Druk bezochte raadsvergadering in Diri(siand indrukwekkende zangavond te Dirksland Schaken SOF Afscheid van WD-raadslid J. L. Poortvliet na 23 jaar trouwe dienst Afscheid van Raadslid J. L. Poortvliet Voorjaarsbeurs Zuid-West in Zeeiandliailen Goes Biz. 2 Afgelopen donderdagavond was er zo veel belangstelling op de publieke tribune dat Burgemeester Oversier bij de aanvang van de raadsvergadering opmerkte dat men kennelijk gekomen was voor agendapunt 16, het afscheid van raadslid Poortvliet. Daarvóór dienden echter nog vijftien agendapunten te worden afge werkt. Agendapunten die - misschien tegen de verwachting in - niet allemaal hamerstukken waren. Nieuw raadslid mevr. J. C. G. Tuinstra-Zagt Na het onderzoek van haar geloofsbrief kon de heer Robijn namens de onder zoekscommissie meedelen dat mevrouw Tuinstra-Zagt toegelaten kon worden als lid van de gemeenteraad. Weer een vrouw in de Raad van Dirksland. Door de Burgemeester zal mevrouw Tuinstra uit emancipatorisch oogpunt met vreug de worden begroet; VVD-fractievoor- zitter Van Nieuwenhuijzen zou zijn partijgenote bij agendapunt 16 betitelen als „een liberale vrouw in hart en nieren en voor geen kleintje vervaard". Zangvereniging Excelsior in de Schakel „met het hoofd in een emmer"? Een aan de Raad gerichte brief van Excelsior had gehoor gevonden bij Gemeentebelangen, de WD en de PvdA De heer Van Prooijen van Gemeentebe langen merkte op dat hij in de raadsver gadering van december tegen over haaste renovatie van de Schakel had gestemd omdat er in commissieverband nog helemaal niet over was gesproken. „Wellicht hadden de nu aan de orde zijnde problemen voorkomen kunnen worden". Hij drong bij het College van B en W aan op overleg met de zangvereni ging om snel met een goed plan te komen: Gemeentebelangen zou het namelijk erg betreuren wanneer een bloeiende vereniging als Excelsior de dupe zou worden van een slechte akoestiek in de Schakel, veroorzaakt door het aange brachte verlaagd plafond. Dezelfde zorg voor Excelsior bij de WD, geuit door de heer Van Nieuwen huijzen. Ook PvdA-raadslid Van der Vlugt was het met Van Prooijen eens en consta teerde dat men in de Schakel niet meer kan zingen. Tachtig leden van een lan delijk erkend koor die met hun hoofd in een emmer staan te zingen, dat vond hij een jammerlijke zaak. Ook de heer Van der Vlugt drong aan op een snelle oplossing. De beantwoording van Wethouder Grootenboer was duidelijk. Als Raad had men besloten de Schakel wat sfeer voller te maken; dat was alleen maar mogelijk met een systeemplafond. Omdat de Schakel verhuurd wordt voor partijen en vergaderingen is er sprake van een tegengesteld belang waar het verenigingsgebouw ook een paar uur in de week gebruikt wordt door de zang, lichtte de Wethouder toe. Bouw- en woningtoezicht had z'n best gedaan een middenweg te zoeken door een zo gering mogelijke verlaging van het plafond met wat hardere platen. „Na de brief van Excelsior heeft B en W aan Bouw- en Woningtoezicht opdracht gegeven nader te rapporteren of er voor dit specifieke geval een oplossing gevon den zou kunnen worden; een opdracht voor een onderzoek is al gegeven". Besloten werd het onderzoek naar de mogelijkheden om de akoestiek in de Schakel te optimaliseren af te wachten. Bedrijfsgeneeskundige zorg voor het gemeentepersoneel Veel waardering van de Raad voor het voorstel van het College van Burge meester en Wethouders tot het invoeren van bedrijfsgeneeskundige zorg voor het gemeentepersoneel, een initiatief waartoe de gemeente niet verplicht is. Het aangeboden „pakket" geneeskun dige zorg omvat naast keuringen o.a. bedrijfsgekeeskundige begeleiding, ver zuimanalyse en werkplekonderzoek. Het geheel kost 148,- per werknemer per jaar en wordt uitgevoerd door de bedrijfsgezondheidsdienst van de Basis Gezondheidsdienst Zuidhollandse Eilan den. Ook de andere gemeenten op Goeree-Overflakkee overwegen van deze voorziening gebruik te gaan maken. De heer Schouten (CDA) wilde o.a. graag weten of het personeel verplicht is aan het algemeen periodiek medisch onderzoek deel te nemen, welke garan ties er zijn voor het gebruik van medi sche gegevens en hoe de verwachte kostenontwikkeling is. De heer Eshuis (PvdA) vroeg ook naar de geheimhouding, verder dacht hij aan een algemeen periodiek medisch onder zoek ook voor de 40-plussers. Gemeentebelangen vond het jammer dat de vrijwillige brandweerlieden en de docenten van de openbare basisscholen slechts voor beperkte zorg - keuringen - in aanmerking komen, vooral omdat i.v.m. de hoge werkdruk bij het onder wijzend personeel geneeskundige bege leiding daar juist op z'n plaats zou zijn. De voorzitter kon de vraagstellers gerust stellen. Er is geen verplichting en voor de medische gegevens geldt de gebruike lijke medische geheimhouding. Volgens de heer Oversier valt de kostenontwik keling moeilijk te bekijken; verwacht mag worden dat het tarief gehandhaafd kan blijven. Een volledig verzorgings pakket voor het onderwijzend personeel zou voor de gemeente een te kostbare geschiedenis worden. Hij beloofde de kosten van een 40-1- keuring te zullen nagaan. Afvloeiingsregeling voor niet-onderwijzend personeel omstreden raadsbesluit Het raadsvoorstel tot vaststelling van een regeling voor het afvloeiien van schoonmaakpersoneel van scholen uit gemeentedienst, vond bij PvdA, WD en Gemeentebelangen heel wat minder waardering. Gevreesd werd voor naderend ontslag van het schoonmaakpersoneel van de openbare basisscholen wanneer dit voor stel zou worden aangenomen. Volgens Van Nieuwenhuijzen zouden de schoon makers de klos zijn. Van der Vlugt vond dat het voorstel terug in de la moest tot er een reorganisatie plan voor het schoon houden van scho len zou zijn. Van Prooijen stelde vast dat het voorstel direkt teruggenomen moest worden omdat er een grote fout in stond. Er was nog géén instemming van de medezeg genschapsraad van de Inktvis"; de m.r. had het College schriftelijk laten weten geen instemming te geven zolang be paalde vragen niet beantwoord zijn. Volgens hem diende het College eerst overleg te plegen met de m.r. van „de Inktvis" om de gevraagde instemming te verkrijgen. Het antwoord van Wethou der Kalle van Onderwijs droeg er niet toe bij het door PvdA en VVD naar voren gebrachte gevoel van onbehagen weg te nemen. „Het schoonmaken van de openbare basisscholen kost/14.000,- meer dan de Londovergoeding. Met de doorbereke ning naar de bijzondere scholen zijn we zo'n ƒ45.000,- per jaar meer kwijt dan we van het Rijk ontvangen. De Raad zegt: het moet binnen de vergoeding, het College neemt dat dus gewoon over", aldus de Wethouder. „De schoolschoon- maaksters moeten ontslagen worden, Deetman neemt de wachtgelduitkerin gen voor zijn rekening. Dat is aantrek kelijk voor alle partijen: de mensen hebben geen pijn, het kost de ge meente niets". Verder stelde de heer Kalle dat de brief van de medezeggenschapsraad niet zo duidelijk was; eigenlijk stemde de m.r. in met het voorstel van het College. Ook in tweede instantie niets dan onbe grip bij de oppositiepartijen; reden voor raadsvoorzitter Oversier om de verdedi ging van het raadsvoorstel over te nemen. Hij legde uit: „Er is nog geen overleg geweest over hoe het school schoon maken gerealiseerd moet wor den. We moeten tijdig een afvloeiingsre geling vaststellen". Tot de heer Van der Vlugt: „Wat u ter sprake brengt is ontij dig; wat wij nu ter sprake brengen is niet ontijdig, wij moeten vóór 1 april bericht doen aan Deetman. Ik vvil het voorstel gerust terug nemen, maar het gaat maar om een administratieve regeling". In de derde en vierde ronde leek bij de heer Van der Vlugt enige onzekerheid te ontstaan toen de voorzitter hem duide lijk wilde maken: „Als B en W tot ont slag komen hebben de mensen geen enkel recht. Rechten kunnen ze slechts ontlenen aan de regeling die u van avond vaststelt. U ondermijnt de rechts positie van het schoonmaakpersoneel". Van Prooijen hield zonder meer vast aan het door B en W zelf vastgestelde medezeggenschapsreglement en het ver onderstelde respekt voor de medezeg genschapsraad. Hij herhaalde dat het College overleg met de m.r. moest voe ren om instemming te verwerven. Na een enigszins verhitte discussie wilde de voorzitter het voorstel tenslotte terugnemen, maar Wethouder Kalle ver koos stemming, waarmee het voorstel met 7 tegen 6 stemmen werd aange nomen. Pauze. Film „De witte brug" verrassing voor de raadsleden De 'raadsvergadering werd vervolgens geschorst voor de gebruikelijke koffie pauze. De raadsleden werden door de voorzitter verzocht naar de commissie kamer te komen voor een technische kwestie. In de commissiekamer werd de Raad onverwacht geconfronteerd met deplorabele beelden van de witte brug over de Boezem. De veelbesproken brug moest onmiddellijk afgesloten worden voor verkeer zwaarder dan 2 ton. De ongeveer 60 ZWN-bussen met een gewicht van meer dan 10 ton die dage lijks over de brug komen krijgen onthef fing mits zij stapvoets over de brug rijden. Koninklijk goud en Thorbeckepenning Burgemeester Oversier sprak als eerste zijn hartelijke waardering uit voor het werk dat de heer Poortvliet 23 jaar lang als lid van de Raad van Dirksland heeft gedaan. Hij zei te beseffen dat 23 jaar raadslidmaatschap geen kleinigheid is. Al die jaren heeft de heer Poortvliet de liberale beginselen voluit uitgedragen, het oude liberale erfgoed altijd in acht genomen. Ook uit overwegingen van zuinigheid want overheidsbemoeienis kost geld en Poortvliet was een goede bewaker van het geld. Meer dan 20 benoemingsbesluiten voor alle mogelijke commissies en instellin gen had men in het gemeentelijk archief gevonden. Vooral voor financiële zaken en sportzaken had de heer Poortvliet belangstelling. Waardoor de Burgemeester vooral was getroffen waren de sociale overwegin gen bij de vervulling van het raadslid maatschap van de heer Poortvliet; dat was voor een liberaal toch wel bij zonder. In de Commissie Sociale Zaken pro beerde de heer Poortvliet met de be schikbare middelen de mensen zo goed mogelijk te helpen. „Dankzij uw lid maatschap functioneert de commissie zo goed", aldus Oversier. „Bij mijn installatie zei u: ik had liever een VVD-er gezien, maar de naam klinkt liberaal. Ik hoop dat ik u niet al te zeer teleurgesteld heb". De Burgemeester wilde graag vaststellen dat de heer Poortvliet en hij elkaar in de Raad vaak in de haren zijn gevlogen - zelfst op het snibbige af - maar dat de persoonlijke verstandhoudingen toch wel goed waren. De heer Oversier sprak namens het gemeentebestuur dank uit aan mevrouw Poortvliet die haar man zo veel jaren voor het werk voor de gemeente Dirks land heeft afgestaan en bood haar een prachtig boeket aan. Voor de heer Poortvliet was er het tradi tionele tinnen bord van de gemeente Dirksland. Toen de Burgemeester het bord aan de heer Poortvliet overhan digde zei de heer Poortvliet allerminst verrast: „Het plekje er voor is al be dacht". Komplete verrassing bij Koninklijke onderscheiding Wél een verrassing voor de heer Poort vliet was de mededeling van de Burge meester dat het Hare Majesteit behaagd had de heer Poortvliet voor zijn verdien sten voor de gemeenschap de gouden eremedaille in de orde van Oranje Nassau toe te kennen. Nadat de Burgemeester het eremetaal had opgespeld en de heer Poortvliet had gefeliciteerd was het woord aan de heer A C. van Rossum, nestor van de Raad, die de heer Poortvliet namens de raads leden toesprak. De heer Van Rossum wenste zijn collega- raadslid allereerst geluk met diens on derscheiding en hoopte dat hij die nog vele jaren zou mogen dragen. In 1966 waren beiden in de Raad geko men, zo vertelde de heer Van Rossum. „Van die anderen is er niemand meer in de huidige gemeenteraad. Jarenlang hebt u er in de Raad alleen voor gestaan, geen geringe opgaaf Onderwerpen die uw belangstelling hadden waren het milieu, de schoolraad, eigen huis, het ziekenhuis en z'n omgeving. U had een hekel aan bureaucratie". Ook door de heer Van Rossum werd wel gemeende dank uitgesproken aan het adres van de heer Poortvliet en zijn familie voor al het werk dat de heer Poortvliet als raadslid had verricht. Hij memoreerde dat de heer Poortvliet tenminste zes maal in Dirkslands raads zaal de eed had afgelegd en de hulp ingeroepen van de Allerhoogste. „Wat kunnen we u beter wensen dan dat u die zelfde hulp in de toekomst nodig moogt hebben en ook moogt verkrijgen". Partijgeschiedenis Poortvliets fractiegenoot Van Nieuwen huijzen was op het idee gekomen in de partijgeschiedenis van de Dirkslandse liberalen te duiken, een boeiende bezig heid die was verwerkt tot een geestig relaas over het aandeel van de Poortvlie- ten in het liberale gemeentelijke gebeu ren. De WD-geschiedenis werd door de heer Van Nieuwenhuijzen leuk gerela teerd aan de actuele gemeentepolitiek. Na zeven jaar samen met de heer Poort vliet in de Raad te hebben gezeten kon de heer Van Nieuwenhuijzen van de heer Poortvliet zeggen dat hij zich nooit liet inpakken door het College, dat hij altijd bereid was om inwoners van de gemeente te helpen, of dat nu WD-ers waren of niet. De samenwerking met de heer Poortvliet beschreef hij: „Zoals een vader en een zoon samen boeren. Je leerde het mij en gaf me steeds meer ruimte. We zullen je allemaal missen, maar we waren er al een beetje op voor bereid en de weemoed van het afscheid wordt een beetje opgevrolijkt als we aan je opvolgster denken". Héél dankbaar en enigszins geëmotioneerd In zijn toespraak verzocht de heer Poortvliet de voorzitter toch vooral zijn dank aan Hare Majesteit over te bren gen. Hij was volkomen verrast: „Nooit gedacht dat zo'n onderscheiding mij nog eens ten deel zou vallen". Zoals bij een afscheid logisch is gingen de gedachten van de heer Poortvliet terug naar het begin: „Toen ik begon de jongste van de club, nu bijna de oudste. Vijf van de raadsleden van toen zijn ons al ontvallen. De laatste was de heer Van Prooijen met wie ik zo'n goede verstand houding had, ook al waren wij poli tiek verschillend. Ik kwam zeer onervaren in de Raad; Van Prooijen gaf mij raad. Hij was heel mild, hij gaf me de kans om het te doen, daar ben ik hem nog altijd dankbaar voor. Als ik moeite had met dure voorstellen zei hij: o, dat mot joe nog gewend worre. Ik ben blij dat zijn vrouw vanavond als goede vriendin aanwezig is. Ook heb ik teruggedacht aan mijn vriend en partijgenoot Van der Ster, de gemeentesecretaris. Ook aan hem heb ik veel steun gehad". En verder: „Het raadslidmaatschap, daar moet men veel voor over hebben. Ik heb veel cursussen gevolgd, vergaderin gen bijgewoond. Dat kon niet zonder de steun en medewerking van mijn vrouw". Naast de dank aan zijn vrouw sprak de heer Poortvliet ook zijn dank uit aan het adres van Burgemeester Bos, Burge meester Oversier, aan de gemeentesecre tarissen en het gemeentepersoneel. „Voor de goede samenwerking die - soms na haken en oogjes - toch altijd weer mogelijk was". Poortvliet zei over zijn werk in de Com missie Sociale Zaken dat hij ervan over tuigd was dat altijd zo sociaal mogelijk te hebben gedaan. Onder grote belangstelling gaf de Hervormde Zangvereniging „Jedu- thun" uit Middelharnis in de Her vormde Kerk te Dirksland zaterdag avond een uitvoering. Daarbij ge steund door de trompettisten Hans Kom en Henk Mackloet, alsmede de organisten Krijn Kieviet, die de sa menzang en zijn neef Paul Kieviet, die het koor begeleidde. De meditatie werd verzorgd door ds. Hoornaar, die uitging van Mattheus 26:30 En als zij de lofzang gezongen hadden.... Wie kan het leed beschrijven, dat in Put ten is geleden, nadat in oktober 1944 650 mannen het slachtoffer werden van het Duitse schrikbewind, zo begon ds. Hoor naar zijn toespraak. Ze werden tijdens een razzia zomaar opgepikt en op trans port gesteld. 540 kwamen er in het con centratiekamp Neuengamme om. Een van de Puttense predikanten kreeg nog de gelegenheid de mannen voor hun vertrek in de kerk toe te spreken. Samen hebben ze gebeden, samen heb ben ze ook nog gezongen: Welzalig hij, die al zijn kracht, en.... Zij gaan van kracht tot kracht steeds voort, elk hun ner zal, in 't zalig oord. Van Sion, haast voor God verschijnen. Zo vertrokken ze, zingend! Hoe kan een mens nu zingen, als je als het ware met de dood in je schoenen loopt? Wat kan een mens in crisissituaties, in tijden van eenzaamheid en neerslach tigheid beter doen dan zingen? Met bid den en zingen kun je de duivel be dwingen, zei Luther. Door zingen word je boven de ellende uitgetild. Je komt ze in de Bijbel ook tegen. Denk maar aan de Asaf, die zong: Mijn geroep uit angst en vrezen.... en aan Paulus en Silas, die onder de meest moeilijke omstandighe den zelfs in de nacht nog zongen. Geen klaagzangen, maar lofliederen. Kan dat? De Heiland geeft daarbij de toon aan: En als zij - de Heere Jezus en zijn disci pelen - gezongen hadden, kgingen zij naar de Olijfberg. Terwijl Jezus de nacht van Zijn lijden inging, terwijl Hij op het punt stond verloochend en verraden te worden, zong Hij op een verhoogde toon. Samen met zijn leerlingen nam hij de woorden van de oude psalmen over, het Hallel, vervat in de psalmen 113 tot 118, waarin de grote daden Gods bezon gen werden. Hallelujah, zo heeft Jezus De traditionele Expo Goes, de huis houdbeurs die jaarlijks rond de paasda gen in Goes wordt gehouden, verschijnt dit jaar in een nieuwe versie: Voorjaars beurs Zuid-West. Nieuw is hierbij dat de beurs door de Zeelandhallen zelf wordt georganiseerd zonder tussenkomst van organisatie- buro's. De beurs omvat naast het bekende aan bod op huishoudgebied tevens de onder werpen mode, gezondheid, woningin richting en vrije tijd. De Voorjaarsbeurs Zuid-West vindt plaats van 23 t/m 27 maart 1989 en is 26 maart (Ie Paasdag) gesloten. De exacte openingstijden: 23 en 24 maart14.00-22.00 uur 25 en 27 maart10.00-17.00 uur Toegangsprijzen: Volwassenen 5,00 p.p. Kinderen en 65+ ƒ3,00 p.p. Tot de heer Van Rossum: We hebben elkaar in onze waarde gelaten" en tot de heer Van Nieuwenhuijzen: „Zoals je het gezegd hebt is het gegaan. Ik sta er eigen lijk versteld van dat ik toen nog tijd had om te werken" en, kijkend naar zijn fractiegenoot en zijn opvolgster: „Ik laat het in goede handen over". Geslaagde receptie Tijdens een geanimeerde receptie na afloop van de raadsvergadering werd de heer Poortvliet toegesproken door de heer Lohr, voorzitter van de WD- afdeling Dirksland, die namens de afde ling aan mevrouw Poortvliet bloemen aanbood en aan de heer Poortvliet een aquarel van Vogelaar. Evenals Burgemeester Oversier had de heer Lohr meer te melden dan alleen plaatselijke waardering: het hoofdbe stuur van de WD had voor de manier waarop de heer Poortvliet de liberale beginselen heeft uitgedragen hem de Thorbeckepenning toegekend. Ook nu weer een algehele verrassing, die in grote dank werd aanvaard. Namens de Ondercentrale Goeree- Overflakkee van de WD werd het woord gevoerd door de voorzitter, me vrouw Rol van Calverenbrouck-Schaap, die ter afsluiting van een waarderend toespraakje de heer Poortvliet een ori ginele collage overhandigde. En dan nogmaals een woord van dank van de heer Poortvliet die van vele belangstellenden - onder wie mevrouw Günther, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland - gelukwensen en geschenken in ontvangst mocht nemen: „Zóveel belangstelling, ik ben er hele maal ondersteboven van". het ons voorgezongen en het voor ons gezongen. Wie lager inzet, doet tekort aan onze God. Juist temidden van verdriet en angst en twijfel is het goed om het de Heiland na te zingen: Looft de Heere, want Hij is goed; want Zijn goedertierenheid is in der eeuwigheid. Juist als je het niet meer ziet zitten, als alles teveel dreigt te worden is het goed om te zingen: Ik zal niet sterven, maar leven; en ik zal de werken des Heeren vertellen. Je kunt het Hallelujah zelfs zingen met tranen in de ogen. Zingt u het uw Hei land na? Dan mag u straks eeuwig zin gen van Gods goedertierenheid, zo besloot ds. Hoornaar zijn meditatie, inhakend op het slotlied van het koor. Het programma bestond uit eenvoudige, goed in het gehoor liggende liederen. Door een aanzienlijke toename van het aantal mannelijke koorleden is het evenwicht in de stemmen duidelijk toegenomen. Ab Vroegindewey heeft het bijna 140 leden tellende koor uitstekend in de hand. Een bijzonder woord van waarde ring verdient ook Paul Kieviet, die ter elfder ure de vaste organist moest ver vangen en dat voortreffelijk deed. De beide trompettisten, die helemaal op elkaar zijn ingespeeld en samen een krachtig geluid weten voort te brengen, begeleidden het inleidend orgelspel en speelden bij koor- en samenzang op „het schel metaal" mee. Alleen bij de bovenstem aan het slot van „Eens zal op de grote morgen" harmonieerde het samenspel met het koor niet helemaal. Ook al zijn ze erg bekend, spreken „Hoog omhoog", „Straf mij in Uw gram schap niet", „'t Zij vreugde mijn deel is", mits goed gezongen, altijd weer aan. En goed gezongen werd er, getuige ook de reakties, die je alom hoorde. Het „Stilte over alle landen" kwam wat aarzelend over; daar tegenover werd „Geprezen zij de Heer" vol overgave gezongen. Met het bekende ,AJleluja" werd deze avond door het koor afgesloten. Ab Vroegindewey en zijn koor hebben de vele aanwezigen een fijne avond bezorgd. Dat werd ook duidelijk uit de vele reakties, die bij het uitgaan van de kerk werden gehoord. Vorige week kwam Ashtapada uit Hoog vliet bij ons op bezoek, dit om een wed strijd voor de RSB te spelen. Nu waren er al drie partijen vooruit gespeeld, met de bedroevende uitslag Vi-lVi, de voor zitter gaf dan ook aan in zijn welkoms woord dat het voor Ashtapada haast al niet meer de moeite was om nog te komen. Was dit taktiek? Het werd name lijk nog heel spannend. Eerst dien ik nog te vermelden dat de wedstrijdleider ook een taktisch wissel maakte en zo maakte J. J. Dogterom zijn debuut in de RSB competitie. Ikzelf mocht voor de tweede keer meedoen, na de eerste keer op kleurloze wijze (alleen wit en zwart) remise behaald te hebben. Wij beiden hebben dus weinig ervaring op dit gebied. De eerste uitslag die bekend werd was alweer verlies voor ons, L. Holleman maakte een pittige fout aan bord één, gelijk verloren dus. De volgende was J. J. D. die verheugd remise melden, verheugd omdat hij uit een mindere stelling toch nog remise kon halen. Toen eindelijk een echt goed bericht, R. van Hooff had zijn tegen stander te pakken. Stand op dat moment dus 4-2. Toen behaalde van Maurik een pion winst en daar heeft hij genoeg aan om te winnen en dat deed hij dus ook. Stand 4-3. Was ik persoonlijk nog de enige die over was, en daar hangt van af of we gelijk spelen of gaan veriiezen. Mijn tegenstander heeft wel zeker een moge lijkheid gehad om te winnen, maar hij durfde het niet aan om op het scherp van de snede te spelen (gelukkig maar). Omdat de partij afgebroken moest wor den moet ik nu de partij afspelen in Hoogvliet. Ik sta iets beter, maar de kans dat ik werkelijk win zie ik zo groot als een erwt die te heet gewassen is. U hoort nog hoe het afloopt. Voor de hh competitie werden ook nog partijen gespeeld waar de nodige span ning in zat. Zo kwam de Waal met een prachtige mat uit de bus, zo'n geniepige waar Wijnands echt niets tegen kon doen. P. Holleman maakte een klein foutje, maar Douw weet ook wel dat er voor liefdadigheid geen plaats is bij het schaken, P. Holleman kon dan ook zachtjes inpakken en wegwezen. Het pad van Hainey voerde langs diepe ravijnen maar hij wist zijn evenwicht goed te bewaren. Zo werd van Loon de veriiezer. Van Rossum won langzaam maar zeker ten nadele van Gebuis. Uitslagen op rij: Wijnands - de Waalo - 1 Douw - P. Hollemani o Hartog - Kortewego - 1 Van Loon - HaineyQ i Tot de volgende week BJB „EILANDEN NIEUWS DINSDAG 28 FEBRUARI 1989 De Thorbeckepenning waarvan er op Flakkee maar twee zijn toegekend: eerder werd dhr J. C. Komtebedde te Ouddorp ermee onderscheiden. Burg. Oversier wenst dhr. en mevr. Poortvliet geluk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 6