Raad Oostflakkee stemt in met kapitale renovatie zwembad „De Singel" Dirksland, zo niet, alstublieft! Kampioen Herbert Predikbeurten Een gemiste kans Zinvol nieuws? Eilanden Nieuws! Postsortering weg uit Sint Annaland EXPOSITIE Acht gemeenten dingen mee naar Mllieuprijs 1989 Vijf Zeeuwse gemeenten ingeschreven voor Milieuprijs 1989 Oproep: Fotoboek over Melissant Biz. 2 „EILANDEN NIEUWS' VRIJDAG 10 MAART 1989 Wie zou hij eigenlijk denken dat 'ie is, dat Oostflakkeese PvdA-raadslid en fraktievoorzitter H. Barnhard? Een blaag is'ie nog slechts in vergelijk met de in de gemeentepolitiek gerijpte SGP-vertegenwoordiger J.H. van Dam, maar de pretentievolle Barnhard ontsiert zich en z'n fraktie met aanmerkin gen op Van Dams diepste principes. „Het zwembad niet op zondag open!", vindt dhr. Van Dam en mag hij? Kennelijk niet van dhr. Barnhard, die Van Dam tart met z'n verklaring - als 't tenminste van Van Dam mag - eens in „De Singel" in de Plaat te komen zwemmen omdat er door de week gewerkt moet worden. Vanuit de CDA was men zo vriendelijk Barnhard erop te wij zen dat dat zwempartijtje ook zaterdags plaats zou kunnen vinden...? Dat intolerante gebrabbel van dhr. Barnhard is niet sfeerbevorderend in Oostflakkees' raadsvergaderingen en zo ging het ook gisteravond toen de raad - en niet alleen de PvdA-fraktie - werd voorgesteld een krediet van 315.000- beschikbaar te stellen voor uitvoering van een eerste fase van een renovatie- plan voor het zwembad „De Singel" te Ooltgensplaat. De hele aanpak tot en met het aanbrengen van een verwar mingsinstallatie zou in 1994 moeten zijn uitgevoerd waarmee een totaalbedrag van 700.000,- gemoeid zal zijn. De ver betering is niet alleen maar voor de luxe -, maar is voor een deel geboden in de Wet Hygiëne en Veiligheid Zwemgele- genheden. Nog vóór het zwemseizoen zal daarom de fllterinstallatie en de lei dingen van en naar het bad worden aan gepast, om pas in een later stadium over te gaan tot de bouw van een nieuw kleuterbassin en een verwarmingsin stallatie. Of er zoveel geld aan het Plaatse zwem bad zou moeten worden besteed? „Ja", vond het College, overwegend dat de Plaatse bevolking veelvuldig van het zwembad gebruik maakt waarom ge zegd mag worden dat „De Singel" in een behoefte voorziet. Eerder in de vergade ring was gesproken over de ontwikke ling van de recreatie in welke filosofie o.a. de aanleg van een strandje en van een complex recreatiewoningen bij Oolt gensplaat passen, waarbij de aanwezig heid van een zwembad stellig aantrek kelijk zal zijn en tot bezoek zal noden. Toekomst dus voor een verbeterd zwem bad dat zonder die verbetering volgend jaar trouwens niet meer zou mogen funktioneren. De raad ging akkoord met de gevraagde kredietverlening, zij het dat de CDA-fraktie de restrictie maakte zich met z'n instemming nü niet on voorwaardelijk aan de uitvoering van de daarop volgende fases, tot een bedrag van 7 ton, te binden. Tegen dhr. S. Moe renhout die dat aantekende deed dhr. Barnhard ook al zo schamper. Vindt hij nou echt dat dat hem toekomt...? Naar eer en geweten liet dhr. Van Dam in de gevolgde bespreking weten samen met zijn SGP-fraktiegenoot Breeman af te moeten haken, met spijt overigens. Het is het zondagsgebruik van „De Sin gel" waarmee beiden niet in kunnen stemmen. Ware van zondagsopening geen sprake dan zou op de instemming van de SGP-fraktie gerekend kunnen worden. Dhr. Van Dam deed alsnog een beroep op het bestuur het bad voortaan weer zondags gesloten te houden. Dhr. Barnhard maakte duidelijk wél in te stemmen met de „grote plons" in 't zwembad. Het leek hem dat „De Singel" met de te realiseren aanpassingen een „bovenkemelijke" funktie zou kunnen krijgen, waarom hij hoopt dat het stich tingsbestuur straks met een programma komt „waar een heleboel mensen naar toe gaan rennen". Zo'n voorstelling van zaken werd door dhr. P. v.d. Ree (WD) irreëel gevonden, alsof „De Singel" ooit zou kunnen con curreren met overdekte baden als „De Staver" in Middelhamis en andere in overige gemeenten. „Weinig realistisch", vond dhr. v.d. Ree zo'n benadering; wél zal verbetering van het zwembad een Ingezonden: Alhoewel ik er van overtuigd ben dat de heer Smit zeer wel in staat geacht moet worden zichzelf te verdedigen tegen alle, m.i. negatieve, kritiek die men over hem heen stort als reactie op zijn visie over het boek: „Dialect op G.O.", meen ik desondanks dat het goed is ook een wat meer positieve reactie te laten horen. Naar mijn mening heeft de heer Smit geen enkele andere bedoeling gehad dan het G-O-se dialect mede in stand te helpen houden. Uit dien hoofde was zijn betoog louter en alleen van opbouwende zin. Zelfs al komt kritiek wat negatief over dan nog kan er sprake zijn van opbouwende kritiek. Het peil van de reacties van enkele lezers op de ingezonden serie van de heer Smit vind ik bijna bedenkelijk worden. Het kan niet goed zijn dat verstandige mensen die meewerken aan de totstand koming van een boek hun reacties in het emotionele vlak trekken, i.p.v. zuiver zakelijk te houden, want alleen dat ver hoogt de waarde van de discussie. Ik heb werkelijk grote bewondering voor de schrijvers van het boek; voor al het werk dat daarvoor verzet moest worden en vooral voor hun intentie om het G-O- Ingezonden: Opnieuw gaan de geruchten, dat er pogingen worden ondernomen om tot een „eigen" Reformatorische school in Dirksland te komen. Enkele pogin gen in het recente verleden zijn gestrand op het gezonde verstand van de Dirkslandse bevolking. De noodzaak tot afsplitsing is daarvóór nooit gevoeld. En daar mag toch ook nu, gelet op de kerkelijke samenstelling van het bestuur en het perso neel geen sprake van zijn? In een van de dorpen op ons eiland is men een aantal jaren geleden tot een fusie van de Ger. Gemeente-, en Hervormde school gekomen. De mensen, die daarbij betrokken zijn, ervaren dagelijks het heilzame van deze samen werking. Algemeen is men het er daar over eens, dat men dit al jaren eerder had moeten doen. Een ander dorp op ons eiland leert ons daartegenover, hoe het niet moet. Daar is een school afgebroken, daar zijn families uit elkaar geslagen, daar is tweedracht binnen de gezinnen ontstaan, daar staan dorpsgenoten onverzoenlijk tegenover elkaar. En er zal zeker een generatie voor nodig zijn om de daar geslagen wonden te helen. Het stichten van een eigen school in Dirksland zal minstens dezelfde droeve situatie tot gevolg hebben. Wie durft daar mede-verantwoordelijkheid voor te dragen? En dat in een tijd dat we elkaar zo bitter hard nodig hebben. Nu al speelt de strijd zich, naar ik vernam, op het schoolplein af waar kinderen elkaar toe voegen: We krijgen toch lekker een eigen school! We kunnen ons de weelde van een gescheiden optreden toch niet meer veroorloven? Ik heb hoop, dat het gros van de Dirkslandse bevolking, die ik als oud- Dirkslands onderwijzer enigszins mee te kennen, de gevolgen van zo'n heilloze daad zal onderkennen en op grond daarvan - zoals al eerder is gebeurd - zal weigeren hieraan mee te werken. Je moet je niet indenken, dat zo'n mooie, grote school, waar 90 jaar lang in een goede harmonie bin nen het bestuur en personeel is samengewerkt, nu in twee stukken uiteen valt. Ik denk, dat we meer Bijbels bezig zijn als we als ouders en grootouders biddend gaan staan rondom het personeel, aan wie we een niet onbelang rijk deel van de opvoeding van onze kinderen en kleinkinderen hebben toevertrouwd. Daar alleen is zegen van te verwachten! En daarom: Zoals enkele mensen in Dirksland het willen, zo niet, alstublieft! Middelhamis J. van Hoorn praktische uitvoering van een stukje recreatiebeleid kunnen betekenen en dat nu stond de WD-fraktie bijzonder aan, temeer omdat het nadelig exploita tiesaldo van het zwembad met niet meer dan 5000,- per jaar verhoogd lijkt te gaan worden. In het geval dat dat veel hoger zal blij ken te zijn, wilde de CDA-fraktie af kun nen haken. Dhr. S. Moerenhout had het er niet op, een strandje in de buurt en wat te denken van de aantrekkings kracht van de omringende baden? Er kan in ons kikkerlandje maar zo kort gebruik worden gemaakt van een open luchtzwembad, overwoog dhr. Moeren hout. Hij vond het plegen van een zo kapitale investering maar een sprong in het diepe, iets als het dweilen met de kraan open. Als het te gek wordt met het exploitatieverlies dat verondersteld wordt zich rond de zestigduizend gul den 's jaars te bewegen, dan behoudt de CDA-fraktie zich graag het recht voor een impopulaire maatregel te nemen, sluiten van het bad. Vertrouwen In zijn beantwoording maakte weth. G.W.J. Poortvliet duidelijk alle vertrou wen te hebben in de opzet van het stich tingsbestuur. Ook in de opgestelde begroting ligt een stuk realiteit die het waarschijnlijk maakt dat het exploita tietekort niet onverantwoord hoog zal worden. Het zwembad zal overigens pas volledig in die nieuwe opzet kunnen funktioneren wanneer het hele renova- tieplan gerealiseerd zal zijn, waarom er na de thans gevraagde 315.000,- nog een kredietverlening van 385.000.- zal worden gevraagd. De raad minus de beide SGP-vertegen- woordigers stemde met verlening van de ƒ315.000,-in. se dialect levend te houden, of op zijn minst voor het nageslacht te bewaren, nu er in sneltreinvaart zoveel invloeden van buitenaf komen. Zij moeten echter niet de gedachte voor staan dat het schrijven van boeken met een dergelijke inhoud automatisch in houdt dat zij alleen de wijsheid in pacht hebben. ledere wetenschapper weet dat hij aanvallen op zijn werk kan verwach ten. Het betoog van de heer Smit was goed onderbouwd en getuigde dat hij niet zo maar wat op het papier zette. Het verdient niet afgedaan te worden met boze brieven van in hun eer aange taste schrijvers. De heer Smit heeft uw boek beslist niet afgekraakt, hetgeen wel wordt gedaan in de antwoorden op zijn betoog. Zo dat al niet bekend is zou ik u allen graag willen wijzen op het bestaan van een vrij eenvoudige lijst van fonetische tekens welke is uitgegeven door de Dia lectencommissie van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Weten schappen en de Centrale Commissie van Onderzoek van het Nederlandse Volkseigen, voor welke commissies ik ooit mocht medewerken bij het onder zoek naar dialecten. Publicatie van die lijst in deze krant zou er wellicht mede toe kunnen bijdragen dat veel inzenders van in dialect ge schreven herinneringen wat meer ver antwoorde fonetische klanken zouden gebruiken. Ondanks hun ongetwijfeld goede bedoelingen geeft hun taalge bruik vaak reden tot opvallen. Ik blijf overigens de discussie met belangstelling volgen. F. van der Waal, Abbenbroek SINT ANNALAND De sortering van de post zal per 13 maart a.s. niet meer vanuit het postkan toor aan Crooswijck in de kern Sint Annaland plaats vinden, maar vanuit het postkantoor in het naburige Sint Maartensdijk. Dit heeft directeur T. B. Meijer van het hoofdpostkantoor Ber gen op Zoom laten weten aan de mid denstandsvereniging „Activa", waarvan de leden ongerust waren over achteruit gang in de dienstverlening. Volgens de heer Meijer heeft de verhui zing van de sortering geen invloed op de uitvoering van de bestelling. „Van ver traging van de bestelling van de post in verband met de aanvoer van elders is dan ook geen sprake. Uiteraard is het wel onvermijdelijk zoals ook momen teel, dat de postbestelling in de loop van de dag en dus voor een gedeelte in de namiddag plaats vindt. Normaliter zal dit van dinsdag tot en met zaterdag nooit later zijn dan omstreeks half drie. Voor de postbushouders zullen de post- zendingen ook in de toekomst al tussen acht uur en kwart over acht in de mor gen in de kern Sint Annaland beschik baar zijn. „Directeur Meijer hoopt hier mede de middenstandsvereniging ,Ac- tiva" ten aanzien van de dienstverlening van de P.T.T. Post gerustgesteld te hebben. DIRKSLAND/SOMMELSDIJK De 17-jarige Herbert Zoon uit Dirksland, leerling-slager bij de ambachtelijke slager Rien van der Veer te Som- melsdijk heeft op de Slagersvakschool te Goes en vervolgens bij zijn werkgever een beste beurt gemaakt. Hij werd kampioen garneren 1989 waarmee hij zijn ambitie in het slagersvak overtuigend be wijst. In de slagerij ging de kampioen op de foto, mét de verdiende trofee en z'n werkstuk, een met spek gegarneerde schoudermuis. Zondag 12 maart 1989 Zesde Lijdenszondag OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur ds. W. J. op 't Hof en 18.30 uur ds. D. Heemskerk. Woensdag 15 maart: 19.30 uur ds. W. J. op 't Hof Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. Z. C. Versluijs Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. B. K. Homan en 18.30 uur (Dorpstienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. A Vos en 19.30 uur ds. H. Westerhout. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. A. van Herk, Sint Annaland; kollekte bijstand in het pastoraat Ger. Kerk 10.00 uur kand. Francke en 17.00 uur dhr. van Lambalgen. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A Vlietstra jr.; extra kol lekte restauratiefonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. W. Baas, Sassenheim Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein en 18.00 uur ds. I. Hoornaar; extra kollekte verwar ming Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. van Dijk, Nieuw Lekkerland en 18.00 uur ds. H. J. Stoutjesdijk, Dordrecht; extra kollekte onder- houdsfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A de Lange, v.m. bediening Heilige Doop; Voorjaars- zendingskollekte Lukaskapel 10.15 uur ds. W. H. van Kooten; extra kol lekte schulddelging Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Went-van der Vring, Bloemendaal Herv. „Exo dus" Gem. 10.00 uur ds. W. v d. Hoek (kanselruil). MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal; extra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 uur (voorber.H.A.) en 18.00 uur ds. A Baars Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. E. Venema, Elspeet Ger. Kerk 10.00 uur ds. Bruining en 17.00 uur ds. W. v. d. Hoek Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.00 en 15.00 uur ds. H. W. Noordman. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A Belder, v.m. voor bereiding Heilig Avondmaal; Ie kol lekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerkeraadsfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. Nabetrachting Heilig Avond maal; AvondmaalskoUekte Frie- densstimme, extra kollekte kerk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. Dankzegging Heilig Avondmaal; kollekte diakonie Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. A. J. Krol, Gorinchem. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. E. van Spanje en 18.00 uur ds. A Vos; extra kollekte kerk Ger. Kerk 10.00 uur drs. M. Vrijhof en 18.30 uur drs. S. Alblas. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem, 9.30 uur ds. L. Wüllschleger, Den Haag en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom; extra kollekte „De Hoop", Evangelisch Centrum voor verslaafden Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. W. Venema. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. J. W. Verboom, voorberei ding Heilig Avondmaal. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur drs. van Klaveren, Middel burg. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 (H.A.) en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x lees dienst Oud Ger. Gem. 3x lees dienst. In de provincie Zuid-Holland bestaat ruime belangstelling voor de Milieuprijs 1989. Acht gemeenten en twee samen werkingsverbanden schreven zich hier voor in. De Regionaal Inspecteur Milieuhy giëne, mw. mr. M. E. Bierman-Beukema toe Water, is verheugd over de belang stelling binnen haar provincie voor de Milieuprijs. Hieruit blijkt volgens haar dat steeds meer gemeenten en samen werkingsverbanden het milieu een be langrijk aandachtsgebied vinden en zij waardeert het dat deze zich zo aktief inzetten voor een goed milieubeleid. De Milieuprijs, een fontein in de vorm van een bronzen boom, is door de Inspectie Milieuhygiëne in 1987 inge steld ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan die gemeente die aktief en verantwoord bezig is met milieu en milieubeleid. Momenteel zijn twee gemeenten in het bezit van deze prijs: de gemeente Eind hoven (1987) en Harderwijk (1988). Begin april zal de jury onder voorzitter schap van de Commissaris der Konin gin in de provincie Utrecht, jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland, drie gemeen ten en/of samenwerkingsverbanden no mineren voor de Milieuprijs 1989. De Milieuprijs zal uiteindelijk begin juli aan de winnende gemeente worden uitgereikt. De ingeschreven gemeenten voor Zuid- Holland zijn: Albrandswaard, Capelle aan den IJssel, Delft, Krimpen aan den IJssel, Schiedam, Spijkenisse, Pijnacker en Vlaardingen. De ingeschreven samenwerkingsver banden zijn: Centraal Milieubeheer Drechtsteden en Milieubeheer Midden- Holland. Vijf gemeenten en een samenwerkings verband in de provincie Zeeland heb ben zich ingeschreven voor de Milieu prijs 1989. De Regionaal Inspecteur Milieuhy giëne, drs. G. J. Beijen, is verheugd over de belangstelling in zijn provincie voor de Milieuprijs. Hieruit blijkt volgens hem dat steeds meer gemeenten en samenwerkingsverbanden het milieu een belangrijk aandachtsgebied vinden en hij waardeert het dat deze zich zo aktief inzetten voor een goed milieu beleid. De Milieuprijs, een fontein in de vorm van een bronzen boom, is door de Inspectie Milieuhygiëne in 1987 inge steld ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan die gemeente die aktief en verantwoord bezig is met milieu en milieubeleid. Momenteel zijn twee gemeenten in het bezit van deze prijs: de gemeente Eind hoven (1987) en Harderwijk (1988). Begin april zal de jury onder voorzitter schap van de Commissaris der Konin gin in de provincie Utrecht, jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland, drie gemeen ten en/of samenwerkingsverbanden no mineren voor de Milieuprijs 1989. De Milieuprijs zal uiteindelijk begin juli aan de winnende gemeente worden uitgereikt. De ingeschreven gemeenten zijn: Mid delburg, Temeuzen, Sas van Gent, Val- kenisse en Westerschouwen. Het in geschreven samenwerkingsverband is de Centrale Dienst Gemeentewerken Walcheren, Noord-Beveland en Sint Philipsland. SINT ANNALAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. Stoutjesdijk uit Dordrecht en 18.00 uur ds. J. Codée uit Stellendam Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. YERSEKE - Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. J. W. van Estrik, Moerkapelle. Geheel onverwacht heeft de Heere uit onze familiekring weg genomen onze geliefde zwager en oom ADRIANUS BOELAARS echtgenoot van Anna Maria Tanis Sterke de Heere onze zuster met haar kinderen. Ouddorp: K. Breen-Tanis A. Tanis-Tanis Stellendam: D. C. van Oostenbrugge- Tanis Ouddorp: W. J. V. d. Giessen-Neels J. V. d. Giessen J. Tanis H. N. Tanis-Büevit Stellendam: A. Oosters-Tanis Ouddorp: Joh. Tanis L. Tanis-Driesse neven en nichten Ouddorp, 9 maart 1989 9 maart overleed onze zwager in de leeftijd van 65 jaar. GILLES VAN DUKE echtgenoot van G. SchaafT Forellenlaan 13, Hedel K. Peekstok-Goedegebuur J. de Berg-Schaaff Onwaardsedijk 39 Dirksland RIDDERKERK De in Goedereede woonachtige kunste naar Hans Dolieslager exposeert samen met Goos Verwoest uit Hellevoetsluis in het gemeentehuis van Ridderkerk. Naast de van Dolieslager bekende pas tels exposeert hij ook acrylschilderijen. Deze zijn geschilderd op paneel waar een grove structuur op is aangebracht, die gebruikt wordt als basis voor zijn landschappen. Goos Verwoest exposeert keramiek, waarbij hij geometrische vor men combineert met organische mo menten. Deze vormtegenstellingen blij ken vervolgens tot een harmonisch geheel samen te komen. Voor liefheb bers van het werk van deze kunstenaars, die reeds eerder op het eiland hun werk lieten zien, zeker de moeite waard! De expositie in het gemeentehuis van Rid derkerk is van 16 maart t/m 12 april. Openingstijden: ma t/m do 8.00-20.00 uur; vrij: 8.00-18.00 uur. Momenteel wordt er hard gewerkt, in opdracht van uitgeverij De Boektant, aan de samenstelling van het fotoboek over Melissant in de jaren vijftig door samenstelster H. J. Vroegindeweij- Takman. Er zal worden getracht om het fotoboek omstreeks juni/juli persklaar te hebben zodat het in het najaar op de markt kan verschijnen. Op de vorige publikaties zijn tal van positieve reacties binnengekomen en is inmiddels een aardig aantal foto's ver zameld. De samenstelster is echter nog naarstig op zoek naar foto's van de Christelijke School, oranjefeesten, diverse vereni gingen, bedrijven en winkels uit de jaren vijftig. Door middel van deze herhaalde op roep wal de samenstelster de bevolking van Melissant vragen haar behulpzaam te zijn. Het adres van mevrouw Vroegindeweij is Molenzicht 40 te Dirksland, tel. 01877- 3320.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2