Zittribune met geladen voorgeschiedenis Doetinchemsestraat 34 MIDDELHARNIS Telefoon 01870-2606 Predikbeurten Sponsorloop voor het K.W.F. werd groot succes MINNAARD VASTGOED Minnaard Vastgoed is per 1 juni verhuisd naar: Unicef sponsorloop Wandelfestijn met veel-zijdige medewerking Atheneum diploma voor Vietnamese jongeman Sponsorloop K.W.F, bijna 2.000,- Een prachtig resultaat en een vriendelijk verzoek Biz. 2 Zondag 11 juni 1989 Enthousiaste groep Veel materiaal 01870 4844 Onafhankelijk HYPOTHEEK-ADVIES Medewerkers Bloemen en Medaille's Extra kerkdienst Ger. Gemeenten een huis HJ verkopen... Makelaar Tamboer „EILANDEN NIEUWS' VRIJDAG 9 JUNI 1989 STELLENDAM Zeker wel, de v.v. „Stellendam" is best ingenomen met de zittribune die j.l. dinsdagavond in gebruik werd genomen, maar de komst ervan was niet los te denken van het plotseling overlijden van Ver.voor zitter Gert van Soest, 15 april vorig jaar. De Ver. verloor in hem een geres- pekteerd en gewaardeerd voorzitter, zo zag dinsdagavond secretaris Han de Geus terug, waarom het hem en ieder ander deugd deed dat wed. mevr. van Soest-Roon bereid was gevonden de tribune, waarvoor haar overleden echtgenoot evenzeer geijverd had, in gebruik te stellen. Geen zware-, wel een emotionele opgaaf. De tribune, de eerste op Flakkee van de zaterdagvoetbalclubs, kon in Rotterdam worden gekocht waar ze vanaf het veld van HION moest wijken i.v.m. de ver breding van de van Brienenoordbrug. Dhr. J. van Gurp die dat in zijn wel komstwoord vertelde roemde daarin ook de zelfwerkzaamheid die de vereni- gingsleden aan de dag hebben gelegd om de kosten van opbouw zo beperkt mogelijk te houden. Dat genoot zeker ook de waardering van burg. van Velzen, die mede daarom v.v. „Stellendam" anderen ten voorbeeld stelde door niet gelijk voor een tege moetkoming bij de Gemeente aan te kloppen, maar het gewoon zélf te doen. Secretaris Han de Geus bleek daarin - zowel als in de aankoop - een belang rijke spil te zijn geweest, zo zou voorz. G. v. d. Wal hem complimenteren:zon der het werk en de inzet van onze secre taris was deze tribune niet tot stand Daar gaat het lint, rechts dhr. van Gurp. gekomen!" zo stelde dhr. v. d. Wal waar derend vast. Zelf hoefde dhr. de Geus niet zoveel waardering, liever deed hij die pos- thuum toekomen aan de overleden voorzitter die voor een belangrijk deel het gezicht van de Ver. heeft betekend, en op 5 juni 1987 leiding had gegeven aan de vergadering waarin voor de aan schaf van een tribune een bedrag van ƒ50.000,- was gevoteerd. Dhr. de Geus deelde thans de droefheid waarmee de ingebruikname werd omringd, ander zijds vormt de tribune het bewijs van een stukje levenswerk van de overledene die veel voor de Ver. heeft betekend. Dl' mbunc. goed voor 300 overdekte zitplaatsen. .Vooral voor uw oudere leden aangenaam", had burg. van Velzen verondersteld. DIRKSLAND De jongeman Luc TranBa, die 8.5 jaar geleden als Vietna mees vluchteling in ons land kwam, vol strekt vreemd aan onze taal en cultuur, heeft sinds gisteren het Atheneum di ploma op zak! Een prestatie als men bedenkt dat Luc slechts één jaar dou bleerde. Hij werd bij de diploma-uit reiking dan ook bijzonder gecompli menteerd met zijn succes, waarin de geslaagde ook zijn broers, met wie hij naar Nederland kwam, én de leraren die hem waar en wanneer nodig bijlessen gaven, wil laten delen. Hij hoopt zijn opleiding voort te zetten aan de Erasmus Universiteit te Rotter dam waar hij Economie gaat studeren. OOLTGENSPLAAT De sponsorloop voor het K.W.F. (zie verslag in dit nummer) heeft tot heden vrijdagmorgen 1.948,60 opgebracht. Dit is een voorlopig bedrag, dagelijks komen er nog giften bij. Alvast nu reeds harte lijk dank aan alle medewerkers, jong en oud en u hoort nog nader. ATTENTIE Veel scholieren van Goeree Overflakkee zijn van plan a.s. zaterdag 10 juni mee te doen met de sponsorloop. Hier volgen nog wat nadere gegevens voor deze dag. - De deelnemersenvelop, waarop de sponsors hun bijdrage vermeld heb ben blijft thuis. - Alleen de deelnemerskaart neem je ingevuld met je naam en adres mee naar Hemesseroord. Op deze kaart krijg je de stempels. - Na het lopen ga je met de kaart en de envelop naar de sponsors om af te rekenen. - Bij inlevering van de envelop op school, krijg je de Unicef-speld of een schoentje om aan je speld te han gen. We zijn benieuwd hoeveel er dit keer bij elkaar gelopen wordt, voor het straatkin- derenproject in de Filippijnen. Hier volgt de busregeling van de omlig gende dorpen naar Middelhamis: Busl Melissant, plein11.45 Herkingen, visbank11.55 Nieuwe Tonge, bushalte Ds.Went12.05 O.plaat, bushalte Weespad12.40 Achthuizen, bushalte dorp12.45 den Bommel, bushalte Rabobank12.55 Stad a/h H., bushalte Kerk13.00 terug N. Tonge, Herkingen, Melissant ....16.30 Stad, Bommel, Achthuizen, O.plaat17.10 Bus II Dirksland, bushalte ziekenhuis11.45 Oude Tonge „De Bron", bushalte station12.10 Oude Tonge „Startblok Nobelaer", bushalte station12.40 terug Dirksland16.30 Oude Tonge „De Bron"16.50 Oude Tonge rest17.20 OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 15.00 uur stu dent P. Melis Ger. Kerk 10.00 uur ds. B. Scholten en 18.30 uur ds. J. C. van Westenbrugge Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstien- den) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. T. Cazander en 18.30 uur ds. W. Vroegindeweij, Voort- huizen. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, Heidelberger Catechismus zondatg 14; kollekte bijstand pastoraat Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge en 18.30 uur ds. P. Deuzeman, Hoog vliet. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A Vlietstra jr., D.L. II, 7; extra kollekte De Poort Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student P. Melis, 's- Gravenzande Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. K. Visser, Oud Beijer- land Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein, viering Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. K. Exalto, dankzegging Heilig Avond maal; extra kollekte diakonie; avond- maalskollekte: de „uitgezondenen" Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. Verwaard, Sliedrecht en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje, Hei delberger Catechismus zondag 9; extra kollekte Onderhoudsfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange; extra kollekte kerkvoogdij Lukaskapel 10.15 uur ds. H. Westerhout en 15.30 uur Samenzangdienst Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. R. Boeijenga- Alders Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. J. Visser, Rotterdam. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. K. ten Klooster, v.m. viering Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; ex tra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. W. v. d. Hoek en 17.00 uur ds. v. d. Kooy Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur (H.A.) en 14.30 uur ds. J. P. v. d. Wal. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur drs. P. de Vries, Opheus- den; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerkeraadsfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, v.m. voorbereiding Heilig Avondmaal Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur niet bekend en 17.00 uur ds. V. d. Houw. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. A. van OOLTGENSPLAAT Wat hebben ze het getroffen de wandelaars die zich vorige week 4 of 5 avonden in de sponsorloop voor het K.W.F. 20, 25, 40 of 50 km. hebben vermaakt met een prachtig parcours van bekende en onbekende wegen en weggetjes rondom Ooltgensplaat. Het is u ongetwijfeld bekend dat dit jaar het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestijding 40 jaar bestaat en op verschillende manieren wordt daar aandacht aan geschonken. Zo ook te Ooltgensplaat. Het idee om een mars te organiseren kwam van de plaatselijke correspon dente, mevrouw Attie Huijer-Kreeft in samenwerking met personeel, ouder- commissie en leerlingen van de Chr. Basisschool „De Hoeksteen". Een avondvierdaagse kwam uit de bus, waar bij keus uit vijf avonden. Sommigen lie pen geen vier maar zelfs vijf dagen. Diverse routen van 5 of 10 km. per avond werden uitgedacht en op papier gezet. Allemaal verschillend en zo doende konden zelfs eigen inwoners hun dorp eens bekijken van buitenaf en op plaatsen waar men nog nooit was geweest. Maar...het nuttige moest met het aange name worden verenigd, want het K.W.F, heeft heel hard geld nodig om de besrij- ding van deze ernstige ziekte tegen te gaan. De wandelmars werd dus een sponsorloop en de opbrengst en de medewerking was formidabel. Er werd voor flinke bedragen ingeschreven en de kilometerprijs was soms nog meer dan dat men bij een taxi moet betalen. Via de correspondente kreeg men van het K.W.F. materiaal en zo kon men vorige week voor de ramen van de school en aan de vlaggemast vlaggen zien hangen van het K.W.F. Een vlag werd zelfs op de laatste avond meege voerd. Het aantal deelnemers was varia bel, gemiddeld 120 personen, waaronder zeker 90 jongens en meisjes. Ook werden er nog enkele sponsors gevonden voor uitdeling tijdens de mars; o.a. „De Ruiters Bakke- rij",Ooltgensplaat, met speculaas; pe permunt van de Kingfabrieken en sleu telhangers, recepten- en knutselboekjes van de Calvéfabrieken. Na de mars was er koffie in de school. Herk, Sint Annaland; extra kollekte De Poort Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. W. Venema. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur kand. W, P. Emaus, Tholen en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom; extra kollekte I.Z.B. Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur dhr. J. H. van Lambalgen en 18.00 uur ds. C. J. v. d. Heiden, Brielle. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten. ZIERIKZEE Evang. Lutherse. Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDUK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Herk en 18.00 uur ds. A. Vos uit Den Bommel Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. YERSEKE Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. P.Kolijn, Krim pen a.d. IJssel. De oudercommissie met personeel zorg den voor het uitzetten van de routes en het koffiezetten, fungeerden als contro lepost en wandelden ook mee. De Rode Kruis Kolonne begeleiden de groepen, hielp waar nodig en had de beschikking over een auto. Fungeerde ook als contro lepost en wandelde vanzelf in het par cours mee. Ook het K.W.F. was van de partij met controle en begeleiding. Vrijdag, de laatste avond was het feest. In de gemeenschapsruimte van de school kwamen na de mars alle deelne mers, groot en klein bijeen. Eén van de coördinatoren, de heer A. van Putten bedankte alle medewerkers(sters), spe ciaal de sponsors en vertelde dat er drie statuettes beschikbaar waren gesteld voor de beste groepen. De Ie prijs was voor de groep van juf Adriaansen en mevrouw Jaasen, de 2e prijs ging naar de groep o.I.v. de heer Jan sen van de groepen, die vlaggen meedroegen van het K. W.F. en van de sponsors Slagerij Buth en Echte Bakker Jan Visseren, had er 4x 10 km. opzitten. Nog even een plaatje gemaakt voor de school sen, terwijl de 3e prijs werd uitgereikt aan de groep uit de Prins Hendrikstraat (19 personen) met de naam „Samensterk". Deze groep stond o.I.v. mevr. Laura de Bonte-Vermeer. Voor alle deelnemers was er een herin neringsmedaille met opschrift: „Wan delmars Ooltgensplaat 1989". De ouder commissie had voor de jeugd een boe ketje bloemen samengesteld, terwijl er ooic nog een aantal rozen werden uit gereikt. Bij aankomst vrijdagavond stonden veel ouders, familie en kennissen de deelne mers op te wachten met bloemen, waar van enkelen zelfs van heel ver kwamen. Zo werd het bij en in de school één groot festijn. Tijdens de koffie, etc. zei de heer Van Putten nog, dat de opbrengst in de loop van deze week bekend zal worden gemaakt. Het was op deze avond niet mogelijk daar er geregeld nog geld binnenkomt. In de gemeenschapsruimte werden jongeren en ouderen hartelijk bedankt voor hun spontane medewerki?ig. De spreker had een aandachtig gehoor De koor- en samenzangavond in de Hervormde Kerk te Middelharnis die gehouden werd ten bate van het water- leidingprojekt op Haïti bracht ƒ3.166,56 op. Dit is meer dan het organiserende comité had durven hopen, gelet ook op de andere evene menten, die op diezelfde avond plaats vonden. Het is altijd weer fijn om met zoveel mensen, begeleid door een paar goede mensen (Johan van Broekhoven en Abram Bezuyen) de oude psalmen en bekende geestelijke liederen te zingen. Ds. Baars spitste in zijn meditatie vanuit Jacobus 1 23 en 24 de woorden Woord en Daad op indringende wijze persoon lijk toe. Zowel de koren Hart en Stem onder lei ding van Jan Bezuyen en Jeduthun onder leiding van Ab Vroegindewey dwongen respekt af. Er werd met grote aandacht geluisterd naar bekende en minder bekende koorzang. Ongetwijfeld zijn er nog mensen, die verstek moesten laten gaan en die toch „een buisje" willen bijdragen aan de 11 kilometer lange leiding, die 5 dorpen en 3000 mensen verbindt. Het zal wat zijn, als vrouwen en kinde- STAD aan 't HARINGVLIET dins dagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. met optimaal resultaat Tel. 01870-3477 ren, die nu dagelijks kilometers moeten afleggen om (vaak besmet) water te halen, binnenkort in het eigen dorp terecht kunnen! U kunt uw bijdrage storten op banknr. 3613.13.772 of gironr. 5620184 t.n.v. Woord Daad te Middelhamis. Tenslotte nog dit: Telkens weer komt het voor, dat een aktie van de een of andere instelling samenvalt met de aktie van een andere instelling. Daarmee rijden de beide instellingen elkaar ongewild in de wielen. Is er nu eens niemand, die zich bereid ver klaart de data, waarop aktiviteiten, kol- lektes, e.d. plaatsvinden, als coördinator te noteren, zodat instellingen, die wat van plan zijn, voordat ze een datum vaststel len, bij de betreffende persoon te rade kunnen gaan? Mogelijk kan hij/zij in dit blad reageren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2