Rondweg Dirksland gisteren ingebruik gesteld Predikbeurten Tholen wil snel inzicht in problemen bij SLOTH Een Ouddorpse molen naar Engeland Uien-sorteerderij Zinvol nieuws? Eilanden Nieuws! (Foto)wedstrijd hoogste zonnebloem Jacquard meubelstoffen in de lift Ook de secretaris vertrekt Eilanden-Nieuws: een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Biz. 2 „EILANDEN NIEUWS VRIJDAG 28 APRIL 1989 Misschien lieeft het mismoedige voor uitzicht van raadslid Robijn burg. Oversier van Dirksland, gistermid dag, bij de openstelling van de „Rond weg Dirksland", nog wel in de oren geklonken toen hij verzekerde dat het gemis van het doorgaand verkeer van Dirksland geen dóód-, maar een leef baarder dorp zal maken. Heel anders had dhr. Robijn het voorzien „blieë as t'r nog'es een autootje deur Dirksland komt!" had hij tijdens een raadsverga dering beweerd, maar de eerste burger legde de openstelling van de Rondweg, officieel de Aarddijkswal, nogal wat positiever uit: ....„het uitgebreide voorzieningenniveau van Dirksland waarborgt de komst van zeer veel mensen", wilde dhr. Oversier blijven geloven. De nieuwe weg bekort de afstand water- toren-Staakweg met achthonderd meter en een interessante tijdwinst i.v.m. de snelheidsbeperking in het dorp en het vrijwel altijd aanwezige langzame land- bouwverkeer waarachter zich soms lan ge slierten auto's vormden. Een ge weldige verbetering, de nieuwe weg, tot het gebruik waarvan gistermiddag Ge deputeerde dhr. T. F. J. Jansen met een kraan de laatste beletselen - ter hoogte van de Onwaardsedijk - wegnam. Oor spronkelijk zou de ingebruikname later hebben plaats gevonden, „maar, met zelfs Koninklijk bezoek in uw omgeving was het ons onze eer te na niet vóór die datum gereed te zijn", verklaarde dhr. Jansen. En zo werd gistermiddag de officiële ingebruikname een feit; voorafgegaan door de old-timer Morris van dhr. Smitshoek met Gedeputeerde Jansen en burg. Oversier aan boord, reden twee riante bussen de genodigden over de nieuwe weg, tijdens welke rit ook aan dacht werd gevraagd voor de „kunstwer ken" van beton en de bomenrijen die, zo maakte iemand van Verkeer en Vervoer duidelijk voorkomen dat de weg wordt benadrukt; ze zorgen er mede voor dat door de aanwezigheid van de weg het landschappelijke zo weinig mogelijk wordt aangetast. Gedeputeerde Staten waren er duidelijk óók gelukkig mee, getuige de veelheid van genodigden en de juichende woor den van Gedeputeerde Jansen die met het beschikbaar komen van de weg een hoog doel van het Provinciaal bestuur verwezenlijkt zag, n.l. de leefbaarheid van de dorpen te bevorderen en dat achtte hij voor Dirksland zeker het geval nu voortaan de geluids- en milieu- overlast en het gevaar van zesduizend per dag passerende auto's niet meer te duchten is. Dhr. Jansen „begroette" de nieuwe weg als zijnde bijzonder waardevol voor de infrastructuur van Goeree Overflakkee. Alhoewel, naar hij verklaarde „met zorg bezet" - over de komende sanering en heroriëntering in het kader van de Wet Uitkering Wegen durfde dhr. Jansen, nu dit 1900 mtr. lange karwei zo prima geklaard was, alweer wat verder te den ken over de omleiding Melissant-Stellen- dam-Goedereede, wetend dat de Pro vincie Zuid Holland op het gebied van Verkeer en Vervoer en zorg voor het Milieu nog veel te doen staat. Een harte lijke gelukwens ten besluite voor de gemeente Dirksland en tot de gebruikers van de weg, met een hartelijk dank woord aan de bedrijven en medewerkers die bij de aanleg van de weg betrokken zijn geweest. Ook burgemeester Oversier toonde zich een tevreden bestuurder, al liet hij niet na eraan te herinneren dat de eerste brief aan de Provincie over de noodzaak van een omleidingsweg al van 1967 dateert. Categorisch ging dhr. Oversier alle markante punten uit die voorge schiedenis na, waarin pas enige schot was gekomen nadat - in 1977 - de com missaris der Koningin een bezoek aan Dirksland had gebracht, al wist dhr. Oversier dat het daar zeker niet aan gelegen had dat er na die datum enige voortgang zichtbaar werd. Nu het ijzer tóch heet was en de lof van een gereedge komen weg bezongen kon worden vroeg dhr. Oversier opnieuw de „voortvarend heid" van de bestuurders over de zozeer begeerde aanleg van de weg Tl 15, rich ting Herkingen. „Getalsmatig zal het nauwelijks tot de verbeelding spreken", zo zei dhr. Oversier over het gebruik, maar gevoelsmatig spreekt de noodzaak des te nadrukkelijker omdat de weg met name door fietsende scholieren wordt bereden. Om de herinnering aan Dirks land vooralsnog levendig te houden bood dhr. Oversier Gedeputeerde Jan sen een smakelijk pakket diepvrieslek kernijen van „eigen" Dirkslandse bodem aan. Gedeputeerde Jansen bedient de handels waarmee het laatste beletsel werd weggehesen. Deja komt met uitgebreide kollektie op „Interzum "-Keulen ROTTERDAM De keus in meubel stoffen wordt elk jaar groter. Voor fabri kanten is het bepaald niet eenvoudig om telkenmale met nieuws te komen. De consument is wat dat betreft verwend: men wil eenmaal het mooiste en het beste en de industrie speelt op die wen sen in door op meubelmanifestaties uit te komen met op de trend afgestemde kwaliteiten in zoveel mogelijk kleur- stellingen. Dehnert Jansen B.V., specialist in meubelbekledingsstoffen, lanceert dit voorjaar een assortiment, dat de meu- belproducent zeker zal aanspreken. Heel cheque zijn bijvoorbeeld de stoffen „Beauvais" en „Bordeaux" - twee zeer fijn geweven jacquards met een Jugend- stil-achtige dessinering: op dit gebied het laatste nieuves dat door Deja exclu sief op „Interzum" zal worden gepre senteerd. De kollektie weefstoffen in het alge meen is uitgebreid met o.a. de kwaliteiit „Australië", een hoogwaardige en te vens voor projektmeubelen geschikte, acryl uni in 25 populaire kleuren. Maar ook enkele all over gedessineerde jac quards en een 3-tal klassieke bloem- chenilles voor overgestoffeerde jacquards en een 3-tal klassieke bloem- chenilles voor overgestoffeerde bank stellen e.d., maken deel uit van het opvallend brede aanbod, waaraan nog een extra dimensie is toegevoegd in de vorm van de in patch-work-look uitge voerde „Canton". Gecombineerd met de van het canton-dessin afgeleide „Canea" kan dan van een heel apart effekt gesproken worden. Zij zijn allebei 140 cm breed en elk leverbaar in 3 softkleuren en 2 zwaardere tinten die speciaal op tweezits bankjes goed tot hun recht zullen komen. Ter afronding van het vernieuwde meu- belstoffenprogramma dat Deja, behalve op „Interzum", laat zien tijdens een huisshow in haar hoofdkantoor te Rot terdam (8-29/5), in het Novotel Venlo (22-26/5) en in de vestigingen Enschede (29/5-2/6) en Drachten (5-9/6) is de House and //ome-kollektie aangevuld met „Bellmore" en „Glendora", twee fraaie Scotchgard behandelde creton nes die zowel kreukherstellend als wate rafstotend en vlekwerend zijn. Vooral jonge mensen zijn gecharmeerd van dit meestal met een royaal bloempatroon bedrukte weefsel. Het meubel krijgt er een romantisch en eigentijds aanzien door en het kost niets meer. In 's-Gravenpolder komt dezer dagen een nieuwe en modem ingerichte uien- sorteerderij gereed met een jaar capaci teit van 50.000 ton. Het betreft een sorteerderij van het Uienbedrijf Ge broeders Mol b.v., die onlangs een andere naam kreeg en nu Triumfus Onion Produkts b.v. heet. Suiker Unie, want van deze suiker gigant is het bedrijf een dochteronder neming wil daarmee de naam van de Nederlandse ui als kwaliteitsprodukt weer opvijzelen, want in het buitenland ging de naam van de Nederlandse ui, de laatste jaren veel van de vroegere roem verloren. Zondag 30 april 1989 OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Heilig Avondmaal Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur dhr. P. Noordam Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstien- den) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. H. Westerhout en 18.30 uur ds. J. Codée (R). STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. H. Westerhout (Goedereede); kollekte Stichting Woord Daad Ger. Kerk 10.00 uur leesdienst en 17.00 uur dhr. A. v. d. Schee. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., D.L. 11,2; extra maandelijkse kollekte kerk voogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur ds. D. Stolk, Boxtel en 17.00 uur ds. P. Rozeboom Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein en 18.00 uur kand. T. C. de Leeuw, Ameide; extra kollekte Onderhoud kerkgebouw Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. E. van Spanje en 18.00 uur ds. W. H. van Kooten; extra koll. Ger. Bond, alg. doelen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange; extra kollekte Evangelisatiewerk eigen ge meente Lukaskapel 10.15 uur ds. W. H. van Kooten Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Berveling, Breda Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. van Trigt, Openbare belijdenis des geloofs en 18.00 uur ds. K. ten Klooster; extra kollekte quo tum Chr. Ger. Kerk 9.30 (H.D.) en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. L. Koelmans en 17.00 uur kand. J. van Wallinga Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. J. Borgdorff NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder; Ie kollekte diakonie en 2e kollekte kerkvoogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. F. Kaars, Papendrecht 18.00 uur ds. D. Breure, Haaften Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. C. van Wijnen, Heinenoord en 18.00 uur ds. H. van Wingerden, Barneveld Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Rozeboom (m.m.v. kinderkoor „Jong Geluid") en 18.00 uur ds. D. Stolk, Boxtel. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. D. Heuvelman, Klaaswaal Ger. Kerk 10.00 uur drs. A Smilde en 18.30 uur drs. Jac. Griffioen. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. W. Verboom en 18.00 uur ds. M. B. V. d. Akker, Wageningen; extra kollekte Pastoriefonds Ger. Gem. 9.30 (H.A.) en 18.30 uur ds. J. Beens, Scherpenisse Ger. Kerk 9.30 (voorber. H.A.) en 18.00 uur drs. W. Venema. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg; extra kol lekte verwarming. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster uit Mid- delharnis en 18.00 uur ds. J. Koppe laar uit Kinderdijk Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur ds. J. Karens uit Opheusden Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. YERSEKE Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 uur ds. K. ten Klooster, Middel- harnis en 18.30 uur ds. E. M. Bak ker, Bergambacht. De gemeente Tholen wil zo spoedig mogelijk duidelijkheid over de proble men bij de Stichting Lokale Omroep Tholen (SLOTH). De lucht bij de Lo kale Omroep blijkt in tegenstelling tot hetgeen tijdens de één dezer dagen gehouden stichtingsraadvergadering werd beweerd, nog niet helemaal gezui verd te zijn. Voor de aanvang van deze vergadering werd bekend, dat de secre taris, de heer J. van Elsacker schriftelijk had meegedeeld zijn funktie neer te leg gen. In de loop van de dag, na deze stich tingsraadvergadering heeft het stichtings bestuur voor zover bekend, de vrijwilli- gersovereenkomsten met de drie mede werkers opgezegd. Wethouder J. Versluijs uit de kern Scher penisse zei bekend te zijn met het feit dat binnen de omroep diverse problemen leven. „We willen weten wat nu de ver dere plannen zijn. Ik heb vernomen dat de heer Burgers (de voorzitter van de SLOTH) al dan niet gehuurde spullen ingepakt zou hebben. In verband met de ingediende begroting bij de subsidie aanvraag van de SLOTH die in de raadsvergadering werd behandeld, is het noodzakelijk dat wij voorbereid zijn op eventuele vragen van de leden van de gemeenteraad. Als gemeentebestuur hebben we er vanaf het begin op aange drongen dat onafhankelijk van de voor zitter Burgers gewerkt zou worden en dat voor het pand en voor de apparatuur huurovereenkomsten opgesteld zou den worden". Tijdens de programmaraadsvergade ring heeft het stichtingsbestuur bewust over het terugtrekken van secretaris Van Elsacker gezwegen. In zijn schrijven gaf hij als reden voor zijn optreden onvrede met de gang van zaken bij de SLOTH aan. De heer Van Elsacker was niet voor commentaar te bereiken. Te smalle top Een groot gedeelte van de moeilijkhe den bij de lokale omroep zou mede wor den veroorzaakt door een te smalle top. De programmaleiding bestond tot voor kort uit twee personen. Als reden voor het ontslag van mejuffrouw Tanja Geuze en van mejuffrouw Nel Aal- brechtse geeft de omroep aan dat zij het voortbestaan van de SLOTH wil waar borgen en dat het duo raadgevingen van de programmaleiding en van het be- stuur niet heeft opgevolgd. De twee stel len hierop dat eigen inifiadef met name door één van de twee programmaleid sters, steeds de grond is ingeboord. „Als jejezelfinzet voor bepaalde dingen krijg je constant kritiek", vertelt Tanja Geuze. Het door hen ingevoerde programma onderdeel „schouderklopje" werd uit eindelijk de oorzaak van diverse on oplosbare problemen". De programmaleiding heeft ons hier over aanvankelijk niet persoonlijk be naderd. Tot het uit de hand liep. Greetje Mayer krijgt voor de SLOTH als reden voor het opzeggen van de overeenkomst dat zij de voorzitter beschuldigd zou hebben over financiële privézaken bin nen de omroep. Zij ontkent deze be schuldiging ten stelligste. „Ik heb vragen gesteld over de financiën van de om roep. Omdat ons werd gevraagd per medewerker tien leden te winnen. Ik voel het dan ook als een morele plicht op de hoogte te zijn van de huidige finan ciële toestand van de SLOTH. Beden kingen tegen de voorzitter Burgers per soonlijk zijn niet door mij maar door anderen in het leven geroepen". Voorzitter C. Burgers: „Als iemand het niet eens is met een beslissing of met een advies van bovenaf kan hij uit de aard der zaak dit aanvechten. Maar de uitein delijke beslissing is aan het stichtings bestuur. Je kunt je daarbij neerleggen of stoppen met het werk". Hij geeft toe dat de diverse overkoepelende groepen aan uitbreiding toe zijn en meldt dat hieraan koortsachtig gewerkt wordt. Inmiddels is er ook een begin gemaakt - volgens beide medewerksters pas na lang aan dringen - met het vormen van een programmaraad. Volgens de SLOTH-voorzitter liggen de problemen binnen de omroep echter op een ander vlak. Hij wil hierover geen enkele mededeling doen vóór de pro grammaleiding na onderzoek advies heeft uitgebracht aan het bestuur dat hij momenteel samen met de gekozen Peter Heyneman vormt. Foto Hameeteman te Ouddorp/Som- melsdijk belegt a.s. zomer t.g.v. het 150- jarig bestaan van de fotografie een wedstrijd om de hoogste zonnebloem. Er dient een foto - op KODAKfilm - van te worden gemaakt. De teler van de hoogste zonnebloem maakt kans op een volautomatische KODAK compact ca mera ter waarde van 300,-. Zeg nou zelf, je zult drieling zijn-, en dat zijn ze - Krijn, Leo en Wim Flik- weert uit Ouddorp - is er dan een mooier naam dan „de drie gebroeders" denkbaar voor een molen die je gedrieën in elkaar hebt geknutseld, de derde trouwens al? Zo deden ze dan ook, de broertjes Flikweert, weliswaar leerlingen van de Prins Maurits MAVO/HAVO, maar met hout en met het hanteren van gereedschappen hebben ze al evenmin moeite. Voor de con structie van een decoratieve tuinmolen draaien ze hun hand niet om, twee pronken er al in Ouddorp maar de derde, de drie gebroeders gaat in den vreemde draaien. Die komt in de tuin van Paul Brooks te staan, een jonge man die woont in Ashford (Kent) in Engeland. De man rechts op de tweede rij, dhr. Moelijker uit Middelharnis is daar de directe veroorzaker van. Als leraar op vorengenoemde school was hem de knutselvaardigheid van zijn Ouddorpse scholieren ter ore gekomen en.... hoorde je dhr. Moe lijker toen overdenken: „is me dat even een pracht cadeau voor Paul nu hij zijn eigen huis gaat bewonen?" En ze maakten 'm, de Flikweertjes, behalve de kap helemaal „uut de botte kop"; de kap maakten ze aan de hand van een tekening. En óf de Engelse Paul gelukkig was met het écht Hollandse cadeau; daar zullen ze van opkijken in z'n straat....! Paul, al veertien jaar lang bevriend met de fam. Moelijker, bracht samen met z'n broers lan en Timothy een bezoek aan Nederiand waar ze genoten van molens en tulpenvelden en van de gastvrijheid van de fam. Moelijker. De molen gaat, deels gedemon teerd, mee in of op de auto. Paul is de eerste van links op de achterste rij, op de voorgrond de Flikweertjes, maar wde wie is....? Daar vraagt u ons wat....

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2