EIÜVIIDEfl-rilEmi/S ZWN dient uitbreidingsvoorstellen voor 1990 in Wie schrijft ermee van en over Flakkee? M-F Power-Flow maaibord De weg naar huis Orgelconcerten te Dreischor Hervatting repetities „Excelsior"-Dirksland VlJeg-simulatie-paneel in Bruinisse gemaakt Grote belangstelling Deltawerken Postduiven uitslagen Orgelconcert in de Koorkerk te Middelburg Folder „Stand van Zaken" VERVOLGVERHAAL 2e Blad DINSDAG 8 AUGUSTUS 1989 No. 5823 ZWN heeft voor 1990 vier uitbrei dingsvoorstellen ingediend. Het gaat hierbij om sneldiensten naar het Marconiplein, de ontsluiting van de Spaanse polder en het bedrijven terrein Rotterdam Noord-West, een herziening van het lijnennet in de Hoekse Waard en om forenzenbus- sen naar Vlissingen. Voordat een dienstregeling kan worden ingevoerd is er toestemming nodig van de overheid die een belangrijk deel van de kosten betaald. Daarom moeten elk jaar voor 1 augustus de wijzigingsvoor stellen worden ingediend voor de nieu we dienstregeling. Dit zijn voorstellen die een extra rijksbijdrage vergen. Bij voorbeeld omdat een geheel nieuwe lijn wordt ingesteld. Daarnaast vindt ook elk jaar aanpassing plaats aan het feite lijke gebruik door toepassing van het Normeringssysteem Voorzieningenni veau Streekvervoer. Formeel moet het ministerie van Verkeer en Waterstaat voor 1 december de uitbreidingsvoor stellen beoordelen. De invoering kan dan plaatsvinden met ingang van de dienstregeling die eind mei 1990 in gaat. De sneldiensten naar het Marconiplein omvatten twee spitsdiensten naar het metrostation Marconiplein in Rotter dam. Eén lijn rijdt van Brielle via Rozenburg, de ander van Stellendam via Hellevoetsluis. De overheid heeft onlangs geen toestemming gegeven deze snelbusdiensten tussentijds in te voeren. Het ministerie vond onze voorstellen te duur. Voor de dienstregeling 1990/1991 heeft ZWN dit voorstel echter opnieuw kunnen indienen. Het tweede uitbreidingsvoorstel beoogt de ontsluiting van de Spaanse polder en het bedrijventerrein Rotterdam Noord- West. De overheid heeft in een aantal nota's benadrukt dat het aandeel van het openbaar vervoer in het woon-werk verkeer moet toenemen. In dit kader stelt ZWN voor om de ritten van lijn 80 die tijdens de spitsuren nu op het station Schiedam/Rotterdam-West beginnen en eindigen, te verlengen via de Spaanse polder naar het bedrijventerrein Noord- West. Dit uitbreidingsvoorstel richt zich dus met name op de forenzen. Voordat tot invoering kan worden overgegaan De organist Dirk Jansz. Zwart zal nog op de donderdagen 10 en 17 augustus aanstaande concerteren in de fraaie Hervormde oude kerk van Dreischor. Door reeds binnengekomen verzoeken van bezoekers van de eerste twee orgel avonden bestaat het programma voor donderdag 10 augustus reeds uit werken van Bach (het koraalvoorspel „Wachet auf, ruft uns die Stimme"), César Franck en Jan Zwart (Fantasie over „Een vaste burg"). Concertbezoekers van a.s. donderdag 10 augustus, kunnen verzoeken voor het programma van de laatste orgelbespe ling (op 17 augustus) na het concert indienen, mondeling zowel als schrifte- lijk. Het programma van de orgelbespeling op 10 augustus zal ook zijn samenge steld met composities van Jan Nieland en Hendrik Andriessen. De aanvang van elke orgelavond is om 8 uur 's avonds. zijn enkele infrastructurele maatregelen noodzakelijk. Van het uitbreidingsvoorstel Hoekse Waard maakt ook een verbinding tussen Spijkenisse en Nieuw-Beijerland deel uit. Dit wordt een nieuwe lijn, die vanaf Spijkenisse Metro Centrum via de Heke- lingseweg naar het veer Hekelingen- Nieuw-Beijerland rijdt. De nieuwe lijn geeft in Oud-Beijerland aansluiting van en naar het busstation Heinenoordtun- nel, terwijl in Spijkenisse een overstap naar Hellevoetsluis, Brielle en Schie dam wordt geboden. Invoering van dit voorstel leidt tot enige personeelsuit breiding in Spijkenisse. De inzet van één extra bus is noodzakelijk. Qua infra structuur zal moeten worden geregeld dat de bus na aankomst bij het veer als eerste de boot op kan. Dit maakt zowel in Hekelingen als Nieuw-Beijerland een aparte opstelstrook voor de bus noodza kelijk. Uitgangspunt daarbij is dat de omstandigheden bij het veer zodanig zijn dat de bus gemakkelijk het veer op en af kan rijden. Met de beherende instanties moeten deze aangelegenhe den nog worden uitgewerkt. Het laatste uitbreidingsvoorstel betreft Vlissingen. Het lijnennet is op Walche ren en de Bevelanden vooral gericht op Middelburg, de provinciale hoofdstad en het geografische midden van Wal cheren. Het uitbreidingsvoorstel beoogt om Vlissingen beter bereikbaar te ma ken voor forenzen zonder dat zij behoe ven over te stappen. Daarbij is uit drukkelijk rekening gehouden met de wensen van het bedrijfsleven in Vlissin gen. Het gaat daarbij om vier ritten per dag in de spits. Het voorstel behelst het volgende: De bestaande verbinding van Westka- pelle naar Vlissingen, waarbij moet wor den overgestapt, zal twee keer per dag een rechtstreekse verbinding worden, 's Morgens zal daartoe een rit van lijn 53 van Middelburg naar Vlissingen wor den verlegd, zodat de extra kosten wor den verminderd. Tussen Oostkapelle en Vlissingen wordt een nieuwe lijn voorgesteld die via Domburg, Aagtekerke, Meliskerke, Big- gekerke en Koudekerke naar Vlissin gen rijdt. Er komt een lijn van Goes, via Borssele naar Vlissingen. De bus doet 's-Graven- polder, Hoedekenskerke. Kwaden- damme, Ovezande, Driewegen, Bors sele, Sloehaven en Oost Souburg aan. Een tweede lijn van Goes naar Vlissin gen gaat over Heinkenszand. De bus rijdt van Goes via 's-Heer Hendrikskin deren, 's-Heer Arendskerke, Heinkens zand, 's Heerenhoek, Nieuwdorp, Nieuw en St. Joosland naar Vlissingen. Bij goedkeuring zullen deze uitbrei dingsvoorstellen dus eind mei 1990 wor den ingevoerd. ANDIEVIE INMAEKE Maansen, dat was me toch un karwei eej! 'k Zie dun tras nog voUage mit van die groate andievie-kroppen. Vaoder boengd veul kroppen op, dan wiere ze mooi geel van binnen. In dat gele dat wassut, dat voengden ze alle- mael 't lekkerste. As al die kroppen uut ut hof gehaeld waere, in dan achter op 't straetje lage, dan wiere ze gespoeld in grote teilen, mit waeter uut dun tras, wel un paer kijeer, in dan lage ze uut te lekken op de rangd van dun tras. Dan wierre ze gesneje, oak weer teilen in emmers vol, in dan gienge ze in de keulse potten, dat was toen de menier van konservere, bewaere. Hier in daer wier dur oak geweckt, 't Was un hijeel bedrief! Mar lekker voengden we ut toch wel. As ut dan in die Keulse potten zat, gieng dur un dijeel zout op in dan wier 't ofgedekt mit un schoan lapje stof, in daerop un plankie mit un groate stijeen, zoon ouwerwetse straetklienker, die douwende alles goed an, in dan wier dur nae un paer daegen oak nog wat bie gedouwd, wangt ut sloenk nog wel wat. Hoe lang ut zo mos staen week niemijeer pre cies. Noe kajje zowat 't gijeele jaer deur alles watje wil ha an groent koape. Vroeger week nog dak blie was astur weer slae was, wangt dat had je toen swinters nie, in noe kajjut winter in zeumer koape. Bie vroeger vergeleke veul makkeleker, vroeger mos ielk huushouwen voor zun eige wintervoor- raed zurge. Postelein bevobeld gieng bie oengs altied in papflessen, in dat gieng altied goed. Weckflessen wouwe nog wellus opegaen, dat was vrijee- seluk jammer van al dat waark wattur an geweest was. Zoengde van 't lek kere eten. Je kom vroeger wel tjieen in tander koape uit (of in) 't blik, mar dat smaekende nooit zo lekker as de eige ingemaekte groentes. Dat diepge- vrore spul van tegenwoordig, dat lussen mun wel, dat is net as vors. Ik ha nog wel us andievie gezet, mar je heit tegenwoordug zoon last van die ver rekte slekken, weet iemand daer soms wat op, zoengder die chemiese troep te motte gebruken? Da zouk graeg an de weet komme, wangt die slekkekor rels die je dur voor koape ken schient puur vergif te wezen. Noe mun tegenwoordug zoveul wete van wat wel in nie goed is om te eten, gae je hijeel angders koke, mar 'k ha nog kennussen, die altied nog un pot zoute bonen inmaeke, in ajje die eet, dan smaeke ze toch nog wat lekker. In roaije koal, ast goed is mojje die noe kort {V2 uur) koke, mar zo as vroeger asse dan un hijeelen ochend op 't petroliestel stieng voengden we 't veul in veul lekkerder, mar 't schient waerdeloas te wezen voor de voediengwaerde zage ze, dus wat doe je dan....mar zoon ienkele kijeer, daer gae je niet van doad zage mun altied mar. 'k oengder mun kennussen un man in die is kok in dienst, as tie voor un vuuftug man roaije koal mot koke, dan gooitun dur een paer potten jam deur, in dan zage al die soldaoten, hoe krieg je die roaije koal toch zo lekker. Affein, dat was voor un dijeel weer un dijeel weer un stikkie van vroeger, dat mommun toch mar un beetje onthouwe docht uk, voor oengze kinders in kleinkinders, kenne ze laeter nog us lache om „die primitieve tiejen". Ijeentje die 't alles heit meegemaekt. Het Gemengd Koor „Excelsior" uit Dirksland hervat op woensdag 16 augus tus a.s. weer haar wekelijkse repetities. Het koor repeteert in het verenigingsge bouw „de Schakel" van 19.45 tot 21.45 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom. We gaan nu weer aan een nieuw pro gramma voor de kerst- en de winteruit voering werken. Het koor dat thans 73 leden telt, kan nog wel wat bassen en tenoren gebruiken. Het bestuur heet u dan ook van harte welkom op woensdagavond 16 augustus. Het bestuur Nadat daaraan ruim een half jaar is gewerkt, wordt een dezer dagen door het bedrijf A. M. L. international aan de Vluchthavenweg te Bruinisse, een vlieg simulatie-paneel afgeleverd. De eige naar R. van der Goot die ervaring heeft met vlieg-electronica werd door de Rijksluchtvaartschool in Eelde ge vraagd een dergelijk paneel, voor de z.g. cockpit-procedure training te ontwer pen. Daardoor wordt het mogelijk de kosten van de vlieger-opleiding te drukken, de leerling behoeft geen gebruik meer te maken van een echt vliegtuig, om de geheimen van het toetsenbord en de andere apparatuur in de cockpit van een vliegtuig onder de knie te krijgen. Les sen in een namaak-vliegtuig (dat in een schuur bij de school in Drenthe staat opgesteld) zijn evenmin goedkoop. De heer van der Goot werkte samen met zijn zoon twee systemen uit, het electro nic fight instrument system (EFIS) en het fight management system (FMS). Bij beide systemen hoort een uitgebreid instructieboek eveneens door de heer van der Goot samengesteld. Met de in Bruinisse gemaakte cockpit- procedure trainer kunnen leerlingen alle daarin genoemde situaties naspelen en er kunnen ook echte vluchten wor den gemaakt, zoals een vlucht boven Groningen tot een vlucht naar Geneve. Ook Bruinisse is als begin en eindpunt van een vlucht genomen. Prins Willem Alexander zal straks zijn vliegkennis verrijken achter een simulatie-paneel uit Bru. SINT ANNALAND Aardappelveiling van vrijdag 4 augus tus 1989 Doré blok 1 ƒ0,65 - 0,67. Doré gewone apaer 0,62 -ƒ0,65. Doré bonken 0,15. Doré kriel 1,00 - 1,25. Première gewone ƒ0,32 - ƒ0,35. Pre mière bonken 0,45. Première drielin- gen ƒ0,23. Première kriel 1,25. Gloria gewone ƒ0,28 - ƒ0,45. Gloria bonken ƒ0,35 -ƒ0,40. Gloria drielingen 0,22 - ƒ0,26. Gloria kriel 1,20 - 1,25. Prior gewone ƒ0,30 - ƒ0,38. Bintjes gewone ƒ0,30 - ƒ0,38. Bintjes bonken ƒ0,35 - ƒ0,36. Bintjes drielingen 0,18. Bintjes kriel 1,10. Eigenheimers gewone 0,23 -ƒ0,50. Eigenheimers kriel 0,18. Bild- star gewone 0,32 - 0,50. Aardappel prijs per kilogram. Aanvoer: honderd en negen en tachtig ton. De toeloop van vakantiegangers aan de Deltawerken en het J. W. Topshuis op de Neeltje Jans a raison van tien gulden per persoon is nog steeds zeer groot. Op warme dagen komen nog altijd dage lijks plm. 2000 mensen. Bij minder aan genaam strandweer gaan 4000 mensen door de toegangstounicetten. Voor het tientje kan men ook nog een tochtje over de Oosterschelde maken en in een der pijlers die overgebleven is, klimmen. MASSEY-FERGUSON ontwikkelde het „POWER FLOW" maaibord, om de vraag naar meer capaciteit te beantwoorden. Het maaibord kenmerkt zich door de unieke „Power Flow" band, die er voor zorgt dat het gewas gelijkmatig in de machine ge voerd wordt. Deze transportband zit tussen het mes en de pennenvijzel en zordt er voor dat het gewas wat afgemaaid wordt direct naar de vijzel getransporteerd wordt waardoor de lengte van mes tot vijzel niet meer belangrijk is. Een kort gewas wordt net zo goed ingevoerd als een lang gewas. Hierdoor wordt, vooral onder moeilijke omstandigheden, die capaciteit met 20% vergroot. Bovendien maakt dit maaibord het mogelijk om graszaad uit het zwad te dorsen, zonder gebruik te maken van een opraper. Het tijdrovende ombouwen behoort tot het verleden en kostbare uren van dorsbaar weer kunnen worden benut, omdat nu meteen omgeschakeld kan worden van dorsen van stam naar dorsen uit het zwad. Ook kan met dit maaibord zeer goed koolzaad van stam gedorsen worden. Van dit uiterst moderne maaibord heeft Jac. Barendregt B.V te Rhoon en Oude Ton- ge, welke gespecialiseerd zijn en Massey-Ferguson maaidorsers nu 4 stuks geïmporteerd en afgeleverd. De Rotterdamse organist Dirk Jansz. Zwart zal op zaterdag 12 augustus aan staande een tweede (en laatste) orgelbe speling geven in de acoustisch zo fraaie Koorkerk van Middelburg. Het programma is samengesteld uit composities van Sweelinck, Bach, Hur- lebusch. Handel, Mendelssohn, Best, Mudde, Jan Zwart en anderen. De aanvang is 's avonds om acht uur. De bekende folder „Stand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voorzienin gen" is weer verschenen. Hierin zijn de nieuwe uitkeringsbedra gen en premie-percentages opgenomen, zoals ze gelden vanaf 1 juli 1989. Bovendien wordt elke wet in het kort toegelicht. Stand van Zaken is een uitgave van het Ministerie van Sociale Zaken en Werk gelegenheid, het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur en het Voorlichtingscentrum Sociale Verzeke ring. De folder is zowel schriftelijk als telefo nisch te bestellen bij het: Voorlichtings centrum Sociale Verzekering, Zwaans- vliet 3, 1081 AP Amsterdam. Tel. 020- 448418. Bij wat grotere aantallen worden kosten in rekening gebracht. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK 29 juli 1989. Soissons. P.V. „de Postduif' in concours 221 duiven. J. Groenendijk: 1, 18, 32, 33; D. Bakker: 2,44, 51; Mevr. Dubbeld: 3,4, 5,40; C. v. d. Bos: 6, 24, 25; D. Melissant: 7, 20, 45, 56; Gebr. v. d. Sluys: 9, 11, 17, 21, 46; M. de Blok: 10,13,19,31,37,38,54; E. Groe nendijk: 12, 52,55; J. Jongejan: 14, 23; B. V. d. Doel: 15,30,41,42; Gebr. van Driel: 16,35,49, 53; A. Sarelse: 22,28,47,48; A V. d. Linde: 26; C. Polder: 27, 36; Spring vloed Dubbeld Sr.; 29, 34, 50; Comb. Slooter: 39, 43. P.V. „de Seinpost", in concours 323 dui ven. De eerste 50: C. Dubbeld: 1,2,4,5,6,8,9,10,14,17,23, 45; P. J. V. d. Slik: 2,30,31; J. Mijs: 7; W. I. Peeman: 11, 15, 24, 26, 32, 34, 47; A. P. Peekstok: 12, 29; L. Hoek: 13, 19, 25, 27, 33, 40, 48, 49; A. Verwers: 16, 20, 50; P. van Alphen en Zn.: 18,46; C. v. d. Weide: 21; P. V. d. Linde: 22, 28, 41; I. Koese en Zn.: 35,36,37,42,43,44; C. Kleyn: 38,39. Kring Flakkee, in concours 2966 duiven. De eerste 50: Joh. van Heemst: 1, 2; M. van Stralen: 3, 8; A. van Vugt: 4, 23; Comb, de Vogel: 5, 13; S. de Béng: 6; F. J. Vervloet: 7; T. M. Verhoef: 9, 22; B. van Es: 10, 14, 16; C. Dubbeld: 11; C. de Ruiter: 12; K. Over- beeke: 15; P. Kwist: 17; H. E. Blauw: 18; P. V. d. Geest: 19; J. L. Noteboom: 20; L. Oranje: 21; Jan Visser: 24; J. K. Hoek- man: 25. Jan Knape Mzn. - 23 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape Het komt niet van zijn sulligheid, dat hij alles van zijn moeder verdragen kan. En Willem zit met gebogen hoofd naar zijn handen te kijken, die op tafel rusten, zijn duimen draaien om en om. Hij overdenkt zijn eigen woorden, hij knikt dat hij het met zichzelf eens is, zoals hij het altijd met zichzelf eens is. Maar er is één ding waarmee hij niet klaar kan komen. Dat is het geld! Hij trekt de lijn van zijn gedachten ver der en neemt zich voor om te verdragen. Het is nu eenmaal niet anders geweest. Vroeger heeft de zaak van het geld hem nimmer verontrust. Hij is er verwonderd over, dat het zo plotseling geko men is. Het komt omdat ze gaan trouwen, en daarmee zal het ook een einde nemen nu hij voor schot heeft gekregen van Van den Akker. Hij zet een zware punt in zijn gedachten. Nog even flitst de vraag door hem heen: „Is het misschien, omdat vader vroeger slecht geweest is?" Als hij opkijkt ontmoeten hun ogen elkander. Enige ogenblikken is het stil als de een probeert om de gedachten van de ander te raden. Betje zegt: „Je moeder is niet godsdienstig". Het is de conclusie van haar overleggingen. Hij schudt zijn hoofd: „Nee, as je 't zoa neemt, nee.... Mar dan binne wiele eigenlijk oak niet godsdienstig, Betje".... Ze zijn het samen eens, maar verder komen ze nog niet. Als Willem z'n moeder thuis komt zet ze het blik ken busje in de spinde. Maar ze zet het niet op dezelfde plaats waar het altijd gestaan heeft. Ze schuift er een paar grote bussen voor zodat ze het niet behoeft te zien telkens als ze de deur open doet. Ze zegt: „Ziedaer, daer stae je!" En terwijl ze haar omslagdoek opvouwt en in het kabinet weg legt klaagt ze: „Wat is een mens, wat is een mens! Dan mo' je één kind overgehouwe hawe!" Ze neemt zich voor om er tegen Willem niet meer over te spreken, ook tegen Betje niet. „Ze modden 'et zelf mar wete!?' Zo krijgt ze een gevoel van martelaarschap, dat haar soms bevrediging kan geven. ZESDE HOOFDSTUK ZZe gaan in alle stilte „onderboo". Willem z'n moeder informeert: „Mot dat hier van- daen beure?" Ze vraagt het met een boos gezicht. „Nee", zegt Willem, „me doen 'et van Betje van- daen. Ze wil het doeë alsof d'r moeder nog levende.... het trouwen oak. Zoamar mit ons beidjes". Ze bromt: „Ken 'k merke, dat ze veul over d'r moe der tobt!" Hij gaat er niet op in, haalt onverschillig zijn schouders op. De gebeurtenissen van de laatste dagen hebben hem van zijn moeder los gemaakt, haar woorden maken steeds minder indruk. Als ze nog zegt: „Jae, 'k weet wel, datje niks om m'n geeft!" dan lacht hij voorzichtig. Later begint ze na te denken over wat Willem gezegd heeft: „zoamar mit z'n beidjes". Natuur lijk, in ondertrouw ga je altijd „zoomaar met z'n beidjes". Of heeft hij bedoeld, dat ze haar met het trouwen thuis zullen laten. Het zal niet gebeuren! Ze maakt er zich zo druk over, dat ze geen rust heeft in huis, ze zal er onmiddellijk op afgaan. Als dat toch waar is! Ze komt als een onweerswolk in huis vallen. De dominee is er, hij zit een bakje thee te drinken. „Wel, wel, daar hebben we de moeder". Hij zet zijn kopje op tafel om haar te kunnen gelukwen sen, hij doet het met veel woorden. Ze luistert er naar. overrompeld, en met de onwillige vraag in haar ogen of al die zegenbeden voor haar bestemd zijn. Als de dominee klaar is knikt ze tegen Willem en Betje: „Oaknoggefieleceteerd. Ik bin wel niet gevroge, mar je ziet: ik bin toch gekomme!" „Je hoeft toch een eige moeder niet te vraegen", zegt Betje. Ze is niet bang om een schermutseling te beginnen, want ze hoopt in de dominee een toe vallige bondgenoot te hebben. De oude vrouw brengt dadelijk het onderwerp ter sprake, dat ze van huis heeft meegenomen. Wil lem licht haar in, dat ze inderdaad zijn woorden goed heeft uitgelegd. Hij bemerkt niet, dat haar verontwaardiging hand over hand toeneemt. Hij verergert het nog met te vertellen: „Me binne aol- lebeie boven de daortig, me hawe geen toestem ming meer noadig, zoa heit die m'nheer op 't durpshuus gezeid". Ze struikelt over haar eigen radde woorden als ze aan het woord komt: „Geen toestemming meer noadig!.... En wat dienk je wel!.... Je mo'je eige nie verbeelde, datje baes over m'n wordt, oor, a' wor je een vent as een boam". Ze heft haar hand boven haar hoofd om de boom aanschouwelijk voor te stellen. Ze is de dominee vergeten. Ze dreigt met haar vuist: „Ik gaen mee, oor, dienkt er om, dat je m'n niet thuus laet". Willem is weer de grote jongen, die een standje krijgt. Hij geeft toe: „Nó jae, as je dat wil, vooruit dan mar".... Betje begint het aan dominee uit te leggen. Die heeft al die tijd verbaasd van de een naar de ander gekeken en thee op zijn broek gemorst. Hij veegt de natte plek aandachtig af met zijn zakdoek. „Je mo' dienke, domenee, ik legge mit aol de broers en zusters overhoap vanwege toen moeder gesturve is". Haar gemoed schiet vol, ze kan niet verder vertellen. Willem voltooit het verhaal in sobere bewoordingen, zijn handen wijzen waar het geroofde goed gestaan heeft. De natte plek op dominee's knie vereist een zorg vuldige behandeling. Hij heeft er alles van begre pen, hier is sprake van een komplete familieruzie, die om een kleinigheid begonnen is. Het is eigen lijk belachelij, om wat oude meubels kijken broers en zusters elkander niet meer aan. Maar kleinigheden zijn er in een arbeidersleven niet, als predikant is men verplicht om elke nietigheid serieus te nemen. Dominee heeft gehoord van familieruzies, ontstaan om even geringe oorza ken, ze zijn uitgegroeid tot jarenlange verbitterde veten. Eindelijk zegt hij: „Zo, zo, dan is er nu een mooie gelegenheid om weer goede vrienden met elkander te worden". Betje kijkt naar Willem. Die knikt tegen dominee: „'t Hawe ik oak al gezeid: kwaed worre is niks, mar kwaed bluuve da deugt niet, wasjoe dome nee". Betje schudt haar hoofd, want ze meent zich te herinneren dat Willem gedreigd heeft: (wordt vervolgd) if,if,if,if,if,if,if,,f,^j^if,jf,^i^:f,if,if.if,i^if,if,i^if.jf.:^^if,,f.jf.^if.if.i^,f.j^if.if.if.jf]f.if.if.i^^if.if.if.]f.if.,f.:f.^f^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5