igende marktkoopman op de bres voor het nieuwe Streekmannenkoor vanDroii^elen Predikbeurten Overdenking Ds. C. D. Otte wordt zeventig jaar Enveloppen uit de Heilige Schrift Oud-inwoner overleden hypotheek Qj] IIHHHHHI Woord en Daadrommelmarkt van de fam. Grinwis was goed voor ruim 12.000,- Dr. J. C. A. van Loon viert twee gedenkdagen Tienduizendste bezoeker in zwembad „De Singel" Grote bingo in Dirksland Excursie door natuurgebied Westduinen Biz. 2 „EILANDEN NIEUWS'^ VRIJDAG 21 JULI 1989 Een jaar geleden ontmoetten ze elkaar voor het eerst op de markt te Sommelsdijk: de zanger Hans Zo mers en de dirigent en componist Gerrit Zoon. „Zou ik les van u kun nen krijgen?" had Hans gevraagd. Na een nadere kennismaking, vraar- op dhr. Zoon hem wat toonladders enz. liet zingen, bleek dat ze elkaar op muzikaal gebied hadden gevon den. Bovendien schrijven beiden tek sten voor liedjes/liederen, die ze zelf componeren. Hans Zomers staat ieders woensdag op de markt te Sommelsdijk, waar hij leren tassen, portemonnees enz. verkoopt. Voorheen had hij een eigen zaak in Rot terdam. Doch de muziekbusiness legde te veel beslag op hem om daarnaast ook nog een zaak te kunnen runnen. Hij werd marktkoopman in de IJsseldorpen en zoals gezegd 's woensdags in Sommelsdijk. Hij had weleens van de naam Gerrit Zoon gehoord. „Ik was eigenlijk wel benieuwd wie die man was en wat hij zelf allemaal kon. Tot hij opeens op de markt voor mijn neus stond. Ik ben les bij hem gaan nemen en ik durf gerust te zeggen dat ik zeer enthousiast ben". In het land is Hans inmiddels al aardig bekend geworden en zeker in Rotter dam. Zijn eerste LP, getiteld „Als een vogel", was een succes. Zelfs stond hij in de top-40 vermeld. In Rotterdam heeft hij het voor elkaar gekregen dat het Streekmannenkoor volgend jaar november optreedt in „De Doelen". Maar ze vinden dat er eerst op Flakkee moet worden opgetreden. Hans Zomers en Gerrit Zoon. Voeg daarbij de naam van Leen Jordaan van het recreatiecentrum „De Staver" en er ligt een plan op tafel; namelijk een gezellige muziek- en zangavond waar behalve Hans Zomers en het nieuwe koor ook zullen optreden: Chris Cohen (David Bowie in de Hennie Huisman- show), Daisy D, Ben Cramer en de dixielandband „Old Frustration". Op zaterdag 4 november zal het een grote dag zijn", vertelt Zomers, „dan zal het nieuw opgerichte koor „Streekman nenkoor" o.l.v. Gerrit Zoon zich voor het eerst presenteren. Ik vind het een fantastisch koor. Ik heb een specifiek liedje voor hen geschreven dat de titel draagt: „Als je lacht". Zoon heeft het bewerkt. Het is echt heel mooi". De bedrijfsleider van „De Staver", Leen Jordaan, heeft er het volste vertrouwen in dat het op zaterdag 4 november een succesvolle avond zal worden. „Het is de eerste keer dat er zo'n muzi kaal gebeuren in „De Staver" zal plaats vinden. Ik denk dat we dit in de toekomst meer mogen verwachten. En wat onze samenwerking betreft: gewel dig toch, een Hans Zomers met die Ger rit Zoon?" Tot slot een gedichtje van Hans Zomers, gemaakt n.a.v. het busongeval dat on langs in Frankrijk plaatsvond. Zijn 17- jarige dochter was een van de passa giers. Mijn Kind Ik voel je handen om me heen eindelijk zijn we bij elkaar. Alle angs is nu voorbij hou me stevig vast. Ik weetje was daar zo alleen met de pijn en je verdriet. Nee je hoeft je niet te schamen laatje tranen nu maar komen kind zodat je snel jezelf weer vindt Hans Zomers OOLTGENSPLAAT-MAASSLUIS Op dinsdag 18 juli 1989, aan de voor avond van haar 94-ste verjaardag over leed in Huize „Zonneweelde" te Maas sluis, mevrouw Cornelia Blok, sinds 12 december 1966 weduwe van de heer Levinus Vermaat. Gedurende 7 jaar werd zij in genoemd tehuis verzorgd. De begrafenis zal D.V. plaats hebben zaterdag 22 juli om 10.30 uur op de Alg. Begraafplaats te Ooltgensplaat. Vooraf zal om 9.45 uur een rouwdienst worden gehouden in Veren.gebouw „Elthato", waarin zal voorgaan ds. P. Vermaat, herv. predt. te Maassluis. kritisch selekteren op maat... nvm Makelaar Tamboer Tel. 01870-3477 MIDDELHARNIS Ds. C. D. Otte, emeritus predikant te Middelhamis, is gisteren, 20 juli, 70 jaar geworden. Comelis Dingenis Otte werd 20 juli 1919 geboren te Heinkenszand. Hij bezocht de Rijkskweekschool en het Stedelijk Gymnasium te Utrecht. Hij deed 23 februari 1947 intrede bij de Hervormde gemeente van Veere. In 1958 ging hij naar Herwijnen. Vandaar vertrok hij in 1963 naar Hollandscheveld. Ds. Otte werd 1 september 1968 bevestigd te Hei- nenoord. Hij verbond zich 18 maart 1979 aan Rilland-Bath. Op 1 augustus 1984 ging hij met emeritaat. Ds. Otte is kerkvisitator in Drenthe en Zuid-Hol land geweest. Ook was hij medewerker aan het kalenderdagboek Immanuël. Voorts was hij vijfentwintig jaar re- servelegerpredikant. wij drukken ze vakkundig, vliegensvlug en voor een redelijke prijs drukkerij kranse bv Wist u dat.... de rommel van „Piere die nie' diere" was alleen al 6000,- opbracht. Kees en Janny 21 kilo patat ver kochten. we een gift van 250,- en van 50,- kregen voor het D.R.M.-ziekenhuis? een Ouddorpse wafel in je mond smelt? Wilma nog koekjes er bij moest bak ken, omdat ze voor de middag al op waren? de Woord en Daadstand 18 LP's en 62 MC's van de Lichtbron verkocht en de winst zelf mocht houden? er 600 visjes werden gebakken en dat 545,- in het laatje bracht? Koenraad met zijn gebroken been zelfs nog meehielp? Krijn en Piet heel graag een medische behandeling van Dr. Tanis hadden gehad, daar zij met een bak kokende olie vielen? Kleine Wilma van de bloemenkas echt naar de dokter moest om haar arm in de kom te laten zetten? Moeder Clarence wel een „gezin" van 50 man aankan om van heerlijke soep te voorzien? Maart met z'n familie 6 weken van te voren al bezig was om alle spullen te prijzen? We proberen om de meubels die nog over zijn bij Oostdam in Goedereede te verkopen? Sommige Grinwisjes nog wel eens lichtkringetjes zien vanwege de fluor- verf die ze op de borden smeerden? Dit Woord en Daadgebeuren een familiefeest is wat voortgezet wordt ine en busreis met heel de familie? we op D.V. 8 augustus een fietspuzzel- tocht houden, die start om 19.00 uur bij de fam. Pikaart op de Oosterweg in Ouddorp? er nu toch nog zo'n kleine 8 a 9.000,- nodig is voor medicijnenhulp in Botswana? SINT ANNALAND Aardappelveiling van dinsdag 18 juli 1989 Doré blok 1/0,52 -ƒ0,60. Doré blok 2/0,53. Doré gewone apart/0,46 - 0,60. Doré bonken 0,22 - 0,24. Doré drielingen /0,22 - /0,23. Doré kriel: 1,37 - 1,49. Lekkerlanders gewone /0,52. Première gewone /0,37 - /0,43. Première bonken /0,46 - ƒ0,48. Pre mière drielingen 0,22. Première kriel 1,50. Gloria gewone/ 0,34 - 0,42. Glo ria bonken eerste soort 0,43 - ƒ0,54. Gloria drielingen ƒ0,22. Gloria kriel 1,45 - 1,50. Eigenheimers gewone ƒ0,48 -ƒ0,62. Eigenheimers drielingen ƒ0,12. Eigenheimers kriel ƒ0,20. Aard appelprijs per kilogram. Aanvoer: vier honderd en vier ton. Zondag 23 juli 1989 OUDDORP Herv. Gem. 9.00 en 15.30 uur ds. G. Meuleman, Wekerom en 11.00 en 18.30 uur ds. P. Molenaar, Lekkerkerk Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur (H.D.) ds. L. Blok, Nun- speet Ger. Kerk 9.00 en 10.30 uur ds. A. v. d. Deyl en 18.30 uur ds. J. C. van Westenbrugge Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstien- den) dhr. W. Tanis. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. Blom, Elburg en 17.00 en 18.45 uur ds. B. J. van Vreeswijk, STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. B. J. van Vreeswijk, Slikker veer en 18.00 uur kand. W. Zuijder- duijn; kollekte zondagsschool Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Wes tenbrugge en 18.30 uur ds. v. d. Deijl. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., D.L. 111/ IV, 2; extra kollekte De Poort Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur ds. L. Blok, Nunspeet Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. T. Hamstra Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur Dr. C. Graafland, Gouda en 18.00 uur ds. A. Kastelein; extra kollekte schulddelging Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. P. Emaus, Tholen en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje; extra kol lekte bouwfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange; extra kollekte restauratiefonds Lukas- kapel 10.15 uur ds. D. Scheepmaker Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. de Blank, Dordrecht Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. de Jong, Zoetermeer en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte kerk (onderhoud orgel) Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur lees dienst Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur drs. T. M. Gilhuis Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. A. M. de Hullu. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte jeugdwerk eigen gemeente Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur kand. T. C. de Leeuw, Ameide en 18.00 uur kand. H. Buitink, Urk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Kooien, IJssel- stein en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; kollekte restauratiefonds Ger. Laat toch geen twisting zijn „En Abram zeide tot Lot: Laat toch geen twisting zijn tussen mij en tus sen u, en tussen mijn herders en tus sen uw herders. Want wij zijn mannenbroeders". (Gen. 13:8) In deze en in de overdenking van D.V. volgende week willen we deze tekst, deze woorden uit de mond van Abram, nader belichten. We doen dit in een drietal gedachten: Ie Abram als man des vredes. 2e Abram als man van de belofte 3e Abram als man met toekomst. Abram en Lot zijn getogen uit hun land en hun maagschap. En nu blijkt, dat alvorens Abram al het van God be loofde in erfelijke bezitting mag nemen, er nogal wat gebeurt. Ja, we kunnen ons afvragen, heeft hij ooit de belofte ook metterdaad ontvangen? Was het niet veeleeren altijd weereen wandelen door geloof en niet door aanschouwen? En zien we niet in het leven van Abram dat, waar dit geloof is, er ook de beproeving is? Daar kun je op rekenen! Dat is zo Gods wijze van doen! En, wat het geeste lijke leven van Abram betreft, het geloof is er. Hij zou nimmer zijn uitgegaan uit zijn land en uit zijn maagschap. Maar hij heeft dat wel gedaan, als ziende de Onzienlijke. Het geloof is er, maar dan is de beproeving van datzelfde geloof er ook. Dat kun je lezen in het hoofdstuk dat hieraan voorafgaat. Daar zegt Abram tegen Saraï: „Als u de Egyptenaars zullen zien, zo zullen ze zeggen: dat is zijn huisvrouw. En zij zul len mij doden, en u in het leven behou den". Kijk, dan wankelt Abram even, zijn voeten glijden bijna uit. Ja, het is waar: door het geloof is hij uitgegaan naar dat voor hem onbekende land (Hebr. 11:8), maar als dat geloof be proefd wordt, zien we dat diezelfde Abram de beproeving - voor een mo ment - niet kan doorstaan. Hij vreest. Hij is even alles vergeten: zijn roeping, Gods trouw, de zekerheid der belofte, dat de Heere hem zou zegenen en zijn God zou zijn. Abram is het allemaal even kwijt. Maar als we nu verder lezen zien we dat God uit dit kwade het goede laat voort komen, want: in die weg wordt Abram een rijk man, want Farao „deed Abram goed om harentwil, zodat hij had scha pen, en runderen, en ezelen, en knech ten, en maagden, en kemelen" (12, 16). God heeft 't ten goede gewend en.... Abram heeft ermee geleerd. Hij is gegroeid in het geloof, gewassen in de genade. Abram heeft geleerd om Hem te laten zorgen Die hem riep, en Die getrouw is en Die nooit zal laten varen wat Zijn hand begon. Dat zien we zo duidelijk in de geschiedenis van hoofd stuk 13. Het blijkt al gauw dat zij beiden, Abram en Lot, in deze streek lands niet kunnen blijven. Abram is een zeer vermogend man, en Lot „die met Abram toog, had ook schapen, en runderen, en tenten (vers 5). En, zegt vers 6, dat land droeg hen niet, om samen te wonen; want hun have was vele". En dan komt er ruzie. Er is twist tussen de herders van Abram en tussen de her ders van Lot. Er ontstaat twist en tweedracht. Maar nu zien we ook, ten Ie, Abram als man des vredes. Want wat zegt hij dan? Wat doet Abram? Dat staat in vers 8: „Laat toch geen twisting zijn tussen mij en tussen u, want vn] zijn manne- broeders". Twdsting! Haat, nijd, verwijdering. En dat tussen broeders van hetzelfde huis! Dat is wel 't laatste wat hij zoekt! En toch gebeurt dat hier. Dat valt Abram zwaar. En waarom? Omdat hij een man des vre des is. Nee, niet omdat hij nobel van aard, of zacht van karakter zou zijn. Dat kan, dat iemand vanwege z'n karakter, zijn aard, dat zegt. Dat is meegenomen, daar kun je blij mee zijn. Met zo'n karakter. Als je iemand bent die mee gaand, die soepel is. Dat komt wel eens te pas. Maar hier is het niet zozeer een kwestie van karakter, maar van: bekering. Abram is een man des vredes omdat hij Diegene volgt Die de God des vredes is. En dat nu verklaart zijn handelwijze, wat hij hier zegt en doet. Laat er geen twisting zijn, zegt Abram, hij weet: dat is verkeerd, dat mag niet, dat kan niet bij mensen die God kennen. Dat doen ze in de wereld. Daar kan twist en gekrakeel zijn, onmin, jarenlang voortslepende vetes over een erfenis, over 't verdelen van meer of.... minder geld. „Heere, zeg mijn broeder dat hij de erfe nis met mij dele". En voor je 't weet is er dan twisting ontstaan. En dat wil Abram nu net niet. Wie zien we hier? Hier ontmoeten we een gelo vige! Hier krijgen we een beeld van en een ontmoeting met iemand die geheel anders is, omdat hij Christus heeft leren kennen. Want Abram heeft in God geloofd en - zo weten we - het werd hem tot gerechtigheid gerekend. Abram is een christen, een kind Gods, uit genade alleen. En wat gaat die doen? In het voet spoor van Hem, Die als Hij gescholden werd niet wederschold, en als Hij leed niet dreigde". Dat gevoelen is in Abram dat ook in Christus Jezus was! En dat zie je zo duidelijk hier: hij heeft de vrede lief. Hij zoekt de vrede en jaagt die na! Hij zal wel wijzer zijn om ruzie te maken, twist te krijgen, verwijdering te veroorzaken om geld en om goed, om land en bezit. Hij weet wel: daar kan geen zegen op rusten. Daar worden we allemaal minder van. En.... de duivel lacht! De vraag zij gesteld: volgen we zijn wan del na? Zijn we mensen des vredes? Is daar die vrucht van het geloof in ons (dagelijkse) leven te vinden? Kunnen we - meer toegespitst - de mindere zijn? Zijn we in staat, om in enigerlei zaak of aangelegenheid, in te leveren? Zoeken we in de eerste plaats wat de vrede, de opbouw, de stichting dient? Of kunnen we alleen maar op onze punten staan en weten we slechts wat onze rechten zijn? Hebben we er zelfs een twist, een broe dertwist nog wel zelfs, voor over? Indien dit zo is.... zijn we nog verre van het koninkrijk Gods. De boom, onze levens boom, wordt aan de vruchten gekend. Degene die van God geleerd heeft z'n voeten te zetten op de weg naar de stad die fundamenten heeft, zal alles doen om twisting te voorkomen. Die zegt: laat er geen twisting zijn! Laten we wijzer zijn! Laten we eens zien dat we de genade van God, de genade van de Heere Jezus Christus hebben leren ken nen, dat wij, die geloven, geleerd hebben onszelf te verloochenen en ook in deze zaak onze oude natuur te doden! Ja, die zegt na wat Abram hier zegt: „Laat er geen twisting zijn, want wij zijn man nenbroeders! Is niet het ganse land voor uw aange zicht?" (vers 8-9). Die is de minste, die zegt: „zo gij de lin kerhand kiest, zo zal ik ter rechterhand gaan. En zo gij de rechterhand, zo zal ik ter linkerhand gaan". In Abrams leven gaat in vervulling: „Zalig zijn de vreedzamen, want wij zul len Gods kinderen genaamd worden". En intussen is hij op weg naar, en heeft hij blijk gegeven van het zien van een beter, dat is: een hemels vaderland. Dat bezien we in de 2de plaats: ,^bram als man der belofte". Abram zegt dus, omdat hij in het geloof staat, „laat er toch geen twisting zijn", ten Ie: omdat hij een man des vredes is. Maar ook omdat hij, door datzelfde geloof, een man van de belofte is. Hij is een man met een andere schat. Hij was in stoffelijk opzicht, wat z'n uiterlijke omstandigheden betreft een rijk man. Een man van vermogen. Het ging hem wel! Hij was rijk in vee, in zilver, in goud. Maar behalve dat, was hij vooral inner lijk zo rijk. Hij had de schatten van deze wereld, voedsel, kleding, onderdak tot nu toe in menigte genoten, maar hij was ook iemand die kan zeggen: „ik draag in mij om de schat van het Evangelie". Stad aan 't Haringvliet Joh. de Rijke DEN BOMMEL Dr. J. C. A. van Loon, emeritus predi kant te Paterswolde, hoopt binnenkort twee gedenkdagen te vieren. Hij wordt 31 juli 85 jaar en het zal 11 augustus zes tig jaar geleden zijn dat hij predikant werd. Johannis Christiaan Adrianus van Loon werd 31 juli 1904 geboren te Den Bommel. Hij bezocht het Mamixgym- nasium in Rotterdam en studeerde theo logie aan de Vrije Universiteit te Am sterdam. Hij werd 11 augustus 1929 bevestigd als predikant van de Gerefor meerde Kerk van Purmerend. Hij werd 25 oktober 1945 predikant te Delft voor de arbeid onder de studerenden. Van- 01870- 4844 Onafhankelijk HYPOTHEEK-ADVIES Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. Evelijn en 18.00 uur ds. P. Rozeboom. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos; extra kollekte kerk Ger. Kerk 10.00 uur drs. G. Burger en 17.00 uur ds. W. de Vries. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. T. W. van Bennekom, Goes en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, Wier den; extra kollekte Steunfonds Ger. Bond Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. W. Venema. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. K van Meijeren, Wierden. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 uur dhr. N. H. Groen en 14.30 uur ds. J. van Rossum Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Herk, bed. Hei lige Doop en 18.00 uur ds. H. Verheul uit Tholen Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. YERSEKE Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. J. v. d. Ketterij. daar ging hij naar Huizum (Fr.), waar hij 14 maart 1948 intrede deed. Van 1 november 1951 tot aan zijn emeritaat op 1 september 1969 was hij verbonden aan de kerk van Rotterdam-Delfshaven. Na zijn emeritaat was hij nog enige tijd hulpprediker van de kerk van Gro- ningen-Noord-Oost. Van 1970 tot 1978 was hij geestelijk verzorger van het Dia- konessenhuis in Groningen. In 1942 promoveerde dr. van Loon aan de Vrije Universiteit op een proefschrift, getiteld Het algemeen reglement van 1816. Dr. van Loon, die in 1939/1940 en in 1947/1948 legerpredikant is geweest, was deputaat voor de evangelisatie, voor de evangelisatie in Noord-Brabant en Limburg en voor de verhouding Rome- Reformatie. Ook is hij secretaris van het Verband van Gereformeerde Evangeli satiecommissies geweest. Maandag 10 juli is in Ooltgensplaat de 10.000ste bezoeker gepasseerd. De ge lukkige was Men Janshen uit Capelle a.d. IJssel. Hij bracht zijn vakantie in Ooltgensplaat door waar hem deze ver rassing wachtte. Het zwembad was dit jaar pas op 3 juni opengesteld i.v.m. de verbouwing. In een recordtijd van 38 dagen werd de 10.000ste bezoeker begroet. Volgens bad juffrouw Marjo is de grote toeloop te danken aan het verwarmde zwem water. Men Hanshen werd door haar en de cas- sière letterlijk en figuurlijk in de bloe metjes gezet. TWeewielercentrum Middelharnis Hoek Hoflaan/ Schoolstraat f j 01870-3332 \^_y 0 0 Zwemvierdaagse „De Singel" De zwemvierdaagse wordt NIET gehou den van 7 augustus tot 11 augustus maar van 31 juli tot 4 augustus. Dit i.v.m. de Oeltgendagen die in eerstgenoemde week vallen. Vrijdag 21 juli Bingo. Mooie prijzen Ie ronde gratis. In de EHBO zaal van de Victoriahal, Philipshoofjesweg te Dirks land. Dit alles ten bate van de kleindie- rententoonstelling 2, 3, 4 november. Komt allen en steunt de vereniging Nut en Sport. Zaterdag 22 juli organiseert het Zuid hollands Landschap een excursie door het fraaie natuurgebied Westduinen op de kop van Goeree. Onder leiding van een IVN-gids wordt door dit glooiende duingrasland ge voerd. Dit eeuwenoude gebied heeft, door de beweiding en door de hoge wis selende grondwaterstand een bijzon dere kruidenvegetatie. De excursie duurt ongeveer anderhalf uur en begint om 10.00 uur vanaf de werkschuur aan de Westduinweg 37 net voorbij het kruis punt Klarebeekweg-Westduinweg. Deel- namekaarten voor deze excursie zijn te verkrijgen bij de VW van Ouddorp. De kosten bedragen per persoon 1,- (tot 13 jaar) of/1,50 (vanaf 13 jaar) Voor begunstigers van het Zuidhollands Landschap is de excursie gratis. Het Zuidhollands Landschap is een particuliere natuurbeschermingsorga nisatie, die sinds 1934 in Zuid-Holland aktief is door het aankopen van natuur terreinen, het inspelen op de ruimtelijke ontwikkelingen, het verzorgen van voor lichting, educatie en natuurgerichte recreatie. Bijna 26.000 begunstigers steu nen het Zuidhollands Landschap. Voorstraat 13, 3245 BG Sommelsdiik Tel. 01870-2275. Komplete woninginrichting Ooltgensplaat vJ Tj 01873-1437

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2