Raad Dirksland benoemt nieuwe pachter ver.gebouw „De Schakel" Voldoende tot uitstekende zwemwater kwaliteit Predikbeurten Warmte geeft passiebloemen én vruchten in overvloed Nieuwe Keur Jcreeg-niet de instemming van GS voor KWF-fonds WOLKBREUK; 70 mm water in 1^^ uur Verkiezingsuitslag Oostflakkee Ontslagaanvrage direkteuren Openbare basisschool Zaterdag 24 juni truckrun Hernesseroord Tol Zeelandbrug blijft tot het jaar 2000 Teleurstelling bij Waterschap: Bezorger gevraagd Duivensport Middelhamis Biz. 2 „Fel van tong" is 'ie, Dirlcslands raadsvoorzitter burg. Oversier. Raadslid G. Robijn heeft dat in de gisteravond gehouden raadsverga dering nog maar 'es hardop gezegd om direkt daarop de waarheid van zijn bewering opnieuw en verrassend te ervaren. Zó overtuigend zelfs was 's voorzitters vermaan dat het vrijwel alle oppositie smoorde en alleen dhr. CA. Leijdens nog stand hield in zijn bezwaar tegen de gevolgde proce dure tot het aantrekken van een pachter van het buffet van het ver enigingsgebouw „De Schakel", nu dhr. Kardux dat om gezondheidsre denen voortijdig moet beëindigen. Geen installatie In de door de Provincie uitgegeven nieuwe zwemwaterfolder wordt ook het zwemwater rond Flakkee besproken. De kwaliteit van de Grevelingen en de Noordzee ter hoogte van Ouddorp wordt uitstekend genoemd, het westelijk deel van het Haringvliet wordt ook uitstekend genoemd, het zuidelijk deel van het Haringvliet (ter hoogte van Stad en Den Bommel) krijgt een vol doende. Vanaf 26 juni is de folder in de gemeentehuizen, de bibliotheek en de VW verkrijgbaar. Zondag 25 juni 1989 Rhizomanie Aanpassing gemalen Krediet Wedvlucht vanaf St. Vincent (±1000 km) d.d. 17 juni gelost met N.O. wind. Wedvlucht vanaf Soissons d.d. 17 juni, gelost met N.O.-wind „EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 23 JUNI 1989 Mevr. M. Groenendijk-Kleijn te Dirks land wordt de nieuwe pachter, maar dat heeft er aanvankelijk totaal niet naar uit gezien. B en W mochten dan in hun toe lichting verklaren deze mevrouw „be reid gevonden te hebben", steeds duide lijker werd - vanuit de raad - de roep om een open procedure waarin ook andere gegadigden mee zouden kunnen din gen. Dhr. CA. Leijdens was de gangma ker voor dat gevoelen waarin vrijwel alle raadsleden mee konden denken. Niet zo nadrukkelijk de SGP-fraktie van welke dhr. Koningswoud eraan her innerde dat de fraktievoorzitters in gehouden kommissievergaderingen hadden ingestemd met het voorstel zoals nu door het College gepresenteerd. „De fraktievoorzitters hebben kennelijk een klein beetje zitten slapen", vond ook dhr. Robijn. Jegens de voorzitter be doelde hij het niet in echt verwijtende zin toen hij vaststelde dat het met de fel heid van diens tong oppassen geblazen is: „...wanneer je effen niet doordenkt is er al wat door." „Voortaan beter oplet ten", was zijn advies. De diskussie deed de voorzitter aller minst deugd, eerstens omdat het zo publiekelijk om een persoon ging en zeker ook omdat het met de fraktievoor zitters in vertrouwen, en in duidelijk heid was besproken, 't Was de raad er toch om gegaan, zo herinnerde hen de voorzitter m.b.t. het beheer van „De Schakel" ook andere -, dan alleen maar financiële aspekten gewaarborgd te zien? Met de grootste nadruk ontkende de voorz. het voorstel er thans door te willen drukken. Nu er echter met de fraktievoorzitters duidelijkheid was bereikt waaruit het voorliggende voor stel was voortgekomen, nu waar schuwde de voorzitter er nadrukkelijk tegen als raad niet de geloofwaardigheid te verliezen. „Ik wil best als boodschap penjongen van de raad fungeren, maar niet met de boodschap van zon totale ommekeer", zo maakte de voorz. de raad duidelijk: „B en W zijn derhalve niet voornemens het voorstel terug te ne men", zo besliste hij, de raad daarmee een beslissing afdwingend. De verpach ting kwam tot stand met 11-1 stemmen. Dhr. Leijdens was de enige opposant die op dat moment z'n bedenkingen, niet MIDDELHARNIS De Openbare basisschool „d'n Tuun" heeft flink meegestapt in de landelijk georganiseerde sponsorloop voor het KWF fonds voor de Kankerbestrijding. De opbrengst was 2.535,65. tegen de persoon, maar tegen de proce dure, nog hard maakte en tegenstemde. De heer J. Kardux is sinds 1959 beheer der van het verenigingsgebouw „De Schakel". In verband met ziekte heeft hij te kennen gegeven de pacht, die op 31 december dit jaar afloopt voortijdig te moeten beëindigen. Mevr. Groenendijk zal die dan ook al per 1 juli voortzetten; op 31 december zal de pacht telkens met een jaar worden verlengd a 3050,- per jaar, telkenjare te verhogen met 75,-. De raad ging niet over tot het veteren van een krediet van ƒ4000,-, voor het aanbrengen van een uitgifteblad/bar- blad, nodig voor de juiste plaatsing van een biertapinstallatie. „Bij het goed funktioneren van het uitgiftebiljet heeft niet de gemeente -, maar de beheerder alle belang", vond dhr. Koningswoud (SGP). „Kardux moest nog soebatten om een lampje en zou er voor de nieuwe beheer ster, al vóór ze begonnen is al een nieuw uitgifteblad moeten komen?", verbaasde zich dhr. Van Nieuwenhuizen. Het voorstel werd door het college terug genomen; wethouder Grootenboer had tóch al aangedrongen op bespreking van een en ander in kommissiever- band. OOLTGENSPLAAT Donderdagmiddag van half drie tot vier uur ontlastte zich boven Ooltgensplaat een bui, waardoor in een tijd van IVi uur 70 mm water viel. Deze wolkbreuk ging niet gepaard met onweer of zware wind stoten, het water kwam bij stromen lood recht naar beneden. Het veroorzaakte veel ongerief. Speciaal voor de bewoners van de Pieter Biggestraat - hoek Bene den Molendijk, het Weespad en meer andere straten. Het water stroomde de huizen binnen. In de P. Biggestraat had de brandweer van Ooltgensplaat met assistentie van Den Bommel geruime tijd werk om de overlast te verhelpen. Enkele laaggelegen woningen aan het Weespad werden door de bewoners zelf, met hulp van familie en buren leegge pompt en met emmers leeggeschept. Er is hard gewerkt, maar de schade aan vloerbedekking en keukeninventaris is zeer aanzienlijk. Veel straten o.a. de Emmastraat, Pr. Hendrikstraat, Prunuslaan, Rode Kruis- laan e.a. stonden geheel blank. Alarm kwam er ook van het personeel van de Openbare Basisschool aan de Pr. Bem- hardstraat. Deze school ligt op een laag punt en het water kwam in de lokalen. Overal zag men mensen in de weer om het water af te voeren wat evenwel niet direkt lukte daar de riolering de vloed niet kon verwerken. Veel huizen en andere gebouwen kampten met lekkage aan daken, goten en ramen. Verstopte riolen moesten worden schoonge maakt. De neerslag was zeer variabel. Ooltgensplaat-dorp kreeg op plaatsen 70 mm, terwijl aan de Galathesedijk 55 mm viel en aan de Oudelijksedijk bij dhr. Harry Jacobs 14 mm, de Zuidzijde 7 mm. Langstraat 25 mm. Oude Tonge 4 mm. Nieuwe Tonge, Middelhamis en Den Bonmmel hadden geen regen van betekenis. Aan de haven van Stad aan 't Haringvliet staat een bordje dat waarschuwt tegen de slechte/gevaarlijke kwaliteit van het zwemwater doordat de riolering nog ongezuiverd op het Haringvliet loost. Daar komt rond 10 juli een eind aan wanneer de persleiding naar de nieuwgebouwde zuiveringsinstallatie aangelegd en aangesloten zal zijn. Den Bommel maakt al gebruik van deze zuivering. Het bordje zal naar 't lijkt over enkele weken kunnen verdwijnen. OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk, v.m. bedie ning Heilige Doop Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst Doopsge zinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorps- tienden) dhr. W. Tanis. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. D. van der Streek, Mas tenbroek en 18.30 uur ds. H. Wes terhout. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée en 18.00 uur ds. J. Smit, Hilversum; kollekte gezinsver vangende tehuizen Ger. Kerk 10.00 uur leesdienst en 18.30 uur ds. J. C. van Westenbrugge. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Vroegindeweij, Kat wijk aan Zee; extra maandelijkse kollekte Kerkvoogdij Ger. Gem. 10.00 en 19.00 uur kand. G. M. de Leeuw, Rotterdam Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. E. J. Veltman, Rotter dam Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A Vos en 18.00 uur ds. J. C. de Bie, Papendrecht; extra kollekte quotum. Woensdag 28 juni: 16.00 uur ds. I. Hoornaar, huwelijksbevestiging Bram Kievit en Jacqueline Wolfert Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. van der Aa, Nieuwpoort en 18.00 uur kand. J. van Dijk, Nieuw Lekkerland; exxtra kollekte quotum Ger. Gem. 10.00 en 18.30 uur ds. M. J. van Gelder. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange; extra kollekte restauratiefonds Lukas- kapel HDG 10.15 uur ds. H. Binnen- kamp, Oudewater Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. J. Spijker Herv. „Exo dus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Brui ning (Doopdienst). MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte IZB Chr. Ger. Kerk 9.30 uur (H.A) en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 15.00 uur kand. G. M. de Leeuw Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. B. Gratz Ger. Kerk 10.00 uur ds. V. d. Hoek en 17.00 uur ds. Kamermans. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. Visser, Katwijk aan Zee; Ie kollekte diakonie en 2e kollekte extra kerkvoogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student P. Mulder. OUDE TONGE Herv. Gem. Tö!üO uur ds. A F. Kaars, Papendrecht en 18.00 uur ds. K. ten Klooster. Donder dag 29 juni: 14.30 uur ds. N. P. i. Klei- berg, huwelijksbevestiging Bram Broere en Anneke Moerenhout Ger. Gem. 10.00 uur (H.A) en 18.00 uur (nabetrachting) ds. Beens van Scherpenisse. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; kollekte interieur Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. Rozeboom. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. van Rijnsbergen, Wou denberg en 18.00 uur ds. A. Vos; extra kollekte kerk Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr. A v. d. Schee, Spijke- nissc. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Smit, Hilversum en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom; extra kol lekte pastoriefonds Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. W. Venema. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. J. W. Verboom, voorberei ding Heilig Avondmaal; extra kol lekte verwarming. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uurds. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. YERSEKE Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. P. v. d. Kraan, Bleskensgraaf In de j.l. dinsdag gepubliceerde uitslag van de gehouden Europese verkiezin gen is in de opgave van Oostflakkee en zetfout gemaakt. Volgens onze weergave zouden PvdA en CDA gelijk zijn geëin digd; de uitslag moet echter zijn: PvdA in 1984 1494; nu 1360; CDAin 1984 1070, nu 1185 stemmen. MELISSANT De beide direkteuren van de openbare basisschool „Roxenisse" te Melissant, mevr. W. Bosland-de Bonte en dhr. C.J. Smit hebben te kennen gegeven met 1 augustus a.s. gebruik te willen maken van de DOP-regeling, een mogelijkheid tot vervroegde uittreding. Voorwaarde is dat op de datum van ontslag moet zijn voorzien in de vrijkomende funkties. In de raadsvergadering van gisteravond werd die beslissing opgeschort om nog overleg te hebben met de medezeggen schapsraad. Wellicht zal al volgende week de benoeming van de opvolgers plaats kunnen vinden. Na het succes van vorig jaar organiseert de chauffeursvereniging „Flakkee" sa men met de rekreatiedienst van Hernes seroord voor de tweede keer een truck run. Alle bewoners van Hernesseroord rij den dan in trucks en bussen in een kon vooi naar Stellendam. Daar wordt een picknick gehouden in de buurt van de Haringvlietexpo. Het geheel wordt muzikaal begeleid door blaaskapel „Het Kliekske". Het unieke van deze truckrun is dat alle 356 bewoners van Hernesseroord aan dit spektakel mogen deelnemen. De ouders, vrijwilligers, het personeel en de chauffeurs zorgen voor de begelei ding van de bewoners, die om kwart over 3 weer terug hopen te zijn. De truckrun begint om 11 uur. De voorzitter van de D'66 fraktie uit de Zeeuwse Provinciale Staten A J. Dijk- wel onthulde tijdens een partijbijeen komst in Hotel Terminus in Goes dat Gedeputeerde Staten unaniem hebben besloten de provinciale jaarlijkse bij drage van plm. twee ton drastisch te gaan verminderen, terwijl de renteloze lening van 17 miljoen die indertijd door de Provincie aan de Brugmaatschappij werd verstrekt tot de laatste cent zal moeten worden afgelost. Hiermee verdwijnt de hoop dat de brug in 1990 als de aanlegkosten van 56 mil joen zouden zijn afgeschreven tolvrij zal zijn. Gedeputeerde Staten hebben geld nodig en de inwoners van Schou wen Duiveland blijven opgezadeld met de toltarieven die ze moeten betalen als ze van de brug gebruik moeten maken. In de ruim twintig jaar bestaan van de brugverbinding zijn diverse pogingen en akties ondernomen om de tolheffing op te heffen, steeds zonder resultaat, maar wel met de toezegging dat in 1990 de heffing zou worden beëindigd, door kwijtschelding van de renteloze lening. DIRKSLAND Als er één bloem een bijna mystieke schoonheid bezit dan is dat voor velen ongetwijfeld de passiebloem, maar er kan van die pracht maar zo kort genoten worden. Eén dag bloeien ze slechts, zoals dat ook geldt voor de honderden bloemen in de klimplanten van dhr. Bakelaar te Dirksland, maar daar zal het dit jaar niet mee afgelopen zijn. Nu al telt hij tien-, en tientallen vruchten en dat is uniek in Nederland, zo weet hij zelf en zo hebben terzake kundigen hem verzekerd. Dagelijks komen er zo'n vijftien bij en het warme zomerweer heeft aan die onverwachte vruchtzetting bijzonder bijgedragen; tegen de muur waarlangs de passiflora coerulea groeit meet dhr. Bakelaar soms 42 graden en dat blijkt een temperatuur waarin de passiflora, afkomstig uit Peru, bijzonder gedijt. Het kli maat heeft de plant, die vorig jaar mei vanuit de huiskamer in de tuin terecht kwam, steeds meegezeten. Na de zachte winter droeg de plant al vroeg in 't voor jaar bloemen uit elk waarvan een vrucht resulteert van het formaat van een wat kleiner kippe-ei. Wanneer het mooie weer aanhoudt zullen die tot geel/oranje vruchten rijpen om vervolgens te kunnen worden geconsumeerd. O.a. zijn de vruchten rijk aan vitamine C. Dhr. Bakelaar volgt het proces met spanning en soms helpt hij een handje bij de bestuiving van de vele bloemen die de bijen overwerk bezorgen. Hij heeft al meerdere boeken geraadpleegd, maar die vertellen allemaal dat het dragen van vruchten in Europa een hoge uitzondering is. Wie van onze lezers ooit vruchten van de Passiflora heeft geoogst zou dhr. Bakelaar met het doorgeven van die ervaring best een plezier doen; zijn adres: Bosdreef 16 in Dirksland. In de j.l. vrijdagmiddag gehouden bij eenkomst van de Ver. Vergadering van het Waterschap Goeree Overflakkee heeft dijkgraaf H. L. van Kampenhout zijn grote teleurstelling uitgesproken over het feit dat Gedeputeerde Staten aan de nieuwe keur hun goedkeuring hebben onthouden. Die keur, zeven jaar na de concentratie van Water schappen eindelijk tot stand gekomen, zou dienen voor het hele gebied, maar de Gemeente Goedereede heeft met een bezwaarschrift roet in het eten gegooid nu Ged. Staten de Goereese bezwaren hebben onderschreven. Het vroegere zelfstandige Goereese Wa terschap de „Polder Goeree" huldigde in zijn Keur mindere afmetingen voor obstakelvrije zones langs watergangen dan in de nieuwe Keur verordend werd. Langs scheids- en hoofdwatergangen gold in Goeree's Keur resp. 2 en 4 meter, maar in de nieuwe Keur van het Water schap Goeree Overflakkee, wordt de obstakelvrije zone voor scheidssloten op 3 meter, voor weg- en dijksloten op 4 meteren voor hoofdwaterkereingen op 5 meter bepaald. De gemeente Goede reede tekende bezwaar tegen die verrui ming voor haar gebied aan en met succes. Dijkgraaf van Kampenhout kondigde aan tegen de beslissing van GS bij de Kroon in beroep te zullen gaan. Aan het begin van de bijeenkomst werd stilgestaan bij het overlijden - op 29 december vorig jaar - van dhr. L. van Nieuwenhuijzen, „een dapper mens - aldus de dijkgraaf - die zich ondanks zijn ziekte met een geweldige wilskracht dwongjaar najaar deel te blijven nemen aan de vergaderaktiviteiten van de Ver enigde Vergadering. Ter nagedachtenis van dhr. van Nieuwenhuijzen werden enige ogenblikken stilte in acht ge nomen. In zijn openingswoord zag dhr. van Kampenhout voorts terug op 80 jaar geleden toen op 22 mei 1909 het Water schap De Dijkring Flakkee werd inge steld, wat het begin vormde van één centrale eilandelijke dijkzorg. De in 1909 begonnen centralisatie is tenslotte uitgemond in de stichting van het hui dige waterschap Goeree Overflakkee. Omdat verondersteld moet worden dat de bietenziekte Rhizomanie zich ook via het water verspreidt is kontakt opge nomen met het Zuiveringsschap Hol landse Eilanden en Waarden met de vraag of er aan lozingsvergunningen wellicht voorschriften kunnen worden verbonden die verspreiding van het Rhizomanie-virus via die lozingen zou den kunnen voorkomen. Het Zuive ringsschap acht echter nader onderzoek nodig; het treffen van maatregelen wordt voorshands dan ook niet aan bevolen. Tussen de Landinrichtingsdienst en het Waterschap is verschil van mening ont staan m.b.v. de rijksbijdragen in de automatisering van de te handhaven gemalen. Volgens de Landinrichtings dienst dienen dat er drie te zijn, maar het Waterschap wil daarin ook het gemaal de Haas van Dorsser betrekken. De financiële consequenties zullen zich wellicht in de orde van grootte van een miljoen bedragen, zo bereidde de Dijk graaf de Ver. Vergadering voor op de begroting 1990. Aan het slot van zijn inleidingswoord poneerde de dijkgraaf de volgende stel ling: „....overigens ben ik van mening dat het een goede zaak zou zijn wanneer in onze regio de grote waterschappers van verleden en heden middels straatnaam- geving geëerd zouden gaan worden". Een krediet van 11 miljoen werd door de Vergadering beschikbaar gesteld voor de reconstructie van en de aanleg van een fietspad naast de tertiaire weg 117, van Middelhamis naar Den Bommel. In de Langeweg bij Ooltgensplaat, vlak tegen de bebouwde kom, zal om veilig heidsredenen een zgn. afrembocht wor den aangelegd. Van de totale kosten van 150.000,- zal door het Waterschap als wegbeheerder ƒ37.500,- worden ge dragen. OOLTGENSPLAAT Voor het bezorgen van ons blad in een gedeelte van Ooltgensplaat zoeken wij een aktieve bezorger/ ster. Inl. bur. V. d. blad, tel. 01870-2629. P.V. „De Postduif' in concours 148 duiven. Mevr. Dubbeld: 1,6, 8,11, 18, 32; E. Luymes: 2,29; J. C. Polder: 3,4, 5, 10, 13, 17,31,34, 36. 37; J. Groenendijk: 7; H. Kievit: 9, 30, 35: André v. d. Linde: 12, 16; M. de Blok: 14; A. Sarelse: 15, 20; C. Polder: 19; Comb. Slooter: 21,26,28, 33; D. Bakker: 22; E. Groenendijk: 23, 24, 27; B. v. d. Doel: 25. P.V. „De Seinpost" in concours 242 duiven. P. van Alphen en Zn.: 1,6,15,33,37,40,41; J. Mijs: 2; W. I. Peeman: 3,16,20; T. Kern: 4,10, 14,34,35,38,43,46,50,59; Iz. Koese en Zn.: 5. 12,13,21,23, 30,32, 36; Gebr. Vroegindeweij: 7, 11, 18, 29,44, 45, 55, 60; P. v. d. Linde: 8.9, 47, 49; C. Dubbeld: 17, 24, 26, 28, 31, 61; L. Fabry: 19,48; B. de Blok: 22; C. Kleyn: 25: C. V. d. Weide: 27; P. J. v. d. Slik: 39,56,57,58; H. Groenendijk: 42; A. de Blok: 51, 52: C. v. d. Boogert: 53; Gebr. Verburg: 54. „Kring Flakkee" in concours 1113 duiven. De eerste 50 duiven: Jac. Guldemeester: 1; F. van Alphen en Zn.: 2,25; Jac. Verseput: 3; L. v. d. Baan: 4; J. Mijs: 5; J. G. Nobels en Zn.: 6; W. Buys: 7,12,45; P. Kwist: 8; Mevr. Dubbeld: 9, 30, 50; W. I. Pee- man: 10; Comb. Koole: 11; L. Tijl: 13,17: E. Luymes: 14; B. van Es: 15,21,31; J.C. Polder: 16, 20, 26; T. Kern: 18; Gebr. Hagens: 19.43; Iz. Koese en Zn.: 22; A. Munters: 23; Mevr. Sturris: 24,28; Gebr. Vroegindeweij: 27; Fr. v. d. Valk: 29; J. D. Meiaard en Zn.: 32; M. van Stralen: 33; Kersten/Esser: 34, 42; P. J. Hui- zer: 35; Iz. van Zielst: 36; S. de Berg: 37; A. J. Ypelaar en Zn.: 38,46; J. van Leent: 39; Gebr. V. d. Made: 40; J. Groenendijk: 41; P. v. d. Linde: 44, 49; A. Zoon: 47; Jac. Breeman: 48. P.V. „de Postduif' in concours 162 duiven. Mevr. Dubbeld: 1,6,8,20,21,31; C. Polder: 2, 4, 5, 14, 19; M. de Blok: 3, 9, 10, 15, 16, 17,23. 25,29, 39,41; J. Groenendijk: 7, 11,12,13, 18. 30, 36; C. V. d. Bos: 22,27; J. C. Polder: 24,38; A. Sarelse: 26, 37; D. Melissant: 28, 32. 34; Comb. Slooter: 33; D. Bakker: 35; Wim de Vos: 40. P.V. „De Seinpost" in concours 259 duiven. C. Dubbeld: 1,2,4,7,9,11,12,14,15,20,28,31, 60; C. van 't Veer: 3, 40, 49, 50, 53, 63, 64; H. Visser: 5,6,10,24,44, 51; C. v. d. Weide: 8,29, 48, 52; Iz. Koese en Zn.: 13,16,18,19, 25,45, 55; J. C. Horseling: 17,26,33,43,65; H. Groe nendijk: 21,22,23,46; L. Hoek: 27,38; K Ver- wers: 30, 54; T. Kern: 32, 36, 57; C. Kleyn: 34, 61; P. V. d. Linde: 35,37,58; W. I. Peeman: 38. 41, 56; L. Fabry: 47; J. Mijs: 59, 62. „Kring Flakkee" in concours 1638 duiven. De eerste 50 duiven. W. Kamp: 1, 21, 32; C. Dubbeld: 2, 7, 24; P. Kwist: 3,6, 25, 28,49; B. van Es: 4,13,14, 23, 31,42,43; A. J. Ypelaar en Zn.: 5,8, 16,19,49; Mevr. Dubbeld: 9; J. G. Nobels en Zn.: 10; Jac. Breeman: 11; J. Gebraad: 12; K. Over- beeke: 15,18,45,48; C. de Ruiter: 17; C. van 't Veer: 20; J. K. Hoekman: 22; C. Polder: 26; D. Jochems: 27; A. de Waal: 29; F. J. Vervloei: 30; Gebr. Wagemans: 33; Peperstraten/v. d. Berg: 34; Kersten/Esser: 35; Joh. van Rutten: 36; W. Tuns: 37; Joh. Goverde: 38; H. Visser: 39,41; Jac. Visser: 44; L. Wols en Zn.: 46; Joh. Kwist: 47; L. Arensman: 50.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2