Veel waardering voor vertrekkende Rabobank-directeur Appelman Parkeerplaats op Boezemplantsoen t.b.v. ziekenhuisbezoekers Wie schrijft er mee van en over Flakkee? 1 Houdt pincode privé Voorspeelavond Viool-leerlingen Winst Heren 2 Intermezzo Diplomazwemmen „de Staver" Raad Dirksland: Witte brug blijft gehandhaafd Politie waarschuwt: Ooltgensplaat - Stad aan 't Haringvliet: Een hartelijk welkom voor nieuwe directeur C. H. Menger De Rabobankorganisatie Ooltgensplaat-Stad aan 't Haringvliet heeft j.l. don derdagavond 26 januari 1989 in het Verenigingsgebouw „'t Centrum" te Oolt gensplaat zijn vakbekwame directeur, de heer G. J. M. Appelman op een waardige wijze uitgeluid en de nieuw benoemde directeur en zijn gezin een groots welkom toegezwaaid. Zoals bekend, is de heer Appelman per 1 februari (dus morgen) benoemd tot directeur van de Rabobank te 's-Gravendeel, een bank tweekeer zo groot als De Plaat en Stad, terwijl in deze vacature per 1 maart a.s. is voorzien met de komst van de heer C. H. Menger, thans werkzaam op de Rabobank te Dinteloord. In de officiële bijeenkomst j.l. donderdag waren familieleden van beide directeuren aanwezig, het bestuur en de Raad van Toe zicht van de plaatselijke bank en velen uit de Deltakring met directie en mede werkers, B en W van Oostflakkee en meer anderen die met het bankwezen te maken hebben. Vanzelf ontbrak het plaatselijk personeel niet dat bij de voorbe reiding werd betrokken. Na afloop van het officieel gedeelte volgde er een zeer drukke receptie. De vertrekkende en komende man De voorzitter van het bestuur, de heer Jac. van Nieuwenhuijzen richtte zich in zijn openingswoord allereerst tot het gemeentebestuur met de complimenten voor het prachtig gerenoveerde „'t Cen trum"; „waar wij als Rabobank als eerste gebruik van mogen maken" aldus de voorzitter. Daarna richtte hij zich tot de vertrekkende en komende man met hun familieleden en voorts tot alle aan wezigen. „Bijna 14 jaar heeft de heer Appelman aan onze Bank verbonden geweest. Hij begon te Stad en na de fusie met Oolt gensplaat op 1 september 1979 werd de heer Appelman directeur van deze nieuwe organisatie. De heer Appelman heeft aan deze fusie een grote bijdrage geleverd en vervolgens met verbouwin gen en de automatisering een flinke klus opgeknapt", aldus de heer Van Nieu wenhuijzen. „Zijn vertrek is voor ons een verrassing maar zijn werk te 's- Gravendeel is vanzelf een uitdaging". Spreker roemde de voortreffelijke sa menwerking die er altijd is geweest, zowel met het bestuur, de R.v.T. en het personeel. „Heb dank voor alles en wij hopen dat het in 's-Gravendeel goed mag gaan, want iedere streek heeft zijn eigen karakter". Een felicitatie met deze benoeming ging gepaard met het aanbieden van een cadeau, n.l. een schilderij dat op het Plaatse kantoor hangt en waarop de heer Appelman al jaren zijn oog heeft laten vallen, voorstellende een zeilend schip op zee. Ook waren er nog bloemen en voor zoon en dochter Appelman een boekenbon. Gemeentelijke waardering Burgemeester drs. C. M. de Vos, aanwe zig met wethouder G. W. J. Poortvliet, bedankte voor het compliment en sprak eerst een welkom aan het adres van de familie Menger. „Ik heb al gezien in een brief die u ons stuurde dat u een stukje grond wil kopen voor een woning en dat is beslist niet weg", aldus de heer De Vos, die in „Het Kompas", streekblad voor de Hoekse Waard de volgende kop had gelezen: „De heer Appelman heeft zin in uitdaging", maar dat hebben wij eigenlijk ook", zei spreker die dacht aan de ontwikkelingen en een groter draag vlak voor Ooltgensplaat. „De landbouw heeft het moeilijk en dat heeft beslist ook zijn gevolgen voor de banken. Het gemeentebestuur heeft met de Rabo goede kontakten en de heer Appelman had kijk op de dingen die verder strek ten dan alleen de bank", aldus de burge meester, die als aandenken een wijn- karaf met glas, waarop het wapen van de gemeente, aanbood. Gerard was een begrip De heer L. Ottens uit Bruinisse, voorzit ter van de Vereniging van Directeuren van de Rabobanken in de Deltakring (kortweg V.D.R. genoemd) was met veel kollega's gekomen om Gerard uit te zwaaien. Spreker releveerde in het kort de loopbaan van de heer Appelman, die in deze 14 jaar een begrip was geworden in genoemde vereniging. „U was een ple zierige koUega en het Rotterdamse (waaronder 's-Gravendeel behoort) krijgt er een goede kollega bij", aldus de heer Ottens, die de nieuwe directeur, de heer Menger alvast hartelijk verwel komde, hem een goede tijd toewensend in de nieuwe werkkring en al een uitno- De aanleg van een parkeerplaats voor zo'n tachtig auto's van ziekenhuisbe zoekers op het Boezemplantsoen, dat was het oorspronkelijke voorstel waar mee de gemeenteraad j.l. donderdag avond geconfronteerd zou worden. En zo gebeurde het ook ondanks 's burge meesters mededeling dat die 80 mis schien niet meer nodig zijn omdat de Ziekenhuisdirectie heeft bericht zélf voor 55 parkeerplaatsen op het Zie kenhuisterrein, naast de hallen, te kunnen zorgen. Ook zouden er nog zo'n dertig langs de Stationsweg kun nen worden gerealiseerd en dat maak te de noodzaak van aanleg van een parkeerplaats op het Boezemplant soen misschien wat twijfelachtig....? Toch wilde de raadsvoorzitter burg. Oversier het voorstel graag gehand haafd en aangenomen zien. In de Com missie Gem.werken en Verkeer kan vervolgens alsnog over de uitvoering ervan worden overlegd. De raad vindt dat gewenst omdat meerderen niet ge porteerd zijn van een dertigvoudige par keergelegenheid langs de Stationsweg. Het zou met name hinderlijk zijn voor aangrenzende bedrijven en particulie ren. Het leek dhr. van Rossum beter dat het Ziekenhuis het evt. daaraan te beste den geld beter aan de gemeente beschik baar kan stellen als bijdrage in een veel minder problematische parkeergelegen heid aan het Boezemplantsoen. Die zal overigens een tijdelijk karakter dragen en na het gereedkomen van de bouw van het ziekenhuis weer kunnen worden opgeruimd, al leek dat dhr. Poortvliet een verspilling omdat niet de mate rialen-, maar het werk die aanleg en het weer opruimen duur maken. De Witte brug Inherent aan dit voorstel was het voor stel het besluit tot verwijdering van de Witte brug en de aanleg van een aan zienlijk bredere dam voorlopig te laten varen. De raad had die verbreding nodig geacht om een betere doorgang te maken voor de aanvoer van bouwmate rialen voor het Ziekenhuis, maar inmid dels is besloten dat die via de Secretarie- Vorig jaar februari toen het voorstel tot vervanging van de brug werd gedaan heette die nog „in slechte staat" te verke ren, maar de jongste informatie was wat minder overtuigd. Er zal zo werd nu aangekondigd een nader onderzoek naar de bouwkundige toestand van de brug moeten komen. De raad zette wat vraagtekens bij zo'n wisselvallige infor matie. Dhr. G. Robijn herinnerde er weth. Kalle aan dat hij eerder had voor gewend dat je nauwelijks nog met een kinderwagen over die brug kon. Nu is kennelijk niet eens onderzoek naar de fundering nodig. Ook dhr. L. van Prooi- jen had daar zijn bedenkingen over; „zo'n onderzoek is misschien niet eens nodig?" vroeg hij zich af Toch was de eerdere informatie aan een onderzoek van de Heidemy ontleend, zo hield het College staande. Dat was overigens niet al te alarmerend geweest, wel werd in de rapportage geconcludeerd dat de brug niet nog zwaarder moest worden belast, zoals dat met het transport van bouw materialen het geval leek te worden. Een verQe Een verfje.... dat is het volgens sommi gen waar het de brug aan ontbreekt. „Natuurlijk zal die brug na zoveel jaar niet meer optimaal zijn, maar als je 'm mooi wit maakt dan oogt 'ie al heel anders!" verzekerde dhr. J. L. Poort vliet. Ook dhr. Robijn leek daar wel voor te voelen, „een lelijke vrouw zie je daar ook mee opknappen, een lelijke vent trou wens ook", vergeleek hij. Overigens zou dhr. Robijn best een rapport willen over de betrouwbaarheid van de brug, „als die werkelijk ondeugdelijk is zoals de weth. vorig jaar te vuur en te zwaard heeft verdedigd moet'ie weg, zo niet dan mag'ie blijven", vond dhr. Robijn. Een onderzoek naar de toestand van de fundering zal echter duur zijn, al vroeg ieder zich af hoe de Heidemy dat heeft gedaan. weg zullen worden aangevoerd. Daarom ook geen bijdrage van 75.000,- van het Ziekenhuisbestuur waaruit het Gemeentebestuur de consequentie trok van de voorgenomen maatregel af te zien. De heer Appelman. Vanaf morgen de nieuwe directeur van de Rabobank te 's-Gravendeel. diging deed uitgaan voor dinsdag 28 februari voor zijn eerste vergadering van de V.D.R. Afscheid en welkom Namens het personeel van de Plaat en Stad sprak de heer J. van Groningen lovende woorden aan het adres van hun scheidende directeur. „Wij werkten sa men, het eerst op Stad en toen samen naar de Plaat. U was de grote baas van beide kantoren en bent als mens altijd dezelfde gebleven. Wij hebben dat zeer gewaar deerd", aldus spreker. Zich richtend tot de heer Menger zei hij: „U denkt waaraan ben ik begonnen nu u deze avond zoveel goeds hebt gehoord, „maar", aldus de heer Van Groningen „de eerste kennisma king verliep uitstekend en dat zegt al heel veel". Als welkomsgeschenk waren er bloemen voor mevrouw M. J. Menger- Kok. Voor de kinderen Appelman had de heer Van Groningen een mooie pen als geschenk en ook bloemen voor de heer Appelman. Het grote cadeau was al in een intieme samenkomst overhandigd. Overeenkomst Als laatste spreker kreeg de heer Appel man het woord. Allereerst bedankte hij de burgemeester voor de prettige manier van ontmoetingen op velerlei terrein waardoor een relatie is ontstaan. „Wij hebben veel dingen overeen. U behartigt de belangen van de gemeente en wij die van de bank. Samen hebben we veel din gen zien komen en gaan, o.a. het gemeentelijk apparaat, de recreatieve ontwikkelingen, die sterk toenemen, en meer andere zaken", aldus de heer Appelman, die verheugd was met zijn cadeau. De kollega-directeuren werden dank gezegd voor hun komst. „Wij mochten weerklank vinden in de vergaderingen en door dit alles hebben wij vele vrien den gemaakt. Veel succes met uw werk". „Jan (van Groningen) wij hebben het langst met elkaar samengewerkt en in die 12y2 jaar heb ik u zien uitgroeien als een bekwame medewerker. Met u betrek ik ook al het overige personeel. Er was ruimte voor ieders persoonlijke inbreng en gezamenlijk hebben we een goedlo pend bedrijf opgebouwd. Dank aan allen voor jullie kollegialiteit en vriend schap. Voor het gebrandschilderde raam met een viertal mooie hoekjes uit Ooltgensplaat zeg ik jullie nogmaals hartelijk dank", aldus de heer Appel man. Zaken en vriendschap gescheiden In antwoord op de woorden van de voor zitter, met inbegrip van het bestuur en de Raad van Toezicht, zei de heer Appel man, dat hij negen jaar heel intensief met hen had samengewerkt, waarbij het zakelijke en de vriendschap gescheiden bleven. Er was een klankbord en in de goede zin van het woord heb je mij „boer" gemaakt. Er was een goede ver houding en een constructieve samen werking, met soms ook weleens pro blemen die altijd werden uitgepraat. „Ik heb bijzonder prettige jaren hier meegemaakt en kijk met veel voldoe ning op deze 14 jaar terug: n.l. een goede verhouding, gezelligheid en plezier", aldus de scheidende directeur. Ook met de mensen van de regio, de accountantsdienst, etc. was er een fijne relatie. Goede tijd Ook de heer Menger en zijn gezin kregen een beurt. „Het is weleens moeilijk om een opvolger te vinden en daarom is de keus op jou gevallen. Ik hoop dat je het hier naar je zin zult hebben en wens jou en Je gezin een prettige tijd toe in Ooltgens plaat en dat je later zal mogen zeggen het is een goede stap geweest. Wij denken met genoegen terug aan de periode van vriend schap, hier doorgemaakt", aldus de heer Appelman Tot slot vatte de heer Van Nieuwenhuij zen alles nog eens samen en richtte zich nogmaals tot de familie Menger. Spre ker geloofde dat het beslist een tijd van goede samenwerking zal worden en voor de heer en mevrouw Menger met hun twee dochters had hij voor elk een welkomstgeschenk, n.l. een prachtig boeket bloemen, opgemaakt in de blau we Rabokleuren „en.... van onze eigen bloemist uit de Plaat", zei spreker. Receptie Na sluiting van het officiële gedeelte volgde er een drukke receptie. Ongeveer 250 a 300 personen van binnen en van buiten de gemeente kwamen afscheid nemen van de familie Appelman en kennis maken met de familie Menger. Het was al ruim 11 uur toen deze gezel lige bijeenkomst was afgelopen. De politie maakt bezitters van een giro maatpas voorzien van een zgn. pincode op het volgende attent. Gebleken is dat benadeelden, bij wie girobetaalkaarten, - cheques en/of de daarbij behorende giromaatpas - zijn ontvreemd, korte tijd later telefonisch worden benaderd door een persoon die vertelt van de politie te zijn. Deze pseudo-politieman hangt bena deelden vervolgens het verhaal op dat het voorde administratieve afhandeling van de diefstal/vermissing noodzakelijk is te beschikken over de bij de ont vreemde giromaatpas behorende PIN CODE. Deze code wordt door de be nadeelden dan vaak zonder problemen verstrekt, met alle nadelige financiële gevolgen van dien. U wordt geadviseerd om, indien uw giro maatpas c.q. betaalkaarten werden ont vreemd of vermist worden NOOIT aan derden uw pincode kenbaar te maken. op donderdagavond 9 februari (aan vang 19.30 uur) zullen een achttal leer lingen uit de vioolklas van Marie-José Heks, docente aan de Muziekschool Goeree-Overflakkee een concert ver zorgen in de grote zaal van Het Diek- huus. Beneden Zandpad 7 te Middel- harnis. Er zullen werken worden uitgevoerd van Bach, Mozart, Crickboom, Ch Dancla, Benjamin e.a. Vooral voor kinderen die van plan zijn met viool spelen te beginnen én voor ouderen die van plan zijn het weer op te pak ken is dit een leuke gelegenheid om te zien en te horen hoe aktief de Muziek school ook op dit gebied is. Uiteraard is verder iedereen die de viool een warm hart toedraagt welkom! De piano-begeleiding is in handen van Piet Westhoeve, eveneens docent aan de Muziekschool, terwijl aan het eind van de avond Marie-José Beks en Piet Westhoeve ook samen zullen concerteren. De toegang is gratis. Zaterdag 28 januari werd de wedstrijd Heren 2 - Ras-Bemisse 1 gespeeld. De eerste set liet al snel een 6-2 voorsprong voor Heren 2 zien. Helaas waren de heren niet in staat deze lijn door te trek ken en gaf men deze set weg met 9-15. In de volgende set werden de puntjes op de i gezet en door aardig spel werd het uit eindelijk 15-7. De tweede helft van de wedstrijd gaf een typisch Heren 2-beeld: rommelig spel, voorsprong, de tegen stander komt bij en tenslotte winst voor Heren 2 met 15-13 en 15-12. Intermezzo kan 2 punten aan het totaal toevoegen, zodat Heren 2 bij de top vijf van de tweede klasse behoort. Andere uitslagen: Mini jongens - Ras-Bemisse 13 - 1 Mini mix - Alexanderia/Al3 - O Jongens Cl - Alexanderia/AlO - 3 Jongens BI - Alexanderia/AlO - 3 Meisjes Cl - Alexanderia/Al3 - 1 Meisjes C2 - Kangoeroes 10 - 3 Meisjes BI - Spirit 12 - 2 Meisjes B2 - Alexandria/A20 - 3 Jongens Al - Ekspalvo 11 - 3 Meisjes Al - Spirit 11 - 3 Heren 1 - Rijnmond 50 - 3 Dames 1 - Rijnmond 12 - 3 Dames 2 - Spirit 11 - 3 Dames 3 - Ras-Bemisse 23 - O Dames 4 - Spirit 21 - 3 SOMMELSDIJK In het zwembad „de Staver" slaagde de volgende jongelui voor het diploma A. Jessica Oostdijk; Kees. J. Weststrate; Lien Brinkman-Heuvelman; Herman van der Hel; Joni Goemaat; Ria Wan- rooy; Jaco Buth; Joost van Gorp; Ka- thinka van Wezel; Remco Groen; Marie C. Mackloet; Pim Driesse; Irene Kulk; Rebecca Rentes; Karst Rijvers; Cor Jan sen; Mariëlle Koningswoud; Annemiek Bax; Diana Brooshoofd; Don van Proo- yen; Pieter Verhage; Hendrik Kattes- taart; Come van Ast; Paul de Blok; Arnold Geluk; Heleen Driece. Voor het diploma B slaagden: Milou Verhoeff; Marinka van Ree; Maarten van Gorp; Tamara Malie paard; Sherine Saarloos; Pieter Pee- man; Marianne Looij; Pieter Kievit; Tineke van 't Hoff; Casper Gebuijs; Gizella Koppenaal; Martin Verhage; Rianne Schol; Jeroen v.d. Mast; Mar leen Koppenaal; Marco Kransse; Karel J. Pulleman; Martina Brinkman; Elde- rik Peeman; Elza de Waard; Nathalie Kats. Van de heer C. v.d. W. te R. kregen we een ouderwets mooi verhaal, maar ook een zeer merkwaardig verhaal, en dan bedoelen we het gedeelte over „die Joden", we wisten niet beter of zij waren allemaal „afgevoerd, z.g.n. om te werken in kampen" en later hoorden we helaas de verschrikkelijke waarheid over hen. Wij zijn ook benieuwd of een van onze lezers daar meer van weet en genegen is dat eens te schrijven. Meneer v.d. W. wij danken u voor uw schnjven en we zijn er haast van overtuigd dat we van u nog wel eens iets zullen zien. t Is ons een groot genoegen. Redactie Eilanden Nieuws In ijéén van de leste E.N. hamen kenne leze, hoe of de Joden al gehaet wiere vaar voor den ooriog, in hoe ze omgekomme binne. Dan gae je automa tisch trog dienke an vroeger, in dan wel voor mien Koejewachters tied, dus mijeer over m'n jeugd. Want an die zelfde diek waer m'n loapbaen begonne is, gienge we oak altied kattendoom haelen. Hoe of het echt hiet weet ik niet, wat boven de groengd groeide leek un beetje op Hei mar dan mit ste kels. Bie oens gieng het om de wortel, dat was oengs zoethout, zo uut de groengd liepen we daer op te kluven, 't was goed voor je tanden. Oak weet 'k nog dat de waetertoren gebouwd is, in in gebrouk genomen is, as 'k t goed hereinkner ware dur 34 auto's, mit van die maonsen mit pandjesjassen an om de toren officieel in gebruuk te stellen. Dan mot je bedienke, dat er op Flakkee haest nog gijeen auto's waere, je hoeft niet te vraegen op een eiland en dan in 'n gehucht te wennen, wat voor een indruk dat gemaekt heit op oens joenge leven. Die waetertoren is altied (in noe nog) een markant punt geweest op Flakkee, mar in dat boekje van ouwe ansichten van Den Bom mel staet er gijeen eens een foto van in. Ook heb 'k nog op school gegaen in Sesiej bie juff ter Gunne en meester Hammer, 't was een echte hoofdmeester, want hie had zo'n echte gardibal- die hoed op. Op 't schoolplein twee van die groate kastanjeboamen, an de schoolweg kant zo'n groate grintbak ('n opslagpit mit grind voor de weg was dat) en in de zeumer stieng dan die sloat draog, waer we altied speul- den bie die betonnen brug, dat was de toegang naer school. In die tied mos ten oak twijee vrienden van me voor de klas komme, om een versje te zienge, in dan om beurten een regel. Leen begon mit de ijeerste regel, 'k Wou dat 'k een veugeltje was. Piet regel twee. Dan vloog 'k hijeel de wareld roengd, want zei Piet wiele zagge waereld, mar je mot zienge waereld. Ze hebbe allebei hun woord gehouwe, want Leen is geëmigreerd naer Canada in Piet heit per schip hijeel de waereld roengd gezwurve. 'k Dienk dat het schooltje in 1935 gesloten is, toen moste we op Den Bommel naer school, dat was me een aande. In dat in die aarme tied, je kon zo'n aand niet op je klompen, dus kregen we van die rieglaerzen om mee naer school te gaen. Hoe m'n moeder dat toen betale kon weet 'k noe nog niet. Mar we hadden al gauw een eigen pad gevoengde, wat veul korter was, dat was het binnen- paedje dwars deur de polder naer Den Bommel. Het begon bie Hangs den Braeber langs een hoage heg over een plank naer de angdere kant van de sloat, dan over een smal pad langs een diepe kreek, weer mit een smalle plank over die breeje kreek die naer de melkblaes gieng. Zoengder leuning of zo iets giengen we over die breeje kreken. We kwamme dan terecht op de koolasdreef, via de stee van Buth in laeter deur het land bie Lokker, dan kwammun op 't eind van dun dreef an de meulendiek terecht. Mar in die tied van 1940-41 was m'n vaoder werkzaem in de Heide Maat schappij, hie was uutzetter in an 't waark bie Lokker op de wei tegenover de meulen van Den Bommel dus oak dat nieuwe binnenpaedje waerlangs wiele naer school giengen en die wei wier geëgaliseerd. Op dat zelfde waark waren oak een aantal Joden an het werk, mensen in hun goeie pakje, de mijeesten nog noait een schop in dur handen gehad, ze liepen oak mit een ster op, moste daer helpe egalisere. Die groengd wie rdan mit van die kip- karren verplaetst. We gienge altied mit de stikzak naer school, dan mosten mun van moeder un paer snejen broad extra meenemen, want die maan- sen hadden zo'n honger. Meschien is er wel iemand die hier mijeer van of weet waer die maansen vandaen kwamme, of nog kontakten hadden mit die Joden. Of tur oak Duitsers bie waren weet ik niet mijeer, 'k heb hier nog noait iets van gelezen, dat deze mensen daer gewaarkt ha. Of waer ze oeng- der gebrocht ware. Oak als we langs dun diek naer school gienge, liepe mun even over dat waark. Ze vroege oak wel 's om iets te milen voor eten, zo'n honger hadden ze wel. Over dun diek gienge mun langs Jan Donkersloat mit z'n geigen, die liepen in un weitje mit prikkeldraed in gaes ofgezet, daer kon gijeen spreeuw deurheen, en nog liepen die geiten mit zo'n driehoek om. Mar het ware wel goeie merken, want toen ter tied had je geitekeuringen, in hie haelde altied ijeerste priezen. Want vroeger was een vaarke belangriek, maar wat dienk je van un geit om je te voorzien van melk. Mar wat konden die dieren jam meren hè, niet angders as blaete, in wiele mar gras snieje mit het zekeltje. Bie die dieren was noait geen eer te haelen, je goaide het eten in de rauf in tied van een gezwind lag het in de stal. Zelfs ijeene kijeer un kniekous van mun joengere broer die kwam een week laeter uit de mest hijeelemael geel uutgebete, mar 't was wel zoengde om un weg te goaien, dus je begriept hoe gekleurd dat die er bie liep. moeder waste hem weer want un beetje kleur verschil dat gaf niet. In dan ze wat heit motte stampe in de ton, om oengze spullen weer schoan te kriegen, hei je gijeen voorstelling van, want we bleven op school eten, dan was de koaie oengs domein, in de peejetied was alles blubber, of we waren op de gorzen, oak daer bleef je noait schoan. Mijeester Verheul heit wat te stelle gehad mit oengs, mun ha wat zitte draoge op 't bankje voor die groate potkachel, z'n sikje kon dan wel 's un beetje op in neer wippe, mar 'k geloaf dat we als Sesieënaers gijeen kwaed konden doen. ondanks alle armoe hadden we een goeie tied op de Bommelse school bie meester Ver heul, 'k Stop mar, je zou er een te lang verhael van maeken. C. v.d. W. te R. PIELSTAERTOLIE Ik wil wel even reageren op het stukje over de Pielstaertrog in Eilanden- Nieuws van vrijdag 13 januari 1989. Je schreef over van 50 jaar geleje nou dat is een hele tijd om achteruut te dienken, mar dat kan uk nog oor, én nog wel een paer jaertjes er bie. Die vis hao ik noait gekent mar wel de olie. Ik hao wel eens hore vertelle in dien tied, dat ze die vis ophienge in de zunne en deur de waarmte kwam daer olie uut en dat vinge ze op. Nou wou je weten of die olie net als levertraen was. Ja hoor net zo geel mar wel wat dik ker, en de smaek, o bah, als ik er nog an dienk. Ik hao het jaeren gedroeng- ken, 's aevens voor je naer bed gieng een lepel vol, net als levertraen mar dan dee ik gouw kouwe koffie er achter voor de smaek. Je mot wete ik had toen gewrichtsreuma en dan doe je wel wat voor de grote piene. Je lei niet voor niks een half jaer op bed. noe zal je zage hoe kwam je daer dan an. Dat zal ik je vertelle. 55 jaer achtemit ree de trem nog niet en noe is un weer ver- dwene. mar dur gieng toen een bus van Buize, deur heel het eiland en die ree tot Ouddurp toe. O zo makkeluk, je stak je hand mar uut en je kon instappe. De busbemanning nam oak wel es een boodschap van je an. Sjaf- feurs warre er verschillende, mar conducteurs mar één én dat was Jaap Troost uut Meiesant en die wist de vissers in Ouddurp die die olie ver- kochtte. Zo gieng het oak mit mien flesje. Je gaf het mar an Jaap om te vul len en hie kwam weer met een volle terug. Ik hao er oak wel mee gemasseerd op de pienlijke plekken mar noe hoor je er niet meer van. Noe hawe ze levertraen in capsules, dat is voor de smaek. Ik hoop dat ik je een beetje te vree gesteld hawe. Vriendelijke groete, een ouwe Menheersenaer. G. V. f Vnendel] ^^^4^^^*" a^^^^^^^^^*0^^^0^0k

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2