EIUVriDEII-IIIEUWS Bezoek Koningin Beatrix aan Goedereede on 9Q 9xvr\ a q De jeugd aan het woord: een hartverwarmend totaalbeeld 4e Blad No. 5793 De koningin komt in Goedereede De koningin De koningin in Goedereede Wat er voor koninginnedag veran derd is Hoe ik de koningin het liefst wil zien 1 dag voor koninginnedag De koningin in Goedereede Bij de koningin thuis De koningin in Goedereede Aan Hare Majesteit de Koningin 1989 de 14e-4e Goedereede Beste koningin Beatrix Koninginnedag 1989 Goedereede Beste koningin Beatrix Koninginnedag '89 Koninginnedag 1989 Beste koningin Beatrix Koninginnedag '89 Goedereede Koninginnedag '89 Goedereede VRIJDAG 21 APRIL 1989 ^><.0V.^%<^^t^«V^M^M^U^I^M^V^-><^M^V^^t^H^K^<.^^<^ Van beide basisscholen in de dorpskom van Goedereede („stads"kom dus): Eben Haëzer en Buten de Poorte kwamen deze week - op mijn verzoek - de leukste, de aardigste, de meest originele briefjes binnen, die je je maar denken kunt. En nu zijn de verwachtingen hoog gespannen. Je zou er wel drie kranten mee kunnen vullen. En dat kan niet! De krant is net als een film; je schiet 10.000 plaatjes en je hebt er maar een paar honderd van nodig om een leuke kleine film te maken. Ik moest dus héél hard zijn en in vele mooie briefjes knip pen, andere terzijde leggen. Het gaat om het totaalbeeld. Wees niet boos op mij, als je er per ongeluk niet in staat. Al met al hebben jullie met beide scholen samen voor een prachtige schilderachtige, originele krant gezorgd. Soms ook met een kritisch geluid: heel goed. Goeie kritiek mag. Alle kinderen heel hartelijk dank - en de tekeningen waren bijzonder, nu even Havenhoofdschool! - ook de kinderen, die er niet in staan. We deden allemaal ons best voor deze gelegenheid, ik ook! Dieke Schippers-Vaarzon Morel Volgende week hoop ik u een aktueel beeld te schetsen van het gebeuren in Goedereede. De spanning wordt nu voelbaar. Tot 28 april dus! Ik beloof u nog een foto van koningin Emma met de kleine Wilhelmina - op verzoek. Het was zaterdag 29 april de koningin kwam haar verjaardag vieren van kwart voor tien tot 11 uur in Goedereede. In Den Haag was de koningin in haar paleis druk in de weer. De koningin moest 's och tends om half 8 naar de kapper Toen ze bij de kapper was kreeg ze allemaal kndspellden in der haar. De koningin vond de kapper een prima man. Van Rosalinde de Penning, Buten de Poorte Daarna gingen ze spelletjes doen. En het werd een leuke dag! Jennifer Shine, groep 6, Buten de Poorte De muziek speelt en de mensen zingen erbij. Dan vraagt de burgemeester: koningin gaat u mee in een roeibootje. En de prinsen mogen op een waterscooter. De prinsen stappen op een water scooter en de koningin en prins Claus stappen in een roeiboot. De prinsen crossen op hun waters cooter door de haven. Willem Alexander viel van zijn waterscooter af de koningin zei: Ga maar je andere kleren aantrekken, en ze moest om dat natte pak erg lachen: om twaalf uur ging de koningin wat eten in de gouden leeuw. Van Anita Sperling, groep 6 Buten de Poorte En daar ging ze naar de markt. Daar stonden i hoop kinderen te zingen. De koningin stond te glunderen op de muziektent. De diregent stond te blazen. De koningin vroeg aan de diregent of ze het eens mocht proberen en dat mocht van diregent. Dus dat deed de koningin. Carolien Braber „Ik vind de koningin een gewone vrouw met een echtgenoot en drie zonen „Erzijn best veel mensen diedenken, als je het over de koningin heb aan een kroon, dure kleren, gou den en gewone koetsen en veel geld". „Maar ik niet". „Ik vind de koningin een gewone vrouw, want vol gens mij is ze net zo als ons burgers van Nederland het enige verschil is dat ze erover regeeri". Van mij hoeft de koningin niet in dure kleren te lopen van mij mag ze in een broek, minnirokje, jurk of een pakje gaan lopen Van mij hoeft de koningin niet zo verzierd en opgedoft te worden, als ze ergens naar toe moet want van mij mag ze zich zo kleden en gedragen als ze maar wilt als ze maar goed over Neder land regeeri. Ik ben Wina Heeringa Er worden veel dingen vernieuwd en schoon gemaakt. De meerpalen worden afgebrand en nieuwe voor in de plaats gezet. De muren worden schoon gespoten want die waren erg zwari. Bij de toren is er een muur vol mos. Dat hebben ze met spul weggespoten. Dat is erg slecht voor het milieu. Bij de haven hebben ze Welkom Beatrix ge maaid. Vele eenden lopen nu ergens anders omdat het zo druk is in de haven. Bij de molen worden erg veel bollen geplant. Bij het strondweitje hebben ze allemaal struikjes en poompjes gezet En bij het sleeheuveltje hebben ze het zelfde gedaan. Als het koninginnedag is komt depatvinderij in de haven. En er is boegsprietspringen. En er is nog een vis geknipt bij het begin van Goedereede. Ik vind dat ze Goedereede moesten laten hoe die is. afz. Charlotte Goekoop van de school Buten de Poorte in Goe dereede In ons kleine plaatsje is veel veranderd voor de koningin. Ze hebben allemaal speelplaatsen omgespit tot plantsoentjes. En bij de haven hebben ze WELKOM BEATRIX geschreven. En daardoor zijn de eenden die in de haven zwemmen door de war geraakt en nu door heel het dorp waggelen. Ze hebben ook al het mos van de stenen schutting gehaald die om de kerk staat Dat mos zit daar al jaren. En ze hebben ook nog een vis uitgesneden in het gras. Ons dorpje was veel mooier geweest als ze alles gewoon hadden gelaten want daar let de koningin toch niet op. afz. Marieke van Lammeren, groep 7. school Buten de Poorte Toen gingen de meeste mensen eten en werden een heleboel tafeltjes op de markt gedekt en iedereen die er was mocht aan tafel gaan het werd een heel feest. En toen daarna was er nog even feest en toen ging de koningin weer weg. Maar wij bleven nog koninginnedag vieren tot laat in de avond. Geschreven door Joyce Redert Ik zou de koningin graag zien zoals ze er meestal niet uitzag zoals in een spijkerbroek of joggingpak en sporischoenen inplaats van een grote hoed en een sjiek pakje. Voor mij zou ze er niet zo netjes eruit hoeven zien. Ik heet Tim de Jong Ik zou de koningin het liefst zie met een rode zijde manetel aan. En een ruitte jurk met rode goud kantjes. En veel sieraden met parels en gekleurde steentjes erin. En met een gouden kroon op met steentjes En dat er dames achter haar lopen die haar manetel dragen. Natasja Padmos En Beatrix heeft een kroon en Prins Claus heeft geen kroon. En Beatrix heeft heel veel jurken in verschillende kleuren. En ik heb een boek van Beatrix en daarin staan ook haar zusjes. Beatrix's zusjes zijn Margriet, Irene en Kristina. Beatrix heeft denk ik ook wel een mooi bed. En ook een mooie kamer. En Beatrix en Prins Claus reizen ook zo veel vind ik. En ze gaat ook naar Goedereede. En dan gaat Margriet ook mee. Anne Poot De laatste hoedendoos werd in de Ferrari testa- rossa gezet Nu alleen nog de paraplu 's, de tasjes, de schoenen en de jurken. De Koningin was al heel de ochtend aan het inpakken. Ze had zelfs nog geen tijd gehad om een bakje koffie te drinken. Ja want morgen zou ze met de helefam. naar Goede reede gaan. Daar zou ze dit jaar koninginnedag vieren. Jollen Arensman, groep 8 Om half negen 's ochtends stond de koningin op. He, he, heb ik toch even lekker geslapen. O, ja ik moet nog naar Goedereede ook. Bediende wat moet ik aan doen. Tja, koningin ik zou het niet weten. Nou ja ik ga me eerst wassen. Toen ze zich gewassen had zei ze: „Ja ik heb het, ik trek deze jurk aan. Bediende ja majesteit zal ik deze aantrekken. Ja, die staat echt leuk. En dan zet ik deze hoed op. Ja, leuk. O, ik moet opschieten straks kom ik nog te laat Naam: Henk Leeman Op de kinderdijk staat: „Welkom Beatrix" waar afrikaantjes ingepland worden. En bij de ingang van Goedereede moeten nog Margrietjes worden geplant. Het wordt zeker een leuke dag! Lennard Poot, o.b.s. „Buten de Poorte" „De koningin komt in Goedereede", zegt heel Goe- ree. De radio is al geweest in het dorp en bij de fan fare. Overal waar de koningin langs gaat lopen is de gemeente aan het werk. Op de markt, bij de toren, in de Molenstraat. De meerpalen bij de haven zijn weggebranden erzijn nieuwe voorin de plaats gezet. Bij de kerk heeft de gemeente het mos van het muurtje gehaald. Dat is eigenlijk wel jam mer, want er kwamen altijd hele kleine bloemetjes in. De fanfare „Apollo" gaat donderdag 's avonds al oefenen voor het marsen. De groepen 1 t/m 8 van de scholen uit Ouddorp, Stellendam en Havenhoofd komen ook zingen en spelletjes doen. Ik vind het wel leuk dat de koningin komt, want dan zie ik ze ook eens in het echt. Ik hoop dat de koningin het leuk vind in Goedereede en in Oud- Beyerland. Cieska Roskam, „Buten de Poorte" Goedereede Prins Claus gaat naar zijn kantoor en de koningin ook. Ze gaan allebij brieven naar de regering schrijven. Als ze klaar zijn gaan ze naar de huiska mer wat koffie of thee drinken: Daarna gaan ze zwemmen of wandelen door de koninklijke tuin. Prins Willem Alexander was op zijn kamer zijn studie aan het maken. En de andere twee waren aan het tennissen. Ze moesten eten de hofbediende riep de jongens naar binnen. En kwamen dan aan tafel Hebben jullie je handen gewassen vroeg Prins Claus. Ja vader antwoordden ze: oké zei hij. Toen ging ze eten: Ze aten brood met soep, net zoals de andere mensen: Na het eten gingen ze een potje kaarten. Intussen haalde de hofbediende de tafel af. Na het kaarten gingen ze allemaal naar bed. Weltrusten allemaal Van Bianca Meyer Ik, Carolien van de basisschool Buten de Poorte uit Goedereede vind het best wel leuk dat de konin gin komt naar ons stadje. Maar op de radio heb ik vernomen dat ze koninginnedag wou zoals Goede reede gewend is. Een kleine verandering mag wel maar niet overdreven en als ze de eenden gaan vangen vind ik dat dat niet hoeft. Van: Carolien Arensman Aan de Kinderdijk staat er Welkom Beatrix" in gegraveerd. En aan de weg is er een vis gemaakt, waar ±18.000 afrikaantjes in komen en achter de vis is een bol waar allemaal Margrietjes inkomen. Een week van tevoren moeten alle eenden gevan gen worden, wat ik heel zielig vind. En bij het gemeentehuis is een stadsmuur opgegraven. Ik hoop dat het een gezellige dag wordt. afz.: Jan Maasdam, Buten de Poorte Op de muziek moeten we de liedjes ook oefenen, maar gelukkig niet zo veel Ik vind het wel leuk dat we moeten blazen maar dan kan ik de koningin niet zien en dat vind ik wel jammer. Het is toch allemaal wel opwindend. Op de muziek zijn ze ook al eens komen intemewen van de radio. Op de e-5«:r .6choo\ Kinderdijk hebben ze met hele grote letters geschreven Welkom Beatrix. Ze hebben overal bloembollen gepoot om Goedereede nog mooier te maken. Ik heb heel veel zin in koninginnedag en ik denk dat het een onvergetelijke dag wordt. Bianca van der Wende Ik zou de koningin het liefst met de kroon en met de hermelijnen mantel zien en de gouden koets erbij. Of als een gewone vrouw daar geef ik niet om, maar ik heb toch liever het eerste, omdat ik dan de gouden koets eens van dichtbij kan zien, daarom het eerste. Corné de Vries Ik vind het fijn dat u bij ons in Goedereede komt kijken. Er is al heel wat gebeurd in Goedereede. Wij oefenen op school heel veel voor koninginne dag. Ik zou het heel leuk vinden als u in een her melijnen mantel een gouden kroon op en in een gouden koets rijdt. Ik hoop dat de zon schijnt en niet hard waait of regent. Onze stad ziet er heel gezellig uit. Tegen de „kinderdiek" is er uit het gras Welkom Beatrix gegraven daar worden bloemen geplant. U moet ook eens komen kijken „klein loogement" daar hangen schilderijen van Rene Mijnders en Matthijs Mijnders en ook andere antieke spullen. Oude stadsmuren zijn opge bouwd. In de toren is het museum, zoals u al wist. De molen bekijken is ook interessant. Reinier v. d. Veer 18 april Ik vind het heel leuk dat de koningin in Goede reede komt Wij moeten zingen, dit jaar zijn er ein delijk leuke liedjes (o.a. Waar de blanke top der duinen", „Goerees liedje", „Vlaggenlied" en het „Wilhelmus". Ik woon zelf in Goedereede. De gemeente maakt alles heel netjes. Het voorberei den van de liedjes is heel gezellig, dan komt groep 3 naar ons lokaal om ook mee te zingen. Ik zit in groep 8, op de basischool te Goedereede-Haven- hoofd. Jan van der Wende, Eben-Haëzerschool 14-4-1989 Ik vind het leuk dat U komt Ook vind ik de liedjes leuk. Ze hebben ook stadsmuren opgegraven. De groepen 4, 5 en 6 doen spelletjes en de groepen 3. 7 en 8 zingen liedjesa. Alle kinderen van de scholen uit Goedereede. Stellendam, Ouddorp en Haven hoofd komen naar Goedereede toe. Het wordt erg druk. Het is helemaal veranderd in Goedereede. Ik vind het erg leuk dat de koningin in Goedereede komt. Ik heb haar nog nooit in het echt gezien. We moeten hier veel oefenen. Bijna elke dag zingen we alle liedjes. David Solinger En als wij allemaal in Goedereede staan zou het mooi zijn als de koningin en haar man het stadje Goedeerede binnen rijdt met de gouden koets. En het zou leuk zijn als haar gezin mee komt en prin ses Margriet en haar man van Vollehoven. U bent welkom in Goedereede!! Wilma van Splunder, Eben-Haëzerschool Hare Majesteit u moet maar niet denken dat Goe dereede een raar dorpje is want, dan heeft u het mis. Volgens mij wist u dat al want u komt hier niet voor niets. Door de loop der eeuwen is Goedereede altijd een gezellig, leuk dorpje geweest en dat is nog steeds zo. Als u in Goedereede komt zal het er wel druk zijn want, zowat iedereen is er. Maar ze heb ben wel een heleboel veranderd, dat vind ik nu zó jammer. Ik vind jammer dat u niet het gewone Goedereede kan zien. Henk Tanis, Eben-Haëzerschool ;gë7£ PE KCiuifïSÏN^ Toen de koningin zelf nog schoolmeisje was. Ik vind het leuk dat u in het mooie Goedereede komt. Groep 7 en 8 en 3 moeten zingen, we zijn al aan het oefenen voor koninginnedag, en het zijn 4 liedjes van 2 coupletten. Ze zijn de oude stads muuraan het opgraven en daar doen ze gekleurde steentjes in de weg en dan kun je zien waar de oude stadsmuur heeft gestaan. Peter Witte Groep 4, 5, 6 moeten spelletjes doen zoals, knikke ren en sjoelen enz. Er is ook nog sprietlopen over de haven, sprietlopen is zeer moeilijk, je moet over een ronde balk lopend naar de overkant, er zullen er dit jaar weer veel in vallen net zo als andere jaren. De gemeente is al voorbereidingen aan het leggen zoals bloemen planten, alles opknappen enz. Johan van Splunder, Eben-Haëzerschool Ik vind het heel leuk dat u naar Goedereede komt. Ze hebben Goedereede al haast klaar met alles netjes te maken. Het word wel heel erg druk want de scholen uit Goedereede-Havenhoofd, uit Goe dereede, uit Ouddorp en uit Stellendam. De groe pen 4, 5 en 6 gaan spelletjes doen en de groepen 1, 2, 3, 7 en 8 die zingen de versjes Ik hoop dat het voor u en uw man, de prinsen en prinsessen en voor ons een gezellige dag wordt. af. Dineke van Wijk Ik vind het erg leuk, dat u komt. Wij zijn op onze school al veel liedjes aan het leren. Ik denk, dat ze op de andere scholen ook al bezig zijn. Het liefst zie ik u komen als een gewone mevrouw. Het zou ook leuk zijn als u met de gouden koets komt, maar dat kan natuurlijk niet. Ik vind, dat ze bij ons in Goedereede iets te overdreven doen. Ineens, nu u komt. moet alles veranderd worden. Frans van Heest, Eben-Haëzerschool Als de dag aangebroken is moeten de auto's om vijf uur 's morgens al uit Goedereede zijn anders worden ze weggesleept Ik hoop het dat koningin nedag een gezellige dag wordt en het zal wel heel druk worden in Goedereede. Ze hebben in Goede reede al heel veel dingen klaar gemaakt. Ze heb ben bij de kinderdijk gezet: Welkom Beatrix, en bij de weg een vis en een soort rondje, ik denk dat ze daar bloemen inzetten. Ina Koese, Eben-Haëzerschool Ik zou graag de koningin zien met haar gouden kroon op en haar hermelijnen jas aan, en als het kon ook de gouden koets erbij. Ik vind het heel leuk dat de koningin komt met haarfamilie, maar ik vind dat alles in Goedereede een beetje overdre ven is om alles te vernieuwen, het is gewoon een chaos in Goedereede dan wordt dit vernieuwd en dan moet dat weer opgeknapt worden. Joop Pijl Ik zou de koningin het liefste zien als een gewone mevrouw, netjes gekleed. Ik denk niet dat de koningin nog van gouden borden eet. Bovendien nog een vieze metaalsmaak aan het eten (grapje). Gouden borden en bestek is vaak alleen maar in sprookjes of dat alles van zilver is. Ik denk dat ze van een deftig servies eet gewoon van aardewerk of porselein. En gewoon alluminium bestek mis schien met allemaal tekens erin. De koningin is zelf beeldhouwster. Dat heb ik wel eens gezien op de televisie. Jurriën van Kooten Goedereede is een stadje dat veel oude dingen heeft bijv. huizen. Ook hebben ze stadsmuren opgegra ven en nagebouwd. In de toren is een museum. Daar zijn kruiken en pijpen in stukken gevonden. Er is een oude kar van iemand maar die is terug gegeven want ze hadden een andere kar. Erzijn 3 verdiepingen met allemaal oude spullen. De op 1 na laatste verdie ping zijn de klokken. En dan de laatste verdieping is buiten daar heb je een mooi uitzicht Linda 't Mannetje De straten zijn opnieuw gelegd. En op de kinder dijk hebben ze „welkom Beatrix" gegraven. En vlak bij de grote weg hebben ze een visvorm gegra ven (ik persoonlijk vind al die veranderingen niet zo nodig). Maar ja de koningin komt!!!! Marie-Octavie den Hollander

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 13