>v 749,-A 499,-A"'99,-Aj;;;r1599,' lELEKTRO VAKMAN Uw handtekenmg maakt vast meer indnik dan mijn hoge rag. RIS RAS ^EBRS. VAN EESTEREN B.V. iS VAN y\/EZEL ELEKTRA B.V. dfe Zet dus hier uw krabbel. Sportcomplex „DE GOOYE" Zwemmen niet zo duur als men denkt! Huishoudster Zinvol nieuws? Eilanden Nieuws! voorBerv'ice enKwé'PeiPf Het Ned. Rode Kruis lanceert de nieuwe gifwijzer -------------BIJVAL-BON------------- Documenten, goederen en pakketten 01871-2149 Zwembad-Sporthal FAMILIEBERICHTEN De Heere verblijdde ons zeer met de geboorte van een dochter en zusje ^anna Lena Alida (Akida) J. Stouten J. L. C. Stouten-Brooshoofd Marien Christiaan 29 januari 1989 „Kruus", Heuvelsweg 6 4321 TG Kerkwerve Tel. 01110-16594 Mede namens mijn kinderen wil ik ieder hartelijk bedanken voor de attenties en kaarten tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis, en bij mijn thuis komst. Ook dank aan de doktoren van Oyen, Hoek en Hoogenboom, dokter Boot en mijn huisartsen. Hartelijk dank ook aan het verplegend personeel van de afdeling speciale zorg en van afdeling B voor hun goede zorgen. De kerkeraad ook hartelijk dank voor hun bezoek en medeleven. A. Kalle-Looij Oranjestraat 7 3249 AV Herkingen Kort na het overlijden van één onzer leden, wor den wij wederom geconfronteerd met het feit, dat is overleden ons lid TANNETJE DE RUITER weduwe van L. C. Bruggeman op de leeftijd van 71 jaar. Zij was een goed en trouw lid. Haar nagedachtenis zullen wij in ere houden. Dirigente, bestuur en leden van het Ouderenkoor ,Avondklanken" FRIGOR DIEPVRIESKIST AL20 Biedt zich aan als om gezellig samen te wonen. Lft. 65-70 jr. Brieven onder nr. 3101 bur. v.d. blad Eilanden-Nieuws is het blad voor uw familieberichten DIERENBESCHERMING Opgevangen: zwarte poes, stukje wit bij befje en staartpunt. Inl. mevr. Tieks, Korteweegje 53, Dirksland, tel. 01877- 2586. 10.000 babies, peuters en soms ook kleuters komen jaarlijks bij de huis arts of in het ziekenhuis met vergifti gingsverschijnselen. Dat zijn er 30 per dag! Het bezoek aan een ziekenhuis kan voor het kind een traumatische ervaring zijn. Deze vergiftigingen doen zich met name thuis voor doordat kinderen huishoude lijke produkten of geneesmiddelen eten en drinken. 58% van de vergiftigingen doet zich voor bij het „snoepen" van huishoudelijke produkten en 42% van geneesmiddelen. Uitgeverij BRUNSTEE geeft in samen werking met Het Nederlandse Rode Kruis een nieuwe versie uit van de bekende Gifwijzer. In deze herziene uit gave zijn 250 produkten opgenomen die voor kinderen bij inname gevaarlijk kunnen zijn! Wat te denken van een klein kind dat een fles verfverdunner aan de mond zet of dat een schoonmaakmiddel wil uit proberen? Of wat van de peuter die een sigarettepeuk uit een asbak opeet? Het zijn allemaal regelmatig voorkomende situaties die desalniettemin zeer gevaar lijk kunnen zijn. De Gifwijzer van het Rode Kruis hoort aan de muur in elk huis Op de Rode Kruis Gifwijzer staan, alfa betisch gerangschikt, de meest voorko mende produkten met daarachter wat u moet doen om eerste hulp te verlenen indien een kind iets gevaarlijks heeft gegeten of gedronken. Hiermee kunt u op eenvoudige wijze ernstige schade voorkomen. Tevens attendeert de Rode Kruis Gifwij zer op sommige ingeburgerde gewoon tes. Zo is het bij inname van een agressieve stof lang niet altijd aan te bevelen om het kind te laten braken. De agressieve stof gaat dan nogmaals door de slokdarm en kan dus dubbel zoveel schade aanrichten. Ook de gewoonte om direct een glas melk te laten drinken blijkt in veel situaties juist fout te zijn. Vooral in huishoudens met (kleine) kin deren verdient de nieuwe Rode Kruis Gifwijzer een plaats in keuken of bad kamer. De fraai geïllustreerde Rode Kruis Gifwij zer (formaat 96 cm lang x 20,5 cm breed) is te koop bij alle Nederlandse apotheken en de meeste tijdschriftspeciaalzaken voor 7,95. Ook kunt u de Rode Kruis Gifwijzer bestellen door overmaking van ƒ10,- (fl,95 portokosten) op girorekening 22.000 t.n.v. Het Nederlandse Rode Kruis te Den Haag, onder vermelding van „Rode Kruis Gifwijzer". Voor informatie over wederverkoop of dis tributie kunt u kontakt opnemen met Uit geverij BRUNSTEE, Postbus 1095,1000 BB Amsterdam. SINT ANNALAND B en W: Maatregel kleine scholen voor platteland te ingrijpend Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Tholen heeft bezwaar tegen de geplande for matiekorting op de kleine scholen, met name waar het gaat om platte landskernen. Zij zetten hun standpunt hierover uiteen in een schrijven aan de afdeling Tholen van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel (ABOP). Een afvaardiging van Thoolse leer krachten en ouders overhandigde de brief aan Zeeuwse Tweede Kamerleden, tijdens een één dezer dagen gehouden manifestatie in het Zuidbevelandse Heinkenszand. De Thoolse ABOP-af- deling kaartte de bezwaren die zij tegen de diverse plannen van minister Deet- man hebben, aan bij wethouder J. Ver- sluijs. Deze deelde echter mee, niet alle op een door de ABOP opgestelde verkla ring uiteengezette bezwaren zonder meer te delen. „Bezuinigingen zijn nooit sympathiek", erkende Versluijs. „Het is voor ons echter moeilijk een voldoende beeld te verkrijgen om de noodzaak van bepaalde bezuinigingen te kunnen be oordelen. Er zijn nu eenmaal bezuini gingen nodig en voor de gedupeerde groepen is dat altijd minder prettig. Wij konden ons niet zonder meer achter de redactie van de verklaring van de ABOP scharen". Op één facet staat het college van burge meester en wethouders echter vierkant achter de bezwaren van de bond. Zij delen de zorg op het gebied van de geplande formatiekorting op scholen met minder dan 125 leerlingen. „Er wor den geen scholen in hun bestaan be dreigd", stelt Versluijs, „maar er ontstaat wel een situatie waardoor kleine scholen in een plattelandsgemeente (kern) nega tiever naar buiten gaan komen. Nu zijn er voor acht groepen vier formatieplaat sen. Een leerkracht heeft dan maximaal twee groepen, in de nieuwe situatie zou één leerkracht dan drie groepen krijgen. Dat is een grote stap achteruit. Het kleine-kemenbeleid is hiermee dan ook niet gediend". In een plattelandsgemeente zoals Tho len is de geplande formatiekorting te ingrijpend, is de mening van het college van Burgemeester en Wethouders. Met name hier is het streven naar het behoud van voorzieningen volgens hen van groot belang. Manifestatie De Algemene Bond van Onderwijzend Personeel heeft verder ondermeer be zwaar tegen de sluiting van scholen met minder dan 23 leerlingen en de gewij zigde ontslagprocedure voor overtollige leerkrachten. De Thoolse afvaardiging ondersteunt haar bezwaren met een groot aantal handtekeningen van Thool se ouders. Wil Baan van de afdeling Tholen van de ABOP stelde, dat de aktie prima is verlopen! Zijn ze het er eindelijk over eens dat er een nieuwe dierenwet moet komen, komt het Ministerie va: Landbouw e: Visserij met "zoiets aan... Geen ènkele\ garantie dat het gesol met dieren nu voorbij zal zijn. Gelukkig heeft de Dieren bescherming óók een wetsvoorstel ontworpen en daar ga je accuut van spinnen. De meeste kamerleden zijn het met het wets voorstel van de Dierenbescherming eens. U ook' Zet dan gauw uw krabbel in de bijval-bon en stuur 'm op in een open envelop (postzegel van 65 cent). Adres: Dierenbescher ming, Postbus 85980, 18 CR Den Haag. Ik leken ook voor de betere dierenwet van de Dierenbescherming. I DIRKSLAND Diplomazwemmen De Gooye Zaterdag 28 januari was het weer diplo mazwemmen in zwembad De Gooye. Er waren 39 kandidaten voor het A diploma en 18 kandidaten voor het B diploma. De sfeer was heel gezellig tij dens het afzwemmen, en alle kinderen zwommen zo netjes dat ze allemaal met het diploma op zak huiswaarts gingen. Ook zwemmen er regelmatig volwasse- SOMMELSDIJK - MIDDELHARNIS Uitslagen Damvereniging „Denk en Zet" d.d. 30 januari 1989 Voor de Zeeuwse competitie is gespeeld: 's-Gravenpolder V - D.E.Z4 - 12 D.E.Z. - Gapinge8 - 8 Afdeling I B. Vis - M. de Haasafgebr. Afdeling II H. Noordijk - C. ZoonO - 2 Afdeling III J. v.d. Kooij - R. Jacobs2 - O N. Kievit - J. ten Hove2 - O J. A. van Hoorn - J. KampO - 2 L. Taaie - J. Verbiest1 - 1 C. v.d. Groef - L. van ErkelO - 2 Afdeling TV P. van Groningen - J. de Bruin ....O - 2 J. Gebuis - H. Schellevis1 - l J. Holleman - J. de Rooij2 - O G. Zaaijer - D. Peeman1 - l A. v.d. Sluijs - J. Groenendijk1 - 1 T. V. Brussel - A. v. HeumenO - 2 nen voor het A of B diploma dit gebeurt altijd tijdens de les. Maandag 23 januari waren er dat weer 8, waarvan mevr. van Es uit Stellendam voor het B diploma opging, het bijzondere hieraan is dat mevr. van Es de leeftijd van 72 jaar heeft, wat best een prestatie mag heten. Van harte gefeliciteerd allemaal. Hier vol gende namen: Diploma A: Pieternella v.d. Boogert; Hendrika Pie- temella Bogerman; Egberdina Kievit- Schakelaar; Magda van Soest; Adriaan- tje Cornelia Verolme. Diploma B: Aat van Es; Evelien Markus; mevr. van Es (72 jaar). Diploma A (28 januari) Annemieke van Burg; Dennis Orgers; Sjenneke Hoogstad; Leen van Es; Bas- tiaan van Wijngaarden; Sjaak Kievit; Debora Frensch; Leonard Hoegee; Mir jam Hoekman; Tamara Troost; Dianne Stoop; Jan Willem Doomhein; Jacoba Weststrate; Joline van Ree; Mark van der Sluis; Sandra Dina van Driel; Coen Koole; Casper van Turenhout; Hanneke van Rossum; Hennie Hokke; Lianda van Wijk; Gerco van Wijk; Julian Scher- penisse; Celia van 't Geloof; Maaike van Driel; Johan van Driel; Paul v.d. Zande; Kristiaan de Kleijn; Sebastiaan van Splunder; Bart Jan Vink; Stefan Schelle vis; Marloes van Dam; Marijke de Wit; Frieda Wenmakers; Frank van der Voordt; Sabrina Ypelaar; Jan Willem Visser; Antje Kanters; Patricia Breen; Lowan Tran. Diploma B: Mirian v.d. Bos; Ilse de Klerk; Edwin Kooman; Michael Rausch; Jana Bake- laar; Danny Mierop; Corma Nagtegaal; Pieter Korevaar; Corrie de Bruin; Leon Melissant; Jacob Gebraad; Leen van Dijk; Johan Flint; Sjaak Voogd; Jurgen Grit; Sander de Vos; Linda van der Valk; Nanesh Nagtzaam. Postbus 203 3240 AE Middelharnis Hebt U eeti koeriersdienst nodig bel dan KRISKRAS. Wij bezorgen door geheel West-Europa. Wij zijn gespecialiseerd in het vervoeren van: Wij zijn een nieuw bedrijf op Flal<l<ee. U kunt daar uw voordeel mee behalen vanwege onze: - Lage l(osten - 24-uurs service - Snel op de plaats van bestemming - Persoonlijke begeleiding - Korrekte aflevering U kunt ons dag en nacht bereiken onder telefoonnummer /v Nu volop Azalea's 10% KORTING Grote keus OLIVIA'S Langeweg 18 Nieuwe Tonge Telefoon 01875-1469 Hondsgalgweg 1, DIRKSLAND Telefoon 01877 - 1664 Door misverstand in artikel van werden de prijzen opgenomen d l-luidige prijs is dus nog steeds: Los bad3.25 12-Badenkaart../ 32.50 In de voorjaarsvakantie Is er EXTRA vrijzwemmen: Dinsdag13.00-15.00 uur Woensdag13.00-15.00 uur Donderdag13.00-15.00 uur Vrijdag13.00-15.00 uur Eilanden Nieuws d.d. 24 januari ie gaan gelden NA RENOVATIE. VRIJZWEMMEN: Maandag07.00-08.30 uur 20.00-21.00 uur Dinsdag15.15-16.00 uur 20.00-21.00 uur Woensdag07.00-08.30 uur 13.00-15.00 uur 15.00-16.00 uur 21.00-22.00 uur Donderdag19.00-20.00 uur Vrijdag07.00-08.30 uur 15.15-16.00 uur 19.00-20.00 uur Zaterdag....11.00-13.00 DE FAMEUZE WAS- KOMBINATIE VAN ZANKER Gescheiden wassen en drogen (met 2800 toeren). Traploze tempe- ratuurkeuze. Twee energie spaar programma's. Adviesprijs 1449,- Netto inhoud 215 Itr. Extra dikke isolatie van kist en deksel. Energieverbruik slechts 0,75 kWh, Adviesprijs f 999, IGNIS KOELER ARF 930 Maximale koelruimte. Deur links- en rechtsdraaiend, 160 Liter. Adviesprijs f 665,- Geschikt voor 10 borden. Warmhoudplaat. Ook geschikt om broodjes op te warmen. Op- bergmogelijkheid voor het snoer. Aan/uit-indicatie-lampje. Vermogen 300 W. Oververhittings-beveiliging. Afm. 7,7x32,8x21,0 cm. (hxbxd). Adviesprijs f 120,- Bakt en bruint als een gewone oven. Tijd- en energiebesparing tot 50%. 650 W/att - 5 standen magne tron. Voorverwarming niet nodig. Gebruik van metalen bakblikken mogelijk. Ontdooit, bakt en braadt d.m.v. automatische gewichtinstelling. Instelling bereidingstijd naar ge wicht. Warmhoud mogelijkheid. Drie-fasen bereiding. Tiptoets- bediening. NU SLECHTS Lijnbaan Promenade" Telefoon 01870-5300 Beneden Zandpad 15a, 3241 GA Middelharn. awciitoeKtwnwlnB IlANDTHKl-NING STRAy\7: POSTCODE WOONPIAATS Wilt u méér doen, dan kan *t zo: Dik geef graag om deze campagne te laten slagen Ik maak vandaag nog f over op girorekeningnr. 25685, t.n.v. de Dierenbescherming, Den Haag o.v v. "Cam pagne Wetgeving", Ulk word lid van de Dierenbescherming voor f28.- per jaar en ontvang hiervoor 6x per jaar gratis het kJeurenblad Dier. NC u

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 4