EHIVI1DErt-l1IEmi/5 Meer licht en kleur In Luxaflex-program voor '89 kapper/ster WIE GELD WIL VERDIENEN MOET NU NAAR VAN DER HEIJDEN in Dirksiand 5% EXTRA KORTING VQfi cici hcijdcA Contactlenzen Als je meer in je vingers wilt krijgen... Salon van Vugt Afscheid van de heer M.C.J. Kosten (ZLM) Concert in het Witte Kerkje van Vierpolders Diplomazwemmen in „De Staver" o Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp kunnen ook elektrisch gereinigd worden... Uitslag scholenwedstrijd „Kwik in 't bakkie"/ prijsuitreiking Sint Annaland: Glasnost niet voor kerken in de stad Wilna Wij krijgen steeds meer fijne klanten erbij. Daarom moet ons team worden aangevuld met een I V^ij zijn een goede georganiseerde salon 1 met goede opleidingsmogelijkheden. Dit alles in een prima sfeer. Als je verder wilt groeien, en je denkt de juiste persoon te zijn, dan verzoeken wij| u een handgescheven brief te zenden aan: y Ruim 34 jaar onverzettelijke behartiger van de boerenbelangen! ^r i^^f^ leleleksl Omdat wij door wegwerkzaamheden moeilijk bereikbaar zijn, geven wij op de toch al lage Van der Heijden-prijs. 't Is even een stukje omlopen, maar't scheelt u wel OU lOl 1 UU QÜIQvll op een wasautomaat of kleuren tv. jwj. De aklie tot virij duurt weel" non maal berei zijn- kbaar 4e Blad VRIJDAG 10 MAART 1989 No. 5782 De elegante Luxaflex „Rafflnette" heeft de smalste lamellen die er zijn (16 mm). Er is keus uit meer dan 80 verschillende kleuren: effen, maar ook marmer decor genaamd Kameleon in 5 fraaie ton sur ton kleuren. Ook de bovenrail en de onderlat komen in dezelfde of bijpassende kleuren. ROTTERDAM Als het aan de fabrikant van Luxaflexprodukten ligt, zullen de vensters dit jaar een kleurrijker aanblik bieden dan ooit tevoren. Hier en daar zelfs een tikje frivool, maar altijd verrassend origineel. Het door de L.P.N. (Luxaflex Promotions Nederland) voor 1989 ontvouwde leveringsprogramma laat wat dat betreft aan duidelijkheid niets te wensen over. De voor het komende seizoen ontwikkelde kollektie is ontegenzeggelijk aangepast aan de laatste woontrend. Met name de 16 mm smalle „Raffmette" is vernieuwd; behalve in de nieuwe modetinten terra en mint is deze populaire jaloezie nu ook te leveren in „kameleons" - een serie gemarmerd decor in 5 opmerkelijke ton sur ton kleuren. Bij de gordijnjaloezieën is de keuze van lamellen uitgebreid en is een nieuw rail systeem geïntroduceerd, dat de breedte van het lamellenpakket aanmerkelijk heeft teruggebracht. Het belangrijkste nieuws wordt gevormd door de vele kleuren en trendy dessins in de plissé- en rolgordijnenkollektie. In het bijzonder de fraaie schulpranden die dit jaar de Luxaflex rolgordijnen zullen sieren, in combinatie met sierbanden- en latten in 9 eigentijdse en dus veel toegepaste kleuren. Bovendien kan de consument naar believen speciale „Motieven in Kleur" (in meerdere kleuren) samenstellen, waardoor een exclusief accent aan dit type raambekle- ding wordt gegeven. Luxaflex speelt dit seizoen met licht en kleur en het is aan de consument om daaraan de persoonlijke „touch" toe te voegen die de eigen smaak en stijl onderstrepen. Voor aanvullende informatie wordt verwezen naar Deja in Rotterdam, hoofd wederverkoper voor Luxaflexprodukten. Uitslagen van 6 maart 1989: Dammen: A. Meijer - G. TanisO - 2 J. Visbeen - K TanisO - 2 P. van Dam - P. v. d. Steen2 - O L. Moerkerk - J. W. Stoof2 - O C. Tanis - J. MoerkerkO - 2 H. Tanis - J. van Koppen1 - 1 C. Akershoek - K. Voogd-Tanis ....O - 2 Schaken: A. C. Baas - J. van Huizen1 - O J. Soeteman - P. Westhoeve1 - O J. Soeteman - W. van GeelenO - 1 C. Wassenaar - J. SoetemanO - 1 J.. Soeteman - J. DijkstraO - 1 Na deze inhaalpartijen c.q. gewonnen of verloren gegeven partijen is het team verdeeld in twee negentallen, die nog elk één ronde spelen. Maandag j.l. werd hiermede een begin gemaakt. Afdeling I: J. Dijkstra - P. Westhoeve1 - O A J. Kastelein - W. BreenO - 1 De voorjaarsbeurs in Utrecht biedt dit jaar weer veel noviteiten en vernieuwde produkten. „Jaja import" uit Eindhoven heeft een wel zeer bijzonder apparaat geïntroduceerd, waarvoor het van een deskundige jury een eervolle vermel ding kreeg. Het betreft een contactlens reiniger in pocket-uitvoering, kompleet met 2 extra vloeistofreservoirs. Handig om mee te nemen, zodat reinigen van de lenzen ook tussentijds mogelijk is. De „Jokon Automatic II" werkt op 2 gewone IV2 volts batterijen en is der halve veilig en eenvoudig in het gebruik. Met name het handmatig reinigen van contactlenzen is riskant en sluit verlies Afdeling II: P. A Derrez - N. van Doom1 - O W. van Geelen - R. Kickert1 - O E. Santifort - C. WassenaarO - 1 Op zaterdag 18 maart a.s. vindt het tweede concert van het seizoen 88/89 weer plaats in de DORPSKERK van Vierpolders. De beide musici zijn Diane Middel koop, orgel en clavecimbel; en Annema- rie Vijverberg, fluit. Diane Middelkoop studeerde aan het Conservatorium in Rotterdam en ver volgde haar studie aan het Brabants Conservatorium waar zij orgel en clave cimbel studeerde. In 1986 behaalde zij haar onderwijsakte voor orgel. Momen teel bereidt zij zich voor voor de einddi ploma's solospel voor zowel orgel als clavecimbel. Als organiste is ze werk zaam te Rotterdam. Annemarie Vijverberg studeerde aan het Conservatorium te Rotterdam, waar zij is geslaagd in 1987. Zij geeft nu les en is werkzaam bij de muziekschool in Nieuwerkerk aan de IJssel. Er zullen werken gespeeld worden van Bach, Sweelinck en Scarlatti. Het concert begint om 20.30 uur (kerk gaat open om 20.00 uur). De entreeprijs bedraagt ƒ5,- (65+ en CJP-houders betalen ƒ3,50). In de pauze krijgt u gratis koffie, thee of limonade. SINT ANNALAND Uienveiling van dinsdag 7 maart 1989 Uien, maat veertig opwaarts, klasse twee N.L. 17,40. Uienprijs per honderd kilogram. Aanvoer: vijf en twintig ton. SOMMELSDIJK Zaterdag 4 maart slaagden de volgende kandidaten voor hun A- of B-diploma. Diploma A: Cornelia Taaie; Jemina Teuling; Joyce V. d. Broecke; Laura Bom; Martien Poppe; Jan de Bonte; Martijn Kom; Willy Noteboom; G. J. Jos Ghijsels; Karin van Dijk; Sophie Stoutjesdijk; Tanco Poortvliet; Tjerk Mastenbroek; Aswantie Ghitaw; Marieke Breeman; Arjen Maliepaard; Debbe Knöps; Se- bastiaan Driece; Romano Gerritsen; Willemijn Knoop; Christa Looy. Diploma B: Paul de Blok; Henk Kattestaart; Cor Jansen; Joleen Ista; Mevr. Hokke; J. C. Slui; Dennis Schillemans; Jan Melis sant; J. M. Hobbel; Petra Kreeft; Marjo lein van Oudenaren; Maria Langbroek; Joost van Gorp; Joni Goemaat; Jessica Oostdijk; Jacqueline Flikweert; Lies- beth V. d. Linde; Marita de Jong; Corné van Ast; Elsa den Breejen; Michael van Dort; Henry de Bonte; Lennard Dekker; J. W. (Wilma) Droger; Deborah Soete man; Leon van Soelen; Arjenne van Rumpt; Rebecca Rentes; Don van Prooyen; Heleen Driece. 4 of beschadiging niet uit, nog afgezien van het feit dat nauwelijks sprake is van een intensieve reiniging. Oogartsen en opticiens wijzen contactlensdragers er altijd op, dat het onvoldoende reinigen van contactlenzen het risico van oogirri taties en ooginfecties verhoogd. Door dit nieuwe apparaat worden de contactlen zen optimaal verzorgd, zodat een derge lijk risico sterk verminderd wordt en de levensduur van de lenzen aanmerkelijk wordt verlengd. De „Jokon Automatic 11", die met veel succes in de V.S., Japan, Frankrijk en Italië wordt gebruikt, wordt nu ook in de Benelux op de markt gebracht en zal dus binnenkort te koop zijn bij de betere opticienzaken. De prijs voor de consu ment bedraagt ƒ125,-. Wellicht een praktisch verjaarscadeau of een tip voor Moederdag! Zuiddijk 12 3244 AZ Nieuwe Tonge V. OOSTFLAKKEE Op 31 januari 1989 is de scholenwedstrijd „Kwik in 't bakkie" geëindigd. Alle scholen binnen de gemeente Oostflakkee hebben aan deze wedstrijd meegedaan. De uitslag van de wedstrijd luidt als volgt: Ie prijs: ƒ2000,- C.B.S. De Hoeksteen, Ooltgensplaat. Totaal ingezameld 447,2 kg. Per leerling vanaf 9 jaar: 5,88 kg. 2e prijs: 1500,- O.B.S. De Regenboog. Ooltgensplaat. Totaal ingezameld 139,4 kg. Per leerling vanaf 9 jaar: 3,32 kg. 3e prijs: 1000,-Rk.B.S. De Achtsprong, Achthuizen. Totaal ingezameld 73,3 kg. Per leerling vanaf 9 jaar: 2,36 kg. Volgende scholen 100,-/per school voor de leerlingen in verband met deelname: 4e prijs: O.B.S. 't Startblok, Oude Tonge. Totaal ingezameld 80 kg. Per leerling vanaf 9 jaar: 1,14 kg. 5e prijs: C.B.S. 't Kompas, Den Bommel. Totaal ingezameld 32 kg. Per leerling vanaf 9 jaar: 0,97 kg. 6e prijs: C.B.S. De Bron, Oude Tonge. Totaal ingezameld 78,1 kg. Per leerling vanaf 9 jaar: 0,94 kg. 7e prijs: O.B.S. Olivier B., Den Bommel. Totaal ingezameld 26,3 kg. Per leerling vanaf 9 jaar: 0,77 kg. 8e prijs: Rk. B.S. De Nobelaar, Oude Tonge. Totaal ingezameld 21,8 kg. Per leerling vanaf 9 jaar: 0,35 kg. Door het ministerie VROM is aan de gemeente Oostflakkee een prijs beschik baar gesteld van 5000,-. Wethouder G. W. J. Poortvhet heeft giste ren, vergezeld van een kleine deputatie van de school, de prijs in het Provincie huis te Den Haag, uit handen van milieu minister drs. E. H. T. M. Nijpels een cheque ter waarde van dit bedrag in ont vangst genomen. Een onverzettelijke, niet mis te verstane en niet te negeren behartiger van de boe renbelangen. Zo omschreef de alge meen voorzitter H. C. van der Maas van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (ZLM) vrijdag 3 maart in een middag vergadering de heer M. C. i. Kosten bij diens afscheid als voorzitter van de kring Tholen/Sint-Philipsland. De heer Kosten vervulde niet minder dan gedu rende 34 jaar enkele tientallen funkties binnen de ZLM. „Je inbreng in het hoofdbestuur was altijd wei-overwogen en goed doorge sproken in het kringbestuur. Je was geen ordinaire boodschappenjongen. Als je achter je boodschap stond was je een taaie en eigenlijk behoef ik hierbij niet in de verleden tijd het woord te voeren", sprak de heer Van der Maas het schei dende kringbestuurslid toe. De genera tie van de heer Kosten telt volgens de ZLM-voorzitter meerdere mensen met eenzelfde maximale inzet zoals de heer Kosten. „We nemen hier afscheid van één der laatste Mohikanen". Het karakter en het verantwoordelijk heidsgevoel van Kosten wordt volgens Van der Maas onder meer getypeerd door het feit dat de scheidende kring voorzitter zijn funktie binnen de com missie werkgevers en sociale zaken aanhoudt. „Dit is geen benijdenswaar dige baan", aldus de heer Van der Maas. „Eer en glorie en succes naar buiten komen daar maar erg weinig voor. Hier uit blijkt dat Kosten niet uit is op per soonlijk succes, maar erbij wil blijven voor het algemeen belang". Met het afscheidscadeau, een doos wijn, wilde Van der Maas één van de eigenschappen van de heer Kosten symboliseren: „Je hebt altijd onversneden klare wijn ge schonken". Zierikzee havenpark 5 telefoon 01110-15202 Dirksiand schelpenpad 26 telefoon 01877-1236 ACTUEEL Uit de terugblik van de huidige voorzit ter van de kring Tholen/Sint Philips- land, de heer J. L. van Gorsel uit de kern Oud Vossemeer, bleek dat de heer Kos ten zich in de afgelopen tientallen jaren onder meer heeft ingezet voor zaken die vandaag weer aan de orde zijn. Hij noemde hierbij met name het gebruik van gewasbestrijdingsmiddelen, mecha nisme van de onkruidbestrijding uit milieu-oogpunt, herverkaveling en het gebruik van zoet water voor de landbou wers. Ook overheidsmaatregelen, met als gevolg kostenstijging en prijsverla ging, waren voor de heer Kosten en de zijnen al eerder aanleiding geweest tot protestakties. Onlangs voegde de schei dende kringvoorzitter zich eveneens bij de vele landbouwers van Tholen/Sint Philipsland, die hun ongenoegen met de regeringsmaatregelen kracht bij zetten door een demonstratieve tocht met trek kers naar Bergen op Zoom. De heer Van Gorsel typeerde zijn voor ganger als een „man, die zich in be paalde zaken vast kan bijten om ge rechtvaardigde belangen gedaan te krijgen". De heer Kosten kreeg op deze afscheids- bijeenkomst te horen door de kring Tho len/Sint Philipsland van de Z.L.M, te z;ijn benoemd als ere-lid. Door middel van een ludieke voordracht in Zeeuws dialect door een in klederdracht gesto ken paar kreeg de heer Kosten van de verschillende Z.L.M.-afdelingen een fiets aangeboden, alsmede een reis cheque. De afdelingsbestuurders zorgden hier na bij de vele aanwezigen voor de nodige hilariteit door het bezingen van verschillende mogelijke reisdoelen. Tenslotte dankte de scheidende voorzit ter Kosten voor de gesproken woorden en de aangeboden cadeaus. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Het was dan ook voor de heer Kosten en zijn familie een onvergetelijke afscheidsbij- eenkomst, die hij niet licht zal ver geten! Ingezonden: Niet alle bewindhebbers in de aan Rus land „toegewezen" Baltische landen zijn even bezield als hun leider Gorbatsjow. Je zou toch zeggen, dat de „glasnosf(open heid) en de „perestroyka" (hervormingen) tot diens vertegenwoordigers in die landen moet zijn doorgedrongen. Maar mogelijk zijn de instructies vanuit Moskou nog onderweg of liggen in de een of andere la van een gewaardeerde „medewerker". In- mssen blijven meer dan de helft van de 22 kerken in de stad Wilna in Litauen herme tisch gesloten, zulks op last van de„over- heid". De volgelingen van Maarten Luther staan al tientallen jaren onder zware druk. Zo is er groot gebrek aan bijbelmateriaal en theologische literatuur. Bovendien blij ven de absoluut noodzakelijke reparaties aan de kerkgebouwen achterwege. Daar naast hebben de orgels enorm veel te lij den. Ze staan te verpauperen. Er moet blijkbaar nog een heleboel water door de Wolga stromen vooraleer de lagere Russi sche „goden" zó ver zijn als hun leider Gorbatsjow. A.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 13