloemendaal, Delft - Herv. „Exo dus" Gem. 10.00 uur Ds. Sj. Brui ning. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur Ds. P.H. van Trigt, bediening Heilige Doop en 18.00 uur Ds. J.P. Nap, Huizen, extra kollekte Kerk. Vrijdag 25 augustus huw. bev. 15.00 uur Johan Keijzer en Annet Faasse - Chr. Ger. Kerk 9.30 (H.D.) en 18.00 uur Ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur Ds. W.J. v.d. Hoek en 17.00 uur Ds. S. Groen - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur Ds. A. Geelhoed en 14.30 uur Ds. J.P. v.d. Wal. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur Ds. J.P. Verkade, Elspeet, Ie kollekte kerkvoogdij, 2e kollekte ker- keraadsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur Ds. N.P.J. Kleiberg, extra kollekte Kerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD AAN T HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur Ds. Joh. de Rijke, kollekte (o.a.) zitplaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 10.00 uur Ds. P. Rozeboom 18.00 uur drs. W. Venema. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur Ds. H. Roseboom, Hardinxveld en D.V. dinsdag 29 augustus gaan wij onze jaarlijkse reis maken. We hopen dat u allemaal weer mee gaat. U kunt zich opgeven bij Jobje Hoek, tel. 01878- 1780. We vertrekken 's morgens om half acht. Opstappen kan bij „de Vliedberg" of M.F.G. „Dorpstienden". In de Herv. Kerk van Goedereede wordt a.s. woensdagavond, 16 augustus, een zomerzangdienst gehouden, aanvang half acht. Vocale medewerking wordt verleend door het jongerenkoor „One more voice". De meditatie zal worden ver zorgd door dhr. C. Meijboom. Medewer king wordt ook verleend door ds. H. Westerhout. Op zondag 27 augustus 1989 is er weer een interkerkelijke aangepaste kerk dienst voor de verstandelijk gehandi capten van Goeree-Overflakkee in de Gereformeerde Kerk aan de Kon. Julia- naweg 64 te Middelhamis. De aanvang van de dienst is om kwart vóór drie. In deze dienst hoopt voor te gaan ds. W. J. V. d. Hoek, gereformeerd predikant te Middelhamis. U bent allen hartelijk welkom en uw aanwezigheid wordt door de commissie zeer op prijs gesteld. 18.00 uur Kand. P.C. Zorge, Ouder kerk a.d. IJssel - Ger. Kerk 10.00 uur Ds. F. Minnema, Oud Beijerland en 18.30 uur Ds. J. Noordhof, 's Gra venpolder. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur Ds. C.J.W. Verboom, Voorberei ding Heilig Avondmaal en 18.00 uur Ds. J. Kooien IJsselstein, extra kol lekte Fonds Chr. Belangen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 (voorb. H.A.) en 18.00 uur drs. W. Venema. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur Ds. J. Neijenhuis, Veenendaal. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur Ds. Alan, Heerien. SINT MAARTENSDIJK - Ned. Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur Ds. J.G. van Loon - Ger. Gem. in Ned. 3x lees dienst - Oud Ger. Gem. 3x lees dienst. SINT-ANNALAND - Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur Ds. M.D. Geuze, Noorden - Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur lees dienst. YERSEKE - Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur Ds. Van Daalen, Ede. 4: 4: 4( ik 9? 9?

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2