BOUWBEURS ^9m K.S.V. „Schuttevaer": dankbaar maar niet voldaan.... WIST U DAT Sm«s Bouwver. S'dijk Training effectief leidinggeven zeelandhallen goes Alphen a/d Rijn aan top met aantal bezoekers: 450 Rommelmarkt Goedereede opnieuw succesvol Rode Kruis Rommelmarkt Biz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 23 MEI 1989 De rommelmarkt was weer een geweldig succes, de opbrengst ruim 31.000- en de sfeer en onderlinge samenwerking hartverwarmend. Graag willen wij hier voor bezoekers, standhouders en mede werkers hartelijk bedanken. Aan belangstellenden de navolgende informatie: Verkoop oliebollen 4760 stuks; de raadprijs voor de fruitmand was 43,75; de speelgoedhond ging naar nr. 59; de produktietijd van de scheeps- schroef bedraagt 191V2 uur. Uitslag loterij: nr. 0551 legpuzzle; 0589 set handdoe ken; 0614 legpuzzle; 0658 legpuzzle; 0676 herenfiets; 0840 set handdoeken; 0880 legpuzzle; 0923 set handdoeken; 1015 legpuzzle; 1090 set handdoeken; 1100 set handdoeken; 1401 set handdoe ken; 1488 legpuzzle; 1492 legpuzzle; 1571 set handdoeken; 1604 set handdoe ken; 1636 damesfiets; 1661 set handdoe ken; 1740 legpuzzle; 1777 legpuzzle; 1821 set handdoeken; 1996 legpuzzle. De aktiviteitencommissie ■''^^«-e/rsas ''-'*^"^n,,,. Voor alle informatie 01100-21020 „Inmiddels is het kabinet gevallen en Minister Smit-Kroes zal na de verkie zingen niet meer terugkeren op Ver keer en Waterstaat. Wie zich bekeert tot het milieu, bekeert zich mijns inziens ook tot de vaarwegen. Ik hoop dat daarvan de laatste maanden van het demissionaire kabinet nog veel van te merken zal zijn. Bijvoorbeeld bij het presenteren van het Nationaal Milieu- Jbeleidsplan of het Tweede Structuur schema Verkeer en Vervoer", aldus sprak de heer K. J. van Dorsten, voor zitter van de Koninklijke Schippers- vereniging „Schuttevaer" aan het slot van zijn openingswoord donderdag middag tijdens het tweedaags congres in „Avifauna" te Alphen aan den Rijn. Dit jaarlijks congres werd door onge veer 450 mensen bezocht; een aantal dat nog nooit is voorgekomen. Goed en slecht nieuws De heer Van Dorsten noemde het' behoud van ons milieu een uitdaging. De vaarwegen kunnen ertoe bijdragen de vervuiling af te remmen. Schuttevaer zal die uitdaging in ieder geval aan nemen. Wat dat betreft was het congres op don derdag 18 en vrijdag 19 mei 1989 in een toepasselijke omgeving bijeen, n.l. het groene hart van Holland en bij de zeer aktieve afdeling „Rijnstreek", die het 85- jarig bestaan herdacht. Op deze 140ste jaarvergadering van de landelijke ver eniging ging de voorzitter nader op het milieuprobleem in. Bij de scheepvaart gaat het om afgewerkte olie- en ladin gresten. „Hoe kunnen wij onze milieu vriendelijkheid hard maken als er zelfs geen verantwoorde afgiftemogelijkhe- den zijn geschapen?, aldus een vraag die de heer Van Dorsten de vergadering voorlegde. In het verdere van zijn betoog sprak de voorzitter tegen zijn talrijk gehoor dat hij „goed- en slecht nieuws" te melden had. Het goede was de vernieuwing van de Oranjesluizen te Amsterdam, de verrui ming van het Kanaal door Zuid-Beve land, het omleggen van de Zuid-Wil lemsvaart rond Helmond en het uitbag geren van het Starkenborghkanaal, enz. Wanneer alles bij elkaar wordt geteld dan wordt vanaf dit jaar 160 miljoen gul den meer aan vaarwegen uitgegeven dan op grond van de meerjarencijfers uit 1988 mocht worden verwacht en dat is voorwaar geen slecht resultaat. „De vaarwegen zitten duidelijk in de lift", aldus de heer Van Dorsten. Een veelheid van faktoren is hieraan debet. Een hiervan is het vaarwegenbe leidsplan dat door KSV Schuttevaer, in nauwe samenwerking met de andere binnenvaartorganisaties is totstand ge komen. Hiermede is een soort kettin greactie op gang gekomen, waaruit een steeds bredere samenwerking groeide tussen alle partijen die bij vaarwegen betrokken zijn. Het beste voorbeeld hiervan is de oprichting van het Cen traal Overleg Vaarwegen op 24 maart 1988, waarin ook KSV Schuttevaer participeerd. Het minder goede nieuws „De KSV Schuttevaer is eigenlijk niet financieel daadkrachtig genoeg om het beleid op deze wijze (zie hierboven) te kunnen voorzetten", aldus de heer Van Dorsten. Dat is een peil van het minder goede nieuws. Een tekort van ca. ƒ40.000,- werd door „hartverwar mende" donaties omgezet in een positief resultaat. Heel dankbaar daarvoor, maar met de pet rondgaan is geen aan lokkelijke gedachte. Een contributiever hoging, waarover in de morgenverga dering breedvoerig werd gediscussieerd kan het gevoerde beleid voortzetten. Een andere tegenvaller is, dat nog vóór de aanleg van een stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg is aanbesteed de vaar wegen opnieuw zullen moeten gaan inleve ren ten koste van een stormvloedkering. De Minister heeft vlak voor de val van het kabinet aan de Tweede Kamer geschreven dat de ontbrekende 199 miljoen voor dit werk zal worden geput uit een potje dat eigenlijk voor vaarwegen bestemd had moeten worden. „Stormvloedkering ja, maar niet ten koste van vaarwegen", aldus de voorzitter van de K.S.V. Sprekende over de omlegging van de Oude Rijn bij Alphen (de plaats van het congres) moest spreker constateren dat, ondanks de vele inspanningen van de Provincie, de plannen gevaarlijk dicht bij de prullenbak liggen. Heroverweging is een eerste vereiste. Nadat de voorzitter nog enkele goede en kwade dingen naar voren had gebracht, kwam hij toe aan het congresthema: „De noodzaak van goede bedieningstij den van bruggen en sluizen in de hoofd en regionale vaarwegen". In de mid dagvergadering van donderdag, waar veel gasten tegenwoordig waren, werd deze materie door een vijftal sprekers nader aan de orde gesteld. Een forum van deskundigen beantwoorde de vele vragen. Met dia's werden enkele lezin gen toegelicht. Beschuit met muisjes Donderdagmorgen werden de aanwezi gen verwelkomt door de heer S. M. van Ruiten van de afdeling „Rijnstreek", een 85-jaar oude afdeling die landelijk Schuttevaer hartelijk feliciteerde met het 140-jarig jubileum. De K.S.V. heeft landelijk 39 afdelingen. Na dit welkomstwoord nam de heer Van Dorsten de leiding over en verzocht een ogenblik stilte om de overleden leden te herdenken, die bij name werden ge noemd. De oud-penningmeester, de heer P. H. van der Ley uit Steenwijk werd tot erelid van het hoofdbestuur genoemd. Vorig jaar kreeg hij op het congres te Sas van Gent uit handen van Minister, mevrouw N. Smit-Kroes, de versierselen beho rende bij het Ridderschap in de Orde van Oranje Nassau. Namens de kascommissie bracht me vrouw E. M. Kik-van Dijke uit Dor drecht verslag uit. Veel waardering was er voor de penningmeester, de heer J. H. Struijk uit Sliedrecht. De boekhouding wordt nu via de computer verwerkt en geeft meer m ogelijkheden, o.a. vergelij kende cijfers van voorgaande jaren. De kascommissie, bestaande uit me vrouw Kik en de heren drs. J. Trouw- borst en W. de Zeeuw vergeleek deze wijziging met een geboorte, een nieuw begin, en de penningmeester, de heer Struijk kreeg uit handen van mevrouw Kik-van Dijke op een zilveren schaaltje een beschuit met muisjes aangeboden. Dit tot groot vermaak van de ver gadering. Bestuur In het hoofdbestuur werden de heren J. Boele (Krimpen a/d IJssel), W. G. de Meijer (Temeuzen) en R. J. Zwiers (Dor drecht) herkozen. Wegens zijn werk zaamheden stelde de heer L. Verheij (Werkendam) na 6 jaar zitting zich niet meer herkiesbaar. Hij wordt opgevolgd door de heer A. J. A. Janssen, a/b M. S. „Factotum" en bestuurslid van de afde ling Gelderland. Het enige vrouwelijke hoofdbestuurslid, mevrouw F. Strijker- Veuger (Zwolle) stelde zich ook niet meer herkiesbaar. Voor deze vacature waren geen kandidaten ingediend. Ho pelijk volgend jaar wel en dan graag weer een dame. Deze plaats blijft daar om nog een jaar vakant. Woorden van dank en waardering sprak de heer Van Dorsten aan het adres van mevrouw Strijker-Veuger en de heer Ver heij. Zij kregen een prachtige ingelijste ets van schepen als aandenken. Voor me vrouw Verheij en de heer Strijker was er een groot bonket bloemen. Met een geluk wens voor de heer Janssen werd hem te kennen gegeven dat hij een mooie maar ook een zware tijd tegemoet zal gaan. Zowel mevrouw Strijker als de heer Ver heij spraken nog een kort dankwoord. Contributie Vervolgens kwam voorstel 1 van het hoofdbestuur ter sprake. De contributie voor 1990 zou voor A-leden met/ 40,- en voor B-leden met 20,- moeten worden verhoogd. A-leden gaan dan 182,- en B-leden ƒ91,- betalen. C-leden en Be gunstigers geen verhoging. Het werd een lange discussie met als slotsom een gewijzigd voorstel. In 1990 gaan A-leden ƒ20,- en B-leden 10,- extra betalen en voor een jaar later een optie voor de res terende 50%. Koninklijke Onderscheiding De middagvergadering van donderdag had nog een verrassing. Onder de gasten bevond zich de heer Th. Bakkers, burge meester van Ouderkerk a/d IJssel. Hij kreeg als eerste het woord en begon met te vertellen dat er iemand uit zijn gemeente in de zaal aanwezig was, die in 1950 mede-oprichter was van de z.g.n. Beugelbond, vanaf 1975 bestuurslid van de Rijnvaartvereniging is, van 1976 tot 1987 zitting had in het bestuur van de V.Z.G. (Veren. Zand- en Grindhandel), 49 jaar lang lid is van „Schuttevaer", waarvan hij 25 jaar bestuurslid was van de onder-afdeling Ouderkerk a/d IJssel, en die meerdere funkties op zijn naam heeft staan. Deze man was Leendert de Jong, die werd verzocht naar voren te komen en in kennis werd gesteld dat hem door H.M. Koningin Beatrix de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau was toegekend. Burgemeester Bakkers verzocht aan de voorzitter, de heer Van Dorsten om de medaille bij de heer De Jong op te spel den. Aan dit verzoek voldeed hij gaarne met tevens woorden van gelukwens en bloemen voor mevrouw De Jong. De gedecoreerde, die totaal niets ver moedde was enigszins onder de indruk en bedankte in enkele woorden voor deze onverwachte hulde dat een groots moment voor hem was. Een spontaan applaus volgde van de volle zaal met Schuttevaerders. Het congres was door de afdeling Rijn streek voortreffelijk voorbereid en werd daarvoor door het hoofdbestuur dank- gebracht. Zover ons bekend was van de afdeling Goeree-Overflakkee de heer Jaap A. Visser als afgevaardigde aanwe zig. Vrijdagmorgen werden diverse voor stellen behandeld en ging heel het gezelschap 's middags varen over de Westeinderplassen met een koud buffet aan boord. Een miljard.... Het was een goed tweedaags congres, waarop enorm veel zaken zijn behandeld. Schuttevaer was dankbaar maar.... niet voldaan. Dat blijkt ook uit het definitieve „Vaarwegenbeleidsplan deel 2", dat door de voorzitter werd overhandigd aan Ir. J. C. Slagter, hoofd-directeur Infrastruc tuur en Verkeer van Rijkswaterstaat. Daarin staat, dat voor de modernisering van het vaarwegennet op korte termijn 958,6 miljoen (bijna I miljard) gulden nodig is. Bij Verkeer en Waterstaat is op de begroting tot en met 1995 ruwweg de helft van dit bedrag gereserveerd. Volgens Schuttevaer moet daar per jaar 90 tot 100 miljoen gulden bij, want van diverse soor ten van vervoer is die over het water de milieuvriendelijkste. Dat wordt wel onder schreven maar volgens Schuttevaer ge beurt er niets om dat vervoer te vergroten. Genoemd beleidsplan gaat hier breedvoe rig op in. Willem Jan Schuttevaer, oprichter van de vereniging, nu 140 jaar geleden. Het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Middelhamis, organiseert op de Haven dag, 27 mei a.s., een grote rommel markt. Behalve de kraampjes met „rommel" kan men ook; ballen gooien, touwtje trekken, meedoen aan het rad van avon tuur, bloeddruk laten meten, aantal meters verband raden bij onze rode kruis mummie, laten schminken als slachtoffer, reactievermogen testen op het hakblok, grabbelen etc. etc. Men kan er ook genieten van een lekker kopje koffie met wat lekkers, of iets pitti- gers in de vorm van kroketten. Dit alles gebeurt op het Diekhuusplein, onder aan het Beneden Zandpad, van 9.00 tot 12.00 uur. Bij de Haven kunt u het Rode Kruis ook vinden, daar staan we de hele dag met een Lichtspel. Tot op de Havendag!! Ingezonden: Enige weken geleden kwam opzichter C. v. d. boogert ons vertellen, dat we een nieuwe keuken zouden krijgen. Krijgen? Ja, zonder huurverhoging! De huurverhoging is overigens een jaar lijks terugkerend Haags puntjesfestijn.... Wat de keuken betreft; men kon kiezen uit wit of beige. Dat valt onder onder houd en daar hebben de bouwvereni gingen in het algemeen fondsen voor. Een paar dagen daarna kwam uitvoer der C. Boeter van firma C. Boeter te Sommelsdijk, de maten opnemen en noteerde tegelijkertijd of er extra keu kenkastjes tegen kostprijs werden ver langd. Niet lang daarna kwam Boeter vragen of hij de volgende dag, dat was op 'n vrijdag, het werk kon komen uitvoe ren. Dat vonden wij goed. De medewerkers van fa. Boeter, Anth. Bienefelt en Peter Kievit begonnen met.... breken. Dat ging zonder veel moeite. Daartus sendoor kwam mevr. Kieviet de eerstge borene van enige weken oud laten zien. Aangenaam hé, dat plaatselijk leven!! Enige uren later was het karwei ge klaard. Het aanrecht was iets hoger en breder en de kastjes hadden ook meer diepte. Meer ruimte dus. Het werk was in onze ogen goed uitgevoerd. Een borrel of sigaartje hoefde niet, alleen een beetje „fris" maar dat moeten beide heren nog steeds komen uitdrinken, want het werk programma liet dat die dag kennelijk niet toe.... De heer C. Looij van firma Kievit Warmte was daarop aan de beurt en her nieuwde de aansluiting op de riolering korrekt. Kees deed wel even een „bakje" met ons mee en vertelde één van zijn humoristi sche verhaaltjes. Lachen is gezond. Tenslotte kwam firma Campfens met het zeil en wat stalen voor nieuwe keu kengordijnen, maar dat was vanzelf sprekend op naam van. Al met al een pracht keuken! Wat is nu de bedoeling van dit stukje? Nou, er is altijd zoveel kritiek en gezeur kortom de ontevredenheid ten top. Niet in het minst bij het beheer van wonin gen. Maar wij zijn een stel tevreden huurders en danken het bestuur van de Bouwvereniging en alle medewerkers die de keuken een ware metam.orfose hebben laten ondergaan. Wij kunnen u verzekeren dat de appel taarten, pannekoeken, kruudplaetjes. De Kamer van Koophandel voor Zuid- Holland Zuid te Dordrecht organiseert in juni in samenwerking met het Coör dinerend Instituut voor Midden en Kleinbedrijf (CIMK) een praktijkge richte training „Effectief Leidinggeven". Deze training, die drie maal één dag duurt, is bedoeld voor ondernemers en andere leidinggevenden, zoals chefs, bedrijfsleiders en afdelingshoofden, van middelgrote en kleinere bedrijven. De deelnemers maken voorafgaand aan de training een toets, waarin 20 situaties zijn beschreven die leidinggevend ge drag vereisten. De toetsuitslagen geven een indicatie van de effectiviteit en de flexibiliteit van de deelnemers in hun manier van leidinggeven. In de training staat het leidinggevende gedrag van de deelnemers centraal. Het analyseren van praktijksituaties en oefe ningen in het doelmatig voeren van gesprekken vormen de basis van deze drie dagen. Er zullen verschillende stij len van leidinggeven aan de orde ko men, waarbij het op effectieve wijze instrueren, overtuigen, corrigeren, dele geren en het voeren van funktionerings- gesprekken belangrijke onderwerpen zijn. In een praktijkplan leggen de deelne mers hun persoonlijke leer- en aktie- punten vast, waarmee zij ook na de training kunnen werken. De deelnemers ontvangen tevens een naslagwerk. Tijdens de training wordt gewerkt met video. De training vindt plaats op 7, 14 en 21 juni a.s. en duurt steeds van 09.00-18.00 uur. De kosten voor deelname bedragen ƒ1.125,- per persoon en 1.050,- voor de tweede en volgende deelnemer uit één bedrijf. Voor informatie en aanmelding kunt u zich wenden tot: Regionaal Instituut Midden- en Kleinbedrijf, Groenmarkt 17 te Dordrecht met mevr. Stuy of mevr. V. d. Wiele telefonisch te bereiken onder tel.nr. 078-337214 of 337234. cake, oliebollen maar ook vis- en vlees gerechten, groente en die heerlijke blom- mige Flakkeese aerpels in ruime mate en met de uiterste zorg gebakken, ge kookt c.q. klaar gemaakt zullen wor den. Waar? In de als nieuw getrans formeerde keuken! Een tevreden huurder de Oort-wetsontgwerpen nu de Eerste Kamer zijn gepasseerd? De commissie Oort is in september 1985 ingesteld met als taak een vereenvou diging in de loon- en inkomstenbelastingstructuur aan te brengen. In mei 1986 produceerde de commissie een eindrapport, waarna het kabinet aan de slag ging en medio 1988 de eerste wetsontwerpen indiende bij de Tweede Kamer. Oort-wetsontwerpen? In grote lijnen komen de nu aangenomen wetsontwerpen op het volgende neer: - Wijziging van het heffingssysteem van de loon- en inkomstenbelasting - Wijziging van de tariefstructuur door invoering van nieuwe tarieven en een vereenvoudiging van de belastingvrije som - Wijzigingen op het gebied van de aftrekbare kosten. Wat gaat er gebeuren met de voor de onderneming aftrekbare kosten? Met name in de sfeer van de aftrekbare kosten zijn ingrijpende wijzigingen doorgevoerd die in vergelijking met de huidige structuur ten nadele van zowel de werkgever als de werknemer werken. Een gedeelte van deze wijzigingen betrekking hebbend op de onderneming treed reeds per 1 juli 1989 in werking. Enkele voorbeelden hiervan zijn: Soort kosten Aftrekbaar relatiegeschenken boven 50,- niet representatiekosten 75% congressen, seminars e.d. 75% kantinevoorzieningen 75% drank, genotmiddelen e.d. 75% kleding 75% lunches, diners 75% En de vergoedingensfeer? Indien de werknemer (ook de directeur groot-aandeelhouder) een vergoeding van de werkgever ontvangt was deze vergoeding in de huidige situatie meestal onbelast. De commissie-Oort heeft ook hier ingrijpende wijzigingen voor gesteld. Enkele voorbeelden hiervan zijn: Soort vergoeding Belast woon/werkverkeer tot 10 km ja personeelsvereniging ja telefoonabonnement ja aktetassen e.d. ja kleding ja km-vergoeding -+ 0,44 per km ja, voor het meerdere persoonlijke verzorging ja Wanneer treedt het „Oort-regime" in werking? De wetsontwerpen met betrekking op de aftrekbare kosten voor de onderne ming, waarvan we zojuist enkele voorbeelden hebben gegeven treden per 1 juli 1989 in werking. Alle overige wetsontwerpen treden per 1 januari 1990 in werking. Vragen? De hierboven gegeven opsomming is onvolledig. Wij zullen u in de loop van dit jaar over een aantal belangrijke wijzigingen informeren. Voor eventuele vragen kunt u kontakt medewerkers. opnemen met een van onze Deze rubriek wordt verzorgd door medewerkers van: Accountantskantoor Drs. C. M. S. Strater R.A. Voorstraat 31, 3247 CD DIRKSLAND Telefoon 01877-2566/2176 -----------------------------------------------------------/a Openingstijden: woensdag 24 mei 14.00 - 22.00 uur donderdag 25 mei 14.00 - 22.00 uur vrijdag 26 mei 10.00 - 17.00 uur Toegangsprijs f 12,50 p.p. Zeelandhallen Goes: Anthony Fokkerstraat - Goes A-58 Bergen op Zoonn - Vlissingen, afslag Zierikzee/Goes I

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 6