Afd. Middelharnis van het Rode Kruis toonde met trots haar nieuwe accomodatie 59 leerlingen slaagden voor het examen Jeugd E.H.B.O.-A Verlies Intermezzo OPEN AVOND Bazar Geref. Kerk Middelharnis Kamer van Koophandel start met cursus Succesvol Verkopen S.V. Raak de Roos Pistool-uitslagen S.V. Raak de Roos C.O.G.G.-conferentie Jeugdige dierenbeulen in Sommelsdijk Zaïrese zanggroep „Les Basakoli" Geslaagden Jeugd EHBO-A Opgravingen in Zeeland Biz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 18 APRIL 1989 De afdeling Middelharnis van het Ned. Rode Kruis heeft het zaterdag behoorlijk druk gehad, maar dat komt er ook van wanneer je een nieuw huis betrekt waarin je al je vrienden nodigt. Een plezierige drukte dus, daar in de nieuwe accomodatie aan het Beneden Zandpad, al moest de trots van de colonneleden dan ook tot het nieuwe huis beperkt blijven. Voor hun unifor men geneerden ze zich een beetje, zelfs werd door een aantal leden het werkpak gedragen, maar dat heeft de afdeling allerminst haar glans ontno men,, zeker niet...! Ze zijn er gelukkig mee, met hun nieuwe „huis" in het hartje van de gemeente. Die indruk hadden we al uit een eerder bezoek, maar zaterdagmorgen was de vreugd te overtuigender toen oud voor zitter en oud-colonnecommandant dok ter H.M.B. v.d. Peppel met het luiden De openingshandeling door dokter v.d. Peppel. van de bel de officiële ingebruikname inluidde. Natuurlijk liet ook dhr. v.d. Peppel niet na zijn bewondering voor wat tot stand was gekomen tot uitdruk king te brengen. Hij was 't in vroegere accomodaties wat minder gewend ge weest maar aan de goede sfeer, kennis en paraatheid had het nimmer afbreuk gedaan. Van harte gunde hij de colonne de prachtige accomodatie waarin alles wat vroeger verspreid werd gedaan nu geconcentreerd kon worden. Graag nam dhr. v.d. Peppel de gelegenheid te baat zijn erkentelijkheid voor het werk van het Rode Kruis uit te spreken, waarbij hij o.m. dacht aan het Wellfare werk en de onontbeerlijk geworden Thuishulp; met een scala van aktiviteiten is het Rode Kruis niet meer weg te denken en hartelijk stemde dhr. v.d. Peppel dan ook in met de vooraanstaande plaats die de afdeling in de gemeenschap inneemt. Op zijn bellen trad het Jeugd Rode Kruis aan die met gezongen en geschre- De genodigden met op de eerste rij, derde van rechts mevr. Mijs ven tekst de verhuizing van Marietjes- pad naar het Zandpad symboliseerde. Een hartelijke gelukwens en een enve loppe met inhoud liet weth. L.C. Kievit daar, namens het gemeentebestuur, op volgen. Ook hem deed het grote deugd dat de huisvesting zowel als de financie ring „perfect" geregeld kon worden waarin de door de afd. betoonde zelf werkzaamheid bijzonder geprezen werd. Dat deed ook dhr. v.d. Meer die o.a. namens het Prov. Commando en het alg. bestuur een gelukwens overbracht, wetend van het „geweldige enthou siasme en de grote inzet" waarmee aan de totstandkoming van de ai'comodatie was gewerkt. Het was sprekers overtui ging dat bij het verlenen van hulp een zelfde ambitie aan de dag wordt gelegd. Overhandiging van de ingelijste „princi- pia", de grondbeginselen van het Rode Kruis was dus nauwelijks nodig omdat die in Middelharnis heel goed begrepen worden, maar het vormde toch een graag geaccepteerd cadeau, in ontvangst genomen door de afdelingsvoorzitter, de heer De Feijter. Hij had de gasten welkom geheten, met name ook het oud-bestuurslid mevr. Mijs, en hij had de genodigden tekst en uitleg van de Rode Kruis aktiviteiten en doelstelling gegeven, met name ook de nieuwe taak in de rampenbestrijdings organisatie. Een „absolute noodzaak" noemde dhr. De Feijter het dat de vrij willigers op hun taak worden voorbereid waarvooreen goede huisvesting een eer ste vereiste is. Het gemeentebestuur van Middelharnis werd dan ook dank ge zegd voor de medewerking die tot ver krijging van de nieuwe accomodatie is ondervonden. Ook de jeugd was blij met de verhuizing naar het Zandpad. MIDDELHARNIS Zaterdagavond is er een open avond in „De Hoeksteen". Naast de gebruikelijke aktiviteiten is er een bijbelstudie en kan het lied van de week worden geleerd. In de benedenzaal wordt er een leuk spel georganiseerd. Het gebouw gaat om half acht open. Tot ziens, het OJW-team Op vrijdag 21 en zaterdag 22 april orga niseert de Aktiviteitencommissie van de Gereformeerde Kerk van Middelharnis een bazar ten bate van de kerk en het vele werk wat in deze aktieve en gestaag groeiende gemeente het volgend seizoen te doen staat. Evenals vorige bazars is er weer een gezellig koffie-hoekje en verder is er van alles te doen zoals: Schiettent, Boeken- kraam. Prikblok, Bezemsteelhangen enz. enz. met mooie prijzen, enfin kom, zie en doe mee om deze bazar tot een succes te maken. De hoofdprijs van een verloting is ƒ300,- voor een reis van 2 personen naar Parijs, onderling te regelen met de Rabobank. U bent van harte welkom op vrijdag 21 april van 19-22 uur en zaterdag 22 april van 10-17 uur in de kerk aan de Konin gin Julianalaan. Dames 1 slaagde er afgelopen zaterdag niet in de punten te pakken. Spivo 1 won de wedstrijd met 3-0. Intermezzo degra deert hierdoor en komt volgend seizoen uit in de eerste klasse. Dames 2 speelde beter dan het tweede damesteam van Spivo. De inzet van de dames werd beloond met een 0-3 over winning. Dames 3 behaalde een 3-0 zege op Hol- lemare 2. Dames 4 verloor met 3-0 van Spivo 3. Het spel van Heren 1 en Heren 2 was onvoldoende om Spivo 1 en Spivo 2 van een overwinning af te houden. Beide uit slagen waren 3-1. Overige uitslagen: Hollemare 1 - Meisjes B23 - O Schovocomca 1 -Jongens BI3 - O Olympia 1 - Meisjes C23 - 1 Forahto 1 - Meisjes BI3 - O Hollemare 1 - Jongens Cl2 - 2 Spivo 1 - Meisjes ClO - 3 Hollemare 1 - Meisjes Al3 - O Op zaterdag 22 april en 20 mei worden er vanaf 9,00 uur volleybaltoernooien in „de Staver" gehouden. HERKINGEN Ophalen oud papier Woensdagavond wordt weer oud papier opgehaald voor de Pr. Joh. Frisoschool. Begonnen wordt om half 6 bij de school. Wilt u het s.v.p. goed gebundeld en tijdig gereed zetten? Chr. Plattelandsvrouwen Bond afd. „Flakkee" De dames van de afd. „Flakkee" van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond worden hartelijk uitgenodigd tot bijwoning van de jaarvergadering, die gehouden wordt op D.V. donderdag 20 april in het „Dien stencentrum", Doetinchemsestraat 27, Middelharnis. Aanvang 19.30 uur. Na de pauze zal de heer Coenradie uit Herkingen een videofilm vertonen met als onderwerp: „Omzwervingen rondom de Krammer". SOMMELSDIJK In april 1989 werd er op de C.N.S. School met de Bijbel in Sommelsdijk door kaderinstructrice Mw. G. Brand-Logmans het examen voor Jeugd EHBO-A afgenomen. De volgende 6e klassers zijn geslaagd: Lisette Bosland, Karin Buth, Angela Doorn, Wim Doomheim, Klazina Groen, Marlies van den Heuvel, Da nielle Kamp, Cornells Kleinjan, Caro line Kramer, Jan Willem Kramer, Jan- Kees Looy, Annemarie Mulder, Jacques Nelis, Anja van Nimwegen, Diane Schultz, Floruska Streefkerk, Benjamin Struik, Elza Struyk, Martijn Wielhou- wer. Deze cursus werd georganiseerd door de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. afd. Sommels dijk EPU. De cursus stond onder leiding van dhr. T. Westerink, Mw. M. Hoogzand-van Nimwegen en Mw. N. Mol-Lindhout. In de serie cursussen voor ondernemers in het midden- en kleinbedrijf, die de Kamer van Koophandel Zuid-Holland Zuid in samenwerking met het CIMK en het RIMK heeft opgezet, staat voor mei a.s. de cursus succesvol verkopen op het programma. Deze cursus behandelt de detailverkoop van non-food produkten en heeft niet alleen betekenis voor de detaillist maar zeker ook voor medewerkers die dage lijks kontakt hebben met de klanten. In vier bijeenkomsten leert u hoe u het effekt van uw verkoopaktiviteiten kunt verbeteren door uw gedrag gericht af te stemmen op de persoon en de koopmo- tieven van uw klanten. Niet wat u ver koopt maar aan wie u verkoopt is het belangrijkste onderwerp van deze avonden. Het programma biedt zowel theorieën als praktische illustraties en oefeningen, om in vier avonden de grondslagen van het vakkundig verkopen te leren. Een belangrijk hulpmiddel daarbij is het gebruik van video-simulaties die u in staat stellen uw verkoopgesprek kritisch te volgen. De cursus wordt gehouden op 3, 10, 17 en 24 mei 1989 van 19.00-21.30 uur in het Ondernemingshuis, Groenmarkt 17 te Dordrecht. De kosten bedragen ƒ250,- per per soon. Voor nadere informatie en aanmeldin gen kunt u kontakt opnemen met mevr. Stuy of mevr. v. d. Wiele van het RIMK telefonisch te bereiken onder nr. 078- 337214 of 337234. Pistoolschutters van de Ouddorpse schietvereniging Raak de Roos, schie ten op landelijk niveau. Door twee pistoolschutters van de schiet vereniging Raak de Roos te Ouddorp, L. Mierop en J. Pikaart, werd deelgenomen aan het Nederlands kampioenschap klein kaliber pLstooI en het Nederlands kampioenschap luchtpistool. Het Nederlands kampioen klein kaliber pistool werd gehouden bij de schietver eniging De Prins der Nederlanden te Vaassen. Het Nederlands kampioen schap luchtpistool werd gehouden bij de schietvereniging Zeldenroos te Berg- hem. Op het onderdeel klein kaliber pis tool werd door L. Mierop de score van 365 punten behaald, hetgeen hem de 5e plaats opleverde. Door J. Pikaart werd op dit onderdeel 359 punten geschoten, hetgeen resulteerde in een 21e plaats. Op het onderdeel luchtpistool werd door L. Mierop 562 punten geshcoten met als resultaat de 9e plaats. Op dit onderdeel werd door J. Pikaart een score van 544 punten behaald met als resul taat de 35e plaats. Aan het Nederlands kampioenschap klein kaliber pistool werd door 87 schut ters deelgenomen. Bij het Nederlands kampioenschap luchtpistool waren dit 91 deelnemers. gezien de behaalde resultaten kunnen beide kampioenschappen als geslaagd worden beschouwd. Distrikt Kampioenschappen Sportpistool Licht en Zwaar kaliher Dit jaarzijn deze kampioenschappen in eigen huis verschoten en wel van 23 maart tot en met 1 april. Er hebben 73 schutters en schutsters aan deelgenomen, dus de meeste avonden en zaterdagen waren de banen goed bezet. Dankzij een groepje trouwe vrijwilligers verliep alles zonder problemen en kun nen we terug zien op een geslaagd kampioenschap. Zelfs de distriktkampioen Lichtkaliber leverde onze vereniging zelf want Leo Mierop wist zich op de Ie plaats in de H- klasse te plaatsen. Hierbij onze felici taties. Hieronder staan de resultaten van onze eigen schutters, de komplete uitslagen lijst is op het publikatiebord te be zichtigen. Uitslagen Licht Kaliber: H-klasse: 1. L. Mierop576 13. C. Roon525 A-klasse: 5. J. van Erkelens550 6. J. Pikaart537 12. M. Janse506 C-klasse: 3. C. Klijn491 Teams: Raak de Roos 1, 3e plaats Pikaart537 van Erkelens550 Mierop576 1663 Raak de Roos 2, 6e plaats Klijn491 Janse506 Roon525 Ï522 Achthuizen - Den Bommel - Ooltgensplaat: In het afgelopen winterseizoen is er door de afdeling Ooltgensplaat e.o. van het Ned. Rode Kruis op de diverse scholen in de regio weer les gegeven voor het examen Jeugd E.H.B.O.-A. In totaal mochten 59 jongens en meis jes het diploma in ontvangst nemen en heeft het uitreiken van de Getuig schriften door een van de bestuursle den van de afdeling op de scholen plaats gevonden. Vele ouders waren hiervan getuige, en ook de leerlingen van de groepen 7 van de scholen te Den Bommel. Wie er slaagden Op de R.K.-Basisschool „De Acht- sprong" te Achthuizen werd les gegeven door mevrouw C. Broeders en mevrouw G. A. Huibrechtse-Buijs. Het examen werd afgenomen door dr. A. J. M. F. Janssen (Den Bommel). De geslaagden zijn: Patricia Brijs; Johan Geelhoed; Erna de Graaf; Joyce de Jonge; Danielle Ladage; Christian van der Made; Marco Stoop en Cindy van Vugt. Op de Openbare Basisschool „Olie B. Bommel" en de Chr. Basisschool „'t Kompas" te Den Bommel werd de cursus gegeven door mevrouw D. van Dravik- Brands en mevrouw L. van Dravik- Arendsman. Het examen werd afge nomen door mevrouw N. Kamp-de Vos en mevrouw A. Schilperoort-Poortvliet (Ooltgensplaat). De geslaagden van de Openbare Basisschool zijn: Wilco de Bakker; Leon van Bergen; Marloes van der Blom; Erik van den Boogert; Bianca Hack; Martin Rietveld; Chris van der Ven; Marco Zuidijk; René Zuiddijk; Claudia Ferreira Mender; Myrna Maga- De jaarlijkse conferentie van het Con tact Orgaan Gereformeerde Gezindte wordt D.V. gehouden op donderdag 27 april a.s. in „De Aker" te Putten. Aan vang 10.00 uur. Dr. R. Seldenrijk te Zeist zal spreken over het aktuele onderwerp: ,,Als christen leven in de Bahel-cultuur". Opgave voor deelname is nu reeds wen selijk. Men kan zich melden bij de secr. ds. J. HVelema, Whemelaan 6,8071 GZ Nunspeet, tel. 03412-51379. De prijs voor deelname incl. lunch en administratie kosten is 25,-; bij voorkeur te storten op giro 880514 van de secretaris. Enkele dagen voor de conferentie wordt een deelnemerslijst en programma ge zonden aan hen, die zich opgaven. Ingezonden: Naar aanleiding van het berichtje in E.N. van vrijdag j.l. het volgende; De redaktie had het vraagteken achter de kop „Eendjes gedood....?" gerust weg mogen laten. Helaas is het maar al te waar, dat er onder de jongelui, die gebruik maken van het terrein rondom de Samaritaan enkelen zitten, die er behagen in hebben om jonge eendjes te doden, oudere eenden te bekogelen met stenen, nesten te verstoren en moede reenden dood te knuppelen. Al enkele jaren regent het bij de Dieren bescherming klachten over deze wanda den vooral van de bewoners uit de omgeving van de eendevijvers. Met name de meestal wat oudere men sen uit die omgeving genieten van het jonge leven in de vijvers en zien vaak met machteloze verbijstering hoe de jeugd gevoelloos dit leven verstoord en verwoest. Vorig jaar werd door de Dierenbescher ming via de leiding van de omliggende scholen een dringend beroep gedaan op de jeugd om de eenden en andere daar aanwezige vogels met rust te laten. Ook werd de politie gevraagd om extra toezicht en werd er kontakt opgenomen met de beheerder van het betreffende terrein. Deze beheerder vertelde, dat per jaar door de jeugd op het terrein van De Samaritaan voor ongeveer 6000,- ver nield wordt, aan bomen, struiken, ver lichting e.d. De destijds in de vijvers aanwezige zwa nen werden, voor hun eigen veiligheid, naar elders overgebracht. Vorig jaar werden bij de vogelopvang van de Dierenbescherming 23 eendjes gebracht, waarvan de moeders waren gedood of zodanig gepest, dat ze hun jongen in de steek lieten, momenteel zit ten er alweer vijf jonge eendjes bij de Dierenbescherming. Dierenbescherming vindt het een diep droevige zaak, dat er jongelui zijn, die voor deze daden de verantwoording dragen. Wij doen dan ook een dringend beroep op deze jeugd; „laat de eenden met rust! Gun ze het leven en geef de ouderen rondom De Samaritaan de gelegenheid om de eendjes in alle rust te zien opgroeien. Jongelui, geven jullie je medewerking? Jannie Nijssen lalad en Irene van der Wagt. Van de C hr. Basisschool slaagden: Matineke Ber- kenbosch; Fiona Otto; Mariies Rosen- brand; Diana van der Velden en Mo nique de Zwart. Op de Openbare Basisschool „De Regen boog" en de Chr. Basisschool „De Hoek steen" te Ooltgensplaat werd les gegeven door mevrouw T. Braber-van der Vliet, mevrouw J. van Drongelen-Tanis en mevrouw A. Troost-de Bonte. Het exa men werd afgenomen door de dames N. Kamp-de Vos en A. Schilperoort-Poort vliet. Van de Openbare Basisschool slaagden; Sebina den Braber; Albert van Dam; René Engels; Dagmar Hoo- gendijk; Merijn Kant; Rob Tiggelman; André de Vos; Dennis de Vos; Rosalie de Vos; Benita van Zuijlen en Erwin Zwacli- halen. De geslaagden van de Chr. Basis school zijn: Jeanette Bogerman; Cor nelia Bom; Arianne de Bonte; Paula de Bonte; Helma den Braber; Lennie Bus- cop; Sandra van Drongelen; Mariska Duim; Marijn van Enthoven; Lianne van der Gaag; Jolanda Groenendijk; Diana den Hartog; Danielle Koppe naal; Ilona Kreeft; Leonie Leijdens; Corina Meijer; Arno Meijer; Wim Meijer; Jaap Pieterse; Chantal Pipping: Heidi Troost; Bianca van Veen en Andrea de Vos. Na uitreiking van de getuigschriften, waarbij de ouders aanwezig waren, werd door de leerlingen van beide scholen een Memoryspel gespeeld. Het was op alle scholen een gezellige bedoening. Voor de ouders was er koffie en voor de kinderen limonade met chips. De docenten kregen bloemen en vanzelf een bedankte voor het vele werk. Lezing proviciaal-archeoloog voor De Motte Op donderdag 27 april 1989 te 20.00 uur organiseert De Motte in De Doele, Joris Doelstraat 32 te Sommelsdijk, haar laat ste lezing van het seizoen 88-89. Spreker is de provinciaal-archeoloog van Zeeland drs. R. M. van Heeringen. Hij volgde enkele jaren geleden dhr. J. A. Trimpe Burger op. Deze laatste is vooral op het eiland bekend van zijn Onderzoekingen in de polder de Oude Oostdijk te Goedereede van de ro meinse nederzetting. Dhr. Van Heeringen zal aan de hand van dia's laten zien wat zijn werk en reulstaten zijn in de provincie Zeeland in het afgelopen jaar. Diverse projekten zal hij naar voren brengen. Zeeland is - dat bewees Trimpe Burger - een archeo logisch rijke provincie en is nauw verwant aan Goeree-Overflakkee. Dus een boeiende avond is te verwachten. Leden en belangstellenden - die De Motte graag als eventueel lid wenst te noteren - worden zoals gebruikelijk op koffie en speculaas getrakteerd. Tot 27 april a.s. in De Doele te Sommelsdijk. Het Bestuur van De Motte Jeugdwerk Nieuwe Tonge Op D.V. zaterdag 22 april hopen wij met elkaar om 19.00 uur te gourmetten in „Elim". Diegene die zich daar nog niet voor heeft opgegeven, kan dit nog doen t/m woensdag 19 april. De kosten voor deze avond zijn 10,- p.p. Tot ziens in „Elim". Het J.W.C. in Gereformeerde Kerk Ouddorp Zondag 23 april a.s. wordt de middag- dienst van de Gereformeerde Kerk gehouden als een zgn. Open-deur-dienst waarbij als bijzondere gasten optreden de groep, in België studerende, zingende studenten uit Zaïre. Zij noemen zich „Les Basakoli", wat betekent „boodschappers", in dit geval bestaande uit blijde christelijke liederen in hun eigen taal. Het zijn in Ouddorp geen onbekenden; vong jaar nl. traden zij op tijdens een van de zomerzangavonden en oogstten toen veel waardering bij een enthousiast publiek. De voorganger in deze dienst is ds. J. C. van Westenbrugge. Aanvang: 17.00 uur. Iedereen is van harte welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2