Tenslotte lag in Dirksland ook de raad overhoop.... Predikbeurten GESCHIKT IN ALLE LEEFTIJDEN Autobedrijf Leen Mol b. v. Natuurmonument De Kwade Hoek Wie heeft de Sions-bundel? Politieberichten Prijzenuitreiking Emgo-kleurwedstrijd Middelharnis het strand aan de noordkust Biz. 2 ,EILANDEN NIEUWS' VRIJDAG 24 MAART 1989 Nu er in Dirksland toch zoveel overhoop is gehaald heeft de gemeenteraad er gisteravond in zijn beoordeling geen been in gezien óók maar wat remmen los te gooien. De terminologie was niet altijd even gepast, maar de raad voelde zich dan ook hevig genomen nu duidelijk is geworden dat - in strijd met het toege zegde - tóch bouwmaterialen voor het ziekenhuis via de Stationsweg zullen moeten worden aangevoerd. Hevig was de verdenking jegens het College dat daarom de brug over de Boezem zo haastig het loodje heeft moeten leggen. De raadsvoorzitter, burg. Oversier heeft dat met de grootste nadruk ontkend, maar tóch wil de raad alsnog de bijdrage van 75.000,- van het ziekenhuisbestuur nu van die zijde niet waargemaakt kan worden dat de in aanleg zijnde dam niet nodig zou zijn voor het bouwtransport. Een door de SGP-fraktie ingediende motie van die strekking kreeg aller bijval. De kommentaren die vanuit de raad werden geleverd logen er niet om, zoals die van dhr. G. Robijn (PvdA) toen hij het welles-nietes van het transport over de Stationsweg aan de kaak stelde: „Een bouw^team dat dat niet kan voorzien is nog te ondeskundig om een hok in de polder te laten bouwen!", zo foeterde dhr. Robijn. „Straks moet je met de paraplu op in het beddenhuis omdat ze het dak aan de onderkant hebben gebouwd!", zo haalde hij zijn gram over de onkunde van het bestuur door 't welk hij zich „ordinair bedrogen" voelde. Ook WD'er Van Nieuwenhuijzen vond nauwelijks woorden om zijn ergernis over de gang van zaken samen te vatten en hij drukte zich dan ook nogal wat krachtiger uit dan dhr. Robijn om te laten weten zich grotelijks genomen te voelen. Zijn zorg over de voortgang van wat pas met veel problemen begonnen is vatte hij samen in de suggestie de Pro vincie maar in de verdere uitvoering te betrekken omdat de begeleiding boven de krachten van het College en het zie kenhuisbestuur uit lijkt te gaan. Ook dhr. Van Prooijen (Gem. belang) had nogal wat bedenkingen nu het gelijk de eerste week al mis ging, terwijl er toch tien jaar kon worden voorbereid. Hij vond het kwalijk dat de huizen in het dorp stonden te „schudden en te dansen" vanwege het bouwverkeer ter wijl er toch duidelijk de afspraak was dat alle bouwverkeer door de Secretarie weg zou gaan. Kwalijk vond dhr. Van Prooijen het daarom dat de brug al was gesloopt om plaats te maken voor een dam. „Zeer teleurgesteld" Dhr. A.J. Schouten (CDA) drukte zich heel parlementair uit toen hij verklaarde zich behoorlijk genomen te voelen en hij vroeg zich af hoe een en ander op de burger overkomt die over nog minder informatie beschikt. Dhr. Koningswoud (SGP) sloot de rij van sprekers met de indiening van een motie waarin alsnog van het ziekenhuis bestuur een bijdrage van ƒ75.000,- wordt verwacht, nu blijkt dat een ver binding over de Boezem wel degelijk nodig zal zijn voor het transport van bouwmaterialen. Eerder had het zieken huisbestuur de toegezegde ƒ75.000,- ingetrokken met de bewering dat van die verbinding geen gebruik zou worden gemaakt. Heel zorgvuldig en doordacht heeft burg. Oversier zijn beantwoording gege ven, veelal rustig, maar soms ook geër gerd over de verdachtmaking die z.i. een geheel onterechte was. Op dat niveau wenste hij overigens niet te diskussiëren, zo maakte hij sommige opponenten duidelijk. Zo'n opponent was bijv. dhr. Nieuw raadslid: aandacht voor Herkingen Het nieuwbenoemde raadslid voor de WD, mevr. J. G. C. Tuinstra-Zagt heeft in haar „mai- denspeech" direct na haar beëdi ging in de gisteravond gehouden raadsvergadering haar motivatie tot vervulling van het raadslid maatschap laten weten. Het gaat haar primair om de behartiging van de belangen der gemeente, maar voorts begeert ze het raads lidmaatschap ook om emancipa torische redenen en.... om te be reiken dat in de raad meer aan dacht aan Herkingen zal worden geschonken waarheen de mo menteel letterlijk geblokkeerde weg ook figuurlijk gesloten lijkt. Mevr. Tuinstra kondigde aan zich met name in te zullen zetten voor de realisering van een goede sportaccommodatie omdat die in Ons Huis verre ontoereikend moet worden geacht. Ze deed in dat kader een dringend beroep op de - overigens deze avond niet aanwezige weth. Grootenboer - haar daarin te volgen. Mevr. Tuin stra verklaarde haar taak in de raad met genoegen tegemoet te zien. In zijn gelukwens veronder stelde burg. Oversier dat mevr. Tuinstra weth. Grootenboer zeker aan haar zijde zal vinden, terwijl hij over de steun van meerdere an dere raadsleden zijn twijfels ver klaarde. Dhr. A. J. Schouten (CDA) verheugde zich over de gehoorde intentie van mevr. Tuin stra en hij hoopt dan ook op de steun van haar fraktie om de jaar lijkse reservering hoger te stellen. Van Prooijen die er wederkerig door de voorz. van werd verdacht met stem- mingsmakerij goedkope winst te willen behalen en ook de insinuatie van dhr. Koningswoud dat de brug terwille van het bouwmaterialenvervoer had moeten wijken zat de voorzitter allerminst lek ker. „Ik ben dus een leugenaar?", zo vroeg hij dhr. Koningswoud die op zijn beurt verklaarde daar nog 'es een nachtje over te willen slapen.... De voorzitter wilde persé geen enkele smet op het College hebben gelegd, want juist weth. Kalle en de gemeentelijke Technische Dienst hadden in kontakten het ziekenhuisbestuur en bouwdirektie heel nadrukkelijk hun twijfels kenbaar gemaakt over de gehoorde verzekering dat de Stationsweg voor bouwverkeer niet nodig zou zijn. „Wij kónden toch niet wijzer zijn dan deze deskundigen?", zo verklaarde de voorzitter de vrijmoe digheid waarmee de bouwdirektie werd gevraagd het bouwverkeer tot 3 april uit te stellen toen bleek dat ze hun toezeg ging niet waar konden maken. Vanaf 3 april zal door het bouwverkeer gebruik kunnen worden gemaakt van de nieuwe-, dan nog provisorisch verharde dam. Brug móest gesloopt Met heel veel klem heeft de voorzitter in zijn beantwoording de schijn weg willen werken dat de brug omwille van het bouwverkeer werd gesloopt. Bij - door de raad gevraagde - inspectie bleek de constructie van de brug dermate slecht dat die onmiddellijk voor zwaar verkeer gesloten werd. Omdat langs de brug ook een gasleiding liep zou een instorting onvoorziene gevolgen kunnen hebben waarom - zo verklaarde de voorzitter - het College besloot het eerder genomen raadsbesluit tot verwijdering van de brug uit te voeren, geheel los van het evt. verleggen van de busroute en van het ziekenhuisbouw-verkeer. Bij de sloop bleek dat de brug zelfs geen fundering had maar slechts op planken was ge bouwd. Toen dhr. Koningswoud de sloop toch weer associeerde met het bouwtransport werd dat andermaal met klem ontkend. De voorz. vond niet - zoals dhr. Ko ningswoud had gesuggereerd - dat de bordjes die zwaarder gewicht dan 2 ton verboden hadden kunnen blijven han gen. „We hebben als Gemeentebestuur onze verantwoordelijkheid voor de bur gers en voor de bedrijven die toch óók bereikbaar moeten zijn?" zo legde hij de raad voor. Ook in tweede gespreksronde mokte de raad er nog op los. Dhr. van Nieuwen huijzen deed dat over zijn constatering dat het Gemeentebestuur steeds meer invloed in het besturen van het zieken huis wordt ontfutseld en dhr. van Negen energiebedrijven in Zuid-Hol land waaronder de Emgo hebben in het kader van de Energie Zuinige Lam- penaktie een grote kleurwedstrijd ge organiseerd. Maakten we reeds melding van de uit reiking van de 3000e energiezuinige lamp in sportcomplex „De Staver", op woensdag 22 maart j.l. werden in een goed gevulde kantine van het Emgo- kantoor aan de Hoflaan de prijzen, ver bonden aan de kleurwedstrijd, uitge reikt. De prijswinnaars met hun ouders waren hierom uitgenodigd. Na een kort wel komstwoord door de direkteur van de Emgo de heer ir. D. A. la Fleur, werden door hem de 2e en 3e prijzen uitgereikt aan Marjolein van Oudenaren, Som- melsdijk; Bertine van Brussel, Nieuwe Tonge; Jaap van Oostenbrugge te Stel- lendam en Willeke Klepper uit Oud- dorp. Vervolgens werd de hoofdprijs, een prachtige fiets, uitgereikt door de heer Koppelmans van Osram Neder land aan Cornelia Bom uit Ooltgens- plaat. Voor de Emgo mag de aktie geslaagd worden genoemd. Van de 16500 ver spreide mailings werden 1832 ant woordkaarten terugontvangen hetgeen 3418 energiezuinige lampen opleverde. Een response van ruim 20%, hetgeen hoog is voor dergelijke akties. Van de 1832 ontvangen antwoordkaarten werd in 1184 gevallen gekozen voor kontante betaling terwijl er 648 gebruik maakten van de geboden mogelijkheid tot ge spreide betaling via de energienota. Een oud-flakkeese abonnee vraagt ons - via de rubriek met Raad en Daad - of wij erin zouden kunnen slagen een Sions-bundel voor haar te achterhalen. Ze schrijft steeds te genieten van de liederen uit die bundel wanneer die in E.O. radio uitzendingen gezongen wor den. Navrage bij de E.O. en enkele uit gevers leerde ons dat de bundel niet meer in de verkoop is, waar om de hoop er dan ook op is gevestigd dat een van onze abon nees nog een exemplaar weet of zelfs beschikbaar heeft. Mogen we dat dan volgende week van u horen? U zou er onze oud- flakkeese abonnee erg gelukkig mee maken. Redactie Prooijen mokte over wat hij een „treurig verhaal" noemde. Unaniem was de raad - waarin deze avond mevr. Tuinstra- Zagt (WD) haar intrede had gedaan - het er over eens dat het ziekenhuis bestuur in redelijkheid nog effectuering van de toegezegde bijdrage van 75.000,- kan worden gevraagd, ook al om als raad de tanden te laten zien, tevens ter waarschuwing dat men zich niet nóg eens zal laten nemen. De langdurige en soms venijnige discus sie werd daarmee gesloten. Wel legde de voorz. de verantwoordelijkheid van het niet nakomen van de toezegging bij het ziekenhuisbestuur, maar het ging hem te ver aan de hand van deze ervaring de bouwdirektie een brevet van onvermo gen op te spelden. De raad ging akkoord met de dam-aanleg en de aanleg van 60 parkeerplaatsen op het Boezemplant soen. Nieuwe kruising Ook de in aanleg zijnde kruising Schel- penpad-Korteweegje was ter sprake geweest. Meerderen van het raadscol- lege vroegen zich af of het Waterschap de uitvoering van dat werk niet enkele maanden had kunnen opschorten tot na het gereedkomen van de nieuwe Rond weg, waarna in Dirksland alleen nog lokaal verkeer zal resteren. „Dan zalle m'n blieë weze asse m'n hier nog'es een autootje zieë", zo zag dhr. Robijn op die tijd vooruit. Uit informatie was de voorzitter evenwel gebleken dat het Waterschap zich te houden had aan de in februari met de aannemer gemaakte afspraken. Het heeft er aanvankelijk zeker niet op gele ken dat de Rondweg al zo gauw klaar zou zijn. Het gereed komen daarvan was pas eind juni gepland maar door „een gewichtige gebeurtenis" op het eiland - kennelijk de passage door de Koningin op 29 april - is het gereed komen van de weg vervroegd tot 27 april. De werk zaamheden aan de vorenbedoelde bocht zijn eveneens versneld en wellicht zullen al vandaag de stoplichten kun nen zijn weggehaald. Met die haast wer den zowel het Waterschap als de aan nemer gecomplimenteerd. Zondag 26 maart 1989 Eerste Paasdag OUDDORP Herv, Gem. 9.30 uur ds. D. Heemskerk en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst Doopsgezinde Gem. 9.30 uur (kerk) en 18.30 uur (Dorpstienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. H. Westerhout en 18.30 uur ds. A. van Vuuren, AJblasser- dam. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée; extra kollekte kerkvoogdij Ger. Kerk 9.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge en 17.00 uur leesdienst. MELISSANT'— Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A Vlietstra jr.; extra kol lekte Woord en Daad Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur Prof K. Reu genbrink, Leiderdorp Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 9.45 uur Samenzang Paasliederen, 10.00 uur ds. I. Hoornaar en 18.00 uur ds. A. Kastelein, bevestiging ambtsdragers; extra kollekte Studiefonds GB Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. E. van Spanje en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. A de Lange, openbare belij denis des geloofs en 18.00 uur ds. K. Groenendijk; extra kollekte restaura tiefonds Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander; extra kollekte Studiefonds GB en 15.30 uur Samen- zangdienst Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Boeijinga-Alders (H.D.) Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A Baars Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. W. v.d. Hoek Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. A Geelhoed. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A Belder, v.m. bedie ning Heilige Doop; Ie kollekte dia- konie en 2e kollekte extra kerk voogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje; extra kollekte GZB Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke en 18.00 uur ds. A Vos Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. Roze- boom. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uurds. A. Vosen 18.00uurds.Joh.de Rijke Ger. Kerk 10.00 uur drs. W. Venema en 17.00 uur ds. W. de Vries. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. W. Verboom en 18.00 uur ds. A. van Herk, Sint Annaland Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 9.30 uur drs. H. A L. v.d. Linden en 16.00 uur drs. W. Venema (Jeugddienst). LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten; extra kol lekte verwarming. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. Allan, Heerlen. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A van Herk en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom uit Ooltgens- plaat Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur lees dienst. YERSEKE Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 uur ds. T. W. van Bennekom, Goes en 18.30 uur ds. J. Stoutjes- dijk, Dordrecht. Maandag 27 maart 1989 Tweede Paasdag OUDDORP Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Heemskerk Ger. Gem. 11.15 uur (openb. belijdenis) ds. C. Ha- rinck Doopsgezinde Gem. 10.00 uur (Dorpstienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. Westerhout. STELLENDAM Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Codée; kollekte Studiefonds GB. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Belder; extra kollekte dia- konie. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A Kastelein, Paaszangdienst m.m.v. Sursum Corda Ger. Gem. 10.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. E. van Spanje. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. de Lange; extra kollekte IZB. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 9.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte Studiefonds GB Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. Veenendaal, Baren- drecht Ger. Gem. 9.30 uur ds. N. W. Schreuder, Goes. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Vlietstra jr.; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte noodl. kerken en pers. OUDE TONGE Herv. Gem. 9.30 uur ds. N. P. J. Kleiberg. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 9.30 uur ds. Joh. de Rijke. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. W. Verboom; extra kol lekte Studiefonds GBi*— Ger. Gem. 9.00 uur ds. J. de Pater, Krabben- dijke. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 9.30 uur leesdienst Oud Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Herk Ger. Gem. 9.30 uur ds. A. J. Gunst uit Tho- len Ger. Gem. in Ned. 9.45 uur ds. W. Verhoeks uit Amemuiden. ZOMERTIJD^—^ Denkt U er aan a.s. zaterdagavond de klok een uur vooruit te zetten?!!! De een koopt graag een demonstratiewa- gen, die ruikt van nieu wigheid. De ander ziet meer in een zorgvuldig gekoe sterde senior, nnet een lange rij-ervaring. En U zoekt mis schien iets daartussenin. Zolang het om een Honda-occasion gaat, kunt U altijd zeker zijn van Honda kwaliteit en betrouwbaarheid, zoals U van een klassewagen mag verwachten. Ongeacht zijn leeftijd. 2 JAAR GARANTIE Honda Accord 2.0 EX1987 Honda Accord 2.0 inj. ALB 16 V....1987 Honda Aerodeck 2.0 EX1986 Honda Accord 2.0 Luxe1986 Honda Shuttle1987 Honda Civic 1,5 GL Automaat1985 Honda Civic 1,3 L1986 Honda Civic Sedan 1,4 GL Demo... 1988 Slagveld 19, Brielle, 01810-13005 b.g.g. J. van Dijk, 01877-2856 - Alcohol in 't verkeer Bij eewn routinecontrole van een perso nenauto, in de nacht van 17 op 18 maart, bleek dat de bestuurder J. V. uit Middel harnis, teveel alcohol had gedronken. Hij werd meegenomen naar het politie bureau voor een ademanalyse. In diezelfde nacht, trachtte de 22-jarige H. de B. uit Middelharnis als bestuurder van een BMW personenauto, aan een politiecontrole te ontkomen. Na een stopteken dat werd genegeerd reed deze man met hoge snelheid door Middel harnis. Op de Kon. Julianweg, ramde hij een vluchtheuvel bij de Doetinchemse- straat en twee betonpalen in het trottoir van de Stationsweg. Zijn auto werd hier bij zwaar beschadigd en werd voor onderzoek afgevoerd. De bestuurder bleek alcohol te hebben gedronken en werd meegenomen naar het politiebu reau. Een ademanalyse werd afgeno men. Proces-verbaal wordt opgemaakt. - Diefstal personenauto Op zaterdag 18 maart tussen 13.00 en 16.00 uur werd vanaf het terrein van garage Witvliet aan de Kon. Julianaweg te Middelharnis een personenauto ge stolen. Het ging hier om een Ford Scor pio voorzien van het kenteken SP-Ol-XT. Van de dader(s) ontbreekt ieder spoor. - Aanrijding Op zaterdag 18 maart omstreeks 21.35 uur vond er een aanrijding plaats op de kruising van de Langeweg en de Kon. Julianaweg. Beide betrokken auto's raak ten zwaar beschadigd en moesten wor den weggetakeld. De aanrijding ont stond doordat J. B. uit Middelharnis met zijn Datsun geen voorrang verleende aan de bestuurder van een BMW, die met hoge snelheid over de Langeweg reed richting Beneden Zandpad. - Mishandeling Tijdens een voetbalwedstrijd op het ter rein van N.T.V.V. in Nieuwe Tonge werd een toeschouwer mishandeld. Tijdens de wedstrijd N.T.V.V. - Stellendam bemoeide een supporter van laatstge noemde vereniging zich met de hande lingen van de doelman van N.T.V.V. Nadat dit een aantal malen was gebeurd kreeg hij een klap van de doelman, waarna hij zich onder doktersbehande ling moest stellen. SOMMELSDIJK - MIDDELHARNIS Uitslagen Damvereniging „Denk en Zet" 20 maart 1989 Afdeling I A. Verolme - C. SpeeO - 2 K. Vis - A. v.d. Veer1 - 1 H. Koese - I. Mackloet2 - O M. de Haas - I. Koese1 - 1 Afdeling II J. Dekker - C. Polder1 - 1 M. van Lente - A. Knape1 - 1 M. Klink - J. Lodder1 - 1 H. Noordijk - A. Krijgsman1 - 1 Afdeling III R. Jacobs - J. v.d. KooijO - 2 J. Kamp - J. Verbiest1 - 1 Afdeling IV P. v. Groningen - J. HollemanO - 2 T. van Brussel - J. Groenendijk....2 - O A. van Heumen - D. Peeman2 - O J. de Bruin - A. v.d. SluijsO - 2 DANKBETUIGING Langs deze weg willen wij - mede namens onze kinderen - familie, buren, vrienden en bekenden hartelijk bedanken voor de enorme belangstel ling, in welke vorm dan ook, die wij hebben ont vangen bij ons 50-jarig huwelijk Door u allen is dit voor ons een onvergetelijke dag geworden. J. de Vos M. W. de Vos-v. d. Welle 3241 XG Middelharnis Steneweg la /s«eeceecocooeoos> Namens de minister van Verkeer en Waterstaat maakt de vereniging tot belioud van natuurmonumenten in kelijklieid zal zijn onttrokken: Nederland bekend dat van 1 april tot g 15 juli 1989 aan de openbare toegan- 8 van Goeree tussen de westelijke havendam van de buitenhaven van Stellendam en strandpaal 6. De Vereniging tot behoud van natuurmonumenten in Nederland I Noordeinde 60 1243 JJ 's-Graveland socccoQcoccoeccooeosQcos ----- ----- >uui iiiv^i luilici IICIF lil

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2