HET IS TOCH ALTIJP WEëS DE ZELFDE PIE HET rr Flakkeese dijken gaan voor voetgangers open Speels en betrouwbaar koorts opnemen bij uw kleintje eOEKEHVERFlAKIlEE familiebericliten Nieuw maaisysteem voor gazonmaaiers Paasappèl in De Open Deur Damvereniging EILANDEN-NIEUWS R. van Hooff snelschakkamploen S.O.F. mmm 99 Deze week geen 6,75 maar - Weststraat 14, Ouddorp, Tel. 01878-1395 m WATERSCHAP Ernst, nut en ontspanning '52 Rabobank binnen twee jaar naar 1000 geldautomaten C.P.B. afd. „Flakkee" Biz. 2 „EILANDEN NIEUWS DINSDAG 14 MAART 1989 0m0mi «K mmtm^tmmmm mmmt «n^iMP «M0W«»IM «i Grevelingenschap hoopt op spoedige overdracht van gronden in de Grevelingen De dijken om het eiland Goeree Over- flakkee, toch nog altijd hoofd-water keringen, zullen voor voetgangers worden opengesteld. Vrijdagmorgen, tijdens de in Dirksland gehouden ver gadering van de Raad van Bestuur van het Natuur- en Recreatieschap „de Grevelingen", maakte dijkgraaf van Kampenhout, lid van het alg. bestuur van het Schap, dat voornemen be kend. Bij elk van de toegangen zal de vrije toegankelijkheid op „water- schaps"blauwe borden bekend wor den gemaakt. Op die borden ook een reeks beperkingen die het Waterschap heeft gesteld: Zo zal de toegang tot de dijken verboden zijn met één of meer honden en met paarden. Ook geldt de toegankelijkheid niet voor de periode tussen zonsonder gang en zonsopgang, met een motor voertuig, bromfiets of fiets en met een spelend muziek-apparaat. Het Water schap verbiedt evenzeer het stoken van een vuurtje, het aanbieden van koop waar en het verontrusten van dieren. Het Waterschap hecht er de grootste waarde aan dat de dijk - onderdeel van de hoofdwaterkering - niet wordt be schadigd of vervuild. „Houdt U aan onze regels. U bent onze gast", zo wordt het publiek op de noodzaak van een goed gedrag gewezen. De bereidheid van het Waterschap werd duidelijk gewaardeerd; burg. de Vos van Oostflakkee verklaarde er zelfs met vreugde kennis van te hebben genomen: „een stap in de goede richting", noemde hij het besluit. Dat komt trouwens voort uit het daarover plaats gehad hebbende kontakt met de Stichting het Zuid Hol lands Landschap. Bezoekerscentrum Het bezoekerscentrum dat door het Schap bij de Punt wordt gerealiseerd zal op 2 of 3 mei officieel worden geopend. De preciese datum hangt af van de beschikbaarheid van de beide Commis sarissen der Koningin. Een volgende mededeling van Voorzit ter Hoek van Dijke was die over de enorme respons op de advertentie waar in het Grevelingenschap een Voorlichter heeft gevraagd. Er kwamen 137 sollicita ties binnen, merkwaardigerwijs voor een groot deel van onderwijsgevenden. Met 13 van de sollicitanten zal een nader gesprek worden gevoerd, zo werd door direkteur Rietveld meegedeeld. Het lijkt hem toe dat kort na de vakan tieperiode de voorlichtingsfunktionaris in dienst zal kunnen treden. Overdracht gronden De overdracht van de gronden in de Grevelingen die per 1 januari 1989 gere geld leek te zijn (dóór Domeinen aan het Grevelingenschap) is andermaal gefrustreerd, nü door de mening van Domeinen dat er van een aan haar af te dragen commerciële erfpachtscanon sprake dient te zijn wanneer de 3 in het gebied aanwezige werkhavens ook com mercieel zullen worden geëxploiteerd. Van de zijde van het Schap is daartegen het nodige verzet gerezen omdat dat niet Speen Willi geeft de temperatuur aan Verkleuren Op de speen is het heerlijk sabbelen. Dat doet ieder klein kind graag. De oogjes van de speen blijven bij een kindje zonder koorts gezellig groen stralen. Als het kind verhoging heeft wordt één van de oogjes van de speen na ongeveer een minuut donker. Is er sprake van echte koorts dan worden de beide oogjes van de speen donker. Hygiënisch De speen is gemaakt van sterk materiaal dat geen schade berokkent aan de gezondheid. Hij kan gereinigd worden in kokend water, in een sterilisatie middel en in de daarvoor bestemde elektrische apparaten. De vorm van de speen is volkomen aangepast aan de natuurlijke mondvorm van kleine kinderen. De speelse en betrouwbare thermometer kost inclusief verzendkosten 16,45 en kan worden besteld bij Verta in Vught, telefoon 073-579130. Op de Huishoudbeurs zal de speen „Willi" worden geïntroduceerd voor de speciale aktieprijs van 9,95. OPENGESTELD MAAR... strookt met de toezegging dat de gron den met lusten en lasten zouden worden overgenomen. Gisteren (maandag) zou daar op een van de Ministeries het laat ste woord over kunnen zijn gezegd. Temeer wordt dat door voorz. Hoek van Dijk gehoopt omdat ook die lang durige zaak dan geregeld zal zijn nog nét binnen het bestuurslidmaatschap van burg. Slabbekoom van Brouwers haven, lid van het dagelijks bestuur. Aan het eind van de vergadering werd formeel van dhr. Slabbekoorn afscheid genomen, onder dank zegging voor de gegeven constructieve inbreng. Van dhr. Slabbekoom is bekend dat hij er meer malen op wees dat de miljoenen aan de Grevelingen niet alleen ten behoeve van de natuur-, maar ook ten behoeve van de mensen zijn besteed. Hij deed dat wan neer hij vond dat het accent wat teveel naar de kant van de natuurbescherming werd gelegd. Voorzitter Hoek van Dijke hoopt dat Slabbekoom nog voor één vergadering op te roepen waarin de grondoverdracht bezegeld zal kunnen worden. Dhr. Slabbekoorn is twaalf jaar bestuurslid geweest. Van een attentie GOEDEREEDE Ook dit jaar wil de Open Deur in Goede- reede weer een paasappèl organiseren voor jongeren van 16 jaar en ouder. De middagbijeenkomst begint, a.s. zaterdag om 15.30 uur (de zaal is open om 15.00 uur). Er wordt begonnen met een Bijbel studie door ds. H. Westerhout, waarna er een broodmaaltijd zal zijn. Voor 's avonds staat de zanger Wisse Hettinga op het programma. Er zal die dag volop gelegenheid zijn om elkaar in ontspannen sfeer te ontmoe ten. De deelnamekosten voor het mid dag- en avondprogramma zijn 10,-. Alleen 's avonds kost het 3,50. De jon geren die deze dag niet graag willen mis sen kunnen zich nog tot en met don derdag 16 maart opgeven bij Karin Troost, tel. 01879-1115. MELISSANT Uitslagen van maandag 6 maart 1989. Afdeling 1: J. Looy - J. Doorn1 - 1 B. Grootenboer - T. GoedegebuurO - 2 B. Visbeen - A. het Jonk2 - O Afdeling 2: H. V. Heukelen - J. NonO - 2 S. Keyzer - M. Wiegel2 - O J. Schans - B. van Engen0-2 J. Non - H. V. Heukelen2 - O wilde hij nauwelijks horen: „....laat dat maar aan de derde wereld ten goede komen", adviseerde hij. Camping De camping op de Kabbelaarsbank, met een capaciteit van 50 a 80 plaatsen zal dit jaar nog worden verpacht aan de gene die dat ook vorig jaar deed. Voor de volgende jaren wordt geprobeerd tot een akkoord te komen met een van de gega digden die zich daarvoor hebben aan gemeld. Met waardering werd kennis genomen van de folder die is uitgegeven door de Prov. VWs van Zuid Holland en Zee land. Binnen de vergadering bleek de behoefte te bestaan het Grevelingenge- bied meer, ook in Europees verband, te presenteren, zeker nu het jaar 1990 tot het Jaar van het toerisme zal worden uit geroepen en in de kosten van daaraan te verbinden aktiviteiten een EEG subsi die mogelijk is. Organisatie van een Grevelingenweek, met daarin een evenement als b.v. een internationale surfwedstrijd was een van de gehoorde suggesties. Iedere dag één automaat erbij In de loop van 1990 zal de Rabobank naar verwachting de mijlpaal van 1000 geldautomaten bereiken. Dat betekent dat er de komende tijd iedere dag een nieuwe automaat wordt bijgeplaatst. Na 1990 zal de snelle groei wel voorbij zijn, hoewel niet wordt uitgesloten dat het aantal geldautomaten uiteindelijk zal oplopen tot maximaal 1500. Voor dit jaar wordt rekening gehouden met een verdrievoudiging van het aantal opnames via de geldautomaat tot 40 miljoen. Drs. P. M. Burghouts, lid van de Hoofd directie van Rabobank Nederland, noemde deze aantallen vandaag (9 maart) in Weert, waar hij de 500ste geld automaat (GEA) van de Rabobank in gebruik stelde. De bank beschikt daar mee over ongeveer de helft van de in Nederland geplaatste geldautomaten. Een jaar of vijf geleden was de geldauto maat in Nederland een nog vrijwel onbekend fenomeen, maar sindsdien is sprake van een explosieve groei. Eind 1985 beschikte de Rabobank over 50 GEA's. Via 80 (1986) en 175 (1987) vond een uitbreiding plaats tot 440 eind vorig jaar. De groei in het gebruik was minstens even spectaculair. Inmiddels haalt één op de vijf Rabobankklanten zijn geld „uit de muur", wat neerkomt op onge veer twee miljoen opnamens per maand. Cliëntvoorwaarden Burghouts leidde uit deze cijfers af dat op dit moment al vele honderdduizen den bankklanten vertrouwd zijn met het gebruik van magneetstrips en PIN-code in geld- en betaalautomaten. Hij toonde zich tevreden over de overeenstemming die consumentenorganisaties en ban ken eerder deze week hebben bereikt over aanpassing van de cliëntvoorwaar den voor elektronisch betalen. „De voorwaarden zijn daarmee een afspiegeling geworden van het vertrou wen dat wij hebben in de systemen. Ik verwacht dat veel mensen die tot nu toe geaarzeld hebben om de automaten te gebruiken, door de nieuwe voorwaarden over de streep zullen worden getrok ken", aldus de hoofddirecteur van Rabo bank Nederland. „Mede op grond daar van houden we voor dit jaar rekening met een verdrievoudiging van de meer dan 13 miljoen GEA-opnames die we vorig jaar telden. Dat zou betekenen dat al 35 tot 40% van het aantal opnames via de automaat gaat". De bijeenkomst die de afd. „Flakkee" van de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond a.s. donderdagavond 16 maartom half acht in „het Dienstencentrum" te Middelhamis houdt zal in het teken van het Paasfeest staan. Ds. Joh. de Rijke, herv. predikant van Stad aan 't Hanng- vliet, zal spreken over het onderwerp „Rondom het graf'. is het blad voor uw Vorige week het stukje van S.O.F, ge mist? Mooi zo, dat is een teken dat u het normaal gesproken wel leest. Het punt was gewoon dat er maar drie partijen gespeeld waren en om daar een heel ver haal over te schrijven terwijl je zelf ook niet geweest bent valt niet mee. Ik heb het wel geprobeerd, maar zo groot was m'n duim niet dat er ook nog een heel verslag uit kwam. De afgelopen week was het veel leuker, namelijk het jaarlijkse snelschaakkam pioenschap. Als de grote favorieten waren getipt Douw en van Maurik, het liep dus even wat anders. De bedenktijd was 5 min. per persoon, en dan moet je echt snel wezen, niet verwonderlijk dat er daarom soms de gekste zetten gedaan worden. Leuk is ook dat het niet gezegd hoeft te worden als je schaak staat en als je het zelf niet door hebt wordt de koning gewoon geslagen (minder leuk is het als het je eigen koning betreft). Na twee voorronden werd er een hoof- poule gemaakt met daarin de volgende personen: P. Holleman, L. Holleman, Douw, van Maurik, van Hooff, Ge braad, Dogterom en Bmggeman. Al vanaf de voorronden draaide Van Hooff zeer lekker mee met de koplopers en alleen bij Douw en Van Maurik liep hij tegen remise op. Over het laatste baalde Ruud echt erg, hij bood n.l. remise aa en twee seconden later valt de vlag van Van Maurik (wat keek die Ruud beroerd). Doordat Van Maurik nog eens remise tegenkwam bij Dogterom behaalden Douw en Van Hooff evenveel punten en moest er gekampt worden. Eerlijk ge zegd zagen we de wisselbeker al weer naar Douw toegaan, want deze heer heeft zeer veel ervaring en het snelscha ken. Toen bleek dat er bij snelschaken onverwachte dingen kunnen gebeuren. Douw maakte eerst een klein foutje en alsof dat niet genoeg was gaf hij ook nog een toren gratis weg. Ruud maakte het netjes af en zo werd deze 15-jarige jonge man klubkampioen bij S.O.F. Ruud is woensdag 15 maart te bezichti gen tussen 20.00-22.00 uur en misschien heeft hij al wel een handtekening, je weet maar nooit met de jongelui van tegenwoordig. Allemaal de hartelijke groeten en tot de volgende week. grg Gazonmaaierfabrikant ERING in West-Duitsland heeft een revolutionair maaisysteem ontwikkeld: twee messen in plaats van één! Het DUBBEL-MESSENSYSTEEM geeft een mooier maaibeeld en extra kapaciteit. De kruislings gemonteerde messen met opstaande hoeken zorgen voor een zeer sterke zuigwerking en luchtverplaatsing. Bovendien snijden twee messen het gras in kleinere stukjes dan één mes. Extra voordelen: beter oprapen, minder geluid, minder motorslijtage en lichter starten. Een speciale versie voor het maaien van extra lang gras is het TANDEM-MESSENSYSTEEM TANDEMMAAIERS hebben een twee-trapssnijsysteem Hierbij zijn de dubbele messen boven elkaar geplaatst waarbij het bovenmes langer is dan het ondermes. Hierdoor ontstaat een "twee-traps" maaiwerking, waarbij met geringe inspanning zeer hoog gras gemaaid kan worden. Deze gepatenteerde gazonmaaiers zijn er zowel met elektro- als benzinemotor (ook met wiel-aandrijving) en zijn leverbaar in iedere prijsklasse. Nadere inlichtingen bij: LMB Scaldis BV, Molenweg 1, 3245 LS Sommelsdijk, tel. 01870-2353. BESTE PAASSROOD SAKT Bakkerij Jan Tanis ƒ5.75 Een plezierige manier van temperaturen. Uw kleintje zal blij zijn met „Willy", de sterke en hygiënische speen die aangeeft of er sprake is van verhoging of koorts. Het temperaturen van kleine kinderen heeft vaak heel wat voeten in de aarde. De luier moet regelmatig worden afgedaan en de kleine spartelaar moet netjes stil blij ven liggen. Veel ouders en kleine kinderen hebben daar een hekel aan. Toch is het regelmatig temperaturen van kinderen die ziek zijn of ziek worden belangrijk. „Willy" ziet eruit als een gewone speel. Het sabbelgedeelte bestaat uit een blauw of rose gezichtje met twee ondeugende groene oogjes en een lachende mond. In de oog jes schuilt het geheim. OE TOEBANB IS VERBODEN mit tftn of meer hondin voor ruiters en paarden tussvn zonsondergang en zonsopgang mat motorvoertuig in bromfitts of fiets met een spelend muzlekappirut EN OOK WANNEER U kookt of vuurtje stookt i koopwaar aanbiedt 1 dieren verontrust l Dtzt dijk is nimelljk onderdtet vin de hoofdwaterkirlng Het is dus van het grootste belang dat de dijk niet HOUDT U AAN ONZE RE6ELS U BENT ONZE 6AST t Afbeelding van het bord dat bij de dijktoegangen zal worden geplaatst.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 6