Veel waardering voor bevelvoerder KI. van Ree Koopprijsgrens m.b.t. woonruimtevergunning tot 250.000,- opgetrokken Voorlichtingsavond Opstapcursus Politieberichten Verlies Intermezzo Fietsenkijkdagen en -graveren In Middelharnis OCCULTISME Ophalen oud papier Goedereede Hellemannen strooien bananenschlllen en de top ging onderuit Raad Goedereede: Rommelmarkt Tentoonstelling Deltawerken In de Gemeenschapsbibliotheek Middelharnis Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Biz. 2 .EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 4 APRIL 1989 Onderscheidingen en erelid van de Plaatse brandweer MIDDELHARNIS Vijf en dertig jaar brandweerman is niet niks. Dat bleekj.I. vrijdagavond toen de heer KI. van Ree J.Jzn. afscheid nam van het korps Ooltgensplaat. In het Verenigingsgebouw „'t Centrum" waren vele prominente vertegenwoordigers van verschillende korpsen en instellingen bijeengekomen om de heer Van Ree te bedanken voor al zijn werk en om tevens van hem afscheid te nemen. Receptie aangeboden Van het gemeentebestuur van Oostflak- kee waren aanwezig burgemeester drs. C. M. de Vos en wethouder C. L. M. de Wit; van het Rode Kruis Korps, de com mandant KI. Birkhoff. De brandweer was vertegenwoordigd door de heer R. O. van der Pol uit Dordrecht, comman deur van de Regionale brandweer Zui delijk Zuid-Holland; de commandant en onder-commandant van Oostflak- kee, resp. de heren J. Kamp en M. Hob bel; leden van de korpsen uit Den Bommel en Oude Tonge. Van de Rijkspolitie toonden belangstel ling de heren R. Osinga, adjudant groep Oude Tonge en D. Beijeman, opper wachtmeester te Ooltgensplaat. Voorts de oud-coramandant van Oost- flakkee, de heer W. A. v.d. Welle en de oud-brandweermannen Kees Kik, Cor van der Welle, Adrie Smit en Bram Duim. Bijna onnodig te vermelden dat het gehele korps van Ooltgensplaat met hun dames het afscheid van hun kollega en vriend meemaakten. Als blijk van waardering bood het gemeentebestuur de heer en mevrouw Van Ree-v.d. Meij een receptie aan. Uit de diverse toespraken bleek, dat de heer Van Ree een van de oudste in dienst zijnde korpsleden is van de Vrijwillige brandweer uit de regio. Naast woorden van waardering, vele geschenken, onder scheidingen en bloemen werd de heer van Ree benoemd tot erelid van het korps Ooltgensplaat. Dhr. Jac. Tiggelman, tweede bevelvoer der, sprak namens het korps Ooltgens plaat een welkomstwoord. Hij zei o.a.: „Klaas het is vanavond de laatste keer dat je in ons midden bent. Wij hebben 14 jaar samengewerkt en dat liep altijd heel best. Alleen kon jij er niet zo gemakkelijk overheen als we bij een wedstrijd verloren; ik kon dat beter verwerken". „Evenwel zijn we veel dank aan je ver schuldigd en wensen jullie nog een hele goede tijd toe", aldus dhr. Tiggelman. 18.500 uren paraat De kommandant van Oostflakkee, de heer J. Kamp van Den Bommel was dezelfde mening toegedaan en vond dat de heer Van Ree 35 jaar zich volledig voor de brandweer heeft ingezet. Deze spreker ging vervolgens in het kort het werk van bevelvoerder Van Ree in geuren en kleuren na. Klaas was altijd serieus in zijn werk. Hij stond achttien en een halfduizend uren gereed en deze uren moeten nog gehono reerd worden met een achterstallig sala ris, aldus de heer Kamp. Een envelop met een symbolisch bedrag werd overhandigd en voor mevrouw Van Ree was er een prachtig bloemstukje. Horloge als geschenk Namens het korps sprak de heer Kr. Braber C.zn. (voorzitter van de vereni ging) enkele waarderende woorden. Hij haalde daarbij herinneringen op van de eerste brandweerjaren. Vroeger bestond het korps uit 23 perso nen en de heer Van Ree fungeerde toen als ordenans. Ook was de heer Van Ree verzorger van het dierenpark aan de Spuidijk, bij de oprichting in beheer van de brandweer. Spreker liet ook de diverse funkties van de heer Van Ree passeren tot aan de rang van bevelvoerder. Dit alles overwegende meende het korps de heer Van Ree tot erelid te benoemen met een cadeau en een bloemetje voor mevrouw. Dat geschenk was een prachtig polshorloge met inscriptie. De plaatsvervangende kommandant, de heer M. Hobbel van Den Bommel sprak namens de vereniging van komman- danten en onder-kommandanten op Flakkee en bracht de dank over voor de prettige samenwerking en kollegialiteit. Enorme ontwikkeling Namens het Regionaal kommando Dor drecht sprak commandeur, de heer R. O. v.d. Pol uit Dordrecht enkele woorden. „U hebt veel meegemaakt, een enorme ontwikkeling in het brandweerwezen die wij in de toekomst niet meer in zo'n grote verscheidenheid zullen beleven", aldus de heer v.d. Pol, die een mooi her denkingsbord aanbood. Brandweerman Aad Kammeraad had op rijm enkele leuke annekdotes uit het leven van de heer Van Ree. Een fiets kaart van het gehele land werd ter hand gesteld. Onaangenaam verrast De ontslagaanvrage had burg. de Vos „uiterst onaangenaam verrast", zo liet hij de scheidende heer v.d. Ree weten; desalniettemin was hem het gevraagde ontslag op de meest eervolle wijze ver leend, na een voorbeeldig funktioneren sinds 1 april 1954. Dhr. Tiggelman die dhr. v.d. Ree als bevelvoerder op gaat volgen werd met die benoeming van harte gelukgewenst. In zijn afscheidsworoden tot dhr. v.d. Ree veronderstelde burg. de Vos dat het materiaal waarmee dhr. v.d. Ree in zijn beginperiode werkte inmiddels is bijge zet in het brandweermuseum. Meer dan toen wordt thans rekening gehoudena met de veiligheid van de brandweer man, die ook met meer gevaren wordt geconfronteerd nu de brandweer de spil is geworden in het geheel van ongeval len en rampenbestrijding wat van de brandweerman steeds meer kennis en inzet vraagt. Dhr. de Vos sprak zijn vrees uit dat er - landelijk - te weinig bij stilge staan wordt dat afhankelijk te zijn van de vrijwilligers die bereid zijn voor een relatief lage vergoeding een groot deel van hun vrije tijd te besteden aan de vei ligheid van allen. De gezelligheid en de kameraadschap die ervaren wordt noem de dhr. de Vos een „aardige compen satie". Voor zijn inzet gedurende 35 jaar, waar van hij 14 jaar bevelvoerder was, werd dhr. v.d. Ree door burg. de Vos hartelijk dank gezegd en.... in het bezit gesteld van twee Oorkondes en de Gemeente penning. Een vonk die oversloeg Tot slot kreeg de heer Van Ree het woord. Het werd een beknopte bloemle zing van het brandweerwezen in de Plaat. Hij begon met de grote brand in de Plaat op 7 april 1947. Als 15-jarige jongen dit alles ziende is er toen een vonkje vuur van de brandweer blijven smeulen. Daaruit volgde later de benoeming tot officiële brandweerman. Spreker memoreerde de cursusavonden in het kleine zaaltje van de kazerne aan de Spuidijk. Vervolgens de diverse bran den in- en buiten het dorp, waarbij enkele grote branden moesten worden bestreden. „Ook werden de manschappen inge schakeld bij dodelijke ongelukken, een hulp die altijd een diepe indruk bij onze mensen achterliet", aldus spreker. De heer Van Ree dankte enkele perso nen in het bijzonder en het korps in zijn totaliteit. Hij zal de brandweer missen, maar blijft de verrichtingen volgen. „De piper zal bij Klaas van Ree nooit meer gaan, maar het kleine vonkje van 1947 blijft wel bestaan", aldus besloot de schei dende bevelvoerder en secretaris zijn toe spraak, waarin bij dank zegde voor de goede woorden, de vele geschenken en de onderscheidingen ontvangen. Hierna was er gelegenheid de heer en mevrouw Van Ree de hand te drukken en bleven de genodigden nog geruime tijd gezellig bijeen, rijkelijk voorzien door het personeel van „'t Centrum" van een hapje en een drankje. STELLENDAM Op zaterdag 8 april wordt door de finan ciële commissie van het open Herv. Jeugdwerk weer oud papier opgehaald. Wij beginnen om 8.30 uur op de Molen kade en zo vervolgens om 9.00 uur in de Nieuweweg en Eendrachtsweg. Zet u uw oud papier tijdig en gebundeld gereed. De Stichting Volwasseneneducatie Goe- ree Overflakkee verzorgt naast haar Basiseducatie-aktiviteiten {lees- en schrijfgroepen en Open Schoolgroepen) ook een Opstapcursus. Deze opstapcursus is voor volwassenen die willen doorleren maar over te weinig vooropleiding beschikken. De Opstap cursus is dus met recht een OPSTAP naar een verdere opleiding zoals Mavo, P.B.V.E. (Primair Beroepsgerichte Vol wasseneneducatie), schriftelijk onder wijs e.d. Eenmaal per week is er les op maandag avond van 19.00-22.00 uur in het gebouw van de Stichting Volwasseneneducatie te Middelharnis. De vakken zijn Neder lands en rekenen. Ook wordt in deze cursus aandacht besteed aan stu dievaardigheden zoals het maken van een verslag, het plannen van je studie, het leren studeren, het concentreren etc. Op maandagavond 10 april 1989 is er een voorlichtingsbijeenkomst in het gebouw van de SVE, Kastanjelaan 3 te Middel harnis, van 19.30-21.00 uur. Inlichtingen: telefoon 01870-3927 tussen 8.30 en 12.30 uur. - Gestolen aanhangwagen terecht Na een tip kon de politie de rechtmatige eigenaar zijn bijna nieuwe aanhangwa gen terug bezorgen. De aanhangwagen was op 24 februari gestolen in Bemisse en bleek nu in de Molentienden in Oud- dorp te staan. Hij stond met een ketting vastgeketend aan een rioolput. - Aanrijding met ree Op de Brouwersdam botste een perso nenauto tegen een ree. Het dier overleed kort na de aanrijding en de auto had een schade van ongeveer 4000,-. - Diefstallen en vernielingen 1. diefstal van een herenfiets (Stations weg); (inmiddels terecht). 2. diefstal van een damesfiets, merk onbekend (Hoge Pad). 3. vernieling vlaggestokhouder (Boompjes), 4. diefstal van een herenfiets, merk Gazelle (Vrijheidsweg). 5. diefstal van een opoefiets, merk Union (Langendijk). - Kladderaars gepakt Dankzij een uitstekend signalement kon de politie een tweetal jongens aan houden die met een viltstift op een win kelruit in Ouddorp hadden geschreven. Zij wilden de ruit wel schoonmaken. Daar was geen bezwaar tegen en de boete valt dan meestal lager uit. - Alcoholcontrole Bij een alcoholcontrole hebben 15 auto mobilisten een blaasproef moeten afleg gen. Geen enkele overtreding werd daarbij geconstateerd. Ook enkele be stuurders die zeiden dat zij geen alcohol gedronken hadden, moesten blazen. Volgens de nieuwe wetgeving is iedere bestuurder (dus ook een fietser) verplicht om te blazen. Ook al heeft men niets gedronken. - Bierdieven gepakt Een viertal jongens (in de leeftijd van 18 tot 21 jaar) uit Hellevoetsluis zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag in Oud dorp aangehouden met twee kratten bier die zij bij een supermarkt hadden gesto len. De daders waren al onder invloed van alcohol. Na het opmaken van een proces-verbaal moesten ze weer naar huis worden gestuurd. - Adres bekend Enkele dagen geleden werd een auto gestolen. In die auto lagen de huissleu tels van de eigenares uit Stellendam. Aan de sleutels hing een label met.... het adres in Stellendam. Het huis moet nu onmiddellijik van nieuwe sloten worden voorzien. Het adres bij de sleutels is gemakkelijk als ze bij verlies in eerlijke handen komen. Maar als de sleutels in verkeerde handen komen en er zit nog geen ander slot op de deur.... Sensatie was het dat Douw na 16 zetten Leen HoUeman kon feliciteren, dat was een aantal jaren niet meer voorgeko men. Het was de eerste nederlaag voor Douw dit seizoen en dat geeft des te meer aan hoe mooi Leen dit karwei geklaard heeft. De nederlaag van Douw was voor de nummer twee, Ruud van Hooff een mooie kans geweest om heel dicht bij de nr. 1 positie te komen, maar er zijn twee Hollemannen! Peter had achter de b-pion een bananenschil gelegd en Ruud slipte en ging zeer fijn tjes op zijn neus. toen bij de dopingcon- trole bleek dat beide Hollemannen niets gebruikt hadden was de overwinning een feit. L. Helleman stoot nu zelfs door na de tweede plaats en laat zo Ruud ach ter zich. Wijnands is de laatste weken behoorlijk op dreef en eindelijk had hij nu iemand van de jeugdigen te pakken. Jaap Ge braad was het gewillige slachtoffer. Van Strien toonde grote klasse en helaas was ikzelf de persoon die tegenover hem zat. Subtiel werd ik ingeblikt en echt hij deed het heel nauwkeurig en netjes. Daar leer je dan weer van als tegenspeler. Dogte- rom verloor een pion aan Van Rossum, maar Van Rossum had nogal wat tijd nodig voordat hij daadwerkelijk zijn plan doorvoerde, zoveel tijd zelfs dat het hele eindspel in 7 minuten geklaard moest worden. De druk werd toen wat te groot en toen kwamen de mindere zet ten. Toen volgde ook nog de onverbidde lijke vlag, die zijn weg naar beneden zocht en afgelopen was het. Wist u trouwens dat er op dit moment een aktie bij verschillende wasmiddelen wordt gehouden. Op bepaalde pakken zitten bonnetjes die voor een sportclub 2- opbrengen. Als u nu zelf niets met deze bonnetjes zou doen zouden wij er wel erg blij mee zijn. Heeft u nog nie mand in de familie die u de hersens zou inslaan voor een bonnetje, neem dan even kontakt op met A. Douw, Dorpsweg 84 Sommelsdijk of B. J. Bruggeman, Lan- geweg 14, Oude Tonge. Hierheen kun nen ook reakties op de krantenstukjes en over alles wat met S.O.F, te maken heeft. Stel u heeft zin om het volgende seizoen mee te schaken (nieuwe seizoen begint na de zomervakantie) maar u weet niet of u wel goed genoeg bent om bij een Het is het gemeentebestuur van Goedereede veel waard het woningbestand zoveel mogelijk voor de eigen bewoners beschikbaar te houden en dat blijkt een voortdurende attentie te vragen. Zo vond het College dat het vorig jaar genomen besluit dat voor woningen boven de 225.000,- geen woonruimte vergunning nodig is aangepast dient te worden nu blijkt dat woningen in de vrije sektor dat bedrag meer en meer te boven gaan. Omdat geen woonruim tevergunning wordt bedongen zijn inwoners van buiten de gemeente nogal eens kopers. De raadsmeerderheid stemde daarom Ernst met vis-aanVOCr in met het College voorstel de grens van 225.000,- naar 250.000,- te verieggen. De gemeente heeft overigens alleen greep op die woningen in de bouwver gunning waarvoor een 10-jarige zelfbe- woning werd bedongen en op die wo ningen waarvan de eigenaar van de gemeente nieuwe bouwgrond koopt. Voor hen geldt dat zij hun woning (voor eerstgenoemden alleen binnen de ge noemde 10 jaar) aan eigen inwoners of economisch aan Goedereede gebonde- nen dienen aan te bieden. Blijft die aan bieding vruchteloos dan kan het College daarvan ontheffing verlenen. Een deel van de raad, de WD en PvdA fraktie en dhr. van Gurp RPFA'^isserij- belangen voelden niet voor het optrek ken van de grens tot ƒ250.000,- Zij konden zich moeilijk voorstellen dat de eigen inwoners daarmee gediend zou den zijn. De maatregel zal er zeker niet aan bijdragen de prijsstijgingen in de hand te houden. Gevraagd naar de mofivering van de keus voor/250.000,- gaf weth. Klepper toe dat dat bedrag niet meer dan ge- voelsmadg werd gekozen. Dhr. Klepper benadrukte dat het om meer woningen dan slechts enkele in het buitengebied gaat, zoals de opposanten wilden doen geloven. Ook in de nieuwe bestem mingsplannen staan woningen waarvan de prijs de 225.000,- te boven gaat. Woningen in de Pieterstraat Aan aannemersbedrijf fa. J. de Blok en Zn. te Stellendam werd bouwgrond ver kocht voor de bouw van drie woningen in de Pieterstraat, op de plaats waar vroeger het Ver.gebouw heeft gestaan. De aannemer zal verplicht zijn de woningen primair aan inwoners van Goedereede te verkopen maar uit de gemeente is tot dusver geen enkele belangstelling gebleken, waarom in dit specifieke geval de mogelijkheid tot vrije vestiging niet wordt uitgesloten. Wanneer de interesse uit eigen gemeente uitblijft zullen B en W bereid zijn via het verlenen van ontheffing vrije vestiging mogelijk te maken. club te spelen of u kan zelfs helemaal niet schaken. Schrijf even naar BJ en we zoeken een oplossing. We komen ge woon een paar keer gezellig naar u toe om u het edele spel te leren. Er zijn altijd leden bereid om u te helpen. Het lijkt u leuk om mee te gaan schaken maar u heeft geen vervoer? We zorgen dat u gewoon in de Grutterswei komt en ook weer thuis. S.O.F, wordt de club met ongekende service en daarom hoop ik op vele reakties. Dus een paar jaar niet meer geschaakt? We komen u graag een warming-up geven zodat u het volgende seizoen gewoon meedraait. Op woensdagavond thuis zitten kan altijd nog wel. Tot schrijfs. gig STELLENDAM Vrijdag 7 april van 19.00 tot 22.00 uur en op zaterdag 8 april van 14.00 tot 21.30 uur zal er in het Hervormd Jeugdge- bouw „de Schuur" de jaarlijkse rommel markt worden gehouden ten bate van het open Hervormd Jeugdwerk. Op deze markt zullen er tevens diverse spelaktiviteiten worden georganiseerd. Graag tot ziens. De financiële commissie Hervormd Jeugdwerk Stellendam Dames 1 speelde afgelopen zaterdag een goede wedstrijd tegen Lekkerkerk 1. De voorsprong van 2-1 in sets was vooral het gevolg van verzorgd spel en enthou siasme van Intermezzo-zijde. Lekker- kerk won verrassend de resterende sets. Uitslag 3-2. Dames 3 en Dames 4 wonnen allebei met 3-0 van respektievelijk Yum 2 en Yum 4. Jongens A behaalde een knappe over winning op koploper Sliedrecht Sport. Intermezzo speelde een eenvoudig en verzorgd spelletje en won met 3-1 de wedstrijd. Overige uitslagen: Sliedrecht Sport 3 - Heren 13 - 1 sv Kvidek 1 - Heren 22 - 2 Lekkerkerk 1 - Jongens BI3 - 1 Yum 1 - Meisjes Al3 - 1 MVC 1 - Meisjes B23 - O Ibis 2 - Meisjes C23 - O Sliedrecht Sport 1 - Meisjes BI ....3 - 1 De garantieverlening die in januari aan het visserijbedrijf P. Vlietland en Zn. werd gegeven, i.v.m. de aankoop van vangstquota, werd donderdagavond weer ingetrokken omdat gebleken is dat het bedrijf zich niet houdt aan de over eengekomen voorwaarden. Tijdens de looptijd van de door het bedrijf aan te gane lening zou de vangst in Goede reede worden gemijnd, maar gebleken is dat de afgelopen weken de vangst elders werd verkocht. Voor de raad aanleiding om van de garantieverlening af te zien. Verplaatsing garage Met de stemverklaring van de twee aan wezige PvdA fraktieleden en dhr. v.d. Laan (SGP) tegen besloot de raad een voorbereidingsbesluit vast te stellen om verplaatsing van het garagebedrijf van de heren Witte en Bruinsma uit de Mr. Iman Caustraat naar de Langeweg (ten z.o. van Voorstraat 117) mogelijk te maken. Het College liet weten zich slechts node met die plaats te kunnen verenigen, maar B en W respekteerden ten dezent de mening van de meerder heid van de Commissie. De voorz. maakte duidelijk dat het College niet een particulier speelbal wil laten wor den van een beoordelingsverschil tussen College en Commissie. In de gehouden Commissievergadering werd door de commissie gesuggereerd dat de nieuwe plaats van vestiging aan de Langeweg een geschikte leek. Door dhr. Bakelaar (PvdA) werd tegen die voorstelling van zaken bezwaar gemaakt; er is vanuit de commissie geen enkele toezegging of suggestie gedaan. Het ware dhr. Bakelaar liever geweest dat het College dat over de lokatie aan vankelijk het „onaanvaardbaar" had uitgesproken zich niet achter de Com missie had verscholen. De raad stemde met het voorstel in wat overigens niet betekent dat het door zal gaan; weth. Klepper hield de mogelijk heid open dat alsnog door GS bezwaar zal worden gemaakt tegen de voorgeno men afwijking van het bestemmings plan. MIDDELHARNIS Zaterdagavond is er een spreker in „de Hoeksteen". Deze keer hoopt drs. I. A. Kole (geeft les op de PABO in Gouda) ons iets over occultisme te vertellen. Omdat occultisme actueel en gevaarlijk is, leek het ons goed om hier een avond aan te besteden. Natuurlijk is er gelegenheid om vragen te stellen. Iedereen, jong en oud, is welkom. De avond begint om kwart voor acht (dus niet om acht uur zoals op de affiches vermeld staat). De toegang is vrij. Tot zaterdagavond. l^g^ OJW-team In de maand april is er een tentoonstel ling rond de Deltawerking te bezichti gen in de Gemeenschapsbibliotheek aan het Kerkepad. Naast boeken zijn er videobanden en diaseries uitgestald. Rijkswaterstaat afdeling Zeeland heeft met medewerking van de Delta-expo een maquette beschikbaar gesteld en schitterende foto's met uitleg vullen deze tentoonstelling aan. Voor de jeugd is er een kleurwedstrijd waarmee vrijkaartjes naar de Delta- expo te winnen zijn. Ook is er een wedstrijd voor de oudere jeugd: verzin een manier om van een eiland naar een ander eiland te komen (per brug, boot of...) Maak van je idee een bouwtekening of maquette en lever dit werkstuk in bij de bibliotheek. Dit kan gedurende de ge hele maand april. We zullen alles een mooi plaatsje geven bij de tentoon stelling. Naast dit alles hebben we nog een akti- viteit en wel het verkopen van afgeschre ven boeken. Dit gebeurt op dinsdag 18 tot en met vrijdag 21 april tijdens de openingsuren. Deze openingsuren zijn: Dinsdag14.00-17.00 uur en 19.00-20.30 uur Woensdag10.00-12.00 uur en 14.00-17.00 uur Donderdag14.00-17.00 uur Vrijdag14.00-17.00 uur en 19.00-20.30 uur Beveiliging Gemeentehuis Een krediet van ƒ27.000,- werd gevo- teerd voor beveiliging van het gemeente huis die tot dusver nog slecht marginaal geregeld is. Het krediet wordt besteed aan inbraakbeveiliging en vluchtwe gaanduiding. Vooral paspoorten schij nen voor inbrekers interessant te zijn. Ligweide De raad stelde een krediet van 30.000.- beschikbaar voor de inrichting van de ligweide en het buitenterras van het nieuwe overdekte zwembad. Met die kosten bleek in het bouwkrediet geen rekening te zijn gehouden. Het beschik baar gestelde bedrag waarborgt de tot standkoming van een opdmale voor ziening, gelijkwaardig aan de inrichting van het bad. Het gaat overigens prima met „het Zuiderdiep". Weth. Visser kon trots vertellen dat er in het halve jaar na de opening al 70.000 bezoekers zijn geweest. Toch spraken de heren van Gurp en Noorthoek de hoop uit dat het thans gevoteerde krediet het laatste zal zijn. Winkels op Koninginnedag Door de exploitanten van de ClOOO Markt en het AH-filiaal was toestem ming gevraagd hun bedrijven op Konin ginnedag van 8 tot 13.00 uur geopend te mogen hebben. Koninginnedag wordt op zaterdag 29 april gevierd en er zal dan al een grote toeristische drukte op gang gekomen zijn. Aanvragers achten het geopend zijn van hun zaken een zaak van service en gastvrijheid. Besloten werd de ontheffing van de Winkelsluitingswet voor Koninginne dag van 08.00 tot 13.00 uur te laten gel den voor de hele gemeente en voor wie er gebruik van wenst te maken. Het is der halve aan de ondernemers zelf of hun zaak gesloten of geopend zal zijn bin nen de genoemde uren. OUDDORP dinsdagavond 7.30 uur ds. B. v.d. Heiden, Hardinxveld- Giessendam. DIRKSLAND dinsdagavond 7.30 uur ds. J. Koster (Bijbellezing). HERKINGEN donderdagavond 7.30 uur ds. J. Koster. NIEUWE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. G. J. van Aalst (H.D.). OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. A Bac van Bodegraven. OOLTGENSPLAAT dinsdagavond 7.30 uur ds. C. Harinck, van Oost- kapelle. Op de zaterdagen 8 en 15 april 1989 wor den achter het bureau van de rijkspolitie aan de Hoflaan te Middelharnis fietsen kijkdagen gehouden. De in de afgelopen maanden aangetroffen fietsen, waarvan geen eigenaar bekend is geworden, wor den uitgestald. Iedereen van wie een fiets werd gestolen kan op deze dagen komen kijken of zijn/haar fiets ertussen staat. Tevens is er de gelegenheid om uw fiets te laten graveren. Uw fiets wordt dan voorzien van uw postcode gevolgd door het huisnummer. Op zaterdag 8 april kunt u terecht tussen 14.00 en 17.00 uur en op zaterdag 15 april kunt u terecht tussen 13.00 en 17.00 uur. De Ford Scorpio, die enkele weken terug werd gestolen vanaf het terrein van garage Witvliet, is weer terecht. Het voer tuig werd in Brabant teruggevonden. In het weekeinde werden twee bestuur ders van personenauto's aangehouden. Beiden, B. K. uit Middelharnis en L. D. uit Klundert bleken teveel alcohol te hebben gedronken. Zij moesten een ademanalyse ondergaan. In de nacht van zaterdag op zondag 1 op 2 april werden vernielingen aangericht in een telefooncel aan het Beneden- Zandpad te Middelharnis. De dader, D. B. uit Ooltgensplaat, kon worden aange houden. Proces-verbaal wordt opge maakt. In de nacht van zaterdag op zondag 1 op 2 april vond er een eenzijdig ongeval plaats op de Zuiddijk te Herkingen. De bestuurder J. D. uit Dirksland raakte hierbij gewond. Tevens bleek dat hij teveel alcohol had gedronken. Hij moest een ademanalyse ondergaan. Op zondag 2 april werd door de politie geconstateerd dat er was ingebroken in „Jailhouse" aan het Haveneind te Som melsdijk. De zijdeur was opengebroken en diverse goederen werden weggeno- 1 men. Een onderzoek volgt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2