jeugd- hoekje Geslaagd! Haal de gratis Diplomap bij de Rabobank. Rabobank Q Oi Fietsgraveren vanDroii^elen 6om %Q (©uöErenFiOEk Weer milieuvlucht boven het eiland Buitendag Plattelandsvrouwen Opbrengst koUekte van Oom Ko Juni-raadsel 2 Orgelconcerten Piet Westhoeve Extra-juni-raadsel 2 Fa. B. van Eek Zn. Uitslag P.V. De Reisduif Biz. 2 ,EILANDEN NIEUWS' VRIJDAG 9 JUNI 1989 Vorige week vond er boven het eiland Goeree-Overflakkee opnieuw een mi lieu-surveillance plaats, met een heli copter van de Dienst Luchtvaart van het korps rijkspolitie. Bij deze vlucht vlogen als waarnemers mee, twee wachtmees ters van de groepen Middelhamis, res pectievelijk Goedereede. Voorts vloog er een TV-ploeg van de AVRO mee. De TV- kijker kon daarop hele stukken van het eiland op zijn toestel zien tijdens een avondprogramma aangaande het mi lieu en het nieuwe milieu-beledsplan. Deze vlucht bracht ondermeer het volgen de aan het licht: 1. een ontoelaatbare mestopslag te Achthuizen; 2. te Den Bommel bij een boerderij een mestopslag waarbij gier in een sloot terecht kwam; 3. te Oude Tonge, achter het bedrijf een hoeveelheid olietanks met onbeken de inhoud; 4. te Oude Tonge bij een varkenshouder een illigale mest/gierlozing; 5. te Sommelsdijk bij een veehouder een illigale mestopslag; 6. te Middelharnis in de haven een olieverontreiniging; 7. te Dirksland een autosloperij met veel meer wrakken dan vermoe delijk toegestaan; 8. te Melissant een ontoelaatbare mest opslag. Voorts werden nog diverse kleinere zaken ontdekt in de regio. Veel van deze gevallen blijken in de praktijk Beste jongens, meisjes en ieder die dit leest, e Jullie zien op de kalender dat we bij- leven-en-welzijn de „vakantie-hoek" naderen. Helpen jullie mee daar een heel uitgebreide van te maken? Want in de vakantie zal er wel eens een keertje sprake zijn van „een hoekje", of hele maal geen hoek. Maar goed, zo ver is het nog niet. We gaan gauw aan de slag met.... De vorige puzzel was misschien wel las tig. Je weet wel, met die paardesprong. Hopelijk hebben jullie met springen niet je voet verzwikt. Deze keer zie je weer een aantal letters. Springen hoefje echter niet. Dat zou te vermoeiend worden. Je hoeft alleen maar letters door te strepen. De letters die je overhoudt, vormen van boven naar beneden een naam van een minder bekende zendeling uit Handelingen. Een naam van acht letters. De letters moeten overblijven in de regels, 1,3,4,5, 6,9, 10 en 11. Maar welke letters moet je doorstrepen? Daarvoor geven we wat vragen. De let ters van de antwoorden streepje door in het letter-hok. Streepjes of dubbele- punten op de letters doen niet mee. Daar hoef je dus niet op te letten. Om het deze keer niet te moeilijk te maken, geven we bij de vragen de hoofd stukken uit Handelingen, waar je het vinden kunt. Dus: Schrijf de antwoorden op (tien namen). Streep de antwoorden (letters) in het letterhok door. Kijk welke letters je overhoudt, dan weet je de naam van de minder bekende zendeling. Zoek ook nog eens het hoofdstuk op, waarin je zijn naam vindt. (Dat is een van de hoofdstukken, waar je de ant woorden op de vragen ook al zoe ken moest). vanaf de begane grond moeilijk of niet te ontdekken. Genoemde zaken zijn thans bij verschillende instanties in behandeling teneinde te bezien in hoeverre het strafbare feiten betreft. Naar verwachting echter zal in een aantal gevallen proces-verbaal vol gen. Deze milieuvluchten boven de regio zullen periodiek herhaald blijven worden, ter ondersteuning van de landdiensten, teneinde een verbeterd milieutoezicht te verkrijgen. Op woensdag 14 juni en op zaterdag 8 juli a.s. geeft Piet Westhoeve een orgel concert, respectievelijk in de Grote Kerk te Dordrecht en in de Grote- of St. Laurenskerk te Rotterdam. Op het pro gramma staan werken van Buxtehude, Distier, Mendelsohn, Franck (Grande Piece Symphonique) en Alain (Trois Danses). Het concert in Dordrecht (14 juni) begint om 20.00 uur, te Rotterdam (8 juli) om 15.00 uur. Ben je geslaagd? Proficiat. Bij de Rabobank in je eigen woonplaats ligt dan ook nog gratis een Diplomap voor je klaar. Voor het zorgvuldig opbergen van je diploma! Je moet natuurlijk wél je diploma meenemen. En bij de Diplomap krijg je ook nog eens drie waardebonnen voor een gratis kopie van je diploma. Voor als je gaat solliciteren of wanneer je om andere redenen je diploma op moet sturen of tonen. Kom naar de Rabobank en we leggen je graag uit wat we je nog meer te bieden hebben. geld en goede raad We zullen jullie raadsel-voorraad weer eens aan gaan spreken. De voorraad is trouwens niet zo groot, dus „verse aan voer" is welkom! Van Corina Melissant ligt er een korte. Toch altijd nog 5 extra punten waard! Welke adres zien jullie hierin?: Vragen: 1Wie vond Paulus te Derbe en Lystre? (Hand. 16). 2. Wie was de eerste bekeerlinge te Filippi? (Hand. 16). 3. Waarheen gingen Paulus en Silas van Filippi? (Hand. 17). 4. Waarheen begaf Paulus zich van Berea? (Hand. 17). 5. Welke stad bezocht Paulus op zijn derde zendingsreis? (Hand. 19). 6. Wie verwekte daar oproer tegen Paulus? (Hand. 19). 7. Welke jongeling viel te Troas van de derde zoldering? (Hand. 20). 8. Welke Romeinse overste redde Pau lus te Jeruzalem uit de handen van de Joden? (Hand. 21). 9. Het schip waarmee Paulus te Rome kwam, kwam van(Hand. 28). 10. Waar overwinterde het? (Hand. 28). e- e- Gemeente Goedereede: Hebt u het gelezen in de politieberichten begin mei? Een viertal jongens uit Hellevoetsluis konden op de Haringvliet- dam worden aangehouden omdat bij controle bleek dat men fietste op gestolen fietsen met een postcode uit Stellendam en Ouddorp. Ziedaar, een praktijkvoorbeeld van het nut van de postcode. Bij het fietsgraveren wordt uw postcode in het frame van uw fiets gegraveerd. Zo heeft uw fiets een visitekaartje en blijft, na diefstal, als uw eigendom herkenbaar. De politie in de gemeente Goedereede stelt u in de gelegen heid om uw fiets te laten graveren. Dat kan op de volgende dagen/plaatsen: Maandag 12 juni 1989 garage achter het politiebureau te Ouddorp; Dinsdag 13 juni 1989 gemeenteschuur Achterstraat 1 te Goedereede; Woensdag 14 juni 1989 gemeenteschuur Tuinstraat 2 te Stellendam. Alle dagen 's avonds tussen 18.30 en 20.30 uur. Mocht u niet in de gelegenheid zijn om te komen of het ver geten, dan is dat geen ramp. De plaatselijke rijwielhandela ren Akershoek en van der Bok te Ouddorp, van Wijk te Goedereede en Keijzer te Stellendam hebben eveneens gra- veerapparatuur en brengen, eventueel na afspraak, de post code voor u aan. Fietssloten: Het komt regelmatig voor dat een fiets gestolen is die op slot stond. Echter; in sloten is een groot verschil. Tegenwoordig zijn vrijwel alle nieuwe fietsen al wel voorzien van een stevig slot dat is goedgekeurd door ANWB en Con sumentenorganisaties. Is uw fiets verouderd en nog voorzien van een dun en simpel slot denk dan eens aan vervanging hiervan. Een goed en veilig slot is voor een bedrag tussen de 25-30 gulden te koop bij de rijwielhandel. Voorkomen is Lbeter dan genezen. Fietsenkijken: Er staan momenteel 10 gevonden fietsen achter het politiebureau te Ouddorp waarvan de eigenaar niet bekend is. Mocht u een fiets kwijt zijn en de politie is daar nog niet van op de hoogte of bij aangifte kon u slechts summiere gegevens verstrekken dan wordt u in de gelegen heid gesteld om naar de gevonden fietsen te komen kijken op maandag 12 juni 1989 tussen 18.30 en 20.30 uur. De Nederlandse Bond voor plattelands vrouwen afdeling Midden Flakkee, wel ke onlangs haar 50-jarig bestaan vierde, houdt haar jaarlijkse buitendag op don derdag 15 juni a.s. van 13.30 - 17.30 uur, op de boerderij van de familie S. Poort- vliet aan de Philipshoofjesweg 9 te Dirksland (even voorbij Geldershof)- Op deze buitendag die voor iedereen toegankelijk is (dus ook niet leden), kunt u terecht voor een kopje koffie met gebak, er worden als vanouds wafels gebakken en u kunt er kruudplaetjes kopen, alsmede handwerken en stekjes, en er is een kraam met rommelmarkt spulletjes. Tevens exposeert mevr. Jos Jacobs haar antieke poppen en antiek speelgoed. Ook zal er een demonstratie worden gegeven, met het maken van droogbloe menstukjes welke ook te koop zijn. Aan de kinderen is ook gedacht, voor hen is er een grabbelton, voetbalspel en een sjoelbak. De opbrengst van deze buitendag is bestemd voor de kinderen welke door de vereniging zijn geadopteerd. Ook zal een gedeelte aangewend wor den om vanaf September, wanneer het nieuwe bondsjaar start de leden een gevarieerd programma aan te bieden, waarin ontspanning en educatie cen traal staan. Ook is er dan weer een aanbod van excursies, cursussen, een concert en het jaarlijks reisje. Mocht u geïnteresseerd zijn in onze ver eniging welke openstaat voor vrouwen van alle gezindten en zich onthoudt van elke partijpolitiek en tot doel heeft vor ming en ontwikkeling van vrouwen, hun Jaco de Boer. ƒ9.000,- opbrengst van een rommelmarkt is inderdaad veel. Dat is dan goede rommel geweest! Gaat het bij jullie niet net als in Nieuw-Zeeland? We hoorden dat daar een school is, waar de meesters zelf met de schoolbus rij den.... en die bus ook onderhouden. Doe pake en beppe ook maar de groeten van ons! Sjoukje de Boer. Waarschijnlijk kennen we die meneer van Groningen wel. Die kan inderdaad mooi vertellen. Van Kampen, via Nunspeet (en via „de chi nees") naar Twello, dat moet inderdaad een mooie fietstocht geweest zijn! Tsja, en als je dan niets meer weet, dan weten we ook niets meer te beantwoorden hé.... Tot slot We zullen er weer eens een punt achter gaan zetten. Vorige keer hebben jullie met ons troe- telhuisdier kennis gemaakt. Van liever lee leer je oom Ko zo wat beter kennen. Deze keer een glimp van één van oom Ko's hobbies: De groeten en bij-leven-en-welzijn tot volgende keer.... Beste ouderen en een ieder die dit leest, Nu het buiten wat koeler is, moet tante Nel binnen een „hoek" in elkaar zien te draaien. Maar dat zal wel lukken denk ik. We hebben weer een leuke reaktie van mevr. Wiebrens. Binnenkort zal kontakt met u worden opgenomen, we moeten nog even zien hoe. In ieder geval bedankt voor het aanbod. Verder moe ten we helaas zeggen: „Nog geen reak- ties". Maar de geruchten gaan dat ouderenhoek een graag gelezen gast is in „E.N.-kringen". Dat geeft de burger moed. Puzzel De lettergrepenpuzzel van vorige week heeft denk ik weinig problemen opgele verd. De antwoorden luiden als volgt: Tabernakel Koperen wasvat Kandelaar Altaar Tafel der toonbroden Reukaltaar De puzzel voor deze week is een „rom- melketting". Als u de lijn volgt krijgt u een bekend Nederlands gezegde. Vraag? Denkt u nog aan de vraag van twee weken geleden? Gezegdes over het weer! We hebben nog geen enkel gezegde ont vangen. Maar: „Na regen komt zonne schijn". Dus ook hier geldt; we wachten af. Tot slot Wensen we u een goede weekwisseling toe, en bij leven en welzijn tot vol gende week. Tante Nel MELISSANT De ten bate van het Nederlandse Rode Kruis gehouden kollekte heeft opge bracht 2.065,70. Alle medewerkenden heel hartelijk dank. Westdijk 33-56 Middelharnis jjTel. 01870-3035-2060 '/Fietsen, brommers, reparatie besef van verantwoordelijkheid voor en deelname aan, de samenleving te bevor deren, in het bijzonder in plattelandsge bieden, wendt u dan tot één van de bestuursleden, zij zullen graag uw vra gen beantwoorden. Tot ziens op 15 juni (bij slecht weer in de loods). MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Wedvlucht vanuit Chartres, d.d. 27 mei 1989. Afstand 415 km. In concours 297 duiven, snelheid Ie duif: 975 meter per minuut, laatste duif: 837 meter per mi nuut. Dooreen slechts weersgesteldheid op de losplaats en een zeer krachtige tegen wind werd dit een loodzware vlucht met nogal wat achterblijvers. Een prachtige prestatie van J. de Blok om de eerste twee plaatsen voor zich op te eisen. De prijswinnaars: J. de Blok: 1,2,20,37,44,45,51,68.73; C. Looij en Zn.: 3, 22, 24; A. de Gans: 4, 6, 10, 12, 21, 27, 30, 37, 63, 67, 70, 74; J. van Alphen: 5, 11, 29, 43, 48, 58, 72; C. Vroe- gindewey: 7, 8, 55, 64; Gebr. Kieviet: 9, 13,15,19,33,46,52,53,59,61,66; P. Ver kerke: 14,26,39; J. v. d. Slik Zn.: 16,32, 50, 65, 69, 71; A. Human: 17; P. van Moort Jr.: 18,336,41,42,56; P. v. d. Boog- ert: 23,28,31,40,60; B. W. Kalkman: 25; M. A. van Nimwegen: 33, 34, 49, 54; M. Bestman: 38; A. van Helden: 47; C. Vreeswijk: 62. Uitslag wedvlucht vanuit Arras, d.d. 3 juni 1989. Afstand 189 km, in concours 145 duiven. Snelheid Ie duif: 1056 meter per minuut; laatste duif: 490 meter per minuut. Door de duiven veel te laat te lossen ten opzichte van andere afdelingen kwa men de duiven onderweg in zeer be roerde weersomstandigheden terecht met als gevolg een zeer slecht veriopen wedvlucht met op zaterdagavond nog vele lege plaatsen in de hokken. De schuld ligt in deze niet bij de duiven maar bij de verantwoordelijken van de lossingscommissie, door alerter te reage ren op de snel verslechterende weersom standigheden had erger gemakkelijk voorkomen kunnen worden. De prijswinnaars: Gebr. Kieviet: 1,11,15,17; A. de Gans: 2, 3, 16, 32, 35; A. van Helden: 4, 22; J. van Alphen: 5, 21, 27, 30, 31, 33, 34; A. Human: 6, 9, 24; M. Bestman: 7, 28; P. Verkerke: 8,23; P. v. d. Boogert: 10,12,13, 25; B. W. Kalkman: 14,26; C. Vreeswijk: 18; P. van Moort Jr.: 19; C. Vroeginde- wey: 20; J. de Blok: 29; J. v. d. Slik Zn.: 36. ■i^^^'iSi SUN MON TUE UEO THU FRI SflT 1 2 Jeugd hoek. Leuk! 3 4 5 7 8 9 Jeugd hoek. Fijn! 10 11 12 13 14 15 16 Jeugd hoek. Mooi! 17 18 19 20 21 22 23 Jeugd hoek. Weer? 24 25 26 27 28 29 30 Vakan tie- HOEK! LETTERHOK: 1- E L B C E A A Y U A F I L M 3- S A T N E E T 4- I Y R X 0 L H 5- C A A S L I E 6- S H N A A T N 7- D D U S E E E R M B S U E Z 9- I T S B E E A 10- E R A E H H I 11- I U S S T D T 12- T I M 0 L Y E Komplete woninginrichting Ooitgensplaat VQj 01873-1437

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 6