EHIVHDEft-l1IEUW5 Het Prikgat biedt Gem. Middelharnis bouwmogelijkheden Astma-koUekte 8-14 mei Plechtige herdenking gevallenen bij het monument Politieberichten Uitslag H.V. Krammer Ensemble Speelgoed Inleveren vakantiebonnen Uitslag P.V. „de Luchtbode" Aquarellen van A. K. Vogelaar Oud papier-aktie Dirksland Middelharnis KMEirraMBOKRXIi§ 2e Blad DINSDAG 9 MEI 1989 No. 5798 Weliswaar heeft de gemeente Middel harnis besloten dat de toekomstige uitbreiding van de Gemeente richting Westplaat zal gaan, maar de plannen daartoe zijn nog onvoldoende ontwik keld om nu al, nu „Sommelsdijk Zuid" vol is, de woningbouw daar voort te zetten. Het Prikgat, het gebied begrensd door Oudelandsedijk en Molenweg te Middelharnis biedt echter voor de eerstkomende jaren het nodige soulaas en in de j.l. woensdag avond gehouden raadsvergadering aar zelde de gemeenteraad dan ook niet een overeenkomst te sluiten met de eigenaar van de grond, bouwbedrijf Boender en Maasdam b.v. te Nieuw Beijerland. Nadat anderen al sinds 1979 hebben getracht in het Prikgat een woning- bouwprojekt tot ontwikkeling te bren gen was het medio vorig jaar boven genoemd Bouwbedrijf dat de grond - eerder eigendom van bouwbedrijf Mans - aankocht en die nu in exploitatie wil brengen. Aan de gevraagde medewer king zijn door het College een aantal voorwaarden gesteld, o.a. de aankoop van nog enkele belendende percelen zodat een afgerond projektgebied ont staat en de bouw van een aantal wonin gen in de sociale huursector; dat worden er 50. Er zijn 40 woningen in de premie koopsector (premie A) en 10 premie C woningen geprojekteerd. Er komen voorts 84 vrije sector woningen. „Snel bouwen....!" zo hoopt de raad. De raad had er wel vertrouwen in, in het bouwbedrijf en in het opgestelde kon- trakt waartoe het juridisch advies - zo tipte dhr. van Heemst aan - dan ook zes gulden per minuut had gekost. Desge vraagd verklaarde weth. Jacobs het bijna uitgesloten het Emgo terrein aan te kopen, al zou die aankoop niet een zaak van de gemeente zijn. de Emgo- directeur heeft verklaard dat het bedrijf het terrein niet kan missen. Ook over de Concordia terreinen zal nog moeten worden onderhandeld. In een schrijven heeft de Rijksscholengemeenschap la ten weten het behoud van haar velden op hoge prijs te stellen. Overigens komt de mogelijkheid tot bouw aldaar pas in een tweede fase aan de orde. De Marinierskapel De Kon. Fanfare „Sempre Crescendo" is voornemens op 22 september de viering van haar 100-jarig bestaan luister bij te zetten met een concertavond in „de Sta- ver" door de Marinierskapel. Er wordt op 700 belangstellenden gerekend en daarmee een sluitende exploitatie. Aan de raad werd gevraagd voor een bedrag van 1.500,- garant te staan. Alleen door de SGP leden werd daar geen medewerking aan verleend. De overigen verleenden hun medewerking om Mid delharnis dit culturele evenement te kunnen bezorgen. Het bleef zeer de vraag of kan worden voldaan aan de suggestie van o.a. dhr. Rijvers de Mari nierskapel een mars of taptoe op het Beneden Zandpad te laten maken. Rechtsgeding Besloten werd tot het voeren van ver weer in het rechtsgeding dat garage Knöps b.v. tegen de Gemeente heeft aangespannen. In november 1987 leed het bedrijf waterschade aan de bedrijfs woning, welke schade wordt geweten aan het - door de gemeente - dempen van een nabijgelegen sloot. De schade claim bedraagt 83.000,-. Uitbreiding begraafplaats De raad ging akkoord met het sluiten van enkele overeenkomsten met de dia conie van de Herv. Gemeente Nieuwe Tonge. De voormalige kleuterschool, Korteweegje 5a werd aan de diaconie verkocht voor 118.000,-. De diaconie lijkt voornemens er o.a. de bibliotheek in te vestigen. Gekocht werd a 41.950,- een perceel grond naast de begraaf plaats en, tegen de symbolische prijs van een gulden, een tweetal percelen die deel uitmaken van openbare wegen. Wei straat en Korteweegje. Desgevraagd verklaarde weth. Jacobs dat de naast de begraafplaats gelegen grond nog niet snel voor uitbreiding nodig is, maar de gelegenheid tot aan koop was er nu, nu de grond vrij van pacht kwam. Aan dhr. Joppe zegde hij toe wat aan de uit de hand gelopen groei van onkruid te doen; omliggende volks tuinen hebben veel hinder van over waaiend onkruidzaad. Samenwerkingsverband Besloten werd het vorig jaar mei aange gane samenwerkingsverband met het Gewestelijk Arbeidsbureau voort te zet ten. Het gaat in die overeenkomst om de aanpak van de langdurige werkloos heid. De praktijk heeft weliswaar nog geen arbeidsplaatsen opgeleverd, wel zijn meerdere langdurig werklozen aan om- en bijscholing begonnen waardoor ze een betere motivatie gekregen heb ben. De Middelharnisse doelgroep is 75 personen groot; van hen zijn 40 „in behandeling". Een volgende stap van het samenwerkingsverband is kontakt te leggen met het bedrijfsleven om wellicht langs die weg plaatsingsmogelijkheid te bevorderen. Weth. Koppelaar noemde het spijtig dat van de langdurig werk lozen zelf zo weinig initiatief uitgaat, maar anderzijds sprak hij met begrip over de uitzichtloosheid van sommiger positie. Aan het begin van de vergadering had de beëdiging plaatsgevonden van het nieuw benoemde raadslid voor lijst Hoogzand, mevr. Verhoef-v. d. Heijden. Door de raadsvoorz. burg. Sleurink werd zij hartelijk geluk gewenst en bepaald bij de belangrijkheid van het lidmaatschap, tot de uitvoering waarvan mevr. Verhoef kracht en wijsheid werd toegewenst. MELISSANT Donderdag 11 mei is er gelegenheid tot het inleveren van R.B.S. systeem en schilderzegels van 6.30-8.00 uur bij J. du Pree, Bemhardstraat 31, Melissant. HERKINGEN Wedvlucht Peronne d.d. 6 mei 1989. 320 duiven, los om 9 uur bij N.W. wind. Afstand 214 km. Eerste duif om 12.31 uur, snelheid 1012 m.p.m. M. Huizer en Zn.: 1, 13, 20, 38, 41, 47; J. den Boer: 2, 5, 6, 14, 15, 23, 29, 31, 36,42, 46, 48, 49, 52, 56, 57, 58, 74, 75, 79; Ph. Logmans: 3, 10, 12, 16, 21, 24, 27, 37, 43, 59,60,65,66,72; A. Molenaar: 4,39,76; J. Molenaar: 7,8,18,53,55,63; B. v. d. Och tend: 9,51,73; K. Kievit: 11,19,35,68,70; H. Kamerling: 17,64,67; Gebr. Logmans (Jun.): 22, 26, 80; A J. A. Volaart: 25, 32, 61. 69; C. Logmans: 28, 33, 34, 45, 50, 62, 78; I. Kievit: 30, 40, 44, 54; H. Kievit: 71; C. Auperlee: 77. expositie in theetuin „deBongerd" tot einde mei Kunt u zich voor een Pinkstertentoon stelling meer geëigend werk voorstellen dan Vogelaars fijnzinnige aquarellen van landschappen en dorpsgezichten van „zijn" eiland Goeree-Overflakkee? Vogelaar, een goede zestiger, wijdt al jaren zijn beschikbare tijd en energie aan het bestuderen en weergeven van de natuur. Je proeft in zijn werk zijn liefde voor het onderwerp en door het illustra tieve karakter komt daar voor de ken ners van dit eiland nog de charme van de herkenning bij. Vogelaar stelt zijn werk niet vaak ten toon. „Als de mensen het willen zien, moeten ze me maar in mijn woning in Middelharnis op komen zoeken", zegt hij meestal. Maar dat doen in de prak tijk natuurlijk maar weinigen. Daarom moet men, nu hij zich eens tot exposeren heeft laten overhalen, van de kans om zijn werk te zien beslist gebruik maken! Studio Lohr/Theetuin de Bongerd, Molendijk 65, Herkingen. Geopend: dagelijks behalve donderdags, van 10.30 tot 22.30 uur. Zaterdag 6 mei j.l. werd al weer de 9e zoutwaterwedstrijd van dit seizoen ge vist te Ouddorp. Zoals uit de berichtge ving al bleek, zou het geen uitschieter worden voor wat betreft de hoeveelheid aan vis. Toch had bijna iedere wedstrijd visser wel een visje. Tevens waren hier door de onderlinge verschillen ook erg klein. De uitslag: 1. W. van Welie87 cm. 2. C. V. d. Jagt76 cm. 3. C. V. d. Welle70 cm. 4. Arno Kromdijk58 cm. 5. J.'t Mannetje56 cm. Zaterdag 13 mei a.s. wordt er weer een zoetwaterwedstrijd gehouden in de ha ven van Middelharnis. Inschrijven kan men bij café Zaaier te Middelharnis van 07.30-08.00 uur en gevist wordt er van 09.00-12.00 uur. Alle leden zijn van harte welkom. A.s. zaterdag wordt het oud papier en karton bij u opgehaald. U wordt ge vraagd het oud papier en karton voor 9 uur 's morgens gebundeld buiten te plaatsen. - Vernielingen Door onbekenden zijn de afgelopen week vernielingen aangericht aan bouw werken in het uitbreidingsplan te Som melsdijk. Een zogenaamde schaftkeet werd vernield alsmede werden er vernie lingen aangericht in de in aanbouw zijnde woningen. - Tanken zonder te betalen Ook nu weer wer er bij een benzinesta tion te Nieuwe Tonge getankt zonder te betalen. De dader reed na te hebben getankt met hoge snelheid weg. - Doorrijden na schaderijden In de nacht van 3 op 4 mei werd er op een parkeerterrein aan de Reiger te Sommelsdijk, schade gereden aan een aldaar geparkeerd staand voertuig. Ver moedelijk heeft de dader het andere voertuig geraakt tijdens het parkeren. - Mishandeling In het weekend vond er om nog ondui delijke redenen een vechtpartij plaats op het Vingerling te Middelharnis. J. v. K. uit Middelharnis werd door twee per sonen dusdanig belaagd dat hij zich onder doktersbehandeling moest stel len. De beide boosdoeners zijn bekend. Onderzoek in dezen volgt. „Even wandelen, een luchtje scheppen". We zeggen het zo makkelijk. Voor veel mensen is zoiets veel min der vanzelfsprekend. Een week zonder eten, een dag zonder water, kan nog wel. Maar een mens kan geen minuut zonder lucht. Mensen met CARA kunnen daarover meepraten. Denkt u niet dat CARA „wel meevalt", ook al is er aan het uiterlijk van de CARA-patiënt meestal niets onge woons te zien. Zij komen vaak lucht tekort. Soms zo ern stig, dat er sprake is van een levensbedreigende situatie. Het Astma Fonds doet er alles aan om het lot van deze mensen te verlichten. CARA genezen kan nog niet. Hel pen kan gelukkig wel. Ook uw hulp is daarbij on misbaar. Wat doet het Astma Fonds met uw gift? Voor de astma-bestrijding is veel geld nodig. Van de overheid ontvangt het Astma Fonds nauwelijks iets. De inkomsten moeten van u en uw medeburgers komen. Het Astma Fonds heeft geld nodig voor: Wetenschappelijk onderzoek. Het Astma Fonds ver richt zelf geen onderzoek, maar geeft financiële steun. Voorlichting en scholing. Het is belangrijk dat artsen en andere hulpverleners op de hoogte worden gehou den van de laatste ontwikkelingen. Het Astma Fonds organiseert voor hen (bij)scholing. Verder geeft het brochures uit voor de patiënten en het publiek. Hulpverlening. Het Astma Fonds subsidieert verschil lende proefprojekten voor patiëntenbegeleiding om de patiënt een leefbaarder bestaan te geven. Geef daarom aan de kollektant.... of stort op giro 55055 of bankrekening 70.70.70.120. OOLTGENSPLAAT De herden king van de gevallenen tijdens de oor log 1940-1945 op donderdag 4 mei 1989 (Hemelvaartsdag) had een sober maar plechtig karakter. De belang stelling was aanmerkelijk groter dan de voorgaande jaren en bij het monu ment aan de Kerksingel was ook veel jeugd aanwezig. Bij het Verenigingsgebouw „'t Centrum" werd de stoet geformeerd en onder klok gelui vertrok men om 19.45 uur naar het monument. Om 20.00 uur werden twee minuten stilte in acht genomen, waarna door twee leden van de Muziekvereniging U.D.I., de heren Gerrit Bakker en Bas de Vos de „Last Post" werd geblazen. Door burgemeester drs. C. M. de Vos en de beide wethouders, de heren G. W. J. Poortvliet en C. L. M. de Wit werd daarna namens het gemeentebestuur van Oostflakkee een krans aan de voet van het monument gelegd. Door leden van de volgende verenigingen werden bloemstukken gelegd: Oranjevereniging „Ooltgensplaat", Oranjevereniging „Achthuizen", Rode Kruiskolonne, Bur gemeester W. M. V. d. Harst Tamboer- en Trompetterkorps, Chr. Gem. Zangver eniging „Jubilate", Voetbalvereniging O.F.B. e.a. Zij die nog steeds lijden Burgemeester De Vos sprak van een goede gewoonte dat de Oranjevereni ging in samenwerking met het Gemeen tebestuur jaarlijks deze herdenking or- ganiseerd. Hij hoopte dat de gehele gemeente hier achter staat. „Daarbij gedenken wij niet alleen aan hen die vie len, maar ook aan hen die nog steeds lij den aan wat door hen in de oorlog is overkomen". Spreker ging nog verder. Hij dacht ook aan de -vragen die zich momenteel in onze samenleving voor doen. Daarbij noemde hij de bescher ming van het milieu, een aktuele vraag. Verder aan de miljoenen die op de rand van de hongerdood leven. „Laten wij daarvoor een stukje van onze welvaart inleveren". Spreker stond ook stil bij degenen die voor hun geloof godsdienstige of poli tieke overtuiging vastzitten. Ook men sen die men naar het leven staat, o.a. Beiroet, Belfast en meer andere streken van de wereld. „Als wij daarom denken dan wordt het herdenken niet alleen beperkt tot en bij dit monument. Denk b.v. ook aan de kinderen van wie de ouders fout waren in de oorlog. „En zo zijn er nog vele zaken meer die onze aandacht vragen", aldus de burgemees ter, die daarbij wees op de verantwoor delijkheid die wij allen hebben te dra gen tegenover deze medemensen. Bezinning De plaatselijke hervormde predikant, ds. C. J. W. Verboom herdacht in zijn toespraak allen die tijdens de oorlog hun leven hebben verloren. In de eerste plaats aan hen die ons land hebben ver dedigd en voor de vrijheid hebben gestreden, zij die geliefden moesten mis sen, die door de honger omkwamen, de verzetstrijders en aan het volk van Israël, de joden, die zeer zwaar zijn getroffen en voorts aan allen die in con centratiekampen zijn gesneuveld. Vooral gedenken wij aan de Heilige God, die 44 jaar geleden na 5 jaren van oorlog het geweld heeft willen keren. Ds. Verboom las hierna een gedeelte uit Psalm 46 voor: „Aanschouw de daden des Heeren". Het is een opwekking om tot bezinning te komen, want alle verzet tegen God is vruchteloos. Laat af om tegen Hem te strijden. „En juist op deze 4 mei, deze Hemel vaartsdag denken wij aan Hem die Zijn Zoon heeft gegeven tot een volkomen verlossing en nu zit aan de rechterhand van Zijn vader". Spreker besloot met het lezen van Ps. 91 vers 1: „Hij die op Gods bescherming wacht, wordt door de hoogsten Koning, Beveiligd in de duist'ren nacht. Beschaduwd in Gods Woning". Onder leiding van de in structeur-tam- boermaitré, de heer C. Voogd uit Oud dorp speelde het Tamboer- en Trom petterkorps twee coupletten van het Wil helmus. Ondertussen werd de vlag op de toren van halfstok gehesen. speelt en zingt muziek van omstreeks 1600 op 15 mei a.s. (2e Pinksterdag) aanvang 15.00 uur in theetuin „de Bongerd", Molendijk 65, Herkingen Het ensemble „Speelgoed" brengt zowel volkse- als hof-muziek ten gehore uit de zestiende en zeventiende eeuw. Al vijf jaar spelen deze vrije-tijdsmuzikanten samen, waarbij het eigen speelplezier voorop staat. „Pastime with good com pany" (breng je tijd door in goed gezel schap) is hun motto. Alle leden van de groep bespelen één of meer instrumenten, terwijl ook a capella gezongen wordt. De authentiek aange pakte nummers stammen uit de Neder landen en andere Europese landen als Italië, Frankrijk, Engeland en Duits land. In het Nederlandse repertoire staat behalve „het Meysken" en liederen uit de Valerius-bundel ook op het pro gramma „de Moord van Stad", verha lend van een waar gebeurde tragedie op een boerderij nabij Stad aan 't Haring vliet. De tekst is authentiek, maar de muziek is van eigen hand, zolang de groep nog op zoek is naar de oorspron kelijk melodie. Speelgoed bestaat uit: Anneke Tromp- per (zang en blokfluiten), Wim van Ham (luit en gitaar), Hans van Brakel (luit). Maarten Pieters (cello), Bram Schrier en Jan Trompper (blokfluiten), Nelleke de Leeuw (viool) en Sjoukje van den Eijkel (zang). In de theetuin zullen 6 leden van het gezelschap musiceren. Hiermede was de bijna drie kwartier durende plechtigheid afgelopen en werd de deelnemers in „'t Centrum" koffie aangeboden. In de stoet liepen mee: burgemeester en wethouders, leden van de Raad, politie met adjudant R. Osinga, het brandweer korps. Rode Kruis Kolone en EHBO, leden van de plaatselijke Zangvereni gingen „Advendo" en „Jubilate", Oran jeverenigingen Ooltgensplaat en Acht huizen, Voetbalveren. O.F.B., kerkeraad Geref Kerk en nog veel particulieren. VERVOLGVERHAAL Publikatierecht door de uitgever Bosch en Keuning - Baarn. Overgedragen aan de Ver. Streekmuseum Goeree-Overflakkee, Sommelsdijk. Hij begreep zo goed wat er in Piet omging. Piet knikte. „Jae, ik weet het wel", zei hij. Zwijgend liepen ze verder, totdat Piet ineens weer begon: „'t Zal vaoder wel bitter tegen- valle as 'n 't hoart. Hie had er zo stellig op gere kend om het boeltje weer overende te laete zetten.... En noe geen eens meer hiepetheek wille geve, eh.... 't is toch verschrikkelijk.... hie mit z'n inteekenlieste".... En weer was het Sien d'r vader, die de storm stilde, die in hem opstak. „Och", zei hij, „luuster noe es naer mien. Piet. De Heere is niet van Maert Ver geer ofhankelijk, oor. Want wat zeit de Schrift: Mijne is het goud en het zilver.... En de mensen binne aollemaele niet zoa as hie, oor, dat mot je niet dienke.... Ik zalle bie m'n eige landheer wel es gaen prebeere, en as die ken dan helpt 'n zeker.... Da 's oak een Christen, Piet, mar een van een aor slag as Maert Vergeer, 't Is bie Maert Vergeer; veul woorden en weinig daeden, en 't mot net aoresom weze: weinig woorden en veul daeden.... Lae m'n ons eige an z'n spiegele. Piet, want het zou wel es kenne weze, net lieken as de Schrift zeit, dat z'n geld tot z'n verderf zal weze".... Piet knikte. Hij vond, dat er in dat laatste een grote geruststelling was, er kwam vrede over hem nu hij hoorde van een verderf dat Woekert-Maert treffen ging. Maar Sien d'r vader ontnam hem dien vrede.... „Lae m'n daerom voor z'n bidde, Piet, denkt er om da' m'n dat noait vergete magge, oor, zal je er om dienke vanaevend".... En weer knikte hij, maar hij begreep nog niet hoe hij dat straks zou kunnen doen. Voor Maart Ver geer bidden!.... Hij had het weleens gedaan, maar sinds die tijd was er weer zoveel gebeurd!.... En tegen Sien d'r vader zei hij nog: „Ik durve den uut- slag haest niet tegen vaoder te vertellen as ik som- medeen thuuskomme!" „Doet het toch mar gerust, oor", antwoordde hij, „as het een werk des Heeren is in je vaoder, dan mot het daertegen kenne".... Piet keek hem aan, verwonderd. „Jae".... zei Sien d'r vader en hij glimlachte, „een palmboam groeit onder den druk het hardste, wis je dat niet?".... En toen Piet 's avonds het verhaal aan vader deed zei hij: „Och, ik zou het oak niet verdiend hawe'\ Triestig schudde hij het hoofd en hij zei nog eens: „Nee, ik zou het oak niet verdiend hawe.... Mar ik vind het voor juule zoa treurig, en voor je moeder vooral.... Ik zalle weer errebeier motte worre as ik nog es op de been mag komme".... Opoe had ook naar het verhaal zitten luisteren. Driftig vroeg ze nu: „En waerom wou Woeker- Maert geen hiepetheek meer geve?.... Hie trekt toch die centen van de asseransje!".... „Die had 'n zelf noadig", zei Piet. „Hie had gebrek an contanten, zei 'n".... Ze lachte grimmig. Haar kleine oogjes blonken toornig in haar gerimpelde gezichtje. „Hei je niet gezeid: neem dan een hiepetheek op je vrouwe, dan hei je contanten.... bi' je ineens uut de warre.... leelijke, ouwe vrek".... Piet moest er om lachen zoals ze het zei, er was iets koddigs in haar boosheid. „Hei je niet an z'n gevroge: hoe mo' m'n dat noe maeke.... zonder schuure? Waer mo' m'n mit de beesten bluuve?".... Piet schudde van neen. „Je hei je boodschap weer mar half gedaen", vond ze. „As ik er mar es bie geweest was, dan zou ik gezeid hawe: ik brienge de beesten bie je vrouw in de keuken, oor!.... Had 'n wel eiers voor z'n geld gekoze!".... „Och, stille noe mar", zei vader, en zijn stem klonk vermoeid, „'t Zal zoa motte weze zeker".... Moeder was er ook bij. Ze zat naast de bedstee. Zachtjes streelde ze vaders handen: „Me zalle 't saeme wel draege, eh Kees".... „Geduldig draege, eh Seeltje".... Vader verborg zijn hoofd in het kussen. Die andere morgen maakte Sien d'r vader zich gereed om op reis te gaan. „Kaerel joon", zei z'n vrouw tegen hem, „wat mekeer je noe toch, mit zukken weer.... Hoar es.... het giet waeter.... en zoa waoie.... en 't is nog aerde- donker.... As de boat mar niet verdrienkt!".... Hij moest er om lachen. „Mens", zei hij, „maek je eige noe toch niet ongerust voor niksIk bin toch wel es meer in slecht weer geweest".... I „Heit dat dan noe zoa'n haest, dat het geen dag meer ken wachte?".... „Nee, mar ik hawe dat er noe eenmal op gezet en 't ken merge oak wel slecht slecht weer weze. Je mot over zukke diengen geen gras laete groeie".... „Had dan geschreve",.... hield ze vol. „Kom, geen bezwaeren meer, oor! Zoek m'n hor- loos es op uut 't kammenet".... Ze ging naar het kabinet en zocht in een van de laden. „En as den heer noe es geen centen heit?" vroeg ze bezorgd. „Wat mot je dan?".... „Dan prebeer ik zelf een tweede hiepetheek te kriegen, dat zal misschien wel gaen.... De man mot geholpe worre, daer gae niks van of... al mot ik er een stikje land voor verkoape".... „Een tweede hiepetheek.... daer zei je zoawat".... Ze bleef staan met het horloge in haar handen alsof ze er over nadacht. „Daer hawe ik nog geen eens om gedocht.... Zou je dat dan liever mar ineens niet doeë, dan hoefje niet deur dat weer.... A' je noe toch mit zukken weer naer Den Haeg mot!" Angstig luisterend bleef ze even staan. „Hoar dat lieve leven es an!".... Hij lachte weer. „Nee", zei hij, „lae 'k dat noe eerst zoamar prebeere, want dat zou noe nog zoa glad niet gaen, dat mot je niet dienke. Om zoa'n bonk centen as tweede hiepetheek te kriegen! Je mot niet vergete, dat aoUes in waerde gezakt is.... Dan zou je daer net je mannetje voor motte vinde, die dat mit je aeventuure wil. En daer kom nog es wat bie: wie weet hoe gaauw of da' m'n zelf voor ons eige nog wat geld op motte neme!".... Ze knikte. „Jae", 't is zoa'n raoren tied, eh. den eenen dag bi' je wat en den aoren dag bi'je niks meer".... Hij rees op. Ze volgde hem het gangetje in. Bij de deur gaf hij haar een hand. „Nou, dag vrouwe", zei hij. „Goeie reis", zei ze, „en dat je mar succes mag hawe". (wordt vervolgd) if,if,,f,i^i^i^:^^^^^^i^^^^^^^i^^^i^^jf,jf,^^if,;f.-f.^^i^^jf.i^^.^^:fjf.^^;^:^^jf.^^^.^^^^^if.^^jf.^.^.^^:t^^^^ li s A r t - 58 -

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5