EIIAIIDEII-IIIEUWS Politieberichten Jaarprogramma Wrakkenvisserij? Tafeltennis-toernooi in Melissant Rode Kruis vakanties: iets voor u S.O.F, wint met inspanning van Ontspanning Uitslag viswedstrijd „De Zeeduivels" Beheersmaatschappij Neeltje Jans opgericht MMirraiBOiRTJiS z 0' 2e Blad DINSDAG 17 JANUARI 1989 No. 5767 GOEDEREEDE Inbraak/diefstal Door de eigenaar van een stacaravan op een camping te Ouddorp werd aangifte gedaan van diefstal van o.m. kleurente levisie, radio, speelgoed, kampeermid delen en kleding. Deze goederen be vonden zich in de stacaravan waarvan de deur werd geforceerd. De afgelopen week werden aan de Groe- nedijk te Ouddorp eveneens twee cara vans opengebroken. In beide gevallen werd hierbij een raam vernield. Uit de caravans werden diverse goederen weg genomen. Op 11 januari werden te Stellendam aan de binnenhaven drie personenauto's opengebroken. De portiersloten van de auto's werde geforceerd. Ontvreemd werd o.m. twee radiocassetterecorders, kleding, horloge's en paspoorten. Op de Kabbelaarsbank te Ouddorp werd de afgelopen week een dragline opengebroken waarna een radio, schijn werpers en een gereedschapskist met gereedschap werd weggenomen. De afgelopen week werd door een inwo ner van Stellendam aangifte gedaan van diefstal van een herenflets. De afgelopen week werden te Ouddorp drie Duitse toeristen aangetroffen. Zij waren in het bezig van een personen auto doch hadden geen benzine en ook geen geld om benzine te kopen. Om toch aan geld te kunnen komen, probeerden zij goederen uit de auto te verkopen. Daar een en ander vreemd overkwam werden deze personen meegenomen naar het politiebureau, alwaar na enige tijd bleek, dat zij te Scharendijke een inbraak hadden gepleegd. De personen werden aangehouden en overgegeven aan de rijkspolitie te Zierikzee. Schennis der eerbaarheid De afgelopen week werd een inwoner van Ridderkerk aangehouden terzake het plegen van openbare schennis der eerbaarheid tegenover twee meisjes. Het feit was in augustus 1988 gepleegd. De man bekende het feit te hebben ge pleegd. Hazensterfte De afgelopen weken werden er in de pol ders te Goedereede regelmatig dode hazen aangetroffen. Een van deze ha zen werd voor onderzoek naar het lab gestuurd. Uit dit onderzoek is gebleken dat de hazen uitgeput raken door een zware worminfeciie in de maag en dar men. Het vlees van deze hazen is door deze infectie echter niet schadelijk voor de gezondheid. Tafeltennisvereniging „de Treffers" or ganiseert op donderdagavond 26 janua ri haar jaarlijkse VIBO open tafeltennis- toernooi in het gymnastieklokaal van verenigingsgebouw de Melishof in Me- hssant. Het maximum aantal deelnemers is 48. Spelsysteem: voorronde, 16 poules van 3 spelers; daarna spelen de poulewin naars volgens het afvalsysteem verder. Aanvang: 19.30 uur. Zaal open: 19.00 uur. Prijs deelname: Leden 2,50; niet-leden ƒ5,-. Snel opgeven is belangrijk! Dit kan bij: H. A. Lodder, Lijster 1, Sommelsdijk. Telefoon 01870 - 2403. Gymschoenen zijn verplicht, witte of zeer lichte kleding is verboden. afd. Flakkee Chr. Plattelandsvrouwen Bond 12 januari: Kunstschilder J.P. Doliesla- ger uit Goedereede. 9 februari: Notaris Schuring uit Mid- delhamis. 16 maart: Ds. De Rijke uit Stad aan 't Haringvliet met als onderwerp: „Rondom het graf'. 13 april: Jaarvergadering. De heer J. Coenrade uit Herkingen over „Omzwervingen rondom de Krammer". 11 mei: „Vrouwen op weg" verzorgd door eigen leden. ,7 september: De heer H.J. van der Molen, oud-politiecommissaris uit Noordwijk over zijn werk en crimi naliteit. 12 oktober: Kapitein Schol tens van het Leger des Heils uit Spijkenisse. 9 november: Ds. Korevaar uit Rotter dam vertelt over predikant-zijn in de stad. 14 december: Kerstavond. Behoefte aan vakantie? Wie niet. Moge lijkheden te over, zou je zo denken. Voor de „doorsnee" vakantieganger wel; voor wie buiten de „doorsnee" categorie valt, zoals bijvoorbeeld langdurig zieke en gehandicapte mensen, is het vakantie aanbod beperkt. Toch hebben ook zij recht op vakantie. Zo denkt het Neder landse Rode Kruis er over. Daarom organiseert het jaarlijks „speciale" vakanties in binnen- en buitenland voor met name zwaarder verzorgings- en ver- plegingsbehoeftige mensen. Vakanties, waarbij „extra zorg", „extra aandacht", aangepaste accomodaties" en „aange past programma" de sleutelwoorden zijn. Uiteraard speelt de serviceverle ning van vrijwilligers (artsen, verpleeg kundigen en Rode Kruis help(st)ers) hier als van ouds een belangrijke rol in. Denkt u: zou dit iets voor mij zijn? Aarzel dan niet en neem kontakt op met uw plaatselijke Rode ïCruis afdeling. Hier kunt u terecht voor een aanmel dingsformulier en nadere inlichtingen over kosten, vakantiebestemming en vervoer. N.B. Het aantal plaatsen per vakantie- projekt is beperkt. Voor opgave en nadere inlichting kunt u zich wenden tot: afd. Dirksland, Herkingen en Melissant: mw. Tuinstra, Molendijk 81a 3249 AN Herkingen, 01876-269 afd. Goedereede: mw. Van Heest, Molenstraat 1, 3252 BE Goedereede, 01879-1148 afd. Middelharnis, Sommelsdijk en Stad aan 't Haringvliet: mw. Moeilijker, Halsjuk 60, 3245 DB Sommelsdijk, 01870-5511 afd. Nieuwe Tonge: mw. v.d. Doel, St. Pietersweg 2, 3244 LP Nieuwe Tonge, 01875-1419 afd. Ooltgensplaat, Achthuizen en Den Bommel: mw. Bakker, Prinsessestraat 16, 3258 AV Den Bommel, 01871-1748 afd. Oude Tonge: hr. PoUemans, Willemsstraat 6, 3255 BS Oude Tonge„ 01874-1417 afd. Ouddorp: hr. Hoek, Bokweg 10, 3253 AB Ouddorp, 01878-1885 afd. Stellendam: hr. Grootenboek, Haagsestraat 1, 3251 CP Stellendam, 01879-1948 Uw reakties graag voor 12 februari 1989 aan één van bovenstaande adressen. Vorige week werd de RSB wedstrijd tegen schaakclub Ontspanning uit Oud dorp gespeeld. Er wordt bij zo'n wed strijd op 8 borden gespeeld dus moet je meer dan 4 punten halen om de volle dige winst binnen te krijgen. Het heeft wel heel wat denkwerk gekost voor het zover was. De eerste twee punten waren redelijk snel binnen, maar aan de andere borden was de stelling gelijk of zelfs beter voor Ouddorp. Maar deze keer was het geluk met ons, want de speler die voor Ontspanning aan bord 1 zat maakte een echte blunder en zo kwam dat volle punt ook naar ons toewaaien. We zullen eerlijk toegeven dat het niet geheel eigen verdienste was, maar we wonnen wel met 41/2-31/2. De vorige ronde verloren wij op precies dezelfde manier van Oostvoorne 1. Het gaat trouwens vaak net om dat halve puntje en elke club zal zo wel zijn goede en slechte dagen hebben en daardoor blijft het ook altijd zo spannend. Ook werden er deze avond nog enige partijen voor de hh competitie gespeeld. NI. Dogterom-Gebuis, Korteweg-Schil der, Hainey-van Loon, van Rossum- Hartog. Toen ik eens bij hun borden ging kijken had ik het al snel gezien, Gebuis en Hartog hadden allebei een vol stuk meer te pakken gekregen dan hun tegenstander, terwijl Schilder en Hainey allebei zo'n stelling hadden dat ze eigenlijk niet meer konden verlie zen. Zoete koek dus, maar het pakte anders uit. Gebuis wist nl. niet hoe hij het af moest maken en na ruim 100 zetten was het Dogterom die uit de goot kwam en de winst pakte. Hartog vond zijn eigen stelling te gek maar vergat dat er ook nog zoiets als stikmat bestaat. Hainey gaf aan gevoel voor dramatiek te hebben door mat te willen geven en dan te zien (te laat natuurlijk) dat zijn dame ge woon geslagen kan worden. Schilder stond ineens een stuk en twee pionnen achter en dan weet u ook wel hoe laat het is. Is het nou alweer zo laat? Dan stop ik er gauw mee. Tot de vol gende week. BJB Jeugd: Ie G. Tanis81 cm. 2e D. Beye55 cm. 3e Jac. Witte19 cm. Senioren: Ie L. Wijnhorst302 cm. 2e A. Nobel252 cm. 3e D. Harteveld210 cm. 4e C. Westdorp167 cm. 5e H.J. Maan126 cm. 6e J. Troost112 cm. 7e H. Kloot97 cm. 8e P. Bakelaar96 cm. 9e J. Koppelman80 cm. 10e J. van Lenten77 cm. 11e D. v.d. Wulp62 cm. 11e A van Seters62 cm., 13e C. Steyl59 cm. 14e D. Saarloos57 cm. 15e C. v.d. Linde52 cm. 16e A Arkenhout49 cm. 17e E. van Naarden47 cm. 18e A. van Es35 cm. 19e CA. van Marion34 cm. 20e P. v.d. Poel33 cm. 21e A.C. van Marion28 cm. 21e W. Stoutjesdijk28 cm. 23e W. Pol25 cm. 24e M.Tom20 cm. De overige 8 deelnemers hebben helaas geen vis gevangen. Volgende wedstrijd 11 februari. Opgeven op de wedstrijddag vanaf 8.00 tot 8.15 uur bij Grillbar Baas, Voorstraat 32, Stellendam. Tel. info 01879-1256. De Commissaris der Koningin in Zee land dr. C. Boertien en de burgemeester van de gemeente Veere, G. W. van Montfrans-Hartman hebben deze week in het stadhuis te Veere de akte getekend waarmee de vennootschap N.V. Beheers maatschappij Neeltje Jans is opgericht. Het gaat niet voorspoedig met de ont wikkeling van Neeltje Jans als toeris tisch recreatief projekt. Natuurlijka er komen veel bezoekers, maar die komen niet voor het plan van Gasteren, die een soort paraplu over een deel van het werkeiland wil spannen en onder die paraplu diverse attrakties tot stand wil brengen die veel geld kosten. De kapitaal verschaffers aarzelen en zelfs twee gemeenten Wissenkerke en Westerschouwen weigeren tot nu toe, toe te treden tot de Beheersmaatschappij, die nu door het Provinciaal Bestuur en de gemeente Veere van de grond is getild, met een kapitaal van vier miljoen, waarvan 1.8 miljoen geplaatst. De pro vincie heeft 1200 aandelen, de gemeente Veere 610 a 1000,-. Misschien dat door de oprichting van de Beheersmaatschappij het World Fish Center zijn plannen om zich op Neeltje Jans te vestigen nader gaat uit werken, en dat er meer windmolens komen, maar of iemand de nodige miljoenen gaat fourneren om het plan van Louis van Gasteren te realiseren is twijfel achtig. Wrakken, wrakken en nog eens wrak ken, de Noordzee ligt er mee bezaaid. Alleen al op de Banjaard zijn door de stormen in de loop der eeuwen vele hon derden schepen vergaan en de Banjaard is niet alleen de enige gevaarlijke zand bank op of in de Noordzee. Niet alleen de stormen zorgden voor wrakken, ook de oorlogen zorgden voor de ondergang van mens en schip. Er bestaat een wrakkenregister waarin ruim 10.000 wrakken zijn gelokaliseerd. „Dreg Surveying" in Den Helder wil nog 40.000 andere wrakken in kaartbrengen. Een noodzakelijkheid, want miljoenen guldens aan vismateriaal zijn er door de vissers al verspeeld, omdat netten en ander vismateriaal achtereen onbekend wrak bleef steken. Bekend is overigens dat in wrakken veel vis huist en dat het voior een viskotter lukratief is, naar kabeljauw of kabel- jauwachtigen te vissen, terwijl henge laars die boven een wrak hun stek hebben gezocht, met veel succes zullen vissen, wat niet onbelangrijk is voor de beroepssportvisserij. Met de nodige voorzichtigheid kan een nieuwe visserij ontstaan, de wrakkenvisserij, een visse rijonderdeel, dat door de Denen al veel langer met succes wordt beoefend. Wrakken een concentratiepunt van vis sen, een nieuwe mogelijkheid voor vis sers, om behoorlijk te vangen. Dr. W. Hendriksen, Visioenen der Voleinding. Een verklaring van het boek der Openbaring. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 228 pag Prijs f 34.90. Dit boek verscheen oorspronkelijk in 1939 in Amerika. De schrijver is dr. Wil liam Hendriksen, destijds hoogleraar aan het Calvin Seminary te Grand Rapids. Een kleine vijftien jaar later werd het door dr. P. Prins vertaald en door Kok in Nederland uitgebracht. Van die uitgaaf verscheen onlangs een twee de druk. Kennelijk blijft er vraag naar dit boek. Dat zou een goede zaak zijn. Professor Hendriksen schreef deze verklaring van het boek Openbaringen weliswaar in een tijd die weer al vijftig jaar achter ons ligt. Toch is dit werk niet verouderd. „Onze tijd met zijn machtige beroerin gen en angstwekkende woelingen, ver toont duidelijk apocalyptische trekken", zo lezen we. Welnu, dat geldt nog. Het zelfde geldt van het doorlopende thema van dit boek: de overwinning van Chris tus en Zijn Kerk over de draak en diens helpers. Hendriksen laat de inhoud van het Openbaringenboek zien door middel van een hem typerende benadering. Hij beschouwt dit bijbelboek allereerst als een eenheid, maar daarbinnen onder scheidt hij een zevental onderdelen, die zich ten opzichte van elkaar als parallel len verhouden. Deze zijn zodaniga gerangschikt dat ze een climax met een geleidelijk toenemende eschatologische klemtoon vormen. Een hartelijke aanbeveling voor dit boek, als zijnde een van de beste verkla ringen van de Openbaringen. Robert Murray MacCheyne. Zie, Ik sta aan de deur en Ik klop. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. Paperback. 70 pag. Prijs f 12,75. De heer L, J. van Valen te Dordrecht, blijkens zijn vele publicaties een groot kenner van de Schotse theologie, ver raste ons opnieuw met een geschrjft van zijn hand. Dit keer is het een vertaling van een vrijwel onbekend bundeltje van de jonggestorven prediker MacCheyne (T 1843). Hij was een krachtig evangelie verkondiger in de Schotse stad Dundee. Verteerd en opgebrand in de dienst van zijn Heere overleed hij op 29-jarige leeftijd. In dit boekje behandelt MacCheyne de zeven brieven aan de Kleinaziatische gemeenten uit Openbaringen 2 en 3. Preken zijn het niet, daarvoor zijn ze te kort noem hetpreekschetsen of medi taties, stichtelijke verhandelingen. Erg aansprekend! Hartelijk aanbevolen. Te meer daar dit zevental niet in de be kende verzamelbundels is opgenomen. Q 0 Z 0 X u. D z' Prof. dr. J. van Genderen, Actuele thema's uit de geloofsleer. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 131 pag Prijs f 19.90. Evenals zijn collega's gaat ook de Apel- doornse dogmaticus, professor Van Gen deren, gestadig voort met zijn publi caties. Hier wordt een verzamelbundel- tje geboden, ontstaan vanuit een aantal vormingscursussen. Vooral geschreven voor het belangstellende gemeentelid dus. De thema's zijn niet onbelangrijjk. Ik noem ze u: 1) Het geloof in God de Vader, 2) Gods voorzienigheid, 3) De verzoening door Christus, 4) Het werk van de Heilige Geest, en 5) De mens in zijn verhouding tot God. De behande ling van deze thema's sluit meermalen aan bij de onderscheidene gedeelten uit de belijdenis der Kerk. Een leerzaam boekje. O Ds. J. Westerink, Daniël - profeet van het rijk van God. Uitgeverij Buijten en Schipperheijn te Amsterdam. Paperback. 190 pag Prijs f 22,90. Verleden winter en voorjaar zond de Evangelische Omroep een serie van 23 lezingen over het boek Daniël uit, inge leid en verklaard door ds. J. Westerink, christelijk gereformeerd predikant te Bunschoten. Niet alleen het eerste deel, de geschiedenis van Daniël en zijn vrienden, komen aan de orde ook de hoofdstukken 7 tot en met 12 worden besproken. Die zijn heel wat minder bekend. Ds. Westerink legt de betekenis daarvan ook voor onze tijd helder open. Aan het slot van elk gedeelte is een aan tal gespreksvragen opgenomen. Ds. C. A. Korevaar, Alsmaar ouder worden. Uitgeverij Kok te Kampen. Reformatiereeks, deel 25. Paperback. 140 pag Prijs f 19,90. Dominee Korevaar is emeritus-predi- kant te Rotterdam. Mede vanuit zijn eigen ervaringen schreef hij een bijbels pastoraal boek over het ouder worden. Heel wat aspekten komen aan de orde. Het Woord-vooraf typeert het boekje in één enkele zin. „Gevraagd iets te schrijven over ouder worden en oud zijn, heb ik gelezen wat anderen daarover hebben geschreven, gedacht hoe ik dit zelf beleef, gebeden dat dit boekje voor anderen tot zegen zou mogen zijn en gedankt voor de zege ningen die de Heere ons bij het ouder worden geeft als Allemaal Onverdiende Weldaden in de tijd waarin wij Alsmaar Ouder Worden". Omzwervingen - de reis naar het Beloofde Land. Kanaan - wonen in een Nieuw Land. Serie De Bijbelverhalen voor kinderen, delen 5 en 6. Uitgeverij J. N. Voorhoeve te 's-Graven- hage. Rijk geïllustreerd. 36 pag. per stuk. Prijs 12,50 per deel. Spreuken van wijsheid. Spreuken van levenskunst Uitgeverij Kok te Kampen. Gebonden. 80 pag. per deel. Prijs f 19.90 per stuk. Twee zeldzaam mooie fotoboeken. Bei de boeken bevatten citaten uit het boek der Spreuken. Jammer dat de citaten plaats vonden naar de GNB-vertaling. De tekst wordt schitterend geïllustreerd met eigentijdse foto's. VERVOLGVERHAAL Publikatierecht door de uitgever Bosch en Keuning - Baarn. Overgedragen aan de Ver. Streekmuseum Goeree-Overflakkee, Sommelsdijk. - 27 - „Daer is mien geen krediet gevroge!".... „Nó, as je daer dan om gesoebat wil weze", viel vader uit, maar Piet nam het over en zei: „Dat komme m'n noe juust es vraege".... „Zoo, 't heit er aores meer van weg of dat je mien noe es wou komme vertelle wat of ik doeë en laete mot".... Vader wou er antwoord op geven, maar Piet was hem voor: „Me komme vraege of da' m'n uutstel kriege tot van 't voorjaer", zei hij. De ander glimlachte voldaan. „Da's aoUes goed en wel, mar lae m'n noe es kieke wat je betaele mot: ik kriege tweehonderd vuuftig gulden rente".... „Zoo, reken je nog aoltoas vuuf percent?".... Vader vroeg het verachtelijk. „Dat bi' m'n toch overeengekomme, is 't niet?.... En tweehonderd vuuftig gulden oflossing.... En sommedeen mit de Kossemisse (Kerstmis) komt de pachte daer overheen, een goeie achthon derd gulden".... „Is daer oak nog niks ofgegaen?.... En dan in de raesvergaederieng mar preeke, jongers: me modde zakke, me hawe te hoag geleefd, me modde naer de laegte!".... „Hoar es, de pachte is laeg genogt, oor,.... je heit aoltoas een klein pachtje verboerd".... „As het zoa gaet as noe, dan is aolles te hoag! Dan zou je 't land en 't geld voor niks motte ha".... „Mo'je zieë da'je 't voor niks kriegt.... En noe weet je oak wel, datje bie een aore zoa hier en zoa daer oak nog wel wat te betaelen heit".... „Daer hei joe geen boodschap mee".... „Dat hawe ik wel van terdege, want wat zeit het spreekwoord: een hoap verkes maeke de spoeling dun.... Daerom gloave ik dat het mar het beste was a' m'n ons plan van onderlesten deur liete gaen en dat huusje mar op mien naeme liete zette.... dan komme m'n nog geen eens heelemaele gelieke, mar voor die rest wi'k je dan nog wel wat krediet geve".... „Ziet daer noe van of', trachtte Piet over te halen, „as je geduld heit dan zalle de centen d'r best komme, a' mo' m'n d'r voor zonder eten doeë".... „Jae,.... aoUemaele praetjes, daer je nie mee betaele ken".... „Ik vind het een ongepermitteerde boel", zei vader, „dadde juule mar kenne vordere, twint dadde wielle geen cent maeke.... Me kenne zoawat net gaen werke voor den landeigenaer en den hie- petheekhouwer.... 't Is geen wonder dat er zoa'n hoap soosjelisten binne tegenwoordig, juule maeke ze.... Daer zalle aore toestanden motte komme, oor!".... „Jae, jae, dat zou je kostje weze, aollemaele eve- veul.... Mar je weet wel beter, 't Is het verdurve harte van een mens, oor, dat maekt de soosjelis ten. Net Heken as den domenee een Zondag nog zeit toen 'n 't zoa had over".... „Lae m'n d'r noe die diengen mar buuten laete", vond Piet, „want a' m'n daer over beginne dan bi' m'n het voorloapig nog niet seens".... „Ik wil d'r aores wel es een aevendje an waege mit je".... „Ikke niet".... Piet zei het minachtend. ,Aol die socialen van tegenwoordig".... „Hawe juule gemaekt, dat bin 'k mi' vaoder seens". Hij kon zich niet langer inhouden. „Mar daer gaet het niet over.... Geef noe uutstel tot in 't lest van Maert of begin April.... voor de pachte oak".... „Nee, ik dienk er niet over.... Ik ken ommers niet!" „Wat mo' je dan?".... „Net as ik zegge.... Laet je vaoder 't huusje a' m'n verkoape".... „Noait", zei vader en hij rees driftig op van zijn stoel. „Dan doe je mar wat je geleerd bint. A'k er noe toch an mot laet het je dan nog mar es wat geld koste, oor, hoe meer hoe liever.... Dan za' m'n wel es vaorder kieke!".... „Dat is op dan op een beetje uutgeloape", zei Piet teleurgesteld toen ze buiten kwamen. „Dat ha 'k je ommers wel gezeid. Juule hadde daer nog verwachting van, mar ik in 't geheel niet, oor. Ik kenne Maert Vergeer zoa onderdehand wel. Hie hei niks voor een aore over, want je ken het niet begriepe.... Die stikt noe haest in 't geld.... ik dienke dat het een vent is van meer dan een ton, en dan nog benaauwd weze, dat 'n een guide a' je tekort zal komme. En as 'n d'r noe nog voor had motte werke net as ik, dan zou je 't nog een plekje kenne geve, mar hie heit aolles zoa mar an 't slae- pende verdiend, erve en spikkeleere.... en dan 't meeste nogal van z'n vrouwskante.... Zukke lui loapt aolles mee aok".... Het was Piet bitter tegen gevallen, dat het zo gelo pen was. Hij had er in stilte op gerekend, dat Maart Vergeer zich wel zou laten vinden om nog wat uitstel te geven. Waarom hij daar zo op gere kend had kon hij voor zichzelf niet verklaren. Hij wist toch, dat Vergeer geen man was, die zo gemakkelijk toegaf, dat hadden ze de vorige keer ondervonden. En toch was er die hoop geweest.... een stellige hoop.... en nu die niet vervuld was voelde hij zich temeergedrukt. Wat had God toch met hen voor, dat ze zo van alle kanten in de moeite kwamen. Als ze nu eens uitstel gekregen hadden tot van 't voorjaar, wie weet wat de prijzen nog deden. Het zou zo bemoedigd zijn geweest, hij zou er het bewijs in hebben gezien, dat God nog aan hen dacht. En wat nu?.... Ja, wat nu?.... Triestig liep hij naast vader. „De regeering lae je oak mar a' je lot over", begon die ineens weer. „In plekke van noe es te zurgen dadde zukke lui je nie naekend uut kenne klee".... „Ze zegge dat er steun komt voor de beesten, en voor suukerpeen en aerpels.... en voorde terve ha' ze toch al wat gedaen".... „'t Is wat.... Nee, a' je 't van de regeering mot hawe, oor. Dat ha' m'n in den distrebuusjetied gezieë: een hoap ambtenaeren mit een groat trectement en dan hei je aolles gehad.... Nee, je ken tegen woordig beter errebeier weze, dan gae je stempele zoa gaauw as je zonder werk bint en dan trek je aolle weeke idem zoevel.... En je krieg nog es wat van het crisis-commetee.... 't Is geen wonder, dat er zoa'n hoap soosjelisten komme, dat houwe ik vol.... zukke lui maeke ze".... Piet schudde zijn hoofd. Als vader over de arbei ders begon, die konden geen goed bij hem doen. (wordt vervolgd) Nieuwe boeken O 1— 00. De van Christus bezielde Kerk in de wereld (1-3) LU LU Kandelaren DE KERK De Kerk lijdend onder beproeving en vervolging (4-7) Zegelen £N DE WERELD De Kerk gewroken, beschermd overwinnend (8-1 1) LU B Christus bestreden door de draak en zijn azuinen helpers (12-14) LU LU Chris CHRISTUS Grote gramschap over de onbekeerlijken> tus en de draak '(15-16) LU LU UI Schalen EN De val van Babyion en van de beesten (1 7-1 9) LU LU uu' Babyion DE DRAAK Het oordeel over de draak, Chr. en zijn Kerkoverwinnaars (20-22) LU Voleinding -i De indeling van het boek Openbaringen volgens dr. W. Hendriksen. O O O O ^,f,if.^,^^,if.,f.if.if.,f.if.^^i^^^.^.i^if.if.if.if.^if,^,^i(.^^^^,f.^if,>f.^^i^,f,if,if,^j^^j^^^^^^,f,^^^^^^^^^j^jf,^ o o JAN K ,S A F 1 M Z N,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5