Met z'n allen krijten aan tafel Terecht verlies Good-Luck Stelle wint ook derde wedstrijd Politieberichten Heroprichting Drumband Vooruit Sport- en cultuurfonds gemeente Goedereede EHBO kring Flakkee Magisch tafelkleed om vol te kleuren Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp Politieke voorlichtingsavond 3 FLO'S Goedereede P.V. „de Luchtbode" Uitslagen Damvereniging „Denk en Zet" Inleveren chemisch afval Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Amateur Aquarellen expositie in Vrooniande te Dirksland Mannenkoor „Ons Koor" naar Italië Damkampioenschap van Goeree-Overflakkee 1989 Biz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 25 APRIL 1989 Het zal je maar gebeuren: de kleintjes hebben met z'n allen een fraaie tekening gemaakt op het nieuwe tafelkleed. Ontroerend misschien, maar toch weet je als ouder niet of je nou moet lachen of huilen. In Amerika werd een tafelkleed ontwikkeld dat lachend volgekleurd mag worden. Daarvoor is het namelijk speciaal bedoeld. Het witte kunststof kleed staat vol met grote boeiende kleurplaten. Met krijt kunnen die ingekleurd worden. Samen spelen - Het kleed werd vooral ontwikkeld om het samenspel te stimuleren. Het is tafelgroot en er kunnen met gemak zes kinderen omheen zitten. Ze werken samen en hebben plezier tijdens het kleuren. Zo leren ze dat je door samenwerking tot een leuk resultaat kunt komen. Uitwissen - Bij het kleed hoort speciaal krijt. Als de kinderen uitgekleurd zijn, kan het krijt met een droge doek of een tissue worden weggewist. De volgende keer kan er weer opnieuw worden gekleurd. Op die manier liggen er uren spelplezier in het verschiet. In ons land kost het kleed 22,95. Het kan worden besteld bij Verta in Vught, tele foon 073-579130. Afgelopen zaterdag organiseerde zwemclub de Zeehond '73 (Rozen burg) de derde zwemwedstrijd in de 4- kamp competitie tussen WVH (Helle- voetsluis), VZC (Vlaardingen), de Stelle (Stellendam) en de Zeehond '73. Na twee wedstrijden ging de Stelle aan de leiding met een voor sprong van 16 punten op VZC. WVH en de Zeehond '73 stonden al op ruim 30 punten en moesten derhalve nu al kansloos worden geacht voor een eindoverwinning. Thuisploeg de Zeehond '73 startte goed en won het eerste nummer. Daarna nam VZC het over. Ze waren serieus bezig om hun achterstand op de Stellendam mers in te halen. Na een kwart hadden ze al een voorsprong op de Stelle opge bouwd van 5 punten! Voor de Stelle is het altijd al moeilijk om zich in de jongste leeftijdsgroepen te handhaven. De meeste verenigingen gebruiken ze als kweekvijver voor hun startvergunninghouders-afdeling. Van daar dat het ook kan dat de Stelle bij de wat ouderen altijd terugkomt. Toch komen er in de oudste leeftijdsgroepen steeds meer startvergunninghouders terug naar de recreanten-afdeling (ge zelliger wedstrijden?). Voor de Stellele- den is dat altijd een stimulans om er toch hard tegenaan te gaan. Kees Akers- hoek zwom zelfs een nieuw clubrecord op de 100 mtr. wisselslag heren (1.10.4)! Daarna zat de helft van de wedstrijd erop en hadden de Stellendammers weer de leiding in handen genomen. VZC keek tegen een achterstand van 3 puntei) aan. Hadden de Stellendammers 4 weken geleden in hetzelfde bad tijdens de esta fette de grootste moeite met VZC (bei den hadden dezelfde tijd), nu was er geen vuiltje aan de lucht. Even mochten de Vlaardingers aan een eerste plaats ruiken, maar al snel nam de Stelleploeg het voortouw weer en bleven tot het einde toe ruimschoots op kop. Was het voor de Stellendamse in het eer ste gedeelte heel moeilijk om zich staande te houden, in het tweede ge deelte weerden ze zich nog beter en boekten daardoor zelfs enkele succes sen. Zo waren er eerste plaatsen wegge legd voor Ronald van Soest (onder 8 jaar). Corina Tanis (onder 10 jaar) en Saskia Jansen (onder 12 jaar). Ook de ouderen zaten er weer goed bij. Zo gin gen er eerste plaatsen naar Anita Jansen en Vincent de Leeuw (beiden onder 14 jaar), Janet Tanis (dames) en Kees Akershoek (heren). Kees Akershoek kwam overigens 0.2 seconden tekort om zijn op 15 april j.l. gevestigde clubrecord op de 100 mtr. vrijeslag onder de minuut te krijgen. Nu staat het nog steeds op 1.00.0. Het kon niet uitblijven door al deze Uitslagen van 17 april 1989: Dammen: G. Tanis - K. Tanis1 - 1 C. Mierop - P. van Dam2 - O H. Tanis - J. W. Stoof2 - O C. Akershoek - C. Tanis1 - 1 K. Voogd-Tanis - L. Moerkerk2 - O Schaken; afdeling 2: P. A. Derrez - W. van GeelenO - 1 M. van Damme - R. KickertO - 1 J. van Huizen - E. Santifort1 - O Afdeling 1: J. Soeteman - J. DijkstraVa - Vi A. C. Baas - M. Breen1 - O P. Westhoeve - W. Breen1 - O Uitslagen van 10 april 1989: Schaken; afdeling 1: A. J. Kastelein - A. C. BaasO - 1 J. Santifort - M. BreenVi - V2 J. Dijkstra - W. Breen1 - O P. Westhoeve - Kr. v.d. WendeV2 - Vi Afdeling 2: W. van Geelen - J. van HuizenV2 - Vi E. Santifort - J. Grinwis1 - O R. Kickert - N. van DoomO - 1 op 3 mei 1989 organiseren de 3 Flak- keese Landbouw Organisaties een poli tieke voorlichtingsavond. Op deze avond zullen 3 Europarlementariërs uit eenzetten welke beleidsuitgangspunten zij namens hun partij zullen trachten te realiseren. Namens de CDA zal de heer J. Zonne veld het woord voeren, namens de WD de heer J. Mulder en namens de PvdA de heer F. Woltjer. Op deze avond zullen zij met name ingaan op problematiek in de akker bouw. Er zal voldoende gelegenheid zijn om vragen te stellen en om met de inleiders in discussie te treden. De avond wordt gehouden in het vereni gingsgebouw de „Dorpstienden", Dorp- stienden 2, te Ouddorp. goede prestaties van de Stellendam mers. Met een straatlengte voorsprong wonnen ze deze wedstrijd: 1. de Stelle65 punten 2. VZC51 punten 3. de Zeehond '7349 punten 4. WVH35 punten Dit betekent dat de Stelle in het klasse ment ook een grote voorsprong heeft opgebouwd en vrijwel zeker is van de eindoverwinning, temeer daar de laatste wedstrijd thuis is en wel op 20 mei a.s. De stand met nog een wedstrijd te gaan is als volgt: 1. de Stelle186 punten 2. VZC156 punten 3. dé Zeehond '73135 punten 4. WVH123 punten - Vernielingen bij school Bij de OLS de Westhoek aan de Dorp stienden te Ouddorp zijn een aantal ver nielingen aangericht. Een tweetal hou ten hekken waren uit de beton getrok ken, op het gehele schoolplein lagen stukgeslagen bierflesjes. Op een raam was met verf gespoten. - Vernieling personenauto In dezelfde periode werd geprobeerd van een personenauto op de Dorpstien den een kunststof spoiler los te trekken. Dit was echter niet gelukt. De eigenaar bleef met de schade achter. - Controle alcohol Een aantal malen werden controles uit gevoerd op alcoholgebruik. Hierbij werd een inwoner uit Den Bommel aan gehouden, die na afgelegde ademana lyse op het bureau 380 microgram/I. bleek te blazen. De wettelijke grens is 220 microgram/l. uitgeademde lucht. - Lammetjes door hond doodgebeten Op de Damweg te Stellendam werden een tweetal lammetjes door twee hon den doodgebeten. De honden liepen ter plaatse niet aan de lijn en werden door de bazin niet onder controle gehouden. Proces-verbaal zal worden opgemaakt. - Aanrijding reebok Op de Brouwersdam werd wederom een reebok door een personenauto dood gereden. - Verontreiniging grond Te Ouddorp werd bij de sloop van een huis een restant olie uit een olietank zonder meer uitgegoten, zodat de grond verontreinigd raakte. De zaak zal nader worden onderzocht en proces-verbaal zal worden opgemaakt. - Inbraak woningen Op de Dorpsweg te Ouddorp werd op een middag bij thuiskomst van de bewoonster een man en een vrouw ach ter de woning aangetroffen, die er als een haas vandoor gingen. Uit haar woning bleken enkele sieraden ontvreemd te zijn. De gelijk ter plaatse gekomen politie heeft niemand meer kunnen treffen. Het betroffen donkere types in vermoedelijk een donkergroene Opel Ascona. In deze auto zat nog een donker gekleurde man. Op de Venkelstraat te Goedereede werd in de avonduren d.m.v. het openbreken van de achterdeur ingebroken. Ont vreemd werd o.a. geld en een aantal cheques. - Heterdaad fietsendiefstallen Op de Haringvlietdam werden een vier- tal jongens uit Hellevoetsluis aangehou den, die ieder in Ouddorp een fiets gestolen hadden. In één fiets was maar een postcode aangebracht. - Heterdaad diefstal krat bier Bij de Albert Heijn te Ouddorp werd door een drietal jongelui een krat bier weggenomen. Dit werd gezien door een paar oplettende voorbijgangers, die de politie inlichtten. De daders konden worden aangehouden. - Overige diefstallen Verder werd aangifte gedaan van: 1. Diefstal van een fiets op de camping de Magneet. Het betrof een zwarte herenfiets merk Simplex, postcode 3247 BN 93. 2. diefstal van twee bromfietshelmen, die door de eigenaars bij de bromfiet sen achtergelaten waren. HERKINGEN Uitslag wedvlucht Moeskroen d.d. 22 april 1989. 315 duiven, los om 9.15 uur bij N.W. wind. Afstand 123 km. Eerste duif n.l7 uur. J. den Boer: 1,3,9,14,19,22,23,25.27,32, 41, 42, 45, 61, 65, 67. 68, 71, 75; A. het Jonk: 2, 8, 44; A. J. A Volaart: 4, 12; M. Huizeren Zn.: 5,17,50,55; A. Molenaar: 6, 11, 13, 28, 39; Ph. Logmans: 7, 15, 18, 36, 43, 49, 53, 54, 60, 65, 66, 68, 70, 76; Gebr. Logmans (Jun.): 10, 21, 34, 35; K. Kievit: 16, 33,40; H. Kievit: 20,62,79; H. Kameriing: 24, 52, 56; B. v. d. Ochtend: 26, 37, 78; J. Molenaar: 29, 31; C. Log mans: 30, 38, 51, 58, 63, 72; I. Kievit: 46, 47, 48, 57, 59, 73, 77; A. Kievit: 76. MIDDELHARNIS - SOMMELSDUK d.d. 17 april 1989 Afdeling I C. Spee - M. de Haas2 - O P. Leroy - H. Koese1 - 1 I. Koese - I. Mackloet2 - O AfdeHng II M. van Lente - J. Dekker1 - 1 C. Zoon - H. VerolmeO - 2 C. Polder - H. Noordijk2 - O J. Lodder - A. Krijgsman1 - 1 Afdeling III L ten Hove - C. v. d. Groef2 - O J. V. d. Kooij - F. Noordijk1 - 1 J. Verbiest - L. van Erkel1 - 1 Afdeling IV J. Holleman - H. Schellevis1 - 1 A. van Heumen - P. van Groningen2 - O A. V. d. Sluijs - G. Zaaijer1 - 1 D. Peeman - J. K. de Rooij2 - O J. A. Gebuis - T. van Brussel2 - O OUDE TONGE Het Bestuur roept leerlingen vanaf 10 jaar t/m 18 jaar op om wederom lid te worden van de slagwerkgroep. Sinds kort woont er in Oude Tonge een tam boer, de heer van de Broek, Bemhard- straat 6, Oude Tonge. Hij is van plan bij voldoende animo om vooral jonge leerlingen op te gaan leiden voor slagwerker die bij de Drumband kunnen worden ingezet. Zij die belangstelling hebben kunnen zich opgeven bij bovengenoemd per soon. Of tijdens de repetitie van het Fanfare-orkest in Bolbaeken op de woensdagavond, vanaf 19.30 uur. Zoals u weet is er al geruime tijd geen Drumband meer in Oude Tonge, om dit verlies enigszins op te heffen wil het bestuur nu op deze manier proberen om een voorzichtige start te maken. Bij vol doende belangstelling zal er in overleg worden gekeken welke avond nog past voor instrucde. Voor vrijblijvende inlichtingen op ge noemde plaatsen te verkrijgen. We hopen dat vele jongeren de weg zul len weten te vinden. Ook is het mogelijk om je op te geven voor leerling koperblazer-blokfluit. Voor de eventuele twijfelaars is er nog plaats op de trombone, bugels, hoorns. Zij die belangstelling hebben om eens een repetitie bij te wonen, u bent van harte welkom. U zult versteld staan van de vorderingen welke wij hebben gemaakt de afgelopen tijd. Voor alle duidelijkheid wij zijn een Fanfare-orkest, welke o.l.v. H. Verweij staat. De repetities zijn op maandag, leerlingen; dinsdag, leerlingen; woens dag rep. fanfare-orkest; donderdag, jeugd blokfluitgroep en jeugdorkest. Wij wachten met spanning af. TOT ZIENS! GOEDEREEDE De landelijke akfie „Met klein chemisch afval gooit u meer weg dan u denkt" krijgt ook in deze gemeente de nodige aandacht. Dit is broodnodig, omdat men hetgeen in een huishouden jaarlijks wordt weg gegooid in de vuilnisbak, via de w.c. of door de gootsteen etc. de natuur veel geweld wordt aangedaan. Om nu te voorkomen dat deze schade lijke stoffen nog langer in het milieu terecht komen gaat de gemeente Goede reede depots openen waar het klein che misch afval kan worden ingeleverd. U kunt dit afval inleveren bij de gemeen telijke werkplaatsen en wel op de vol gende tijden: STELLENDAM: iedere woensdag van 9.30-10.30 uur; GOEDEREEDE: iedere woensdag van 11.00-12.00 uur; OUDDORP: iedere woensdag van 13.00-16.00 uur. U wordt verzocht het afval zoveel moge lijk in de originele danwei in een her kenbare verpakking aan te bieden, zodat verwerking op de juiste wijze kan plaats vinden. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met de afdeling Gemeente werken (tel. 01879-1500). Zaterdag trad Good-Luck aan in Alm- kerk tegen de plaatselijke korfbalclub A.C.K.C. Bij winst zou er nog een moge lijkheid zijn om te promoveren. Echter zover kwam het niet. Evenals in voor gaande jaren bleven de punten in Alm kerk. In het begin van de wedstrijd trok Good- Luck meteen van leer. Door een af standsschot van Johan v. d. made werd het 0-1 In dezelfde minuut maakte A.C.K.C. weer gelijk. Het duurde daarna enige tijd voordat er weer gescoord werd. De aanvalsvakken moesten lang zoeken naar openingen. A.C.K.C. kwam eerst op voorsprong voordat Anton Mol van afstand 2-2 maakte. De felheid van A.C.K.C. werd vooral beloond in het laatste gedeelte van de eerste helft. In snel tempo volgden de doelpunten elkaar op. Nadat A.C.K.C. eerst een strafworp had gemist, maakten ze 3-2. Anton Faasse antwoordde direkt door vanonder de korf 3-3 aan te teke nen. Nog voor rust maakte A.C.K.C. er 5-3 van. In de tweede helft speelde Good-Luck voor de wind. Dit had tot gevolg dat Good-Luck een licht veldoverwicht kreeg gedurende de gehele tweede helft. Het was toch A.C.K.C. die 6-3 aante kende. Direkt daarna werden de wissels Agnes de Vos en Els Weydema het veld ingestuurd. In de aanval maakte Margie Bakker van afstand 6-4. Good-Luck kreeg weer wat hoop en onderstreepte in het midden vak veel ballen. Het aanvalsvak wist met de geboden kansen, waaronder een strafworp, niets te doen. A.C.K.C. vergrootte de voorsprong bin nen enkele minuten naar 8-4 en gingen daarna op balbezit spelen. Tegen het einde van de wedstrijd verzil verde Johan V. d. made nog een straf worp, zodat de eindstand 8-5 werd. In de gemeente Goedereede is een sport en cultuurfonds ingesteld. Inwoners van de gemeente Goedereede die nu een minimum (gezins)inkomen genieten en dit ook voor geheel 1988 hadden, kun nen ten behoeve van inwonende kinde ren tot en met 16 jaar een bijdrage vragen. Deze bijdrage kan gegeven worden voor: a. bepaalde in schoolverband georgani seerde aktiviteiten, waarvoor een eigen bijdrage verschuldigd is; b. lidmaatschap van een sport- of cultu rele vereniging; c. een cultureel jongerenpaspoort; d. zwembadkaartjes voor het zwembad te Stellendam. De bijdrage bedraagt maximaal 100,- per kind per jaar. Inlichtingen en aanvraagformulieren kunnen worden gevraagd bij de afdeling Sociale Zaken. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. A. M. den Boer van Lisse. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. DIRKSLAND heden {dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. Koster (Bijbellezing). HERKINGEN woensdagavond 7.30 uur ds. M. J. van Gelder van Gelder- malsen. NIEUWE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben dijke. OUDE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. M. Golverdingen van Slikkerveer (openb. bel.). STAD aan 't HARINGVLIET woens dagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse. OOLTGENSPLAAT woensdag avond 7.30 uur student G. M. de Leeuw te Rotterdam. Door omstandigheden wel wat laat, maar bij dezen de uitslag van de in maart gehouden selectie-wedstrijd van de Kring Flakkee te Ooltgensplaat. De Lotus, in samenwerking met de jury, had voor de ploegen weer vele narighe den in petto. De meeste ploegen sloegen zich echter daar goed doorheen gezien de punten die heel dicht bij elkaar lagen. De uitslagen waren als volgt: Box A Ooltgensplaat124 leiding 44 Oude Tonge114 leiding 34 Stad a/h Haringvliet106 leiding 34 Achthuizen II106 leiding 32 Ouddorp II105 leiding 29 Zaalploeg89 leiding 35 Box B Achthuizen 1106 leiding 41 Zaalgroep101 leiding 37 Middelharnis89 leiding 31 Zaalgroep88 leiding 33 SommelsdijK EPU87 leiding 38 Ouddorp 186 leiding 36 Ooltgensplaat moest met Middelharnis in de finale strijden om de eerste plaats. De winnaar moest namelijk de Kring vertegenwoordigen op 8 april te Krim pen aan de IJssel op de Districts wedstrijd. Winnaar werd Ooltgensplaat, deze ein digde in Krimpen op een goede 10e plaats. Rest ons nog te vermelden dat de bekers voor de Kringwedstrijd geschonken werden door de Rabo-bank te Ooltgens plaat, waarvoor onze hartelijke dank. Kring Flakkee OOLTGENSPLAAT Postkantoor op 29 april gesloten op Koninginnedag, zaterdag 29 april 1989 is het postkantoor de gehele dag gesloten. Ook zal er geen bestelling wor den uitgevoerd, dan alleen expresse stukken. Zeven enthousiaste cursisten van Ate lier 't Ooilam uit Ouddorp maken de sprong naar buiten en tonen hun werk aan het publiek. Bijna een jaar lang werkten zij onder leiding van Janny Posthuma-van Damme met grote inzet en veel plezier aan de meest uiteenlo pende onderwerpen. Dat er talent onder de dames schuilt is iets wat zeker is. De meeste aquarellen zijn binnenshuis ont staan maar met de zomer voor de deur hoopt iedereen ook buiten aan de slag te kunnen, want Ouddorp leent zich zeker met o.a. zijn vele water voor het maken van landschapjes. De exposanten zijn: Hennie Vogelaar, Stad a/h Haringvliet Trijntje Schoon, Vierpolders To Cook, Ouddorp Corry de Jong, Ouddorp Non van Es, Ouddorp Toos Wils, Ouddorp Suzan V. d. Velde, Ouddorp Het werk zal gedurende de mei-maand te zien zijn. Het Mannenkoor „Ons Koor is voorne mens om in het voorjaar van 1990 naar Italië te gaan. In dat jaar hoopt het koor 55 jaar te bestaan en de wens van de leden was om. na de succesvolle reis naar Duitsland in 1987, opnieuw naar het buitenland te gaan. Het bestuur is erin geslaagd om een 9- daagse reis te organiseren naar het Gar- dameer in Italië. In dit gebied zijn ook vele koren en via een Duits buro, dat kulmrele kontakten legt met andere landen is „Ons Koor" erin geslaagd een partnerkoor te vinden, waar gezamenlijk mee wordt geconcer teerd. Ook zullen er concerten plaats vinden in de Kathedralen van Riva en Verona. Het koor verblijft in een hotel aan het Gardameer en diverse interessante ex cursies staan op het programma. De reis wordt gemaakt met een dubbel deks bus. omdat er nu al bijna 60 perso nen mee gaan. Op de heen- en terugreis wordt er overnacht in Duitsland. He tkoor is met veel enthousiasme aan het werk om nieuw repertoir in te stude ren voor Italië en het jubileumconcert in het najaar van 1990. Om de reis mogelijk te maken voor iedereen wordt al enkele jaren papier opgehaald voor dit doel, dus de papier- ploeg zal met nog meer enthousiasme bij het publiek langs komen om papier te verzamelen. Ook zullen er nog enkele extra akties worden gehouden voor dit doel. Als er nog mannen zijn die mee willen naar Italië (met hun partner), kom dan a.s. maandag naar het Diekhuus en maak een repetitie mee van het koor. De laatste ronde van het damkampioen schap van Goeree-Overflakkee 1989 staat weer voor de deur. Een ongekend spannende finale, die wordt gespeeld in Ouddorp, op maan dag 24 april 1989, in de Dorpstienden, aanvang 19.30 uur. Door overwinningen van P. Leroy, H. Koese, I. Mackloet en M. Klink zullen deze in de laatste ronde samen met B. Visbeen uit maken wie zich kampioen van Goeree-Overflakkee 1989 mag noemen. Alle vijf hebben zij 10 punten uit 7 wed strijden. Ook de kampioen van 1988, K Vis heeft nog een theoretische kans om zijn titel te prolongeren. Hij staat op de zesde plaats met 9 uit 7. In de partij tussen H. Koese en A. v. d. Veer kwam de volgende stad op het bord: wit: 24, 25, 31, 34. 36, 37, 38, 41, 46 en 48. zwart: 3,5, 11, 13, 15, 18.21,22,26 en 27. De witspeler haalde hier op een prach tige manier de winst binnen. 1. 38-32, 27x38 2. 48-42, 38x47 3. 31-27, 22x42 4. 41-37, 42x31 5. 36x 7, 47x20 6. 25x14. en de winst is een feit. De volledige uitslag van de zesde ronde luidt als volgt: P. Leroy - B. Visbeen2 - O H. Koese - A. van der Veer2 - O J. Dekker - I. MackloetO - 2 M. Klink - J. Visbeen2 - O G. Tanis - K. VisO - 2 J. A. van Hoorn - J. Moerkerk1 - 1 J. van Hoorn - W. Vroegindeweij2 - O A. Krijgsman - K. TanisO - 2 H. Verolme - C. van Welie1 - 1 M. van Lente - J. Doom1 - 1 M. de Haas - C. Polder2 - O J. van der Kooij - A KnapeO - 2 A. Meijer - C. Mierop1 - 1 A. Verolme - H. van Heukelen1 - 1 C. Spee - I Looij2 - O J. Non - C. Tanisi - 1 P. van der Steen - M. van 't Geloofi - 1 J. Koppelman - C. Zoon.....O - 2 I. Koese - J. P. ten Hove1 - 1 L. J. T. Jacobs - J. Verbiest1 - 1 J. Lodder - J. van Koppen2 - O L. van Erkel - T. Goedegebuur1 - 1 A. H. van Heumen - H. Tanis2 - O J. Holleman - C. van der Groef.... 1 - 1 G. Zaaijer - K. Voogd-Tanis1 - 1 J. Groenendijk - H. de Munck1 - 1 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2