EIIIVt1DEt1-l1IEUW5 Met 'n goede verhuizer kunt u rustig gaan slapen Overdenking m Politieberichten uit de Heilige Schrift Bingo-middag Aktuele tulpentip Fakturen sets flakkee expresse bv I KMEIJTiMBOKETJiS •^i'-J^v?.' HONDSVIUA Gebr.VanDIJkBV wij drukken ze vakkundig, vliegensvlug en voor een redelijke prijs drukkerij kranse bv WIE WAS WEDGWOOD? KAKKEHLAKHENOUE Oostflakkee Omtrent een steenworp afstand een huis verkopen... Makelaar Tamboer VERVOLGVERHAAL - 44 - 2e Blad VRIJDAG 17 MAART 1989 No. 5784 Waar kan ik een bouwtekening kopen van een mooi. comfortabel en niet te koud hok voor een waakhond? Antwoord: Dat is hier niet te koop. U kunt maar 't beste gaan kijken bij iemand die een gescliikt dubbelwandig exemplaar heeft staan en daarvan de maten opnemen en een schetsje maken. Omdat u het zelf kunt doen, zal dat geen probleem opleveren. Laat het hout op maat zagen, zodat uw hond erin past als hij volwassen is. Maak het in elk geval dubbelwandig en met een schuin dak, zodat de zijwanden laag blijven en het dier in 't midden wat meer ruimte heeft om in en uit te lopen. De vloer moet uiteraard iets boven de grond op balkjes liggen en van een flinke strolaag worden voorzien, zodat de hond het 's winters niet koud krijgt. Keer de opening, die zo klein mogelijk moet zijn, daarom ook van de wind af in de richting van een beschuttende muur of schutting. PIEPLOOD Heeft dit Engelse dieploodapparaat als afbeelding met koperen gewicht van J. Rabone Sons nog enige curiositeits- of antiekwaarde? Antwoord: Dit instrument is o.i. circa 120 jaar oud en kan tot de curiosa gere kend worden. Een verzamelaar zou er zeker een bedrag tussen ƒ200,- en ƒ300,- voor over moeten hebben. U kunt uw dieplood eens meenemen naar een ruilbeurs voor verzamelaars of naar een rommelmarkt, want het is verder een kwestie van loven en bieden. GEBR. 1 VAN DIJK BV 1 1 MIddelharntt 1 l^tJMtJ 1 Tractoren 1 Werktuigen ^ÊWHOLLAI\D Land- en tulnbouwmechanisatJe Kraayensteinseweg 4, Sonrirnelsdijk. Tel. (01870) 28 87 Voorstraat 13, 3245 BG Sommelsdi)l( Tel. 01870-2275. Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws. Post bus 8, Middelharnis, met in de linker bovenhoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden ge publiceerd. Mijn ouders hebben nog een Wedgwood eetservies voor 12 personen in de kast staan, dat ze nooit durfden gebruiken. Waarom is dat serviesgoed zo duur in vergelijking met andere fabrikaten? Antwoord: Omdat de familie Wedg wood altijd de beste vaklieden en knap ste ontwerpers aantrok en de eindcon trole van alle produkten haarscherp is. Bij de laatste inspectie worden produk ten die niet 100% loepzuiver zijn, minder gaaf aanvoelen of een verkeerde klank hebben, zonder aarzelen aan diggelen gegooid. Tweede keus Wedgwood be staat dus niet. De stichter Josiah Wedg wood (1730-1795) stamde uit een potten bakkersfamilie en na een leertijd bij een oudere broer werkte hij enige tijd als kleine ambachtsman. In 1769 richtte hij met een zeer kunstzinnige koopman, Thomas Bentley, bij Stoke on Trent een grote fabriek „Etruria" op, waar om heen een flink dorp van die naam ont stond. Dankzij zijn uitvinding van de roomkleurige „Queens Ware", die aan vankelijk heel goedkoop verkocht werd, en daarna van het verbeterde Egyptisch- zwarte aardewerk dat onder de naam „Black basalt" voor sierlijke borstbeel den, wanddecoraties met reliëf en me daillons gebruikt werd, kreeg het bedrijf een goede naam. Wereldberoemd werd Josiah echter door zijn ongeglazuurde glasachtige aardewerk, dat hij „Jasper" noemde en door-en-door in diverse tin ten kon kleuren. In de Tweede Wereld oorlog werd de fabriek verwoest, maar daarna in moderne stijl herbouwd te Barlaston. Het familiebedrijf is nu omgezet in een concern met 15 fabrie ken, waarbij enige vermaarde en roem rijke merken, die tezamen aan zo'n 7000 uitgezochte vakmensen een goed be legde boterham verschaffen. Als mijn man 's nachts thuiskomt van zijn werk. smaakt zijn bord middageten soms erg vies. Vaak vindt hij kakkerlakken in de buurt. Kunnen die het voedsel bederven? Antwoord: Ja, want als kakkerlakken ergens van eten, laten zij een soort stin kende olie achter, die het voedsel hele maal doet bederven. Voor die bruine insekten wordt het dan lekkerder. U zult die indringers moeten uitroeien of een veiliger bewaarplaats voor de maaltijd moeten bedenken. FISCAAL PROBLEEM Wat is het nummer van de zg. belasting telefoon? Antwoord: Dat is alleen op werkdagen van 8 tot 17 uur: 06-0543. FRUIT ZONDER C Bevatten gedroogde vruchten nog genoeg vitaminen C? Antwoord: Nee, de vitaminen C gaan verloren door het drogen. Wel bevatten gedroogde vruchten verder dezelfde voedingsmiddelen als vers fruit. - Diefstallen uit woningen Uit een woning aan de Marshof te Oude Tonge blijkt 's nachts een kleurentelevi sie gestolen te zijn. De dader kwam ver moedelijk binnen met een valse sleutel. Uit een andere woning in die buurt werd een Grundig videorekorder ontvreemd, waarbij eveneens onduidelijk bleef hoe de dader binnen kwam. - Heling Als verdacht van opzetheling werd een 34-jarige inwoner uit Achthuizen heden morgen aangehouden en later in verze kering gesteld. Een hoeveelheid gereed schap werd inbeslaggenomen. Na ver hoor en onderzoek is de man daags nadien heengezonden. Proces-verbaal wordt opgemaakt. - Controle Zaterdagnacht werd op de doorgaande route een verkeerscontrole op het ge bruik van alcohol gehouden. Eén be stuurder uit Den Bommel bleek dermate onder invloed dat hij het adem-analyse- onderzoek diende te ondergaan, met gevolg dat tegen hem proces-verbaal volgt. Voor het overige werden kleinere overtredingen geconstateerd. Een opval lend groot aantal personen werd geheel nuchter achter het stuur aangetroffen. Zo hoort het ook!! - Diefstal Een inwoner uit Den Bommel deed aan gifte van diefstal van een tweetal alumi nium ladders en een aluminium bouw- steiger. De goederen lagen achter zijn woning en de dief nam kennelijk zijn kans waar, omdat de bewoners enkele weken afwezig waren. Al met al een schadepost van 2.500,-. Lorentz 1 3241 LX IVliddelharnis Tel. 01870-2188 A Cricketpad 15 3223 EA Hellevoetsluis Tel. 01883-20016 JT Kreeftstraat 36 4301 ZD Zierikzee Tel. 01110-13163 Wielsingel 24 3261 VJ Oud-Beijerland Tel. 01860-13624 ,,En Hij scheidde Zich van hen af omtrent een steenworp: en knielde neder en bad". (Lukas 22 41) Wanneer wij heden een ogenblik stil hopen te staan bij een gedeelte uit de lij densgeschiedenis van Christus, dan betreden wij heilige grond. Wij worden geroepen om de Man van Smarten op Zijn Via Dolorosa te volgen als Hij de hof van Gethsémané betreedt, maar wij zullen alras tot de ontdekking komen dat Hij is gegaan waar geen mens kon komen. Er ligt uiteindelijk een afstand tussen de Man van Smarten en Zijn volk. En die afstand is zo klein, dat de Evan gelist spreekt van een steenworp af stand, maar die afstand is tegelijk zo groot, dat we moeten zeggen: hier is sprake van een onoverbrugbare afstand. Niemand kan Christus hier volgen. Wij moeten dan ook in het besef van deze afstand het lijden en strijden van de Meere Jezus als Borg van Zijn volk eerbiedig gadeslaan. Op eerbiedige af stand kunnen we Hem horen en zien worstelen in het donker van de hof van Gethsémané. Doch deze eerbiedige afstand belet ons Hem daarbij te helpen en te ondersteunen. We zien Zijn liefste discipelen op een steenworp afstand van Hem gescheiden. Deze eerbiedige af stand verbiedt ons te denken, dat een mens iets aan zijn zaligheid kan toe doen of ooit heeft toegedaan. Deze afstand verplicht ons te zeggen: De Borg heeft alleen Zijn strijd doorworsteld. Met Zijn discipelen is Christus gegaan naar Gethsémané, de Olij venpers. Meer dere malen had Hij hier met de Zijnen gebeden tot Zijn Vader. Hier zal de Borg ook kruipen als een worm en geen man. Hier buigt Hij Zijn bedroefde en zeer beangste ziel diep in het stof om een volk, dat verdient van de wormen ver teerd te worden, op te heffen uit het stof. Hier gaat het Offerlam Zich aanbieden aan de Vader om de prijs voor Zijn doodarme volk te voldoen. Hier gaat Hij de strijd aanvangen, die beslissend is voor de zaligheid Zijner Kerk. Hier zal het zijn: erop of eronder. Met deze strijd staat of valt alles. Aan deze strijd hangt het eeuwig wel en wee. Wie hier verliest, heeft voorgoed verloren. Wie hier over wint, heeft geheel overwonnen. Hier moet alles op alles worden gezet. Hier vindt de beslissende slag plaats. Hier moeten wij eerbiedig op een steenworp afstand blij ven. Hier staat de Kerk van verre. Ja, hier liggen Zijn discipelen zelfs te slapen. Hier worden de discipelen uitgeschakeld. Hij geeft het Zijn beminden als in den slaap. Aan het begin van de hof waren acht van de elf discipelen achtergebleven. Zijn drie liefste discipelen gaan met Hem mee, dieper de hof in: Petrus, Johannes en Jacobus. De laatste twee, de zonen van Zebedeüs, hadden onlangs nog gezegd, dat zij de drinkbeker drinken konden, die Christus moest drinken. Simon Petrus had in sterke bewoordin gen beweerd, dat hij bereid was met Christus te sterven als het moest. Weldra zullen we zien hoe zij zich deerlijk heb ben vergist. Hoe zij er niets van terecht brengen van alles wat zij gezegd had den. Zij blijken niet eens in staat om één uur met Christus te waken. Want zij val len allen in slaap. Ook Zijn drie liefste discipelen kunnen niet met Hem mee als Hij Zijn diepste strijd gaat doorworstelen. Er staat in Gods Woord van de Messias geschre ven: Ik heb de pers alleen getreden en niemand van de volkeren was met Mij. Dat zien we thans gebeuren. „En Hij scheidde Zich van hen af, omtrent een steenworp; en knielde neder en bad". Eigenlijk staat er, dat Christus een steenworp afstand van Zijn discipelen werd weggerukt. Dat doet de aard van Zijn eenzame strijd nog beter uitkomen. Hier moet Hij, Die zonder zonder is, lijden voor zondaren. God de Vader is het ten diepste. Die hier Zijn Zoon apart neemt. Om af te rekenen met Hem. Om de schuld te vereffenen. Om Zijn bloed te eisen. Om Zijn dood te vor deren als een rantsoen voor velen. De Vader neemt Zijn Zoon apart om met Hem in het gericht te treden. Om alle zonden der uitverkorenen op het Lam Gods te doen aanlopen. Hier neemt de Borg alle krankheden van Zijn Kerk over. Hier laat Hij zich beladen met al hun smarten. Hier stelt Hij Zich waar de Kerk nooit kan komen. Hier stelt Hij Zijn ziel tot een schuldoffer. Hier toont Hij Zich het gewillige Lam, Dat de zon den wegdraagt. De Zoon, de Borg gaat verder dan Zijn Kerk. Onbegrijpelijk. Eigenlijk zou het andersom moeten zijn. De Vader zou alle mensen apart moeten nemen en hen beladen met de volle last van de toorn Gods tegen de zonde. Hij zou alle helse machten moeten loslaten op gevallen Adamskinderen, op zonda ren, die de dood dubbel en dwars heb ben verdiend. Hij zou hen verlaten moeten doen worstelen en doen omko men. Dat is naar recht ons aller ver diende loon. Zijn we het daarmee eens? O, als de Heer ons dat doen zien, wat wordt dan het wonder groot, dat we hier een plaatsvervangende Borg en Middelaar gadeslaan, die een steenworp verder gaat dan de Zijnen, opdat de Vader de zware stenen van Zijn toorn op Hem zou werpen. Zo bevrijdt Hij anderen van het oordeel, dat naar recht over hen gaan moest. Op een steenworp afstand strijdt Chris tus Zijn strijd alleen. Op een steenworp afstand slapen zelfs Zijn liefste discipe len. Zij verzwaren daarmee Zijn lijden en maken het uitermate smartelijk, zodat hier waarheid wordt: „Mijn God, hoe zwaar, hoe smart'lijk valt dit lijden voor Mijn gemoed". Satan mag Hem vrij bespringen en benauwen. De Vader laat het toe. Het moet. En ook de Zoon laat het toe. Hij wil. Zo maakt Hij ook in Gethsémané de helse Godverlatenheid mee. Opdat Zijn Kerk tot God genomen en nimmermeer van Hem verlaten zou worden, moest Hij van God verstoten en verlaten worden in deze benauwde ure. Hoe doorworstelt Hij dit uur? Hij knielde neder en bad, zo staat er. Hij zoekt Zijn hulp en kracht ook nu bij Zijn Hemelse Vader alleen. Hij weet geen betere weg dan deze. Er staat eigenlijk: Hij bad voortdurend, aanhoudend, zonder op houden. Tot de Vader Zijn gebed ver hoort. Zolang bidt Hij. En dan zoekt Hij in Zijn gebed niet onder het lijden uit te komen. Hij bidt: Niet Mijn wil, maar Uw wil geschiede. Zeker, in Zijn gebed klinkt door hoe onpeilbaar zwaar Hem dit lijden valt. Dat is in menselijke bewoordingen niet uit te drukken. Maar Hij gaat de weg, die de Vader Hem heeft voorge steld, ten einde toe. Totdat de schuld is weggedaan. Totdat de prijs volkomen is betaald. Totdat Zijn bloed heeft gevloeid aan het kruishout. O, waarom toch deed Hij dat? Opdat de Zijnen in hun hoogste aanvechtingen en bestrijdingen zouden weten, dat Zijn lijden hun lijden onein dig ver te boven gaat. Hoe zwaar de weg hun ook valt, altijd blijft er die steenworp afstand. Hun lijden raakt niet aan Zijn lijden, als het erop aan komt. Hij lijdt wat Hij niet heeft verdiend, want Hij was zonder zonde. Zij lijden wat zij verdie nen, want zij zijn en blijven zondaren. Op een steenworp afstand heeft Chris tus alleen de zaligheid verdiend en ver worven. Hier komt geen mens aan te pas. Hier vallen alle mensen buiten. Totaal en radicaal. Niets van ons komt hier in aanmerking. Dat is hard en afsnijdend. Maar ook heerlijk en toeleidend. Lei dend tot Hem. Die alleen de zege ver kreeg. En Die haar nog wil uitdelen ook aan discipelen, die zich diep moeten schamen vanwege hun schuld en zonde. Had Hij hen gedaan naar hun verdien ste, zij zouden slapende zijn overvallen en verrast door de vijand. Maar Hij, Israels Wachter, slaapt en sluimert niet. Hij waakte. Hij knielde. Hij bad. Hij leed. Hij streed. Hij overwon. Hij alleen. Kind des Heeren, zie in die als een worm en geen man kruipende Borg üw Heere. Zie wat Hij moest lijden voor u. In uw plaats. U kost Hem al dat lijden. U deed Hem al die smarten aan. Uw zonden zijn de oorzaak, dat Hij een steenworp verder moest. U kunt zich slechts ver wonderen om zo'n Borg en Zaligmaker. Maaru, onbekeerde medereiziger: zie in Hem wat moet lijden als u Hem niet kent. Als Hij de uwe niet is en u de Zijne niet bent. Zie in Hem wat u alleen moet doorworstelen als God u loslaat. U zult er nooit mee klaar komen. U zult er onder moeten bezwijken. En het zal uw eigen schuld zijn. Daarom, nu wij nog op een steenworp afstand leven van dood en eeuwigheid (want hoe dichtbij is ons einde), nu wij nog op een steenworp afstand leven van de Heere in de hemel (want in het heden der genade is de Heere nog aan te roe pen en wil Hij Zijn oor nog neigen), laat ons de tijd gebruiken om de hemel te bestormen met ons gebed, dat Hij onze Borg wil wezen. Opdat wij straks niet geworpen zullen worden in die plaats, die verder dan een steenworp afligt van de Heere, namelijk de hel. Van een steen worp afstand roepen wij u toe: Heden, zo gij Zijn stemme hoort, verhardt u niet, maar laat u leiden. Melissant A. Vlietstra jr. DEN BOMMEL De plaatselijke commissie Welzijns werk voor Ouderen te Den Bommel organiseert op woensdag 22 maart a.s. in Westerlicht te Den Bommel een Bingo middag. Personen vanaf 55 jaar zijn van harte welkom. Kom gerust eens kijken en meedoen. De kosten zijn gesteld op 3,- per per soon. Daarvoor ontvangt u bingokaar ten en een kopje koffie. Aanvang 14.00 uur. De zaal is open 13.30 uur. U kunt zich opgeven bij mevr. J. Zoon- Karels, Schoolstraat 15, Den Bommel tel. 01871-1574. Leuke prijzen zijn weer beschikbaar. Snijtulpen voor in de vaas genieten in vele landen grote populariteit. In de maanden maart en april worden er zo'n 350 miljoen op de Nederlandse bloe menveilingen aangevoerd. Het vaasleven van de tulp kan aanmer kelijk worden verlengd door het nemen van een aantal maatregelen: - snij meteen na thuiskomst van de ste len het onderste, witte gedeelte schuin af; - rol de bloemen in een stuk papier en zet ze in een met koud water gevulde vaas een nacht weg op een koele plaats. Ze „trekken" dan mooi recht; - vei'wijder de volgende ochtend het papier, schik de bloemen in de vaas met optimaal resultaat Tel. 01870-3477 INVMi 'MAK£L*An> en voeg aan het water snijbloemen- voedsel toe. - zet de vaas 's avonds laat in een onver warmde ruimte. Door deze maatregelen wordt het vaas- leven van de populaire tulp aanzienlijk verlengd. DOOR J ii t M 2 Publikatierecht door de uitgever Bosch en Keuning - Baarn. Overgedragen aan de Ver. Streekmuseum Goeree-Overflakkee, Somrnelsdijk. „Daer most ik over beginne.... Trouwens, al had ik daer niet over begonne, dan had de Burgemeester d'r wel mee ge- komme, dat gloaf je toch wel?".... „Ik weet niet".... „Jae, ikke wel.... Me hawe d'r eigenlijk niet goed an gedaen mit Huubje mar te laete loapen. 't Is mit een goeie bedoeling geweest, mar noe zieë m'n 't: Huubje is niet te vertrouwen.... één onbewaekt oagenblik en daer hei je 't lieve leven gaende.... En dat ha m'n aoltoas gewete, vrouwe, joe zoawel as ik, mar me hawe er ons oagen moewillig voor geslote, omda' m'n 'em bie ons woue houwe.... 't Is een wonder, dat er niet eer ongelokken gebeurd binne. Kiekt toen es mit die riek.... Me hawe wies der wille weze as Onzen Lieven Heere, Die heit de gelegenheden geschaepe om zukke mensen een goed onderkommen te geven waer ze geen mens kwaed kenne doeë, en daer ha m'n geen gebruuk van wille maeke".... „Den ermen hond.... en noe hawe ik m'n ster vende moedertje nogal beloofd, da 'k aoltoas goed voo' z'n zou zurge". Er kwamen tranen in haar ogen. „Kwa, kwa", troostte vader. „Azze m'n Huubje naer een gesticht laete brienge, dan heit 'n oak een goeie oppassing. 't Is onverantwoordelijk om 'n nog langer te laete loapen, oor".... „O, a'k daer om begin te dienken. Wat hiew het ouwe mens toch veul van z'n.... Want dat dienk ik wel es bie m'n eige: 't is net of dat een moeder van een ongelokkig kind veul meer houdt as van d'r aore.... Die leste daegen voor d'r sterven die za 'k noait vergete. Dan zat Huubje zoa tenden de voe ten bie de bedstee net as zoa'n gekikte mosse. En hie is wel nie goe wies, mar hie begreep het wel, oor, dat het nie goed gieng.... En dan mos je 't ouwe mens nae z'n zieë kieke.... zoa verdrietig.... as of ze zegge wou: mo 'k je noe zoa mar alleen achter laete.... waer hawe ik je voor in de wereld gebrocht".... Ze droogde haar tranen af. „Mar hie hoeft toch niet voo' de gemeente weg, eh?".... vroeg ze nog. „Nee", stelde vader gerust, „zoalang as ik het iete- wat bie ken brienge betaele m'n het zelf, dan kom je toch je belofte nae, is 't geen waer, vrouwe".... „En noe hei je vanaevend nog al zoa leelijk tegen z'n gedaen, foei".... Hij knikte. „Dat hawe ik net. Ik wazze oak zoa van de kook.... Dat begriep je toch wel. Geert, aores doe ik toch noait zoa tegen z'n".... „Jae, ik begriep het, 't was eigenlijk geen won der".... Ze had het ook niet moeten zeggen. Vader was altijd goed voor Huibje geweest. Zelfs toen Huibje hem de riek in zijn arm gooide had hij geen onvertogen woord gezegd. Maar dat Huibje weg zou moeten daar kon ze nog maar niet over heen komen. „Hie hoeft toch zeker nog nie gaauw weg, eh?" vroeg ze. „Jae", zei vader, „dat mot je m'n noe niet kwaelijk neme, mar ik binne geen sokkelaer mit zukke diengen, dat weet je. En as dat noe toch mot, hoe gaauwer dan mar hoe beter".... Ze knikte. Vader had gelijk, maar het was hard. „I hawe toch zoa mit die erme joon te doeën.... Dat het toch zoa geloape is, eh!.... 't Had aores kenne weze.... Ellè, kind gae noe naer bed, je vaoder mot onderhand weg zeker".... Sien rees op. „En je weet er aolles van, kind", vermaande vader. „za'je nie vergete om je knietjes te buugen eer dat je gaet slaepe?".... „Nee".... beloofde ze schuchter. „Me zalle aollemaele in de schuld motte, m'n kind, diep in de schuld, want onze tekortkomin gen binne veule". Vader schudde droevig zijn hoofd. „Me dienke wel es da' m'n wat binne, mar och, het beste is nog niks. Zonde en schuld en een hoap tekortkommingen!.... Och, och".... „Wat een gelok, dat er Eén is, die daer verzoening over doeë wil, eh?" vroeg moeder. „Hoar je dat, Sien?" Ze knikte. „Nou, houd daer dan an vast, zusje".... Toen ging ze weg. Boven piepte een deur. Er was een geschuifel van voetstappen over de zolder. Dan was er een lange stilte.... Ze zaten zwijgend nevens elkander, ieder met zijn eigen gedachten.... „Sstt".... zei moeder ineens, „ik gloave dat ze weer vrom komt".... De treden van de trap kraakten voorzichtig. Samen keken ze naar de kamerdeur.... De kamerdeur ging langzaam open. Aarzelend bleef ze in de opening staan, een witte gestalte tegen het donker van de gang, haar blote voeten kwamen van onder haar nachtpon. Ze kwam nader, verlegen. Ze greep vaders hand beet, alsof ze vergeving wou vragen omdat ze teruggekomen was. „Wat is er, kind?".... „Zoue die mensen nog geen centen noadig hawe?".... Ze sloeg haar ogen neer. Er kwam een glimlach om vaders mond. „Zoa, daer hawe ik nog niet om gedocht", zei hij. „Mar dat zou ik haest wel dienke, eh? Geld is een voor- naem dieng, is 't niet, Sien, daer droait heel de waereld om".... Sien voelde, dat vader een bijzondere betekenis in die woorden legde, en het deed haar pijn, dat vader het zei. „Dat mo'je niet zè, vaoder".... Haar lippen trilden zenuwachtig. „Nee, dat is zoo, Sien, dat had ik niet motte zegge. Voor ons droait er de waereld niet om, eh?.... Mar waerom kom je dat vraege, kind?".... Ze knoopte haar nachtpon los en haalde er een grijs spaarbankboekje uit. „Hier, vaoder".... „Wat is daer mee?.... Is dat een offertje, dat je komt brienge?".... „Haelt er mar wat of'.... zei ze. „Hoeveul?".... „Aolles dan mar".... En ineens draaide ze zich om en ging de kamer uit.... TWAALFDE HOOFDSTUK TOEN de deur achter Sien d'r vader dicht viel zonk Piet op zijn knieën voor het ledi kant neer: „Vaoder, vaoder".... Maar vader hoorde het niet. Hij lag met gesloten ogen, zijn adem ging moeilijk met een piepend geluid in zijn borst. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5