jeugd- hoekje All-round Tig lassers Oog voor uw ogen en kijk op de mode GROTE (SuberenI)oek vanDrongelen POMPBEDIENDE JD.enK.HoekB.V.| 6cim Ifeo E.G.A. Ned. Pasfoto's Klaar terwijl u wacht of winkelt CHUMM^s CHOEN 8c lEUTEL ERVICE Constructiebedrijf „Vis" b.v. Div. percelen landbouwgrond en akkerbouwbedrijven Agrarisch bemiddelings- en taxatiebureau IVIIJS O.G. Diverse SCHAFTWAGENS van Oom Ko 180 jaar B.V. CONSTRUCTIEBEDRIJF „VIS" maten Augustus-raadsel 1 Extra-augustus- opdracht-A Shell Station Hameeteman D. HAMEETEMAN Hisschemöller BIz. 3 Westdijk 29 - Middelhamis Telefoon 01870-5827 Welkom Puzzelpuntentussenstand of zij die bereid zijn een opleiding daarvoor te volgen. Als u Zandpad 56 Middeiharnis Tel. 01870-3437 Voor vlotte betaalbare mode l m 1 i b 1 1. E. Zendingsreizen-gedichten RunitEart sprtngvorm 24 cm. Puzzel '.Tante Nel Tot slot Postbus 27, 3247 ZG DIRKSLAND Telefoon 01877 - 1309 Postbus 20, 3253 ZG OUDDORP Aangeboden: Fax 01878-3547 Handelsonderneming TAN IS r~" Yamaha 500 XT Delta jol Roideur Polynorm Straks geboortekaartjes nodig? iiiiiiii iiiiiiiii iiiiiiiii iiiiiiii iiiiiiii iiÊiiÊiiii iiiniiii iiiiiiii iiiiiiiii iiiiini miiii iiiiiiii iiiiiiii miiii i 6EM EENTE IJ IDDELHARN iiiiiiii iiiimii iiiiiiiiiiiii iiimii iiiiiiiii iiiiiiiiii iiiiiiii iiiiiiii iiiiiiiiiiii iiiiiiii iiiiiim 11111111 iiiiiiiiiiii 11111111 iiiim VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1989 „EILANDEN NIEUWS'^ MU6EEN NIEUWE. VOETENKNELLER.... IK6A LIEVER NAAR P£ SCHOEN HERSTELLER Beste jongens, meisjes.... en ieder die dit leest Besteden jullie de vakantie nog steeds goed? Nog aardige receptjes op het spoor gekomen? Het volgende recept lazen we in een kerkblad van de Gere formeerde Gemeenten te Rotterdam: ....Eén ons „goedaardigheid" en één ons „bemoei-u-met-uw-eigen-zaken", ver mengd met water uit de rivier „nederig heid" en enige bladeren van de plant „houdt-uw-tong-in-toom". Dit mengsel zachtjes laten koken in de ketel „be hoedzaamheid". Altijd een flesje vol ervan bij zich dragen en zodra men aan het jeuken der tong voelt, dat de kwaal opkomt, dan een eetiepen ervan inne men en de mond vooral gesloten hou den tot men thuis is of tot het ge zelschap, dat bij u op bezoek is, vertrok ken is. Na het gebruik de mond dus goed gesloten houden, anders helpt het niet. Het is een oud recept tegen een oude kwaal. Het schijnt zo te zijn, dat zoge naamd verstandige grote mensen meer last van die kwaal hebben dan jullie. Begin dus al vroeg met innemen van het drankje tegen de kwaal, voor je er steeds meer last van krijgt. Welke kwaal bedoe len we, weetje dat? Schrijf het dan maar bij de oplossingen. De (weinige) oplos singen van juli kun je opsturen, hè, want juli is weer voorbij. Wilma Hoek uit Ouddorp heten we har telijk welkom. Twaalf jaar. Hoelang je nog mee mag doen? Wat ons betreft tot je bij leven en welzijn zelf oma bent. Zelfs dan kun je nog mee doen. Want langza merhand kun je van „jeugdboek" over gaan naar „ouderenhoek". Leeftijds grenzen kennen we niet. Kerkelijke grenzen ook niet. We hopen, dat we nog meer „jeugd" kunnen verwelkomen, vooral „jeugd" die het niet kinderachtig, ouderwets of flauw vindt, om ook eens iets te maken, te schrijven ofte tekenen. De tussenstand geldt tót aan de juni- raadsels. De juni-raadsels zijn nog niet meegerekend. Van nog niet iedereen hebben we de juni-oplossingen binnen. OPSCHIETEN DUS! We wachten ook nog heel even met het plaatsen van die oplossingen. Laten we trage inzenders nog een weekje de kans geven. Maar goed.... de tussenstand. De tussen stand starten we vanaf de 200-punten- grens. 200-punten-grens.... bereikt of over schreden door: Jacqueline Funcke, de tweeling Grinwis en Remco Funcke. 300-punten-grens.... bereikt of over schreden door: Julian v. d. Veer, Natasja en Rudolf Verkerke, Corina en Willeke Melissant, Daan en Marieke Ras. 400-punten-grens.... bereikt of over schreden en dus.... „EEN BON": Christa en Rianne de Winter, Jaco en Sjoukje de Boer, Alexander Funcke en Co Me- hssant. Wij zijn een reeds lang gevestigd onderneming. Aktief in de sektor constructies, machinebouw en reparatie van allerlei aard. Wegens toenemende werkzaamheden voor de verwerking van roestvrijstaal en aluminium kun nen wij op korte termijn plaatsen: bereid bent zich voor 100% voor ons bedrijf in te zetten; aan de hand van werktekeningen zelfstandig kunt werken; bieden wij u een aantrekkelijk salaris. Bent u geïnteresseerd? Bel of schrijf dan naar: W. Achterweg 63, 3245 BJ Sommelsdijk Telefoon 01870-2115/4402/3727 ^XVCENT/?^ 9> ''''-'^..--^' Schoolstrant 50 Middeiharnis 01870-S591 J Ook voor PANTIES en LINGERIE >f.^.l^l^l^l^>^'^>^>^'*■'^>^>^'^t■^■'^>^'^>^'^>^'^'^'^'^'^'^'^>^>^^■^■>^>^>^■'^ Van harte gefeliciteerd, prijswinnaars! En anderen: Verlies de moed niet. Mis schien zit je met juni-oplossingen erbij zei fook al weer over de 200-grens. We zullen proberen voor afwisseling te zor gen: de ene keer makkelijke puzzels, maar een andere keer wat moeilijker puzzels. Ook al kom je niet helemaal uit een puzzel, stuur er toch iets van op. Je krijgt er dan toch wat punten voor. De juni-raadsels waren tamelijk lastig. In julie waren er nauwelijks raadsels. In augustus zullen we makkelijk starten. Wie kon geen „Schibboleth" zeggen? Dat lees je van boven naar beneden, als je goed invult! V •i i' 2 iJ 2. „Gij zult een rechte wage hebben, rechte weegstenen, een rechteen een rechte bin. (Lev. 19) 3. Abraham kocht de akker van (Gen. 23) 4. „Ende zoon van Aaron, nam voor zich een van de dochters van Putiël tot een vrouw". (Ex. 6) 5. „Daartoe het land deren de ganse Libanon tegen de opgang der zon". (Joz. 13) 6. Een stad uit het erfdeel van Naftali (Jozua 19), die begint met een „H" en zeven letters telt. 7. Een hoofd der wedergekomenen (Ezra 8:16); de beginletter is een „A". 8. „en doe mijn.... in het stof wonen". (Ps. 7) 9. T. De extra raadsels of opdrachten zullen we voortaan niet nummeren, maar „let teren". Dan raken we niet in de war met de nummers van de Bijbelse raadsels. We hebben al verschillende recepten binnen. Leuk. Volgende keer hopen we er wat van te plaatsen. Nu eens iets heel anders. Verzin een leuk origineel ver haaltje (niet té lang) of gedicht bij het volgende plaatje. De gedichten van de Melissantjes uit Nieuwe Tonge plaatsen we deze keer. Nadat Paulus in Ikonium het Evangelie verteld had gingen hij en Barnabas naar de volgende stad: Lystre. waar een kreupele mocht gaan lopen. Iets wat niemand had durven hopen. Het volk dacht dat ze goden waren, maar Paulus bracht ze tot bedaren. Hij zei: Wij zijn geen Mercurius. Jupiter, of andere goden, Als u zin hebt om nog een lekkere taart te bakken, dan hebben we hier nog een recept. Het is een recept van mevr. v. d. Kolk uit.... Elspeet. Bedankt mevrouw (we wisten niet dat E.N. zo ver in Ned. ook gelezen wordt. Maar ja, eigenlijk niet zo verwonderlijk want ook in Nw. Zeeland wordt hij gelezen). 100 gr. boter, 2 pakjes vanille suiker, 150 gr. poedersuiker, 2 pakken lange vingers. 3 eierdooiers. Va liter slagroom, 1 pakje klopvast, 40 gr. pure chocolade of chocoladevlokken. l}h borrelglaasje rum. Springvorm invetten. IVz glaasje rum 4- Vh glaasje water in een schaal doen. Lange vingers hierin dopen, dan met de platte kant de bodem bedekken. Boter, poedersuiker, eierdooiers, 1 zakje vanillesuiker 1 borrel 10 min. mixen. Dan op de taartbodem strijken. Dan weer lange vingers gedoopt deze massa bedekken. Slagroom 1 zakje vanillesuiker zakje klopvast stijfkloppen en dit over de lange vingers. Garneren met geraspte chocolade of vlokken. In koelkast laten opstijven 1 a 2 dagen. We hebben ook een puzzel opgezocht! We hebben hiervoor 3 van de 58 weer- spreuken gebruikt, opgestuurd door Marieke Ras (U ziet, ook jongeren onder de 20 jaar sturen naar ouderenhoek). Bedankt, Marieke, we hopen door de tijd nog meer spreuken te plaatsen. Maar nu eerst de puzzel. Bij het lezen van de spreuken „dansten" de woorden voor m'n ogen, dus ook bij het over schrijven ging er iets mis. Zet de woor den in goede volgorde en u krijgt 3 spreuken. De dierennamen hebben we weggelaten als extra moeilijkheidje. Als dansen renen naar beloven lang gaan schoon als komen gaat met stro regen bek gedaan weer lopen boven dan hun te is met is de het de de er de in het. Zoek, zoek, hopelijk vindt u de drie spreuken. Het is weer een echte vakantieboek geworden, niet zo erg groot, maar dat kan de pret niet drukken. Tante Nel gaat nu snel voor het ontbijt zorgen, en daarna een bos bloemen plukken in de tuin en dan.... zien we wel weer. Bij leven en welzijn tot volgende week. Komplete woninginrichting OoKgensplaat V_y 4? 01873-1437 nee, wij zijn door God ontboden Nu begon het volk, in tegenstelling tot daarvoren Met stenen te gooien, Paulus proberen te vermoren! Willeke Eerst gingen zij met z'n beiden, toen zijn zij gescheiden. Hij ging naar andere steden, nam Silas. Lukas, Timotheüs met hem mede Velen hebben zij het Woord geleerd, velen zijn tot God bekeerd. Corina Paulus komt in Athene aan en ziet daar al die tempels staan Ze zijn voor allemaal afgoden gemaakt hij denkt: en dat terwijl God over hun waakt Dan gaat hij over de Heere praten, want dat kan hij hier niet laten. Hij wil hen gaan leren, al de afgoden de mg toe keren en in God te gaan geloven, want hij staat overal boven. De wijzen hadden het ook vernomen ze zeiden: „Je moet naar de Areopagus komen Toen moest hij naar een andere stad gaan En ook daar keken de mensen hem eerst vreemd aan. Co Elma Buscop. We hebben inderdaad lek ker weer om vakantie te houden. Eerst hitte, nu afkoeling. Dichtbij huis uit is óók leuk. Van ver reizen kun je zeer moe worden. Sjoukje de Boer. Is je broer al terug uit Hongarije? En zelf nog op kamp, of ook al terug? 't Rapport was inderdaad goed en ja.... beter kan altijd, alhoewel.... „No money", schreef je? Daar kunnen we óók wel eens over meepraten! Jaco de Boer. Zuigt die meneer Kroon die verhalen uit zijn duim of haalt hij ze uit boeken? Of heeft hij zelf zoveel beleefd? Fijn dat de schoolreis zo gezel lig was. Had je een gezellige chauffeur? Want dat is best belangrijk. Daan Ras. Blijf je voortaan je post per computer verzorgen? De oude kranten hebben we hier niet bij de hand. We weten niet of je juni-brief al beantwoord was. Maar.... beter twee keer dan geen ene keer. Marieke Ras. Voor jou geldt hetzelfde als voor je broer. Jullie nieuwe brieven zijn ook al binnen. Die zijn dus al gauw aan de beurt voor beantwoording. De vakantie raakt voor 't eiland op z'n eind. Begin al vast moed te verzamelen voor het nieuwe schooljaar. Een goed begin is immers het halve werk? Bij leven-en-welzijn tot volgende keer. TE KOOP GEVRAAGD: vraagt op korte termijn In vaste dienst. Leeftijd 19 jaar. Sollicitaties schriftelijk te richten aan: r oaoooooooooeoaoooocososocooseiooococ 2-wielig; van 3.50 m. tot 4.00 m. Tevens inkoop, verkoop, verhuur van KANTOORUNITS 8 Hazersweg 44, OUDDORP, Tel. 01878-1492 SooeecsecooooeoosoosefefOcccooocoooooooS Computers Faxen Rand app. Software Printers Copieer app. Autotelefoons Navigatie app. STAR LC-10 printer nu voor 650,- incl. BTW Ireneweg 13, Ouddorp, 01878-3453 Voor verstandig afslanken met gezonde voeding. Voor meer informatie mevr. Wilmsen tel. 01879-1431 Voor uw Drog. Reform. Foto Quelle MIDDELHARNIS Tel. 01870 - 2441 TE KOOP Off-the-road 1983. Slechts 4.000 km gereden Vraagprijs f 2.200,- (zeilbootje) Vraagprijs f400,- kompleet plm. 2.05 breed. Vraagprijs f 225,- Blomweg 2 (t.o. Blommestee) OUDDORP Tel. 01878-1164 of 010-4203281 Bij drukkerij GEBR. DE WAAL ligt een pracht modellen- boek voor u ter inzage. Ook uw keus is er zeker bij! Bij tijdige bestelling snel gereed. Langeweg 13 SOMMELSDIJK iö-:ji^li*ra«i«^T*4^»«ra« HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Middeiharnis; gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat door hen, onder het stellen van voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te ondervangen vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: Breesnee b.v., Zuiddijk 47 te Nieuwe Tonge, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor het in werking hebben van een verwerkingsbedrijf voor landbouwpro- dukten gelegen aan de Zuiddijk 47 en 59 te Nieuwe Tonge. De beschikkingen en de overige stukken liggen vanaf 7 juli 1989 een maand voor een ieder ter inzage op het bureau algemene zaken van de afdeling algemene bestuurstaken van de gemeentesecretarie van Middeiharnis, op werkdagen van 09.00 tot 11.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur, alsmede buiten werktijd na telefonische afspraak op de binnen de ter inzage termijn vallende dinsdagavonden van 19.00 tot 20.00 uur. Beroep: tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door: - de aanvrager; - de betrokken adviseurs; - degenen, die tegen de aanvraag en/of ontwerp-beschikking tijdig bezwaren hebben ingediend; - enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest tegen de aanvraag en/of ontwerp-beschikking bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet voor het verstrijken van bovenvermelde ter inzage termijn worden inge diend bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State aan de voorzitter van de Afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State verzoeken, om schorsing van de beschikking dan wel om het treffen van een voorlopige voorziening. Dit ver zoek moet eveneens voor het verstrijken van bovenvermelde ter inzage termijn worden inge diend bij de voorzitter van de Afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. MIDDELHARNIS, 4 augustus 1989 OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester van de gemeente Middeiharnis maakt bekend dat op het gemeentehuis voor een ieder ter inzage liggen de geactualiseerde lijsten van terreinen waarop de aanwezigheid van het stengelaaltje is aangetoond of wordt vermoed. Ingevolge de Regeling teeltverboden stengelaaltjes geldt voor deze terreinen een verbod op de teelt van de volgende gewassen: de tulp, de hyacint en voorts alle soorten bol-irissen. Allium, Camassia, Chionodoxa, Crocus, 'Grote Gele', Galtonia, Muscari, Ornithogalum, Puschkinia, Scillia en Tritelela alsmede alle soorten behorende tot de familie der Amaryllidaceae (naroisachtigen). Tot het geslacht Allium behoren o.a. uien, sjalotten, prei, sieruien en knoflook. Tot de familie der Amaryllicaceae behoren o.a. narcis, Amaryllus, Galanthus of sneeuwklokje, Hippeastrum, Hymenocallis of Ismene, Leucojum, Lycoris, Nerine, Sprekelia, Sternbergia en Vallota.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 7