Installatiebedrijf ELVEGE gedijt uitstekend in het Goereese Zuiveringsslib naar de Slufter DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. 4000 m^ meubelexpositie Politieberichten Jongerendag S.G.P. Geschreven en getekend over de Derde Wereld Goedereede Zinvol nieuws? Eilanden Nieuws! Antwerpse handelsfirma vestigt zich op Tholen Rommelmarkt Stellendam Nieuwe samenwerking om langdurige werkloosheid te bestrijden Geslaagd aan „de Molenwiek" te Sommelsdijk Kerkelijke huwelijksbevestiging Biz. 2 ,EILANDEN NIEUWS' DINSDAG 27 JUNI 1989 Toen de nu 81-jarige vader Koornneef in 't verleden in Loosduinen een zaak begon die inmiddels via Ouddorp en de huidige vestigingsplaats Stellendam in onze regio wel bekend is geworden, lag de naam voor zijn installatiebe drijf hem eigenlijk al in 't hart geschreven. Van de initialen van zijn echtgenote Leonora van Gilst stelde hij de naam ELVEGE samen en nog steeds onder die naam openden zijn opvolgers, zoons Wim en IJsbrand en doch ter Branda j.I. vrijdag in Stellendam, in het bedrijvencen- trum een fantastische nieuwe showroom waarin 't voor hen die zich willen oriënteren op het gebied van sanitair, cv. installaties e.d. kijken, genieten en verbazen geblazen is. Ca. tien jaar geleden werd het bedrijf naar Ouddorp ver plaatst. Misschien kwam het doordat de grootmoeder van vader Koornneef, Marietje van Seters heette ze, van Stellen dam kwam dat de hele familie Koornneef zo'n affiniteit heeft met de gemeente Goedereede, want ze voelen er zich privé en zakelijk opperbest! De huidige ondernemers kenden ook Ouddorp op hun duimpje want dat was het dorp waar het gezin Koornneef vroeger al met vakantie kwam. Ze kwamen er terug om te werken, en hoe...! Heel prettig voelen ze zich in hun 150 m^ grote showroom waar ze hun ondernemerschap gezicht kunnen geven. Dat doen ze via een pracht koUektie sanitair, en o.a. Nederlands grootste koUektie decoratieve radiatoren. Vooral dat laatste is een verhaal apart, wat door de Koomneefs dan ook gretig wordt verteld. Wat hen betreft is 't vooraan gedaan met die saaie cv. radiatoren op altijd dezelfde plek. Vindingrijke bewoners weten ze nog wel'es te camoufleren en een minder opvallende plaats te geven, maar dat is knutselwerk als 't wordt vergeleken met wat de Koomneefs te bieden hebben, radiatoren die niet als radiatoren te herkennen zijn, zoals dat schijnbare handdoekenrek in de badkamer dat de radia tor blijkt te zijn of dat decoratieve rasterwerk in de hal dat de warmte doorgeeft. In elke maat of voor elke capaciteit zijn ze leverbaar, „te plaatsen", zeggen ze, „waar je een traditionele radiator zou kunnen plaatsen, maar een traditionele radia tor kan nie taltijd op de plaats waar je een decor-radiator kunt plaatsen". Soms zijn ze knap verwerkt ónder een bad, een bad mét omkasting dat zonder enig metselwerk zó geplaatst kan worden.... De thermostatische douche/bad mengkraan had temidden van velerlei nouveauté's ook veler aandacht. Het is een zelf denkende kraan die schommelingen in de watertemperatuur absoluut voorkomt, ook wanneer er van een onaangekon digd mede-gebruik sprake is. Wie dat, onder de douche staand, overkomt voelt wel de hoeveelheid water maar niet meer de temperatuur verminderen.... Een royaal bezoek, hebben ze gehad, vrijdag en zaterdag en dat was goed besteed want men maakte er kennis met de knapste ontwikkelingen, bovendien met energiezuinige en hoog rendements - en met de prima voorlichting zonder welke men bij de Koomneefs de deur niet weer uitgaat! De verenigde vergadering - het alge meen bestuur - van het zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden heeft op 22 juni 15,5 miljoen gulden beschik baar gesteld voor de aanleg van voorzie ningen voor het storten van zuiverings slib in de Slufter. Dit bedrag is nodig voor investeringen ten behoeve van de hoogheemraadschappen van Delfland en Schieland en het zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden om de verwerking van zuiveringsslib op de korte termijn veilig te stellen. Het zuive ringsslib zal voor het storten in de Sluf ter goed met havenslib worden ge mengd. De menging is nodig om het slib verantwoord in de Slufter te kunnen sto ren. Storten van zuiveringsslib in de Slufter is noodzakelijk om de periode te overbruggen die nodig is om een grote nieuwe slibverbrandingsinstallatie te kunnen bouwen. Van 1990 tot en met 1994 zal vanuit Zuid-Holland in totaal ruim 180.000 ton droge stof zuiverings slib in de Slufter worden gestort. Het zuiveringsschap Hollandse Eilan den en Waarden financiert de totale investeringskosten van 15,5 miljoen gul den vóór ten behoeve van het samen werkingsverband van de Zuidhollandse waterkwaliteitsbeheerders voor het ver werken van zuiveringsslib. Dit samen werkingsverband, in de vorm van een N.V., is momenteel nog in voorberei ding. Het aandeel van het zuiverings schap in de totale investeringskosten is 6,5 miljoen gulden; het resterende deel van het bedrag wordt gegarandeerd door de desbetreffende hoogheemraad schappen in afwachting van de oprich ting van de NV. - Aanrijdingen Acht aanrijdingen werden afgelopen week gemeld bij de politie. In twee geval len raakten er mensen gewond. Aanrij dingen met alleen materiële schade vonden plaats op de Damweg, de Oos- terwegA^rijheidsweg, de Achterweg, de Oosterweg/Provincialeweg, de Dorps- tienden (doorrijden) en de Dijkstelweg (doorrijden). De eerste aanrijding waarbij wel letsel ontstond, vond op 19 juni plaats op de Provincialeweg bij Stellendam. Een 15- jarige fietser uit Hellevoetsluis liet zich trekken door een bromfietser. Op een gegeven moment liet de fietser los en sloeg linksaf Hij werd door een inha lende auto aangereden. Per ambulance is de jongen naar het ziekenhuis ge bracht, waar bleek, dat zijn verwondin gen meevielen. De andere aanrijding vond plaats op 24 juni op de Mr. Snijderweg tussen twee wielrenners. Het voorwiel van de ene raakte het achterwiel van de ander. Gevolg: een gebroken heup en een ont wrichte schouder. - Doorgereden onder invloed De 59-jarige man uit Brielle was na een dag vissen en overvloedig gebruik van alcohol in Ouddorp in zijn auto gestapt. Hij ramde na enkele meters een stenen paal die daar niet tegen bestand was. Zonder zijn identiteit bekend te maken aan de eigenaar van de paal, reed hij naar Brielle, waarbij door de politie van huis werd gehaald. Zijn ademalcoholge- halte bleek 845 ug/1 (max. is 220 ug/1) te zijn. - Ongeval met surfen Een 27-jarige Duitser bleek de surfkunst niet helemaal onder de knie te hebben. Na een foute manoeuvre moest hij met rugletsel per ambulance naar de dokter worden gebracht. - Mijn fiets stelen ze niet....? Afgelopen week werden vier fietsen gestolen in Ouddorp. Dit aantal kan veel hoger worden als de eigenaren van fietsen niet zuiniger worden op hun spullen. Bij een nachtelijke controle van de politie bleken een twintigtal fietsen onafgesloten in de achtertuinen van de nieuwbouw in Ouddorp te staan. En dan nog boos worden als hij gestolen wordt? - Diefstallen en vernielingen Vanuit een weiland in de Zuiderdiep- polder werd een schrikdraadklok ont vreemd. Op 23 juni werd gemeld, dat er surfplan ken met toebehoren waren ontvreemd uit een tuinschuurtje op een bungalow park. Op 24 juni bleek dat uit een bootje in de haven van Stellendam een afstandsbe diening en 25 liter brandstof was ont vreemd. - Honden Het is weer vakantie dus de honden moeten ook maar op „vakantie". Drie honden werden afgelopen week bij de politie gebracht. De beesten krijgen nu hun verzorging in het asiel in Melis sant. - Illegale recreatie Afgelopen weekend zijn 9 recreanten bekeurd omdat ze in hun caravan of kampeerwagen aan het overnachten waren buiten de kampeerterreinen. SINT ANNALAND Zeventien arbeidsplaatsen Het bedrijf A. A. E. Trading N.V. uit Ant werpen opende 1 juni een vestiging op het industrieterrein Slabbekoompolder bij het stadje Tholen. Dat maakte wet houder J. Versluijs één dezer dagen bekend op een voorlichtingsbijeen komst voor werkgevers, georganiseerd door de gemeente Tholen en het ar beidsbureau. A A. E. Trading N.V. is een intematio- nale handelsonderneming in waterzui- veringsprodukten, zeepgrondstoffen en kunstmestprodukten. Het bedrijf gaat van start met niet minder dan zeventien personeelsleden, onder wie dertien uit Tholen. Op het industrieterrein zal een bedrijfshal gebouwd worden van twee duizend vierkante meter, daarnaast komt er een kantoorruimte van drie honderd vierkante meter. De handelsondememing neemt daar voor van de gemeente een stuk grond in erfpacht van één hectare. Wethouder Versluijs stelde dat het aquisitiepercen- tage van de gemeente Tholen al veel vruchten afgeworpen heeft. Het werk loosheidspercentage is de laatste jaren teruggelopen van twintig naar ongeveer tien. Toch is dat geen reden om nu een pas op de plaats te maken, aldus wet houder Versluijs. Hij vertelde de aanwe zigen dat zestig procent van de beroeps bevolking buiten het eiland werkzaam is en dat de gemeente nog altijd zo'n vijf- honderd werklozen telt. „De vestigingsmogelijkheden op Tho len worden door allerlei akties beken der. Dat moeten we meer uitbuiten. Tholen is door zijn ligging vooral aan trekkelijk voor bedrijven die toeleveren aan de grote industrieën in Rotterdam en Antwerpen", zei de wethouder. Het bedrijf A. A. E. Trading N.V. koos dan ook onder meer voor Tholen van wege de aanleg van de weg over de Oes- terdam en de naderende voltooiing van het randwegenstelsel rond Bergen op Zoom. Wethouder Versluijs beklem toonde nog eens dat voor een goede bereikbaarheid van de industrieterrei nen op Tholen de snelle aanleg van een rondweg om de kern Poortvliet noodza kelijk is. Volgens de wethouder is de gemeente Tholen op dit moment in onderhande ling met verschillende bedrijven over een eventuele vestiging op Tholen. Het P.v.d.A. Tweede Kamerlid dr. W. Ver meend gaf de aanwezige ondernemers uitleg over de Wet Vermeend/Moor. Dat is een regeling om langdurig werklozen aan de slag te helpen. Een werkgever behoeft negentien procent minder pre mie te betalen als hij iemand aanneemt die al langere tijd zonder arbeid zit. Volgens Vermeend zijn op dit moment, dankzij deze wet, zestienduizend men sen aan werk geholpen. Die vonden vooral een baan in het midden- en klein bedrijf, omdat daar de loonkostenpost groot is. Bij een groot bedrijf spelen de loonkosten naar verhouding een klei nere rol! Fanfare-Orkest De Hoop organiseert op de Voorstraat in Stellendam op zaterdag 1 juli a.s. (9 tot 17 uur) haar jaarlijkse rommelmarkt. Ook dit jaar zijn er weer leuke koopjes te halen! De Hoop onder leiding van Arie Stolk zal de te houden evenementendag op zaterdag 1 juli a.s. in Stellendam feeste lijk en muzikaal opluisteren, 's Morgens om 11 uur zal het seniorenorkest een optreden verzorgen en 's middags om 3 uur het jeugdorkest De Hoop. Aansluitend om 3.30 uur vindt de trekking plaats van de door De Hoop georganiseerde loterij. Stellendam heeft dus a.s. zaterdag véél te bieden, komt kijken en luisteren! Kerkrade De Hoop neemt op 8 juli a.s. deel aan het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. Zaterdag 8 juli laat De Hoop een spe ciale supportersbus naar Kerkrade rij den. Hiervoor zijn nog plaatsen be schikbaar a 31,50 per persoon. Het ver trek vindt plaats precies 7 uur v.m. - de terugreis is 's avonds vastgesteld. Ook mensen, die gewoon een dagje Kerkrade willen doen, kunnen met de supporters- bus meerijden. Inschrijven èn betaling bij Tjerk Hak- voort. Molenkade 49, Stellendam. Tele foon 01879-2072. Generale repetitie Deze repetitie voor het Wereld Muziek Concours zal worden gehouden op woensdag 5 juli a.s. vanaf 20.00 uur in het Haegse Huus te Stellendam. U bent allemaal van harte welkom! Op D.V. zaterdag 2 september 1989 organiseert het LVSGS (SGP-Jongeren organisatie) een jongerencongres in het congresgebouw in Den Haag. Ook van uit de regio Flakkee bestaan plannen om dit congres bij te wonen. Het thema voor deze dag is: „Tijd voor grote schoonmaak?" Onder deze titel wordt ingegaan op de huidige milieu problematiek. Als sprekers treden die dag op: Mr. dr. J. T. van den Berg, lid Tweede Kamer, over SGP en milieu en ir. J. van der Graaf, algemeen secr. Ger. Bond, over Bijbel en milieu. De SGP-lijsttrekker, ir. B. J. van der Vlies zal een verkiezingsrede hou den. In de eerste helft van augustus wordt u nader geïnformeerd over aanmelding en vervoer. Noteer deze datum alvast in je (nieu we) schoolagenda. Koffie en lunch wordt je gratis aan geboden. Werkgevers en werknemers in de me- taalbewerkings- en installatiebranche hebben bij CAO afgesproken een se rieuze bijdrage te gaan leveren aan de bestrijding van de langdurige werkloos heid. Onlangs hebben de opleidingsfondsen van die branches met de GAB's Spijke- nisse en Nieuwe Waterweg Noord afge sproken om, in samenwerking met het Centrum voor Vakopleiding van Vol wassenen Rijnmond, langdurig werklo zen (1,5 jaar of langer werkloos) te gaan opleiden in beroepsrichtingen waar naar in deze branches vraag is. De deelnemers krijgen, als zij de oplei ding met succes afronden, een baan gegarandeerd! Iedere werkloze werkzoekende die gaat deelnemen weet zo zeker dat de inspan ningen die geleverd moeten worden tij dens de opleiding resultaat hebben. Elke werkgever weet zeker dat een werk zoekende die zich tijdens de opleiding inzet, alles in zich heeft om een goed gekwalificeerde medewerker te gaan worden. Daarbij komt nog het feit dat bij indiensttreding de werkgever aan spraak kan maken op een loonkosten subsidie. De opleiding vindt plaats op het Cen trum voor Vakopleiding van Volwasse nen, dat gespecialiseerd is in korte zeer praktijkgerichte opleidingen. Het projekt start eind .augustus. Dan zullen de arbeidsbureau's werkzoeken den gaan werven. De opleidingsfondsen zullen geïnteresseerde werkgevers be naderen. Naar verwachting zal in oktober begon nen worden met de opleiding, die circa een halfjaar zal gaan duren. Werkzoekenden of werkgevers die nu al geïnteresseerd zijn kunnen voor meer informatie kontakt opnemen met: GAB-Spijkenisse, dhr. Bruining, tel. 01880-15077, of GAB-Nieuwe Waterweg Noord in Schiedam, dhr. Smallegange, tel. 010-4705300. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de school voor L.B.O. „de Molenwiek" te Sommelsdijk werd aan de volgende kandidaten het diploma uitgereikt: Opleiding administratie: Achthuizen: Lianne Braber, Monique v. d. Klundert; Dirksland: Jeanet Bakker, Wilma Brooshooft; Middelhamis: Maai ke Stadhouders; Melissant: Fiona Hoofd man; Nieuwe Tonge: Wilma Brugge- man, Corina Noteboom; Ooltgensplaat: Petra Braber, Jolanda de Vos; Oude Tonge: Daisy de Boed, Angeline v. d. Maden, Mirjam Saarloos; Sommels dijk: Colinda Engel, Edith Knape, Bian- ca van Lommei, Carolien van Noort, José Voerman, Laura Vroegindeweij; Stellendam: Tanja Brinkman, Ingrid van Oostenbrugge. Opleiding verzorging: Achthuizen: Anne-Marie Leijdens, Bian- ca Stoop; Dirksland: Lenie Klink; Me lissant: Esther Verhoeven; Middelhar- nis: Diana v. d. Weide; Nieuwe Tonge: Angelique Noteboom; Ooltgensplaat; Martine Duim, Lenneke de Ruiter; Oude Tonge: Diana Knöps, Astrid Pol- lemans, Miranda v. d. Tonnekreek; Sommelsdijk: Claudia v. d. Snoek, Ellen Struijk. In de afdeling administratie krijgen de leerlingen de mogelijkheid om een certi ficaat te behalen voor computerkunde en machineschrijven. Voor de volgende kandidaten is dit na een pittig examen met succes bekroond: Certificaat computerkunde: Dirksland: Jeanet Bakker, Wilma Broos- hooft; Middelhamis: Maaike Stadhou ders, Jolanda Vijfhuizen; Melissant: Fiona Hoofdman; Ooltgensplaat: Petra Braber, Jolanda de Vos, EUy v. d. Welle; Oude Tonge: Daisy de Boed, Angeline v. d. maden, Mirjam Saarloos; Sommels dijk: Patricia van Bmssel, Edith Knape, Bianca van Lommei, Carolien van Noort, José Voerman, Laura Vroeginde weij; Stellendam: Tanja Brinkman, In grid van Oostenbragge. Certificaat machineschrijven: Achthuizen: Lianne Braber, Monique v. d. Klundert; Dirksland: Jeanet Bak ker, Wilma Brooshooft; Middelhamis: Maaike Stadhouders; Melissant: Fiona Hoofdman; Nieuwe Tonge: Wilma Brug- geman; Ooltgensplaat: Petra Braber, Jolanda de Vos, Martine Duim; Oude Tonge: Daisy de Boed, Angeline v. d. Maden, Mirjam Saarloos; Sommels dijk: Edith Knape, Bianca van Lommei, Carolien van Noort, Laura Vroeginde weij; Stellendam: Tanja Brinkman, In grid van Oostenbrugge. DEN BOMMEL In de Geref Kerk te Den Bommel zal D.V. op vrijdag 30 juni a.s. des nam. 3.15 uur de huwelijksbevestiging plaats heb ben van Adriaan Osseweijer, Willem Alexanderstraat 14 te Den Bommel en Karine van Oudenaren, Prins Bem- hardlaan 11 te Middelhamis. In deze dienst zal voorgaan drs. W. Venema, geref predikant van Den Bommel. OOSTFLAKKEE Alsof ze stout geweest waren, zo bedremmeld keken ze vrijdagmiddag richting fotografen, maar juist het tegendeel was waar! Het vijftal op de foto werd in het gemeentekantoor te Oude Tonge ontvangen omdat ze elk een mooie tekening of opstel hadden gemaakt over de Derde Wereld, in een wedstrijd die was uitgeschreven door de Stuurgroep Ontwikkelingssamenwer king Oostflakkee-Bangladesh. Die stuurgroep werkt aan de bewustwording van ook de jongsten van Oostflakkees burgers van de nood die er in de Derde Wereld heerst. In hun tekening of opstel hebben de leerlingen op de foto dat weergegeven. Van de 158 deelnemers waren zij als de besten gekozen door een jury die trouwens best alle inzendingen had willen belonen. De prijswinnertjes kregen elk een mooi leesboek uit handen van burgemeester De Vos. Groep 3: Wouter Otterspeer van „De Nobelaer"; groep 4: Hester Vervloet van „'t Startblok"; groep 5: Ruud Lening van „De Regenboog"; groep 6: Priscilla Looy van „De Nobelaer"; groep 7: Kirsten Koch van „'t Kompas" (zij is inmid dels verhuisd maar krijgt haar boek natuurlijk toegestuurd); groep 8: Julia Bon- nema van „De Nobelaer". Wilgenstraat 1, OOSTERLAND Telefoon 01114-1213 1506 Poststraat 8, BRUINISSE Telefoon 01113-1513 Xe hebben er even hun gemak van genomen: links Wim en echtgenote Margriet, rechts IJsbrand en zus Branda. Links tegen de wand zo'n decoratieve radiator.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2