EIUVIIDEn-niEUWS Openbare weg Middelharnis voortaan verlost van lunaparken e.d. NIEUWS Ikondienst uit de Kerken Drie klubrekords voor „De Gooye" DE KLEINSTE FORD IS EEN KANJER Schaken S.O.F. Zang- en orgelavond in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge Visserij vreest Spaanse concurrentie VOORJAARSSHOW Koninginne-concert in St. Catharijne kerk KMiinriRBOKRTJiS BEJAARDENMIDDAG Het zal in Middelharnis-dorp niet meer gebeuren dat een deel van de open bare weg bezet zal zijn door een kermis of lunapark, zoals in de omgeving van de vroegere sporthal te doen gebruikelijk is geweest. In zijn vergadering van j.l. donderdagavond heeft de raad, minus de SGP/RPF fraktie, een defi nitieve plek voor het houden van bovenbedoelde evenementen aangewezen, t.w. een deel van het parkeerterrein bij Sportkomplex „De Staver". Voor de aanpassing van het terrein stelde de raad een krediet van ƒ28.930,- beschikbaar. De Lorentz Onderzoek havenslib Trekkingslijst verloting RBO Verg. „de Christenvrouw" afd. Middelharnis-Sommelsdijk Vanaf donderdag a.s. in onze showroom Kom donderdag, vrijdag of zaterdag a.s. naar onze en maak kennis met de nieuwe Ford Fiesta Kon. Jullanaweg 60, MIDDELHARNIS, Telefoon 01870-2644 VERVOLGVERHAAL 2e Blad DINSDAG 11 APRIL 1989 No. 5790 Het terrein moest obstakelvrij worden gemaakt en worden ontdaan van lichtmasten en bomen die i.v.m. het plantseizoen al verplant bleken te zijn. Alle overige-, dan de SGP/RPF fraktie lieten hun instemming horen, tevreden als men was over het feit dat niet langer van verkeers- en lawaaioverlast sprake hoeft te zijn omdat het Staver- terrein aan de rand van het dorp ligt. De frakties vonden wél dat moet worden bezien of er voor het ingebruiknemen van het terrein huur kan worden gevraagd. Géén instemming van de 5 man tellende SGP/RPF fraktie namens welke dhr. G. C. Joppe het begrip „kapitaalsvernietiging" in de mond nam. Daarop grondde hij zijn „tegen" al werd de plaats dan ook „zeer geschikt" genoemd en zeker in staat een jaar lijks terugkerend probleem op te heffen. Een aantal verkopen van industriegrond op het industrieterrein „Oostplaat" maken het nodig dat t.b.v. de bereikbaarheid van de te stichten en uit te breiden bedrijven de weg Lorentz wordt aangelegd. De raad stelde er een krediet van 895.000,- voor beschikbaar. Een krediet van 35.000,- werd gevoteerd voor het laten uitvoeren van een onder zoek van de mate van verontreiniging van het havenslib. Die informatie is nodig om t.z.t. de baggerspecie op verantwoorde en op daartoe aangewezen lokaties - afhan kelijk van de verontreinigingsgraad te kunnen bergen. Het gaat om het baggeren van de havens van Sommelsdijk en Middelharnis, met welke laatste vooral enige haast moet worden betracht omdat de scheepvaart regelmatig hinder ondervindt van de aanwezige ondieptes. Dhr. Hoogzand zou maar het liefst met baggeren beginnen en het College leek dat evenzeer voor te staan, maar weth. Koppelaar kon in dit stadium niet anders dan de voorwaarde van onderzoek benadrukken. Zeker voor een evt. berging van het slib op het droge is die informatie onmisbaar. Op D.V. zaterdag 15 april a.s. zal erin de Nederlands Hervormde Kerk te Oude Tonge een Zang- en Orgelavond worden gehouden. Deze avond staat in het teken van de jeugdaktie voor de Kerk in de Verdrukking „Een geopende deur...." Medewerking aan deze avond wordt verleend door het Ridderkerkse Jonge renkoor „Laudate Deum". Dit tachtig leden tellende jongerenkoor heeft reeds diverse malen op Goeree-Overflakkee opgetreden en is daarom voor velen geen onbekende! Het koor staat onder leiding van dirigent Martin Mans. Op ons eiland een bekend musicus. Het fraaie Frobenius-orgel zal worden bespeeld door Janco Belder, een jonge talentvolle leerling van Dirk Jansz. Zwart. Martin Mans en Janco Belder zullen tevens enkele vierhandige stuk ken uitvoeren op de vleugel. Sjaak van Broekhoven, bekend trompet tist, zal de samenzang mede-begeleiden en solo te horen zijn. De heer W. Schinkel van de Stichting „Friedensstimme" zal een referaat hou den over het werk van „Friedens stimme" in het Oostblok. Verder staat er veel samenzang op het programma. Het belooft een bijzonder mooie avond te worden. Een ieder is dan ook van harte welkom! Aanvang: 19.30 uur; kerk open 19.00 uur. Toegang: gratis. Er zal een kollekte wor den gehouden voor de aktie voor de Kerk in de Verdrukking „Een geopen de deur...." Tot ziens op D.V. 15 april D.V.! SOMMELSDIJK Op zondagmorgen 16 april a.s., de vierde zondag van Pasen, Zondag Jubi late, wordt er voor de 3de en laatste keer een Ikondienst gehouden in de Her vormde Exoduskerk te Sommelsdijk, die direkt om 10.10 uur via Radio 5 wordt uitgezonden. Ds. A. Polhuis, predikant bijz. werkz. (diak.pred.) in Rotterdam is voorganger in deze dienst. Na het inleidend gedeelte, met als aan- vangstlied Psalm 100:1, 2 en 3 en de gebeden, volgt de dienst van de Schrift uit Genesis 4:1-16. De dienst wordt afgesloten met het slot- lied, Gezang 324:3 en 4. Medewerking aan deze dienst verlenen verder: de heer J. Wildemans, organist. De heer H. Mackloet, cornet en de Exo- duskantorij o.l.v. mevr. H. C. J. de Pee- Plomp. Evenals bij de vorige diensten is de tekst van de dienst verkrijgbaar bij het IKON. OUDDORP Ie prijs:lotnummer 0849 2e prijs:lotnummer 0548 3e prijs:lotnummer 0667 4e prijs:lotnummer 2146 5e prijs:lotnummer 2068 6e prijs:lotnummer 2073 7e prijs:lotnummer 1156 8e prijs:lotnummer 1995 9e prijs:lotnummer 2366 10e prijs:lotnummer 1426 11e prijs:lotnummer 2406 12e prijs:lotnummer 0543 13e prijs:lotnummer 1378 NED. HERV. KERK Beroepen te: Bodegraven C. v.d. Scheur te Nederlangbroek. Aangenomen naar: Nieuwkoop (toez.) R. W. van Mourik te Aagtekerke; Tien- deveen-Nieuw-Balinge (toez.) H. van Ginkel, vicaris te Groot-Ammers; Oude en Nieuwe Wetering M. B. Heijting, kand. te Hendrik Ido Ambacht. Bedankt voor: Suameer en Zwammer- dam M. B. Heijting, kand. te Hendrik Ido Ambacht; Krimpen aan den IJssel (buitengew. wijkgemeente) A. van Vuu- ren te Alblasserdam; Oud-Alblas C. M. Buijs te Gameren. GEREF. KERKEN Beroepen te: Veenendaal drs. C. Kruijs- wijk Jansen te Veendam; West-Terschel- ling i.c.m. Midsland H. Out te Hardinx- veld-Boven; Sneek als geestelijk verzor ger van verpleeghuis lelanen aldaar (part-time) drs. J. P. Mellema, kand. te Ens (NOP); Eefde-Gorssel dr. G. L. Goedhart te Antwerpen (toerustingspre dikant) (Ver. Prot. Kerk in België) en hoogleraar aan de Prot. Theol. Faculteit te Brussel. Aangenomen naar: Sneek als geestelijk verzorger van verpleeghuis lelanen al daar (part-time) drs. J. P. Mellema, kand. te Ens (NOP); Eefde-Gorssel dr. G. L. Goedhart te Antwerpen (toerus tingspredikant) (Ver. Prot. Kerk in Bel gië) en hoogleraar aan de Prot. Theol. Faculteit te Brussel; Wageningen als stu- dentenpredikant (part-time) mw. L. J. Houweling, kand. te Amsterdam. Bedankt voor: Dokkum drs. C. P. Meijer te Leerdam. Beroepbaarstelling: drs. H. E. van der Zwaag, Parallelweg 3. 8191 KT Wapen- veld, tel. 05206-70044. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Enschede-Oost H. J. Room te Alphen aan den Rijn; Lisse i.c.m. Voorschoten T. Groenveld te Anna Paulowna en Enkhuizen. NED. GEREF KERKEN Aangenomen naar: Oegstgeest drs. W. Janse te Loosdrecht. Bedankt voor: Amstelveen drs. L. G. Compagnie te Zaandam en Oostzaan. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Vianen D. Slagboom te Katwijk aan Zee; Assen J. Germs te Zwolle; Zaamslag P. Roos te Utrecht- Noord. Aangenomen naar: Bennekom D. van der Zwaag te Klundert; Broek op Lange- dijk A. P. van Langevelde, missionair predikant te Zuid-Afrika; Hamilton (Can.) (Free Reformed Church) drs. G. R. Procee te Opperdoes. GEREF GEMEENTEN Beroepen te: Rhenen, Nieuwdorp, Hil versum A. Bac te Bodegraven; Oud- Beijerland A. F. Honkoop te Zwijn- drecht; St. Catharines (Can.) G. J. van Aalst te Benthuizen; Scherpenzeel M. Mondria te Waardenburg; Terneuzen Th. van Stuyvenberg te Terwolde-De Vecht; 's-Gravenzande Chr. v.d. Poel te Yerseke. Bedankt voor: Capelle aan den IJssel (Wijk West) A. F. Honkoop te Zwijn- drecht; Leerdam G. Mouw te Genemui den; Middelburg-Centrum J. J. van Eckeveld te Zeist; Klaaswaal en Rotter- dam-IJsselmonde A. Bac te Bodegraven. GEREF GEMEENTEN IN NED. Beroepen te: Paterson (USA) A van Straalen te Barneveld. Bedankt voor: Elspeet W. Verhoeks te Arnemuiden. Er gaat bijna geen dag voorbij, of er wordt in de pers geschreven over het jaar 1992 en het voordeel dat Nederland te beurt zal vallen als de economische en andere grenzen wegvallen. Of het wegvallen van de Gemeen- schapsgrenzen werkelijk zoveel voor deel zal brengen valt inmiddels nog te bezien. Terecht wordt daarover bijvoor beeld in Visserijkringen getwijfeld. Te weinig wordt rekening gehouden met landen als Spanje, dat na d eoorlog in de jaren 1950-1970 een vissersvloot heeft opgebouwd, waarvan menigeen geen weet heeft. Deze vloot bestaat uit niet minder dan 17.000 schepen. Nieuw bouw en reparatie van die vloot wordt geheel in eigen land verzorgd. Men zal nooit lezen, dat een Nederlands schip naar Spanje is verkocht. De mosselex port naar Frankrijk van Nederlandse mosselen heeft nu al jaarlijks te lijden van de Spaanse concurrentie op de Franse markt. Deze concurrentie zal zeker nog groter worden, om maar te zwijgen van de verschillende vissoorten zoals die door de Noordzeevloot wordt aangevoerd en geëxporteerd. Ook in andere landen neemt de platvis aanvoer toe terwijl die in nederland drastisch moet verminderen, door de maatregelen zoals die in Brussel worden klaar gestoomd. De grootste aanvoerhaven voor platvis in Frankrijk is Boulogne sur Mer, de tweede Loriënt en de derde Corcarneau, met resp. een aanvoer van 207, 203 en 151 miljoen gulden. Ter vergelijking: In Nederlands grootste aanvoerhaven ging 185 miljoen gulden over de afslag. Op zaterdag 8 april mochten zwemmers van „De Gooyw" uit Dirksland maar liefst 11 keer starten tijdens de jaargang wedstrijden van de Kring Rotterdam. De wedstrijden werden evenals vorige keer in Barendrecht gehouden. Vooral de twee klubrekords van Theo Jan Tanis vielen bijzonder op. Op de 100 meter schoolslag bij de heren bracht Theo Jan een tijd van 1.12.8 op de klok ken, terwijl hij op het zwaarste zwem- nunmmer. de 400 meter wisselslag het klubrekord naar beneden bracht tot 5.01.0. Ook Wanda Jongejan bracht haar eigen klubrekord op de 400 meter wisselslag omlaag tot 5.27.8. Deze prestatie leverde bovendien een zilveren medaille op. Verder vielen op door zeer goed zwem men: Hellen Soldaat en Wanda Jonge jan. Op de 100 meter schoolslag bleef Wanda Jongejan slechtsa 0,2 seconden boven haar klubrekord en scoorde 1.22.6. Hellen Soldaat liet een persoon lijk rekord van 1.24.4 noteren. Heel verdienstelijk was ook het zwem men van Frank Franzen, die op de 400 meter vrije slag voor jongens van 1974 een tijd zwom van 5.06.6, én het zwem men van Antoinette Mijnders die d e200 meter rugslag bij de meisjes van 1976 aflegde in 2 minuut 58,8 seconden. De resterende uitslagen zijn: 200 mtr. schoolslag meisjes 1975: Rianne Visbeen 3.35.3 200 mtr. schoolslag jongens 1975: Stefan Langbroek 3.21.4 Erik Franzen 3.26.3 200 mtr. rugslag meisjes 1976: Bernadette Visbeen 3.13.4 D.V. donderdag 13 april hopen wij weer te vergaderen. Drs. K Exalto zal voor ons een lezing houden over „Bekering". Aanvang kwart voor 8 in „de Hoek steen", Ring 13, Middelharnis. Gasten zijn hartelijk welkom. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK De C.V.B, afdeling Middelharnis-Som melsdijk nodigt u weer hartelijk uit op dinsdag 18 april 's middags half drie in „de Hoeksteen". Deze middag hoopt in ons midden te zijn mevr. A. ten Klooster, met een klankbeeld over de taber nakel. U kunt zich deze middag opgeven voor ons reisje dat we D.V. 1 juni hopen te maken. Hebt u vervoer nodig, kunt u bellen mevr. E. Vroegindewey, tel. 2566. BRIELLE Zaterdag 29 april a.s. geeft het Voorne's Dameskoor onder leiding van René Verhoeff een Koninginne Concert in de St. Catharijnekerk te Brielle. Ongetwijfeld zullen velen dit een waardig besluit van de Koninginne dag-viering vinden. Er is een pro gramma samengesteld dat zeker aan de wens van concertbezoekers zal vol doen. Uitgevoerd worden werken van: Bach, Handel, Haydn en Mozart. Een hoogte punt zal zeker zijn de Missa st Aloyssiï van Michael Haydn. Tijdens een con certreis naar Karlsruhe, vorig jaar okto ber, kreeg Voome's Dameskoor bij de uitvoering van dit werk een ovationeel applaus van het talrijke publiek. Solis ten bij deze miss zijn: Hélène Versloot, Mezzo-sopraan; Ellen Schuring, so praan; Fiona van Uffelen, alt. De bege leiding is door het kamerorkest „Leiden Sinfoniëtta o.l.v. René Verhoeff. Ook zal het koor onder andere ten gehore brengen: de Cantate 147 van Joh. Seb. Bach en het Avé Verum van W. A. Mozart. Fred Gaasterland en Aart de Kort brengen viool- en orgelsoli. Dit concert wordt op feestelijke wijze met carillonspel ingeluid. De stadsbeiaar dier Jac. Klok zal een kwartier voordat het concedrt begint Vaderlandse liede ren over Brielle uit strooien. Als een muzikale „rattenvanger" van Brielle zal Jac. Klok zó het publiek naar de St. Catharijnekerk brengen. De kaarten a ƒ12,50 voor dit concert zijn vanaf heden bij de koorleden ver krijgbaar. Kaartverkoop ook bij VW Brielle, mevr. Graafland, Hellevoetsluis, tel. 01883-13922; mevr. Schipper, Roc- kanje, tel. 01814-1645; mevr. Biesbroek, Oostvoorne, tel. 01815-3735; mevr; v.d. Marie, Rozenburg, tel. 01819-12224. Deze week begin ik eens heel onbeschei den met m'n eigen partij en die was wel tegen L. Holleman. Leen pakte vorige week de nr. 1 en mocht nu proberen mij te grazen te nemen. Helaas, ik had de bananentruc van de vorige week ont houden en paste hem nu zelf eens toe. Leen rekent daar natuurlijk niet op en loopt heerlijk in de val. Met een kwaliteit meer was het eindspel nog moeilijk genoeg en na afloop werd mij dan ook duidelijk gemaakt hoe het sneller afge lopen had kunnen zijn, maar liever met een omweg dan helemaal geen weg. Zo won ik dan van de nr. 2 en dat is toch wel een lekker gevoel. Douw liet na zijn knullige laatste partij weer eens zien wat schaken is en Wij- nands kon zodoende vroeg naar huis. P. Holleman zette de lijn winnen gewoon door, dit ten koste van Van Loon. Van Strien verloor al patat etend en dat eten werkte zo aanstekelijk dat even later zo'n beetje iedereen met een bak patat ernaast zat te schaken. Eigenlijk hoort dat niet, maar het is gewoon gezellig lek ker en waarom zou je het dan laten? Van Rossum wist in zeven minuten die hem nog restten op een mooie manier remise te spelen tegen Gebraad en die keek toch wel wat beteuterd want de winst was zo dicht bij en nu was het maar een halfje. Van Rossum zijn patat was trouwens wel koud geworden, hij had gewoon geen tijd wat in z'n mond te stoppen, zo snel ging het allemaal. Na de oproep van vorige week is de eer ste reaktie binnen van iemand die vol gend seizoen waarschijnlijk wel mee wil gaan doen. Als er één schaap...., dus ik verwacht er meerdere want ik weet zeker dat er nog een heleboel schakers te vin den zijn. Van huisschaker naar clubschaker is immers maar een kleine stap en het leuke is dat je zelf merkt dat het steeds beter gaat als je er gewoon een avondje in de week mee bezig bent. Dames zijn nog helemaal niet bekend bij S.O.F., dus dames, trek buurvrouw even aan haar mouw en meld u nu al aan bij B. J. Brug- geman, Langeweg 14, Oude Tonge. Hoe meer zielen hoe meer schaakvreugd. Eén nadeel, je valt er niet erg veel van af maar verder is het echt heel gezellig. Tot ziens. Uitslagen op rij: Van Loon - P. HollemanO - 1 Van Hooff- Van Strien1 - O Van Rossum - GebraadV2 - Vi Douw - Wijnands1 - O Bruggeman - L. Holleman1 - O BJB j^^j^j^jf^^^^^^J^j^^jf,^^^^,^^^j^^,^^,^^^^^^j^;^;^^^^tf,^^,f,^^^Jf,J^^lf.Jf,l^Jf.:f,^^lf,tf,lf,lf,^,^if,lf.]f.l^^^ BOOR J i S P l 2 Publikatierecht door de uitgever Bosch en Keuning - Baarn. Overgedragen aan de Ver. Streekmuseum Goeree-Overflakkee, Sommelsdijk. - 50 - Hij had het ook gezegd, maar Sien d'r vader wist van geen toegeven: „Me modde vóór aoUes om je vaoder dienke", zei hij, „dat aore dat komt wel terecht. En daer kom nog es wat bie, het mot een leerstik voor d'r weze, oor, ze mot het niet te licht- vaerdig vergete!".... Toen begreep Piet wat hij bedoelde en hij durfde niet langer meer aan te dringen. Maar het viel hem toch hard, want zijn ongeduld werd elke dag groter. Soms was zijn verlangen zo hevig, dat hij het haast niet langer uithouden kon. En een ogen blik was hij nog boos op d'r vader geweest, het was toch eigenlijk plagen, dat hij deed. Het was maar een ogenblik, dat hij het dacht, want zo mocht hij niet denken. Sien d'r vader was veel te goed. Hij zou er wel zijn goede redenen voor hebben al begreep hij het niet volkomen. En hij kon haast geen weerstand bieden aan de wens om dan zelf maar te gaan. Hij stelde zich voor hoe dat wezen zou. Hij zou de deur open doen en naar binnen gaan, het smalle gangetje door. En de kamerdeur piepte altijd als die openging, ze zouden allemaal kijken wie er was. Sien zou bij de tafel zitten, waar ze altijd zat, en d'r moeder aan de andere kant. En d'r vader en Huibje bij de kachel. En de jongens zouden er ook zijn, ze zouden misschien een grapje maken en Sien d'r vader zou het verbieden. Nee, zo kon het toch niet.... Hij moest haar alleen hebben, niemand er bij, ze moest naar hier komen, als vader sliep.... En als hij dan wakker werd zou hij hen samen zien zitten en dan zou hij dankbaar zijn.... Ineens was er een onbestemd geluid in de toren. Hij schrok er van op en bleef luisterend zitten met de hand onder zijn hoofd. Het was of alles rondom hem plotseling met leven bezield werd, de zware stenen muren, en de zolder boven zijn hoofd, zelfs de schaduwen schenen zwijgend mee te leven. Hij wist wat het was. Nu telde het mecha niek boven in de toren de uren af De klanken dreunden over het dorp en zwierven ver weg de polder in.... maar hier waren alleen vreemde, onbestemde geluiden. Toen het weer stil werd was het of er een beklem ming over hem gekomen was. Was het de een zaamheid van de avond? Dat kon niet waar zijn, hij had zoveel avonden hier alleen doorgebracht. En het was nu de laatste keer, dat hoopte hij en hij was er blij om, maar toch was er een gevoel van droefheid in hem, dat hij niet verklaren kon. Zijn ogen dwaalden door de schemerige cel. Hoe dik wijls had hij hier gezeten, luisterend naar de geheimzinnige geluiden in de stenen kolos! De eenzaamheid van de cel had geen geheimen meer voor hem. In de lange, zwijgende nachten hadden zijn ogen de muren afgezocht, de grillige schadu wen op de grauwe wanden waren zijn vrienden geworden.... Daar aan die muur kwam elke avond het vreemde gezicht van een reus. Overdag was het er niet, dan waren er alleen een paar ruwe stenen, die iets uit de muurvlakte naar buiten staken. Maar zodra de lantaarn werd aangestoken, dan kwam de reus en hij bleef de hele lange winternacht, zwijgend.... In het begin was het een angstwekkend gelaat, met diepe, donkere ogen, die met een toornige drei ging op vaders bed neerkeken. Langzamerhand waren de strakke lijnen verzacht en de dreiging was weggegaan alsof de reus blij was, dat vader weer beteren ging, en om dat andere, dat heer lijke.... Nu keek hij alleen nog ernstig, er was bezorgdheid in de diepe schaduwen van zijn gezicht en om zijn donkere mond was een vreemde, menselijke droefheid.... Maar Lena was er nog altijd bang van, en als ze 's nachts moest waken ging ze met haar rug naar die muur zitten.... En daar was het venster met de dikke tralies, nu alleen een donkere plek op de donkere muur. En in de hoek er van het gebroken ruitje, waarop nog altijd het witte papier zat geplakt. Dat ruitje had vader kapot geslagen, dat wist hij nu.... En hij wist ook hoe het gekomen was, en hij huiverde. Het was vreselijk geweest, maar nu was alles weer goed. Vader keek zo dikwijls naar dat venster, en dan was er een vreemde blik in zijn zieke ogen. Soms begon hij te schreien, met zijn ogen dicht, zwijgende tranen, die onder zijn gesloten oogle den wegpersten, en op zijn magere wangen bleven liggen, totdat iemand ze afdroogde. Het was vreemd een grote man te zien schreien, maar tel kens als Piet het zag vond hij het heerlijk.... Wat was God toch goed!.... Er waren zoveel vertrouwde dingen hier en hij voelde, dat hij afscheid moest nemen van dat alles. Daarom was hij bedroefd.... en er was ook nog iets anders, dat hem beklemde, en dat hij zich haast niet bekennen dorst.... De dikke muren van de toren hadden zo veihg het leven buiten geslo ten.... hij was hier geweest met vader, die weer beter worden moest, om een ander leven te begin nen.... Daar buiten lagen schuur en huis, het lag alles nog zoals de vlammen het neergehaald had den. En op de akkers lagen de landbouwproduk- ten. Sien d'r broers hadden gezorgd dat de aardappels nog eens omgezet werden. D'r vader had nu en dan wel eens wat verkocht en met zijn jongens zorgde hij, dat de vruchten geleverd wer den, hij had het geld er voor ontvangen en aan moeder gegeven. De melkbeesten stonden bij hem in de schuur, iedere zaterdag kreeg moeder de centen van de melk. En waar het jongvee geble ven was, dat wist hij niet eens, hij had er nog geen ogenblik aan gedacht, en de varkens. Er was een mijnheer geweest van de brandverzekering om de schade op te nemen, met Sien d'r vader was hij naar de plek gegaan waar huis en schuur gestaan hadden. Die had ook nog met de Burgemeester gesproken, Sien d'r vader was er bij geweest.... En op een avond vertelde hij hem wat ze samen ver handeld hadden. Hij nam er weinig notitie van alsof het hem niet aanging. Het was niet mooi geweest om er zo weinig aandacht aan te schen ken, maar hij kon het niet helpen. Het leven was daar buiten, en hij was hier.... Nu ineens schoot het in zijn gedachten: Zou de verzekering al betaald hebben?.... Het was de eerste van een lange reeks van vragen. Het leven begon weer op hem aan te stormen met zijn vele moeiten en zorgen. De veilige muren van de toren weken weg, vader werd immers beter. Maar hij was nog altijd ziek en het zou nog lang duren voordat hij naast hem zou komen staan. (wordt veiyolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5