EIIAIiDEfl-rilEUWS Gevulde lamsbout vanHroM^elen Dubbelgangers onder de zangers MEDISCHE DIENSTEN PUZZELTOCHT Rommelmarktspullen voor Sempre morgen 1 april Speciaal stempel en Filatelieloket op 29 april Zekerheid door zang TWEE hoge tonen komen uit de toppen van de bomen. 'Tjielp-tsaip- tsielp-tsalp'. En dat secondenlang, minutenlang, als met het vaste ritme van een klok. Je kijkt omhoog, de kale kronen draaien boven je hoofd. Op de twijgen hipt tussen de zwellende knoppen een kleine vogel heen en weer. Veel noten heeft het vogeltje niet op zijn zang, eigenlijk maar twee: Tslelp-tsaip'. 'n Tweetonig liedje Tweeling DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" 4e Blad VRIJDAG 31 MAART 1989 No. 5787 Nieuwe boeken Dr. H. A. Hofman, Gij zult niet doden. Beschouwingen over het probleem van oorlog en vrede. Uitgeverij Den Hertog te Houten. Paperback. Kompas-serie, deel 5. 185 pag. Geill. Prijs 18,50. Dr. H. A. Hofman, historicus en tevens directeur van een school voor voortgezet onderwijs, werkte enkele jaren geleden mee aan een SGO-rapport over het pro bleem van de (kern)bewapening. Dit rapport, bijgesteld met meer actuele en aanvullende gegevens, verscheen on langs als deel 5 van de bekende Kompas-serie. De titel is niet onduidelijk: „Gij zult niet doden". Een Goddelijk gebod! Maar er wordt in de praktijk wèl gedood! De vele oorlogen in het verre en meer recente verleden tonen het aan. En ook nu nog is de oorlog geen achterhaald fenomeen. De auteur behandelt een aantal aspek- ten van het Oorlog en vrede-probleem met kennis van zaken. En vanuit een bij bels uitgangspunt. De gevallen mens heeft in de geschiede nis een verwoestend spoor achtergela ten. De case-study in hoofdstuk 15 over die vreselijke slag bij Verdun in 1916, waarbij op gruwelijk lichtvaardige wijze de levens van honderdduizenden jonge mannen verspild zijn in een vergeefse strijd om enige kilometers terreinwinst, geeft het aangrijpend aan.... Naast historische gegevens en aktuele beschouwingen is een deel van dit boek gewijd aan de poging tot een bijbels- ethische normstelling. Deze loopt in hoofdstuk 21 uit op (wat genoemd wordt) een „gereformeerde standpunt bepaling", en wel in een achttal punten. Aan het slot is een meditatie over Jes. 45:7b van ds. A. Hofman (vader van de auteur) opgenomen. O Dr. H. F. Kohibrugge, Waartoe het Oude Testament? Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. Gebonden. 138 pag. Prijs 24,90. Wanneer ik met dit boekje iets tot stand gebracht heb. dan dank ik dit naast God aan mijn nu godzalige vader die toen ik nog zeer jong was tweemaal tot mij zeide: ,Als ge de vijf boeken van Mozes verstaat, ver- H. F. Kohibrugge staat ge de gehele Bijbel". Alles wat de geliefde man tot mij zeide, maakte op mij de indruk als sprak God door hem zodat ik zijn woorden in mijn hart weglegde, ook al misten ze voor het ogenblik de rechte toepassing. Met deze woorden zet dr. Kohibrugge zijn boekje over het Oude Testament in. Hij schreef het in 1846. Een prijsvraag van het Teylers Genootschap te Haar lem was er de aanleiding toe. Oorspron kelijk in het Duits geschreven, kwam de eerste Nederlandse druk in 1855 uit, de tweede in 1929 en onlangs - vandaar deze aankondiging - de derde druk. Kohibrugge leefde in een eeuw waarin het Oude Testament als minderwaardig werd terzijde gelegd. De theologie van zijn dagen had de gehele kerkelijke tra ditie aangaande de eenheid van het Oude en Nieuwe Testament overboord gezet. Ze verwierp het gezag van het Oude en handhaafde daarom slechts in schijn dat van het Nieuwe Testament. Laat staan dat zij de Christus der Schrif ten in de boeken van de oude bedeling kon ontdekken. Zo echter niet Kohibrugge. Op meer dan één punt stond hij diametraal tegenover de modieuze theologie van zijn dagen. Ook in dit belangrijke geding. Naar zijn eigen getuigenis was juist het lezen van de boeken van Mozes in zijn leven vruchtbaar geweest; het werd hem de grondslag voor het juiste begrip van de gehele Heilige Schrift. Juist in het Oude Testament had hij de Christus leren kennen. Naast zijn dissertatie over Psalm 45 legt dit boekje „Vv'aartoe het Oude Testament' er getuigenis van af De fronten zijn sedertdien ingrijpend gewijzigd. De overmatige aandacht voor het „aardsgezinde" Oude Testament (dat in bepaalde kringen liever met Tenach wordt aangeduid) van déze dagen, is eveneens zeer bedenkelijk. Maar dat wil zeker niet zeggen dat het boekje van Kohibrugge achterhaald is. Om met hemzelf te spreken: ..Het is nodig de Boeken van het Oude Testament te ve>-- staan en te geloven, niet als een verouderd en verjaard boek maar als een levend en eeuwig blijvend Woord Gods, waarvan het heet: „Tot de Wet en tot de getuigenis! Zo zij niet spreken naar dit Woord, het zal zijn dat zij geen dageraad zullen hebben Wilt ge Jezus vinden, ga dan Zijn voetstappen na. zoek Hem in het geschreven Woord, met name in de vijf boeken van Mozes en in de profeten". Kohlbrugge's boekje wil u daartoe aan de hand nemen. O Petrus Dathenus, Een Christelijke samenspreking uit Gods Woord. Uitgeverij Den Hertog te Houten. Gebonden. 83 pag. Prijs/16,90. De naam van Petrus Datheen wordt meestal in verband met zijn psalmberij ming gebracht. Wie iets meer van onze geschiedenis uit de 16e eeuw weet, herin nert zich al snel de rol van Datheen in de troebelen te Gent in de tachtiger jaren. Als schrijver van dit heldere en leerzame boekje is hij helaas minder bekend. Toch is dit geschriftje het nog steeds waard gelezen en herlezen te wor den. Terecht wordt het wel eens ..een parel van christelijke troost" genoemd. De ondertitel luidt - in de oorspronke lijke bewoordingen - „tot troost aller becommerde herten die de Wet ende den Evangelio niet recht en connen onderscheyden ende hen met den last der sonden ende vreese der Verdoeme- nisse beswaert vinden". Het werkje behandelt dus het onderscheid tussen Wet en Evangelie en dat op een wijze die gericht is op het brengen van troost... Ooit merkte Luther op dat hij zijn hoog leraarsbaret wilde geven aan ieder die hem het onderscheid tussen Wet en Evangelie recht kon uitleggen. Daarmee gaf hij de belangrijkheid maartevens de moeilijkheid én de zeldzaamheid van de juiste onderscheiding van die twee aan. Welnu - dat geeft direct al het vleugels en staart trekt. Je ziet dan ook V dat hij van boven bruin is en van onde- ren vuilwit. Boven het oog loopt een 4 onduidelijk oogstreep en - maar dat is nauwelijks te zien - zijn poten zijn zwartbruin. Als lid van de uitgebreide zangersfamilie is de tjiftjaf in het veld moeilijl< te herkennen. Vogelaard die pas beginnen, zitten vaak met de han den in het haar bij het zien van een zangertje. Er gaan heel wat jaren vo- gelstudie mee heen, voor je feilloos alle zangertjes op het gezicht uit elkaar kunt houden. Zelfs ervaren ornitho- logen hebben er moeite mee. In die lastige familie van kleine bruine vogels, die bestaat uit rietzangers, ka- rekieten, grasmussen en fluiters, is er één die je de dubbelganger van de tjiftjaf kunt noemen. Fitis en tjiftjaf lijken op elkaar als kinderen uit een één-eiige tweeling. Maar net zoals er bij tweelingen toch kleine verschillen zijn, bestaan die ook tussen deze dub belgangers onder de zangers. Oe fitis is van boven meer groen als bruin en heeft een duidelijk oogstreep. Verder zijn de fitispoten lichtbruin In plaats van zwartbruin. JE kunt een zanger eigenlijk alleen met zekerheid fitis of tjiftjaf noemen nadat hij zijn snavel heeftopen gedaan. Zan gertjes kun je het best herkennen aan hun zang. Als tjiftjaf en fitis zingen, is het opeens niet moeilijk meer. Hun liedjes lijken in de verste verte niet op elkaar. In tegenstelling tot het houte rige getiktak van de tjiftjaf laat de fitis een kort vloeiend liedje horen met een echte melodie. Zoiets als 'tu-de-de- tieuw-tuw-tiew'. Na een ingehouden begin, komen met meer nadruk enkele hoge tonen en dan sterft het aflopend zachtjes weg. Dit telkens herhaalde, heldere lied, een beetje weemoedig. Is vanaf begin april overal te beluisteren. De fitis vertrekt wat later uit Afrika en verdwijnt enkele weken eerder uit ons land als zijn familielid. Een verschil in levenswijze is dat de fitis het minder hoog zoekt dan de tjiftjaf. Struikgewas vindt de fitis mooi genoeg. Vandaar dat je de zanger van het vloeiende lied ook tegenkomt op heidevelden die begroeid zijn met jonge berken. Beide zangers broeden op of vlak bo ven de grond. Ze maken eind april een koepelvormig nest met de ingang op zij. Het nest ligt altijd zo goed ver borgen tussen de bodembegroeiing dat het nagenoeg onvindbaar Is. Fitis en tjiftjaf zijn algemene vogels in ons land. Mocht u deze dubbelgangers tegenkomen, probeer ze dan te her kennen aan hun zang. Want al lijken ze nog zoveel op elkaar, ook ieder zan gertje zingt zoals het gebekt Is. ALS er in een kruiswoordpuzzel ge vraagd wordt naar een 'vogel die zijn eigen naam roept', denkt u meteen aan de koekoek. Maar er zijn meervogels die hun eigen naam roepen. Of beter gezegd, meer vogels hebben wij ge noemd naar hun roep. Kievit, grutto, tureluur zijn sprekende voorbeelden. Nou, in dit rijtje hoort ook de naam thuis van de kleine zanger die zich daar in de boomtoppen voorstelt als tjiftjaf. Volgens de Duitsers zegt de vogel 'Zllpzalp', terwijl de Engelsen denken dat hij 'chiffchaff' heet. Het lied van de tjiftjaf is niet bepaald het mooiste wat je tijdens vogelconcerten In april te ho ren kunt krijgen. Toch luisteren we er elk voorjaar met veel plezier naar. Zo'n eerste roepende tjiftjaf is een hoopvol lenteteken. Het is de moeite waard de datum op te schrijven, waar op je de eerste zingende vogels van verschillende soorten hoort. Zo leef je meer met de natuur mee, je weet een volgend jaarwaarnaarje kunt uitkijken en het is gewoon leuk voor later, 'k Heb het van de tjiftjaf nu acht jaar geno teerd, de eerste waarnemingen lopen van 10 tot 24 maart. DE tjiftjafs die hier in midden maart aankomen, zullen de eerste dagen wel niet veel puf hebben om te zingen. Ze hebben een lange reis achter de vlet gels. Vanuit hun winterkwartieren in de Afrikaanse Savannen zijn ze de hete Sahara, de Straat van Gibraltar en een deel van Europa overgestoken. Een grote prestatie voor een vogel die van snavelpunt tot staartelnde maar elf centimeter klein is! Niet alle tjiftjafs die hier in de kruinen zingen, broeden In ons land. Er zijn veel doortrekkers bij, die op weg zijn naar noorderiijke streken. Pas in de loop van april krijgt het getslelp-tsalp de lokkende en tegelijk dreigende klank van vogelzang in de broedtijd. Lokkend voor de vrouwtjes, dreigend voor rivalen en naaste buren. Je zou zeggen dat het tweetonige liedje de zanger op den duur ellenlang de keel gaat u ithangenMaar bl ij kbaar verveelt het de vogel niet, want dagenlang, wekenlang dwarrelen de dubbele to nen uit de boomtoppen. De tjiftjaf heeft een uitgesproken voorkeur voor hoog geboomte, hij wil minstens vier meter boven de grond zingen. Tijdens de zangpauzes zoekt de vogel in de kronen naar allerlei kleine insecten, rupsen en muggen. WIE in de lenzen van zijn verrekijker een tjiftjaf gevangen heeft, ziet dat de vogel doorlop.end zenuwachtig met P^l^»V^^l^>t^K^1V^><^W.^W^K^M^1>^>^1V^T<^1V^^<^^V^%»^>^^1>^V.^>,^l,^1l^ll^Tt^1V^>>^%V^<^>^<^l»^>V^<^^l^W^ belang van een boekje als dit aan. Hoe wel Datheen niet Luthers maar gerefor meerd was, had hij die baret wel mo gen ontvangen. Voor een goed verstaan - Datheen schreef geen academisch maar een uiterst praktikaal werkje. Het blijkt al uit de ondertitel. Ten oven'loede schrijft hij het nog eens in de Opdracht, aan het begin van het boekje: tot meerdere onderrichting der benauwde gewetens", hen namelijk die het genoemde onder scheid niet genoegzaam verstaan en het artikel van de rechtvaardigmaking der genade door het geloof met een recht gemoed niet aannemen kunnen. Het boek heeft de vorm van een tweegesprek tussen Dathenus en Elizabeth. De laatst genoemde is zo iemand die in voortdu rende bekommernis over haar zonden leeft. „Ik bevind mij altijd met vrees en twijfelachtigheid aangevochten", aldus haar getuigenis. Zij acht zich als één van degenen die des Heeren wil we! weten en niet doen. Daarom vreesde zij de dub bele slagen die dezulken zijn toege zegd. Dathenus onderwijst haar stap voor stap in de beginselen van Gods Wet en Evangelie. Hij laat enerzijds Gods hei lige geboden ten volle gelden, maar wijst anderzijds de ongenoegzaamheid en onmogelijkheid aan van het trachten langs die weg zalig te worden. Daar is een ander middel, een Middelaar, voor handen. Alleen de bekleding met Zijn gerechtigheid en heiligheid is genoeg zaam. Elizabeth heeft het onderwijs van haar leermeester begrepen als zij tenslotte belijdt: „Als de mens zich aan een onder zoek van de Wet Gods onderwerpt dan vindt hij in zich niet dan de dood en verdoemenis. Daarom moet hij de vrede en gerustheid zij ner consciëntie buiten zichzelf alleen in Jezus Christus zoeken, want Hij is onze vrede". De inhoud van dit boekje kan als water op een dorstig land zijn. Althans voor wie iets van de bekommernis van Eliza beth verstaat. Gij bezoekt het land - en hebbende het begerig gemaakt, verrijkt Gij het grotelijks.... J. K. van vrijdag 30 maar 1989 t/m zondag 2 april 1989 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. M. B. V. d. Peppel, tel. 01870-2117. Deze arts is woensdag a.s. van 12,00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur hebben dienst de doktoren R. P. Boot en H. C. Graafland, tel. 01877-1227, b.g.g. 1291. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 17.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter P. J. Bulthuis, tel. 01879-1367. Ouddorp: W. J. Bron, A. J. Jansen, G. B. K. Steen- hof, O. Nieuwlandseweg 27, tel. 01878- 1312. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter G. M. de Jager, tel. 01875-1301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter A. J. M. F. Janssen, tel. 01871-1306. Natuurgeneeskundige M. L. C. MASTENBROEK Middelharnis. Tel. 01870-6459 (zaterdagochtend van 11.00 tot 11.30 uur) APOTHEEK „MENHEERSE" Voorstraat 16Middelharnis Telefoon 01870-3666 J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.00 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.30 tot 11.30 uur en 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Spoedre- cepten kunnen via de dienstdoende arts in de overige uren altijd worden aan geboden. Inlichtingen via telefoonnummer 3666; of via mededelingen dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Du Toy van Hees, tel. 01870-3621 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874-2441L. Tjebbes, Middelharnis. tel. 01870-2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870- 2897. WIJKVERPLEGING Wanneer u de wijkzuster nodig heeft, kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873-1440 Den Bommel01871-1312 Dirksland01877-1500 Goedereede01879-1267 Herkingen01876- 224 Melissant01877-1234 M'harnis/S'dijk01870-2300 Nieuwe Tonge01875-1390 Ooltgensplaat01873-1310 Ouddorp01878-1321 Oude Tonge01874-1289 Stad a/h Haringvliet01871-2301 Stellendam01879-1296 Stichting MAATSCHAPPELIJK WERK WEEKEND Bij de gevulde lamsbout met Ita liaanse tomatensaus smaken vrijwel alle jonge voorjaarsgroenten, kleine gebakken of gefrituurde aardappelen bijzonder goed. In plaats van de aardappelen kunt u er ook een 'pasta' bij geven. Reken voor 4 tot 6 personen op een ontbeend lamsboutje van ca. 750 gram. Verder heeft u nodig: 75 gram rauwe (Parma) ham, fijngeraspte (Parmezaanse) kaas, 1 ei, peterselie, bladselderij, gedroogde basilicum, gedroogde tijm, gedroogde oregano, knoflook, olijfolie, 1 ui, rode wijn, gezeefde tomaten (pomodoro pas- sato). Hak of snijd de ham in kruimels. Roer het ei in een kom los. Voeg er ham, 2 eetlepels kaas, 2 eetlepels gehakte peterselie, Vi eetlepel gehakte bladselderij, Vi theelepel oregano, Vi theelepel basilicum, 1 mespunt tijm en wat peper bij. Pers er 2 a 3 kno flooktenen boven uit. Meng alles goed en vul de holte in het vlees ermee. Steek de holte met een houten prikker dicht. Maak het vlees aan de buitenkant droog met keu kenpapier en wrijf het in met zout en peper. Verhit in een braadpan 3 eetle pels olijfolie en 50 gram boter. Wacht tot het schuim van de boter voor een groot deel is weggetrokken. Schroei de bout er snel aan alle kan ten boven een hoog afgestelde warm tebron in dicht. Temper de warmte bron. Voeg nog 25 gram boter toe. Leg het deksel schuin op de pan en laat de bout 35 minuten zachtjes braden. Keer de bout tijdens het braden nog enkele malen en bedruip de bout met de braadboter. Neem na de aangegeven tijd het vlees uit de pan. Verpak het in aluminium folie en laat het tenminste 15 minu ten rusten. Verwijder op 3 eetlepels na het olie- en botermengsel uit de pan. Fruit in de resterende boter de gesnipperde ui tot ze wat kleur begint te krijgen. Roer er 1 eetlepel gezeefde bloem door en voeg daarna, onder voortdurend roeren, 2 dl wijn, 2 a 3 gezeefde tomaten, 1 verkruimeld lau rierblad en Vi theelepel gedroogde tijm toe. Laat alles hierna nog 6 tot 7 minuten zachtjes doorkoken. Zeefde saus en voeg zout, peper en eventueel een mespuntje naar smaak toe. Snijd het vlees in plakken en leg het, zoveel mogelijk in het oorspronkelijke mo del, op een voorverwarmde schaal. Schenk er een deel van de saus over heen en dien de rest van de saus apart op. Strooi eventueel wat fijngesneden bieslook over het gerecht. Bereidingstijd: 40 minuten. Energie per portie: 1440 kJ (345 kcal) Komnlete woninginrichtina Ooltgensplaat ve 01873-1437 „Goeree-Overflakkee" Jacob Banestraat Sa 3245 AJ Sommelsdijk Telefoon 01870-5166 Spreekuur: ma t/m vrij 9.00-10.00 uur Voor crisissituaties: ma t/m vrij 9.00-12.00 13.00-17.00 uur telefoon 01870-5166 Buiten kantooruren kunt u kontakt opnemen met de telefonische hulpdienst, telefoon 01880-25952. Stichting KRAAMCENTRUM „Haringvliet" Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging Spreekuren: maandag t/m vrijdagochtend 8.30-9.30 uur en alleen telefonisch van 13.00-14.00 uur. „Dirksland"tel. 01877-2478 „Middelharnis-Sommelsdijk", Jacob Banestraat 8, Sommelsdijk tel. 01870-2884 „Goeree-Overflakkee" (Nieuwe Tonge, Stad en Oostflakkee) tel. 01874-1044 Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00- 17.00 uur in het dienstencentrum. Stichting Bejaardenwerk „MIDDELHARNIS" Tel. 01870-3366, St. Welzijnswerk voor Ouderen „OOSTFLAKKEE" Tel. 01871-1545 OPVANG van SLACHTOFFERS BIJ MISDRIJVEN en VERKEERSONGEVALLEN Postbus 38, 3247 ZG Dirksland Ned. M.S. Stichting afd. Goeree-Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel. 01879-1815 Vertrouwenstelefoon Ned. Patiënten Vereniging 01870-2174 01878-3149 Centrale Post Ambulance Vervoer Rijnmond ongevallen alarm nummer: 010-4333300 Besteld vervoer: 010-4148911 ALCOHOLPROBLEMEN Bel AA (Alcoholicus Anonymus) voor hulp en inf. tel. 01883-17327 NIEUWE TONGE Op D.V. zaterdag 1 april worden jullie om 19.30 uur in „Elim" verwacht. Voor deze avond staat er een puzzeltocht op het programma. Deze tocht gaat te voet door het dorp. Komen jullie weer? Neem allemaal je vriend of vriendin mee. We maken er weer een fijne avond van. Het J.W.C. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK In de krant van jl. vrijdag is abusievelijk de datum van 19 april genoemd als de dag waarop leden van „Sempre Cres cendo" in Sommelsdijk spullen voor de (op 17 juni te houden) rommelmarkt op komen halen. Dat ophalen gebeurt al morgen, zater dag 1 april en de herhaalde vraag is of u de spulletjes die u beschikbaar hebt tij dig - om 10 uur 's morgens - voor de deur gereed wilt zetten, zodat ze zo door de ophalers meegepakt kunnen worden. Op koninginnedag (29 april 1989) - de 80-ste verjaardag van prinses Juliana - zal het postkantoor in Baarn een spe ciaal poststempel gebruiken. Het gaat om het dagtekeningstempel „Filatelielo ket" waarop het paleis Soestdijk staat afgebeeld. Ook zal op die dag een tijdelijk postkan toor worden opengesteld. Dat wordt ondergebracht in het Oranjemuseum, Lt. Gen. van Heutzlaan 7 te Baarn. Het zal open zijn van 13.00 tot 16.00 uur. Op het tijdelijke postkantoor worden zegels en andere postwaarden verkocht. Ook zullen aangeboden postzendingen op verzoek worden voorzien van het filatelie-stempel. Belangstellenden die het postkantoor niet kunnen bezoeken, kunnen vooraf postzendingen in een ongefrankeerde verzamelenvelop ter stempeling toezenden aan: Hoofdpostkantoor Baarn Postbus 99400 3740 NA BAARN Degenen die gebruik maken van deze laatste mogelijkheid moeten in de lin kerbovenhoek van de envelop melden: „stempel filatelieloket".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 13