Schaken in Stellendam OPRUIMING ook bij 'light' produkten! Reklame Reklame! Groepslerares (4o u) Politieke bijeenitomst Campfens B.V. Ervaren bankwerker/lasser JAAP TIELEMAN OUDE STIJL JAAP TIELEMAN NIEUWE STIJL Warme Bakker DC VlSSCr Pieter t „De Hoeksteen" Middelharnis Peugeot 205 GLD Kijk en vergelijk: VMJDAG 17 FEBRUARI 1989 „EILANDEN NIEUWS' Blz. 3 FAMILIEBERICHTEN De Heere, Die leven gaf en leven spaarde, ver blijdde ons met de geboorte van een zoon en broertje We noemen hem Peter Aart Stroober Cora Stroober-Noteboom Aart-Jan 16 februari 1989 Molendijk 83 3244 AM Nieuwe Tonge Heden nam de Heere, na een zorgzaam leven, uit ons midden weg onze geliefde oom HERBERT VAN ZIELST weduwnaar van Hester Bastiaantje Schilperoort in de ouderdom van bijna 94 jaar. Nieuwe Tonge: W. A. Cassee-Verweij Sommelsdijk: G. Verweij-Tanis Dirksland: A. van Strien-Verweij J. H. van Strien 16 februari 1989 „Vroonlande", Staakweg 89 3247 BV Dirksland Correspondentie-adres: J. H. van Strien, Geldersedijk 25, 3247 KC Dirksland De begrafenis zal D.V. plaats hebben op maan dag 20 februari a.s. om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Nieuwe Tonge vanuit de zaal van „Vroonlande" waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 13.00 uur. Gelegenheid tot condoleren: na afloop van de begrafenis in de zaal van „Vroonlande". Geen bloemen MELISSANT - School met de Bijbel Het bestuur van de Chr. school voor basis onderwijs „De Regenboog" vraagt per 1 augustus a.s. een Kerkelijk meelevend en, gezien de kerke- lijike richtingen die de ouders zijn toege daan, behorende tot één der volgende kerken: Ned. Hervormd (Geref. Bond), Gereformeerd, Gereformeerde Gemeen ten, Gereformeerde Gemeenten in Nederland. Voor groep 3 20 leerl.) en één middag per week in een combinatie groep 7/8. Brieven vóór 24 februari 1989 aan de secr. van het schoolbestuur: dhr. C. A. L. Leijdens, Pieterstraat 21, 3248 BG Melissant. Voor inlichtingen: de vertrekkende juf: Lineke Bestman, (tel. 01877-1974) en de dir. van de school: B. Kooijman, (tel. 01877-1545 of 01877- 1806). Spreker: Meindert Leerling Onderwerp: Op weg naar 1990 Datum: 23 februari 1989 Plaats: Hervormd Verenigingsgebouw Ring 15, Middelharnis Zaal open 20.15 uur. Deze bijeenl<omst wordt georganiseerd door de RPV'en van de gemeente Goede- reede en Middelharnis. Belangstellenden hartelijk welkom. Sorteermachinefabriek zoekt voor spoedige indiensttreding: (20-40 jaar) Onze voorkeur gaat uit naar iemand die: - in bezit is van LTS diploma. - kan lassen zowel electrisch als Co^. - in staat is tot zelfstandig werken, ook vanaf tekening. - in bezit is van enige jaren werkervaring. Wij bieden afwisselend werk in een prettige sfeer tegen een goede beloning. Sollicitaties met gegevens over opleiding en ervaring aan onderstaand adres: CAMPFENS B.V. Oosthavendijk 48, 3241 LK Middelharnis, tel. 01870-4444 (mondeling na telefonische afspraak) Eindelijk viel er jongstleden dinsdag weer wat te beleven; kennelijk hadden de heren schakers mijn vorige stukje goed gelezen, en zich voorgenomen om weer eens te gaan presteren. De smaak makers van deze avond waren Koese en van Rhee die in hun kwartfinale van de bekercompetitie resp. Botma en rege rend bekerkampioen van Oostenbrug ge uitschakelden. Koese leek geen voordeel uit de opening, een Grünfeld-Indische partij, gehaald te hebben, maar zoals een bekend spreek woord luidt: „Schijn bedriegt". Botma moest nauwkeurig spelen en dat leek hem te lukken totdat hij besloot tot een rampzalig loperoffer; hij dacht middels dit offer de witte dame te winnen, maar was even vergeten dat ook zijn eigen dame instond. Met andere woorden stukverlies voor de zwartspeler, die ook onmiddellijk opgaf Koese werd door de andere schakers gecomplimenteerd met dit fraaie succes; Botma's eerste neder laag deze competitie was een feit! Koese bleef echter zoals altijd bescheiden en dat siert deze man! Van Oostenbrugge zou door winst op van Rhee Botma op de ranglijst kunnen inhalen maar hoe anders liep het! Van Rhee toonde geen enkel ontzag voor de bekerhouder die gewoon van het bord geschaakt werd. Van Oostenbrugge zei na afloo pdat hij geen moment echt in de partij zat; dat klopt gezien zijn slechte zetten, maar dat mag geen afbreuk doen aan de fijne prestatie van van Rhee. Twee outsiders in de halve finale, twee favorieten eruit, dat is het leuke van een bekercompetitie! Kort nog even de h.h. competitie: Ha- meeteman was het snelste klaar doordat zijn tegenstander niet kwam opdagen. Zijn broer wist erg gemakkelijk de jong ste van de zusjes Leydens te kloppen; het oudere zusje maakte het van Mee- nen knap moeilijk door vanuit de ope ning op mat te spelen, hetgeen van Meenen slechts ten koste van kwaliteits verlies kon voorkomen. hierop het antwoord op deze vraag niet kon vinden, bood hij remise aan. Na enig nadenken accepteerde van Don gen. Van Ast koos voor een tamme variant van de Aljechin tegen van Ros- sum, die geen moeite had om gelijk spel te krijgen. Even leek het erop dat van Rossum zelfs nog uitzicht kreeg op een heel punt, maar van Ast vond de enige zet die tot remise leidde. Smit won vrij eenvoudig van de jonge Tanis, die kwistig met pionnen aan het rondstrooien was. Zijn oudere broer deed het een stuk beter tegen van Gos- liga, die slecht uit de opening kwam en in de afgebroken stand op weinig meer mag hopen; zelf ziet hij nog kansen, maar hij is dan ook een aartsoptimist. De afgebroken partij tussen Breeuwer en ondergetekende eindigde inderdaad in winst voor de zwartspeler, maar niet nadat hij al een directe winst had laten liggen. Uitgeslagen finales bekercompetitie: (de vetgedrukte spelers bekeren verder) L. Koese - D. Botma1 - O P. van Rhee - H. van Oostenbrugge1 - O Uitslagen h.h. competitie d.d. 14 februari: A. Roon - R. van DongenVi - Vi R. Leydens - K. HameetemanO - 1 C. van Ast - W. van RossumVi - Vi P. Tanis - H, SmitO - 1 J. van Gosliga - H. Tanisafg. H. van Meenen - M. Leydensafg. G. Sellathurai - D. HameetemanO - 1 (regl.) W. Breeuwer - G. J. ZonneveldO - 1 (afg. partij) Uitslagen afg. partijen: M. Leydens - H. van MeenenVi - Vz K. Tanis - M. LeydensVi - Vi L. Koese - M. Leydens1 - O Uw schakende verslaggever, G. J. Zonneveld Roon speelde met wit tegen van Don gen. Een Hollandse opening waar Roon zeer lang nadacht over de vraag „Hoe de ^aStChACfStACEdibAACbCSiCS» zwarte stelling te slechten?" Toen hij W W"^'rT"r-r-^-f"r"^ Kom nu nog profiteren van Aantrekkelijke aanbiedingen op gebied van verwarming en sanitair. Want wij houden een fikse We willen plaatsmaken om weer het een en ander te wijzigen in onze winkel. Voor u willen we het beste in huis hebben. En om u zo goed mogelijk van dienst te zijn hebben we besloten om van onze zaak een brandpunt-zaak te maken. Op andere plaatsen in Nederland zitten al van die brandpunt-zaken. Door met die bedrijven samen te werken, kunnen wij u straks een nog completer en mooier assortiment verwarmings- en sanitairprodukten bieden. Met als altijd onze eigen vertrouwde service en nazorg. En dan profiteert u straks weer, maar dan van We houden u op de hoogte! Centrale verwarming - Gashaarden - Dakbedekking - Gas - Water - Sanitair Beneden Zandpad 9 3241 GA IVliddelharnis Telefoon 018704661 TE KOOP Bouwjaar 1987 Km.stand 50.000 Prijs f 19.500- Tel. 01870-4309 Voor: Geboortekaartjes Ondertrouwkaarten Visitekaartjes enz. W. A. BOTH- VAN 'T GELOOF Marijkelaan 43 3248 AS Melissant Tel. 01877-1947 Van steeds meer produkten verschij nen 'light'versies op de markt, varië rend van dagelijkse etenswaren als margarines en vleeswaren tot 'genots'- produkten als bier, chips en sigaret ten. „Wie overstapt op 'light', eet gezond. Wie 'light' rookt, rookt min der ongezond". Tenminste, dat willen de fabrikanten ons doen geloven. Maar is dat nu zo? Deze vraag stelden we aan ir. Ineke van Dis, voedingskundige van de Neder landse Hartstichting. Ineke van Dis: „Het roken van 'light'- sigaretten, om daarmee te beginnen, is niet gezond. Dat is duidelijk. Wat betreft de voedingsmiddelen is de ontwikkeling van 'light'produkten zeer gunstig omdat de consument nu nog meer keus heeft uit produkten met min der vet, suiker en calorieën. Er zijn immers al veel halfvolle en magere pro dukten. Het 'light'idee is dus niet nieuw. Belangrijk blijft dat de consument de informatie die op de verpakking wordt gegeven, leest. En gelukkig doen velen dat ook. Een op de drie Nederlanders doet dat zelfs altijd; 40 procent leest 'soms' wat er op het etiket staat. Dat bleek uit een onderzoek dat de Nederlandse Hart stichting vorig jaar hield onder 1.500 Nederlanders". 'Light'produkten kunnen helpen de voe ding minder vet en minder suikerrijk te maken, maar of iemand gezond eet is afhankelijk van de dagelijkse eetge woonten. Wie gezond wil eten moet dus letten op zijn totale voeding. Er zijn ook veel produkten die van nature al 'light' zijn, zoals magere kwark, cottage cheese, verse groente en fruit, magere vleeswaren zoals frican- deau, rookvlees, ham of niet gelardeerde lever. Het is goed dat in de gaten te hou den. Kijken en vergelijken zodat je een goede keus kunt maken, daar gaat het om. Soms scheelt het ook in de porte monnee! Het gaat er maar om wat je weten wil De Informatielijn (070-614614) krijgt veel telefoontjes van mensen die meer willen weten over gezonde voeding. Want het is allemaal zo gemakkelijk gezegd „eet minder vet, minder suiker, minder calorieën, zo afwisselend moge lijk". Kortom, al die goedbedoelde ad viezen. Maar breng ze maar eens in de praktijk. Een mogelijkheid om enig idee te krij gen van hoe gezond je eet en of je iets zou kunnen veranderen is bijvoorbeeld eens te kijken naar de produkten die je meestal in huis haalt en die je dagelijks eet en drinkt. Loop je boodschappen lijstje maar eens na: margarine, melk, yoghurt, kaas, vleeswaren, groente, fruit. En niet te vergeten frisdrank en snacks. Omdat tegenwoordig op veel produkten speciaal staat aangegeven wat er alle maal in zit en hoeveel, kun je vrij gemakkelijk die dingen aan de weet komen die voor jou belangrijk zijn. Als je vooral geïnteresseerd bent in zo min mogelijk vet eten dan is het goed bij voorbeeld de verschillende margarines eens met elkaar te vergelijken of de volle, halfvolle en magere melkprodukten. Of als je bijvoorbeeld regelmatig frisdrank in huis haalt en toch zo weinig mogelijk suiker wil gebruiken: kijk eens naar het verschil tussen gewone prik of de light- frisdranken. Het gaat er maar om wat je weten wil. De voedingswaardewijzer Op dit moment zijn zo'n 500 produkten voorzien van een zg. voedingswaarde- wijzer. Over het nut en het gebruik ervan is bij postkantoren en bibliotheken een boekje te krijgen met de titel 'Wat erop staat zit erin'. Het is een leesbaar en mooi boekje om eens in te zien. Voor meer informatie over voeding en alles wat daarbij komt kijken kan dage lijks van 9.00 tot 17.00 uur de Informatie lijn worden gebeld: telefoon 070-614.614. Vrijdag en zaterdag: WORSTEBROODJES van IIO voor 1.00 BOTERKOEK van/4,20 voor ƒ3.50 Het is er weer: PAASSCHUIMPer 100 gram 2.00 SCHUIMKUIKENS Per stuk 1.00 Ook zijn wij ruim gesorteerd in: PAASEITJESPer 100 gram vanaf 2.50 (o.a. van Lindt) Luxe CHOCOLADE-EIEREN Gevuld met bonbons ./•ff'iA A(\ C\S of eitjesVanaf J 0,Ó\3 t/m J 4y.y3 SOMMELSDIJK ZIERIKZEE DIRKSLAND 01870-3330 01110-16264 01877-1417 een interessante Woon/Antiekwinkel die nog niet door iedereen is ontdekt, maar wat lét u, in 1989? Steeds gesorteerd in rieten stoelen, zijde- bloemen, de bekende stijlvolle Lumi lampen, tafelkleden in velerlei kleur en maat. Candlelight kleden, -lampen en vazen, enkele mooie stuks antiek, bijzonder fraaie messing salon tafels, banken met stof naar keuze, een grote verscheidenheid van sierkussens en de zo romantisch ogende en heerlijk geurende Engelse Tom Kitten babyverzorgingsartikelen. Zandpad 148, Middelharnis RPF

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 3