AANMELDING NIEUWE LEERLINGEN DE KLEUN Mode-presentatie bij Modehuis Aleman r^ Ledenvergadering lezing door De Motte EvdBOK GEBRS. VAN EESTEREN B.V. Politieberichten Werkloze jongeren zijn niet lui Politieberichten Uw buren komen vandaag! Winst Intermezzo Ledenvergadering dierenbescherming School met de Bijbel Koningin Beatrix Slagerij Tot ziens in uw modehuis HEELHEID VAN DE SCHEPPING I vanaf 1,- per pakje Braks, ga in op eisen van akicerbouw! HBJG-Jongerenontmoetingsdag te Schoonhoven 35 jaar Plattelandsvrouwen- bond Goedereede-Ouddorp U SLAAGT ALLEMAAL BIJ ALEMAN. TUIN-&PARK^ MACHINES TEL. 1564 Ouddorp Azalea's sterk in prijs verlaagd! Ver. „de Christenvrouw" afd. M'harnis-S'dijk Biz. 2 „EILANDEN NIEUWS DINSDAG 14 MAART 1989 Middelharnis - Alcohol in 't verkeer Zaterdagnacht 11 maart werden twee bestuurders van personenauto's W. S. uit N-T en S. R. uit M. meegenomen naar het politiebureau. Er was geconsta teerd dat deze bestuurders alcohol had den gedronken, waarna een adem analyse van hen werd afgenomen. - Adem-analyse-apparaat Bij de politie in Middelharnis is een adem-analyse-apparaat in gebruik ge nomen. Dit apparaat vervangt de bloed proef, die noodzakelijk was voor het bepalen van het bloedalcoholgehalte. De nieuwe apparatuur moet de afwer king vergemakkelijken, zodat meer tijd besteed kan worden aan de opsporing van bestuurders die teveel alcohol heb ben gedronken. De afdeling Voome-Putten/Goeree-Over- flakkee van de Ned. Ver. tot bescher ming van dieren houdt maandag 20 maart a.s. 's avonds om 8 uur in de „Van Galenzaal" in Sportkomplex „de Een dracht" te Hellevoetsluis zijn jaarlijkse Algemene Ledenvergadering. O.m. zal er bestuursverkiezing plaats vinden. Mevr. Nijssen uit Nieuwe Tonge is aftredend en herkiesbaar. Na afhandeling van het huishoudelijke gedeelte volgt een videovertoning over de viering van het 125-jarig bestaan van de Landelijke Vereniging. De HGJB in Zuid-Holland organiseert op Tweede Paasdag (27 maart 1989) een Jongerenontmoetingsdag. Thema van de dag: „Hij is hier niet...." Op deze dag wordt er een gevarieerd programma geboden, onder andere: Bijbelstudie - Gert van den Bos Zang - Wim Bevelander Jongerenkoor „Tehillah" (Dordrecht) Orgel - Tonja Nomen Trombone - Ton Plieger Trompet - Maks Middelkoop Kleinkunstgroep „Ik, ik en Ego" De Tienhovense Koperblazers. De dag begint om half drie in de Bartho- lomeüskerk te Schoonhoven. Je kunt kie zen uit vijf keuzeprogramma's. Om streeks 20.30 uur zal het programma afgelopen zijn. Toegang 7,50. Er is van te voren geen opgave nodig! Zelf brood meenemen. Voor meer informatie (vraag de folder/ affiche aan!): HGJB Zuid-Holland, tele foon 01823-3122. De afdeling Goedereede-Ouddorp van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen viert deze maand haar 35-jarig bestaan. Volgende week dinsdag, 21 maart, zal in „Oostdam" een jubileum bijeenkomst worden gehouden, aan vang half acht. Men dient zich tot deelname aan deze avond tijdig in te schrijven. Margrietweg 6, 3253 BM Ouddorp, Tel. 01878-2306 Op D.V. vrijdag 17 maart a.s. stellen wij u in de gelegenheid om uw kleuter(s) op te geven voor onze basisschool. Wij verwachten die middag ouders van kleuters, die in de periode augustus 1989 t.m. juli 1990 de vierjarige leeftijd hopen te bereiken. Deze InSChrijfmiddag wordt gehouden in het schoolgebouw aan de Geleedststraat, van 13.00-15.00 uur. I Borstlappen1000 gr. 15,90 ROSBIEF100 gr. 2,79 RIBLAPPEN1000 gr. 16,90 «OLLADE100 gr. 1,98 Gevulde filetlapjesloo gram J L»\}j7 Deze produkten zijn uit eigen worstmakerij; en eigen geslacht rund- (Charolais) en varkensvlees. Molendijk 33 HERKINGEN Telefoon 01876-473 Dinsdag 21 maart houden wij een mode-presentatie in onze zaak 's middags om half 3 en 's avonds 8 uur. Toegang gratis. Reserveer nu uw plaats telefonisch of aan de zaak. ra» Boompjes 15 3253 AC Ouddorp Telefoon 01878-1277 Kerk op maandag in M'harnis: Sommige delen op aarde worden nog paradijselijk mooi genoemd. Het aantal wordt echter steeds minder. We leven thans in een bedreigde wereld en eigenlijk weten we dat ook wel. Vervuiling en beschadiging, van wat eens als volmaakte Schepping bedoeld was, nemen hand overhand toe. Onze manier van leven, zeker in de wes terse wereld, lijkt de grootste bedreiging te worden van de mensheid en de schep ping als geheel. Dit moet een grote zorg zijn voor allen en zeker voor christenen, die op Bijbelse gronden zich aangesteld moeten weten als rentmeesters van deze aarde. Binnen het Concihair Proces kunnen Vrede en Gerechtigheid bijdragen tot herstel van de Heelheid van de Schep ping. Wie over dat onderwerp van gedachten wil wisselen is welkom op de volgende Kerk-op-maandag-bijeenkomst op maan dag 20 maart a.s., aanvang 19.45 uur. Deze avond zal worden gehouden in de gereformeerde kerk aan de Langeweg/ hoek Kon. Julianaweg te Middelharnis. Het onderwerp zal worden ingeleid door de heer D. van Heeren uit Leidschen- dam. De heer Van Heeren is lid van de Raad voor Samenlevingsvraagstukken en lid van de Stuurgroep Conciliair Proces. Na de inleiding zullen we gezamenlijk moeten proberen, in discussie elkaar te stimuleren en inspireren tot verdere bewustwording van het probleem en tot creativiteit in het zoeken naar oplos singen. Gezamenlijke Werkgroep van Exodus-gemeente en Ger. Kerk te Sommelsdijk/Middelharnis Land-, tuin- en graszaden Groenten- en bloemzaden (klein-verpakking) Plantuitjes en pootaardappelen, Kleinverpakkings bestrijdingsmiddelen, potgrond, bamboestoldien enz. NAKG gekeurde zaden. Voordelige prijzen. Voor al uw zaden, groot en klein, moetje bij Zaadhandel Hameeteman zijn. Stationsweg 31 3253 AP OUDDORP Tel. 01878-2798 Onderzoek WJ-CNV: Meer dan 50% van de jongeren heeft een traditioneel ethos. Zij beschouwen ar beid als een noodzakelijke levensver vullende funktie. Daarbij is er nauwe lijks verschil tussen werkende en werk loze jongerne. Dat blijkt uit het rapport „Zekerheid Troef' van de CNV jongerenorganisatie dat onlangs verscheen. Voor het rapport „Zekerheid Troef' vroeg WJ-CNV ruim 600 jongeren - werkenden, werklozen en eindexamen kandidaten - over arbeidsethos en flexibele arbeidsrelaties (bijv. afroep-, 0- uren-, min.- en max.-kontrakten). Aanleiding voor dit onderzoek zijn de „indianenverhalen" over werkloze jon geren die niet zouden willen werken en daarom geprikkeld moeten worden een betaalde baan te zoeken. Indianenverhalen die weerlegd worden door het onderzoek van WJ-CNV. Jon geren willen gewoon betaald werk. Ook voor hen geldt: Zekerheid Troef. Dat laatste gaat ook op voor flexibele arbeidsrelaties. Jongeren oordelen negadef over de gevolgen van flexibele arbeid. Onzeker heid omtrent inkomen, werktijden, rechtspositie, arbeidssituatie speelt daar bij een belangrijke rol. De CNV-jongeren vinden dat een ver dere groei van deze vorm van arbeid voorkomen moet worden. Nul-uren kontrakten moeten worden verboden omdat ze geen enkele zeker heid bieden. Verder moet het minimum-uurloon worden ingevoerd, aldus WJ-CNV. Nu geldt het wettelijk minimum-loon alleen voor werknemers die minimaal één derde van de normale arbeidstijd wer ken. Dat moet dus anders. Naar aanleiding van dit rapport organi seert WJ-CNV op 23 maart 1989 een dag met als thema „Jongeren als jojo". De inleiders zijn: Frans Moor (PvdA), Jaap Kos (Dienstenbond CNV) en Marten Pieters (NCW-Jong Management). Goedereede - Diefstal fietsen De afgelopen week werden er in de gemeente Goedereede 5 fietsen ont vreemd. In Ouddorp werd een Batavus damesfiets vanuit een schuur achter de woning ontvreemd. Tevens werden er te Ouddorp bij het busstation aan de Sta tionsweg 2 afgesloten fietsen ontvreemd. Bij het zwembad te Stellendam werd eveneens een fiets, welke afgesloten was, ontvreemd en tevens werd er bij de bus halte te Goedereede een afgesloten fiets ontvreemd. Middels de ingegraveerde postcode kon den er van deze ontvreemde fietsen 4 fietsen aan de eigenaar worden terugge geven, nadat deze fietsen elders waren gevonden. Hieruit blijkt dat een postcode welis waar geen diefstal kan voorkomen, maar dat deze er wel voor kan zorgen dat de ontvreemde fiets weer aan de eigenaar kan worden teruggegeven. Ook een goed gebruik van de rij- wielklemmen bij het busstation aan de Stationsweg te Ouddorp kan het stelen van fietsen voorkomen. - Venten zonder vergunning De afgelopen week werd te Stellendam een persoon bekeurd terzake het venten van witlof zonder de daarvoor vereiste vergunning. - Aanrijdingen Te Stellendam vond een aanrijding plaats op de kruising van de Zuiderdiep- straatweg en de Eendrachtsdijk. De bestuurder van een personenauto ver leende geen voorrang aan de bestuurder van een personenauto, welke over de Eendrachtsdijk reed. Door dit ongeval raakte één personenauto totall-los. Op de Westerweg te Ouddorp vond eveneens een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De bestuurder van een van deze auto's lette bij het wegrij den niet voldoende op het van acchteren naderende verkeer, waardoor een aan rijding ontstond. Ook op de kruising van de Rijksweg 57 met de Provincialeweg 47 te Ouddorp vond de afgelopen week een aanrijding plaats. Ook in dit geval verleende de bestuurder van een personenauto geen voorrang. - Snellieidscontroie In de gemeente Goedereede werden er, zowel binnen als buiten de bebouwde kom, weer enkele snelheidscontrole's gehouden. In totaal werden er in 3 dagen tijd 90 bestuurders bekeurd terzake het te hard rijden. Op de Provincialeweg, waar max. 80 km/u gereden mag worden werd nu eenmaal 126 km/u geregis treerd. Ook de komende weken zullen er nog meerdere controle's worden gehouden. Reaktie Vakgroep Akkerbouw L.T.B, op akkerbouwaktie: De L.T.B.-akkerbouwers vinden, dat de Minister van Landbouw de belan gen van de akkerbouw slecht behartig. Zijn positie is zwakker geworden door tijdens de trekker-aktie van de 3 C.L.O.'s niet in te gaan op de eisen van de akekrbouw. Mede door zijn irritante houding t.a.v. aktievoerende boeren heeft de Minister zich uiter mate impopulair gemaakt. Zeer ern stig is het, dat de Minister de situatie in de akkerbouw nog steeds onder schat en niet begrijpt dat er snel dras tische maatregelen nodig zijn. De noodklok heeft geluid in Den Haag, maar Braks weet blijkbaar niet waar de klepel hangt. De L.T.B.-akker- bouw neemt daar geen genoegen mee. De trekker-estafette is niet gehouden om straks na de besluitvorming over het EG-prijsbeleid te horen van de Minister dat enige prijsdaling onvermijdelijk is. De L.T.B.-akkerbouwers zijn in nette trekker-kolonne de straat opgegaan om duidelijk te maken dat het afgelopen moet zijn met het marktgerichte prijsbe leid, zoals dat nu wordt uitgevoerd. Zoals het nu gaat met de prijsdalingen van de akkerbouwprodukten kan het niet langer. Alle Brusselse maatregelen die komend seizoen prijsverlaging tot gevolg hebben moeten van de baan. De inkomens in de akkerbouw zijn bene den nul gedaald en kunnen niet verder omlaag. Ook de stabilisatie-mechanis men, prijsverlaging bij overschrijding van het produktieplafond en een extra medeverantwoordelijkheidsheffing, wor den daarmee volledig afgewezen. De aangetrokken wereldmarkt voor graan en flinke meevallers in het EG-budget rechtvaardigen deze wijziging. Braks kan en moet in het Brusselse over leg elke prijsverlaging afwijzen. L.T.B.-akkerbouwvoorzitter Hakvoort zal hem daar op blijven aanspreken. Op korte termijn moeten er maatregelen komen die er voor zorgen dat de Euro pese graanproduktie onder het plafond van de 160 miljoen ton blijft. Een werkbare braakregeling voor het graanareaal tegen een vergoeding die het inkomensverlies compenseert, kan Sommelsdijk aan het eind van de 18e eeuw door Jongejan. „Delen uit de historie van Sommelsdijk" na afloop van de ledenvergadering donder dag 23 maart a.s. in De Doele te Sommelsdijk. Op donderdag 23 maart a.s. te 19.30 uur organiseert het bestuur van De Motte haar jaarlijkse ledenvergadering. Plaats: de bovenzaal van De Doele, St. Joris Doelstraat 32 te Sommelsdijk. Na afloop van de pauze zal rond 20.30 uur door bestuurslid Adriaan van der Zwan uit Middelharnis een voordracht worden gehouden met als titel: „Delen uit de Sommelsdijkse historie". Van der Zwan heeft veel archiefonderzoek verricht betreffende Sommelsdijk. Van zijn hand zijn enkele artikelen in de afgelopen jaren o.a. door De Motte gepubli ceerd. Zijn lezing zal zonder meer aantonen dat archiefonderzoek van groot belang is! Ook niet-leden zijn van harte welkom op deze historische avond! Het Bestuur mmm mmm m0m Motormaaiers met grasvangervan 649,- voor J OOvF In zelftrekkende uitvoeringvan 1200,- voor J I UfcUr Met elektromotor-1-grasvanger van 395,-voor J ^OOT Hofdijksweg 29 mm0mmmmtm0Êmti^Êm komt u morgen om een witte, rode of rose AZALEA? Langeweg 18 Nieuwe Tonge Telefoon 01875-1469 D.V. donderdag 16 maart a.s. hopen wij onze Paasavond te houden. Ds. A. Baars zal voor ons de meditatie verzorgen. Aanvang kwart voor 8 in „de Hoek steen", Ring 13 te Middelharnis. Gasten zijn hartelijk welkom. de akkerbouwprijzen overeind houden. Maar er moet voldoende geld voor uitge trokken worden door de Europese en nationale overheid. Aanvullend zijn krachtige nationale sti muleringsmaatregelen nodig voor alter natieve gewassen, nieuwe aanwendin gen van akkerbouwprodukten en milieu-investeringen. De Minister moet op dit terrein maar eens echt de daden bij het woord voegen. Aan kreten heeft de akkerbouw niets. Direkte middelen voor onderzoek en investeringen zijn beter op hun plaats. Braks zal de gerechtvaardigde verlan gens van de akkerbouw nu eens einde lijk serieus moeten nemen. Akkerbou wers laten zich niet langer met een kluitje in het riet sturen. De Vakgroep Akkerbouw L.T.B, heeft daarmee op de vergadering van 7 maart de ernstige situatie onderstreept. BRUINISSE Kerkdienst D.V. woensdagavond half 8 hoopt voor de Ger. Gem. in Nederiand voor te gaan ds. W. Verhoeks te Arnemuiden. Heren 1 speelde afgelopen zaterdag tegen Libanon 1. Intermezzo was goed in vorm en won de wedstrijd met 3-1. Heren 2 zag weer eens een lichtpuntje. Na verscheidene nederlagen op rij na men de heren een punt mee naar huis door gelijkspel tegen Volley/v.d. Berg Het spel van Dames 1 was niet konstant genoeg om Petr./Top 1 uit evenwicht te brengen. De uitslag was 3-1 in het voor deel van de tegenstanders. Het tweede damesteam speelde niet. Dames 3 behaalde een knap gelijkspel tegen de nummer 2 van de ranglijst, Petr./Top 4. Dames 4 verioor kansloos van Volley/ v.d. Berg 1 met 3-0. Overige uitslagen: Kangoeroes 1 - Mini Jongens3- 1 Kangoeroes 1 - Meisjes BI3-0 Ibis 1 - Meisjes C22 - 2 Petr./Top 1 - Meisjes B23-0 SV Kwiek 1 - Jongens AlO - 3 Zaterdag a.s. speelt Intermezzo thuis wedstrijden. Aanbieding

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2