EIIIVtlDEII-IIIEUWS Wie schrijft er mee van en over Flakkee? Overdenking en bespaar energie vaiiDtxm^elen uit de Heilige Schrift OPEN AVOND KMillTEMBOiRTJiS Zuinig stoken: TT d!^ YT II l3 HET KIJKVENSTER ingcj? 01870 4844 Gratis taxatie van uw liuis de juiste tdxatie... ;nvm! Makelaar Tamboer „RECHT IS NIE KROM!!!" TweewJelercentrum Middelharnis Uitbreiding redal(tie kericnieuw/redaktie uitgeverij FORD Gebr.VanDIjkBV AKTIE ZUINIG STOKEN VERVOLGVERHAAL 2e Blad VRIJDAG 10 FEBRUARI 1989 No. 5774 blik op kerk en samenlevin - Andere wegen naar God? - Inconsequent In het Groningse Ter Apel staat een Her vormd predikant, Florus Kruyne, die de laatste tijd nogal van zich heeft doen spreken. Hij is onder invloed gekomen van de oosterse mystiek en beweert er zeker van te zijn „dat er ook andere wegen naar God zijn behalve die van Jezus". „Bepaalde oosterse meesters", aldus Kruyne, zijn voor hem minstens zo belangrijk als Christus". Hij heeft zelfs de indruk dat Christus voor onze tijd eigenlijk verouderd is. Inplaats van de weg die de bijbel leert staat voor hem centraal „de meditatie, het leeg worden en van binnen ruimte maken voor het goddelijke, wat dat dan ook mag zijn". Bidden, zo zegt hij eer lijk, doet hij persoonlijk niet meer, alleen nog wanneer hij voorgaat in een kerkdienst. Dat veel mensen vandaag onder invloed staan van allerlei vreemde en bizarre sekten, en van allerlei oosterse religies, kan bekend zijn. Naarmate de ware reli gie wegvalt maken andere godsdiensten opgang. De mens moet toch iets hebben om zich aan vast te klampen? Maar dat een predikant zó ver komt, dat hij deze dingen niet alleen persoonlijk zo ziet, maar ze ook in het openbaar propageert, is wel héél erg. Want hij is predikant in een kerk die zegt te weren „al wat haar belijden weerspreekt". En hij heeft, toen hij predikant werd in die kerk, net als alle anderen, die belijdenis met zijn handtekening moeten bekrachtigen. En nu maakt hij van zijn positie misbruik door de mensen die aan zijn zorgen zijn toevertrouwd, op een heilloos dwaal spoor te brengen. Ds. Kruyne is in de Ned. Herv. Kerk niet de eerste dienaar van het Woord die openlijk de leer van de Heilige Schiift ontkent en zelfs de persoon van Jezus Christus naar beneden haalt. In het begin van deze eeuw deed dat ook de predikant van het Friese Oosterwolde, die vond dat Boeddha's betekenis groter was dan die van Christus. Het feit was de aanleiding tot de oprichting van de Gereformeerde Bond in 1906. Maar ook hij had voorgangers in de zelfde geest. In de vorige eeuw waren er al predikanten die niet konden instem men met het belijden der kerk: Conrad Busken Huët, Allard Pierson en de gebroeders Hugenholtz. De laatste twee werden de oprichters van de Vrije Gemeente in Amsterdam. Het verschil met Kruyne is dat zij de consequentie trokken uit hun gewij zigde opvattingen en het ambt neerleg den en de kerk vriieten. Als Ds. Kruyne eerlijk was zou hij hun voorbeeld vol gen. Het ambt bekleden in een kerk waarvan men de belijdenis niet onder schrijft en zich laten betalen door een kerk die men in feite ondergraaft, getuigt niet van een goede mentaliteit. De kerk zelf staat hier evenzeer schul dig. Want dat zij „weert al wat haar belij den weerspreekt" blijkt in de meeste gevallen slechts een formele uitspraak te zijn. In de praktijk kan ieder denken en geloven en leren wat hij of zij wil. De kerk des Heeren kan zich toch niet ver lagen tot een religieus podium waarop ieder vrijelijk zijn gedachten en menin gen naar voren kan brengen? Waarnemer MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Zaterdagavond is er een open avond in „de Hoeksteen". Je kunt biljarten, tafel tennissen, praten en niet te vergeten „het lied van de week" instuderen. Om half acht is de zaal open en staat de koffie klaar, dus.... waarom zou je niet komen? Tot ziens, het OJW-team in het doolhof van prijskaartjes UAKfLAAni Tel. 01870-3477 Geachte heer Hoogmoed, We zouden willen zeggen, hou de samenspraak maar aan de gang. U zult nou toch wel gelijk hebben met die paarden denken we. Nu „de dochter" weer. In ieder geval was het leuk om mee te lezen (leven) uit en van „die" tijd. Hartelijk dank en tot de 24ste. Redaktie E.N. Zoas de redaktie van E.N., gedocht heit, wellicht schrieft „de dochter van Joastje" nae de Kerst nog us turug op mien stikje en dan mocht ik weer en jawel oor ze heit weer turug geschreve, dus ik de penne mar weer opgepakt en an 't schrieven. Voor m'n leit ut stikje uut de krangte van Vriedag 20 januari j.l. 'k beginne bie 't begin. As ze mien oak 'n deugniet vindt dan kan ze daer wel us geliek in ha, want dat binne mun allemaele wel us op z'n tied. Noe geloaf ze me niet wat dat span paerden betreft, in de sloat toengdertied. Ze heit hijeel de fermielie in de Schoolstraete d'r bie gehaeld om d'r achter te kommen of't wel waer is geweest, jae of neejeü Mun geheugen opfrisse noemde ze dat en dat mag, waerom nie! D'r mot m'n dan wel wat van m'n harte en dat is dit: We schrieve toch wel „waerheden" en geen „onwaerheden" in de krangte „dochtervan Joastje" mar 't is echt gebeurd, mum 35 jaergeleje hadde mun (oak je broer) blauwe billen. Joe heit 't van hoare zaoge in ik was- d'r zelf bie!! En dan nog wat, bie die aore naemgenoot van juule kwam ik haest noait: ik bedoel waer die schure toen 2x is ofgebrangd mar daer gebeurde nog wel us wat mijeer as bie juule, paerden op hol, koeien los en nog zoveul mijeer. Verder houwe mun dit mar zoals ik 't ha geschreve in dus recht is nie krom, want d'r binne nog wel belangrieker zaeken in ut leven as ditte en daer hou wen we 't mar op!! Wat nog wel leuk is te vermelden is dat juule nog un schuurtje hadde, iets verderop de Breje-14 mit wat klein vee, daer moste mun wel us kalfjes maelk geven en die kon je laete zuuge op je viengers. Mar daer waere o.a. oak knienen in daer liet je vaoder wel us un ram los in ut knienehok, wat een feeijst oak voor oengs want dan kwam ik daerna thuus in oengder ut eten wier daer dan verhael van gedaen, zoiets van „in knettere dat ie deed mit z'n staert....", de toengen kwamme los; hoe gieng dat tan en wannijeer komme dur dan joenge knientjes, hoe lange duurt dat tan enz.?? Waer is de tied gebleve in dan bedoel ik toch dien gezellige tied, al was ut hard waereke, waer m'n toch aoUes voor mekaore deeje en oak over had. Das noe wel us aores her in der! Je hei wel geliek zoals je schreef „van alles mocht", jae inderdaed mar eeijrst 't waerrek en dan speuleü Vroeger rook je allijeen mar naer „a la koe" mit die geur bin ik oak veul thuus gekomme, tegenwoordug kom ik veul thuus „a la paerd" mar da's hobby en da's meschien toch oak die liefhebberieje voor de bijeesten die ik nog over gehouwe ha. Begin me nie over paerden want dan....! Mar merid noe nog 't buutenlangd, 'k wist nie dat je al wel us buuten de deure van oengs landje gekeke had. Hut pleit voor je datje van die moaije „Vazze" naer aore moaije plekjes vaore weg geweest bint. Je schrieft „nodig" gaet voor „luxe", dat is oak zo want wiele binne wat dat betreft as Eilanders nuchter genog in dat zet z'n eige nog steeds voort, allijeen prebeer ik 't voor alle twijeeü Kiek mun binne van oengeveer dezelfde leeftied in oengze zuiveren bruu- loft is net zo as bie joe, nog nie zolange geleje, oak gezellig gevierd in daer kies je dan voor, dan motter financieel wel us wat verschove worre in dat geeft dan niet oak. Toch spreek je oak aerdig duuts begriep ik in kan je lek ker jodele, 'k zou 't best wel us wille hoare, mar dan niet oengder de douche da's mien te nat!! „Dochter van Joastje" (Kweet je naem wel oor) je heit mien niet teleurge steld mit je opfrissertje, allijeen „recht is nie krom" in as ut deurgaet bie leven en welzien hoop ik naer de „schrieverspoteraevund" te komme in dan zammun us boame over „toen". Je ziet hoe je nog us bie mekaere komt in aster un goeie fiets is gae je voor de lol mee op de stange. Hopelijk tot ziens en de groetjes. De zeune van Teun Hoagmoed Want de ijver van Uw huis heeft Mij verteerd. (Psalm 69 vers 10a) Deze woorden zijn ten diepste vervuld in de komst van de Zone Gods. Als Hij snellijk tot Zijn tempel komt, dan vindt Hij geen leeg heiligdom, integendeel Hij getuigt dat het Huis Zijns Vaders tot een huis van koophandel gemaakt is, ja later staat in het Evangelie, dat zij het tot een moordenaarskuil gemaakt hebben. Geen aangename boodschap, maar het was wel de waarheid. Vele joden die hun schreden richten naar het heiligdom tij dens de grote feesten, woonden te ver om hun offerande mee te nemen. Daarom was er gelegenheid om bij de tempel het geld om te wisselen voor een offerdier etc. en zo aan de plicht in de wet te vol doen. Maar zo langzamerhand was het rond de tempel en op het tempelplein één grote handelsplaats geworden. Ru moer genoeg en vrolijkheid eveneens, maar het was alles niet ter ere Gods. Dat ziet de Zoon des Vaders. Hij vindt het heiligdom vol met kopers en verko pers. Als Hij komt, dan komt Hij tot ont dekking, tot reiniging en heiliging. Zijn Woord ontdekt de zonde en maakt ze bekend. Zijn kracht drijft uit alle kopers en verkopers, hun dieren en offeranden en de tafels van de geldwisselaars wor den omgekeerd. Waar de Heere tot ons komt door Woord en Geest, persoonlijk, daar zal de ont dekking aan de ongerechtigheid der zonde en de eigen gerechtigheid van onze eigenwillige godsdienst levende werkelijkheid gaan worden. Ons hart is vervuld met de wereld, wat plichten en godsdienstige vormen, bovenal met ons eigen ik. Dat alles moet uitgedreven worden. Dat doet Hij door de kracht van Zijn Woord en Geest. Daar moet wat uitgedreven worden aan offeranden, waarmede we toch ten diep ste alleen onszelf zoeken te behagen. Onze tafels met wisselgeld waarmee we de zaligheid zoeken te kopen moeten omgekeerd worden. Gods offers zijn een gans verbroken geest, door schuldbesef getroffen en ver slagen. Dit offer kan Uw Heilig Oog behagen en het is nooit o God door U veracht geweest. Wat een leegte wordt er dan in ons hart gevonden, als we in geestelijke zin, door Woord en Geest ontdekt mogen worden aan ons bedorven hart en bestaan. Hoe menigmaal wordt er geen handel gedreven in Zijn Huis, als we op Zijn dag nog bezig zijn de zaken van de afge lopen week of reeds die van de komende week met betrekking tot ons werk etc. te overdenken. Hoe menigmaal zijn we niet bezig om de barmhartigheid trachten te verwerven op grond van onze verandering, van onze werken, voornemens en tranen? Daar gaat het niet buiten om, maar dat is de prijs niet om de barmhartigheid te verwerven. Gij hebt het huis Mijns Vaders tot een huis van koophandel gemaakt! Zijn Woord en Geest drijft het uit en keert het om en maakt ons arm en verloren zon daar die van verre staat met lege handen en een verzondigd bestaan. O, waar Hij komt, komt Hij om te zuiveren en te rei nigen, om te ontledigen, maar ook om te vervullen. Als het Heiligdom leeg is, gaat Hij het vervullen. Als onze offeranden uitgedreven zijn komt Zijn offerande. Als onze kooppenningen uitgeworpen zijn, gaat Hij de dure Bloedprijs verkla ren, die Hij gestort heeft op het Altaar. De toorn Gods daalde op Hem neer. Dan wordt gena van waarheid blij ont moet. De vrede met een kus van 't recht gegroet. Hij heeft geijverd, totdat Hij op het altaar de prijs betaald heeft! Het is Zijn werk. Zijn kracht, wat de grond der zaligheid is. Het is Zijn Bloed wat de zondenschuld alleen kan wegnemen. Het is Zijn Gerechtigheid, die onze naaktheid alleen kan bedekken. Bent u ook reeds uitziende naar Hem? Hebt u nog genoeg aan uiterlijke vor men en plichten, of mag die ontdekking en ontlediging de ondervinding van uw ziel zijn, die u meer en meer Zijn nood zakelijkheid, dierbaarheid en gepast heid doet zien. O, dat we uitgedreven werden tot de troon der genade om als een arme zon daar en zondares in onszelf, door Hem alleen zouden zoeken zalig te worden. Wiens ijver voor de eer Zijns vaders en de zaligheid Zijner kerk Hem verteerd heeft, opdat zondaren die verdiend had den verteerd te worden door Hem en Zijn verdienste nog zalig kunnen worden. Vreest 's Heeren macht en dient Zijn Majesteit; Juicht, bevend op 't gezicht van Zijn vermogen, En kust den Zoon, van ouds u toegezeid. Eer u Zijn toom verdelg' voor aller ogen. Ouddorp D. Heemskerk Hoek Hoflaan/ Schoolstraat 01870-3332 Uitgeverij J. J. Groen en Zoon te Leiden heeft mede in verband met de overname van het blad „KERKNIEUWS" beslo ten om haar personeelsbezetting uit te breiden. Per 1 februari jl. is de heer A. H. (Arjen) van Trigt benoemd. Hij zal na een inwerkperiode van enkele maanden de eindredaktie van het blad „KERK NIEUWS" op zich nemen. Naast deze part-time funktie zal hij verantwoorde lijk zijn voor de redaktie van enkele boekenseries. De heer Van Trigt is 25 jaar oud en heeft de opleiding tot journalist gevolgd aan de Evangelische School voor Journalis tiek te Amersfoort. Uitgeverij J. J. Groen en Zoon te Leiden is een reeds meer dan lOOjaar bestaande christelijke uitgeverij. De aktiviteiten richten zich voornamelijk op de uitgave van theologische lektuur, christelijke romans en kinderboeken, meditatieve lektuur zoals dagboeken en christelijke weekbladen. Sinds enkele maanden wordt met voortvarendheid gewerkt aan het uitbouwen van de positie van de uitgeverij. GEBR. VAN DIJK BV Middelhirnit Tractoren Werktulgsn ^EWHOLLA^D Land- en tuinbouwmechanisatle Kraayensteinseweg 4, Sommelsdijk. Tel. (01870)28 87 Al wordt de wasmachine niet iedere dag gebruikt, toch loont het de moeite ook met dit apparaat zuinig om te gaan. Probeer daarom uw was goed zoveel mogelijk op te sparen. Met een volle trommel wast de was machine het zuinigst. Wanneer u toch een tussenwasje wilt doen, moet u gebruik maken van het zoge noemde spaarprogramma. De beno digde hoeveelheid water wordt dan aangepast waardoor u minder stroom verbruikt. Als u een witte was wilt draaien, kunt u bij moderne machines gebruik maken van de E-toets. Deze toets voert het 90-gradenprogramma uit op 60 graden en bespaart daarmee 25% aan stroom. Sla bovendien ge rust de voorwas over als uw wasgoed niet erg vuil is. Bij uw energiebedrijf weten ze alles over zuinig omgaan met elektriciteit. Loop gerust eens binnen. E MG O. A De tabel voor de week van: 30 januari 1989 te.m. 5 februari 1989 Normaal jaar- Weekstreef- Totaal streef- verbruik verbruik verbrulk 500 m= 14 m= 192 m= 600 m' 17 m= 231 m= 700 m= 20 m' 271 m' 800 m" 23 m' 310 m= 900 m= 26 m= 349 m' 1000 m» 29 m= 388 m' 1100 m' 32 m= 427 m' 1200 m= 35 m' 469 m= 1300 m= 38 m=' 506 m= 1400 m' 41 m» 544 m" 1500 m' 44 m= 587 m= 1600 m= 47 m=i 626 m' 1700 m= 50 m^ 660 m^ 1800 m' 53 m= 703 m' 1900 m' 56 m= 741 m' 2000 m' 60 m= 782 m= 2200 m' 66 m' 862 m= 2400 m' 72 m^ 941 m" 2600 m» 78 m' 1019 m3 2800 m' 84 m'' 1097 m' 3000 m= 90 m= 1179 m= 3500 m= 105 m' 1373 m= 4000 m' 120 m' 1572 m= 4500 m= 136 m> 1773 m' 5000 m' 151 m' 1967 m= 5500 m' 166 m= 2165 m= 6000 m= 182 m' 2366 m' N.V. ENERGIE MAATSCHAPPIJ GOEREE OVERFLAKKEE Postbus5 3240AA MIDDELHARNIS Hoflaan 44 Tel 01870-2244 Weersomstandigheden: Afgelopen week lag de buitentemperatuur boven het normale niveau, de windsnelheid lag op het normale niveau. Weergegevens Vall<enburg Z-H berel<eningsmodel NV GEB ZHW Komplete woninginrichting OoKgensplaat V^^ 01873-1437 ^ififif3flflfif4if.lfif3fif.lfJflflflf4.ifJflfJfif)fiflfififif3f4.3f3fJfJf3fif3fiflfJflf^^ t>0O8 KS«Pt Kin. Publikatierecht door de uitgever Bosch en Keuning - Baarn. Overgedragen aan de Ver. Streekmuseum Goeree-Overflakkee, Sommelsdijk. - 34 - Moeder probeerde zijn gedachten weg te praten: „Foei. Piet.... hoe durf je 't eigen lijk te zeggen".... Ze schudde haar hoofd. „Foei, foei, mo' je m'n van je vaoder oftroggele.... Ik hawe 't goeie bie z'n gehad, ik zal 'n in z'n druk niet alleen laete.... foei".... „Dat zal 'n beslist wel in je waerdeere!".... Hij zei het schamper. „Het goeie bie z'n gehad!".... „Foei, Piet, mag je dat noe toch aollemaele mar zegge? Noe wi'je nog al zoa goed weze.... lucht za 'k mar zegge!.... Is dat noe lucht?.... Hei je dat bie Sien thuus geleerd!.... Nie, ik hawe wel es gedocht, datje d'r achter was.... toen je die centen an je vao der leenende, en wel es mi' meer diengen.... ha 'k wel es bie m'n eige gedocht: Piet is aores as wielle.... beter.... mar noe gaen 'k er weer an twie- fele, oor".... Het maakte geen indruk op hem. Alles wat moe der zei ging langs hem heen. „Gae noe mee, moe der", drong hij aan, „dan gae m'n direkt weg.... dan lae m'n hie mar mit de rommel zitte.... ik zal best een plekje as errebeier kriege en ik zal goed voo' je zurge, maek je eige mar niks onge rust".... „Kind",.... zei ze nog eens, en ze wou nog meer zeggen, maar de kamerdeur ging open en vader kwam binnen. Hij stootte zich tegen een stoel, die in de weg stond. „Je zou hier de poaten breke", bromde hij, „waerom steek je de lamp niet Moeder rees dadelijk op om de lamp aan te steken en de blinden dicht te doen. „Hü", zei Piet minachtend, „dat wil nog al wat zegge. As Frans de Meelkaeter dronkig thuus komt, dan zeit 'n: dienkt aom de beenen van Fransje.... En hier hoar je tegenwoordig niet aores as: kop, smoel en poaten.... Ik bin het wel es aores voorgehouwe deur je, is 't niet?".... „Vraeg je 't an mien?".... „Jae, an wie aores?".... „Dan ken ik je zegge, dat ik joe geen rekenschap verschuldigd binne, weet je 't?" „Och, joe bint an geen mens rekenschap ver schuldigd, eh! Joe ken je huushouwen net zoaveul tiranniseere as je wil en je hoeft er geen mens ver antwoording van te doeën!".... „An joe in geen geval".... „Mar ik kenne je dat zegge, dat ik het moe binne, oor".... „Houw noe je mond. Piet".... waarschuwde moe der. Ze begreep er niets van hoe Piet zo kwam. Anders deed hij nooit zoo.... Vader bleef kalm, hij ging op zijn stoel bij de kachel zitten. Dan zei hij: „As je 't niet anstaet, dan gae je de laan mar uut, ik za' je niet tegen houwe".... „Piet, hou toch asjeblieft je mond", smeekte moe der weer, „je bint tegen je vaoder bezig".... Hij luisterde niet. Er was nu niets meer, dat hem tegen kon houden. Twee lange maanden had hij geleden en nu moest het er uit, hij zou het niet meer tegen kunnen houden, al wilde hij het.... Maar hij wou het niet, hij wou vader alles zeggen, dat zou hem lucht geven, en dan wou hij weg, hier vandaan, waarheen daar gaf hij niet om.... „En je ke' je moeder oak meeneme as ze 't soms moe is bie m'n", zei vader nog en hij grijnslachte. „Juule hawe zeker saeme kittig klaer zitte maeke. is 't niet?",Ah.... zoo.... hei je ons nie meer noa- dig.... En ken 'k m'n centen oak meeneme?" „Ik za'je es één dieng zegge: je ken doeë watje wil, mar zoalang as je hier in huus bint bin ik vaoder en joe kind, hei je 't begrepe?.... Mien centen!.... Wat wou je?".... Piet lachte schamper. „Vaoder!.... Bi joe vaoder!.... Dat hei je nog noait geweest.... Joe weet geen eens wat het wil zegge om vaoder te wezen.... Je heit aores noait niks gedaen as mar jachte om vooruut te kommen in de waereld, je heit uut ons gehaeld wat er uut te haelen was, uut aollemaele.... je hei m'n nog minder behandeld as een errebeier".... „Ik hawe m'n heele leven voor je geploeterd, deug niet, dat vergeet je".... „Dat hei je voor je eige gedaen, om de moaie man te wezen.... Je hei voor ons net zoaveul gevoel as voor je houte klomp.... 't Is deur joe uutgerucht mit Sien, as joe aores geweest was, dan had het noait zoa'n vaert geloape".... „Daer was ik blieë om, die meid had hier noait in huus motte komme!.... Zukken volk ke'je beterde deure mar uuthouwe".... „Je kent er beter een soosjelist inhaele!".... „Aolles beter as een Heilsoldaot!".... „Mensen, houw noe toch asjeblieft je mond.... Waer mot dat noe toch heen, je staen as briesende leeuwen tegenover mekaore.... Piet wees joe noe toch wiesder".... Moeder zei het jammerend. Vader grinnikte. Ze begon te schreien. „Dienkt er toch om, dat je tegen je vaoder bezig bint", zei ze nog. „Mar ik zegge je dat", zei vader, „a' wor je een vent as een boam, baes wor je hier noait, oor....! Of dienk je soms, datje den baes over m'n ken speule noe je m'n die minke centen geleend heit, dienk je dat?.... Het is wel ongelokkig as je van je kinders onafhankelijk bint!.... Daer hei je noe aolles voor opgeofferd!".... Hij zei het op klagelijke toon en zuchtte zwaar. „Dat hoeft heelemaele niks ongelokkig te wezen, mar 't is wel ongelokkig as je 't nie waerdeere ken.... Je heit Sien aoltoas behandeld as een stik vuul goed".... „Ik ha de meid in d'r geheel gelaete.... mar weet je wat joe gedaen heit?.... Joe hei je vaoder op straete gebrocht, dat hei joe.... Je heit er tegen die meid over gepraet en mit d'r vaoder, en die hawe wel gezurgd da 'k op straete kwam.... Ik weet het wel, oor, a' dienk je van niet.... Je ken van zukke lui aol les verwachte, eh, die dienke dat ze beter binne as een aore!.... Ze hawe m'n op straete gebrocht, en dat is joe schuld!".... „Dat lieg je wel oak!".... „Hei je tegen die lui niks verteld?".... „Ze hawe d'r tegen geen mens over gepraet, dat wee'k zeker!.... En daer is op 't durp over joe trou wens nie gekletst oak, oor!".... „Jae, dat za'joe wel wete.... Mar je mo' mar deur- gaen mit je vaoder zoa te behandelen, dan za'je 't wel een ende stiere.... Vroom praete is heel wat aores as vroom handele".... „En mo' joe dat zegge!".... „Dat mot ik zegge!.... Mar weet je watje doet; zoa- gaauw as je je centen vromheit, dan zoek je mar een plekje waer het beter is".... (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5