vast uitrukpunt voor Gem.werken en Brandweer Het is gelukt Afscheid van Lanerta Op het Haringvliet speelde zich boeiende vlootshouw af Havendag 1989: Gemeentewerf Oude Tonge: Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Excursies over de Slikken van Flakkee Stelle blijft ongeslagen Alle krentenbroden zijn verkocht Volleybalver. „Intermezzo" nodigde de Koningin Uitslag Koninginnedagfoto's Gewijzigde openingstijden politiebureau Ouddorp Biz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 30 MEI 1989 De gemeente Oostflakkee heeft het in Oude Tonge, wat de huisvesting van Gemeentewerken en Brandweer betreft keurig voor elkaar gekregen! Burgemeester de Vos opende vrijdagmiddag de aan de Tramweg gereali seerde Gemeentewerf en dat mocht, zeker waar het Gemeentewerken betreft, zelfs ingrijpend heten! De buitendienst van Gemeentewerken, die in de vroegere situatie in elk van de dorpen een vestiging had is voortaan op de Gemeentewerf geconcentreerd. De Gemeentewerf is voortaan de vaste basis waar het materiaal wordt gestald, waar klein onderhoud wordt gepleegd en waar de medewer kers hun vaste werkplek vinden, de plek ook van waaruit ze hun werk aan straten en plantsoenen beginnen. Behalve stallings- en reparatieruimte heeft de Chef buitendienst dhr. Post er een kantoor gekregen. Aan de technische voorzieningen is alle aandacht besteed terwille van de werksfeer en de veiligheid, maar zeker ook terwille van het milieu waarin geen kwalijke stoffen terecht mogen komen. Olieresten uit de werkplaats worden geschei den en verzameld en op het terrein kan door de burger che misch afval en bouw- en sloopafval worden afgeleverd, elke werkdag van 08.00 uur tot kwart voor 10, want het gemeente bestuur hecht eraan dat die stoffen niet ergens in 't milieu terecht komen. Een deel van het gebouw, het voorste, wordt door de Brand weer bezet en daar zijn de Oude Tongse spuitgasten bijzon der mee ingenomen. Zes jaar bivakkeerden ze in een ruimte in de Nieuwstraat, maar die was ontoereikend, zeker in vergelijk met dat waar over men thans de beschikking heeft gekregen. Een ruime stalling voor het blusvoertuig en het hulpverleningsvoertuig, doucheruimte en een pracht van een cantine waaraan door de vaklui uit de ploeg gezicht werd gegeven. Met de plaats van vestiging was de brandweer aanvanke lijk niet zo gelukkig geweest maar 't was voor burg. de Vos de vraag of ze ooit nog naar hun vroegere vestigingsplaatsen terug zullen verlangen.... Zaterdag werd open dag gehouden en kon de burgerij een geïnteresseerd kijkje nemen in de loods die de kleuren blauw en geel van het Gemeentelogo draagt. Dat betekent dat Goeree en Overflak- kee het geld voor II huisjes aan „Woord Daad" kan aanbieden. Echter geen 30 huisjes, zoals in het artikel „Help Bangladesh! Koop een krentenbrood!" vermeld stond. Hoe deze vergissing kon worden gemaakt is een raadsel. Waarschijnlijk is de wens de vader van de gedachte ge weest. Niettemin is het verblijdend dat de zaterdag gehouden aktie geheel volgens de verwachtingen verliep. Natuurlijk waren er mensen, die grom mend de deur met een smak voor de neus van de vele kinderen, die zich zo spontaan voor de aktie hebben ingezet, dicht smeten. Maar zij lieten zich daar door niet ontmoedigen. Ook niet door de vele adressen, waar niet opengedaan werd, omdat de bewoners vanwege het mooie weer stellig aan het strand zaten of door het programma van de haven dag aangetrokken waren. Er vielen ook veel bemoedigende zaken te melden. Naast de vele vriendelijke woorden, die de kinderen te horen kregen, waren er mensen, die 5 broden tegelijk namen, een voor direct gebruik, de andere vier voor de diepvries. Een man vroeg hoeveel zo'n brood wel niet kostte. Toen de prijs genoemd werd, zei hij: „Hier heb je het geld en stuur het brood maar naar Bangladesh!" Een bejaarde vrouw ging met een brood naar binnen, sneed het brood in tweeën en gaf de helft terug, omdat een heel brood voor haar te groot was. Wel betaalde ze het volle pond. Op diverse adressen werd het bedrag naar boven afgerond. Er werd geld gege ven, tot zelf briefjes van 10,- toe, zon der dat brood werd afgenomen. Het meest verkwikkend was de reaktie van die man, die naar aanleiding van het artikel in de krant, dat de aktie aan kondigde, vroeg, hoeveel er van het geld, dat op rekeningnummer 3613.13.772 gestort werd, ook werkelijk in Bangla desh terecht kwam. Toen hij te horen kreeg, dat zeker 91% op z'n plaats kwam - er moeten nu eenmaal altijd wat kosten worden gemaakt - z'n chequeboek nam en de kosten van een huisje voor eigen rekening nam. Daar door kwam het aantal op ruim 12 huisjes. Heel veel dank aan allen, die brood koch ten, die geld gaven, en vooral ook aan hen, die op welke wijze dan ook hebben meege holpen en verder aan bakker Van den Berge, die zulke heerlijke krentebroden - een opmerking, die we vele malen gehoord hebben - voor zo'n billijke prijs leverde, zodat deze voor Woord Daad zo aan trekkelijke aktie met succes kon worden gevoerd. Tenslotte wijzen we nog op de KOOR- tumtstAMo Nlaandtrekking van de AKTIE 10x10=100 OUDDORP heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. W. Harinck van Kapelle- Biezelinge. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. A. Moerkerken van Gouda. OOLTGENSPLAAT woensdag avond 7.30 uur ds. G. J. van Aalst van Benthuizen. Toen „Intermezzo" voorz. Piet Bal er begin dit jaar kennis van kreeg dat HM de Koningin op Konin ginnedag een bezoek aan Goede- reede zou brengen om zich ver volgens van Goedereede naar Oud Beijerland te begeven is hem een lichtje opgegaan. Op Konin ginnedag zou andermaal de Om loop van Menheerse worden ge houden en zou 't niet mooi zijn als de Koningin nou'es de prijzen uit zou delen, nu ze toch, op een steenworp afstand, langs zou ko men? Jammer, op 3 april kreeg dhr. Bal van de Dienst van het Koninklijk Huis een keurige, maar helaas afwijzende, brief terug. Namens de Koningin deel de de Part. Secretaresse hem mee dat aan het verzoek geen gevolg zou worden gegeven. In het ver. blad Interval wordt die brief afge drukt. Nee...., de teleurstelling was niet al te groot, er was natuurlijk niet echt op een positief antwoord gerekend. Trouwens, de Koningin was ook niet langs gereden, maar overgevlogen..! en SAMENZANGAVOND, waarbij 200 zangers a.s. zaterdagavond, 3 juni, te beginnen om half acht, in de Her vormde Kerk te Middelharnis een veel belovend programma zullen uitvoeren. Het organiserende comité hoopt daar veel Woord Daad-vrienden te ont moeten. Het programma zal via de kerktelefoon worden uitgezonden. De opbrengst van de kollekte is bestemd voor het waterleidingprojekt op Haïti. Foto Hameetema heeft op zijn oproep tot deelname aan een fotowedstrijd t.g.v. Koninginnedag een royale respons ont vangen. Uit de inzendingen werden de volgende foto's met een prijs bekroond: J. Hagenaar, Achterweg, Ouddorp; H. v. d. Houten, Oostdijkseweg 51, Goede reede; A Jansen, Geleedststraat 30, Ouddorp; A. Kastelein, N. Z. Haven 27, Goedereede; P. J. Mierop, Oosterweg 24, Ouddorp; Noorbergen, Kerkstraat 1, Goedereede; C, Roos, Hongaarseplein 10, Goedereede; A. v. d. Wende, Broek weg 6, Ouddorp; T. Evertse, Marijkeweg 35, Ouddorp; J. Peeman, Scholekster 4. Sommelsdijk. Ook deze zomer zullen door Staatsbos beheer weer tochten over de slikken van Flakkee georganiseerd worden. Te beginnen op 15 juni vertrekt de wagen wederom elke donderdagmorgen om 10 uur van de boerderij van Staatsbosbe heer, Bouwdijk 11 te Melissant, terug aldaar om ca. 12 uur. Gezien het grote succes van vorig jaar zal in het hoogseizoen ook op dinsdag morgen (de exacte data worden nog bekend gemaakt) een rit gemaakt wor den. Degenen, die vorig jaar deze tocht heb ben meegemaakt, waren zonder uitzon dering enthousiast over wat er te zien was en over de uitleg van de beheerder, de heer de Kok, De tocht gaat over het afgesloten terrein, waar de fjordenpaar- den en Heckrunderen lopen met hun veulens en kalfjes. Natuurlijk zijn er ook veel vogels, hazen en konijnen te zien evenals bijzondere planten. Men dient van tevoren plaatsen te reserve ren bij: VW-kantoor Ouddorp, Hofdijksweg 30A, tel. 01878-1789. VW-icantoor Middelharnis, Oostdijk 2, tel. 01870-4870. VW-steunpunt Herkingen, Molendijk 65, tel. 01876-327. De kosten bedragen 10,- per persoon (kinderen tot 13 jaar, bejaarden en inva- Hden 5,-). De reservering sluit om 12 uur daags tevoren, tenzij de wagen eer der volgeboekt is, hetgeen niet zelden voorkomt. Reserveer dus tijdig, zeker als u op een bepaalde dag aangewezen bent. Afgelopen zaterdag zwem zwemclub de Stelle haar tweede wedstrijd in haar nieuwe zwembad. Deze keer betrof het de return uit de tweekamp tegen de Duck uit Den Briel. De eerste wedstrijd was voor de Stelle met 128 tegen 123 punten. Dat betekende dat er nog van alles mogelijk was, temeer daar de Stelle een week eerder slechts moeizaam tot winst kon komen. De Stellendammers wisten hun op dracht en gingen dan ook van meet af aan sterk van start. Desondanks bleef de Duck in het kielzog meegaan en wachtte op een verslapping van de Stellendam mers. Echter van verslapping bij de Stelle was in het geheel geen sprake. Diverse persoonlijke records werden verbroken en ook de baanrecords wer den drastisch verscherpt door o.a. Ro nald van Soest, Leonie v. d. Oever, Vincent de Leeuw, Anton van Koppen, Geke Blokland, Robert van Dam, Tony 't Mannetje, Gerrit Koese en Janet Tanis. Dit leverde voor de Stelle een dusdanige mentale voorsprong op dat de Duck al halverwege de wedstrijd capituleerde en zich gewillig naar de (figuurlijke) slacht bank liet leiden. In het tweede gedeelte werd de mentale voorsprong in klin kende punten omgezet, zodat de Stellen dammers toch nog gemakkelijk de winst naar zich toe konden trekken met 138 tegen 112 punten. Dat betekende dat de Stelle ongeslagen bleef in haar eigen overdekte zwembad. De eindstand van deze zeer sportieve en vooral gezellige tweekamp ziet er als volgt uit: 1. de Stelle266 punten 2. de Duck235 punten As. vrijdag (2 juni) treden er twee Stelle- ploegen aan voor de derde „Nacht van Stellendam". Voor deze 12 uur durende nachtmarathon zal wethouder Visser Het is zover, zij reist nu af, vertrouwend op de Heiland. Na alles wat zij hier steeds gaf verlaat zij nu het eiland. Volge gezondheid haar, en rust na een bewogen leven, waarin zij met haar gaven steeds veel rijkdom heeft gegeven: een pen die graag bewegen mag en velen heeft bewogen, die zwart op wit verslag uitbracht van wat ervaren ogen rondom aanschouwden: hoe Gods hand steeds werkzaam in de jaren, door moeit' en vreugd, maar altijd wijs Zijn kindren wil bewaren. KEES KUIJPER BRUINISSE Kerkdienst Heden (dins- dag)avond hoopt voor de Ger. Gem. in Ned. voor te gaan ds. W. Verhoeks van Arnemuiden. Aanvang half 8. om precies 12.00 uur het startschot los sen. Aan deze nachtmarathon zit een internationale tint door de deelname van het Westduitse SSFO uit Obemkir- chen. De andere ploegen zijn: de Devel (Zwijndrecht), RBZD (Zierikzee), ZPS (Stolwijk) en WVH 1 en 2 (Hellevoet- sluis). Maandag t/m vrijdag van 9-12 en van 13-17 uur. Zaterdag- en zondagmiddag van 13-17 uur. Tijdens de schoolvakantie van 1989 van 9-18 uur. (Alle uren zijn onder voorbehoud). Was me dat voor de jubilerende Watersportvereniging „Flacquee" zaterdag even een fijn cadeau, dat prachtige weer...? De presentatie van de pleziervloot tijdens een boeiende vlootschouw op het Haringvliet slaagde dan ook zó volmaakt dat zelfs de meest fervente landrot moest erkennen dat daar, op het Haringvliet, Middelharnis pas écht op z'n mooist en op z'n levendigst is. Het bestuur van de 25-jarige WSV „Flacquee" had op de feestelijke Havendag Gemeentebestuur en overige genodigden gevraagd mee te varen op de „Rigel", het stoere schip van het Zeekadetten- korps Maassluis dat even buiten de haven voor anker ging om burg. mevr. Sleurink gelegenheid te geven als vloot- admiraal de vlootschouw af te nemen. Eerst passeerde de fraai getuigde bruine vloot, gevolgd door de eigen Middelhamisse pleziervloot in al z'n verscheidenheid, kapitale zeiljachten en heel wat mindere, waarmee overi gens even gedreven gevaren werd. Op de „Rigel" was 't leven al evenmin eentonig; er was het natje en het droogje, de rondleiding over het schip en zelfs een saluutschot. Ook was er een tikkeltje zorg in de felicitatiewoorden van dhr. v. d. Kuij die namens de Werkgroep Delta Noord van het Kon. Ned. Watersport Verbond „Flacquee" voorz. dokter Dogterom gelukwensen aanbood. Kersvers was de Ministeriële beslissing de Oosterschelde tot natuurgebied te bestemmen wat bij dhr. v. d. Kuij de vrees deed postvatten dat het met het Haringvliet ook wel eens die kant uit zou kunnen gaan. Overigens zijnerzijds niets tegen natuurbeschermingsgebieden als 't ook maar niet overdreven wordt en de recreanten maar niet al te veel beperkingen worden opgelegd. Het KNWV zal zich sterk maken het Haring vliet een vrij en open water te houden. Zo gedroeg zich dan ook de vloot, als vrije vogels scheerden ze over 't water toegewenst dat dat nooit anders worden zal....! De fotocollage laat het vaarplezier en het afnemen van de vlootshouw door burg. mevr. Sleurink zien, naast haar „Flacquee" voorz. dokter Dogterom een prijs van 100,—voor: C. Guldemeester Scharloodijk 28 HERKINGEN

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2