Al wel deelname Openbaar Lichaam, nog geen overeenstemming over zetelverdeling Predikbeurten Top tien langbloeiers Uitvoering D.O.S. Hoofdpunten uit raadsvergadering Dirksland „Vaise" onderzoelcers? Z.L.M. op Tholen zegt ja tegen zoet water Raad Goedereede: Geen fractievorming MevrouwJ. C. G. Tuinstra-Zagt uit Herkingen nieuw raadslid WD. Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp Morgenavond - zaterdag - zingen in Dirksland SINT ANNALAND Extra kerkdienst D.V. dinsdag avond 28 februari hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan ds. J. Beens van Scherpenisse. Aanvang half 8 (bevesti ging ambtsdragers). Zondag 26 februari 1989 GOEDEREEDE Ophalen oud papier Biz. 2 .EILANDEN NIEUWS' VMJDAG 24 FEBRUARI 1989 Het gemeentebestuur van Goedereede moge dan in de optiek van de overige eilandelijke gemeentebesturen de „gebeten hond" zijn waar het zijn beden king tegen de gedachte samenstelling van het alg. bestuur van het te stichten Samenwerkingsverband betreft, in de gisteravond gehouden raadsvergade ring hebben de frakties van SGP en CDA in Goerees gemeenteraad laten weten onder de gehoorde verwijten zeker niet gebukt te gaan. Ware het zo dat de eilandelijke burgemeesters qualitate qua (ambtshalve) in het bestuur van het te vormen intergem. Openbaar Lichaam zitting zouden hebben dan zou er waarschijnlijk geen probleem zijn geweest, maar 't is anders. Nu twee gemeenten al hun voorzitters/burgemeesters hebben benoemd ligt ook de benoeming van Goerees burgemeester voor de hand waarmee de ene SGP- zetel die aan Goedereede wordt toebedacht vervuld zou zijn. Vijf gekozen SGP-vertegenwoordigers zouden buiten het alg. bestuur blijven en dat pik ken ze niet, temeer daar dhr. J. van Gurp met zijn eenmansfraktie RPF/Vis- serijbelangen wél wordt voorgedragen...! In de gisteravond gehouden bespreking liet het CDA, zowel bij monde van weth. Visser als dhr. van Oosterom weten voor het SGP-standpunt best begrip te heb ben. De overige frakties hadden er dui delijk meer moeite mee en uit hun midden dan ook de oproep aan de SGP- fraktie toch met de gesuggereerde zetel verdeling mee te gaan temeer omdat volgend jaar voorjaar toch weer raads verkiezing zal worden gehouden. De SGP-fraktie bleek liever op zeker te spe len en toonde zich ongevoelig voor het soms „klemmend" beroep, zoals dat uit de PvdA-fraktie opklonk. „De Middel- hamisse PvdA zit toch voor dezelfde situatie", lichtte dhr. van Dongen toe: „daar één zetel voor de PvdA die door burg. Sleurink bezet zal worden". Het zou niet helpen. SGP-fraktievoorzitter dhr. A. de Jong bleek bepaald geen sympathisant van het te stichten Openbaar Lichaam: „Een tijdbom onder de souvereiniteit van de gemeenten", voorzag hij. De verdeel sleutel veroordeelde hij als onrechtvaar dig. Het leek hem beter wanneer con form de regels van de Kieswet zou zijn gehandeld. Hij vond het van de criticas ters maar makkelijk de SGP Goe/de- reede als de zondebok de woestijn in te sturen, „maar daar nemen we geen genoegen mee!", zo verdedigde dhr. De Jong zijn fraktie. Elk van de frakties leverde zijn aandeel in de diskussie. Zo deed dhr. F. v.d. Laan namens de SGP-fraktie en zo deed dhr. van Oosterom namens de CDA ook al kostte hem dat van de zijde van de PvdA het verwijt als „bijwagen" van de SGP te fungeren. Het was voor van Dongen de vraag hoe uit de impasse zal worden gekomen en of de SGP zich grootmoe dig en ruimhartig zal gaan gedragen of dat ze juist aan politiek machtsdenken zal doen. Bijzonder spijtig vond dhr. van Dongen het dat de intergemeente lijke samenwerking op het spel wordt gezet alsof een SGP-er uit Middelharnis een andere SGP-er zou zijn dan zijn gelijkgestemde collega uit Goedereede. „Subjectief geschipper", noemde dhr. van Dongen buitengewoon ongewenst, dat komt ervan, vond hij, wanneer geprobeerd wordt recht te doen aan twee objektieve normen, zoals die thans wor den gehanteerd, namelijk het aantal raadszetels en het totaal aantal raadsle den van de politieke groeperingen op het hele eiland. „Zo'n verdeelsleutel rammelt", vond dhr. van Dongen die in het simpelweg hanteren van de Kiesde ler de oplossing zag. Bij dhr. J. van Gurp geen vrees voor aan tasting van de gemeentelijke autonomie. Hij achtte het aangaan van een Samen werkingsverband pure noodzaak om in het bestaande krachtenveld mee te kun nen blijven draaien. Het speet dhr. van Gurp te moeten zeggen dat niet Goede reede - zoals wordt verondersteld - maar geen ander dan de SGP Goede reede dwars ligt. „Ze wordt op onduide lijke wijze gesteund door het CDA", betoogde dhr. van Gurp. Hij vond het onbegrijpelijk dat het politieke belang kennelijk zwaarder weegt dan met de eilandelijke broeders in het reine te komen. „De SGP legt de bom, de CDA ontsteekt het lont en weg is het Samen werkingsverband!" zo vreesde dhr. van Gurp, nadat hij op SGP en CDA een klemmend beroep had gedaan van hun starre stellingname af te stappen waar door de komst van het Samenwerkings verband wordt gefrustreerd. WD-vertegenwoordiger L.X. den Hol lander meende dat SGP en CDA over hun bezwaren heen zouden moeten stappen, temeer omdat de zittingspe riode van het bestuur van het Samen werkingsverband slechts tot de raads verkiezing volgend voorjaar zal duren. Het leek dhr. den Hollander dat de eilandelijke frakties het dan maar over de daaropvolgende zetelverdeling eens zouden moeten worden, afhankelijk van wie tijd, kwaliteit en interesse heeft. „We schieten er niets mee op wanneer de andere gemeente de Zwarte Piet bij Goedereede leggen", vond dhr. den Hol lander, zich afvragend of de zetelverde ling nou wel zoveel lawaai en rumoer waard is. Ook dhr. Grinwis (Gem.belang) drukte zijn spijt uit over het feit dat een inste ling als het Samenwerkingsverband met zoveel tam-tam geborefi moet worden en ook hij deed een beroep op SGP en CDA met het voorstel in zee te gaan. „Wij vinden de instelling van het sa menwerkingsorgaan zo belangrijk dat het niet stuk mag lopen", bracht dhr. van Oosterom (CDA) in het midden. Hij maakte danig bezwaar tegen de door PvdA voor het CDA gebezigde kwalifi catie „bijwagen" van de SGP te zijn: „We trekken ons eigen kar", maakte hij duidelijk. Ook weth. Visser zou daar in 't vervolg van de diskussie moeite mee hebben: „We zijn geen bijwagen, maar in dezen juist het sluitstuk!", corrigeerde hij. „Medewerking van Goedereede is alleen mogelijk wanneer twee SGP- vertegenwoordigers zitting krijgen. De wethouder verklaarde de ontstemming van de SGP over één zetel „volkomen" te kunnen begrijpen. Ook weth. Klepper (SGP) volhardde in het bezwaar. Thans leek hem van een evenredige verdeling geen sprak wan neer de SGP met vijf raadszetels en de RPFA^isserijbelangen met één zetel in het alg. bestuur van het Samenwerkings verband elk één zetel wordt toegewezen. „We willen een objektieve norm en 't is daarom heel belangrijk hoe we van start gaan", zo bevestigde dhr. Klepper de gerezen bezwaren. Door dhr. van Dongen werden die weer wat geminiseerd: „De SGP zal in Mid delharnis iets oververtegenwoordigd -, en in Goedereede iets ondervertegen woordigd zijn", vergeleek hij. In zijn beantwoording maakte burg. van Velzen duidelijk dat het het Prov. bestuur om het even zal zijn onder welke noemer het intergemeentelijk samengaan zal worden geplaatst. Stich ting van een Openbaar Lichaam wordt door de eilandelijke gemeenten de beste vorm gevonden, maar evenzo zou via de Aan een meer uitgebreide ver slaggeving in het a.s. dinsdag- nummer vooraf onderstaand de hoofdpunten uit de gisteravond door de raad van Dirksland gehouden vergadering. Koninklijk Goud en Thorbe- ckepenning voor scheidend li beraal raadslid J. L. Poortvliet. Raadslid van het eerste uur „helemaal ondersteboven" van alle belangstelling en geluk wensen, o.a. van Gedeputeer de Günther. „Excelsior" zingt in gereno veerde Schakel „met de kop in een emmer". Helder weerwoord van Wethouder Grootenboer. Bedrijfsgeneeskundige zorg voor gemeentepersoneel. Vrij willig initiatief van gemeente Dirksland. Afvloeiingsregeling schoon maakpersoneel openbare basis scholen aangenomen zonder de nodige instemming van mede zeggenschapsraad o.b.s. „De Inktvis". Voorstel van Burgemeester Over- sier om het voorstel terug te nemen door Wethouder Kalle afgewezen. Film in pauze: Witte brug over de Boezem „angstwekkend slecht". Gemeentebestuur liet scheur tjes in (brug)bogen filmen. weg van Gemeenschappelijke regelin gen kunnen worden samengewerkt. Wat en welke bestuursonderdelen aan het bestuur van het Openbaar Lichaam worden overgedragen is - aldus de voorz. - volkomen aan de raad. Welis waar is er voor die leden een verant woording achteraf, maar het leek de voorz. toe dat er bij belangrijke beslis singen vóóraf, in commissieverband, overleg wordt gepleegd. Een vertegen woordiger in het bestuur van het O.L. mag dan ook niet aan fraktievorming doen en heeft de mening van de raad naar voren te brengen. Wanneer de ver tegenwoordiger daarvan afwijkt kan hij door de raad ter verantwoording worden geroepen en zelfs evt. van zijn vertegen woordiging worden ontheven! De voorz. complimenteerde de raad voor de z.i. waardige wijze waarop de diskussie over de zetelverdeling wordt gevoerd. Weinig waardering had hij voor elders gepleegde uitdrukkingen over zendelingen en het leggen van bommen door Goerees gemeenteraad. Dhr. van Velzen erkende dat de proble matiek goeddeels is veroorzaakt door het feit dat al twee eilandelijke burge meesters zijn aangewezen „en" - zo bekende hij - „ik zou mijn bevoegdhe den nooit afgeven aan een bestuur waarin ik niet vertegenwoordigd zou zijn". Dhr. van Velzen begreep dan ook de bedenking van de SGP-fraktie, ook de voorz. zou de voorgestelde zetelverde ling liever geen norm voor de toekomst laten zijn. Het moest tenslotte toch tot besluitvor ming komen. Unaniem koos de raad voor deelname aan het Openbaar Lichaam, al deden SGP en CDA dat onder voorbehoud dat men het over de politieke zetelverdeling eens zal worden. Daar zal dan ook in de komende tijd voor de volgende raads vergadering druk over gesproken wor den. „Het zal misschien door het ge sprek nog wel anders uitkomen", had weth. Visser gezegd, maar het bleef onduidelijk of aan die uitspraak enige konklusie moet worden verbonden. OOLTGENSPLAAT Vrijdag 24 februari a.s. organiseert gym nastiekvereniging D.O.S. haar jaarlijkse uitvoering. Op deze avond demonstre ren 12 groepen hun kennen. Het pro gramma bestaat uit gymnastiek, turnen, (volks)dansen en jazzballet. Was u toch al van plan eens wat meer en beter te gaan bewegen, kom dan eens kijken op deze avond of op de gewone lesuren. Alle groepen staan onder be voegde leiding. De uitvoering begint om half acht. Vanaf 7 uur is de zaal, sportzaal „d'n Boagert" open. Iedereen is van harte uitgenodigd. Eén of meerder onbekenden blijken mensen op te bellen met de mededeling dat zij met een onderzoek bezig zijn in opdracht van het Gewestelijk Arbeids bureau. Nu is er inderdaad een onderzoek ver richt, doch iedereen die telefonisch wordt geënquêteerd is daarover vóóraf schriftelijk geïnformeerd óf is bij een bezoek aan het arbeidsbureau op de hoogte gesteld van het onderzoek. De echte onderzoekers belden alleen die cliënten van het arbeidsbureau die geen bezwaar hadden tegen medewerking aan het onderzoek. Bovendien werd iedereen persoonlijk gebeld en niet de buren zoals de onbe kenden blijken te doen. Het onderzoek is overigens al afgerond, dus een ieder die op dit moment nog wordt benaderd heeft te maken met iemand die zich valselijk uitgeeft voor onderzoeker. Uitslagen van 20 februari 1989: Dammen: J. Visbeen - P. van der Steen2 - O P. van Dam - A Meijer1 - 1 J. Moerkerk - J. W. Stoof2 - O L. Moerkerk - J. van Koppen1 - 1 C. Tanis - K Voogd-Tanis2 - O H. Tanis - C. Akershoek2 - O Schaken: J. Grinwis - J. SoetemanVz - V2 P. Westhoeve - J. van Huizen1 - O M. Breen - J. Dijkstra1 - O A J. Kastelein - W. H. M. van Geelen1 - O Kr. v.d. Wende - R. Kickert1 - O Wie er gelegenheid voor heeft en van zingen houdt kan zich morgenavond een prachtige avond bereiden door aan wezig te zijn op de zangavond die in de Herv. Kerk van Dirksland gehouden wordt; aanvang half 8. De kerk is al om 7 uur open. Naast samenzang zal er ook opgetreden worden door de Zangver. „Jeduthun" uit Middelharnis en is er orgelspel en de begeleiding door trompetten. Ds. Hoor naar hoopt een korte meditatie te hou den. De toegang tot deze avond is gratis. Vierde Lijdenszondag OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. Nabe- trachting Heilig Avondmaal Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur leesdienst Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. H. Westerhout en 18.30 uur ds. R. van Kooten, Zeist. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzeg ging Heilig Avondmaal; kollekte plaatselijk jeugdwerk Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. J. C. van Wes tenbrugge, H.A. en dankzegging. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., D.L. 1,15 Preekbespreking; extra maande lijkse kollekte kerkvoogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur ds. W. Baas en 17.00 uur ds. P. Rozeboom Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar en 18.00 uur ds. A. Kastelein; extra kollekte expl. Onder de Wiek Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. E. van Spanje, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. K. Groenendijk; extra kollekte GZB Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A de Lange, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal; extra kollekte restauratiefonds Lukaskapel 10.15 uur ds. W. H. van Kooten, bediening Heilig Avond maal Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Berveling, Breda - Herv. „Exo dus" Gem. 10.00 uur ds. M. G. L. den Boer, Utrecht. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uurds. P. H.vanTrigten 18.00 uur ds. K. ten Klooster; extra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A Baars Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. Joh. Bruning en 17.00 uur dhr. P. A Stam Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.00 uur ds. J. B. van Mechelen en 16.30 uur ds. J. Smelik. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A Belder; Ie kollekte diakonie en 2e kollekte extra kerk voogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. Flikweert, Reeuwijk en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke, v.m. bediening Heilige Doop Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Rozeboom en 18.00 uur ds. W. Baas. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzeg ging Heilig Avondmaal Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. W. Venema, H.A. en dankzegging. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. W. Verboom, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, Wierden; extra kollekte verwarming Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur ds. Th. Weerstra, Berkel en Rodenrijs en 18.00 uur drs. S. Al- blas, Heinenoord. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. van Meijeren, Wierden; extra kollekte verwarming. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. Postuma, Middelburg. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. D. Heikamp, Nieuwleusden Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A van Herk en 18.00 uur ds. C. Oorschot, Dordrecht Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. YERSEKE Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. H. Verheul, Tholen. De top drie van de langstbloeiende planten op de vensterbank. Elk jaar opnieuw wordt in februari de top tien van de meest verkochte bloe men en planten bekend gemaakt. Al jarenlang voeren roos en Ficus de „hit parade" op sierteelt gebied aan. Op de voet gevolgd door respectievelijk chry sant en anjer en Dracaena en Azalea. Ook in 1988 stonden deze bloemen en planten hun plaats aan de top niet af Naar aanleiding van de jaarlijkse be kendmaking van de meest verhandel- dea sierteeltprodukten, vroeg Bloemen bureau Holland aan tientallen telers: „Welke planten bloeien het langst?" Uit de antwoorden werd een ranglijst samen gesteld van de langst bloeiende planten op uw vensterbank. 1. Christusdoorn is met rode en witte bloempjes te koop en bloeit onafge broken door op een lichte plaats, 's Winters mag de pian]^. jets koeler staan. Alleen tijdens de bloei in mei potplantenvoedsel geven. De nieu we kruisingsvorm Euphorbia x key- sii munt uit door zijn permanente bloei. 2. Grootbloemige Begonia wordt aan geboden in vele kleuren. In een ven sterbank op het oosten of westen zorgt de plant voor veel plezier en loopt de bloei alleen in de winter wat terug. Begonia mag niet te nat worden gehouden. Het beste doet deze bloeier het bij kamertempera tuur. 3. Abutilon heeft klokvormige bloe men en wordt voornamelijk in lente en zomer verkocht. Abutilon pica- turn 'Thompsonii' heeft oranje, gea derde klokken en kan het gehele jaar bloeien. Omdat de plant fiks de hoogte in groeit, is een flinke snoei- beurt in het voorjaar niet over bodig. 4. Anthurium wordt ook flamingoplant genoemd vanwege de elegant ge vormde bloemkolf. Het rode schut- SINT ANNALAND Het waterschap Tholen kan rekenen op een brede steun voor zijn plannen voor een zoetwatervoorziening. De kring Tholen en Sint-Philipsland van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (Z.L.M.) adviseert haar leden in te stem men met de kosten ad vijf en twintig giil- den die verbonden zijn aan het eers"te basisplan. Over de doorspoelkostne van een fijnmazig net valt met de Z.L.M, te praten. Kringvoorzitter M. C. J. Kosten uit Tholen deelde dit één dezer dagen mee tijdens de jaarvergadering van deze landbouworganisatie. De Z.L.M, verte genwoordigt een kleine negentien pro cent van alle boeren op Tholen en Sint Philipsland. Aan haar toestemming heeft de Z.L.M.- kring wel een aantal kwaliteitseisen toe gevoegd. Zo moeten de capaciteit en de afmetingen van het inlaatwerk en water loop voldoende garanties geven voor een kwalitatieve en goede zoetwater voorziening. Pas dan zullen de opbreng sten van de diverse landbouwprodukten de kosten van het fijnmazige net over treffen. De Z.L.M.-kring wil na de reali sering van het basisplan eerst weten welke gevolgen dat plan heeft voor de landbouw. Zoals gemeld loopt er op dit moment onder het stadje Tholen een proef met het inlaten van zoet water van uit het Zoommeer. Pas als die gevolgen bekend zijn, kan bekeken worden welke verlangens er bij de boeren leven. De landbouworganisatie is verder een groot voorstander van een uitbreiding naar Christusdoom 2. Grootbloemige Begonia 3. Abutilon blad heeft de meeste sierwaarde. Als deze tropische plant warm en voch tig staat kunnen er voortdurend bloemen zijn. 5. Kaaps viooltje is het hele jaar door bloeiend te koop en kan onder huis- kameromstandigheden voortdu rend bloeien. Hiervoor is geen hoge temperatuur nodig, wel voldoende licht en water zonder kalk. 6. Chinese roos is een plant, waarvan de nodige nieuwe typen in de han del zijn gebracht. Die bezitten niet alleen rode, maar ook gele en witte bloemen. De nieuwkomers bloeien veel beter dan de ouderwetse soort, bovendien blijven ze klein. Volop licht geven in de winter. 7. Geranium was in grootmoeders tijd een populaire kamerplant. Tegen woordig wordt geranium voorna melijk nog als zomerbloeier in bakken gebruikt. Toch is het nog steeds een prima kamerplant. In de winter matig gieten en wat koeler zetten. Bij voldoende licht gaat de bloeier in bescheiden mate door. 8. Flesseplant is een echte succulent: de plant slaat water op in de verdikte stengelvoelt. De oranje bloeiwijze kan constant de flesseplant sieren, als hij 's winters niet kouder dan 16° C wordt gezet. Met mate gieten en voeden. 9. Paascactus 2is een cactus zonder ste kels. Het is een fraaie hangplant vooreen zonnig venster. De bloemp jes zijn klein, maar de witte besjes vallen goed op. Lauw water zonder kalk is de enige eis die deze aparte hangplant stelt. 10. Rhodochiton artrosanguineus is een nieuwkomer, èen klimplant die ook als hangplant kan worden gebruikt. De lilapaarse kelkbladjes blijven lang zitten. De groei en bloei gaan zelfs 's winters door. Zaterdagmorgen wordt door de Kon. Fanfare ,Apollo" weer oud papier opge haald in Goedereede, Oostdijk en Ha venhoofd. Graag goed gebundeld ge reed zetten s.v.p. behoefte, waarbij de boeren in een pol der zelf bepalen of zij wel of geen verfij ning willen. Algemeen Z.L.M.-voorzitter H. C. van der Maas stelde in zijn inleiding dat als de Thoolse akkerbouwer wil overleven in de toekomst hij al zijn krachten moet gebruiken voor een kwaliteitsbevorde ring. Daarbij dacht hij onder meer aan specialisatie. „De akkerbouwers zullen zich moeten versterken, wat al sterk is. Denk daarbij ook aan de afzet. De akkerbouwer moet dan ook meer gaan samenwerken met zijn collega's. Eén persoon kan namelijk geen specialist zijn op vele terreinen. Akkerbouwers moeten hun individualiteit laten vallen en een economische groepseenheid gaan vormen". Van der Maas had geen goed woord over voor de politiek in Den Haag, die hij weinig inzicht en inzet verweet. De kring Tholen en Sint Philipsland nam afscheid van haar voorzitter Kos ten uit Tholen, die wordt opgevolgd door de heer L. J. van Gorsel uit Oud- Vossemeer. Tijdens een receptie op 3 maart in Meulvliet wordt uitbundig afscheid genomen. Als laatste daad reikte de vertrekkende voorzitter een insigne en een oorkonde uit aan de heer W. A de Wilde, die ruim vijftig jaar lid is van de kring en in al die jaren vele bestuursfunkties heeft vervuld!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2