EHAÜDEn-flIEUWS Open dag Chr. MTS Rotterdam Omzet gemeentelijke visafslag Overdenking Ouderen kwetsbare groep verkeersdeelnemers uit de Heilige Schrift MiirraMBOiRTJiS Thema-ochtend voor agrarische vrouwen in Barendrecht Bijeenkomst in „de Vliedberg", Ouddorp Met de tijd mee Aantrekkelijk School en bedrijfsleven Tweewielercentrum Middelharnis Oppascentrale voor gehandicapten zoekt vrijwilligers In het konflikt.... tóch leiding (2) Gemeentegids Goedereede de juiste t3X3tïe... NVM Makelaar Tamboer VERVOLGVERHAAL 2e Blad VRIJDAG 13 JANUARI 1989 No. 5766 Op donderdag 19 januari a.s. is het weer zover: de Chr. MTS houdt OPEN DAG! De school is van 14.00 uur tot 16.00 uur en van 18.30 uur tot 21.00 uur volop in bedrijf te zien. Iedereen is hartelijk welkom om ken nis te komen maken, en in het bijzon der de toekomstige leerlingen natuur lijk. De slagzin van de Chr. MTS luidt: „Goede scholing, goed voor later". Dat betekent dat de school met zijn tijd is mee moeten gaan om later zelf niet ach terop te komen. Waar merkt u dat nu aan? In de eerste plaats valt op dat de school groeit! Van 540 leerlingen in 1984 naar 652 in 1988! En dat terwijl eer op veel scholen juist een daling van het leerlingenaantal optreedt! Kennelijk vinden veel jongens en meisjes het belangrijk op een „school van naam" te zitten. En die naam zit natuurlijk niet alleen in het „Christelijke" van de school.... Want, niet alleen groeit het aantal leer lingen, ook het rendement van het onderwijs is gestegen. Hoe komt het nu dat steeds meer leerlin gen met steeds beter succes een oplei ding aan de Chr. MTS volgen? De reden daarvan is onder andere het systeem van leerling-en studiebegeleiding. Daar is in de afgelopen jaren veel aandacht aan besteed. Leerlingen die een achterstand hebben, kunnen bijles krijgen, evenals „zwakke" leerlingen. Daarvoor zijn in het lesroos- ter studielessen opgenomen voor zowel exacte als theoretisch-technische vak ken. En om de leerlingen maar niet alleen aan te laten modderen met magere studieresultaten, is er de klasse mentor. Hij speelt een belangrijke rol bij de studie van „zijn" leerlingen. Waarom is de Chr. MTS dus een aan trekkelijke school? Zeker, vanwege de naam, de groei, de rendementsverbete ring, de leerlingenbegeleiding etc. Maar dat kun je toch moeilijk ZIEN op de OPEN DAG? Dat klopt, en daarom staat het hierbo ven even opgeschreven. Op de OPEN DAG is de school te bezichtigen en de volgende zaken beve len we u van harte aan: a. de school zelf prachtig gelegen aan de groene rand van Rotterdam. Met name degenen die 's middags komen, kunnen hiervan ge nieten. b. de techniek in de school Dat spreekt uiteraard vanzelf! Niet alleen de grote hoeveelheid computers is interessant, ook de vele toepassingen kunt u ruimschoots bewonderen. Al acht jaar lang wordt er informatica- onderwijs gegeven. U kunt zien hoe de leerlingen in het Ie leerjaar vertrouwd gemaakt worden met de computers zelf en wat elementaire toepassingen. In het tweede leerjaar leren ze om te gaan met alle toepassingen die in het bedrijfs leven van belang zijn: tekstverwerking, data-bases, grafieken, spreadsheets en alle mogelijke combinaties daarvan. In het derde leerjaar maken de leerlingen al hun vaktekeningen op de computer, en de resultaten zijn fantastisch. U kunt dat zelf gaan bewonderen! En alsof het vak informatica zelf nog niet genoeg is, komen de leerlingen in alle praktijk- en praktikumlokalen met de automatisering in aanraking. Bijna teveel om op te noemen. Een kleine greep: Bij de bouwkunde is het mogelijk alle berekeningen aan woningen en utili teitsbouw via de computer uit te voe ren. In het praktikum electronica treft u ont wikkelingssystemen aan voor het schrij ven en testen van programma's voor micro-processors. In het praktijklokaal energietechniek vormen PLC's een onmisbaar bestand deel. En in de werkplaats werktuigbouwkunde werken de leerlingen met computerge stuurde draaibanken. Tijdens de OPEN DAG is er dus op computergebied genoeg te beleven! c. de vakkennis van de docenten Het aantal cursussen dat de leraren als nascholing gevolgd hebben en nog steeds volgen, is bijna niet bij te houden. Dat is natuurlijk ook hard nodig om onder andere op het gebied van de infor matica bij te blijven en les te geven, en om uw vragen op de OPEN DAG te beantwoorden. De Chr. MTS leidt natuurlijk op voor funkties in het bedrijfsleven en bij de overheid. Omdat die relaties in de toe komst alleen maar belangrijker worden, zullen er op de OPEN DAG in ruime mate stands aanwezig zijn van diverse bedrijven. Daarmee heeft iedereen de gelegenheid zich niet alleen een beeld te vormen over de opleiding aan de school, maar ook van het werk dat de leerlingen na de school zoal kunnen gaan doen. Al met al is de Chr. MTS een be zoekje waard! De school staat aan de Aleyda van Raephorstlaan 45 in Rotterdam-Schie- broek. De openingstijden van de OPEN DAG zijn dus: op 19 januari van 14.00 tot 16.30 uur en van 18.30 tot 21.00 uur. U kunt van alles zien en vragen, en extra informatie wordt verstrekt in de pros pectus die u ter plaatse uitgereikt krijgt! Hoek Hoflaan/ Schoolstraat 01870-3332 Bij veel ouders/verzorgers van een li chamelijk en/of geestelijk gehandicapte leeft de wens de gehandicapte zo lang mogelijk deel uit te laten maken van het gezin. De oppascentrale voor gehandicapten wil deze ouders/verzorgers daarbij hel pen en probeert voor ieder gezin een vaste vrijwilliger te vinden. Deze, na lan ge of kortere tijd, vertrouwde oppas biedt de ouders de mogelijkheid om er eens samen op uit te gaan, gezamenlijk bv. een ouderavond te bezoeken, of met ev. andere kinderen iets te onderne men. De Oppascentrale is een projekt van de Stichting Unie Van Vrijwilligers (U.V. V.), afd. Goeree-Overflakkee. Op dit moment zoeken we een oppas voor een gezin in Dirksland. Mocht u zich aangetrokken voelen tot deze vorm van hulpverlening en bereid zijn een gedeelte van uw tijd hiervoor beschikbaar te stellen, of wil tu er iets meer van weten, dan kunt u bellen met de werkobjectleider mevr. E. van Schou wen, Oude Tonge, tel. 01874-1760. De kring IJsselmonde/Eiland van Dordt van de CBTB nodigt alle agrari sche vrouwen in de regio uit voor haar koffie-praat-ochtend op donderdag 2 fe bruari a.s. die het thema heeft:Als je er alleen voor komt te staan Dagelijks overlijden honderden men sen. De nabestaanden worden, vaak on voorbereid, gekonfronteerd met een groot aantal problemen. De moeilijkhe den liggen dan niet alleen op het emo tionele vlak maar zijn vaak ook van za kelijke aard. Dit laatste is zeker het geval wanneer men een eigen land- en tuinbouwbedrijf heeft. Het is als binnenkomen in een vreemd land, waarin men de weg niet kent en waarvan men de taal niet spreekt. Sociaal ekonomisch voorlichtster Petra van der Horst zal tijdens de praatmor- gen met name aandacht besteden aan de maatregelen die u zelf kunt nemen om zakelijke narigheden te voorkomen ofte beperken. De themamorgen begint om 09.30 uur en eindigt omstreeks 11.30 uur. De plaats: Sociaal Cultureel Centrum „De Schalm", Dorpsstraat 38 te Baren drecht. Opgave en informatie: Petra van der Horst, CBTB-kantoor, tel. 01806-11022. De omzet van de gemeentelijke visafslag te Stellendam bedraagt over 1988 afgerond 65 miljoen gulden. In vergelijking met de omzet van 1987, welke 73V2 miljoen bedroeg, is er sprake van een daling met SVz miljoen gulden. Enkele vergelijkbare cijfers: 1987 1988 Aangevoerd werden aan vis en garnalen in totaal kgs14.900.000 13.900.000 Tong1.850.000 1.725.000 Schol8.650.000 8.580.000 Wijting588.000 147.000 Kabeljauw1.120.000 517.000 Zwartvis300.000 350.000 Diversen2.000.000 2.100.000 Garnalen368.000 444.000 Vergelijking van de gemiddelde prijs per kg. van enkele vissoorten: 1987 1988 Tong19,57 16,74 Schol2,51 2,59 Kabeljauw3,19 3,56 Wijting1,89 2,65 Garnalen4,00 5,19 „Gij zult mij leiden...." (Psalm 73 24) Asaf vertrouwt zich toe aan de leiding des Heeren. Wel was het ver met hem gekomen. Bijna waren zijn voeten uitgeweken. Zijn treden bijkans uitgeschoten. Maar Gods sterke hand had zijn zwakke gegrepen. En nu mag hij weer weten, dat de Heere hem zal leiden. Leiden door Zijn raad tot zijn eind en tot het doel van zijn leven: de heerlijk heid en zaligheid in Gods gemeen schap. Wie met Asaf zich zó door God laat lei den, is gezegend. Die leiding is een vaderlijke leiding. Asaf mag aan de hand van God gaan, zoals een kind aan de hand van zijn vader gaat. Kent u het verhaal van die jongen? Zijn vader was kapitein op de grote vaart. Op een keer mag hij met vader een reis meemaken. Bij het uitvaren was het stil en goed weer. Maar als zij midden op zee zijn, gaat het geweldig waaien. Al spoedig teistert een zware storm het schip. De golven verheffen zich huizen hoog. Noodweer!! Zelfs de ervaren bemanning is vervuld van vrees. Zó niet het zoontje van de kapitein. Die is de rust zelf. „Ben jij niet bang"? vroeg men hem. Het antwoord was: „Welnee, mijn vader staat toch aan het roer?" In het konflikt... en toch leiding. Va ders leiding! Wie door het geloof in Christus, door de verzoening in Zijn bloed. God zijn Vader mag noemen, behoeft niet ver vaard te zijn. Niet, dat dan de raadsels zijn ver dwenen. Dan kunnen ook in dit jaar de zorgen als een zwaar kruis op de schouders drukken. Maar dan mogen we ons leven in Gods handen leggen. Wat er ook gebeure, de Heere zal er bij zijn. Hij zal voorzien. Dat te mogen geloven, betekent een geweldige bevrijding. Dan gaan we leven uit het „nochthans" van het geloof „Gij zult mij leiden naar Uw raad". Hoe gerust, hoe veilig is de mens, die dat geloven mag. Die zich aan Gods leiding mag over geven. Van onszelf uit verzet onze hoogmoed zich tegen het aan de „leiband" lopen. We zoeken het zélf wel uit! Maar wie de leiding van God in zijn leven uitschakelt, om zichzelf te leiden, bedenke dat het beslist mis gaat. Asaf zag het: zij storten van een „top van eer", in „eeuwige verwoesting" neer. Wees dan niet wijs bij uzelf Geef het roer in Gods hand en laat u leiden! Leiden door Gods raad, die Hij in Zijn Woord de in zichzelf verloren zondaar geeft. met zichzelf, bidt met mond en hart: „Geeft mij Uw vast geleide op 't smalle pad". Die durft niet alleen te gaan. „Alleen kan ik niet verder, Geen enk'le schreê...." Gelukkige Asaf, gelukkige mens, die zó het pas begonnen jaar mocht ingaan. Die in alle strijd en aanvechting gelooft: „Gij zult mij leiden...." Dat geeft rust in alle omstandigheden. Want we weten.... God staat aan het roer. Dat zal uiteindelijk blijken. De „goddelozen" mogen stijgen tot een „top van eer", het eind draagt de last. Het gaat bergafwaarts.... „in eeuwige ver woesting neer". Maar met Asaf en allen die God vrezen, gaat het door alle verdrukking heen.... bergopwaarts. „Daarna zult Gij mij in heerlijkheid opnemen". Opnemen in heerlijkheid, van de aarde in de hemel. Uit het land van de vreemdelingschap in het Vaderhuis. Uit het lijden in de vreugde. Welk een verandering! Welk een overgang! Welk een zalig vooruitzicht: „Door een nacht, hoe zwart, hoe dicht, Voert Hij mij naar 't eeuwig licht!" Daar zullen zij altijd bij hun God zijn, om tot in alle eeuwigheid de Vader, de Zoon en de Heilige Geest te brengen de lof, de dankzegging en de aanbidding. „Zo gij Zijn stem dan heden hoort, Gelooft Zijn heil- en troostrijk woord. Verhardt u niet, maar laat u leiden". Wie zijn zonde kent, wie is vastgelopen B. H.H. Lang is het op Goeree echt landelijk geweest: het landschap en de dorpen ademden in een vredige rust. Zelfs toen de eerste toeristen kwamen werd deze rust weinig verstoord, het leven ging z'n gewone gang. De laatste tijd is er echter veel veran derd; het Deltaplan kreeg z'n voltooiing, met een viertal dammen werd Goeree- Overflakkee met de andere „eilanden" verbonden. Dat was noodzakelijk voor de veiligheid maar door de betere ver bindingen nam het aantal vakantiegan gers sterk toe. Daardoor werd het ver keer in de dorpen drukker. Het steeds toenemende doorgaande verkeer zorgt vooral in de zomerse weekends voor een enorme stroom personenauto's langs de dorpen Ouddorp, Goedereede en Stel lendam. Zo'n grote verandering in het verkeer vraagt natuurlijk van iedere bewoner aanpassing. Vooral de ouderen die het allemaal zo heel anders hebben gekend zullen die veranderingen steeds meer als hinderlijk en zelfs als gevaarlijk gaan ervaren. Veel ouderen blijven lang, soms heel lang zelfstandig wonen. Maar ze moeten wel de straat op, de boodschappen moe ten worden gedaan en zo af en toe gaat men een stukje kuieren of loopt men eens aan bij een familielid of kennis. Als er weinig verkeer is dan maakt nie mand zich druk over z'n veiligheid. Ver keersveiligheid voor voetgangers en fiet sers was iets wat altijd de aandacht vroeg in de steden. Maar zoals gezegd, de si tuatie is veranderd en daarom is het ver standig om nu ook op Goeree hierbij even stil te blijven staan. Veel ouderen en we denken dan in de eerste plaats aan de mensen van 65 jaar en ouder, verongelukken als voetganger bij het oversteken of als fietser op een kruispunt. Niet alleen het steeds gevaar lijker wordende verkeer is hiervan de oorzaak, ook de ouder zelf speelt hierbij een rol. U weet allemaal dat ouder wor den gepaard gaat met meerdere of min dere lichamelijke of geestelijke beper kingen, we horen niet meer zo scherp of we merken iets niet zo snel op, we reage ren trager, we lopen niet meer zo snel enz. Als we het landelijk bekijken dan zien we dat het aantal doden per honderd verkeersslachtoffers bij de ouderen (dus 65 jaar en ouder) ruim tweemaal zo groot is als bij mensen tussen de 25 en 64 jaar. Als ouderen ben je kwetsbaarder, het vermogen om te herstellen is minder groot dan bij jongeren. Het verkeer kan dus voor de ouderen wel een bedreiging gaan vormen. De Vereniging Veilig Verkeer Nederland doet hier iets aan. Deze vereniging beij verde zich al vóór de oorlog om het ver keer voor iedereen zo veilig mogelijk te maken. Door het steeds drukker wor dende verkeer en door het aanstootge vende gedrag van een aantal weggebrui kers is bezinning op deze situatie noodzakelijk. Reeds 3 jaar is de Vereni ging Veilig Verkeer Nederland hiermee bezig. Wel zo'n 30 ouderenvoorlichters doorkruisen het land en hebben reeds duizenden ouderen voorgelicht. Goeree ontbreekt echter nog steeds als gebied waar een voorlichter werkzaam is geweest. Veilig Verkeer Nederland is- met het gemeentebestuur van mening Ook in 1989 zal in de gemeente Goede reede een gemeentegids verschijnen. Deze gids wordt samengesteld door de afdeling interne zaken en voorlichting van de gemeente. U wordt verzocht om eventuele wijzigin gen of aanvullingen voor deze gids uiter lijk 8 februari a.s. schriftelijk door te ge ven aan genoemde afdeling. Postadres: Postbus 38, 3253 ZG Ouddorp. in het doolhof van prijskaartjes Tel, 01870-3477 dat hierin verandering moet komen. De eerste schrede is echter thans gezet: op 18 januari 1989a vindt in het Bejaar dencentrum „De Vliedberg" in Oud dorp de eerste bijeenkomst plaats, om 14.30 uur. De bedoeling is dat alle 65- plussers van deze gelegenheid gebruik zullen maken. Ook zal getracht worden in Goedereede en Stellendam in samen werking met de gemeente en mogelijk ook met de politie een dergelijke bijeen komst te beleggen. Deze bijeenkomsten bestaan uit een ge moedelijk praatje van tweemaal een half uur over gevaarlijke situaties voor oudere voetgangers en fietsers met be hulp van dia's, ertussen een pauze met een kopje koffie en na het praatje kunt u vragen stellen over gevaarlijke punten. U kunt daarbij ook voorstellen wat de gemeente aan zo'n gevaarlijk punt zou kunnen doen om het gevaar te ver minderen. We vinden dat het voor iedere oudere belangrijk is even stil te staan bij zijn ei gen veiligheid en we hopen dan ook dat de bijeenkomst in Ouddorp een suc ces wordt. ^.^.^.^.^.^.^.l^^.l^^.^.^.^.^.^.^.^.^.^.^.>^^.^.l^^.^.^.^.l^l^^.^.)^^■l^^■^■l^>^'^4■^■'^^■^■l^l^^■'^l^l^^■^■^^■^■^■l^l^'^'^^ Publikatierecht door de uitgever Bosch en Keuning - Baarn. Overgedragen aan de Ver. Streekmuseum Goeree-Overflakkee, Sommelsdijk. - 26 - „Ik hawe een briefva'je gehad",.... leidde vader dadelijk het gesprek in. Vergeer zat in een diepe fauteuil, zijn benen over elkander. Zijn vrouw zat naast hem bij de kachel alsof ze er niet vandaan geweest was sinds die avond, nu een maand geleden. Er kwam een zelfbewuste lach over zijn gezichta en de witte mouwen van zijn overhemd schenen mee te lachen. „Jae, ik doch bie m'n eige: ik zal 'n es een briefje schrieve".... „Je docht bie je eige: ik zal es naer de netaoris gaen.... of naer den deurwaerder.... weet ik waer je geweest bint!".... De ander lachte. „Nee.... de netaoris!.... die laet ik zoa weinig meugelijk om m'n centen lache, daer mo'je op rekene.... En de deurwaerder, die hou ik oak al voo' 't leste.... Ik ken 't zelf wel of'.... „As je wethouder bint, eh!" legde zijn vrouw dui delijker uit. „Aol die pepieren van 't sikkreterie, mo' je dienke.... die krieg m'n man aollemaele thuus om te telkenen.... En nee, die man heit toch zoa'n opsluutend memorie, want dan ze'k wel es bie m'n eige: manlieve, hoe nou je 't aollemaele uut mekaore en hoe ke' je overal wies uut".... Ze knikte haar echtgenoot voldaan toe. Vergeer maakte zich breder in zijn stoel. Zijn gezicht was een en al zonneschijn, maar vader zag het niet. Het kalmeerde hem nu hij wist, dat Vergeer hem geen moeite wilde aandoen door een notaris of een deurwaarder. Wat de vrouw gezegd had leek aannemelijk. Vergeer kon het briefje best zelfgeschreven hebben, en dan was het misschien niets dan een beetje bangmakerij geweest. Het was nóg gemeen genoeg en hij wou iets zeggen, maar Vergeer was hem voor: „Ik doche da'je m'n vergete was", zei hij en lachte. „Joe dienk nog al es wat, mar deugemeen nie veul goes", bromde vader verachtelijk. „De verschien- dag is toch al verbie, is 't niet? Ik binne toch niet abuus geweest? Want dan mo' je 't mar zegge, oor. Ik hawe zoa'n hoap zaeken an de hand, dat je licht es abuus ken weze".... „Och, 't abuus is onder de mensen, eh", lachte zijn vrouw goedig. „Nee, je bin nie verkeerd geweest, dat weet joe oak wel. En ik binne je niet vergete oak. Hawe ik aol- toas nie goed voor de centen gezurgd?".... „Behalve de leste jaeren".... „As je mar niet heit!.... Ik kenne niet begriepe, dat je niet beter beseft hoe 't er mee gelege is".... Vader begon zich weer op te winden. Vergeer fronste zijn wenkbrauwen en keek na denkend voor zich. „Je maekt zoawat nerges wat voor en dan krieg je nog brandbrieven.... Ik werke toch hard genog mi' m'n huushouwen, is 't niet?.... Verluiere doe m'n 't niet!.... En verzuupe doe 'k het oak niet.... En as je dan nog moeite angedaen wordt da's toch om dol te worren".... „Hm jae".... De ander maakte een gebaar van hul peloosheid, „'t Is een slechten tied, dat weet ik oak, mar jae.... wat za' m'n daer noe van zegge".... „Jae, wat za' m'n daer noe net van zegge.... As aoUe mensen noe es deeë as joe en d'r mar daedelijk mit de botte bielle op los hakkende, wat mos d'r dan van de waereld terechtkomme.... Daer binne toch zeker honderde mensen die niet kenne betaele.... de waereld is vol ellende, en die maeke juulé nog erger.... 't Is een schandaol".... „Zoo, dus je houdt het dus eigenlijk voor ongeper mitteerd as iemand om z'n eige centen vraegt, as ik je riddenansje goed begriepe.... As aolle men sen deeë net as joe en mar riddeneerende: ik betaele niet, 't is crisis, waer mos ik dan ver- schiene?.... Waer mos ik dan m'n schuldeisers van betaele.... en m'n belasting, die je tegenwoordig de nikke breekt.... en waer mos ik dan van leve?".... „As je es wist waer ik van mos leve mi' m'n huus houwen!.... Dienk je dat joe d'r alleen mar bint?".... „Lae m'n noe mar es tot de zaek komme", vond Piet, „want zoa komme m'n niet waer m'n weze motte".... „Jae, lae' m'n d'r mar nie vaorder op deurridde- neere", stemde Vergeer toe, „want daer schiete m'n niks mee op.... De zaek is deze: den tied vanbetae- len is verbie en je hei nie geweest. Da' bi' m'n seens, niet?".... „Da' bi' m'n seens, oor", zei vader onver schillig. „Juustement.... En noe vraeg ik m'n eige of: had het niet es op je weg gelege om es nae m'n toe te kommen en te zeggen: kiek es hier, ik hawe nog geen centen om te betaelen, ken 't nog niet wat uutstel leie. Dat is teminste zaeken doeë". Piet moest Vergeer gelijk geven. Dat had vader moeten doen. Maar vader dat er anders over. „Hü", zei hij verachtelijk, „uutstel vraege, of dat het geholpe zou ha!".... „Ik hawe je vleejaere in het geheel nie lastig gevalle en noe van 't naejaer hawe ik je gezeid: kiek es, dat je geen centen heit is niet erg, lae 'k dan dat huusje mar va' je koape".... „Jae net, de zaek mar inpalme.... Je was wel blieë dienk 'k da 'k geen centen had, want je wou dat huusje graeg ha, en noe doch je 't bovendien nog es voor een schijntje te kriegen".... „En toen kwam je ineens mit geld boven waeter!.... Da's toch geen eerlijke negotie".... „Dat wazze mien centen", zei Piet, „daer had ik van 't voorjaer mee motte gaen trouwe".... Hij kleurde er van. „Oohh".... deed de ander verbaasd en een beetje van de wijs gebracht, „dat badje dan wel es magge zegge".... „Daer had je geen ouwe jood mee te maeken", viel vader ruw uit, „wat ke' joe dat schille.... a' je dat gewete had zou je dan gezeid hawe: houd ze mar!.... Ik zieë je an komme!".... „Afijn, je had noe toch je gezicht wel es kenne laete kieke, niet?".... „En dan weer over dat huusje beginne!".... „Dat had je of motte wachte".... „Lae m'n mekaore noe mar geen Mietje noeme, 't is joe om 't huusje te doeën".... „'t Is mien om de centen te doeën. En lae m'n d'r noe niet aol te lange om heen draoie, want daer schiete m'n niks mee op: hei je centen mee- gebrocht?" „Bel neent, dat ha 'k niet. Waer wou ik op 't oagen- blik centen vandaen haele?".... „Noe mo'je toch es een beetje billijk weze", vond Piet, „me hawe nog zoa goed as niks verkocht. As je niet wat crediet geeft, dan ke' m'n ons boeltje wel van de hand doeë".... (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 5