BLAZERS ANNETTE Laat lepra ook jou een zorg zijn. Representativiteitsverklaring voor 2 omroepen Gilt) 50500 Baiik7a7a7a929 Reklame Reklame! DE VISSER I Blousonpakjes i i I i I i ANNETTE i Zomerse stoofpot met lamsvlees Weer hoog percentage geslaagden MEAO Jawel, zo kan uw geld óók rollen Lepra. Een kn/estie van gevoel. Dit alles van uw Warme Bakker moclellen- boeken VRIJDAG 30 JUNI 1989 ,EILANDEN NIEUWS' Blz. 3 FAMILIEBERICHTEN Donderdagmiddag 14.30 uur nam de Heere tot onze diepe droefheid na een kortstondige ziekte nog onverwacht uit ons midden weg, onze lieve zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante JANNETJE VAN DER WAL weduwe van Teunis Breen in de leeftijd van 81 jaar en 3 maanden. Ouddorp: J. Breen J. Breen-Luppes Oudenhoom: W. Westdijk-Breen P. Westdijk Bergen op Zoom: M. Sep-Breen Ouddorp: W. Breen K Breen G. Breen-Kooij man G. Breen D. Breen-Padmos Klein- en achterkleinkinderen 29 juni 1989 Marijkeweg 27 3253 BN Ouddorp Gelegenheid tot condoleren vrijdag en zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur aan het woonhuis. Geen bloemen Maandag 3 juli D.V. zal er een rouwdienst wor den gehouden in de aula op de algemene begraaf plaats te Ouddorp, aanvang 14.00 uur, waarna aansluitend de teraardebestelling zal plaats heb ben op de begraafplaats aldaar. Samenkomst aan het woonhuis 13.10 uur. Vertrek vanaf het woonhuis 13.30 uur. Na afloop van de teraardebestelling is er alsnog gelegenheid de familie te condoleren aan het woonhuis. 1 JANNETJE VAN DER WAL 1 Nog enkele stuks In zwart en marine Slechts MIDDELHARNIS Telefoon 01870-2431 Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie oo/c buiten de bebouwde i<om wordt gelezen. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van medeleven ontvangen tij dens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde man CORNELIS VAN ECK betuig ik u hiermede mijn oprechte dank. Mevr. C. van Eek-Hommel Middelhamis, juni 1989 OUDE TONGE Op woensdag 28 juni werden tijdens een feestelijke bij eenkomst de diploma's uitgereikt aan de geslaagde examenkandidaten. Even als vorig jaar, bleek ook dit jaar weer dat de „M.E.A.O.-Oude Tonge" een hoog percentage geslaagden wist af te leveren. Van de examenkandidaten kreeg ruim 80% een diploma uitge reikt, hetgeen ver boven het landelijk gemiddelde ligt. De volgende kandidaten hebben hun beroepsopleiding succesvol afgerond. Oude Tonge: Lijg de Boed, Jolanda de Boet, Miriam de Jonge, Monique van Peperstraten, Mirjam Pieterse, Ingrid Terhoeve, Heleen van der Veken, Peter van den Doel, Jan-Willem HoUeman, Nico OvGrduin. Ooitgensplaat: Conny van Dam, Wilma Kreeft, Maddy Mourik, Wilma van Ros- sum, Cock Vermaat. Middelharnis: Corinne Barendrecht, Melinda Beumer, Jeanette Verbrugge, Agnes de Vos, Martin de Gooijer, Wiljo van Okkenburg, Jan Tanis, Gijs-Jan Visser. Sommelsdijk: Manita Boeter, Martha van den Boogert, Ida Duininck, Lieneke Kieviet, Temara Polder, Marianne Ras, Teo Bruggeman, Cees Kievit, Anthony Kool, André Lugtenburg, Bram van Rumpt. Stad aan 't Haringvliet: Mima Bogert, Lisette Grootenboer, Eric Godrie, Ivo Maliepaard. Nieuwe Tonge: Diana Noteboom, Jan van der Valk. Dirksland: Hellen Soldaat. Herkingen: Annette Klijn, Patricia Vo- laart. Melissant: Gerrie Nagtegaal, Claudia de Winter. Goedereede: Theo Tanis. Brouwershaven: Monique Lievense. Bruinisse: Sylvia van den Ouden, Fouke Roukema. Burgh-Haamstede: Joanne Hanse. Dreischor: Danielle Beuzenberg. Ellemeet: Carolien Teijsse. Kerkwerve: Pieter Francke. Klaaswaal: Jolanda Maasdam, John Bos. Nieuwerkerk: Eline Goudzwaard, Ani ta Radewalt, Michel Flikweert, Richard Folmer, Lennaert de Looze. Numansdorp: Treeske de Fonkert, Jik- kelien Jongman, Corine de Klerk Mar co van der Plaat, Dave de Rijke. Oosterland: André Stouten, Wim de Valk. Schuddebeurs: Sandra Schipper. Zierikzee: Annette de Berg, Monique Bergmans, Marjolein Schimmelpen- ninck, Karola Zijta, René Buijs, Jan Dekker, Peter van Esse, Henk-Jan Jonker. Zuid-Beijerland: Leonard Piemeef, Ard Rosink. Stellendam: Hilda van den Doel, He leen Troost, Wim van Rossum, Leendert van Wezel. Postbus 850 3800 Aw A VQ-Nedetjand STEUN ONS WERK WORD LID Raad Oostflakkee: Zowel de Stichting Lokale Omroep Flakkee (SLOF) te Middelharnis als de Stichting Radio Vrije Vogel te Achthuizen zijn gisteravond door de gemeenteraad representatief ver klaard voor het gebied waarin zij locale radio-uitzendingen hopen te gaan verzorgen. Het is aan het Com missariaat voor de Media om zend machtiging te verlenen, aan één aan vrager per gemeente. M.b.t. „de Vrije Vogel" was het College met een gewijzigd voorstel gekomen, eerst heette het nog dat de aanvrage moest worden afgewezen omdat de Stichting in representativiteit tekort schoot (maatschappelijke, culturele, godsdienstige en geestelijke stromingen moeten evenvrichtig vertegenwoordigd zijn), maar de Stichting had die tekort koming zo overtuigend weggewerkt dat het College thans voorstelde de verkla ring van representativiteit ook ten be hoeve van de Vrije Vogel af te geven. „Een ontzettende flauwekul" noemde dhr. Bamhard dat wat zich op Goeree Overflakkee omtrent de locale radio- omroep afspeelt. Middelhamis achtte „Radio Superstar" representatief, Dirks land koos voor de SLOF en in Oostflak kee liggen zelfs twee voorstellen voor. Ontzettende flauwe kul noemde hij het als locaal bestuur door de Mediaraad met zo'n keuze te worden opgezadeld: „....we hebben zoveel soroten en maten mensen op Flakkee dat het toch moge lijk zou moeten zijn gezamenlijk tot kwalitatief behoorlijke uitzendingen te komen!" meende dhr. Bamhard wat geërgerd over zoveel rompslomp. Geen enkele instemming van de SGP fraktie die het brengen van jazz en pop muziek weinig representatief acht voor een groot deel van de bevolking en een keuzevoorstel van dhr. Bax (WD). Hij vond dat Oostflakkee zou moeten kie zen voor „de Vrije Vogel" zoals Middel hamis ook gekozen heeft voor de locale zender Radio Superstar. De mening van dhr. Bax bleek evenwel geen juiste, althans zo beoordeelde het de voorzitter burg. de Vos. Aan de raad is slechts te beoordelen of een Stichting al dan niet representatief te achten is, een representativiteitsverklaring kan ten be hoeve van meerdere Stichtingen afgege ven worden. „Laat ze aan tafel gaan zitten om te komen tot een organisatie die voor ons allemaal representatief is, zoals het nu gaat is het belachelijk!" mopperde dhr. Bamhard. Ook de voorzitter vond het vreemd en nauwelijks naar buiten toe te verklaren dat een kleine regio als Goeree Over flakkee, die één gemeente had kunnen zijn niet tot een betere opzet is gekomen in het streven naar één bovenlokale om roep die uitstijgt boven de eigen kleine belangetjes. Ja, maar ook van geld. Want lepra is te genezen. De volledige behandeling van één patiënt kost per jaar ongeveer 300 gulden. De medicamenten om hem te genezen kosten 60 gulden. De NSL is de nationale instantie die zich inzet om de nood onder de 15 miljoen lijders aan deze afschuw^elijke ziekte te lenigen. Laat lepra ons allemaal een zorg zijn. Nederiandse Stichting voor Leprabestrgding VWbautstraat 135,1097 DN Amsterdam, tel. 020-938973 Zo'n trouwdiner wordt onvergetelijk Menu's, servetjes, lucifers, bruidsuikerdoosjes, wijn etiketten, kaartjes tafeischikking, enz. enz. bedrukt met de namen van Het Paar. En met De Datum. Of vyat meer wordt verlangd. In goud of in zilver. Zien? Kijken kost niks! Welkom! exclusief bij Drukkerij Gebr. deWaal die drukkers met die extra service voor bruid en bruidegom. Vrijdag en zaterdag: ROOMBROODJES van 0,90 voor 0.75 EiERKOEKEN 6 halen en maar 5 betalen Verder hebben wij heerlijk verse: MoccaroUen AdvokaatroUen Moccaweekendtaartjes Slagroomweekendtaartjes Advokaatweekendtaartjes BosbessensloQes Abrikozenslofles Appelflappen Amandelbroodjes Saucijzen Iedere dag vers brood en gebak bij Uw warme Bakker Wij bezorgen al uw brood en gebak bestellingen GRATIS SOMMELSDIJK 01870-3330 DIRKSLAND 01877-1417 ZIERIKZEE 01110-16264 1;^ De allerlaatste jf[ NU In prachtige dessins Maten 40 t/m 50 ♦jf lelefoon 01870-2431 MIDDELHARNIS Telefoon 01870-2431 OUDDORP Tel. 01878-1682 ('s avonds); of 01870-2729 (overdag) Havenoieg 39 Het gerecht is een variant op de befaamde 'Irish stew' waarin voorna melijk typische wintergroenten wor den verwerkt. Reken voor 4 personen op 500 a 600 lamslappen. Verder heeft u nodig: 300 gram sperzieboontjes, 200 gram wortelen, 100 a 150 gram doperwten (gedopt), 1 rode paprika, 6 voorjaars uitjes (met veel groen) of 2 dunne preitjes, 650 a 750 gram kleine aard appelen (krieltjes), schoon geschrapt. Snijd het vlees in dobbelstenen (ca. 1 1/2 cm). Let het vlees in een pan en voeg zoveel kokend water toe dat alles royaal onder staat en breng alles opnieuw aan de kook. Schuim het oppervlak enkele malen zorgvuldig af. Temper de warmtebron. Voeg wat zout toe en leg er 2 kleine laurier blaadjes bij. Leg het deksel op de pan en laat alles gedurende 30 minuten zachtjes koken. Maak de sperziebo nen schoon en snijd ze in stukjes van 3 centimeter. Maak hierna de wortel tjes schoon. Snijd ze eerst in de lengte in plakken en daarna in reepjes van 3 centimeter. Was de paprika, verwij der de steelaanzet. Halveer de pa prika neem het zaad en de zaad- lijsten weg. Snijd het vruchtvlees in reepjes van 3 cm. Snipper de voor jaarsuitjes of de prei. Leg de aardap pelen in een pan met dikke bodem. Voeg de inhoud van de pan met het lamsvlees toe. Leg daarna alle groenten in de pan. Voeg wat zout en peper toe en breng alles aan de kook. Schep de inhoud van de pan eenmaal goed om. Leg het deksel op de pan en laat alles gedu rende 20 minuten zachtjes doorko ken. Schep hierna alles nog éénmaal om en verwijder de laurierblaadjes. Dien het gerecht op in een voorver warmde schaal. Tip: geef er lekker knapperig stok brood bij. Bereidingstijd: 25 minuten. Energie per portie: 1895 kJ (455 kcal) 1 Tot onze diepe droefheid werd voor ons nog 1 1 onverwacht van ons wegg enomen, onze zeer 1 1 geliefde oma 1 weduwe van Teunis Breen 1 in de leeftijd van 81 jaar er L 3 maanden. Teun en Toos Dinie en Jan Teun en Kitty Raymon en Talitha Gerda en Kees Peter en Christina Anita en Jenny Marco en Robert Jan en Sjaan Willy en Krijn Jacqueline, Patricia, Reina Johnny en Angeline Netty en Ad Wim en Jannie John en Cocky Jeroen en Paulien Susanne en Come Alie en Fred Marie-José en Dion Annemarie Rammon Kok en Karin Lenie en Kees Kas Theo en Robin Patrick John en Nanda Jannie en Jan Bas en Dit Plona Renee Elza en Leon Wilfred en Jolanda Teuna en Walter Jeannette en Ernst Jürgen, Alexander Alexander Lijdy en Uwe Teun Ouddorp, 29 juni 1989 179r Johan L. kreeg als gepensioneerd chauffeur een her senbloeding. Zijn liefste wens was om toch zijn we- l<elijl<s uitje te blijven houden. Danl<zij een aanvullen de bijdrage van AVO-Nederland heeft hij nu een rol stoel waarmee hij naar zijn harmonieclub gaat. Amersfoort. Giro 625000 vereniging voor arbeid en welzijn Tel. (033) 75 33 44 voor mensen met een handicap Langeweg 13, Sommelsdijk Telefoon 01870-2729 85r Plony Tanis. uuerkzaam bij drukkerij Gebr. de UUqqI, brengt graag de voor u mee, uuoarin u thuis ULU gelegenheidsdrukuuerk kunt Uitzoeken. €ven bellen en u hebt het snel In huls. Het modellenboek van G€BOORTeKFIFIRTJ6S is oldjd ooniuezig. U kunt het holen op WEEKEND RECEPT

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 3