EHAIIDEfl-niEUWa Tóch een kleurenfolder ter promotie van de Gemeente Dirksland Archeologie in Nederland Ontwikkelingen Rumptstad voorraadrooier NIEUWS De weg naar huis uit de Kerken De rijkdom van het bodemarchief Natuurmonumenten geeft excursie-folder Kwade Hoek uit Orgelconcert Charles J. de Wolff Hans Groenendijk 7tD 1469.- Nieuwe Kerk Middelburg VERVOLGVERHAAL Jan Knape Mzn. - 11 - 2e Blad DINSDAG 27 JUNI 1989 No. 5811 „Juule motte'es méér nae m'n luus- tere....!" heeft het wakkere WD raadslid van Nieuwenhuijzen het Col lege andermaal voorgehouden, toen het in de donderdagavond gehouden raadsvergadering ging om de - snelle - vervaardiging van kleurenfolders waar in de aantrekkelijkheden van de ge meente in full-color zullen worden aangeprezen. Als 't aan dhr. van Nieu wenhuijzen gelegen had waren die fol ders al bijna een jaar gereed geweest, maar vorig jaar, toen hij daarop aan drong had hij zich een roepende in de woestijn geweten. Geen mooie folder, wél het plan voor een gids met pente keningen die nóg niet gereed is.... De folder, in een oplage van 20.000 stuks, zal al tijdens de komende brade- riedagen beschikbaar moeten zijn in de stand die dan door de Provinciale-, en de Streek VW ingenomen zal worden. Mocht dhr. van Nieuwenhuijzen zich een beetje verbazen over de waarde die nu wél en vorig jaar allerminst aan een folder werd toegekend? De lees- en pro motiewaarde zouden te gering zijn, zo werd zijn suggestie toen wegge„woven", zo herinnerde hij zich. Na z'n hart aldus gelucht te hebben stemde hij met de ove rige raadsleden in met de beschikbaar stelling van de gevraagde 10.000,-, ook met de 10.000,- voor het laten maken van een demontabele stand en met de ƒ5.000,- voor het vervaardigen van „promotionele geschenkjes", als bal pennen en stickers. Dat laatste deed dhr. van Nieuwenhuijzen trouwens niet al te overtuigd. Hij hoefde maar naar het tafelgedeelte van z'n PvdA buurman Robijn te kijken om het nutteloze van zulke geschenkjes waar te nemen. „Wat heeft Oostflakkee daar nou aan dat Robijn zo'n etui met het Oostflakkeese gemeentewapen heeft?" vroeg hij zich af „Och...." zei dhr. Robijn, „dan dienk 'k altied an Oostflakkee". „Je zit hier in Dirksland in je mot hier an Dirksland dienke", zo kaatste dhr. van Nieuwenhuijzen terug en opnieuw had hij voor een aangenaam stukje folklore in de raadsvergadering gezorgd. Triathlon Op zaterdag 12 augustus zal voor de tweede maal de kwart triathlon in Dirks land gehouden worden. Ter tafel lag de vraag van de Stichting Triathlon Goe- ree-Overflakkee i.o. als gemeente garant te willen staan voor een nog ongedekt mogelijk tekort. De meerderheid van het College stelde dat de raad voor, de min derheid, in casu weth. Kalle distan- cieerde zich daarvan. Hij vond de garantstelling overbodig, mede vanwege het feit dat de gemeente faciliteiten ver leent. Dhr. Kalle wilde die terughou dendheid ook betrachten „daar het om professionele of semi-professionele sport beoefening gaat". De wethouder had die begrippen beter niet in de mond kunnen nemen, want hij kwam er niet uit toen anderen, met meer wetenschap over de constructie van dergelijke sportevenementen, dhr. Kalle een nadere uitleg over die begrip pen vroegen. „'t Is een beetje vaag gebeuren", vond dhr. Kalle, z.i. kon het best zo zijn dat aan de triathlon door profs en semi- profs wordt deelgenomen. „De wethouder staat er zeker semi ach ter", veronderstelde dhr. van Prooijen. Ook dhr. van Nieuwenhuijzen liet zich kritisch over 's wethouders weigering uit: „het professionele kan niet op de sta tus van de sporters slaan, wél op de pro fessionele organisatie van het evene ment; Kalle gaat zeker wel akkoord als het op een rommelige manier gebeurt?" Verkoop blusvoertuig Het oude blusvoertuig van Herkingen heeft nog 20.500,- opgebracht. De raad stemde in met de verkoop ervan aan CCA Biochem b.v. te Gorinchem die voor dat bedrag heeft ingeschreven. De laagste van de vier inschrijvers had ƒ2000,-geboden. SLOF De raad, minus de SGP fraktie besloot tot het afgeven van een representativi- teitsverklaring aan de Stichting Lokale Omroep Flakkee. Dhr. Schouten vond het spijtig dat er al van twee potentiële locale omroepen sprake is, waarbij Middelharnis de representativiteitsverklaring ten gunste van Radio Superstar heeft afgegeven, „alweer een versnippering" betreurde dhr. Schouten. Ook door weth. L. van Prooijen werd dat spijtig gevonden, zowel als hij het betreurde dat Radio Rijnmond nauwelijks aandacht aan Goeree-Overflakkee schenkt. Dhr. van Prooijen gelooft dan ook dat de SLOF een verrijking zal kunnen betekenen op het via de kabel aangeboden pro grammapakket. Dhr. A. C. van Rossum (SGP) dacht daar heel anders over, géén instemming dan ook van zijn fraktie, waarvan deze avond dhr. P. Dijkgraaf wegens ziekte afwezig was. Dhr. van Rossum had uit de informatie begrepen dat de SLOF tz.t. ook televisie wil maken en dat het muziekaanbod van klassiek tot pop zal strekken. Gezien de ongunstige invloed van t.v. en de verwording van de jeugd die zich aan pop-muziek overgeeft ver klaarde dhr. van Rossum zijn fraktie tegen het voorstel. Regionaal-locaal Voorz. Oversier legde de raad nog uit dat Radio Rijnmond een regionale radio zender is, terwijl de SLOF locaal zal gaan opereren. Radio Rijnmond's be langstelling voor Flakkee is naar 's voor zitters gevoelen alleen beperkt gebleven tot de aanwezigheid bij een blaffende hond in Middelharnis en dat was niet echt reclame. Gevraagd naar het tijdstip waarop in Dirksland kabelontvangst zal zijn meen de de voorz. te kunnen veronderstellen dat de eersten in de loop van volgend jaar aangesloten zullen kunnen worden. Kinderspeelplaats De wens van de bewoners van de wijk „ïCralingen" op een stuk braakliggende grond een kinderspeelplaats te creëeren zal worden vervuld. De raad stelde een krediet van ƒ8.265,- beschikbaar. De buurtbewoners hebben zich bereid ver klaard de verantwoordelijkheid voor het toezicht op zich te nemen. Toezicht Wet chemische Afvalstoffen De raad stemde in deel te nemen, met de overige eilandelijke gemeenten, aan een proefprojekt „intensivering handhaving wetgeving chemische afvalstoffen". Het projekt richt zich op controle bij bedrij ven en instellingen die op enigerlei wijze te maken hebben-, of te maken krijgen met het vrijkomen van chemische afval stoffen. De raad, kennis nemend van de gemaakte selectie van te onderzoeken bedrijven stelde een krediet van 7.800,- voor het projekt beschikbaar. Het leek dhr. Eshuis (PvdA) goed op de lijst ook het bedrijf van Den Hertog diepvries specialiteiten te plaatsen i.v.m. de daar gebruikte koelvloeistoffen. Zolang er mensen op aarde zijn, hebben zij de bodem gebruikt. Voor tal van doel einden: om er woningen op te bouwen, doden in te begraven, akkers op aan te leggen, enzovoort. De bodem is de basis van het menselijk bestaan. De Neder landse bodem is duizenden jaren gele den in gebruik genomen en dat gebruik heeft hier evenals elders in de wereld zijn sporen nagelaten. Wie dan ook iets wdl weten van het bestaan en de wijze van bestaan van vorige bewoners van onze lage landen, doet er goed aan naast andere bronnen ook het in de bodem opgeslagen 'archief te raadplegen. De genen die van dat raadplegen en bestu deren hun vak of hobby hebben ge maakt, noemen we archeologen. Vorig jaar verscheen bij uitgeverij Meulen- hoff Nederland b.v. te Amsterdam een werkelijk schitterend boek dat de archeolo gie in Nederland tot onderwerp heeft. Op systematische en zeer verhelderende wijze, daarin ondersteund door tal van kleuren- en zwart-witillustraties, wordt de stand van zaken van het bodemarchief weergegeven. Het geeft een beeld van de rijkdom van de Nederlandse bodem als opslagplaats van archeologische overblijfselen, voor zover bekend. het veertigjarig jubileum van de Rijks dienst voor het Oudheidkundig Bodemon derzoek (ROB)a te Amersfoort. Wat de dienst uitvoert, kan in drie woorden worden samengevat: documentatie, on derzoek en monumentenzorg. De werk zaamheden die uit deze drie taken voortvloeien, hebben betrekking op de archeologie van Nederland en worden overwegend binnen de landsgrenzen verricht. Deze taken en de gebiedsafba kening liggen ten grondslag aan dit boek. De belangrijkste eigenschappen van het bodemarchief komen in hoofdstuk I in detail aan de orde. Om de archeologi sche documenten te kunnen begrijpen, is het in de eerste plaats noodzakelijk te weten hoe het bodemarchief is opge bouwd. Daarom volgt eerst een kort overzicht van het ontstaan van de Nederlandse bodem en de landschap pen die zich daarop ontwikkeld hebben. Ben uitvoerig hoofdstuk wordt gevormd door een serie instructieve kaarten met toelichting. Samen beslaan ze de prehis torie en vroegste geschiedenis van ons land. Ook voor wie de oudste aandui dingen niet helemaal kan meemaken, is dit speciaal vervaardigde kaartmate riaal heel leerzaam. Het brengt in veer- De Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten organiseert deze zomer een groot aantal excursies door de mooiste natuurterreinen van Ne derland. Zo ook in de Kwade Hoek op Goeree. In samenwerking met het FVN, Instituut voor Natuurbeschermingseducatie, houdt Natuurmonumenten 8 excursies in de periode 13 juli tot 29 augustus. Alle gegevens over de excursies staan in een folder. Deze is gratis verkrijgbaar bij de VW in de omgeving van het natuur terrein en bij Natuurmonumenten, Noordereinde 60, 1243 JJ 's-Graveland, tel. 035-62004. De Kwade Hoek ligt ten noordwesten van Goedereede. Het gebied ligt buiten de Delta-werken en staat nog onder invloed van de zee. Hier is een zeldzaam kusttype te zien. De afwisseling van slikken, schorren en duinen en daarbinnen de overgangen van nat naar droog en van zoet naar zout zorgt ervoor dat er veel planten- en diersoorten voorkomen. Parnassia en rietorchis groeien hier op bepaalde plekken. In het struikgewas broedt de nachtegaal. Maar er is nog veel meer te zien. Over de Kwade Hoek is veel te vertellen en er is veel te zien. Tijdens de excursie geeft de gids uitleg over het terrein, zijn bewoners en de wijze waarop Natuurmonumenten het beheert. Het tweede orgelconcert van de zomer avondserie die door de Stichting Orgel centrum in de Nieuwe Kerk te Middel burg wordt georganiseerd, zal plaats vinden op dinsdag 4 juli en worden gegeven door de bekende organist/diri gent, Charies J. de Wolff Deze veelzijdige musicus is niet alleen bekend om zijn Bach-vertolkingen, maar ook de grote symphonische orgel- werken van o.a. Reger, Franck, Liszt en Widor, speelt hij graag op de orgels die zich daartoe het beste lenen. In een grote compositie van eerstge noemde kon men hem onlangs nog zien en beluisteren op het orgel van de Grote- of Michaëlskerk te Zwolle in het TV- programma „De Orgelmeesters". Het programma wordt geopend met de Phantasie und Fuge über B.A.C.H. van Max Reger; van zijn beroemde vroegere leraar Anthon van der Horst, vertolkt hij diens ps. 8 en van een niet minder beroemde tijdgenoot, Hendrik Andries- sen het Choral I. Voorts uit Symph. no. V het Allegro Vivace, Ch. M. Widor. Besloten wordt met 2 composities van de „mysticus" César Franck, n.l. Choral I en Final. Aanvang 20.00 uur. tien fasen de samenhang tussen be woning en het steeds veranderende landschap in beeld. Tot slot speciale aandacht voor het vele tientallen pa gina's tellende hoofdstuk dat 28 belang rijke opgravingen beschrijft en daar door laat zien wat de beoefening van de archeologie in ons land ons tot nu toe aan kennis over ons verleden heeft opgeleverd. Dit fraaie boek kwam tot stand onder redactie van een zeer bekwaam drietal, te weten prof. dr. W. A. van Es, drs. H. Sar- fatij en drfs. P. J. Woltering. Het is uitge geven in groot formaat, telt 224 pagina's en kost 79,50. Dit boek verscheen ter gelegenheid van Rumptstad B.V., landbouwwerktuigenfabrikant te Stad aan 't Haringvliet, brengt voor het rooiseizoen 1989 een tweetal extra's voor haar voorraadrooiers op de markt. Alle Rumpstad voorraadrooiers, behalve type VRK, kunnen worden voorzien van een zij-afvoer, waarvan de draairichting vanaf de trekker bediend kan worden. Door deze zij-afvoer wordt het mogelijk 2x2 gerooide rijen op één zwad neer te leggen, zodat 4 rijen in één werkgang kunnen worden opgenomen. Ook bestaat de mogelijkheid de Rumptstad voorraadrooier uit te rusten met een electronische diepteregeling. Met behulp van een tastwieltje wordt via de electronica het dieptestelwiel van de rooier in hoogte geregeld. In plaats van het dieptestelwiel kan ook een hydraulische topstang worden gebruikt. Hierdoor is de rooidiepte auto matisch regelbaar. Levering vindt plaats door G. W. van Driel van Dorsten B.V. te Hoofddorp met filialen te Deume en IJsselmuiden, met uitzondering van Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland, waar levering plaatsvindt door Rumptstad B.V. NED. HERV. KERK Beroepen te: Strijen L. Wüllschleger te 's-Gravenhage (met bepaalde opdracht); Zeist H. Westerhout te Goedereede. Bedankt voor: Ederveen (toez.) A. A. Floor te Uddel; Harderwijk en Krimpen aan den IJssel (buitengew. wijkge- meente) H. Westerhout te Goedereede; Hattem (toez.) J. L. Ravesloot te Wester- haar; Hazerswoude C. D. Zonnenberg te Benschop; Oud-Alblas W. L. Smelt te Randwijk. GEREE KERKEN Beroepen te: Nagele i.c.ra. Tollebeek (NOP) (part-time) drs. J. W. Overvliet, kand. te Kampen; Wageningen drs. H. R. Knoop te Bant en Rutten (NOP). Aangenomen naar: Dordrecht (herv. ge- refH. H. Wind te Heerenveen; Nagele i.c.m. Tollebeek (NOP) (part-time) drs. J. W. Overvliet, kand. te Kampen; Wage ningen drs. H. R. Knoop te Bant en Rut ten (NOP); Wierden R. J. Blaauw te Wolvega. Beroepbaarstelling: Drs. J. W. Overvliet, kand. te Kampen; drs. I. A. Padmos, Marco Polostraat 107 II, 1057 WH Amsterdam, tel. 020-162472. GEREE. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Mildam i.c.m. Nijega- Opeinde drs. J. R. Geersing, kand. te Kampen; Zuidwolde (Gr.) drs. J. R. Geersing, kand. te Kampen. Aangenomen naar: Lutten drs. A. S. de Vries, kand. te Kampen. Bedankt voor: Almkerk-Werkendam i.c.m. Breda, Bruchterveld, Enschede- Noord (voor de miss. dienst te Irian Jaya), Musselkanaal-Valthermond en Surhuisterveen i.c.m. Opende drs. A. S. de Vries, kand. te Kampen; Leek en Schildwolde J. J. Poutsma te Harden- berg. f SPARTAMET ÉU\ de fiets met iets Sommelsdijk, tel. 01870-2430 NED. GEREE KERKEN Bedankt voor: Sliedrecht K. Muller te Heerenveen. CHR GEREE KERK Beroepen te: Baam J. Jonkman te En schede-West; Nieuwkoop K. Hoefnagel te Nieuwpoort; Nijkerk J. Brons te Urk (Maranathakeric). GEREE GEMEENTEN Beroepen te: Aalburg, Capelle aan den IJssel (wijk middlewatering). Hoofd dorp, Hoogvliet, Lethbridge (Can.) en St. Catharines (Can.) G. M. de Leeuw, kand. te Rotterdam; Hilversum, Lisse, Poortugaal, Rotterdam-Alexanderpol- der, Utrecht, Westkapelle en Woerden P. Melis, kand. te 's-Gravenzande. Beroepbaarstelling: G. M. de Leeuw, Leppedijk 84, 3079. GN Rotterdam, tel. 010-4820414; P. Melis. Hoflaan 148,2691 AW 's-Gravenzande, tel. 01748-14990. OUD GER. GEMEENTEN Beroepen als lerend ouderling te: Goude rak, Langbroek, Papendrecht, Urk en Zierikzee T. Klok, wonende te Hars kamp; Achterberg, Barneveld, Bergam bacht, Ermelo, Kampen, Kinderdijk, Loenen aan de Vecht, Oosterland (Zld.), Puttershoek-Zijdewinde, Rijssen (Oran jekerk), Sint Phihpsland en Werkendam D. Monster, wonende te Puttershoek. Beroepbaar als lerend ouderling: T. KJok, Laarweg 32, 6732 DH Harskamp, tel. 08383-6391; D. Monster, Laan van Heemstede 16, 3297 AJ Puttershoek, tel. 01856-1376. Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape Dan draait hij zich om en belooft: „Mer- genaevend kom ik nog wel es". Wat hij daarmee bedoelt zou hij niet onder woorden kunnen brengen, hij zegt het altijd als er iets is gebeurd waarin hij tekort geschoten is. Misschien hoopt hij, dat hij het morgenavond zal kunnen goed maken. Als Betje de deur gegrendeld heeft overvalt haar een huivering in de verlaten kamer. Zelfs het kleed van de vloer hebben ze opgeraapt! Ze valt neer voor het tabouretje, dat door de aflegster ver geten is. In de stilte van de nacht snikt ze nog lang: „O, moeder, moeder, moedertje".... Het lijkt wel of Betje d'r moeder haar leven ver geefs geofferd heeft. Voor Willem heeft haar dood al zeer bijzondere moeilijkheden geschapen. Betje heeft het nadrukkelijk gezegd: over zes weken gaan we in ondertrouw. Hij prakkizeert er over terwijl hij naar huisloopt door de verlaten straten. Het is donker, sterren geven maar weinig licht, de lantarens zijn geblust op een enkele nachtbrander na, hier en daar op een straathoek. Zijn voeten strompelen over de hobbelige keien, hij is zo in zijn gepeinzen verdiept, dat hij nauwe lijks acht geeft waar zijn voeten neerkomen. Het trouwen is vanavond een zo nabije werkelijk heid geworden, dat er in zijn hoofd geen plaats is voor een andere gedachte. In de drukte van de boedelscheiding heeft hij er zich niet op kunnen concentreren. Hij bekijkt nu de zaak van alle kan ten en komt tot de conclusie, dat hij er niet aan ontkomen kan. Hij graaft dieper en bemerkt, dat hij er ook niet aan ontkomen wil. Ze hebben alle bei hun leeftijd, de gelegenheid is er, samen heb ben ze hierop gewacht. Of men veel verstand heeft of weinig, rijkelijk met aardse goederen bedeeld is of niet, er komt eens een tijd, dat de mens wil trou wen. Terwijl hij door de donkere straten struikelt probeert Willem er zich een voorstelling van te maken hoe het zijn zal. Betje is een goeie meid, ze is altijd vriendelijk en opgeruimd van humeur, een knappe huishoudster is ze ook, ze kan zo netjes naaien, en in het land werkt ze voor een manskerel. Landarbeiders zijn geen poëtische zielen, en Wil lem leeft al zeer laag bij de grond, anders zou hij in dit ogenblik bedenken, dat het heerlijk zal zijn om met Betje getrouwd te wezen en met haar lief en leed van het leven te delen. Het valt niet mee om dag in dag uit met een oude moeder te leven, en ze heeft alle gebreken van de ouderdom. Er is iets in hem dat hunkert, een vaag verlangen. Het wil niet best doorkomen omdat er ook nog iets anders is. Hij kan zich niet verhelen,dat hij nog lang niet aan de trouwdag toe is. Betje d'r moeder heeft gewild, dat ze in het huisje zouden gaan wonen.... En dat ze haar meubeltjes zouden gebruiken. De goede ziel! Hij denkt aan haar met grote dankbaarheid. Maar ze hebben het huisje leeggehaald! Dat is het grote probleem! Hoe komt hij aan huisraad? Een kast, een tafel, een paar stoelen, een bed, dat is er nog.... en een paar half versleten matten op de vloer. Het is lang niet vol doende. Hoeveel zou er nodig zijn om het ontbre kende aan te schaffen? Hij heeft er geen begrip van. Het kan hem onverschillig laten, hij bezit alles te zamen geen vijf en twintig gulden. Hij heeft er wél zoveel verstand van, dat daarmee zelfs niet in de dringendste behoeften van een jong huishouden kan worden voorzien. Hoe zou hij ook geld kunnen hebben! Betje rekent er waar schijnlijk op, dat hij een spaarpot heeft? Op hoe veel zou ze zijn geldelijk bezit schatten? Er is nooit over gepraat. Het is voor het eerst, dat hij er zich in verdiept, nu het plotseling zo heel dichtbij gekomen is. En hij vraagt zich af: of het wel goed is, dat hij bijna geen cent rijk is! Betje vertrouwt er natuurlijk op, dat hij één dag van de zes voor zich zelf heeft mogen werken. Het zou in al die jaren een aardig sommetje hebben opgeleverd. Zó is de gewoonte: één dag van de zes en zelf je bovenkle- ren kopen. Maar hij niet.... Hij schudt er zijn hoofd over. Hoe is dat zo gekomen? Het geeft hem een onaangename gewaarwording. Hij voelt zich tekort gedaan door zijn eigen moe der! Die heeft... Hij durft bijna niet verder te den ken. Maar het had eigenlijk anders moeten zijn. En het had ook wel anders kunnen zijn. Hoeveel jongens zijn er niet, die voor een oude vader of moeder de kost moeten verdienen. Als ze gaan trouwen is er geld om een huishoudentje te kopen. Betje heeft ook al die jaren voor d'r moeder gezorgd, de oude vrouw heeft van Betje gezegd, „dat ze onderlegd was van goed", ze heeft zelfs kans gezien om een naaimachine op te sparen. Hij vecht tegen een opkomend minderwaardig heidsgevoel. Hij heeft zich tekort laten doen! Dat is nou over, hij zal er een eind aan maken. Zijn voeten strompelen niet langer, hij zet ze stevig neer, zodat zijn stappen weerklinken in de nachtelijke stilte alsof er een soldaat voorbij gaat. Hij moet daar toch eens met zijn moeder over praten. Ze ligt op bed. Het nachtlampje brandt op de hoek van de schoorsteenlijst. De bedsteedeuren staan aan om geen hinder van het licht te hebben. Ze vraagt uit de bedstee: „Bi' joe dat, WuUem?" „Jae, dat bin ik!" Hij hangt zijn jekker aan de knop van de kamerdeur. De moeder bromt, dat het al zo laat is. „Ik slaepe toch al zo weinig. Waer doe je dat noe voor? Dat weet je noe toch!" Hij gaat naar de bedstee om te vertellen. Ze kan het maar half goed vinden, dat hij de bedsteedeu ren wat open trekt, „want oei m'n hoad". Ze ver draagt het omdat hij ietwat geheimzinnig doet, dat maakt haar nieuwsgierig. „Het was er zoa druk, ze wazze d'r aoUemaele, om de boel te dee- len. 't Mos toch uut mekaore, 't kon toch zoa niet bluuve zitte". Hij weet niet wat hij precies zegt, het komt voor hem voorlopig slechts aan op dat ene: „En over zes weken gae m'n onderboo!" Ze gooit de bedsteedeuren wagenwijd open. Ze rijst overeind in bed. „Onderboo?!" Hij heeft zich geen voorstelling kunnen maken hoe zijn moeder deze mededeling zou opnemen, daarom ontzinkt hem alle moed nu hij zo plotse ling tegenover haar staat. Hij heeft nooit geweten, dat een klein petroleumlampje zoveel licht geeft. Ze zit in bed. in haar gebloemde nachtjak, ze heeft de doek van haar hoofd gerukt, de grijze haren zijn verward, in haar oude, gerimpelde gezicht gloeien twee verontwaardigde ogen: „Onderboo?!" „Jae". Het komt er verlegen uit. „Dat mag toch wel?" Zo zou men het ironisch kunnen vragen, maar hij bedoelt volstrekt geen ironie. (wordt vervolgd) 4: 4; Let op!! verschillende hoogtes en kleuren Maak vrijblijvend een proefrit! kii.«i.ii.ii««iiiii.i«^_^M

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5