EIIAtlDEtl-niEUWS »Vriendelijk onthaal voor de Zeeuwse gasten»^ Zangavond te Haamstede Openbaarheid en spreekrecht districtsvergaderingen Waterschap I I Bazar en rommelmarkt Gereformeerde Kerk Algemene ledenvergadering HGJB Fa. B. van Eek Zn. 3e Blad VRIJDAG 12 MEI 1989 No. 5799 In haar vergadering van 7 oktober 1988 heeft de Verenigde Vergadering van het waterschap Goeree-Overflakkee het Reglement van Orde voor de vergade ringen van de vier districtsbesturen gewijzigd. Het betreft een wijziging op een tweetal punten, te weten de open baarheid en het spreekrecht. Openbaarheid Tot nu toe waren de vergaderingen van de districtsbesturen besloten. Alleen de vergaderingen waarin de begrotingen werden behandeld waren openbaar. Op voorstel van de districtsbesturen zelf is nu besloten alle vergaderingen open baar te laten zijn. Daaruit vloeit voort, dat deze vergade ringen voortaan in de districten zelf gehouden zullen worden. Anderzijds zal de Verenigde Vergadering (het alge meen bestuur) voortaan niet meer over het gebied verspreid vergaderen, maar zoveel mogelijk in de vestigingsplaats van het waterschap; te weten Middel- hamis. Het gemeentebestuur van Mid- delhamis heeft zich bereid verklaard om de raadszaal daarvoor ter beschik king te stellen. Spreekrecht Voorts is voor een proefperiode (het jaar 1989) het spreekrecht tijdens de vergade ringen van de districtsbesturen geïntro duceerd. Na afloop van die periode zal bezien worden of het spreekrecht ge handhaafd zal blijven en zo ja, hoe dat definitief geregeld zal worden. Aldus zal onder meer kunnen worden beoordeeld of er geen oneigenlijk gebruik van het spreekrecht zal worden gemaakt. Het is namelijk niet de bedoeling, dat de verga deringen van de districtsbesturen ont aarden in „klachtenbijeenkomsten". Voor klachten moet men zich recht streeks tot het waterschap (blijven) wenden. II wij drukken ze vakkundig, vliegensvlug en voor een redelijke prijs drukkerij kranse bv OOLTGENSPLAAT Het is wellicht u allen bekend dat de Gereformeerde Kerk van Ooltgensplaat 100 jaar bestaat. De jeugd is al enkele maanden bezig om ook hun steentje aan deze herdenking bij te dragen. Op zater dag 13 mei (dus morgen) is er een grote bazar, annex rommelmarkt in de schuur aan de Noord-Achterweg. Er is veel te koop en te beleven. Vergeet niet een fles zelfgemaakte advo- kaat mee te nemen en een bezoek te brengen aan de koffiehoek. Verder zijn er verschillende spelletjes en is er ook een herdenkingstegel te koop met een afbeelding van de kerk. De netto-op brengst is bestemd voor de zending en voor restauratie van het eigen orgel. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij u naar „Eilanden-Nieuws" van j.l. dinsdag. Op D.V. zaterdag 27 mei 1989 hoopt de Hervormd-Gereformeerde Jeugdbond (HBJB) de jaarlijkse Algemene Leden vergadering te houden. Plaats: Bameveld, gebouw „Rehoboth" (naast de Veluwehal). Tijd: Aanvang 9.30 uur - einde 13.30 uur (inclusief maaltijd). Programma: Naast allerlei huishoude lijke zaken zoals bestuursverkiezing, bespreking jaarverslag e.d. zal er ook voldoende tijd voor bezinning zijn. We hopen het volgende thema aan de orde te stellen: ,,Heb je de ouders, dan heb je de kinderen". Na twee korte inleidingen door dr. W. Verboom (Hierden) en de heer J. Grave- land (jeugdwerkadviseur van de HGJB in Gelderland) zal door middel van groepsgesprekken verder over dit thema worden nagedacht. Zoals al enkele jaren het geval, is er ook nu weer kinderoppas. Nadere informatie bij het landelijk cen trum van de HGBJ in Bilthoven bij de heer A. J. Teriouw, tel. 030-285402. In verband met het 5-jarig jubileum van het gemengde zangkoor „Canticum" uitgaande van de Gereformeerde Ge meente te Haamstede willen we D.V. zaterdag 13 mei 1989 een zangavond houden om dit feit te herdenken. Op deze avond zullen door het Duivelands Mannenkoor en door „Canticum" enige psalmen en geestelijke liederen ten gehore worden gebracht. Tevens is er ruimte gemaakt voor samenzang. Dit alles zal plaatsvinden in het kerkge bouw van de Gereformeerde Gemeente, Ankerweg 10 te Haamstede, aanvang 19.30 uur. De toegang is gratis, doch er zal een kol- lekte worden gehouden om de onkosten van deze avond te kunnen bestrijden. -'^=s=s>. Westdijk 33-56 Middelharnis l\Tel. 01870-3035-2060 f/Fietsen, brommers, y reparatie Toen vorige week woensdag, op „de Punt" te Ouddorp het bezoekerscentrum Grevelingen werd geopend werd de Zeeuwse gasten die zich vanaf Schouwen-Duiveland per boot naar het centrum begaven op de Flakkeese wallekant een vriendelijk onthaal gebo den. Vier flakkeese dames in klederdracht verwelkomden hen met een doosje Zeeuwse babbelaars, al had die traktatie dan ook geen flakkeese kom-af. De 4 op de foto zijn, v.l.n.r. Els van Splunder en mevr. Kleine-van Koppen uit Ouddorp, Corrie Bruggeman-Melissant en Janny Tanis-van Dongen uit Dirksland. Eindelijk gaat het gebeuren dat de dragers van deze naam elkaar zullen ontmoeten in het stamgebied van hun voorou ders: Ouddorp. Als Adryan Arentsz. Haymeetman, de tot nu toe oudst bekende voorouder die leefde ca. 1550, zijn talloze nazaten zou aanschouwen, zou hij beslist van verwondering de han den in elkaar geslagen hebben. Wie had dat ooit kunnen denken. Wie was Adryan Arentsz.? Een grote, een kleine boer, een hereboer of een keuterboer. Boer was hij in ieder geval omdat hij vermeld staat als nazaat (opvolger wat het eigendom van landerijen betreft) van baljuw Pouwel Aertsz uit Goedereede. Had hij een belangnjke funktie in de maatschappij? Het duis ter van de late middeleeuwen valt over het grootste deel van zijn leven. Was hij getuige van de beruchte heksenprocessen in Goedereede? Slechts weinigen van zijn nakomelingen oefenen nu nog het beroep van boer uit. Veel beroepen uit de Nederlandse samen leving van nu zijn in zijn geslacht vertegenwoordigd: inge nieur, visverwerker, fotograaf, woninginrichter, melkhan- delaar, boer, gynaecoloog, timmerman, Shell-employé, huis vrouw, vliegtuigtanker, computertechnicus, automonteur, gastroenteroloog, portier, kantonnier, architekt, gemeente ambtenaar, boekhouder, assuradeur, leraar, operatrice, con- structrice, staflid, gezinsverzorgster, havenwerker, glaszetter, schilder en koopman. Het enige gemeenschappelijke dat zij allen met Adryan Arentsz. Haymeetman hebben, is het dragen van zijn achter naam. Een naam die zo hecht verbonden is aan het Oud- dorpse landschap en verwerven met de oudste geschiedenis ervan. 't Is beslist geen dunne draad geworden die de verschillende generaties, ca. 16 in getal, verbindt. Nee, het is eerder een dikke streng waaruit vele takken zijn ontstaan. Uitgezwermd zijn ze over Goeree-Overflakkee, over Neder land en over de werelddelen: Australië, India, Indonesië en de U.S.A. In de Verenigde Staten van Amerika hebben sommigen hun naam zelfs veranderd of aangepast aan hun huidige leefklimaat. Zij noemen zich Hamilton, wat toch geen verbas tering van Hameeteman genoemd kan worden. Ze zijn daar mee wel opgegaan in een grote menigte van vele honderden Hamiltons die niet van Nederlandse oorsprong zijn. Velen, ook in ons land, zullen wellicht het geboorteland van hun voorouders niet kennen, misschien niet eens weten te lig gen. Daarom ook zijn ze allen uitgenodigd om de familiebij eenkomst op zaterdag 9 september 1989 te bezoeken. Deze bijeenkomst zal plaatsvinden in het verenigingsgebouw „de Dorpstienden" in Ouddorp. Ieder die de naam Hameeteman of de variatie Hameetman, Hameteman, Haameetman, Haameteman, Hamete of Haam- ete draagt is er van harte welkom. Ca. 300 uitnodigingen zijn verzonden naar ongeveer 80 ver schillende woonplaatsen. Meer dan 150 personen hebben zich al aangemeld. Vanuit Opdam tot Terneuzen en vanuit Essen tot Californië zullen ze komen. Natuurlijk worden er altijd mensen vergeten, niet met opzet, maar omdat hun adres niet te achterhalen was. Om iedereen van een uitnodiging te kunnen voorzien, hebben we het hele telefoonboekenbestand doorgeworsteld. Wie zijn we vergeten of kwamen we daarin niet tegen? Dat zijn in hoofdzaak de vrouwelijke leden, tenminste als ze getrouwd zijn en de achternaam van hun echtgenoot aangenomen heb ben. Wat dat betreft zijn er tegenwoordig nogal wat varia ties. Ieder die dus overgeslagen is, of namen-van familieleden weet die nog niet zijn uitgenodigd, gelieve dit door te geven aan onderstaand correspondentie-adres. Wie wel is uitgenodigd maar het antwoordstrookje nog niet heeft opgestuurd, wordt verzocht dit zo spoedig mogelijk te doen. Het programma voor de bijeenkomst, het aanvangstijdstip en de onkosten worden later bekend gemaakt. Goes,N. J. J. Hameeteman Middelharnis, C. J. Hameeteman Correspondentie-adres: C. J. Hameeteman Frans Halslaan 18 I 3241 AB Middelharnis Voorstraat 13, 3245 BG Sommelsdijk Tel. 01870-2275. \^->X^>\^'«.^t'.^>l.^'V^'K^V.^><.^-><.^>>.^U.a^,.^^,^V,^'V^V,ffiK.^'*^V^^K^V.^-><^tl^^ Familiedag van het geslaclit Hameeteman Jan Hamilton (USA) en Cornells Hameeteman. Ouddorp Klaas Hameeteman. 's-Gravenhage. J. C. Hameetman en B. J. Euders (Haarlem) Aren Hameete en Adriana van der Meide. Dirksland Willem Hameeteman en Teuntje Troost. Ouddorp Anthonie Hameeteman en Petronella Wagemans. Oude Tonge i?^^<^ii^i^.^^v^^t^i^^>i;^>ik<5>-.t<5>^i.^>^>.^'t^>^t<s>^'-.^<^?^'-ö>^><5^'^>^'^^M^v5^<^^^^ Tel. 01870-2967'V Teunis Hameeteman en Niesje Ladder Ouddorp y

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 9