EiMvriDEn-iiiEmi/s Raad Middelharnis niet blij met l(omst van Dalton-school Overdenking vanDrongelen VOGELBEURS uit de Heilige Schrift Damvereniging Belangrijke winst Good-Luck 1 Ondanks waarschuwing ruim 400 bekeuringen ::KMEIITEMBOTKOïS 2e Blad VRIJDAG 14 APRIL 1989 No. 5791 In zijn vergaderingvan vorige week donderdagavond heeft de gemeenteraad van Middelharnis niet de indruk gewekt erg gelukkig te zijn met de komst van een zogenoemde Dalton-school, tot stichting waarvan de Stichting Indi vidueel Basisonderwijs Goeree Overflakkee heeft besloten. Van Middelhar nis' raad werd gevraagd de school huisvesting te verlenen - nu de Minister nieuwbouw van een school voor vijf leerlingengroepen heeft afgewezen - een krediet voor de aanschaf van meubilair en onderwijs-leerpakket te verstrek ken en aan het te betrekken schoolgebouw aan de Berkenlaan technisch onderhoud te plegen. Er zijn momenteel 51 leerlingen aangemeld. In zijn commentaar op de raadsvoor stellen uitte dhr. D. Hoogzand de vrees dat de bestaande scholen voor basison derwijs van de nieuwe school nadeel zullen ondervinden en dat zou hij zeer betreuren, zeker wanneer dat ten koste zou gaan van scholen in kleine kernen. Het was voor dhr. Hoogzand dan ook de vraag of de nieuwe „algemene bijzon dere basisschool" een verrijking voor het onderwijs zal blijken te betekenen; wat hem betreft zijn de al aanwezige onderwijsmogelijkheden goed en vol doende. Op zijn vraag naar het aantal leerlingen, waarnaar ook mevr. van Eek (CDA) informeerde kon weth. L. C. Kie vit het preciese aantal aanmeldingen noemen, 51 in totaal, waarvan 14 uit Sommelsdijk, 11 uit Middelharnis, 7 uit Nieuwe Tonge, 5 uit Oude Tonge, 4 uit Ooltgensplaat, 3 uit Goedereede, 4 uit Dirksland, 2 uit Herkingen en 1 uit Melissant. Ook weth. Kievit vond het een duidelijke zaak dat met name de openbare basisscholen op het eiland nadeel van de nieuwe school zullen ondervinden en hij verheelde niet de splitsing die er komt te betreuren. Wat minder negatief sprak mevr. Ver- nooij (PvdA) over de nieuwe Dalton- school, al leek ze die vorm van onder wijs nauwelijks echt nodig te vinden omdat de uitgangspunten van het Dal ton-onderwijs ook op de bestaande scholen worden gehanteerd. Zij her kende de openbare scholen als „ont- moetingsscholen" waarom ze de ver snippering van dit basisonderwijs ener zijds betreurde maar anderzijds de stichting van de nieuwe school ook te willen respekteren in het kader van het vrije onderwijs-bestel. Op dat laatste baseerde ook dhr. Rijvers (VDB) zijn instemming waarom het hem niet moeilijk viel mede zorg te dra gen voor het scheppen van de randvoor waarden voor de nieuwe school. Die zal gebruik gaan maken van de kleuterschool aan de Berkenlaan te Middelharnis waaraan voor 35.655,- onderhoud en aanpassingen zal dienen te worden gepleegd welk bedrag door de raad beschikbaar werd gesteld. Een bedrag van ƒ100.863,- (ruim éénhon derdduizend) werd beschikbaar gesteld voor de aanschaf van meubilair en het onderwijsleerpakket. Monumentenbehoud De Stichting Monumentenbehoud, ont staan uit de Stichting voor Sociale en Maatschappelijke belangen is gestart met de voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie van de panden Ring 4, 5 en 7 te Middelharnis. De raad besloot de 3 pandjes voor een bedrag van 15.000,- aan de Stichting te verkopen. Dhr. Rijvers zou de pandjes ook best om niet aan de Stichting hebben willen laten, zoals de gemeenten ook de mo lens om niet aan de Stichting tot behoud ervan hebben overgedragen. Die idee blijft - aldus weth. Jacobs - nog even op een zijspoor. De Stichting heeft om een eenmalige subsidie gevraagd, maar de gemeente wacht nog even af of de pand jes wellicht exploitabel gerestaureerd kunnen worden. Winkelopenstelling Op Koninginnedag, dit jaar en voor taan, zullen de winkels - tussen 8.30 en 16.00 uur - geopend mogen zijn. Het is aan de exploitanten zelve om daar al dan geen gevolg aan te geven. De SGP/ RPF fraktie verzette zich tegen het vast stellen van een daartoe strekkende verordening omdat daarin ook sprake is van een zgn. veertiendagen-regeling welke het mogelijk zou maken dat ook op een aantal Zondagen de winkels geopend zouden mogen zijn. Mevr. van Eek (CDA) liet haar beduchtheid daar voor wijken door de toezegging van het College dat verzoeken tot Zondagopen stelling niet ingewilligd zullen worden. Afwijkende openingstijden worden al leen overwogen op dagen waarop speci fieke plaatselijke evenementen plaats vinden. Verhuizing Jac. Hermans Het Cash and Carry levensmiddelenbe- drijf van Jac. Hermans zal uit de Bin nenweg in Sommelsdijk verdwijnen. Het deze avond vastgestelde bestem mingsplan Ringstraat-de Stoof biedt het bedrijf de mogelijkheid zich te vestigen op het terrein van voorheen de fabriek van Van Hessen, Dorpsweg 40. Het bezwaar daartegen van Euro Discount en Van Strien werd ongegrond ver klaard, al begreep dhr. Rijvers best dat dhr. van Strien er wat paranoïde van zou worden nu al voor de tweede keer door een prijsslag achterna te worden geze ten. Het leek dhr. Rijvers dat dhr. van Strien een planschade-claim in zou kunnen die.ica. Instemming met de verhuizing vanuit alle frakties, zij het dat vrijwel ieder bedong dat het te verlaten pand aan de Binnenweg - de vroegere openbare school - aan het winkelbestand onttrok ken dient te worden. Zo dacht ook dhr. van Heemst (PvdA): „dat gebied heeft behoefte aan het vertrek van die super markt en dat weegt zwaarder dan het belang van Van Strien", beoordeelde hij. Instemming derhalve met verplaatsing van de supermarkt naar de Dorpsweg waar het gemakkelijker bereikbaar is voor de bewoners van Sommelsdijk- Zuid, welk gebied volgens dhr. Rijvers al jaren op een winkel wacht. Er zullen ook dagwinkels worden bijgebouwd, echter niet eerder dan dat daarvoor belangstel ling zal zijn gebleken. De raad toonde zich daar trouwens wat beducht voor omdat men liever uitbreiding aan het winkelbestand ziet gegeven. Namens het College noemde weth. Jacobs het een terechte eis dat de oude school, de huidige Hermans-vestiging, aan het winkelbestand wordt onttrok ken. Hermans heeft daar ook mee inge stemd en de weth. noemde de overeen komst „op een oor na gevild". Het Col lege heeft voor de plaats aan de Binnen- Een gezonde nachtrust is de basis voor een aktief leven. Bezuinig niet op uw slaap comfort. Kom bij ons langs voor een persoonlijk advies. slaapcomfort Zaterdag 15 april organiseert de Eerste Flakkeese Vogelvereniging weer haar maandelijkse vogelbeurs. Wegens toegenomen belangstelling zijn wij verhuisd naar het Dienstencentrum, Doetinchemsestraat 27 te Middelharnis. De vogelbeurs is geopend van 13.30 tot 16.00 uur. Ruime parkeergelegenheid. Heeft u vogels over of zoekt u aanvulling kom dan gerust een kijkje nemen, de toegang is gratis en een handelaar is aanwezig. Bij voldoende belangstelling zal er ook een verloting plaats vinden. kritisch selekteren hypotheek [g] op maat... nvm Makelaar Tamboer Tel. 01870-3477 weg nog geen nieuwe bestemming be dacht, al wordt de mogelijkheid van woningbouw wel onderzocht. Bibliotheek Het tekort over 1987 op de exploitatie van de gemeenschapsbibliotheek te Middelharnis is 28.502,22 lager uitge vallen dan verondersteld en dat heette een meevaller te zijn. Dhr. Kersbergen (WD) wees aan dat het de gemeente dat jaar tóch bijna 265.000,- aan subsidie heeft gekost, waarom hij andermaal pleitte voor de invoering van uitleengel- den. Gezien het kennelijk gemak waar mee boetegeld voor het te laat terug brengen van boeken wordt betaald meende dhr. Kersbergen dat de lezers ook best met het betalen van uitleengeld zouden kunnen leven. Het College blijkt er echter niet voor te voelen en voorstel len dienomtrent lijken dan ook achter wege te zullen blijven, „....als nou dat afschuwelijke kunstwerk vóór de bibliotheek ook nog'es weg kon", sprak mevr. Vemooij (PvdA) wei nig hoopvol.... Grondverkoop Aan architectenbureau D. Vroeginde- weij werd voor 900.000,- bouwgrond verkocht in het bestemmingsplan „de Staver". Het plan biedt ruimte voor de bouw van 21 premie A woningen en 14 vrije sektorwoningen. Nóg een verschijning van Jezus ..Daarna is Hij gezien van Jacobus....' (1 Kor. 15:7a) Uit de Evangeliën weten wij, dat de Heere Jezus direkt na Zijn opstanding begonnen is zich ook levend te vertonen. Eerst aan enkele vrouwen. Toen aan de discipel Petrus. Vervolgens aan de beide mannen, die op weg waren naar Em- maüs. Diezelfde dag ook aan de andere discipelen, die „ergens" in Jeruzalem vergaderd waren. Weet u, dat de Heiland zich dit tevoren eigenlijk heel anders voorgenomen had? Vlak voor Zijn grote lijden heeft Hij de discipelen verteld wat Zijn plan nen geweest zijn. Hij heeft met hen gesproken over de Herder, die geslagen zou worden. En ook over de schapen, die verstrooid zouden worden. Maar Hij heeft er aan toegevoegd: „Nadat Ik zal opgestaan zijn, zal Ik u voorgaan naar Galilea" (Mc. 14:28). In een later stadium wordt dit nog eens herhaald. Op de Paasmorgen is erbij het open graf een engel, die tot de vrouwen zeide: „Zegt Zijn discipelen en Petrus, dat Hij u voorgaat nar Galilea; aldaar zult gij Hem zien gelijk Hij gezegd heeft" (Mc. 16:7). Het staat er dus duide lijk. Naar Galilea! Tot onze verrassing echter heeft Jezus, om zo te zeggen, Zijn programma gewij zigd! Op de dag van Zijn opstanding heeft Hij geweten, dat Zijn discipelen en vrienden vreselijk van de kaart geweest zijn. En nu vertoont Hij zich niet pas in Galilea aan hen. Maar die zelfde dag is Hij meteen in Jeruzalem begonnen aan hen te verschijnen. Is het u duidelijk? De Heere vertraagt Zijn beloften niet! Eer der het tegendeel. Wanneer de nood hoog gerezen is, is Hij zelfs bereid om éérder te komen! In 1 Korinthe 15 lezen wij van enkele andere verschijningen, waarvan wij uit de Evangeliën nog niet wisten. Het gaat o.a. om Jacobus aan wie de opgestane Heiland zich eveneens levend vertoond heeft. Welke Jacobus? Tot de discipelkring hebben twee mannen behoord, die ook deze naam gedragen hebben. Maar er is geen reden om aan te nemen dat de Hei land, na de ontmoeting met Petrus en de andere discipelen samen, nóg eens apart aan één van hen verschenen zou zijn. Zo blijft er een derde Jacobus voor ons over, die in het Nieuwe Testament dik wijls genoemd wordt: Jacobus, de broe der des Heeren. In Marcus 6:3 lezen wij voor het eerst van hem. Naast enkele zusters heeft Jezus ook vier broers gehad: Jacobus, Jozef, Judas en Simon. Vindt u niet? Wat zijn deze broers bijzonder bevoorrecht geweest, dat zij samen met Jezus in één gezin opgegroeid zijn! Want op deze wijze hebben zij Hem leren kennen als degene, die geen onrecht gedaan heeft en in wiens mond geen bedrog geweest is (Jes. 53:9)! Ja, wij mogen aannemen dat de Heiland nog veel méér voor hen heeft willen betekenen. Na het overlijden van vader Jozef zal naast Maria ook Jezus zich in sterke mate ingelaten hebben met de opvoeding van Zijn jongere broeders en zusters. Hier is uiteraard een einde aan gekomen, toen Jezus op Zijn dertigste jaar het ouderlijk huis verlaten heeft. Dit zal een opschuiving tot gevolg gehad hebben. Toen is Jacóbus, die direkt na Jezus kwam, op de eerste plaats ge komen. Maar zullen Jacobus en de andere broers en zusters ook verstaan hebben wat Jezus ten diepste gedreven heeft? Dus dat Hij gekomen is om de wil van Zijn hemelse Vader te doen? Nee, in Johannes 7 lezen wij letterlijk, dat ook Zijn broeders niet in Hem geloofden. Hier heeft gegolden wat eerder ook David in de moeilijkste periode van zijn leven meegemaakt heeft: „Ik ben Mijn broederen vreemd geworden en onbe kend aan de kinderen van Mijn moeder; want de ijver van Uw huis heeft Mij ver teerd (Psalm 69:9v). En wat te denken van Jezus' lijden aan het kruis, waarbij Zijn oog viel op Maria vlakbij? Nee, in dit smartelijk uur heeft Hij haar niet kunnen wijzen op de oud ste broeder Jacobus, die direkt na Hem kwam in de familie om zich verder met Maria in te laten. Jezus heeft met Zijn hoofd naar de discipelen Johannes geknikt: „Vrouw, zie, uw zoon!" En daar: „Zoon, zie, uw moeder!" (Joh. 19:26v). Merkt u? De broeder Jacobus wordt gepasseerd. De discipel Johannes wordt de aangewezen figuur, in wiens huis Maria haar intrek zal nemen. Want de band van vlees en bloed is voor Christus niet meer beslissend geweest. Veel be langrijker is voor Hem thans wat ons door het gelóóf aan Hem bindt! Inmid dels geldt: „Zo wie de wil van God doet, die is Mijn broeder, en Mijn zuster en moeder" (Mc. 3:35). Toch heeft dit niet betekend, dat Jezus voor altijd en eeuwig een vreemdeling voor Jacobus heeft willen blijven. Op een verrassende wijze wordt ons nu in 1 Korinthe 15 gezegd, dat de opgestane Heere Zijn heerlijkheid ook aan Jaco bus heeft willen tonen. Wij weten niet waar deze ontmoeting heeft plaats ge vonden. En ons zijn evenmin de woor den bekend, die bij deze gelegenheid gesproken zijn. Daar moeten wij bui- tenblijven. Maar wél wordt duidelijk, dat er sinds dien van een ommekeer sprake geweest is. In plaats van een broeder naar het vlees is Jacobus nu veel meer een broe der in het geloof geworden. Uit Hande lingen 1:14 weten we, dat Jacobus er nu ook helemaal bij behoord heeft om te delen in de zegen van Jezus' dood en opstanding, om in de toekomst eveneens een getuige van Zijn opstanding te zijn! Wat kunnen u en ik, die dit lezen, hier van leren? Krachtens onze opvoeding is het mogelijk, dat ook wij van de Heere Jezus en Zijn werk erg veel weten. Dit mag inderdaad een zegen genoemd wor den. Maar dit kan nog niet de eigenlijke zegen genoemd worden, waar wij in nood en dood genoeg aan hebben. Want vlees en bloed kunnen het Ko ninkrijk van God niet beërven. Wij wor den daar alleen door het geloof bij betrokken, door de hartelijke verbon denheid met Hem die dood was en nu leeft. Want indien wij met Christus gestorven zijn, zo geloven wij dat wij ook met Hem zullen leven. Dirksland, ds. A. Kastelein 'Wie niet horen wil...' DORDRECHT Snelheidscontroles door de politie op 80 km wegen in de regio Rijnmond hebben in de afgelopen twee weken tot 436 bekeuringen geresul teerd. Dit ondanks dat de akties aange kondigd waren. Met deze aktie richt de politie zich, in de maanden april en mei, op 80 km wegen vanwegen de gevaren op deze wegen. Hard rijden, gecombineerd met gevaar lijk inhalen, is op deze wegen geen onbekend verschijnsel. De snelheidscontroles worden met foto- apparatuur vastgelegd. Vele bestuurders overschreden de maximum snelheid met tientallen kilometers. Vooral op de Kanaalweg in Brielle en Hellevoetsluis zijn veel overtredingen geconstateerd. Een automobilist maakte het wel erg bont en reed op deze weg 141 km/uur. Gedurende de periode van de akties zal de afdeling Voorlichting van de rijkspo litie Dordrecht door blijven gaan met het bekend maken van de resultaten. „Ernst Nut en Ontspanning '52" te IVIelissant Uitslagen van maandag 10 april 1989 2e afdeling: B. v. d. Spaan - J. Schans2 - O B. V. d. Spaan - S. Keijzer1 - 1 Afgelopen zaterdag moeste Good-Luck 1 de strijd opnemen tegen Ado 2 uit 's- Gravendeel. Van Ado, dat op dit mo ment de koppositie innam, moesten punten gepakt worden om de aanslui ting in de top te behouden. Het thuis spelende Ado benutte de eer ste aanval al direkt. De achterstand werd na enige minuten weer gelijk getrokken door Dineke Sprong. Na van vakken gewisseld te hebben, waren er voor beide ploegen goede scoringsmo- gelijkheden, die gelukkig en helaas niet werden benut. Ibch was het Ado dat tot scoren kwam. Anton Mol tekende met een doorloopbal 2-2 aan. Ado speelde met de wind mee en profiteerde hiervan, ze scoorde 3-2. Carolien Vroegindewey werd gewisseld voor Diane Slui. Met tien minuten voor rust vergrootte Ado de voorsprong. Vlak voor rust wist Dineke Sprong met een doorloopbal tot scoren te komen. Na rust had Good-Luck het voordeel van de wind gekregen. Het spel ging hierdoor een stuk gemakkelijker. De gelijkmaker kwam op naam van Johan v. d. Made, die met een doorloopbal scoorde. Na enkele minuten zorgde de aanval van Good-Luck voor de voor- Jeugdwerk Nieuwe Tonge A.S. zaterdag 15 april is er om 19.30 uur weer Jeugdwerk in „Elim". Voor die avond staat er een open avond op het programma. Een ieder die weer komen wil, is van harte welkom in „Elim", Kom jij ook? Let op! Op D.V. zaterdag 22 april, hopen wij een etentje te houden. Wil jij je daar a.s. zaterdag voor opgeven? Het J.W.C. sprong door een afstandschot van An ton Mol. Door balverlies in de ver dediging van Ado lag heel het vak van de aanval open, de eer was voor Anne- loes Vroegindewey, zij scoorde met een doorloopbal. Bij deze stand van 4-6, ble ven de aanvallen van Good-Luck enigs zins steken. De verdediging van Good- Luck had het druk, maar hield goed stand en belette Ado het scoren, zodat na 90 minuten korfbal de stand in het voordeel van Good-Luck eindigde. Overige uitslagen: Spido 1 - Good-Luck 24 - 2 Good-Luck 3 - HKC 65 - 5 Good-Luck D8 - Zevenbergen D82 - 1 Snel P3 - Good-Luck P4 - 1 Good-Luck Q - Ventura Sport Q4 - O Good-Luck R - Vent. SportO - O VERVOLGVERHAAL Publikatierecht door de uitgever Bosch en Keuning - Baarn. Overgedragen aan de Ver. Streekmuseum Goeree-Overflakkee, Sommelsdijk. - 51 - Want dat zou vader nu doen, dat wist hij. Ze zouden naast elkander gaan staan en ze zouden samen werken voor moeder, en Lena en opoe.... ja, ook voor opoe.... En ze zouden de verbrande schuur weer opbouwen en het huisje zou weer worden als het geweest was, maar er zou toch veel zijn dat anders was. En met z'n allen zouden ze worstelen tegen de zware crisistijd, net zoals ze soms worstelen moesten tegen de felle wind als ze naar het land gingen, diep voorover gebukt, met de koppen vooruit. En samen zouden ze God bidden of Hij hun arbeid zegenen wilde, of Hij hen niet onder wou laten gaan.... En nog een paar jaar, dan zou hij voor Sien mogen gaan werken. Het duurde nog lang, erg langmaar hij wist nu dat ze voor altijd van hem was.... En dat zou hem moed geven.... Zijn ogen dwaalden langs de muur. Hij deed afstand van de bekende dingen, die hem lief waren geworden. Hij wilde er alleen herinnering aan bewaren, diep in zijn hart, voor stille ogen blikken. Maar nu riep het leven hem en hij wilde gaan.... Daar was het zwijgende gelaat van de reus.... Het was alsof nu de zorgen waren wegge trokken van dat sombere voorhoofd, het was lich ter, er waren minder schaduwen.... En om de diepe mond was iets als een rustige glimlach vol hoop en vertrouwen.... Zó diep was hij weggezonken in zijn gedachten, dat hij er van schrok toen ze ineens naast hem stond. Ze moest erg zachtjes gedaan hebben. Hij wist eerst niet wat er was, er was een schaduw in 't ver trek, een gedaante. Was de reus van de muur afge- klommen om dichter bij hem te zijn?.... Maar dan ineens wist hij het er golfde een wilde blijdschap door zijn lijf, hij sidderde.... Het was Sien, die teruggekomen was, eindelijk.... Ze wachtte, zwijgend.... maar hij kon niets zeggen, het geluk overrompelde hem. Hij voelde de kou, die van haar mantel kwam, en hij keek in haar gezicht, kleurloos, boven de bontkraag. Wat moest ze geleden hebben!.... Ze was mager gewor den, haar ogen leken groter dan anders, en er blonken tranen in, ze glinsterden in het flauwe licht van de lantaarn.... Hij greep haar hand vast, die op de leuning van de stoel lag: „Sien.... meisje".... „Piet!".... Haar stem beefde. Ze liet zich op haar knieën vallen, hij bukte zich tot haar over, haar armen sloegen wild om zijn schouders. „Oh, Piet, Piet... bi' je nog kwaed op m'n, hij?".... Ze snikte. Hij trachtte zich los te maken, maar het ging niet Zijn handen zochten haar gezicht weggedoken aan zijn borst en in de bontkraag van haar man tel, het was nat van tranen.... Zwijgend streelde hij haar wang. Zo bleven ze zit ten, hij wist zelf niet hoe lang het duurde, hij wilde dat de nacht zo aan hen voorbij zou gaan.... Om zijn hals haar jonge, sterke armen, en haar gezicht aan zijn borst.... zijn handen zachtjes stre lend de warmte van haar wangen en het zachte vel van haar lippen.... Hij voelde haar adem over zijn vingers gaan, warme, vochtige adem.... En toen ineens bukte hij zich dieper, zijn gezicht wroette in het warme nestje van haar bont en hij kuste haar. „Sien.... m'n meisje weer.... m'n meisje weer".... Ze rees overeind, haar ogen ontmoetten de zijne. „Bi' je noe echt nie meer kwaed op m'n Piet?".... „Bel neent kindje, ik bin noait kwaed op je geweest!" „Echt niet?".... hield ze aan. Hij schudde van neen en er was een glimlach om zijn mond. „Ik hieuwe veul te veul va' je om kwaed op je te kenne weze, mar ik hawe" Hij aarzelde. Dat moest hij nu niet zeggen, al het oude moest vergeten zijn. Morgen werd vader immers naar huis gebracht ze zouden weer van vorenafaan beginnen, aan een nieuw leven.... Hij streek zich met de hand over het voorhoofd als wilde hij de gedachten wegvegen, die hem benauwden. Hij probeerde te glimlachen, maar het ging niet het werd een pijnlijke lach, waar zijn ziel in schreeuwde.... Ze begreep het en vroeg: „Ik hawe?.... Zeit het mar. Piet".... En hij zei het. Hij kon het onmogelijk binnen houden, want het overweldigde hem opnieuw, al de ellende en het verdriet van de laatste weken. Hij sloeg zijn arm om haar hals alsof hij steun bij haar zocht, zijn gezicht viel op haar schouder. „Oh, Sien, ik hawe toch zoa'n hoap geleeje.... en ik stienge zoa alleen".... Het was een gefluisterde klacht als schaamde hij zich voor zijn zwak heid. Ze bukte schuldig haar hoofd, maar hij zag het niet Hij hoorde alleen haar zachte stem, die trilde van droefheid: „En dat hawe ik je aoUemaele angedaen, eh?".... Ze wou nog meer zeggen, maar ze kon niet. Ze had zich voorgenomen om hem alles te vertellen, al de overleggingen van haar hart, hoe ze er toe gekomen was.... En ze had hem vergeving willen vragen.... en beloven dat ze nooit weer zo doen zou, nee, nooit weer.... ze zou altijd lief voor hem zijn.... Maar nu kon ze geen woorden vinden, ze kon alleen nog zeggen: „Wat bin 'k toch slecht geweest eh Piet?".... „Och".... Hij zei het treurig, hij moest aan zoveel denken. Ze begon ineens weer te schreien. „Ke' je m'n 't wel echt vergeve. Piet?".... Nee, dat kon niet! Er was te veel gebeurd. Daar zou hij altijd aan moe ten denken. Die brandende schuur en dat bran dende huis.... en zijn vader hier in de cel.... Nee, dat kon nooit vergeven worden. Er kwam een gevoel van wanhoop over haar. Was ze maar thuis gebleven. Wat kwam ze hier doen? Het kon toch nooit weer worden zoals het geweest was, want tussen hen zou altijd dat éne zijn, wat ze geen van beiden zouden kunnen vergeten. Ze wou weg gaan, hier vandaan. Ze rees op en bleef voor hem staan, haar gelaat bedekt met haar handen: „Oh, Piet Piet ik binne toch zoa ongelokkig".... Hij kreeg medelijden met haar. Hij rees op van zijn stoel en kwam naast haar staan. Hij trachtte haar handen weg te trekken. Ze verzette zich. „Lae m'n mar doeë. PietJe ken m'n toch niet vergeve.... Je zalt er aoltoas om motte dienke".... (wordt vervolgd) Oostdijk 61, Sommelsdijk uw PERSOONLIJKE ADVISEUR VOOR 'N GEZONDE NACHTRUST. Komptete woninginrichting Ooltgensplaat Vy 0 01873-1437 Ififj^lfjflfj^jfjf.j^lfl^j^jf.jf^^jflf^j^lfififlf3^jfjf]fjfjfjfjf3fif3f^jflfifl0.i^^ J»« KSAfl «2S,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5