Vijfhonderd scholieren liepen mee in de Unicef-loop Anjeractie 1989 Anjeractie Foto Blankers Hamkoekjes 'moeder Freeke' Aktie sponsor N.P.V. FOTOGRAAF Vakantiehulpen Opel Kadett 1.6 D Samenzang te Ouddorp sanitair Pasfoto's 100 geslaagd op „De Dillenburg" Eindexamen Concert Colouro4rt Thoto GOEDEREEDE FlakJceesse Zaterdagvliegers Geslaagden „Westvoorn" Ouddorp Gevonden voorwerpen politie Goedereede zaterdagavond 17 juni a.s. van half 8 tot half 9 Hisschemöller Raleich en Burgers-ENR damesrijwielen VRIJDAG 16 JUNI 1989 .EILANDEN NIEUWS" Blz. 3 MIDDÉLtiARlNliS Wie j.l. zaterdag op het terrein van „Hernesseroord" getuige geweest is van de daar gehouden Unicef-loop, de 3e die door het Unicef-comité Goeree-Overflakkee georganiseerd werd, heeft daar vijf honderd flakkeese jeugdigen zich het vuur uit de sloffen zien lopen ten bate hun minderbedeelde leeftijdgenootjes, de straatkinderen op de Filip pijnen. De scholieren hadden zich tevoren per kilometer laten sponsoren en al lopend tikten de bedragen soms behoorlijk aan, tot zelfs 40,- per kilometer...! Door controleposten werden de gelopen kilometers keurig afgestempeld en met dat „bewijsmateriaal" kon deze week met de sponsors worden afgerekend. Het preciese bedrag is daarom nog niet bekend, maar er mag goede hoop op een flinke opbrengst bestaan, al moet anderzijds gezegd dat het deelnemersaantal ten opzichte van vorig jaar, toen 30.000,- bij elkaar werd gelopen, verminderd was. Het Unicef-comité bedankt ieder weer hartelijk die aan het welslagen van de dag heeft meegewerkt; de jongens en de meisjes die ferm doorstapten, de mensen van „Hernesseroord" die het Hernesseroord-terrein beschikbaar stelden en alle deelnemers op limonade trakteerden, busonderneming Mijnders die de bussen voor het vervoer gratis inzette en een compliment komt zeker ook toe aan de comité leden L. Haeck, J. Koert en J. Wieringa, van wie de laatste foto dhr. Haeck laat zien, die keer op keer de route langs ging om onduidelijk geworden richting pijlen weer fris in de verf te zetten. "t Is aan hem te zien dat dat een vermoeiend karwei is geweest! Uitslag wedvlucht van ARRAS d.d. 3-6- 1989. De duiven zouden oorspronkelijk te Meaux, nabij Parijs gelost worden maar door slecht weer op de losplaats en de eerste af te leggen 100 km. werd beslo ten de duiven eerst een stuk per auto terug te rijden en te ARRAS te lossen. Voor de westkant van het rayon werd het een wedvlucht met een normaal verloop, maar de liefhebbers in Middelharnis en Sommelsdijk werden reeds de dupe van snel opkomend slecht weer vanuit het oosten. Mede hierdoor had deze wed vlucht voor de Hefhebbers verder lan dinwaarts een zeer traag verioop met daar ook de nodige veriiezen. Uitslag: In concours 1013 duiven eerste duif: 1090 m. per minuut laatste duif: 869 m. per minuut J. Kleynenberg, Dirksland: 1, 3, 46; L. Dorsman, Ouddorp: 2; Comb. Nagte- gaal, Dirksland: 4, 9, 28, 30, 37; Comb. Westdijk-Witte, Stellendam: 5; Gebr. Kieviet, Sommelsdijk: 6; N.H. v/d Groef, Dirksland: 7; Mevr. M.J. IJzelenberg, Dirksland: 8, 35; Ph. Logmans, Herkin gen: 10, 20, 38; J.C. Roodzand, Dirks land: 11, 12, 17, 21; M. Mehssant Zn., Stellendam: 13; L.S. v/d Baan, Dirks land: 14, 19; A.J. 't Mannetje, Rockanje: 15; Comb. Cees en Miep, Ouddorp: 16; A. de Gans, Sommelsdijk: 18, 23; C. Grootenboer, Stellendam: 22; Comb. Pijl-Verhage, Ouddorp: 24; A Melis sant, Ouddorp: 25; H. Reedert, Stellen dam: 26; C. Logmans, Herkingen: 27; J. de Boer, Herkingen: 29; L. Tanis, Oud dorp: 31; A. van Helden, Nieuwe Tonge: 32; S. du Pree, Stellendam: 33; W. van Huizen, Stellendam: 34; J. van Alphen, Sommelsdijk: 36; J.H. Ju, Stellendam: 39; J.J. Torreman, Rockanje: 40; J.K. van Wijk, Ouddorp: 41; J. Smit, Stellendam: 42, 47; D. van Lenten, Stellendam: 43; J.L. Troost, Stellendam: 44; A. Human, Sommelsdijk: 45; M. Bestman, Middel harnis: 48; Jac. Plooster, Rockanje: 49; W. Nieuwland, Dirksland: 50. Aan de Chr. School voor LHNO „West- voorn" te Ouddorp zijn de volgende candidaten geslaagd: Afdeling verzorging: Gerda v/d Bok, Ouddorp; Marjan Breen, Goedereede; Lenie van Dam, Goedereede; Mariëlla van 't Geloof, Ouddorp; Elma Grinwis, Ouddorp; Janneke Hoek, Ouddorp; Ti neke Kievit, Ouddorp; Judith de Lange, Ouddorp; Anja van Lenten, Stellendam; Karin de Ronde, Ouddorp; Martine van Splunter, Goedereede; Diana Tanis, Ouddorp; Erica van de Wende, Goede reede; Aat Westhoeve, Ouddorp; Reina- ta Koese, Stellendam. Afdeling textiel: Durvina Bruggeman, Goedereede; Corma Mierop, Ouddorp; Karolien Tanis, Goedereede. Geen enkele kandidaat behoefde te wor den afgewezen. Alle kandidaten die onlangs examen deden op de Chr. s.g. „De Dillenburg" zijn geslaagd. Met het LHNO-diploma op zak gaan veel leerlingen door naar het Middel baar Beroepsonderwijs, speciaal het Middelbaar Dienstverlenings- en Ge zondheidszorg Onderwijs. Anderen we ten zich nu verzekerd van een baan. Ricliting verzorgende beroepen: Jacque line Bestman, Dirksland; Marleen Boo gaard, Middelharnis; Judith Dekker, Middelharnis; Evelyn van Dijk, Som melsdijk; Corine van Eek, Middelhar nis; Dinie de Geus, Nieuwe Tonge; Francien de Geus, Herkingen; Monique Jansen, Middelharnis; Anieta Jansen, Middelharnis; Bresetta Jelier, Stad a/h Haringvliet; Wilma de Klerk, Sommels dijk; Miranda Koppenaal, Sommels dijk; Barbera Mackloet, Dirksland; Miranda Meiaard, Stad a/h Haringvliet; Karin van Nimwegen, Middelharnis; Laurien v/d Veer, Herkingen; Marian Vroedsteijn, Den Bommel; Alma van Welie, Dirksland; Jolande Wisse, Mid delharnis. Richting textielverwerkende beroepen: Nicolien van Dis, Middelharnis; Lidie de Geus, Herkingen; Hermien Grooten boer, Herkingen; Ket Hülters, Den Bommel; Margaret Jansen, Middelhar nis; Monique Jordaan, Middelharnis; Mariska Lamme, Stad a/h Haringvliet; Jacqueline van Lenten, Middelharnis; Miranda v/d Made, Wissenkerke; Ellen Maliepaard, Oude Tonge; Jeanine Mas tenbroek, Sommelsdijk; Nella van Ou denaren, Sommelsdijk; Viola Verspeten, Herkingen; Claudia de Vlieger, Brui- nisse; Willeke van Welie, Dirksland. Vrije richting: Lisette Beijer, Ooltgens- plaat; Jasperine v/d Boom, Sommels dijk; Marleen van Brussel, Dirksland; Antoinet Doornheim, Sommelsdijk; E- velien Groenendijk, Dirksland; Emma Jelier, Middelharnis; Anneke Kievit, Herkingen; Anita Koppenaal, Dirk- land; Janie Krijgsman. Hellevoetsluis; Andrea van Moort, Nieuwe Tonge; Monique v/d Veer, Oude Tonge; Jolanda Witvliet, Melissant. Iedereen van harte gefeliciteerd! Dameshorioge (295); herenhorioge (186); trouwring (193); zilveren halsket ting (128); zilveren hangertje (104); herenbril (163); portemonnee met o.a. giropas (202); kinderportemonnee (121); fototoestel (115); europas (176); sleutel bossen (292, 168, 167, 133); sleutels (met etui) (151, 187,184,145); bruin tasje met inhoud (159); witte jas (156); rood kin derschoentje (153); rood/witte paraplu (158); slaapzak (99); oranje wimpel (147); buitenboordmotor (100); groen ijzeren bootje (150); bovenstuk alumi nium ladder (131). Gevonden dieren: Lapjeskat (172); wit/bruine poedel (101). OOSTFLAKKEE zoals ieder jaar wordt in de Gemeente Oostflakkee weer een Anjercollecte ge houden in de dorpen: Oude Tonge: „Vooruif i.s.m. „Vivaece" op 14 juni. Een rondgang van de fanfare i.s.m. de Drumband van Sempre Cres cendo en de majorettegroep. Den Bommel: 21 juni fanfare EMM -f majorettegroep. Ooitgensplaat: 21 juni, muziekvereni ging U.D.I., Advendo/v.d. Harst drum band. Achthuizen: 21 juni concert door „Voor uit" op het grasveld voor de bejaardewo ningen. Pastoor van Lunenstraat 19.30 uur (bij goed weer!) tevens collecte!! Ook zal in de Langstraat worden gecol lecteerd op 21 juni door „Vooruit" uit Oude Tonge. Wij hopen dat u wederom met gulle hand zult geven, want u weet dat van de totale opbrengst 1/3 wordt verdeeld onder de collecterende verenigingen. En daarbij vermeld zij dat Oostflakkee zeer hoog scoort met het ophalen. Dus lieve mensen steunt uw plaatselijke vereni ging: stort of geef contant. Op D.V. zaterdag 24 juni hoopt Paul Kieviet een orgel-recital te verzorgen op het drie-klaviers Leeflang orgel van de Grote Kerk te Middelharnis. Het betreft hier een bijzonder concert omdat de concertgever een selectie van zijn eindexamen-programma Orgel Uit voerend Musicus zal spelen. Voor dit hoogste orgeldiploma wat in Nederland te behalen is studeerde hij aan het Rotterdams Conservatorium en deed op 11 mei met een barokprogram- ma examen in de Grote Kerk te Schie dam en op 8 juni met een romantisch- modem programma in de Grote- of St. Laurenskerk te Rotterdam. Voor beide onderdelen slaagde hij met het predikaat „zeer goed", in cijfers uit gedrukt met twee negens! Paul Kieviet studeerde orgel bij resp. Arie J. Keijzer en Bernard Winsemius. Naast orgel studeerde dhr. ïCieviet ook kerkmuziek en theorie der muziek. In 1985 was hij winnaar van het Nationaal Orgelconcours voor conservatoriumstu denten (oude muziek) in Leiden. Verder studeerde hij improvisatie bij Klaas Bolt aan de Haarlemse Zomeracademie en is hij organist van de Ned. Hervormde Kerken te Dirksland en Sommelsdijk. Momenteel is hij werkzaam als privédo- cent orgel, piano en muziektheorie. Voor het concert in Middelharnis schreef Paul Kieviet een uitvoerige toe lichting waarin de te spelen werken op uitstekende wijze inhoudelijk worden besproken. Als u wilt weten welke diepgang er in al die, uiteraark zeer hoog gekwalificeerde, composities zit wordt u bij deze uitgeno digd het concert te bezoeken. In dit artikel willen wij volstaan met een opsomming van de te spelen werken: „Toccata sexta", G. Muffat; twee koralen van J.S. Bach: „Vater unser im Himmel- reich" en „Jesus Christus, unser Hei land"; Passacaille, F. Martin; Prélude, Adagio et Choral varié sur Ie thème du Veni Creator, M. Duruflé. U begrijpt het al; dit concert, waar zeer veel te genieten valt, is een „must" voor elke muziekliefhebber op ons goede ei land wat in de persoon van Paul Kieviet een uitstekend talent heeft voortge bracht. Wat gezond chauvinisme kan in dit op zicht ons inziens zeker geen kwaad. Aanvang van het concert 20.00 uur. Toe gangsprijs: ƒ5,- (scholieren, CJP-hou- ders en 65+: ƒ3,-). Het was een hele trap OUDDORP - Dhr. Innemee was op school geweest en had zijn verhaal over de Nederlandse Patiënten Vereniging gedaan. De N.P.V. met zijn „pro-life" doelstelling sprak een vijftal dames zo aan, dat ze op eigen houtje iets gingen organiseren. Iets dat geld op zou brengen voor de N.P.V. En wat was dat „iets" dan wel? Een fietstocht. Nee, geen pleziertochtje, maar een heu se TOCHT. Beginnend in Ouddorp, (en Nieuwerkerk Zld) via Dirksland waar nummer twee zich aansloot op naar Oude Tonge waar het Nieuwerkerkse meisje het aantal op drie bracht. Door naar Lekkerkerk waar de volgende tochtgenote wachtte; vervolgens door naar Bergambacht - het lijkt wel het om gekeerde verhaal van de tien kleine ne gertjes -, toen waren het er vijf Die vijf dappere dametjes fietsten steeds maar door de nacht. Ja, dat was nog niet ver teld, maar de rit vond 's nachts plaats. Het waarom hiervan wordt u verderop duidelijk. Schoonhoven de zilverstad kwam in zicht, vandaar naar Nieuwegein en steeds maar verder... Bunnik, Zeist en nog altijd trapten de dames door. Het was rond half vier 's nachts mistig geworden en dan word je zelf zo koud, maar opgeven deden ze niet, want het geld moest er komen. Om een uur of vijf begon het wat te dagen, dat gaf de dames weer moed. Op naar Soesterberg waar men anderhalf uur langs de weg bevak- keerde, wantjawel de school in Amesfoort zou niet eerder dan om kwart voor negen open zijn. Dhr. Innemee heeft de dames daar ver welkomd en op de foto gezet. En zo be gon een schooldag na een trap van maar liefst 164 kilometer, wat het bedrag van ƒ1826,50 opbracht. Dit werd een schooldag die de dames zich nog lang zullen heugen maar of ze veel geleerd hebben is de vraag. Wij vonden het jammer, dat slechts wei nig mensen van deze prestatie gehoord hebben. Wij vonden het in ieder geval enorm om ongetraind zo'n eind te fietsen. Dames bedankt De N.P.V. Goeree-Overflakkee GOEDEREEDE In verband met de landelijke Anjeractie ten bate van het Prins Bernard Fonds zal er tussen 12 en 24 juni a.s. in Goede reede en op Goedereede-Havenhoofd worden gecollecteerd. Tijdens de collecte op Goedereede- Havenhoofd zal er door de Kon. Fanfare „Apollo" een mars worden gemaakt, en wel op zaterdag 24 juni a.s. om 18.00 uur. „Lijnbaanpromenade" Middelharnis Telefoon 01870-2461 GEVRAAGD: op tuinderij Gebr. v. d. Giessen Gladiolenpad 17 STELLENDAM Tel. 01879-1641/2961 TE KOOP Goed onderhouden, bouwjaar 1985 Tel. 01878-1643 Vergadering commissie Visserij en Ha vens Aangevraagde bouwvergunningen in de Doopsgezinde Kerk aan de Weststraat. Zangbundels zijn aanwezig. Ieder is hartelijk welkom en breng anderen mee! Zoektu voor een koopje? Kijk bij: Restantenhal 't Hoad Oosthavendijk 52 Middelharnis Tel. 01870-2416 Voor uw MIDDELHARNIS Tel. 01870 - 2441 TE KOOP Grote koUektie nieuwe overjarige Tel. 01873-1331 fa. V. d. Wende Ooitgensplaat De hamkoekjes kunt u bij de hoofd maaltijd opdienen in combinatie met bijvoorbeeld een gemengde sa lade van ijsbergsla, komkommer, tomaten en olijven. Ze smaken ook erg lekker als een hapje bij het aperi tief of op een zomerse avond bij een glas koele wijn. De hamkoekjes kunt u zowel warm als koud presenteren. Reken voor 12 stuks op 400 gram gekookte ham (dikke plakken), 500 gram aardappelen, 2 eetlepels (kof- fiejroom, 2 eierdooiers, 1 mespuntje cayennepeper, 2 eetlepels fijngehakte peperselie, 1 eetlepel fijngesneden bieslook, eventueel 1 theelepel fijnge hakte kervel, 100 gram gedroogd broodkruim of paneermeel. Kook de aardappelen in ruim water waaraan wat zout is toegevoegd gaar. Laat de aardappelen daarna even 'droogstomen'. Hak of maal de ham tot kruimels. Maak van de aardappe len met room, eierdooiers, cayenne peper en tuinkruiden een zeer stevige puree. Laat de puree volkomen koud worden. Schep er daarna de hamk ruimels door. Verdeel de massa in 12 porties. Vorm er ballen van en plat ze daarna iets af. Druk ze, vrij stevig, in het broodkruim of paneermeel. Ver hit 3 a 4 eetlepels (zonnebloem)olie en 50 gram boter in een grote koeke- pan. Wacht tot het schuim van de boter voor een groot deel is wegge trokken. Bak de koekjes in 3 tot 5 minuten aan weerszijden goudbruin. Tip: de koekjes krijgen een opval lend pittige smaak wanneer u 100 gram vervangt door, even eens tot kruimels gehakte, sa lami of andere worst waarin knoflook is verwerkt. Cayenne peper kunt u eventueel vervan gen door kerriepoeder. Bereidingstijd: 20 minuten. Energie per portie: 610 kJ (145 kcal) ll||||l||ll||||||fll|||||||ll|||ll||ll|||||||lll||||illl|||||||ll|||||l|ll||||lll>llllllllllU^^^ /-^ortretsiuaieó Uamiiiefoto 3 fof i 25 peró. op onze studio of bij u tnuii ^^ruiasjoio ijeópeciaiióeefd in fenroauntiei van oude lolo A. datum 22 juni 1989 tijd 16.00 uur plaats gemeentehuis (art.19a,lid3e.v.WRO) Burgemeester en wethouders hebben aanvragen om bouw vergunning ontvangen van: - L.F. van Dam, Zuidzijde Haven 8 te Goedereede - renove ren garage, Achterom 2, kad. bekend gemeente Goederee de, sectie A nr. 1402; - K. van 't Hof, Motorstraat 52 te Rotterdam - bouwen berging. Het Oude Nieuwland 45, kad. bekend gemeente Ouddorp, sectie Bnr. 2605. Bovengenoemde bouwplannen liggen ingaande 19 juni 1989 gedurende veertien dagen ter inzage op de afdeling Algeme ne Zaken, ter gemeentesecretarie. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen bouwvergunning te verlenen, schriftelijk bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 38,3253 ZG Oud dorp. 16 juni 1989. Drog. Reform. Foto Quelle WEEKEND RECEPT

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 15