Stap voor stap naar een ideale badkamer Met dank voor de vele bewezen diensten... „Jantje" v.d. Berg 100 jaar Predikbeurten Scholen gaan 'samen eten' Eeuweling in ,,de Goede Ree Kontaktbijeenkomst Dirksland Meer-hoofdige leiding Ziekenfonds Z.H.E. „Het fijnste voor de kleinste?" IfTLKF Inzameling rommelmarkt Ebbe en Vloed Raad Goedereede noemt nog geen namen voor aig. best. samenwerl(ingsverband Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp Biz. 2 „EILANDEN NIEUWS^ VRIJDAG 17 FEBRUARI 1989 4,95 Ligbaden: eenvoudig of heel luxe Kranen: fraai en functioneel Met oiilwerpiflfHH^ti en uitgebreide proffukliiiftiriiiatie Een nieuwe badkamer staat hoog op het verlanglijstje van veel gezinnen. Geen wonder, want het is heerlijk om de dag te kunnen beginnen en te eindigen met een verkwikkende douche of een ontspan nend bad. Wilt u de badkamer verbou wen of aanpassen, dan moet u vaak al vooraf rekening houden met een aantal belangrijke zaken, zo lezen we in de onlangs verschenen WELKE-gids Bad kamers. Een badkamerverbouwing moet goed worden gepland. Met een verbouwing en de aanschaf van sanitair is veel geld gemoeid en daarnaast moet u vele jaren onbekommerd van uw nieuwe badka mer kunnen genieten. Het begint alle maal met een lijst van wensen en een eerste ontwerp. Daarna worden van die „ideale" badkamer de kosten berekend. Vaak betekent dat, dat niet alle wensen verwezenlijkt kunnen worden. Een ver antwoorde begroting en planning ten slotte is erg belangrijk. Vraag - als u het karwei niet zelf verricht - altijd meer dere offertes aan, zodat u deze met elkaar kunt vergelijken. Vanzelfsprekend zitten aan dit eenvou dige verhaaltje nog vele haken en ogen. Alle problemen die op kunnen doemen bij de verbouwing van uw badkamer komen in de WELKE-gids Badkamers uitgebreid aan bod. Keuze Ook erg belangrijk bij een nieuwe bad kamer is de keuze van sanitair. Het gaat beter met onze economie en dat bete kent dat we meer geld kunnen besteden aan fraaier en luxer sanitair. En dat is er te kust en te keur. Het moderne ligbad is tegenwoordig ergonomisch gevormd, wat betekent dat het niet alleen prettiger zit, maar ook nog eens minder water nodig heeft. Ook spabad en whirlpool worden populairder. De kwaliteit ervan wordt beteren de prijzen lager. Een een voudige whirlpool is er al kompleet voor een kleine 4000 gulden. Voor wie meer van luxe douchen houdt, zijn er douches met verwisselbare kop pen voor een lekker stortbad of een ver kwikkende massagestraal. Kranen zijn nu leverbaar in een groot aantal kleuren, materialen en uitvoerin gen. Opvallende noviteit in de WELKE- gids is de thermostatische kraan, die een waterstraal geeft van een vooral inge stelde temperatuur. Handig, want uw bad of douchewater is altijd van de juiste temperatuur; veilig, want uw kin deren kunnen zich niet branden aan een te hete straal. Over deze en nog vele andere onderwer pen vindt u objectieve en uitgebreide informatie in de WELKE-gids Badka mers. De produktinformatie met mer- Het gemeentebestuur van Dirksland zal op 27 februari a.s. weer een kontaktbij eenkomst organiseren voor de burgerij van het dorp Dirksland. Deze bijeenkomst zal worden gehouden in het gemeentehuis en zal aanvangen om 20.00 uur. Tijdens deze bijeenkomst is er volop de gelegenheid met het gemeentebestuur van gedachten te wis selen over de meest uiteenlopende zaken van gemeentelijk beleid. Daarbij zal het nodige kaartmateriaal getoond worden van in voorbereiding zijnde plannen dan wel van plannen die reeds in een vergevorderd stadium van ont wikkeling zijn. Het gemeentebestuur nodigt de bevolking van harte uit deze kontaktbijeenkomst bij te wonen. Het ziekenfonds „Zuid-Hollandse Eilanden" u.a. krijgt een meerhoofdige leiding. Er is gekozen voor een top van één directeur en twee adjunct-direc teuren. Dit in verband met de samen voeging van de oude Brielse en Zwijn- drechtse ziekenfondsen en de ontwikke lingen in de organisatie met het oog op de veranderingen in het stelsel van ziektekostenverzekeringen. Met ingang van 14 februari 1989 is één adjunct-directeur benoemd: mr. M. L. M. Prinsen. De heer Prinsen, voorheen juridisch medewerker en bedrijfsleider van onze vestiging te Zwijndrecht, zal de sector verzekeringen onder zich krijgen. De tweede adjunct-directeur, die de lei ding krijgt over de sector marketing en zorgbeheer, wordt naar verwachting binnenkort benoemd. De algehele lei ding blijft in handen van de directeur, de heer E. D. Boer. Het personeel en de vrijwilligers van het verzorgingstehuis Ebbe en Vloed zijn op het ogenblik al druk bezig met de voor bereidingen voor de rommelmarkt, die op zaterdag 8 april a.s. gehouden zal worden. Er is echter nog steeds behoefte aan kleine spulletjes, men wil hiervoor een oproep doen aan alle mensen, die bij de schoonmaak of het opruimen van kas ten kleine spulletjes tegen komen en hier niets meer mee doen, om ze bij de;, receptie van Ebbe en Vloed af te geven. Ook meubelen zijn welkom, zonodig kan er bij u opgehaald worden. Wilt u dan even bellen 01874-1844. Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! Drukkerij Gebr. De Waal SOMMELSDIJK ken, prijzen en adressen helpt u verder op weg naar een defnitieve keuze voor een nieuwe badkamer. Prijs van deze WELKE-gids: 4,95 in de tijdschriften- winkel. MIDDELHARNIS Het bestuur van de Woningbouwver. Middelharnis - en met haar een groot aantal leden en overige betrokkenen - hebben dinsdagavond tijdens een toen gehouden receptie afscheid genomen van dhr. P. Tie- leman, een veteraan uit het bestuur die achtereenvolgens commissaris, bestuurslid en sinds 1978 dagelijks bestuurs lid en secretaris van de Vereniging is geweest. De foto laat zien hoe de opvolgster van dhr. Tieleman, mevr. Kroos-van Rumpt mevrouw Tieleman bloemen aanbiedt, want zij was het die haar man menige avond aan de Wbv. heeft afgestaan. Op de bijeenkomst in „Bellevue" werd dhr. Tieleman toegesproken door bestuursvoorz. v.d. Waart (midden), burgemeester mevr. Sleurink en dhr. den Eerzamen namens de ledenraad. Rechts op de foto de penning meester van de Vereniging dhr. Havermans. In de Burgerlijke Stand zal hij beslist als Jan te boek staan, maar nooit hebben we hem anders dan „Jantje" horen noemen. Woensdag 14 fe bruari kreeg hij, in het Rusthuis „de Goede Ree" veel en hoog bezoek, want het was de dag waarop hij 100 jaar werd! De eeuweling is nog prima te spreken en graag vertelt hij aan ieder die 't maar horen wil over zijn lange en boeiende leven. Het werkzame deel daarvan begon al op z'n twaalfde toen hij kofjekokertje werd op een van de Middel- hamisse visserssloepen. Z'n geheugen heeft hem nauwelijks nog in de steek gelaten, en de 100- jarige weet zich nog veel uit die periode te herin neren, een tijd waarin hij kofjekoker, ketellapper, bakker en kok, en toen pas volwaardig matroos was op de kabeljauwreizen die vooral richting IJs land gingen. Tot z'n 22e heeft hij vanuit Middel harnis en IJmuiden het vissersbestaan geleid om nadien visverkoperte worden. Veel voortreffelijke Hollandse nieuwe heeft hij vooral in Ouddorp uitgevent. Aan zijn klanten daar bewaart hij tot op de dag van vandaag nog beste herinneringen want nooit heeft hij z'n middagboterham buiten op hoeven te eten. „Kom mar mee, m'n ouwene", zeiden ze dan, zo herinnert dhr. v.d. Berg zich de toen veelvuldig genoten gastvrijheid. Zeilvaarder als hij was had hij zijn bakfiets van een heus zeil voorzien waarmee hij door de wind werd voortge dreven. Wel reefde hij z'n bakfietszeil als er op de toenmalige smalle wegen paarden naderden. Schrikreakties bij de paarden werden daardoor voorkomen. Dhr. v.d. Berg - die vorig jaar z'n vrouw verloor - heeft wel wat ouderdomskwaaltjes, maar ander zijds pakt hij nog redelijk vief de stok om z'n visite z'n kamer en z'n op de gang geparkeerde elek trisch aangedreven stoel te laten zien. Tot voor een aantal jaren kon je hem daar nog mee op de openbare weg aantreffen, maar z'n rondjes blijven nu beperkt tot de gangen van „de Goede Ree". Op z'n kamer, nr. 123 houdt hij de kwispel- door bij de hand, want de 100-jarige neemt nog graag z'n pruimpje. „Kiek mar 'es in de kaste", nodigt hij uit en jawel daar lag z'n voorraadje op consumptie te wachten, 14 pakjes D.E. lichte pruimtabak! Zondag 19 februari 1989 Derde Lijdenszondag OUDDORP Herv. Gem. 9.30 uur ds. W. J. op 't Hof, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. D. Heemskerk Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur (H.A.) en 17.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge Doopsgezinde Gem. 9.30 uur (Openb.bel.) en 18.30 uur (Dorpstienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. H. Westerhout, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal. Woensdag 22 februari: 19.30 uur ds. G. C. de Jong, Zoetermeer. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, nam. voorbe reiding Heilig Avondmaal; extra kol- lekte kerkvoogdij Ger. Kerk 10.00 uur ds. Drooger, Australië (voorber. H.A.) en 17.00 uur dhr. G. J. Smou- ter, Rhoon. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en IS.OOuurds. A. Vlietstrajr.,D.L. 1,14; extra kollekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst —Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. H. Hoekstra, Rotterdam Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A Kastelein en 18.00 uur ds. I. Hoornaar; extra kollekte onderhoud kerk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. Schipper, Dordrecht en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje, bediening Heilige Doop; extra kollekte pasto riefonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. A de Lange, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. K Groenendijk; extra kollekte Woord Daad Lukaskapel 10.15 uur ds. W. H. van Kooten, voorbereiding Heilig Avondmaal; extra kollekte NBG Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Bloemendaal, Delft Herv. „Exo dus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Brui ning. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. K ten Klooster en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte kerk (verwarming) Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A Baars Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. v.d. Hoek en 17.00 uur ds. J. de Vries Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 14.15 uur ds. G. Gunnik. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A Belder; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kweek school Gouda Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. Heij, Krimpen a/d IJssel en 18.00 uur ds. N. P. J. Klei- berg; extra kollekte Hulp Oost Europa Ger. Gem .10.00 en 18.00 uur leesdienst, STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; kollekte diakonie Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J. Vlaardingerbroek, Rotterdam. Binnenkort kunnen een heleboel kinde ren van de basisschool spelenderwijs leren wat er allemaal aan onze dage lijkse voeding vastzit. Niet alleen als produkt van „akker tot bakker", maar ook over voedingsgewoonten. Vanaf nu heeft de Basisgezondheidsdienst Zuid hollandse Eilanden leslwsten te leen voor scholen, met speel- en leermateria len die met voeding te maken hebben. De titel is 'samen eten'. De materialen zijn verpakt voor twee groepen: één voor de onderbouw, één voor de bovenbouw. Elke leeftijdsgroep kan dus op eigen ontwikkelingsnivo meepraten over dik en dun zijn: ver schillen in eetgewoonten (thuis en in andere landen); over wat je nodig hebt om te groeien; èn trakteren èn overblij ven op school. Ouders zullen eveneens met het gezond- heidsthema voeding in aanraking ko men. Tijdens de periodieke onder zoeken besteden de jeugdartsen en -verpleegkundigen er namelijk extra aandacht aan. De bedoeling van de lessen is dat kinde ren ontdekken welke gevolgen hun eigen gedrag heeft voor hun gezond heid. Maar het is minstens zo belangrijk dat zij ook merken dat je meer kunt ondernemen in je leven, als je gezond en fit bent. SINT ANNALAND Wijziging predii(beurten biddag In de predikbeurten voor biddag voor gewas en arbeid in Sint Annaland, voor a.s. woensdag is verandering gekomen. In de Ger. Gem. hoopt voor te gaan ds. Th. van Stuyvenberg uit Terwolde-de Vecht, om 9.30, 14.00 en 18.00 uur. De avonddienst in de Ger. Gem. in Ned. begint om 19.00 uur. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Bom, Stavenisse en 18.00 uur ds. A. Vos, voorbereiding Heilig Avondmaal; Voorjaarszendingskol- lekte Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. W. Venema. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. D. Breure, Haaften en 18.00 uur ds. H. Bom, Stavenisse; extra kol lekte chr. belangen Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. J. H. Becker, Marrum. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur kand. R. P. van Rooyen, Wassenaar Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. Verheul, Tholen Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur lees dienst. YERSEKE Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. A van Herk, Sint Annaland. DIRKSLAND Bijbellezing D.V. dinsdagavond 7.30 uur zal ds. J. Koster weer een bijbellezing verzor gen. De raad van Goedereede zal in de a.s. donderdagavond te houden raadsverga dering wel worden gevraagd te partici peren in het te stichten Samenwerkings verband Goeree-Overflakkee, maar het college zal nog geen voorstel doen uit de raad leden in het algemeen bestuur van het Samenwerkingsverband te benoe men. Die zal eerst in de vergaderingvan 30 maart aan de orde worden gesteld. Het uitgebrachte rapport door de com missie alg. bestuurlijke aangelegenhe den en ekonomische zaken is voor het college aanleiding zich nog op de aan beveling te beraden. Deze commissie vindt n.l. dat de SGP-fraktie voor 2 bestuursplaatsen in aanmerking dient te komen terwijl er in de door de eilande- lijke burgemeesters gedachte zetelverde ling maar voor één Goereese SGP-ver- tegenwoordiger sprake is. Die mening vond in de commissievergadering de steun van de heer Padmos (CDA) die daarvoor zijn fraktie zal raadplegen. Uitslagen van 6 februari 1989. Schaken: P. Westhoeve - J. SantifortO - 1 Een prachtige overwinning voor de heer Santifort, die rechtstreeks op het kam pioenschap lijkt af te stevenen. K v.d. Wende - E. SantifortV2 - V2 R. Kickert - A. C. BaasO - 1 M. van Damme - W. BreenO - 1 A. J. Kastelein - J. GrinwisV2 - V2 Een wedstrijd van blunders aan weers kanten. M. Breen - N. van Doom1 - O P. A. Derrez - C. Wassenaar1 - O J. Soeteman - J. Dijkstraafg. In plaats van de kwaliteit te pakken liet de heer Soeteman een paard instaan. De partij lijkt voor de heer Soeteman nu verloren, hoewel.... Uitslagen van 13 februari 1989: Schaken: A. Kastelein - M. van Damme1 - O J. Grinwis - N. van Doom1 - 1 De heer van Doom liet remise duidelijk glippen, terwijl winst zeker tot de moge lijkheden behoorde. J. Dijkstra - P. A. Derrez1 - O De heer Dijkstra speelt momenteel sterk. R. Kickert - J. van HuizenO - 1 J. Santifort - A. C. BaasO - 1 Een verrassende nederlaag voor de heer Santifort. Zou Baas dan nog kampioen gaan worden? E. Santifort - J. SoetemanVz -V2 Met 2 pionnen voor liet de heer Soete man nog de winst glippen. Prijs; BAni^AMCDC AUlVAiVltKo 7ioj2rooo2i6"

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2