Vernieuwd Centrum als nieuw hart voor Ooltgensplaat gepresenteerd NIEUWS ZC De Gooye in degradatiezone uit de Kerken Schaken S.O.F. Goed opleidingsnieuws van „de Dillenburg" Middelharnis Schrijfavond 30 januari a.s. Archeologische sprokkelingen Punt voor Heren 1 Nieuwe LOI-cursus bereidt voor op baan in de kinderopvang y Biz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 24 JANUARI 1989 Het Plaatse Ver.gebouw 't Centrum heeft nu het zo prachtig geworden is zeker geen trap na verdiend, maar 't mag best gezegd dat er de laatste jaren van deze Gemeenschapsaccomodatie weinig sprake meer was uitgegaan. Het eer tijds zo drukke gebruik was afgenomen en voor het Stichtingsbestuur was dat een wrang gegeven. Renovatie van het uit 1962 daterende gebouw was geboden, maar wie dat betalen zou....? 't Was het Gemeentebestuur dat het gebouw met lust en lasten overnam, diep in de buidel tastte en tot de renovatie opdracht gaf. En móói dat het geworden is....! Vrijdagmiddag ging de deur wijd open en konden de genodigden bij de toen gepleegde feestelijiie heropening zien wat het, ten koste van bijna een miljoen, geworden was; een vernieuwde entree, een royale foyer met bar. overal nieuw meubilair, een verfraaide grote zaal voor 170 personen, twee kleinere zalen voor zo'n 20 a 30 man en een aangebouwde peuterspeelzaal voor ..Olleke Bolleke". kortom een waar centrum, zoals het de Werkgroep Verbouw 't Centrum voor ogen heeft gestaan. Die Werkgroep werd november 1986 in het leven geroepen om uit te vogelen wat de verlangens van de gebruikers zouden zijn. Ze hebben alle gestalte gekregen, kompleet met de horeca afdeling, de aanpassing van de grote zaal en de berging voor de mate- riaalwagen van het Rode Kruis en.... natuurlijk een thuis voor „Olleke Bol leke" door welker aanwezigheid de boomlange wethouder Poortvliet deze middag nog achter een kruiwagenspeel tje terecht kwam, maar wat gaf hij daarom, nu het allemaal zo geslaagd mocht heten? Een hart voor de gemeenschap En ófie gelukkig was, de Oostflakkeese wethouder die er door hoofdaannemer W. v.d. Welle om werd geprezen het alle maal zo te hebben meebeleefd, als ver antwoordelijk wethouder en als voor zitter van de Werkgroep: „....naar mijn mening heeft elke gemeen schap een hart nodig, een plaats waar-, en van waaruit allerlei aktiviteiten plaats vinden", zo propageerde dhr. Poortvliet en het deed hem bijzonder deugd de inwoners van Ooltgensplaat zo'n plaats te kunnen bieden „waar ze aan hun trekken kunnen komen op cul tureel of recreatief gebied, een plaats waar zij in een prettige sfeer anderen kunnen ontmoeten, net even op een andere manier dan bij de slager of bij de bakker". „Een dergelijke voorziening hóórt in de gemeenschap!" zo trok dhr. Poortvliet een vergelijk met de dorps pleinen waarover exotische samenlevin gen beschikken om hun feesten te vieren. Dhr. Poortvliet zwol van trots toen hij sprak over de welgeslaagde aktie tot renovatie van 't Centrum en het ge slaagde overleg tussen de verschillende disciplines in de gemeenschap. Een prima gebouw is 't geworden, zoveel mogelijkbeantwoordend aan de wensen van alle gebruikers. Ieder, vooral ook de leden van de Werkgroep werden harte lijk dank gezegd voor hun meedenken en hun eindeloos vergaderen om het resultaat zo optimaal mogelijk te ma ken. Aan de doelstelling, het maken van een gezellig gebouw waar je makkelijk even binnenloopt en waar jong en oud elkaar kunnen treffen, was naar het gevoelen van dhr. Poortvliet uitstekend voldaan. Restte hem nog de hartelijke hoop uit te spreken dat het Centrum zal funktioneren als een gezond hart voor de Plaatse gemeenschap, dat het een plaats zal zijn die bruist van de aktivitei ten, waar de peuters zich thuis voelen en waar iedereen iets van zijn gading kan vinden op recreatief of cultureel gebied zodat de fraaie entourage een positief effect zal hebben op het Gemeenschaps leven, en daarmee op het Verenigingsle ven in Ooltgensplaat. Dhr. Poortvliet liet niet na te hopen dat de positieve invloed van 't Centrum niet bij de grenzen van de kern Ooltgensplaat op zal houden. „De Gemeente Oostflakkee heeft nog drie kernen waarvan er twee, Oude Tonge en Den Bommel, ook beschikken over een cultureel centrum. Enige vorm van samenhang van deze drie lijkt mij aldus dhr. Poortvliet noodzakelijk; daarover zal op korte termijn overleg wor den geopend met de desbetreffende instel lingen. Wellicht zo hoopt dhr. Poort vliet zal Oostflakkee dan een nog gro ter aandeel kunnen leveren in de recrea tieve en culturele voorzieningen op heel Goeree Overflakkee". Met een fraai klank- en lichtspel werd het gebouw officieel geopend. Gelukwensen Gelukwensen werden met graagte uitge sproken, door dhr. J. C. Huisman, voorz. van het Bestuur van 't Centrum, door Milène van de Wilt, „de peuterbazin", enthousiast als ze was over de gekregen „fantastische ruimte" voor de peuters. Vervolgens door dhr. W. v.d. Welle die mede namens de onderaannemers leuk speelgoed aanbood, waaronder ook een „Werkbank pakket" omdat dhr. v.d. Welle het tijd vond dat er weer bouwvak kers worden opgeleid. Dhr. Lening ver tolkt de dank van architectenbureau Ad Gestel. Zelf bleef de Gemeente niet achter in het aanbieden van geschenken. Weth. Poort vliet bood een wandversiering aan aan dhr. Huisman en een kruiwagen met speelgoed aan mevr. v.d. Wildt. De Dirkslandse zwemclub „De Gooye", die nu voor het tweede seizoen uitkomt in de hoogste zwemafdeling (de top 10) van de kring Rotterdam, is na 3 wedstrij den op de negende plaats terecht ge komen. Wij vroegen de trainer Nico Hulstaart waaraan deze enigszins tegenvallende klassering te wijten is. Volgens Nico Hulstaart zit de vereniging te springen om talentvolle zwemmers (vooral jongens) in de leeftijd van 10 en 11 jaar. „In die leeftijdsgroep verliezen wij op dit moment een berg punten", al dus Nico. Toch is er hoop, dat De Gooye nog enke le plaatsjes gaat klimmen, want in de leeftijdsgroep onder de 10 jaar zitten weer een paar talentvolle zwemmers (sters). In het Combibad in Dordrecht moesten maar liefst 5 nieuwe zwemmers worden ingezet, waarvan vooral het zwemmen van Mirjam Nelisse opviel. Zij zwom op de 100 meter schoolslag voor meisjes on der de 12 jaar een tijd van 1.41.0. Bij de toppers haalde Wanda Jongejan en Theo Jan Tanis de medailles weg. Beiden wonnen een zilveren medaille op de 100 meter rugslag. Competitiestand: 1. Kempvis Spijkenisse7477,0 pnt. 2. V.C.Z. Vlaardingen7613,3 pnt. 3. Nautilus Dordrecht7723,9 pnt. 4. Devel Zwijndrecht8165,2 pnt. 5. Poseidon Ridderkerk8255,4 pnt. 6. P.C.G. Gorinchem8386,5 pnt. 7. DeGeul Papendrecht....8471,l pnt. 8. Merwede Dordrecht8478,7 pnt. 9. De Gooye Dirksland8525,9 pnt. 10. ACZCapellea.d.lJssel .„8544.1 pnt. NED. HERV. KERK Aangenomen naar: Harderwijk P. J. Vis ser te Aalburg. Bedankt voor: Bodegraven en Hoevela ken (2e pred.pl.) P. J. Visser te Aal burg. GEREE KERKEN Beroepen te: Haren J. G. Arensman te Drachten; Leeuwarden-Huizum, als geestelijk verzorger van het medisch centrum Leeuwarden, drs. C. A. Boon stra te Glanerbrug, die dit beroep heeft aangenomen en reeds als zodanig werk zaam is. Aangenomen naar: Westervoort J. Kater- berg te Marknesse (N.O.P.) CHR. GEREE KERKEN Beroepen te: Goes H. C. Mijnders te Zwijndrecht; Rotterdam-West A. K. Wallet te Sliedrecht (Eben-Haëzerkerk). GEREE KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Enschede-Noord en Schild- wolde T. K. van Eerden te Kantens; Beverwijk, Enschede-Noord, voor mis sionaire dienst op Irian Jaya, drs. J. Jans sen, kand. te Assen; Harderwijk (wijk Noord) C. J. de Ruiter te Rotterdam- Centrum. Beroepbaar: drs. J. Janssen, Mr. S. van Houtenstraat 36, 9402 AT Assen. GEREE GEMEENTEN Beroepen te: Brakel M. Mondria te Waardenburg. Bedankt voor: Rotterdam-IJsselmonde P. Blok te Kootwijkerbroek. GEREE GEMEENTEN IN NED. Beroepen te: Vriezenveen W. Verhoeks te Arnemuiden. Weer is er een ronde achter de rug (wat is een wek toch snel om). Weer werd de strijd gestreden en deze week eigenlijk geen spectaculaire partijen. Wat wel op viel is dat de jonge van Hooff eigenlijk bang was voor de Waal en dat de Waal bang was voor van Hooff zodat ze al binnen een half uur remise overeen kwamen. Gebraad nam flink wat risico en kwam er nog goed uit ook. Hainey schaakte ook weer sterk en was deze keer wat zui niger op zijn dame. De partij van Douw was om te huilen, eigenlijk met één zet de partij te kunnen winnen door en pas sant te slaan, dat gewoon al gezien te hebben en dan toch wat anders probe ren en dan blijkt dat er ineens niet meer inzit dan remise. L. Holleman's kunst gebit rolde haast uit z'n mond van plezier. Bruggeman Dogterom eindigde in een verschrikkelijk moeilijk eindspel, waar ze geen van beide uit konden komen. Later bleek dat zwart het had kunnen winnen. Alle uitslagen op een rij: Wijnands - Hartog1 - O Gebuis - GebraadO - 1 L. Holleman - DouwVi -Vi (snik) van Rossum - P. Holleman....!O - 1 de Waal - van HooffVi - Vi Bruggeman - DogteromVi - V2 van Loon - KortewegO - 1 van Strien - Hainey,O - 1 Tot de volgende week. B.J.B. Volleybal Intermezzo Zaterdag 21 januari moest Heren 1 aan treden in Den Briel tegen de Kangoe roes. Kangoeroes staat lager geplaatst dan Intermezzso, zodat het een gemak kelijke wedstrijd leek te worden. Het te gendeel was echter waar. Het goede spel van de tegenstander en de vele stopfou- ten van Intermezzo zorgden ervoor dat men al gauw tegen een achterstand van 2-0 in sets aankeek. De derde set liep gelijk op tot 13-13. In termezzo trok aan het langste eind en won met 13-15. De volgende set liet goed spel van Heren 1 zien en werd door een voorsprong van 0-8 gewonnen met 4-15. Verder namen de heren ook nog 5 gele en 1 rode kaart mee naar huis. Overige uitslagen: Kangoeroes 1 - Meisjes ClO - 3 Vierpolder 1 - Mini MixO - 3 Kangoeroes 1 - Jongens Cl1 - 3 Alexandria/A 2 - Meisjes C21 - 3 Rowido 1 - Meisjes Al3 - 1 SVM 1 - Meisjes BI3 - 1 Delta 3 - Heren 21 - 3 MVC 1 -Jongens Al2 - 2 Keyzer/Vl -Jongens BI1 - 3 Schovocomca 1 - Dames 22 - 2 Futora 4 - Dames 43 - O Kangoeroes 3 - Dames 33 - O Kangoeroes 1 - Dames 13 - O Ras-Bernisse 2 - Mini jongens2 - 2 A.S. zaterdag speelt Intermezzo thuis. Programma: 9.00 uur: Mini jongens - Ras-Bernisse 1 Mini Mix - Alexanderia/Al Sinds 1 januari 1989 heeft de Christelijke School voor Beroepsbegelei dend Onderwijs uitgaande van de Christelijke Technische School te Zwijndrecht een overeenkomst met de Chr. s.g. LHNO/LAVO „Ue Uil- lenburg", Juliana van Stoblerglaan 19 te Middelharnis. Vanaf voornoemde datum worden op de school in Middelharnis opleidingen O.V.D. en E.C.A.B.O. verzorgd. a t, r^ .n i Zowel de O.V.D. (Opleiding voor de Detailhandel) als de E.C.A.B.O. (Oplei ding voor Kantoor) zijn 2-jarige vervolgstudies binnen het leeriingstelsel. Dit houdt in dat leeriingen met een MAVO, HAVO, LHNO, LEAO, LTO enz. diploma aan zo'n leerweg kunnen beginnen. Eén dag in de week naar school (er wordt dan metéén aan de partiële leer plicht voldaan) en de overige dagen werken in het leerbedrijf In dit geval de winkel of het kantoor. Het zoeken naar een baan wordt wat vergemakkelijkt doordat de werkgever die een aankomende beroepskracht in dienst neemt een subsidie, welke voor de 2-jarige opleiding ruim 3.000,- bedraagt, kan aan vragen bij het rijk. De opleiding wordt afgesloten met een examen. Zo kan een landelijk erkend diploma worden behaald. Gediplomeerd winkelverkoper/verkoopster of administratief medewerker/medewerkster. Het is mogelijk aansluitend hierop een voortgezette opleiding detailhandel te volgen. Sluit men deze opleiding af met goed gevolg dan voorziet het diploma dat zo behaald is in de vestigingseisen voor een eigen winkel. De voortgezette opleiding E.C.A.B.O. moet afgesloten worden op een niveau dat gelijkwaardig is aan het praktijk diploma boekhouden. Op 21 februari is er een open dag van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Dan kunnen geïnteresseerden voor O.V.B, en E.C.A.B.O. de lokatie zelf komen bekijken. Er is dan tevens gelegenheid voor een informatief gesprek met de docenten. Wie meer informatie wil. kan die vragen via de heer J. F. H. M. Verhoeven, tel. 01883 - 18152 (op werkdagen tussen 6 en 7 uur 's avonds).y Vereniging Verzorgende Beroepen regio Goeree-Overfiaklcee ATTENTIE: Door omstandigheden is de bijeenkomst van 24 januari verzet naar donderdag 26 januari. Spreker is dhr. v.d. Herik met als onderwerp: Ver plegen, tot (w)elke prijs?" Plaats: Verenigingsgebouw van de Ger. Gem. te Middelharnis. Aanvang: half acht. Cursus Leid(st)er kinderopvang speelt in op stijgende vraag naar deskundigen: Deze maand opent de LOI de inschrij ving voor de cursus Leid(st)er kinderop vang. Met deze cursus haakt de onder wijsinstelling in op de groeiende maat schappelijke behoefte aan professionele kinderopvang. Leid(st)er kinderopvang is een opleiding die specifiek is toege spitst op de praktijk van het werken in de verschillende vormen van kinderop vang. In de lessen wordt ingegaan op zowel organisatorische (beleid van een kindercentrum) als inhoudelijke aspek- ten van het werk: de achtergronden, leef wereld en behoeften van kinderen van O tot 12 jaar. De cursus, die eenjaar duurt, wordt afgesloten met een erkend exa men. Vraag naar deskundigen stijgt De vraag naar goed geschoolde leid- (st)ers in de kinderopvang zal, naar ver wacht wordt, gelijke tred houden met de ontwikkelingen in de maatschappij. Uit breiding van professionele kinderop vang is noodzakelijk omdat steeds meer ouders beiden een baan buitenshuis hebben. Daarnast is uitbreiding van het aantal kindercentra ook wenselijk: gezinnen worden kleiner, waardoor kinderen minder gelegenheid hebben om in kon- takt te komen met leeftijdgenoten en er is weinig ruimte om te spelen. Met de opleiding Leid(st)er kinderopvang speelt de LOI in op deze situatie. De opleiding bereidt voor op het op verantwoorde wijze leidinggeven aan (groepen) kinde ren in de kinderopvang. Bovendien krij gen cursisten inzicht in de plaats van de kinderopvang in de maatschappij. Tot het studieprogramma behoren de vak ken: Organisatie van de kinderopvang. Opvoeding, omgangskunde en gezond heidszorg en Ontwikkeling en begelei ding van kinderen van O tot 12 jaar. 10.00 uur: Jongens Cl - Alexandria/Al Meisjes Al - Spirit 1 Meisjes B2 - Alexandria 2 Meisjes C2 - Kangoeroes 1 11.30 uur: Jongens Al - Exspalvo 1 Jongens BI - Alexandria/Al Meisjes BI - Spirit 1 Meisjes Cl - Alexandria/Al 13.00 uur: Heren 2 - Ras-Bernisse 1 Dames 1 - Rijnmond 1 Dames 3 - Ras-Bernisse 2 15.00 uur: Heren 1 - Rijnmond 5 Dames 2 - Spirit 1 Dames 4 - Spirit 2 Amnesty International De Amnesty-groep Goeree-Overflakkee organiseert op maandagavond 30 ja nuari a.s. een schrijfavond. Er zullen brieven geschreven worden naar de overheid van Turkije. In een eerder artikel schreven wij, hoe slecht de mensenrechten-situatie in Tur kije was, vooral de pas gearresteerde mensen hebben te lijden van martelin gen door de politie. A.I. heeft de Turkse regering ophelde ring gevraagd over de dood van een groot aantal mensen in Turkse gevange nissen. Volgens informatie die A.I. ont ving, dood na martelingen. Vele gevallen zijn nog steeds onbeantwoord,.... maar in een aantal gevallen heeft de Turkse overheid een onderzoek ingesteld en politie-beambten laten berechten. De druk van A.I. én de vele brieven naar de autoriteiten in Turkije blijkt wederom te helpen. Daarom nodigen wij u uit om de schrijf avond te bezoeken. Datum: 30 januari 1989 Tijd: 20.00 - 22.00 uur Adres: Reiger, 17, Sommelsdijk. Heeft u zelf er wel eens aan gedacht lid te worden van de werkgroep G-O? De groep heeft behoefte aan mensen met „talenkennis", die bereidt zijn een aan tal uurtjes per week voor A.I. vertaal werk te doen. U kunt zich hiervoor opge ven bij: Marjolijn/Ger van der Luit, Reiger 17, Sommelsdijk, tel. 01870 - 4755. Lezing De Motte op donderdag 2 februari a.s. Oude en nieuwe archeologische aktivi teiten vormen de ingrediënten voor de lezing „Archeologische Sprokkelingen". Deze wordt gehouden zoals gewoonlijk in de bovenzaal van De Doele, St. Joris Doelstraat 32 te Sommelsdijk. Aanvang 20.00 uur. De voordracht, samengesteld en ge bracht door Rias Olivier, is de tweede lezing in de wintercyclus. Op 23 maart is er een voordracht na de Ledenvergadering over de historie van Sommelsdijk en op 27 april a.s. wordt de „Archeologie in Zeeland anno 1988" nader belicht. Men is van harte welkom, evenals belangstellenden. De toegang is gratis en men krijgt koffie aangeboden. Het bestuur De nieuwe facade van 'l Centrum: links de peuterspeelzaal. De forse wethouder Poortvliet achter 't kleine kruiwagenije. Beheerster mevr. L. Roos-TrooM. Cadeaus aan dhr Huisman en mevr v.d. Wilt. Bewondering voor de schilderijen-expositie van Corrie den Braber-Huyer; zelf staat ze links vooraan. Kookpot uit de eerste helft van de 15e eeuw. Bodemvondst De Motte. Goedereede. Markt 7.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2