Schatten uit het water Geslaagd 80-jarig jubileum Gemengd koor „Excelsior" Ook de 1e lichting was op reünie „de Goede Ree" Ook viervoeters in IVliddelharnis' Avondvierdaagse Voorlopig maximum-tarief voor APK-keuring Topverkoper van Deja Koninklijk onderscheiden H.H. landbouwers Regeninstallatie Uitslag P.V. „de Luchtbede" Biz. 2 „EILANDEN NIEUWS DINSDAG 6 JUNI 1989 Jubileumexpositie van Streekmuseum Goeree-Overflakkee en vereniging van amateurarcheologen De Motte Dit jaar bestaat de Vereniging Streek museum Goeree-Overflakkee 40 jaar en de Vereniging van Amateurarcheo logen voor Goeree-Overflakkee „De Motte" 20 jaar. Beide verenigingen willen dit feit niet onopgemerkt voor bij laten gaan en zij hebben besloten - uitgaande van het feit dat het (voor malige) eiland Goeree-Overflakkee alles met water te maken heeft - geza menlijk jubileumaktiviteiten te orga niseren onder het motto „Schatten uit het water". Zij willen daarmee de aandacht vestigen op wat Goeree-Overflakkee op archeo logisch/historisch gebied te bieden heeft en nog wat meer belangstelling wekken voor herkomst en toekomst van de streek. In het Streekmuseum in Sommelsdijk wordt een tentoonstelling ingericht over de beugvisserij van Middelhamis zoals die tot 1920 was, met voorwerpen uit de eigen kollektie van het Streekmu seum en uit het bezit van particulieren, die positief gereageerd hebben op op roepen in de regionale kranten. De tentoonstelling is te bezichtigen van 20 juni- 1 oktober 1989. Eveneens in het Streekmuseum zal een expositie te zien zijn van foto's en voor werpen m.b.t. de visserij van de kop van het eiland Goeree-Overflakkee, zoals die was en is. Ook voor deze expositie hebben particulieren allerlei voorwer pen in bruikleen afgestaan en de exposi tie duurt van 20 juni - I oktober 1989. De School voor de Zeevisvaart te Stel- lendam zal voor een aktueel accent zorgen. 1 In het gemeentehuis van Dirksland zijn oude polderkaarten van Goeree en Overflakkee bijeen gebracht, in bruik leen afgestaan door instanties op Goe ree-Overflakkee, van 20 juni -1 augustus 1989. In het Oude Raadhuis te Ooltgensplaat wordt een blijvende expositie van ar cheologische vondsten van „De Motte" ingericht. Vóór de voltooiing van de Philipsdam heeft „De Motte" jarenlang in alle stilte gewerkt aan de opgraving van de 13e eeuwse nederzetting Berwoutsmoer op de slikken van het Volkerak bij Oolt gensplaat. De resultaten van die opgraving zijn nog niet eerder tentoongesteld en zullen vanaf 1 juli -1 oktober te zien zijn in het Oude Raadhuis van Ooltgensplaat. Voorts zijn in samenwerking met de 4 gemeenten op het eiland - Oostflakkee, Middelhamis, Dirksland en Goede- reede - in de gemeentehuizen te Oude Tonge, Middelhamis, Dirksland en Goe- dereede vitrines ingericht met voorwer pen die verband houden met de di verse tentoonstellingen. Ter gelegenheid van de jubileumaktivi teiten is er m.i.v. 16 juni een gemeen schappelijke folder van het Streek museum en „De Motte" voor nadere informatie. Deze handige folder is o.a. verkrijgbaar bij de VWs op Goeree- Overflakkee. Openingstijden Streekmuseum: van dinsdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur en op woensdagmorgen van 10.00-12.00 uur Groepen op afspraak. Tel. 01870-3778. Het gemengd koor „Excelsior" uit Dirksland kan terug zien op een uiterst geslaagd jubileum, afgelopen zaterdag 3 juni. Om 9.30 uur werd door burgemeester Oversier het Inter nationale Zangconcours geopend door het driemaal slaan op de gong. Daarna werden door de tootkunste naars Jan Vermulst, Herman Funne- kotter en Dick Klip maar liefst 26 koren op hun prestaties beoordeeld. De koren werden bij het verenigingsge bouw „De Schakel" door de leden ont vangen en gingen daarna inzingen in „Onder de Wiek". Eenmaal in de con courszaal aanwezig werden de koren door Lady-speaker mevr. Giela de Jong in een vlot tempo voorgesteld en brach ten zij hun werk ten gehore. Aan het eind van de dag bleek dat het Vocaal Ensemble Kerkrade uit Kerkrade het hoogste aantal punten had behaald, nl. 360 punten met lof van de jury. Het koor kwam uit in de superieure afdeling. Als tweede eindigde het Parochiaal Zang koor „Sancta Maria" uit Valkenswaard met 340 punten. Zij kwamen uit in de afdeling uitmuntendheid. Als derde is geëindigd het gemengd koorAidomen" uit Kapellen (België). In totaal waren er 22 eerste prijzen en 4 tweede prijzen, 's Avonds gaf het gemengd koor „Excel sior" nog een jubileumconcert waaraan werd meegewerkt door de jubilerende vereniging zelf onder leiding van diri gent Bert Gebben; het wesdands koor „Concordia" uit 's Gravenzande onder leiding van Gerard Brëas em het Gouds Jeugd- en Symfonieorkest uit Gouda onder leiding van dirigent Ch. van der Veeke. Als solisten waren er Astrid Vel- thuysen (sopraan); Jaap Zweistra (te nor) en Hans Lanen (bariton). Na de opening van voorzitter Rien Knöps presenteerde de jubilerende vere- ninging zien in het nieuw. De dames hadden een prachtige wiltte blouson. De Lady-speaker voor de avond was mevrouw Katy Westdorp-Priem die het geheel aan elkaar moest praten. „Excelsior" opende met het „Gloria au' Egitto" van Verdi uit „Aïda". Het ging het koor goed af Het koor werd op de vleugel begeleidt door mevr. Elvira Vos- Simons. Hiema zong het koor begeleid door het Gouds Jeugd- en Symfonieor kest het Ave Verum Corpus van Mozart en het „Wohl mir dass ich Jesum habe" van Bach. Hierna speelde het Jeugdor- kest nog enkele werken, waarvan vooral het werk „Barcarole" en „Can-can" veel applaus oogstte. Daarna trad het west landskoor „Concordia" op. Zij openden traditiegetrouw met het „Westlands lied". Daarna zongen zij onder andere „Veni Jesu" en het „Dank sei dir Herr" van Handel. Het 135 leden tellende koor kreeg veel applaus. Het koor zong heel zuiver. Na de pauze zong „Excelsior" een selectie uit „Der Zigeunerbaron" van Strauss samen met de solisten. De goed bezette zaal waardeerde dit zeer, zodat dirigent Bert Gebben besloot het slotkoor opnieuw in te zetten. Hierna trad het „Wesdandkoor" op nieuw op. Zij hadden nu een heel geva rieerd programma. Van o.a. „De Pa relvissers" gingen zij naar „I don't know how to love him" en twee werken van de Het APK-tarief voor keuringen die niet in het kader van een onderhoudsbeurt worden verricht, is met ingang van 1 augustus a.s. voorlopig vastgesteld op een maximum van 70,50 (excl. BTW). In de beleidsvisie van Minister Smit- Kroes (Verkeer en Waterstaat) zullen deze en andere tarieven worden vrijgela ten, zodra de nieuwe Wegenverkeerswet van kracht is. Vandaar dat dit „over gangstariefnadrukkelijk als maximum wordt aangemerkt en neit dwingend wordt voorgeschreven. Dit stelt particu liere keuringsinstanties in staat om min der te berekenen, bijvoorbeeld het oude tarief van 50,- (incl. BTW) dat voor heen in rekening moest worden ge bracht. Overigens blijkt in de praktijk dat meer dan de helft van het aantal keuringen meteen in een onderhoudsbeurt wordt meegenomen. Deze keuringen blijven dan ook deel uitmaken van de prijs, die voor zo'n onderhoudsbeurt moet wor den betaald. De Rijksdienst voor het Wegverkeer zal met ingang van I augustus a.s. ƒ70,50 (excl. BTW) rekenen voor de keuring van lichte motorvoertuigen. Dit past in het streven van Verkeer en Waterstaat om de RDW kostendekkend te laten werken. De kosten voor een zogenoemde afmel ding (Elke erkende keuringsinstantie moet een goedgekeurd voertuig afmel den aan de RDW.) zullen met ingang van 1 augustus a.s. 7,-per goedgekeurd voertuig bedragen. De keuringsinstan ties zullen dan ook vanaf 1 augustus a.s. per afmelding 1- aan de RDW moe ten betalen. Op deze wijze kan de RDW de kosten bestrijden die samenhangen met het toezicht op bedrijven, die een erkenning om te mogen keuren hebben ontvan gen. Verder zijn er ook voor andere dienst verleningen en produkten kostendek kende tarieven vastgesteld. Daarbij gaat het hoofdzakelijk om activiteiten ten behoeve van het bedrijfsleven, zoals tarieven voor erkenningen, of tarieven voor type-goedkeuringen. Dankzij bovengenoemde aanpassin gen, werd minister Smit-Kroes in staat gesteld het tarief voor deel III 1990 te veriagen van ƒ24,50 tot ƒ22,-. De uit gifte van deel III zal - zoals gebruikelijk - in oktober worden gestart. STELLENDAM Ophalen oud papier Op zaterdag 10 juni wordt door de financiële commissie van het open Herv. Jeugdwerk weer oud papier opge haald. Wij beginnen om 8.30 uur op de Molenkade en zo vervolgens om 9.00 uur in de Nieuweweg en Eendrachtsweg. Zet u uw oud papier tijdig en gebun deld gereed! Beafles te weten Help en Yellow Sub marine. De solisten Astria Velthuysen, Jaap Zweistra en Hans Lanen zongen nog het „Jai maman" uit „Die Csardasfurstin" van E. Kalman. Een prachtig en goed gezongen werk. Tot slot een gezamelijk werk. „Excel sior", „Concordia", het Jeugdorkest en de solisten zongen gedirigeerd door Bert Gebben „The Exodus Song" In zijn slotwoord bedankte voorzitter Knöps de medewerkende verenigingen en hij hoopte dat het bestuur hiermee een goede keuze had gedaan. Van het „Westlandkoor" kreeg hij een doos met produkten uit het Wesfland aangebo den. Tot slot waren er bloemen voor alle medewerkenden. Het Bestuur van „Excelsior" mag terug zien op een geslaagd jubileum, dat zon der de inzet van de leden niet gevierd had kunnen worden. Zowel zij die hebben deelgenomen als zij die hebben toegekeken, hebben vorige week weer veel plezier beleefd aan de in Middelhamis gehouden Avondvierdaagse, opnieuw georganiseerd door „Sparta Hygiëa". Er liepen ook een aantal viervoeters mee en op hen heeft onze fotografi sche belangstelling zich dit jaar gericht. Op de bovenste foto is mevr. Kranse uit Sommelsdijk met haar hondje te zien, op de onderste foto Rekom Blom met Elza en Peter Ter- louw met Terry. De hondjes hebben probleemloos de 4x 10 km volge- maakt en, ingeschregen als ze waren kregen ze ook een medaille. '>llllli<<>lllllll'>lllllll>llllllll><iilllll'>lllllll<>lllllll'llllllll>llllllllllllllllllllllifllllllllllH^^^^^^^^ ROTTERDAM - Aan gemotiveerde medewerkers heeft het woningtextiel- groothandel Dehnert Jansen nooit ontbroken. Vooral de eerste jaren na de, ook voor Deja rampspoed brengende, oorlog, was het personeelsbeleid duide lijk gericht op het aannemen van men sen die zich volledig wilden inzetten om de zaak weer vast in het zadel te helpen. Onder hen Joop Brunne, die op 1 juni 1949 de noodbehuizing in de voorma lige chocoloadefabiek Driessen betrad om zich, te beginnen op het stalenate- lier, het textielvak binnen de kortste keren eigen te maken. Van meet af aan werd door hem een grote werklust aan de dag gelegd en hij kon al snel bogen op een uitstekende artikelkennis met als uiteindelijk resultaat, dat hij als verko per werd ingezet in „de winkel", waar hij oog in oog kwam te staan met regelma tige meubel- en gordijnstofafnemers van het bedrijf Aan het eind van de vijftiger jaren werd besloten om de heer J.H. Brunne, die bewezen had over prima commerciële en contactuele eigenschappen te be- chikken, toe te voegen aan het vertegen woordigerscorps dat vanwege de aan een groeiend klantenbestand gelieerde omzetstijging, dringend aan uitbreiding toe was. Aldus werd het rayon Zeeland alsmede een gedeelte van Zuidholland vanaf 1960 bewerkt door Brunne, een dynamische persoonlijkheid die in dit gebied zeer intensief opereerde als gor dijnstofspecialist, in welke hoedanig heid hij een grote klantenkring wist te formeren. Gezien zijn prestaties en de in Zeeland behaalde successen, werd hem in 1984 voor de verkoop van tapijt, harde vloer bedekking, foumituren en zonwering, het gehele rayon Zuidholland toever trouwd. Thans staat de heer Brunne onmiskenbaar als topverkoper met een inmiddels 40-jarig dienstverband, ter gelegenheid waarvan hem - door tus senkomst van zijn directeur mr J.E. Kel der - een alleszins verdiende konin- lijke onderscheiding werd uitgereikt in de vorm van de aan de Orde van Oranje Nassau verbonden eremedaille in zil ver. Deze week te huur: 260 meter buizen. P. G. STRUIK Tel. 01877-1413 HERKINGEN Wedvlucht Arras 3 juni. 183 duiven los om 12.30 uur bij N.O. wind met buien. Afstand 183 km. Eerste duif om 15.26 uur. Ph. Logmans: 1, 2, 5, 9, 12, 21, 22, 28, 31, 34, 41, 43; C. Logmans: 3, 30, 40; J. den Boer: 4, 6, 25, 26, 33, 35, 38, 42; A. Mole naar: 7, 27; M. Huizer en Zn.: 7, 27; M. Huizer en Zn.: 8,11,13,44; J. Molenaar: 10, 29; Gebr. Logmans (Jun.): 14; P. Hogerwerf: 15,24; A. J. A. Volaart: 16,20; H. Kievit: 17; K. Kievit: 18, 19, 23, 39; I. Kievit: 32; C. Auperiee: 36; H. Kagchel- land: 37; B. v. d. Ochtend: 45. Het verzorgingshuis „de Goede Ree" heeft j.l. zater dag zijn 35-jarig bestaans- jubileum herdacht, van welke dag de reünie een feestelijk onderdeel vorm de, we fotografeerden de „oudste" reünisten die al in 1954 deel van het perso neel uitmaakten, 't Was ondoenlijk alle namen te noemen maar de foto is voldoende scherp om de dames te herkennen. Een bijzondere plaats genoot mevr. G. D. Pille-van Put ten; zij behoort eveneens tot de oud-personeelsleden maar is, met haar 87 jaren inmiddels ook bewoonster van het Rusthuis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2