Weth. L. C. Kievit Ridder in de Orde van Oranje Nassau Gelukwensen voor „gouden" Ondernemers Ver. Ouddorp Annemieke, de 100.000e bezoeker van zwembad „'t Zuiderdiep" Predikbeurten Raadslid Joppe kondigt afscheid aan Voorlichtingsavond Streekplanherziening Drs. E. F. Vergunst met de VUT Nieuwe Tongse poezen spoorloos Biz. 2 „EILANDEN NIEUWS" VWJDAG 2 JUNI 1989 MIDDELHARNIS Leen Kievit, de 69-jarige Middelharnisse PvdA wet houder, die met een bewonderenswaardige wilskracht z'n zittingsperiode volmaakt, al laat z'n gezondheid dat nauwelijks toe, deze man kreeg gister avond het Ereteken van het Ridderschap opgespeld. Zelfs z'n politieke tegenvoeters zouden van harte die handeling hebben verricht, maar die eer was aan burg. Sleurink, aan het eind van de gehouden raadsvergadering, toen werd stilgestaan bij het 25-jarig raadslidmaatschap van dhr. Kievit, een periode waarin hij veel nadrukkelijker de onderlinge verdraagzaamheid dan het volgen van een starre ideologie heeft gepredikt. Het was trouwens aanzienlijk méér dan het raadslidmaatschap wat tot de benoe ming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau heeft geleid; al sinds 1970 is dhr. Kievit secretaris van „Binnenhof, vanaf januari 1984 Commissaris van de Emgo, voorts voorzitter van de Stichting „Olym- pia", voorzitter van de Sportraad, be stuurslid van de ambulancedienst, hoofdingeland „gebouwd" in de Ver. Vergadering van het Waterschap, vanaf 1983 bestuurslid van „d'n Duijt", sinds 1981 voorzitter van de LOM school en een reeks van jaren was hij bestuurslid en secr.-penningmeester van de Wo- ningbouwver. Middelhamis. Het dage lijks brood verdiende dhr. Kievit, tot zijn pensionering in 1977, bij de drinkwater maatschappij, eerder nog bij de Veiling en bij een particulier bedrijf. Grote waardering toonde mevr. burg. Sleurink in haar toespraak die ze zorg vuldig naar de climax, de toekenning van de Koninklijke Onderscheiding leidde. Eer die was bereikt was de bestuurlijke doopceel van dhr. Kievit uitvoerig gelicht. Geboren in Nieuwe Tonge, achter „de Stove", verknocht aan het eiland, op 20 mei 1964 in de raad van de vroegere zelfstandige gemeente Mid delhamis gekomen en nadien betrok ken bij o.a. de Fluzi tentoonstelling t.g.v. de komst van de Haringvlietbrug, de bouw van „Hemesseroord" en de ge meentelijke herindeling per 1 januari 1966. Sinds 5 september 1978 wethouder van de gemeente Middelhamis, met de portefeuilles financiën, onderwijs en welzijn. Graag gaf burg. Sleurink toe dat juist de behartiging van deze portefeuilles voor al de laatste jaren niet gemakkelijk is geweest. Niet meer de overvloed maar het verdelen van de koek waarom keu zes moeten worden gemaakt, heeft het werk aanzienlijk verzwaard, maar burg. Sleurink kon dhr. Kievit het compli ment geven erin geslaagd te zijn zijn ver antwoordelijkheid op verantwoorde wijze inhoud te hebben gegeven. Een reeks beslissingen, genomen in 300 raadsvergaderingen en 5000 agenda punten passeerden de revue, met als hoogtepunten de bouw van de biblio theek, de bouw van het Gemeentehuis en de realisering van het recreatiecen trum „de Staver". Gememoreerd werden ook zij met wie dhr. Kievit in zijn raadslidmaatschap heeft samengewerkt, van wie meerderen al zijn heengegaan. Zelf werd hij meer dere malen door ziekte en ongeval getroffen maar steeds klauterde hij uit het dal omhoog. Burg. Sleurink sprak daarom met te meer respekt over de wijze waarop dhr. Kievit zijn taak uitvoert, in bovendien een prettige samenwerking met respekt voor eikaars standpunten. Deze wet houder overhandigde ze volgaarne een cadeau namens de Gemeente, een prach- MIDDELHARNIS In de gisteravond gehouden raadsverga dering heeft dhr. G. C. Joppe medede ling gedaan van zijn besluit i.v.m. het bereiken van de 70-jarige leeftijd (op 30 augustus) per 1 oktober zijn raadslid maatschap te beëindigen. Dhr. Joppe maakt deel uit van de SGP/RPF fraktie; hij heeft het raadsHdmaatschap dan 15 jaar vervuld. Per genoemde datum zal dhr. Joppe ook zijn bestuurslidmaat- schap van de Stichting voor Sociale Maatschappelijke belangen beëindigen. Politie en dierenbescherming zijn door meerdere inwoners van Nieuwe Tonge in kennis gesteld van de vermissing van hun poezen-huisdier. De verdwenen poezen hebben geen enkel spoor nage laten, waarom voorshands niet wordt aangenomen dat er van vergiftiging sprake is. Toen het bestuur van de GVO - Ondernemers Vereniging Ouddorp - gistermiddag recipieerde ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Ver. was dat weliswaar een feestelijk en aangenaam intermezzo, maar het betekende allerminst dat er op lauweren werd gerust. Al zou de niet aflatende attentie even zijn verslapt, dan nog zou het burg. van Velzen geweest zijn die de bestuurderen tot de werkelijkheid zou hebben teruggeroepen. Die werkelijk heid bleek echter geenszins uit het oog te zijn verloren en dat deed dhr. van Velzen bijzonder deugd. Vooral vorig jaar, bij de reconstructie van het centrum had dhr. van Velzen de daadkracht van de Middenstand ervaren in de wijze waarop op de vernieuwing van het centmm was ingespeeld. Enerzijds was er die tevreden constatering, anderzijds ook de zorg voor een verdere uitdunning van het winkelbestand, waardoor sommige markante punten er vol gens 's burgemeesters waarneming wat doods bijstaan. Graag bood dhr. van Velzen de gemeentebestuurlijke mede werking aan bij het op peil houden van het winkelbestand, temeer omdat een groeiende en bloeiende middenstand cachet geeft aan Ouddorp, voor eigen bevolking en voor de recreant. Voorzitter dhr. A de Reus had maar een half woord nodig om zijn mede-middenstanders tot aktie op te wekken, zeker nu Port Zélande in aanbouw is, met straks het hele jaar door zo'n vierduizend bewoners per week. Fleurige winkels, pret tig personeel en ondernemers die ondernemer blijven is voor hen bijzonder aantrekkelijk", zo stelde dhr. de Reus in het vooruitzicht. Zelf werd dhr. de Reus vervolgens toegesproken door drs. S. P. Huizinga, secretaris van de Kamer van Koophandel Zuid Holland Zuid. Het was met genoegen en een nadmkkelijke instemming dat drs. Huizinga dhr. de Reus de Oorkonde Detailhandel aanbood, een huldebetoon voor zijn 40-jarig lidmaatschap van de OVO, zijn 25-jarig voorzitterschap en zijn 25-jarige betrokkenheid bij de Kamer van Koop handel. tige gegraveerde karaf met bijbehorende glazen. Met nog meer vreugd en instem ming deed ze daarop mededeling van de benoeming van dhr. Kievit tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau waarvan ze hem de versierselen opspeldde. Gelukwensen Gelukwensen en woorden van grote sympathie werden gesproken door dhr. A Tiggelman, namens de PvdA fraktie, vervolgens door dhr. G. C. Joppe, de nes tor van de raad - die eerder ter vergade ring zijn vertrek per 1 oktober had aangekondigd. Gem.secretaris de Feij- ter sprak een gelukwens namens het Gemeentepersoneel, dhr. Hooymans wenste „het boegbeeld" van de PvdA Middelhamis een lang en gezond leven, waarna de decorandus zelf het woord kreeg om aan zijn erkentelijkheid en verbazing uitdrukking te geven. Die erkentelijkheid gold de mederaadsleden voor de manier waarop de vergaderin gen steeds zijn verlopen, die gold ook de PvdA fraktie die zelfs tot aan zijn zie kenhuisbed in Utrecht fraktievergade- ring had gehouden en zeker gold die erkentelijkheid ook PvdA bestuur die in hem bleef geloven ook toen hij door een hersenbloeding geveld was. Met tevre denheid dacht dhr. Kievit terug aan alles wat in de voorbije jaren gelukt was, maar evenzeer aan het meest aangrij pende, de ontvangst van de ontheemde bootvluchtelingen uit Vietnam: „je moet eelt op je hart hebben om dat te kunnen verdragen", zo verzekerde hij, maar ook dhr. Kievit zelf eindigde meteen climax: „....ik heb in al m'n betrekkingen met veel vreugde gewerkt, maar de meeste vreugde heb ik beleefd aan het wethou derschap van Middelhamis!" Een prachtig aquarel kreeg hij tenslotte van zijn gezins- en familieleden, van het gebouw waar het allemaal begonnen is, het oude Gemeentehuis van Middel hamis. (vervolg van voorpagina) Behoud leefbaarheid Herziening van het Streekplan en een consequente toepassing daarvan is een van de middels om de dichtbevolkte Provincie Zuid Holland - „3.2 miljoen mensen op een kluitje" - leefbaar te houden. Toch ondervond de aanwijzing van Middelhamis als reg. verzorgings- kem, met de waarschijnlijke bouw van 1400 woningen, uit de vergadering nogal wat kritiek. Dhr. Buth uit Dirksland voorzag n.l. een groter autogebraik van mensen die zich vanuit Middelhamis naar hun werk elders moeten begeven; liever huldigde dhr. Buth daarom de regel dat daar wordt gewoond waar ook gewerkt wordt, maar Gedeputeerde Jan sen verklaarde dat een illusie te zijn, temeer omdat de arbeidsmarkt steeds in beweging is en mensen de vrijheid niet mag worden ontnomen buiten hun werkomgeving te wonen. Overigens gaat het op Goeree Overflak- kee om een relatief kleine uitbreiding bezien in het licht van de 30.000 wonin gen waarin het Streekplan in Zuid Hol land Zuid zal voorzien. Glascultuur Uit de vergadering kwam de dringende vraag om de mogelijkheid tot glastuin bouw te vergroten. Het hoeft - aldus vraagsteller dhr. Lokker - geen grote concentratie te zijn maar velen uit de akkerbouw zouden geholpen kunnen worden met de mogelijkheid bij het bestaande akkerbouwbedrijf glastuin bouw te realiseren. Dhr. Dick van Oort ondersteunde dat verzoek met grote klem temeer omdat er op de aangewezen plaats, de Oostzomerlandsepolder gem. Binnenmaas naar zijn bevinding geen meter grond te koop is. Ged. Jansen verklaarde de gehoorde „voorts" en „tegens" tegen elkaar af te wegen, zonder overigens de illusie te wekken op Goeree Overflakkee op korte termijn meer glastuinbouw zal worden toegestaan. Andere vragen betroffen het evt. door gaan van de bouw van een waterkracht centrale voor de kust en de aanleg van een windenergiepark te Herkingen, maar over die beiden geen nader nieuws. Evenmin over een uitbreiding van de recreatievoorziening in Herkin gen en de plannen van Oostflakkee zich meer op het recreatiegebeuren toe te leg gen. Ook daarvoor geeft het geldende streekplan de nodige richtlijnen. Even min kon de vraag beantwoord worden over het Haringvliet, nu zoet, misschien toch weer zout zal worden, dat zou trou wens een boven-Provinciale beslissing zijn, maar de consequenties zouden der mate groot zijn dat er nauwelijks in te geloven is. Tenslotte de vraag en het antwoord ter bevestiging dat de Streekcommissies zullen worden opgeheven, hoezeer van uit de vergadering ook werd benadrukt dat de Commissie een goed instmment is gebleken te zijn. Van Provinciewege wordt aangenomen dat de taak van de Streekcommissie ook door de gemeen ten „in samenwerking bijeen" kan wor den uitgevoerd. STELLENDAM Het blijkt het Goereese overdekte zwembad „'t Zuiderdiep" meer dan voorspoedig te gaan en gistermiddag heeft de 7-jarige Annemieke van Oostenbmgge daar met een heerlijke slagroomtaart in gedeeld. Gistermiddag werd kort na de openstelling om half vier de 100.000e bezoeker verwacht en dat bleek Annemieke die in gezelschap van haar tante kwam zwemmen. De 7-jarige begreep best waar 't om ging toen badmeester Snoeij het haar vertelde en een gratis abonne ment aanbood. Wethouder Visser had een nog smakelijker cadeau in de vorm van een forse slagroomtaart met, in chocola, het getal 100.000. In een kort toespraakje, want Annemieke was gekomen om te zwemmen, liet dhr. Visser zijn vreugd over het grote bezoek aan het bad weten: „Het bad is een streek- bad geworden", verklaarde hij trots. Zelfs zijn al bussen met schoolkinderen uit Rot terdam ontvangen. Het bad werd vorig jaar 15 september geopend, op hope dat er per jaar 100.000 bezoekers zouden komen. Badmeester Snoeij had een nog optimis tischer schatting maar ook hij zal te laag hebben geschat omdat bij het eenjarig bestaan in september waarschijnlijk 150.000 betalende bezoekers zullen zijn geteld. Zondag 4 juni 1989 OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur ds. D. Heemskerk en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Woensdag 7 juni: 19.30 uur ds. D. Heemskerk Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westenbragge en 18.30 uur ds. Braning Doopsge zinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorp- stienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. A. F. Kaars, Papen- drecht en 18.30 uur ds. H. Wester hout, bediening Heilige Doop. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur kand. W. Zuijderduijn; kol- lekte zitplaatsen Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Bruning, Sommelsdijk en 18.30 uur ds. J. C. van Westen brugge. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A Vlietstra jr., D.L. II, 6; extra kollekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. M. Wattel, Hoofddorp Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur Iccsdicnst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. van Trigt en 18.00 uur ds. A Kastelein, voorbereiding Heilig Avondmaal; extra kollekte Kinder bescherming Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje, v.m. viering Heilig Avondmaal en nam dankzegging en nabetrachting Hei lig Avondmaal; extra kollekte kerk voogdij Ger. Gem. 110.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A de Lange, v.m. bediening Heilig Doop; kollekte dia- konie Lukaskapel 10.15 uur ds. W. H. van Kooten; extra kollekte schuld- delging Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Schenk Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bmining. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster, voorberei ding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A Baars Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. P. Schraven- deel, Ferwerd Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. A H. v. d. Velden. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A Belder, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg; extra kollekte kerk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. K. Groenendijk; kol lekte extra maandelijkse kollekte Ger. Gem. 10.00 uur (H.A.) en 15.00 uur ds. A J. Gunst Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. A. J. Krol, Go- rinchem. MIDDELHARNIS Ds. E. F. Vergunst, hervormd predikant te Zoetermeer, gaat op 1 juli a.s. met de VUT. Evert Floris Vergunst, die 19 juni 1927 in Leiden werd geboren, bezocht het gym nasium aldaar en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Op 22 april 1956 deed hij intrede in zijn eerste gemeente Rijssen. Vandaar vertrok hij in 1960 naar Ede. Vervolgens was hij predikant in Polsbroek (1965), Capelle aan den IJssel (1969), Middelhamis (1974) en Ridderkerk (1979) waar hij de wijkgemeente Slikkerveer diende. Sinds 10 juni 1984 is hij verbonden aan de gemeente van Zoetermeer. Ds. Vergunst is o.m. lid geweest van het hoofdbestuur van de GZB en van de Raad van Toezicht van de reformatori sche scholengemeenschap Guido de Brés in Rotterdam en scholengemeen schap De Driestar in Gouda. Hij schreef samen met ds. J. van den Heuvel het boek: „Het land, dat Ik u wijzen zal" en werkte mee aan verschillende dagboe ken. Tijdens zijn ambtsperiode in Middel hamis was ds. Vergunst betrokken bij de bouw van het verenigingsgebouw „De Hoeksteen". Verder was hij voorzitter van het con vent van kerken Middelhamis-Som- melsdijk en redacteur van „De Zaaier", het kerkblad van de hervormde gemeen ten op Goeree-Overflakkee. De afscheidsdienst in Zoetermeer wordt gehouden op zondag 11 juni om 14.30 uur in de Morgensterkerk. MELISSANT Aanvang zondagavonddienst In de Geref. Kerk zullen vanaf zondag avond, gedurende de drie volgende zomermaanden, de zondagavonddien sten om half 7 beginnen. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A Vos, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzeg ging Heilig Avondmaal Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. A. Moolenaar, H.A. en dankzegg. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal; extra kollekte kerk Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur (H.D.) en 18.00 uur drs. W. Venema. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Jongebreur. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. Allan, Heerien. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A van Herki v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur lees dienst. Dhr. en mevr. Kievit laten de prachtige aquarel zien die ze juist uit handen van zoon Dick (arts te Nieuwegein) gekregen hebben. Burg. van Velzen wenst het bestuur geluk. Van links naar rechts: dhr. J. Westhoeve, Hans Hameeteman, dhr. A. de Reus, dhr. J. Wagenaar en dhr T. Tanis. Bodmeester Snoeij bracht op zijn wijze Annemieke van haar feestelijke entree op de hoogte.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2