Feest bij „De Hoop" Stellendam In de Vut, na 40 jaar CNS „Zomerland" Stellendam verzamelde de meeste batterijen: 5000,-! Zilveren jubileum Rabodir. J. van Wezel Een schone straat? Passie- en Paaswijding Punt voor Intermezzo Verkoping 'Ora et Labora' Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp Uitreiking van Jeugd EHBO-A diploma's op de Prins Jolian Frisoschool Biz. 2 ,E1LANDEN NIEUWS' DINSDAG 21 MAART 1989 STELLENDAM - Zaterdag 11 maart j.l. heeft Fanfare-orkest „De Hoop" onder leiding van Arie Stolk, het KNF-Landskampioenschap 1989 veroverd. Dit feit werd zater dag 18 maart gevierd met een feeste lijke receptie in het Haegse Huus te Stellendam. Tussen de vele genodig den waren aanwezig de burgemees ters G. van Velzen en B. Kolbach (van gemeente Korendij k), de wet houders J. Klepper en L. Visser, gemeenteraadsleden, afgevaardig den van politieke partijen, zusterver enigingen, vele trouwe supporters e.a. Voorzitter Ed Wycisk schetste, dat het in Stellendam nog steeds groot feest is na het behalen van het kampioenschap. Kampioen worden lukt alleen met de volle inzet en doorzetting van dirigent en orkestleden, en dat vele jaren lang. „De Hoop" weet zich gesteund door B en W en de gemeenteraad van Goede- reede. Dit werd nog eens onderstreept door de aanwezigheid van burgemeester G. van Velzen tijdens het Topconcours in Arnhem. De voorzitter benadrukte dat het voor een bestuur vaak moeilijk is de financiële middelen en de muzikale verlangens in evenwicht te houden. Er is jaren van „bouwen" aan vooraf gegaan om opnieuw landskampioen te worden. Hij zette de vier belangrijkste bouwste nen op een rij. 1. zorg voor een muzikale leider, die met jonge mensen kan omgaan; 2. zorg dat ieder type instrument een eigen opleidingsspecialist heeft; Het glunderende bestuur met de trofee, 2e van links de succesvolle dirigent Arie Stolk die dit jaar met twee korpsen naar het Topconcours ging; „Sempre" uit Middelhamis werd vierde. 3. zorg voor een goede verwoording van de doelstellingen; 4. zorg dat uw muziek jonge kinderen blijft boeien. De zeven gekwalificeerde leraren, waar onder de ernstig zieke Jan Kunst uit Dirksland, werden genoemd. Ook in de vereniging moet tussen de leden een band bestaan. „De Hoop" staat voor een nieuwe uitdaging, het Wereld Muziek Concours in Kerkrade op 8 juli a.s. De voorzitter memoreerde, dat deze uitnodiging te danken is aan de prestaties van de afgelopen 9 jaren op de topconcoursen in Arnhem. De afgelopen weken is het bedrijfsleven van Stellendam gevraagd „De Hoop" te sponsoren voor het WMC. De bedrij ven, die daaraan gehoor hebben gege ven, stonden duidelijk vermeld op aanplakbiljetten. Voorzitter Wycisk ein digde zijn betoog met de woorden „niets meer aan te doen, „De Hoop" is lands kampioen!". Burgemeester Van Velzen verwoordde zijn gelukwensen op eigen wijze. Hij maakte een andere volgorde dan gang baar in een muziekvereniging. Voor hem kwamen op de eerste plaats de muzikanten, die met volle inzet het kampioenschap hebben gemaakt. Op de tweede plaats gevolgd door dirigent Arie Stolk, die met grote inzet het orkest in goede muzikale banen heeft geleid, en opgeleid. Vervolgens wees hij op de aktieve voorzitter en zijn echtgenote. Ed en Herma Wycisk. In deze rangorde DIRKSLAND Ook dit jaar zal er met de zieken van het van Weel Bethesda Ziekenhuis, alsmede hun familieleden en andere belangstel lenden een Passie- en Paaswijding ge houden worden in de hal van het ziekenhuis. Op donderdag 23 maart, aanvang 20.15 uur na afloop van het bezoek. De meditatie wordt verzorgd door ds. A. Kastelein. In de liederen die gezongen worden staan centraal het lijden en de overwin ning van Jezus, de Man van smarten. Ook verleent een koortje van verpleeg kundigen o.l.v. Lineke Bestman mede werking. Een ieder is welkom. OUDDORP De Herv. vrouwenvereniging „Ora et Labora" houdt morgen, woensdag 22 maart een verkoping in het verenigings gebouw „Eben-Haëzer" van 's morgens half 10 tot 's avonds 8 uur. Er zijn o.a. genaaide kleertjes voor de baby en kleuter en vele andere dingen. Tevens zijn er boeken en bloemen! De opbrengst is voor de nieuwe gordij nen van de kerk. Deze dag hangt er een gordijn in het gebouw om te bezich tigen. Hartelijk welkom! wilde hij het bestuur op de vierde plaats zetten. De burgemeester konstateerde met ge noegen, dat de naam Goedereede en Stellendam tijdens het WMC/Kerkrade bekendheid zullen krijgen. Hij ver heelde niet, dat „De Hoop" een moei lijke taak te wachten staat: aan de top blijven! Hij wenste „De Hoop" veel suc ces en sportiviteit. Daarbij overhan digde hij aan dirigent Arie Stolk een Makkumer bord van de gemeente Goe dereede vanwege zijn verdienstelijkhe den voor de gemeente. De voorzitter mocht een enveloppe met inhoud in ontvangst nemen. Diverse sprekers, waaronder de vice- voorzitter van de KNF-Zuid Holland, de heer W. Versteeg, de heer C. Noort- hoek namens het bestuur van de Rabo bank Stellendam, kwamen hun felici taties persoonlijk uiten. Gastvrouwe Herma Wycisk wees erop, dat 1989 ook voor de KNF-Zuid Holland een bijzon der succesvol jaar is. De drie KNF- Landskampioenen (brassband, harmo nie en fanfare) zijn in hun distrikt gevallen. Ook de burgemeester van Korendijk, de heer Kolbach, had de weg naar Stellen dam weten te vinden om Arie en Nelleke Stolk, inwoners van zijn gemeente, per soonlijk zijn gelukwensen te komen brengen. Ingezonden: Telkens als ik door de Bosschieterstraat loop, erger ik me groen en geel aan de hondepoep die daar ligt. Je moet telkens kijken of je nergens in trapt, want overal ligt hondepoep. Ze zouden moeten ver bieden om met een hond daar te Ipen. Ik zou zeggen dat iedere hondebezitter een drollenzakje mee zou moeten nemen en thuis de hoop in de vuilnisbak zou moe ten doen. Want als dat zo doorgaat, hou den we geen stoep meer over. Er is geen hondentoilet in de buurt en daarom doen ze het in de straat. Dat vind ik schandelijk. Groep 8 van „Het Kompas" Stellendam Uitslagen van 13 maart 1989 Schaken; afdeling 1: J. Santifort - A. J. Kastelein1 - O Afdeling 2: N. van Doorn - C. WassenaarO - 1 R.S.B.-competitie: Ontspanning 1 - Het Houten Paard 25 - 3 Ondanks deze overwinning degradeert Ontspanning I naar de 4e klas. De kam- pioens aspiraties van Het Houten Paard werden wel de grond in geboord. De strijd om de titel gaat nu tussen Spij- kenisse 3 en Asthapada 2. MIDDELHARNIS - Per 1 april a.s. hoopt de heer J. Zaaijer, hoofd Bureau Bur gerzaken, in verband met 40-jarige diensttijd, gebruik te maken van de zoge naamde „Vut-regeling". Vanaf december 1952t/m31 december 1956 was hij werkzaam ter secretarie van Sommelsdijk. Met ingang van 1 januari 1966 (samenvoeging) van ..groot" Mid delhamis. Gedurende 36 jaar verrichtte hij in hoofdzaak werkzaamheden op het gebied van bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken. Uit dien hoofde heeft hij op enigerlei wijze met vrijwel alle inwoners der gemeente bemoeienis gehad. Op 29 maart a.s. zal afscheid van de heer Zaaijer worden genomen. HERKINGEN Woensdag 15 maart jl. werden op de Prins Johan Frisoschool te Herkingen de jeugd EHBO-A diploma's uitgereikt aan alle leerlingen van groep 8. Op 23 februari werden zij het ezamen afgeno men door mevr. L. de Looze uit Oude Tonge. Zij waren in de achterliggende maan den hiervoor opgeleid door mevr. A. van Mourik-Troost en enkele andere dames van de EHBO-afdeling Dirksland. De diploma-uitreiking vond plaats in de gemeenschapsruimte van de school door dokter K. J. Huisman uit Melissant. Hieraan ging eerst nog een demonstratie vooraf, waarin de leerlingen lieten zien wat ze geleerd hadden. Ook hun ouders waren hierbij aanwezig. De volgende leerlingen ontvingen uit handen van dokter Huisman het di ploma: Andres Bazen, Marius de Geus, Hein Kievit, Comelis Lokker, Peter Looy, Suzan Luynenburg, Eric Melis sant, René Molenaar, Marcel Molenaar, Leonard van Putten, Jeroen Ras, Ange lina van der Velde, Angeline van der Wende, Pascal Vaassen. Afgelopen zaterdag speelde Heren 1 thuis tegen Alexandria. Dit team staat lager geplaatst, zodat Intermezzo een gemakkelijke wedstrijd tegemoet ging. Het duurde iets minder dan een uur voordat de heren de eerste set met 17-16 binnen haalden. Intermezzo ging door en pakte ook de tweede set met 15-7. Concentratieverlies bleek fataal voor het eerste herenteam. Slechte stops en aanvallen waren het gevolg. Alexandria had zich inmiddels hersteld en won de volgende twee sets. Uitslag 2-2. zodat men de punten moest delen. Overige uitslagen: Heren 2 - Prov/DVO 23 - O Dames 1 - MVC 13-2 Dames 2 - MVC 22 - 2 Dames 3 - sv Kwiek 23 - 1 De schooldeputatie, blij met de cheque van f 5000,- Voor dhr. Velthuizen, directeur van de CNS „Zomerland" te Stellendam is de gehouden batterijen inzamelingsaktie op de basisscholen een kolQe naar z'n hand geweest. Toen donderdagmiddag in de raadzaal de uitslag van de inzameling bekend werd gemaakt bleek dhr. Velthuizen de jeugd de zorg voor het milieu zó overtuigend te hebben voorgelegd dat CNS „Zomerland" glorieus winnaar werd met een opbrengst van 5,89 kg batterijen per leerling terwijl het gemiddelde op de scholen in de gemeente 2,9 kg bedroeg. De school werd glorieus winnaar van de cheque van vijfduizend gulden die de AVR (Afval Verwerking Rijnmond) aan de winnende scholen beschikbaar stelt. „Zomeriand" behoeft van de ontvangen cheque niet te delen; de Gemeente Goedereede was zo vriendelijk de overige scholen met 50 et per opgehaalde kilo te honoreren, naar rato van de door hen ingezamelde hoeveelheid. Stond de CNS „Zomeriand" aan top met 406,5 kg, 2e werd de Kon. Beatrixschool te Ouddorp met 2079,5 kg, vervolgens de Herv. basis school te Stellendam, de Openbare basisschool te Stellendam, de Chr. Basisschool op Goeree Havenhoofd, de openbare basisschool te Goedereede en tenslotte de openbare basisschool te Ouddorp die met 87 kg de laagste score had behaald. Het hoogste gemiddelde waar het om ging werd door ..Zomerland" behaald en óf ze daar gelukkig mee waren. Dhr. Velt huizen verzekerde dat de aktie wat zijn school betreft gewoon door zal blijven gaan. De schooljeugd werd heel chique in de raadzaal ontvangen waar ze werden getrakteerd en een AVR klankbeeld te zien kregen. Daaruit werd heel duidelijk dat het de moeite loont afval gescheiden te houden zodat veel daarvan voor herge bruik geschikt kan worden gemaakt. Ook werd getoond hoe uit afval energie en nuttige restprodukten kunnen worden gemaakt; een zak afval levert zelfs een energie die gelijk staat aan die van een liter aardolie. Door een vertegenwoordiger van de AVR en door burg. van Velzen werd de jeugd nog eens op het hart gebonden zuinig met de natuur om te springen. Zeer tevreden kon men daarom zijn over het resultaat van de batterij-inzameling met een totaalopbrengst van maar liefst 3650 kilogram...! STELLENDAM - Toen de prachtig verbouwde Rabobank te Stellendam eind vorig jaar weer in gebruik werd genomen heette het bankgebouw „het paleisje" van Jan van Wezel te zijn; vrijdagmiddag werd dir. Van Wezel óók nog 'es op een troon gezet...! Zelf vond hij dat maar niks, maar zóvelen waren er die hem ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum hun waardering wilden laten blijken dat er aan dat huldebetoon niet te ontkomen was. De heer en mevrouw Van Wezel „ondergingen" het op de in het Haegse Huus gehouden jubileumbijeenkomst, tegen een kleurig decor van tientallen bloemengroeten. Voor „een flink beetje" - zo zei bestuurs voorzitter dhr. J.A. Biemond, was het ook het jubileum van mevr. Van Wezel die al een langduriger relatie met de bank heeft dan haar echtgenoot. Zij was al werkzaam in de huishoudelijke dienst toen dhr. Van Wezel, als Stellen- damse jonggezel, er per 1 maart 1964 zijn entree maakte. Per 1 december 1969 volgde dhr. Van Wezel zijn voorganger, dhr. Naber, als direkteur op, waarmee hij één van de jongste Rabodirekteuren in den lande werd. De bank onderging een stormachtige groei; géén problemen echter voor de jonge direkteur die zich weibekwaam, volhardend en vasthou- Jongens Al - Schovocomco 13 - 1 Jongens BI - NVC 13 - 1 Jongens Cl - Prov/DVO 13 - O Meisjes BI - Prov/DVO 13-0 Meisjes B2 - Prov/DVO 21 - 3 Meisjes Cl - Ibis 23 - O Mini Jongens - Prov/DVO 12 - 2 Mini Mix - Vierpolders 13 - O Zaterdag a.s. worden vanaf negen uur vaardigheidsproeven voor de jeugdle den in de Sporthal gehouden. dend toonde, óók toen een ernstige ziekte het ergste deed vrezen. Zijn gene zen, later ter bijeenkomst een wonder genoemd, werd in dankbaarheid erva ren en het funktioneren als direkteur van de bank werd door dhr. Van Wezel weer als een uitdaging ervaren. Door dhr. Biemond werd hem en zijn gezin het beste voor de toekomst toegewenst, welke wens dhr. Biemond vergezeld het gaan van een cheque onder couvert. Drs. K.J. Merk. regiodirekteur en tevens sprekend namens de Hoofddirektie van Rabo Nederland, plaatste dhr. Van Wezel nog - als een van de laatsten in die generatie - die de ontwikkeling van kassier tot direkteur heeft meegemaakt. Een kwart eeuw geleden - zo begreep dhr. Merk - was dhr. Van Wezel niet geselekteerd. zoals dat thans gangbaar is, maar was hij op grond van gebleken geschiktheid als direkteur aangesteld. Het bleek een goede keus te zijn geweest, dhr. Van Wezel bleek de kennis en vaar digheid te hebben in het netwerk van de - specifieke - bank zelfstandig te funk tioneren. Een gouden pennenset met inscriptie en de wens op een „gouden" toekomst, werden dhr. Van Wezel en de zijnen aangeboden. Dhr. Van Wezel toonde zich bijzonder ingenomen met het hem aangeboden schilderstuk: links dhr Biemond. rechts dhr. L. Visser. Nadat door dhr. Ottens namens de Ver eniging van Direkteuren in de Delta kring was gesproken, was het woord aan dhr. L. Visser, in zijn kwaliteit van loco burgemeester en voorzitter van de Raad van Toezicht. Ook dhr. Visser had niet anders dan waardering voor de manier waarop dhr. Van Wezel zich als goed direkteur heeft ontpopt: „Van Wezel en de Rabobank horen bij elkaar en samen hebben ze een plaats in de gemeenschap gekregen", stelde dhr. Visser vast. In dankbaarheid zag dhr. Visser erop terug hoe dhr. Van Wezel door de hand van God genezen werd en van harte wenste hij hem en zijn gezin nog vele goede jaren toe. Samen met dhr. Biemond bood dhr. Visser de jubilaris een schil derij aan met dat (bos) tafereel waarin de heer Van Wezel na drukte zijn rust hervindt. In zijn dankwoord richtte dhr. Van Wezel zijn dank in de allereerste plaats tot God, van Wie hij wist gezondheid en kracht te hebben gekregen zijn werk te hebben mogen doen. „Ik heb niet anders gedaan dan m'n best en niet anders gedaan dan m'n taak uitgevoerd", zo relativeerde dhr. Van Wezel alle loftui tingen. Een aanzienlijk deel van de gehoorde waardering plaatste hij op het conto van het inmiddels 20 man tellende personeel. Van Wezels dank was groot, ook namens zijn ouders die het hem mogelijk maakten verder te leren zodat hij kon bereiken wat hij van harte is: bankdirekteur!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2