EHIVIIDEfl-niEUWS Zeer geslaagd concert Hervormde Kerk te Dirksland Vakan tiehulp-projekt voor gehandicapten Overdenking uit de Heilige Schrift Studeren is meer... Uitslag p.v. „De Reisduif" Aardappelveiling van dinsdag 13 juni 1989 Fietstocht voor 55-plussers Tholen wil met Bevelanden in de welzijnszorg Radio-opname zomeravondzangvierdaagse in Burgh-Haamstede Grote Rommel/Snuffelmarkt en Bingo Kwaliteitscertifikaat rubberfabriek Heivoet 4e Blad VRIJDAG 16 JUNI 1989 No. 5808 Wat een heerlijk concert, en.... we hebben genoten! Dit waren o.a. op merkingen die zaterdagavond 10 juni, na afloop van concertbezoekers waren te horen. En zonder overdrijving kan worden gezegd, dat een geweldig fijn en afwisselend programma ten gehore was gebracht. Telkens weer, mag in dit aloude kerkgebouw mede van concer ten worden genoten. En regelmatig klinkt de verzuchting, wat klinkt het orgel toch buitengewoon mooi. Wat komt alles toch goed tot zijn recht, mede door een gunstige akoestiek. En het bijzondere van deze avond was tevens muziekuitvoering voor piano en dwarsfluit, zuiver en klankrijk werd e.e.a. uitgevoerd. In stilte werd ervan genoten. Dit was een goede keus orga nisatoren, zeker voor herhaling ge schikt. Drie flakkeese musici gaven hun medewerking aan dit concert, te weten: organist Paul Kieviet en vader en dochter Van Maanen, de heer W. van Maanen als pianist en Esther van Steenoven-van Maanen dwarsfluit. Na het klokgelui van 8 uur, werden de concertbezoekers hartelijk welkom ge heten door de heer K. Kieviet. Hij deelde o.a. mede, dat de uitvoering Adagio uit Sonate 10 van Corelli, niet op fluit en orgel kon worden uitgevoerd. Het Kün- ckel-orgel staat nl. een halve toon lager. Voor de dwarsfluit is dit wel bereikbaar, maar dit zit op een kritische grens t.a.v. stemming, zodat besloten is dit deel op fluit en piano uit te voeren. Het programma werd als inleiding geopend met Preludium in D van Carl Philipp Emanuel Bach op orgel. Direkt breed en forte ingezet, overgaand in zachtere registraties. Het geheel werd stijlvol vertolkt met fijne registraties en juiste riterdando's. Na deze inleiding was er gelegenheid voor samenzang; Ps. 84:1,3 en 6, vooraf gegaan door een Canonisch voorspel van Jan Zwart. Het geheel werd met gevoel en gedragen op het mooie orgel ten gehore gebracht. De uitkomende stem in het voorspel had ons inziens wat sterker door moeten klinken. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK De wedvlucht vanuit Orleans te Frank rijk is onder bijzonder mooie weersom standigheden vervlogen, de afstand van ca. 454 km. was voor de duiven geen enkel probleem en vele liefhebbers klokten dan ook hun uitgesproken favo rieten. De heer P. Verkerke wist opnieuw beslag te leggen op de eerste plaats, dit maal al voor de derde maal in dit seizoen. Hopelijk worden a.s. weekeinde de wed- vluchten vanuit Provins en St. Vincent onder dezelfde mooie weersomstandig heden vervlogen. Uitslag: In concours 118 duiven eerste duif: 1291 m. per minuut laatste duif: 1171 m. per minuut P. Verkerke: 1,4,21,29; Gebr. Kieviet: 2, 5, 6,10,14,19,24, 28; J. v/d Slik Zn.: 3, 22; A. de Gans: 7, 8, 11, 16, 23, 30; C. Vroegindewey: 9, 15; J. de Blok: 12, 18, 26; P. v/d Boogert: 13,17; A. van Helden: 20, 25; M.A. van Nimwegen: 27. Winnaar Hoofdprijs: Gebr. Kieviet. Winnaar Taart: Gebr. Kieviet. Wat is het fijn, om zo ook samen te zin gen. Als we persoonlijk in geloof de tekst ook in het hart kunnen en mogen meezingen. Wat is de text van deze Psalm enorm rijk en diep. Een E- vangelie-prediking op zich. Wat is ook Jan Zwart tijdens zijn leven daar een vertolker van geweest. Voorts was te beluisteren een uitvoering op orgel, waarvan de engelse componist niet bekend is. Voluntary in a. Allereerst was er een rustige start, plechtig klin kend, aaneengeschakeld door levendige wervelende loopjes. Verder veel Legato naar staccato-overgangen, vooral ook aan de bas-zijde. Een knappe uitvoering en zeer fraaie articulatie. Van de impressionist Gabriel Fauré werd vervolgens Morceau de concours uitgevoerd op fluit en piano. Te beluiste ren waren enorm veel klanken en stem mingen in een plechtige zetting. Wat klinkt dat verrukkelijk in deze ruimte. Het werd zeer bekwaam en sierlijk uitgevoerd. En dan.... „Altijd is Kortjakje ziek", wie kent deze melodie niet. Van oorsprong een frans volksliedje. Het leent zich enorm voor variaties. Van Wilhelm Frie- demann Bach is deze uitvoering op orgel. De start is eenvoudig en vrolijk en vervolgd in vele verschillende variaties, zowel in tempo en zeer uiteenlopende registraties. De melodie raakte meer en meer verweven. Ook de laatste overgang naar mineur in de melodie is heel leuk! Sprankelend uitgevoerd door de orga nist. Beslist een uitvoering, geschikt om het hele orgel te laten horen. Zoals eerder vermeld, werd Adagio uit Sonate 10 van Corelli uitgevoerd op fluit en piano. Een aangenaam werk om te beluisteren. Zeer gedragen en gevoelig uitgevoerd. Wat vloeiend en gehoorstre- lend. En wat klinkt het mooi door, in deze ruimte. Ook wisselden majeur en mineur elkaar speels in dit deel. Wat geweldig ook, om zo als vader en doch ter te musiceren en dat bleek ook wel, ze voelen en vullen elkaar heel goed aan. Wel jammer dat deze uitvoering zo kort was. Het concerto in G voor orgel van Johann Sebastiaan Bach werd vervol gens ten gehore gebracht. Krachtig werd OUDE TONGE Stratenkorfbaltoernooi KORVO Zaterdag 17 juni a.s. organiseert korfbal vereniging KORVO uit Oude Tonge het jaarlijkse stratenkorfbal-toernooi op haar terrein aan de van Halenstraat te Oude Tonge. De aanvang is 15.00 uur en de prijsuit reiking verwachten wij om ca. 19.30 uur. Tot op dit moment zijn ca. 17 ploegen in geschreven w.o. teams met leerkrachten van de basisscholen: Het Startblok, De Bron en De Nobelaer, een Albert Heyn- team en diverse straat- en familie teams. Speciaal ter gelegenheid van het Ie lus trum wordt dit jaar het toernooi vooraf gegaan door een wedstrijd tussen 2 teams van oud-korfbal(st)ers onder de namen De Grippeschieters (Oude Ton ge) - Klein Parijs (Dirksland). Na afloop van het toernooi vindt de trekking van de jaarlijkse loterij plaats. Uiteraard is iedereen van harte wel kom. Winnaars Ereprijzen: P. Verkerke, A. van Helden, J. de Blok. De Landelijke Vereniging van Oppascentrales voor Gehandicapten (LVOG) is in 1982 gestart met het vakantie-hulp projekt voor gehandicapten. DOEL - Het doel van dit projekt is om tijdens de vakantie voor kortere of langere tijd het gezin waar een gehandicapte verblijft hulp te bieden door middel van het inzetten van een vrijwillig(st)er. Dit is natuurlijk alleen mogelijk wanneer vol doende vrijwilligers hieraan meewerkten. HULPVRAGERS - Voor hulpvragen (ouders/verzorgers/gehandicapte) gelden drie mogelijkheden. Deze hulp kan gegeven worden: 1. in het gezin thuis 2. op een vakantie-adres 3. door de vrijwillig(st)er die alleen achterblijft met de gehandicapte. Dit alles gedurende tenminste één week (max. 3 weken) in alle vakanties. Bij de eerste twee mogelijkheden blijven de hulpvragers verantwoordelijk en hou den bij de verzorging van de gehandicapte de leiding. Bij de derde mogelijkheid worden verantwoordelijkheid en verzorging van de gehandicapte in overleg geregeld. VRIJWILLIG(ST)ERS - Bij de vrijwillig(st)ers gaat het om jonge mensen vanaf 18 jaar, die zich gedurende één of meer weken willen inzetten voor de verzorging van een gehandicapte in een thuissituatie. Ervaring is niet vereist, wel de wil om „de han den uit de mouwen" te steken. Een goede gelegenheid voor toekomstige werkers in de gehandicaptenzorg om praktische ervaring op te doen. In de meeste gevallen zijn de vrijwilligers intern. In overleg zijn uitzonderingen mogelijk. Als de vrijwillig(st)ers en ook de hulpvragers meer informatie willen hebben dan kunnen ze dat opvragen bijde Landelijke Vereniging van Oppascentrales voor Gehan dicapten (LVOG), Postbus 261, 7900 AG Hoogeveen. Tel. 05280-73577. deze uitvoering ingezet. Het is ook vele variaties rijk. De organist wist ook hier de registraties goed toe te passen, overi gens bijgestaan door zijn echtgenote als registrante. Beheerst, helder en gelijk matig kwam het tot een prachtig mooie uitvoering. Adagio uit Sonate voor fluit van Amalie, Prinses van Pruisen werd voorts vertolkt middels fluit en piano. Het geheel werd langzaam, vriendelijk klinkend en liefe lijk gespeeld. Zuiver klonken de klan ken door deze ruimte. Ook hier was sprake van een goede afstemming. Van Hendrik Andriessen de uitvoering voor fluit en piano „Petite Suite". Wat een klankrijk gebeuren! Prachtige accoorden op piano werden grandioos verweven met fluitmuziek. Op meesle pende wijze, fris en bevallig, liefkozend en wegstervend, teveel om op te noemen. Soms leek het, alsof ook hier „Kortjakje" even als melodie werd aangetroffen. Vaardig werd dit laatste programma punt voor fluit en piano uitgevoerd met een goed gevoel voor verdeling in sterk- teverhoudingen. Na deze uitvoering werd een dankwoord gesproken door de heer K. Kieviet. Graag onderschrijven we zijn woorden, dat we er stil van waren en hadden geno ten. Rijk ja, als we zo ontvangen talenten van God als schepper, mogen gebrui ken. De solisten werden bedankt voor deze fijne avond. Ook de kosteres die altijd weer klaarstaat. Voorts werd erop gewezen, dat de opbrengst geheel ten goede komt voor de nieuw aan te bren gen pleisterlaag op de muren van deze historische kerk. Allen werden een geze gende zondag toegewenst, om zo tot Zijn Dienst en Lof bereid te zijn. Met samenzang werd dit concert beëin digd, Ps. 108: 1 en 2 („Mijn hart, o Hemelmajesteit...") voorafgegaan door orgelimprovisatie. De improvisatie had een prachtige opbouw. Vol overgave gespeeld. Meerdere toonsoorten waren hoorbaar in vloeiende overgangen. Zo mocht dit geheel, zingend worden besloten. Een Psalm tot bereidheid van dienst en lof aan God. In alles komt Hem de eer toe. De opbrengst van dit concert komt ten goede aan de Kerkvoogdij van de Her vormde Gemeente van Dirksland en wel in het bijzonder voor het opnieuw aanbren gen van een mooie pleisterlaag op de muren. Zo'n monumentaal historisch kerkgebouw onderhouden is geen kleinig heid. Het brengt vele kosten met zich mee. Maar het is het waard om in stand te hou den. We hopen dat meerderen dit ook vin den. Graag wekken we daarom diegene op, die niet konden komen een bijdrage te storten t.n.v.: Kerkvoogdij Ned. Herv. Gem. Dirksland, postgiro 141682 ofbanknr. 31.41.00.040, (met vermelding: fonds pleisterlaag) SINT ANNALAND -Doré gewone: ƒ0,80 -ƒ1,23. Doré drielingen: ƒ0,80 - ƒ0,82. Doré kriel: ƒ2,12 -ƒ2,34. Pre mière gewone: ƒ0,75 -ƒ0,76. Première drielingen: 0,65. Première kriel: 2,20. Eerstelingen gewone: ƒ0,78. Eerstelin gen drielingen: ƒ0,71. Eerstelingen kriel: ƒ2,15. Aardappelprijs per kilo gram. Aanvoer: zeven en zeventig ton. Op donderdagmiddag 22 juni a.s. orga niseert de plaatselijke commissie Wel zijnswerk voor Ouderen te Oude Tonge een fietstocht voor 55 plussers. Tevens zal er een bezoek gebracht worden aan het Streekmuseum te Sommelsdijk. Aan deze fietstocht zijn geen onkosten verbonden. Tijdens de rit krijgt u koffie en gebak aangeboden. Vertrek vanaf het Dienstencentrum: 13.00 uur. Zij die niet kunnen fietsen en toch mee willen, worden met auto's gebracht. Voor de organisatie de vraag: wilt u zich opgeven voor 17 juni a.s. bij het Dien stencentrum. Tel. 01874-1344. Rijdt u mee!!! SINT ANNALAND - Het dagelijks bestuur van de gemeente Tholen wil vanaf het jaar' 1990 meedoen met het samenwerkingsverband welzijnszorg op de Bevelanden. Sinds een paar jaar was Tholen als een zogenaamde regio gemeente betrokken bij het bestuurlijk experiment specifiek welzijn. Van het samenwerkingsverband maakte de ge meente Tholen geen deel uit maar deed echter wel mee in bepaalde diensten zoals bijvoorbeeld het Regionaal Edu catief Centrum (R.E.C.). Nu het oude samenwerkingsverband niet meer wordt betaald door de minister van W.V.C., maken de Bevelandse gemeenten zich op om een nieuw verband te vormen, een lichte regeling waarin de welzijn- sportefeuillehouders in de colleges het bestuur vormen. De gemeente Tholen wil bij deze regeling aanhaken omdat de gezamelijke aanpak, de kosten voor wel zijn, die de gemeente toch moet maken, aanzienlijk drukt. De commissie sociaal cultureel werk in Tholen vergadert maandag 19 juni over het voorstel tij dens een vergadering in het gemeente huis van Sint-Maartensdijk, aanvang om 19.30 uur (half acht). Ziende op Jezus! „Ziende op de overste Leidsman en Voleinder des geloofs, Jezus.... (Hebr 12 2a) Het leven van de christelijke gemeente wordt in de Bijbel meer dan eens met een wedloop vergeleken. In Hebr. 12 heeft de apostel het volgende beeld voor ogen: een arena in Griekenland, waarin een renbaan ligt. In dit strijdperk wordt door de hardlopers gestreden om de lauwerkrans. De gemeente van de Hebreeën vergelijkt de apostel met de deelnemers aan zo"n hardloopwedstrijd. Hij maakt zich grote zorgen over hen. Want wat is het geval? Velen dreigen in de loopbaan van het geloof achterop te raken, ja zelfs uit te vallen. Hoe dat komt? De strijd van het geloof valt zo zwaar. Men is goed en trouw begonnen (Hebr. 6 10 en 10 32- 34), maar wordt hoe langer hoe meer in de (geloofs)loop belemmerd. De zon den, m.n. die van het ongeloof (Hebr. 4) en de beproevingen (Hebr. 12) maken trage handen en slappe knieën. De Hebreeën dreigen te struikelen en niet meer overeind te komen. Wellicht her kent u uw eigen beeld hierin. U hebt betere tijden in 't geloofsleven gekend. U liep in vertrouwen op Christus en met hoop op God in de renbaan van het geloof Maar nu is het anders. Bepaalde zonden kregen de overhand in uw leven. Of u dreigt onder de beproevingen van de Heere te bezwijken. Ook u dreigt af te vallen. Dat is levensgevaarlijk. De Heere komt u in Zijn trouw te hulp d.m.v. het woord van de apostel. Hij wil- u redden, versterken, bemoedigen. Allereerst wijst de apostel ons op de grote schare toeschouwers (de gelovigen uit Hebr. 11), die ons vanaf de tribunes van het strijdperk aanvuren om vol te houden. Ook zij hebben niet zonder strijd en lijdzaamheid (volharding) de eindoverwinning behaald, 't Machtigste wapen, dat de apostel ons echter aan reikt, is het woord van onze tekst. Verliest er Eén nooit uit het oog, zegt de Heifige Geest. Wie Hij bedoelt? Jezus!! „Ziende op de overste Leidsman en Vol einder van het geloof, Jezus". Letterlijk staat er: u moet afzien van en zien naar.... Afzien van die „helden" uit Hebr. 11; uzelf niet met hen vergelijken! Afzien van u zelf, van uw eigen zwak heid en zonden. Afzien van al die zor gen en moeilijkheden die u drukken. Immers, als u daarop blijft staren, dan kunt u niet verder. Dat durft u dan ook niet. Immers dan bent u als Petrus, die meer op de golven, dan op de Heere Jezus zag. Met welk gevolg? Petrus zonk in de golven weg. Daarom afzien van al het zichtbare en opzien tot Hem, de overste Leidsman en Voleinder van het geloof, Jezus! Dat zegt de Geest. De overste Leidsman, d.i. de eerste Naam. We mogen ook vertalen: de Beginner. Hij Die de rij opent. Ziet u Hém aan de spits treden, de grote Aan voerder van alle gelovigen? In Gethse- mané ging Hij voorop: „indien gij dan Mij zoekt, zo laat dezen heengaan". Hij vangt de aanvallen voor Zijn Ge meente op en beschermt haar. Altijd weer gaat Hij voorop. Zo baant Hij nog de weg voor Zijn Gemeente. In deze wereld is Hij gezonden, gekomen. In die poel van zonden, vertwijfeling en een zaamheid is Hij gaan lopen. De wed loop van het geloof. Zo is Hij ons voorgegaan. Hij heeft de goede strijd van het geloof gestreden. Hij heeft de loop voleindigd. Tijdens die wedloop is Hij door alles heengegaan. De aanvallen van de boze heeft Hij doorstaan. Hoe? Zich vast klampend aan het Woord! In Gethse- mané doorworstelde Hij de zwaarste aanvechtingen. Op Golgotha ging Hij door het spervuur van Gods gramschap, ja door al de kolken van Gods toorn over onze zonden. Op Golgotha, waar Hij zich tot zonde liet maken (2 Kor. 5). Als de grootste Misdadiger, als de van God gevloekte ging Hij daar hangen in onze plaats. Nochtans heeft Hij ook toen de loopbaan gelopen, die Hem van God voorgesteld was. En nu is dit het wonder: in die verschrik kelijke, naar de mens gesproken, onmo gelijke weg is Hij trouw gebleven. Heeft Hij, hoewel niets ziende, in het Woord van Zijn Vader geloofd. Ja ook toen klampte Hij Zich aan Zijn Vader vast. Toen het hoogste onrecht Hem werd aangedaan, bleef Hij geloven in Gods recht. Toen de haat scheen te zegevieren, bleef Hij geloven in Gods liefde. Toen Hij door God verlaten werd, volhardde Hij nochtans in het geloof, dat God Zijn Vader was. In de grootste schande geloofde Hij, dat Gods heeriijkheid Hem en anderen (de moordenaar) wachtte. En Hij is in dat geloof niet beschaamd (Pasen, Hemelvaart....) Zó heeft Hij volmaakt geloofd. En zo is Hij nu ook de Volmaker, de Voleinder van het geloof. Hoe zullen wij ooit met volharding lopen de loopbaan, die ons voorgesteld is? Alleen door vertrouwend te zien op de overste Leidsman en voleinder van het geloof, zegt de Heilige Geest. Want Hij leert het ons. Hij alleen kan en wil het ook u en jou leren. Aan Gods Woord, aan Zijn beloften vast te houden, al schijnt alles ons tegen. Als wij geen uit weg, geen mogelijkheden meer zien, leert Hij ons te hopen op de Heere Jezus alleen. Hebt u geen of weinig geloof? Verwacht het van de Heere Jezus, zegt de tekst. Hij werkt door Zijn Geest en Woord het geloof, want Hij is de overste Leidsman van het geloof Hij houdt ook het zwakke geloof staande, tot het einde toe, want Hij is ook de Voleinder van het geloof De Heere Jezus. Hij wordt u in deze tekst verkondigd als de grote Krachtbron van het geloof om door alles heen te komen. De Heilige Geest neemt het uit Hem om het u te geven. Zult u 't altijd bedenken? De loopbaan van het geloof lopen, 't kan alleen door Hem: de overste Leidsman en Voleinder van het geloof, Jezus. Maar u mag weten, dat er in gemeenschap met Hem altijd een weg voor u is, zelfs door de dood en het oordeel heen. Al betwist de duivel het ons, al lacht de wereld ons uit en al zegt ons verstand honderd keer nee. Er is een weg (dé Weg) naar het hemels Vaderhuis voor het geloof Voor het geloof, dat alleen ziet op Jezus, dat zich vastklampt aan Hem, de overste Leids man en Voleinder van het geloof, zoals de Geest Hem ons voorstelt in het Woord. Loopt u al in de loopbaan? Nog steeds niet? U moet erin, zegt de Geest. Anders veracht u deze gewillige Zaligmaker, Jezus en loopt u het verderf tegemoet.... Het geloof is een gave van God, zegt u. Dat is waar! Gelukkig, want Hij wil het schenken. Door Zijn Woord en Geest. Ook aan u (Lukas 11)! En tot allen die reeds in de loopbaan lopen, klinkt het troostrijk apostolisch vermaan: „Laat ons met lijdzaamheid lopen de loop baan die ons voorgesteld is, ziende op de overste Leidsman en Voleinder van het geloof Jezus". Middelharnis P. H. van Trigt De Evangelische Omroep organiseert voor bet derde zomerseizoen de Zomer avondzangvierdaagse. Opnieuw wor den op vier verschillende plaatsen in het land avonden gehouden onder de titel „Samen zingen met Arie Pronk". Avonden, waarin volop genoten kan worden van zang en muziek. Bezoe kers kunnen onder meer luisteren naar koren uit de regio en zelf - onder muzikale leiding van Arie Pronk - meezingen met bekende geestelijke liederen. De eerste avond in de Vierdaagse-serie vindt plaats op dinsdag 27 juni in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Ring 1 in Burgh-Haamstede. De avond begint om acht uur, maar in verband met radio-opnamen wordt belangstel lenden gevraagd om uiterlijk kwart voor acht aanwezig te zijn. De toegang is natuurlijk gratis. Muzikale medewerking wordt verleend door de „Ridderkerkse tiener- en kin derkoren" (o.l.v. Jennifer van de Hoek), de sopraan Fredy Dijkhuizen, de orga nist Arie Pronk en ds. P. Vermaat, die de avond zal openen en sluiten. De presen tatie van deze Zomerzangavond is in handen van Heleen van Dijk. Iedereen is van harte welkom om dit zangfeest bij te wonen. De EO houdt de avonden om het publiek ook in de zomermaanden, waarin vaak weinig georganiseerd wordt, in de gelegenheid te stellen de kerken voor een samen- zangavond te bezoeken. De afgelopen twee seizoenen is uit de overweldigende belangstelling voor de Zangvierdaagse gebleken, dat in een duidelijke behoefte wordt voorzien. De opzet is om juist in de vele vakantie- gebieden, die ons land rijk is, dergelijke avonden te beleggen. DIRKSLAND Zaterdag 17 juni organiseert kleindie- renver. Nut en Sport een grote rommel en snuffelmarkt van 9.30 tot 17.00 uur. 's Middags 2 uur kinderbingo, 's Avonds 8 uur grote bingo met weer mooie prij zen zoals rollades. Ie ronde gratis. Verder kunt u bij ons een heerlijk kopje koffie of thee drinken. Er zullen ook ver schillende hapjes te eten zijn. Dit alles in de E.H.B.O. zaal achter de Victoriahallen, Phillips Hoofjesweg te Dirksland. De opbrengst is bestemd voor de grote open tentoonstelling 2,3 en 4 november in sporthal de Gooye. Tweewielercentrum Middelharnis Hoek Hoflaan/ Schoolstraat 01870-3332 Voor als je gaat studeren: ...dan het verzamelen van kennis door hard blokken. Studeren is meer dan het behalen van een titel of het verkrijgen van een waardevol diploma. Studeren is meer. Dat zul jij binnenkort, alsje aan universiteit of hogeschool gaat studeren, zeker ontdekken. Je wordt ge confronteerd met denken dat vreemd is aan de Bijbel. Overal om je heen tref je mensen die er een totaal andere visie op nahouden dan jij. Zij begrijpen niet waarom jij christen bent, omdat het Woord hen een dwaasheid lijkt of omdat zij er weinig van gehoord hebben. Je komt in een omgeving terecht waar bijna niemand je kent en andersom. De vertrouwde groep mensen thuis raakt wat uit het gezichtsveld. Dat is zeker het geval als je op kamers gaat. Als je je dit bedenkt, begrijp je wel hoe belangrijk het is studenten te kennen die op hetzelfde fundament staan als jij. Sa men met hen kun je, stap voor stap, ont dekken wat voor jou als christenen de juiste plaats is in het wetenschappelijke wereldje. Samen kun je met elkaar van Gods gaven genieten. Het is een goede zaak om als christelijke studenten een vriendenkring te vor men. Zo'n vriendenkring, waar je je thuis voelt en waar je grondig met de dingen bezig kunt zijn, is de CSFR. De CSFR (Civitas Studiosorum in Fun- damento Reformato) is een unieke stu dentenvereniging met als basis de Bijbel en de Drie Formulieren van Enigheid. De CSFR is een landelijke vereniging met in 7 steden (Amsterdam, Delft, Gro ningen, Leiden, Rotterdam, Utrecht en Wageningen) een onderverdeling, een zogeheten dispuut. De meeste activiteiten vinden plaats binnen de disputen: de wekelijkse bij belkring, de maandelijkse studiekring, de lezingen, de weekenden en de ont spannende activiteiten als muziekavon den, sportdagen en het 's avonds na de studie even bij elkaar langsgaan om bijv. nog wat te praten. Wanneer onze vereniging je iets lijkt, kun je eerst eens een kijkje komen ne men. Aan het begin van het cursusjaar is er een introductieweek van het dispuut in de plaats waar jij gaat studeren: dé mogelijkheid om kennis te maken met CSFR en stad. Heb je interesse, bel of schrijf dan naar: Marco Molenaar Brederoplein 12 3521 XA Utrecht Tel. 030-939979 HELLEVOETSLUIS - Het rubber- en kunstofverwerkende bedrijf Heivoet bv te Hellevoetsluis ontving uit handen'van de heer C. Dam van Lloyd's het interna tionaal erkende kwaliteitscertifikaat NEN-ISO 9002. Daarmee heeft het bedrijf aangetoond over een kwaliteits beheersingssysteem te beschikken dat voldoet aan internationale normen en standaards. Ook in 1985 verkreeg Hei voet een vergelijkbaar certifikaat; de gel digheid daarvan was - evenals van dit nieuwe - beperkt tot drie jaar. Ir. G. Beenker, President-directeur be nadrukte bij de uitreiking dat certifise- ring uiterst belangrijk is voor de in ternationale concurrentiepositie van zijn bedrijf (Heivoet exporteert 65% van de omzet), maar dat het nooit een doel op zich mag zijn. De Helvoet-Holding, waarin ook de matrijzenmakerij Maro te Roosendaal is opgenomen, realiseerde in 1988 een omzet van ruim 59 miljoen en een resul taat na belastingen van 3,5 miljoen gul den. Het bedrijf expoteert ruim 65 procent van de omzet naar vrijwel alle Europese landen, de Verenigde Staten en het Verre Oosten. Bij de presentatie van het jaarverslag over 1988 herhaalde de directie het eerder uitgesproken voor nemen om binnen enkele jaren een beursnotering aan te vragen. Excursie naar de Essenplaat en de grienden langs de Oudemaas Op zaterdag 17 juni a.s. is er voor een ie der de gelegenheid deze natuurgebieden te bezichtigen. De beide gebieden zijn zeer interessant, zowel wat vogels als bloemen betreft. Tevens wordt er een be zoek gebracht aan het Natuur Educatief Centrum te Numansdorp. Bij een groot aantal deelnemers zal één groep eerst 's morgens naar de Essen- plaat gaan en een tweede groep naar de grienden langs de Oudemaas. Om ca. 12.00 uur zal dan worden verwisseld van lokatie. De gehele excursie zal tot onge veer 15.30 uur duren, waarna wat nage praat kan worden in het Natuur Educa tief Centrum. De Vereniging voor Natuur- en Land schapsbescherming Goeree-Overflak- kee, het Hoeksewaards Landschap en het KNNV aldaar, verzorgen deze ex cursie. Verzamelen 7.30 uur bij de bushalte aan de Schaapsweg, of om 8.00 uur bij het Natuur Educatief Centrum aan de Veer- weg 22 (oude tramhaven), te Numans dorp. De excursie dient per eigen ver voer of pooling te geschieden. Het meenemen van een verrekijker, een flora, koffie, laarzen e.d. kan nuttig zijn. De deelname is gratis, jong en oud zijn welkom. Voor nadere info: S.H. van Driel, tel. 01871-1648.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 13