Rabobank Middelharnis met bijkantoor terug op oorspronkelijke basis Sommelsdijk 110-jarige Bosseschool gisteren heropend Dat was me zweten voor de brandweer.... Braderie „de Goede Ree" Jaarvergadering Sparta Hygiëa Snoeien tot knotwilg op Tholen mislukt Open middag Eben-Haëzerschool Oesterdam is nog niet „ontdekt"! Stelle wint ook laatste 4-kampwedstrijd Voorinschrijving 18e ll/leneersense Avondvierdaagse bij VVV Orgel en orkest in de Grote Kerl( te Dordrecht BIz. 2 .EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 23 MEI 1989 De woongemeenschap Sommelsdijk heeft met het nieuwe Rabo-bijkantoor aan de Sperwer weer een Rabovestiging binnen zijn grenzen en dat zal elke Sommelsdijker een zaak van gerechtigheid vinden. Immers in 1901 is in Sommelsdijk, op het Marktveld het eerste Rabokantoor geopend, maar suc cessievelijk zijn de daarop volgende vestigingen richting Middelharnis opge schoven tot in 1975 de Langeweg als demarcatielijn werd overschreden en Middelharnis de plaats van vestiging werd. „We zijn nu weer terug op de basis" was zaterdagmorgen de tevreden vaststelling van Ir. M. van Eek, voorz. van het bestuur van de Rabobank, toen hij de genodigden welkom heette bij de opening van het nieuwe bij-kantoor aan de Sommelsdijkse Sperwer. Een sobere bijeenkomst was het, be drukt door het recente overlijden van dhr. Jan van Lente, Hoofd beheers- technische zaken van de Bank. De komst van de vestiging had hem deugd gedaan, maar nu het keurige gebouw gestalte heeft gekregen moest dhr. van Lente met weemoed worden nagestaard. Geen enkel feestvertoon derhalve, hoe blij de Rabobestuurders en de Rabo- cliënten ook zijn met de nieuwe perma nente vestiging in ruil voor de porta- cabine waarvan tussentijds gebruik moest worden gemaakt. Nelleke Kanters is er kantoorhoudster en haar wilde men een officiële ingebruikstelling niet ont houden; zaterdagmorgen wachtte ze dan ook, mét bloemen, burg. Sleurink die de officiële openstelling zou ver richten. SINT ANNALAND De weg over de Oesterdam tussen Tho- len en Zuid-Beveland is nog niet echt bekend bij automobilisten. Uit cijfers van de provinciale waterstaat blijkt dat de laatste twee maanden van 1988 „slechts" 1338 auto's de Oesterdam pas seerden. De weg over de compartimen- teringsdam werd medio september offi cieus opengesteld voor het verkeer. Pro vinciale waterstaat stelde in het begin van de jaren tachtig een prognose van 1140 voertuigen (zakelijk en personen) per dag. Uit de recente kringen van provinciale waterstaat komt naar voren dat ruim driekwart van alle automobilisten uit Tholen verder rijden richting Zuid- Beveland. Het overige verkeer heeft Noord-Brabant als bestemming. Van de automobilisten die van Zuid- Beveland over de Oesterdam naar Tho len rijden, gaat ongeveer veertig procent naar het stadje Tholen. Het overgrote percentage verspreidt zich verder over het eiland. De tellingen zijn zowel aan de Beverlandse als aan de Thoolse zijde uitgevoerd. Daaruit is onder meer geble ken dat rond de honderd auto's de Thoolse kant niet bereiken. Deze auto mobilisten maken rechtsomkeert op de dam of recreëren aan de Oosterschelde of aan het oostelijke Markiezaatsmeer. De tellingen zijn gebaseerd op werkdag gemiddelden. Volgend jaar voert de pro vincie verdere tellingen uit. Het verkeer over de toevoerswegen richting Oester dam (oude rijksweg Goes-Bergen op Zoom), is, zo blijkt uit gegevens van de provincie, wel aanzienlijk toegenomen. Het verkeer op de weg richting Tholen- stad steeg met bijna vierhonderd auto mobilisten. De oude rijksweg aan de Bevelandse zijde kreeg ruim vijfhon derd voertuigen meer te verwerken. De provincie maakt nog geen „reclame" voor de tijdsbesparende verbinding tus sen Tholen en Zuid-Beveland, omdat een goede aansluiting met het voorma lige eiland ontbreekt. Die is pas over enkele jaren gereed. Zolang ontbreken langs de rijksweg en de provinciale weg Tholen-Sint Maartensdijk duidelijke verwijzingsborden richting Oesterdam. Uit een plastic spaarvarken werd de sleutel tevoorschijn gehaald waarmee burg. Sleurink de genodigden entree kon verschaffen in het fraai gebouwde en wei-geoutilleerde Bankgebouwtje, door architectenburo Vroegindeweij ar chitectonisch prachtig in gepast in de omringende bebouwing. In Wijkge- bouw „de Zwaluw" werden de genodig den na de bezichtiging ontvangen en, door dhr. M. van Eek, welkom geheten, met een welkomstwoord waarvan ook de terugblik op het ontstaan van de Bank, in 1901 in Sommelsdijk, deel uit maakte. Het deed dhr. van Eek deugd dat de Bank in de bakermat Sommels dijk zijn maatschappelijke- en de kan toorhoudster haar sociale funktie in Sommelsdijk kan hervatten. Sommels dijk immers laat zich als Rabo-minded Afgelopen zaterdag organiseerde de Stellendamse zwemclub De Stelle de laatste wedstrijd in een reeks van 4 tus sen VZC (Vlaardingen), de Zeehond '73 (Rozenburg), WVH (Hellevoetsluis) en De Stelle in haar eigen overdekte zwem bad. Dit betekende voor het „Zuider- diep" de eerste zwemwedstrijd met verenigingen buiten Stellendam. De Stelle had in de voorgaande drie wedstrijden al een fikse voorsprong opgebouwd (30 punten) en ging eigen lijk in een zetel naar de eindoverwin ning. Toch was VZC er op gebrand om toch nog een wedstrijd te winnen. Al snel hadden de Vlaardingers een voor sprong van 6 punten opgebouwd. Maar de Stellendammers lieten zich niet onbetuigd. Halfweg stonden ze weer gelijk met VZC! De estafette gaf een juiste afspiegeling van het wedstrijdverloop. VZC begon sterk maar De Stelle kwam terug. Nu echter kwamen de Stellendammers een fraktie tekort en moesten voor de eerste keer in deze 4-kampcompetitie de over winning aan VZC laten. Gesterkt door deze overwinning liepen de Vlaardingers weer uit in het tweede gedeelte van de wedstrijd. Met nog 2 nummers te gaan stonden ze nog steeds 5 punten voor en het maximale verschil in te behalen punten was 6! Dat bete kende dat de Stelle beide keren moest wannen en dat VZC laatst zou moeten worden. Wonder boven wonder gebeur de dit ook. De andere ploegen werkten goed mee, zodat de Stelle ook de vierde wedstrijd won met de volgende cijfers: 1. de Stelle59 punten 2. VZC58 punten 3. de Zeehond '7342 punten 4. 'WVH39 punten Daar de Stelle alle wedstrijden had gewonnen - al ging de laatste (een thuis wedstrijd nog wel!) met de nodige pijn en moeite gepaard - werd ze automa tisch kampioen van deze competitie. De eindstand luidt als volgt: 1. de Stelle245 punten 2. VZC214 punten 3. de Zeehond '73177 punten 4. WVH162 punten Burg. Sleurink heeft het spaarvarken van de sleutel ontdaan, rechts kantoorhoudster Nelleke Kanters. kennen en dhr. van Eek wenste som melsdijk dan ook van harte geluk met het waardige nieuwe kantoor en.... de groeicijfers die die van de andere kanto ren evenaren en zelfs lijken te gaan over treffen. In korte tijd heeft de aan wezigheid van de Bank in de wijk waar zowel jonge gezinnen als ouderen wonen al veel waardering gekregen. Burg. mevr. Sleurink ontving uit handen van dhr. van Eek een cheque van 3.000,- die, zo liet ze in haar gelukwens weten, aan een basket-balvoorziening zal worden besteed. Mevr. Sleurink begreep best dat het prima werkt, zo'n bijkantoor in de wijk, waarin met de cliënten een direct kon- takt gelegd kan worden, veel persoonlij ker dan dat op een grotere Bank moge lijk kan zijn. Nu de Bank, met een scala van dienstverleningen aanwezig is achtte burg. Sleurink Sommelsdijk- Zuid daarmee af; prima vond ze het daarom dat de Bank de vestiging heeft doorgezet terwijl die door het Regiokan toor werd afgeraden, zoals dhr. van Eek had gememoreerd. Ook dir. de Kreij bevestigde dat het nieuwe bijkantoor iets is om best trots op te zijn.,..! Nu al kent het bijkantoor meer kas-mutaties dan de vestigingen in Melissant en Herkingen. Arch. D. Vroegindeweij sprak mede namens hoofd- en onderaannemers een gelukwens en hij bood een fraaie kan- toorklok aan, overigens allerminst van uit de vrees dat de Rabo zonder die klok geen oog voor de tijd en voor de ontkee- lingen zou hebben. MELISSANT Ophalen oud papier Morgen (woensdag)avond wordt weer oud papier opgehaald. Graag tijdig en goed gebundeld gereed zetten s.v.p. De braderie gehouden op 9 mei j.l. heeft een bruto-opbrengst van 5.840,40. De opbrengst was besteed voor een weeg plateau voor rolstoelgebruikers. Een van de aktiviteiten op de braderie was een grote verloting. Hieronder volgt een rij lotnummers die nog over zijn en die u af kunt halen bij de receptie van verzorgingshuis „de Goede Ree". 5 crème voor mannen; 62 suikerschep zilver; 77 nietmachine; 102 portefeuille autopapieren; 105 kamerplant; 173 bo terkoek; 182 mokkarol; 198 6 eierdopjes hout; 265 toilettas rood; 270 crème voor mannen; 273 taart; 290 badhanddoek; 317 voegenmes; 348 tandenborstelhou der; 349 badzeep; 363 6 glaasjes; 365 toi- letrolhouder; 366 dominostenen; 425 6 ijslepels; 444 slaapkamerlamp; 503 bub belbad; 521 carmen haardroger; 549 electrische klok; 585 25 enveloppen; 599 extra prijs; 635 asbakje; 702 2 busjes; 709 10 bollen wol; 746 magnetron schaal; 790 zeep; 794 nagelborstel; 810 toilettas blauw; 831 make-up set; 849 schemer lampje. As. zaterdag wordt in het Stellendamse zwembad de return gezwommen van de wedstrijd tegen de Duck (Brielle). Daar in heeft de Stelle slechts een geringe voorsprong, zodat dit een spannende wedstrijd belooft te worden. Een week later wordt al weer de derde „Nacht van Stellendam" verzwommen. SINT ANNALAND Een rij van ruim vijftig wilgen in een polder even buiten het stadje Tholen moet binnenkort gerooid worden. Een poging van het waterschap Tholen om de ruim 25 j aar oude bomen het uiterlij k van knotwilgen te geven, is helaas mis lukt. Na het snoeien een klein jaar gele den geeft nog slechts een enkele boom teken van leven door een uitlopende tak. Het waterschap nam deze beslissing om de bomen aan de Mosselhoekseweg aanzienlijk te verkleinen naar aanlei ding van diverse klachten van een tuin der in deze omgeving. In het najaar zorgden vallende bladeren op zijn kas sen voor een verminderde lichtinval. Het waterschap nam onlangs het besluit de bomen te rooien en tot herplanting over te gaan. Dijkgraaf I. C. Hage erkent dat de nieuwe aanplant over tien tot vijftien jaar weer overlast door vallende blade ren kan geven. Dit kan enige overlast teweeg brengen. Alles heeft een mooie zijde en een schaduwkant. Naar de reden waarom deze bomen de snoei- aktie niet overleefden kan volgens dijk graaf Hage slechts gegist worden. Tege lijkertijd met de bomen aan de Mossel hoekseweg ondergingen ruim veertig wilgen aan de Veerdijk onder de kern Scherpenisse dezelfde operatie. Een flinke kruin geeft bij praktisch al deze bomen aan dat de aktie hier wel ge slaagd is. Sparta Hygiëa organiseert op 30 en 31 mei, 1 en 2 juni a.s. weer haar jaar lijkse wandelevenement, In de week die daaraan voorafgaan kan de vóórinschrijving dit jaar voor het eerst bij het VVV-kantoor, Oostdijk 2, Middelharnis gebeuren. De organisatie hoopt dat velen hiervan gebruik zullen maken. Men kan hier door de drukte bij het startburo in het Rekreatie Centrum De Staver enigs zins vermijden. Op woensdag 7 juni a.s. wordt in het wijkgebouw Middelhamis-Zuid, Kas tanjelaan 3 in Middelharnis, de jaar lijkse algemene ledenvergadering ge houden, aanvang 20.00 uur. Naast de gebruikelijke agendapunten als notulen, jaarverslagen, begroting en contributie, bestuursverkiezing en werk programma, wordt er afscheid genomen van Mw. M. van Steenis. De bestuursle den mw. L. Spros en dhr. S. Ferwerda zijn aftredend en herkiesbaar. Gezien het belang rekent het bestuur op de aanwezigheid van veel stemgerech tigde leden en/of ouders van jeugd leden. MIDDELHARNIS - De leerlingen van de Bosseschool - en dat zijn er royaal 230 - hebben zich gistermor gen als een wel heel luidruchtig volkje gepresenteerd, op school nog wel en dat mocht voor deze ene keer! De vreugde om de heringebruikname van de 110-jarige school kon, ook wat het onderwijsteam betrof niet nadrukke lijk genoeg, met geluiden van ale toon aard' benadrukt worden. Schelle flui ten, doffe roffels, een tamboerijn en zelfs een auto-wieldop hielpen mee die kakafonie van geluiden voort te bren gen, mét uiteraard het fors aangezette stemgeluid van de Bossescholertjes. Na die luidruchtige opening was er 's avonds de stilte waarin bestuurders, het onderwijsteam, ouders en genodigden de zegeningen telden die de school met name de laatste kwart eeuw ervaren heeft. Daarvóór leek het er nog op dat de school bij gebrek aan leerlingen (nog slechts 42 in 1963) opgeheven zou moe ten worden, maar dat aantal is inmid dels vervijfvoudigd en thans kon een gelukkige direkteur dhr. Hütink de genodigden een school met veel ruimte en veel leerlingen laten zien, gelukkig gevolg van een ontwikkeling die alle reden tot dankbaarheid in zich droeg. Die dankbaarheid werd dan ook uitge sproken, door ds. J.W. Bruning, als oud- bestuursvoorzitter. De schoolsituatie, en vooral die tijdens de vier voltrokken bouwfases, kennend, stemde ds. Bruning van harte in met de opluchting die er heerst nu, na zeven jaar de rust is weergekeerd, anderzijds introduceerde hij alweer een vorm van onrust, een heilzame onrust die inherent behoort te zijn aan het geven van christelijk onderwijs. Weliswaar spre ken de statuten over het geven van christelijk onderwijs -, maar in het dagelijks schoolleven zal daar vlees en bloed aan moeten worden gegeven dooi de jeugd te begeleiden naar de volwas senheid waarin ze zich willen inzetten t.b.v. de schepping, waarin ze willen opkomen voor verdrukten en ontrech ten vanuit de verwachting van Gods Rijk van Gerechtigheid en Vrede. Voort durend zullen er nieuwe vragen rijzen, zo voorzag ds. Bruning, vandaar dat hij hoopt op de heilzame onrust om op al die vragen het juiste antwoord te kun nen geven. Het was dominees wens dat de school nog lang zal voortbestaan in de geest van Dirk Bos die de gemeen schap een weeshuis naliet en daarmee zijn zorg voor de naaste toonde. Gelukwensen werden voorts gesproken door voorz. A. Krijgsman, uit wiens overzicht bleek dat van rust vooralsnog geen sprake zal zijn, en - bij verrassing - was er de jongste dochter van „meester Autsema" die de Bosseschool van 1926 tot 1939 heeft gediend. Hij moest worden ontslagen omdat het leerlingental tot een 30-tal was teruggelopen. Door burg. mevr. Sleurink, die de bijeenkomst weer vroegtijdig moest verlaten, werd namens het gemeentebestuur een boe- kenbon aangeboden. Voor de rest van de avond kon in infor mele sfeer de school en de werkstukken van de leerlingen bekeken worden. Vrij dagavond is er een open avond voor belangstellenden waarop ieder van zijn belangstelling en sympathie voor de Bosseschool blijk kan geven. De genodigden die gisteravond aanwe zig waren, hebben bijzonder genoten van de fotokopieën uit de schoolge- schiedenis (dhr. P. Krijgsman kreeg een kopie van een hem als schoolkind ver leend landbouwverlof!) en van de geko pieerde oude ansichten en foto's uit het dorpsverleden. op woensdag 31 mei zal er een bijzon der concert worden gegeven in de Grote Kerk te Dordrecht. Het betreft hier de combinatie orgel en orkest. Het strijkensemble L'estro armonico o.l.v. Jouke van der Leest met als solist Arie J. Keijzer zullen o.a. uitvoeren het Orgelconcert in d van G.F. Handel en het concert voor orgel en strijkorkest (no. 2) van Arie J. Keijzer. Het ensemble L'estro armonico zal ook alleen te beluisteren ziojn in enkele prachtige werken. Dit concert zal gegeven worden in het Mariakoor van de Grote Kerk dat bekend staat om zijn prachtige akoes tiek. Het belooft een zeer aparte avond te worden, die u beslist niet mag missen. Het concert begint om 20.00 uur. De afgelopen weken is het in de Eben- Haëzerschool op het Havenhoofd te Goedereede een drukte van belang geweest. De kinderen hebben hard gewerkt aan een projekt over „Gezond heid en voeding". Voor de ouders van de leerlingen zijn de resultaten van dit werken te zien op een ouderavond, maar voor belangstellenden is er een open middag op zaterdag 27 mei van 14.00- 15.30 uur. We nodigen door middel van dit artikeltje in de krant ieder, die belang stelt in het werk van de kinderen, uit om een bezoekje aan de school te brengen. Tijdens het kijken worden (zolang de voorraad strekt) „gezonde hapjes" uitge deeld en voor een klein bedragje is er een bakje koffie te koop. We hopen op een gezellige middag op de Eben- Haëzerschool. Tot ziens!!! Aan de zaterdag in Nieuwe Tonge gehouden klasse 2 LD brandweerwedstrijden zullen de flakkeese deelnemers niet zulke prettige herinneringen bewaren. Niet vanwege de wedstrijd trouwens, die was voortreffelijk voorbereid en georganiseerd in een bedrijfspand op het industrieterrein „de Tram", maar de uitslag draagt er niet toe bij om er met plezier aan terug te denken. Dan was er bovendien ook nog de temperatuur die royaal boven de twintig graden was uitgestegen. Alleen de deelnemende ploeg uit Goedereede die na Zuid Beijerland en Maasdam als 3e eindigde zal op 10 juni deel mogen nemen aan de selektiewedstrijd in Valkenburg (ZH). Dirksland werd 6e, Melissant 7e gevolgd door Stellendam en Herkingen. Op de foto stelt de Stellendamse ploeg een bijna slachtoffer in veiligheid. De man moest door persluchtdragers uit een verduisterde ruimte vol koolmonoxyde worden gehaald, 't was bijna benen breken vooraleer de man bereikt kon worden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2