INGSSPnEKMET..,. Wie schrijft ermee van en over Flakkee? dhr. Bram Bom te Ouddorp de juiste fH MEDISCHE DIENSTEN Fa. B. van Eek Zn. Chinese bijbels in vereenvoudigd schrift Biz. 2 WAAROM SCHUILEVINMJe? VITAMINCNSEHOUP ANTI-RIMPSIKUUÜ 40° IH OE SCHADUW taxatie... nvm Makelaar Tamboer KOfFIEVLEK CHINESE MUUR 01870 4844 Onafhankelijk HYPOTHEEK-ADVIES ,EILANDEN NIEUWS" Bij Bram Bom moet het, bij het zien van president Bush van Amerika in de Pieterskerk te Leiden, onmiddellijk aldus van binnen gejuicht hebben: „hij draagt hem, hij draagt hem". En hiermee bedoelde hij de stropdas, die hij de president begin dit jaar kado had gedaan. Dat was om precies te zijn, op maandag 30 januari. Dhr. Bom toonde me zijn agenda waarin de afspraak genoteerd staat. Hij is er echt wel trots op dat hij ter ere van het bezoek van president Bush in Leiden was uitgenodigd. Wie is Bram Bom en waarom werd hij uitgenodigd?" Deze vraag, die me sedert enkele weken op de lippen brandt, kan ik hem dan nu einde lijk stellen. „Laat ik bij het begin beginnen. Ik ben geboren in Middelhamis en groeide op in Ooit- gensplaat, waar mijn vader ambtenaar van de burg. stand was. Naast zijn dagtaak had hij nog veel meerfunkties. Hij schreef onder meer artikelen over het Koninklijk Huis in julie krant, het Eilanden Nieuws. Als kind logeerde ik vaak in Ouddorp, bij mijn tante, voor de Ouddorpers juffrouw Vermaas. Sinds mijn kinderjaren koester ik al een liefde voor deze plaats". „Op 24-jarige leeftijd ben ik naar Amerika gegaan vervolgt hij. „Ik studeerde aan de universiteiten van Califomië en Hawaii Amerikaanse Geschiedenis en Journalistiek. Ik was jong en ik wilde wat van de wereld zien; mijn blik verruimen. En ik wilde graag kontakten leggen met mensen van een andere cultuur. Want dan pas kun je, vind ik, je mening over een buitenlander geven. Als je niets van iemands cultuur afweet kun je ook niet oordelen. Ik heb in dat jaar keihard moeten werken. Amerika is geen luilekkerland. Alleen als je geld hebt kun je er studeren. Dat betekent dus vaak: er bij werken. Na mijn Amerikaanse jaren kwam ik verrijkt met kennis en ervaring terug in Nederland. Die zou later de basis worden voor mijn carrière. In Nederland studeerde ik Public Relations en Marketing. Daarna ben ik gaan „brain stormen Ik zocht op mijn vakgebied een gat in de markt. Ineens wist ik het". Ik merk opeens dat ik me, achter een kopje thee gezeten, prima op mijn gemak voel. Als ik later van hem hoor dat hij Tweede Kamerleden onder zijn hoede heeft om ze te leren vol zelfvertrouwen naar buiten te treden, kan ik me voorstellen dat hem dit inderdaad lukt. Een beetje psychologie is daar wel voor nodig.... Maar laat ik u niet langer in het ongewisse laten over wat dhr. Bom opeens wist! „Ik ging internationale educatieve bijeenkomsten opzetten voor de bestuurlijke en justitiële overheid. Speciaal daarvoor haalde ik mijn reisbureaupapieren en zo kon ik de rijks overheid een heel pakket aanbieden: studiebijeenkomsten in het buitenland, kompleet met reis- en hotelarrange menten. Ik organiseerde die programma 's in Amerika, het Midden- en Verre Oosten etc. Dat heb ik een aantal jaren gedaan. Daarna, in '78, ben ik me op Amerika gaan concentreren. Ik heb veel gedaan om de staat Kentucky in Nederland te pro moten. Dat is aardig gelukt mag ik wel zeggen want op een goede dag kreeg ik het verzoek om me te melden bij de gou verneur van Kentucky. Tijdens een plechtige ceremonie kreeg ik de eretitel van Kolonel Met alle egards ben ik sinds dien behandeld". In '82 is hij voorzitter van de Stichting Nederland-Amerika geworden. Bij deze Stichting zijn ruim 3000 bedrijven aange sloten. Doelstelling van de Stichting is om educatieve, weten schappelijke, culturele en zakelijke wederzijdse betrek kingen aan te knopen en te onderhouden. Uit hoofde van die funktie komt hij met veel hooggeplaatste personen in aan raking. Hij is zeer gemotiveerd om de relatie Nederland- Amerika goed te houden. „Amerika is onze bondgenoot en bevrijder", onder streept hij. In '86 heeft hij president Bush (toen nog vice-president) leren kennen op een congres van Christelijke radio en t.v. omroepen. Dhr. Bom beweegt zich op verschillende hogere niveau 's. Hij is ook nog commissaris van twee bedrijven, directeur, P.R.- en marketingadviseur en correspondent van twee Ameri kaanse kranten. En niet te vergeten: kolonel „Maar dat kost weinig tijd", voegt hij er lachend aan toe. Hij heeft een kan toor in Den Haag en sinds kort ook in Ouddorp. Want", zegt hij, „ik ben nu eenmaal een eilander; ik spreek de taal van hier". Teunie Knöps Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Post bus 8, Middelharnis, met in de linker bovenhoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden ge publiceerd. StUnOPESE MUNT Omdat ik weer prijskaartjes moet laten drukken, wil ik graag zekerheid wannéér precies onze gulden door de Europese „Ecu" wordt vervangen. Dat werd on langs aangekondigd. Antwoord: Wij zien het de eerste jaren nog niet gebeuren. Alle leden van de Europese Gemeenschap zijn erg ge hecht aan hun eigen muntstelsel en elke regering verdient geld aan het slaan van de eigen munten, omdat er minder edel metaal in gaat en de kostprijs per munt en per bankbiljet lager is dan de burger er voor betaalt. De economische een heid van (west-)Europa moet ook lang zaam groeien. De Ecu kan ondertussen wel als rekeneenheid in het internatio nale handelsverkeer worden gebruikt. Kunt u mij vertellen waarom zoveel schrij vers een pseudoniem gebruiken? Iedereen weet toch wie Multatuli ofHildebrand was? Wat hebben die schuilnamen dan voor nut? Antwoord: Wij weten nü, dat Hilde- brand de schuilnaam van ds. Nicolaas Beets was, maar dat zou de predikant zelf niet graag aan zijn kerkgangers meegedeeld hebben. En toen de be stuursambtenaar Eduard Douwes Dek ker in 1859 onder de naam Multatuli begon te schrijven, deed hij nog pogin gen om weer in overheidsdienst te wor den aangenomen, zodat hij zijn jour nalistieke arbeid in Brussel liever geheim hield. Weet u ook, wie zich ver borgen hebben achter de namen Berend Boudewijn, Willem Brandt, A. den Doolaard, Lucebert, Opland en Michel V. d. Plas? Aankomende kunstenaars kiezen vaak een pseudoniem om hun eigen naam en die van hun partner of familie niet te schaden indien hun pogingen mislukken. En boeken zij wel succes, dan vermijden zij daarmee gezeur aan de deur en lastige telefoon tjes van fans. Je hoort vaak, dat door lang koken en in 't water laten staan van aardappelen veel vitaminen verloren gaan. Wat zijn er voor maatregelen mogelijk om alle vitaminen in 't voedsel vast te houden? Antwoord: Alle vitaminen redden zal niet lukken, want ze zijn erg kwetsbaar, vooral bij hitte, licht, lucht en vocht. Daarom raden wij u aan uw voedsel niet te langdurig te wassen, snel te snijden en vooral niet lang in water te laten staan. Ook uitlekken en drogen is een belang rijke bron van vitaminenverlies. Blan- cheren moet zo kort mogelijk gebeuren, het koken van groenten kan in tal van huishoudens van enige uren tot een aan tal minuten worden beperkt. Melk be hoeft niet te koken, waarmee de vita minen vernietigd en de samenstelling (en daarmee de smaak) verandert, want bij 80° Celcius zijn alle schadelijke micro-organismen al gedood. Bewaar etenswaren koel en in 't donker en houd ze zo kort mogelijk warm. Restjes kunt u wegdoen; na het opnieuw opwarmen is het vitaminengehalte in veel spijzen te laag of nihil. Een vriendin gaf mij een anti-rimpelcrème die helemaal niet hielp. In de winkels zijn die flesjes erg duur. Weet u een natuurlijk (en betaalbaar) middeltje om een gladde huid te behouden? Antwoord: De praktijk wijst helaas uit, dat zelfs de gebruikers van allerlei dure zalfjes en smeerseltjes nooit een behoor lijk of afdoend resultaat boeken. Wel kunt u rimpelvorming enigermate voor komen en tegengaan door bij zonne schijn uw gezicht zoveel mogelijk in de schaduw te houden en uw huid niet met de hand in plooien te duwen (zoals som mige mensen tijdens hun werk of in zor gelijke omstandigheden vaak doen). Houd uw huid soepel en enigszins vet ting met een klein likje gewone óngepar- fumeerde crèmea of een enkel drup peltje olie als ze i.v.m. uw leeftijd droog aanvoelt, want een droge huid verliest haar elasticiteit. Heeft de thermometer in ons land wel eens boven de veertig graden Celcius aangewe zen buitenshuis? Antwoord: Wij hebben het door het K.N.M.I. laten nakijken, maar de hoog ste temperatuur die sinds 1854 in de schaduw op een geijkte thermometer werd gemeten, bedroeg 38,6° C en dat was op 23 augustus 1944 in Wamsveld (bij Zutphen). in het doolhof van prijskaartjes UMCLAAfll Tel. 01870-3477 Hoe krijg ik een zwarte-koffievlek uit een buffelleren bank? Antwoord: Met een vochtig werkdoekje kunt u pure koffievlekken zo weghalen. Is het een oude vlek, neem dan warm water. Grijp niet naar ontvettende of bij tende schoonmaakmiddelen! Dep het leer goed droog en vet het zonodig weer in met kleurloze bijen was of lederwas in de juiste tint. Een nachtje laten intrek ken en dan pas uitwrijven. Op foto's van mensen die in China waren, zie je altijd het zelfde stukje Chinese muur. Was die muur maar zo kort, of is de rest al afgebroken of langzamerhand vervallen? Antwoord; In het Chinees luidt de naam „Wan-li-tsj'ang-tsj'eng" en dat betekent: muur van de tienduizend mij len. Het is dus beslist geen kort stukje. De totale lengte bedraagt 2450 km en dat is méér dan de afstand van uw woon plaats naar Torremolinos in zuid- Spanje of naar Narvik in noord-Noor- wegen. Het grootste deel kwam tot stand onder de beroemde keizer Tj'in Sje Hwang-ti, die meer dan 22 eeuwen gele den leefde, maar verscheidene van zijn voorgangers hebben er al delen van laten bouwen om hun grondgebied te beschermen tegen de herhaalde inval len van nomadenvolkeren uit (Buiten- )Mongolië. Tijdens een periode van verdeeldheid (220-589 na Chr.) en na de doorbraak van de muur door Djengis Chan 1206-1229) met zijn geduchte rui ters en betere bewapening moesten de Chinezen tijdelijk vreemde overheer sers dulden, maar na de opstand van 1355 onder Tsjoe Juan-Tsjang werd het vroegere keizerrijk hersteld. Tijdens deze Ming-dynastie werd de muur her steld. Onder daarop volgende Tj'ing dynastie (1644-1912) werd al spoedig geheel Mongolië en meer gebied ver overd, zodat de Chinese muur geen direct nut meer had en deels tot verval kwam. In 't noordoosten is een deel door de communistische machthebbers voor toeristische doeleinden gerestaureerd. De hoogte varieert daar naar gelang het landschap van 6 tot 13 meter en de breedte van 6 tot 11 meter. Om de veertig meter verrijst een wachttoren. b.v. van vrijdag 4 augustus 1989 t/m zondag 6 augustus 1989 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Kempen, tel. 01870-2710. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur heeft dienst dokter H. O. Zoon, tel. 01877-1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 17.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter R. P. van Rijswijk, tel. 01879-1207. Ouddorp: W. J. Bron, A. J. Jansen, G. B. K. Steen- hof, O. Nieuwlandseweg 27, tel. 01878- 1312. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter G. C. A. M. van Hattem, tel. 01874- 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. Nijhof, tel. 01873-1201. Natuurgeneeskundige M. L. C. MASTENBROEK Middelharnis. Tel. 01870-6459 (zaterdagochtend van 11.00 tot 11.30 uur) APOTHEEK „MENHEERSE" Voorstraat 16Middelharnis Telefoon 01870-3666 J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.00 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.30 tot 11.30 uur en 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Spoedre- cepten kunnen via de dienstdoende arts in de overige uren altijd worden aan geboden. Inlichtingen via telefoonnummer 3666; of via mededelingen dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts G. Kroon, Lindelaan 4, Ooitgens plaat, tel. 01873-1310 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874-2441; L. Tjebbes, Middelhamis, tel. 01870-2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870- 2897. WIJKVERPLEGING Wanneer u de wijkzuster nodig heeft, kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873-1440 Den Bommel01871-1312 Dirksland01877-1500 Goedereede01879-1267 Herkingen01876- 224 Melissant01877-1234 M'harnis/S'dijk01870-2300 Nieuwe Tonge01875-1390 Ooitgensplaat01873-1310 Ouddorp01878-1321 Oude Tonge01874-1289 Stad a/h Haringvliet01871-2301 Stellendam01879-1296 Stichting MAATSCHAPPELIJK WERK „Goeree-Overflakkee" Jacob Banestraat 8a 3245 AJ Sommelsdijk Telefoon 01870-5166 Spreekuur: ma t/m vrij 9.00-10.00 uur Voor crisissituaties: ma t/m vrij 9.00-12.00 13.00-17.00 uur telefoon 01870-5166 Buiten kantooruren kunt u kontakt opnemen met de telefonische hulpdienst, telefoon 01880-25952. Stichting KRAAMCENTRUM „Haringvliet" Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging Spreekuren: maandag t/m vrijdagochtend 8.30-9.30 uur en alleen telefonisch van 13.00-14.00 uur. „Dirksland",tel. 01877-2478 „Middelhamis-Sommelsdijk", Jacob Banestraat 8, Sommelsdijk tel. 01870-2884 „Goeree-Overflakkee" (Nieuwe Tonge, Stad en Oostflakkee) tel. 01874-1044 DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00- 17.00 uur in het dienstencentrum. Stichting Bejaardenwerk „MIDDELHARNIS" Tel. 01870-3366. St. Welzijnswerk voor Ouderen „OOSTFLAKKEE" Tel. 01871-1545 OPVANG van SLACHTOFFERS BIJ MISDRIJVEN VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1989 ^^^0^0it^^^^^*0^^*^^^*^*^^^*^^^^^^^^f^r^ Van de heer C. de Gans uit Dordrecht, ontvingen wij de volgende brief. Leuk dat u deze brief stuurt. U kunt best op een hoop punten gelijk hebben, maar wij houden niet van al die kapjes (accent circonflex assuk ut goed ha) en boven dien we zijn reuze blij dat zoveel mensen er aan mee doen en d.e schnjven zo goed en zo kwaad als 't gaat (maar veel meer goed dan kwaad) hun verhalen, die we allemaal met plezier lezen, en we zijn veel meer bl.j met de mhoud dan met de wijze waarop ze het verwoorden. We denken er met over om mensen van tussen de zeventig en tachtig te vertellen hoe ze nu prec.es Flakkees moe ten schrijven. We vinden bijv. dat als je het hardop en laten «e zeggen „ver traagd" leest, datje dan juist goed hoort hoe je het zegt. B.jv: Het Hollandse meer als tegenstelling van minder, dan hoor je een em, een .e, een jee en dan de Flakkeese „ee" klank en dan een er. Als je dat dan normaal op zun Flakkees zeit hoor je toch: MIJEER, maar u had de ie jee misschien aangezien voor een Hollandse IJ, zoals in Amsterdam. Enfin zo denken we erover....maar we zijn blij met uw meedoen en we beloven u dat we uw bijdragen zullen schrijven op uw wijze. Verder hebben we respect voor wat u al niet gedaan heeft, voor uw „moer staal". Naar bijzondere woorden uit uw woordenboek zijn we nieuwsgieng.... en een goed verstaander bent u vast wel. Heel veel dank. Redactie E.N. De rubriek, „wie schrijft ermee van en over Flakkee", heit inmiddels veul schriêvers in het geweer gebrocht die over van oales in nogwat an ut schriê- ven geslogen binne. Vroeger zeijen de maansen: „ete doet ete", in dat kèjje van schnêve oak wel zaage, want oak ik kreeg oalsmar miêer de kriebels om wat te vertellen. Tóch mot 'k iêerst wat zaage over un paer oud (ouwe) Flakkeejenaers die un stikje geschreve ha dat niet hiêelemaele klopt. Bovendien vind ik dat ut mit de schriefwieze oak niét zoêa best gesteld is. Het is voor mien als oud meneersenaer soms hiêel moeilijk om te begrie- pen wat d'r noe eigenluk staet, terwiêl 'k zaalf al iênkele jaeren daermee bezig binne. Noe weet ik oak best dat op ieder durp oares wordt gesproke, in dan ha 'kt nog giêeniêens over Goeriêe in Ouddurp. Mar dat bedoel 'k niet. Zoea lees 'k miêstal dat de klank van „sloeat", „boeat", „moeai" enz. veulal mit „oa" geschreven wordt, dus „sloat", „boat", enz. Deze uutspraek is echter te vergeliêken mit „Joap", „koaije", „hoag" enz. lêderiêen ken toch wel ut gezaagde: „hoage bóamen vangen veul wind" in „moêai roead is niét lieeluk"? In het woord „boeat" hoear je toch duudeluk un „oe", gevolgd deur in „a". Zoea binne d'r nóg wel un paer klangken dié niét goed binne, in dan diéng 'k an „giêen", „twiêe", „ziêe" of „Wiésbriêewen". Voor deze klangken lees 'k dan soms „gijeen", of „twijee", waerdeur het onleesbaer wordt. Ut beste is om zaalf je stikje hardop te lezen, dan hoêar je de klangke dié je opgeschreve heit, ut beste. Noe wil 'k daer niét al te veul over zaager, wangt ik weet uut eige ervaeriéng hoe moeiluk ut is, mat 'k docht dat ze iênkele jaeren geleje al bezig waere mit ut saemestelle van un Flakkees woordeboek. Ik hoear daer noeait miéer over. Is dattur nog niét? Of is dat noeait voltoéaid? Un hortje geleje las 'k van un vrouwe dat ze mit bode Doenkersloeat van- uut Meneerse was meegereje naer Den Bommel omdat daerheen nog giéen openbaef vervoer was. Nou, muschiên heit ze dat toen wel gedocht, mar d'r reed wel degeluk un bus vanuut Meneerse naer Den Bommel. Ut was un kleine hoage bus. Wiéle als joengers noemden ut de brokkebus. Ik weet nog dat de sjaffeur Bram Koote hiette. Laeter kwam daer nog un sjaffeur bié, in diê hiette Smitshoek. De bus reed van ut haevenhoead via de Waeterweg over den Ouwendiék naer Stad in Den Bommel. Boven op de bus lag ut groeate reservewiel waer je mit un trapje langs de bus naer toe kon klimme. Die bus was nét zoea ouwerwets als ut Tfordje van Doenkersloeat. Die most je nog ansliêngere vooran bié de motor. De gashandel in de vóór- en nae- ontstekiengshandel zal bié ut stuur. Of de auto niét harder kon weet 'k niét mar als joon kon je 'm inhaele in achter an de laedbakkleppe gaen hange. Je behoefde noeait benauwd te wezen dat je deur de snelheid niet miéer los kon laete, wangt harder dan vuuftien kilometer per ure reed ié niét. D'r waere toen oak al oare auto's, zoea-als die van bode Both uut Meneerse. Gijs van Doenge uut Dirksland, in Van der Werf uut Melissant, mar die reeje wel wat harder. D'r was nóg un bode, mar diê reed mit paerd in waegen. Ut was den ouwen Job Bom mit z'n zeune. Die reeje mit un sleeperswaegen dié bié de Meneerse boeat behoearden. Diê waegen reed aoltiêd stapvoets, mar jae, die hoefde alliêen mar in Meneerse in Sommerdiêk ut stukgoed roengd te briéngen. Kort geleeje was d'r oak nog un oud Flakkeejenaer diê schreef dat vuuf in vuuftig jaer geleje de trem nog niét reed. Nou, hoe diê man dat noe kan zaage weet 'k niét. De trem is op 30 april 1909 op Flakkee komme riêje dus dat is tachtug jaer geleeje. De bus(sen) van Job Buysse, de manufacturier uut Mennerse, binne in de jaeren doartig pas gaen riêje in waere un geduchte concurrent van de trem. Voorloapig mot dit het dan weer weze. Ik hoop dat m'n kriétiek tóch in goeije aerde valt. Ut was niét m'n bedoeling om ut schrieven of-te-kammen, in tegendiêel zou 'k zaage. Mar meschien is ut un biedraege om je eige waark kriêties te bekiêken. Ik hoop tot un volgende kiéer. C.d.G. X Westdijk 33-56 Middelharnis i^Tel. 01870-3035-2060 'lFietsen, brommers, >- reparatie en VERKEERSONGEVALLEN Postbus 38, 3247 ZG Dirksland Ned. M.S. Stichting afd. Goeree-Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel. 01879-1815 Vertrouwenstelefoon Ned. Patiënten Vereniging 01870-2174 01878-3149 Centrale Post Ambulance Vervoer Rijnmond ongevallen alarm nummer: 010-4333300 Besteld vervoer: 010-4148911 ALCOHOLPROBLEMEN Bel AA (Alcoholicus Anonymus) voor hulp en inf tel. 01883-17327 Nog net voor Pasen kwam in Nanjing de eerste oplage bijbels gereed in het ver eenvoudigde Chinese schrift. De bijbels werden geproduceerd door de nieuwe Chinese bijbeldrukkerij die, mede dank zij een Nederlandse bijdrage, in augus tus 1987 in bedrijf werd genomen. Sinds dien zijn er al ongeveer een miljoen bijbels gedrukt. Tot nu toe werd nog gebruikgemaakt van de bijbel in het traditionele schrift dat uit ruim 20.000 tekens bestaat. Het onder Mao ingevoerde vereenvoudigde schrift kent „slechts" 2.000 tekens. Het traditionele schrift kan eigenlijk alleen nog goed gelezen worden door Chinezen boven de veertig jaar. Deze nieuwe bijbeluitgave, waar vijfjaar aan is gewerkt, bereikt nu ook de jongeren. Volgens recente berichten uit China tre den op dit moment vooral jongeren toe tot de kerk. De vraag naar de bijbel is momenteel zo groot dat alle gedrukte bijbels verkocht zijn nog vóór ze van de pers komen. Nu ook een jongere genera tie aan bijbels geholpen kan worden, zal de vraag naar bijbels in China nog ver der toenemen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 6